Albert Heijn gaat bevoegdheden spreiden Wet in de maak voor prijs landbouwgrond Italiaans kabinet al weer ten val Trouw Man bekent vermoorden van vrouw 'Druk mavo niet met lbo in een hoek' FAMILIEBERICHTEN WINKELEN MAANDAG 2 APRIL 1979 TROUWKWARTET 6 Van een onzer verslaggevers ZAANSTAD In verband met de sterke groei van het concern in binnen- en buitenland naar een omzet van vijf miljard gulden, heeft Ahold (o.a. Albert Heijn en Simon) het afgelopen Jaar een begin gemaakt met een grotere spreiding van de bevoegdheden. Het beleid is gericht op het verleggen van beslissingen naar die niveaus, waar kennis, ervaring en inzicht aanwezig zijn. Dit blijkt uit het sociaal verslag-1978 en de toelichting daarop door presi dent A. Heijn van de raad van be stuur van Ahold. kers op de lagere niveaus voldoende „gemotiveerd en toegerust" zijn, om grotere verantwoordelijkheden en be voegdheden te dragen. Het overdragen van een deel van de QfrPVPn bevoegdheden en verantwoordelijk- heden aan „lagere hiërarchische ni veaus". zal zich over enkele Jaren uitstrekken. Opgemerkt wordt dat dit een proces is dat zich, zeker in een onderneming met de aard en omvang van Ahold. over enkele Jaren zal en moet uitstrekken. Van belang hierbij ls de zekerheid voor de bedrljfstop, dat de medewer- ROTTERDAM De 28-Jarige Rot terdammer T van der T. heeft be kend dat hij ln mei vorig Jaar de 49- ;parige Maria Telder in haar woning san de Kempenaerstraat in Rotter dam-Noord heeft gewurgd. Van der T. werd zaterdag in het cen- trum van de Maasstad door een vroe gere buurtbewoner herkend Deze waarschuwde de poliUe, die Van der T arresteerde De recherche zocht reeds geruime tijd naar Van der T.. die sinds september vorig Jaar spoor loos was De man werd als hoofdver dachte beschouwd. Vrijwel zeker was dat hij de laatste is geweest, die de vrouw in leven heeft gezien. Haar i lichaam werd op 6 maart in een afge sloten kast gevonden. Als motief voor zijn daad heeft Van der T aangevoerd een ruzie over de vergoeding die hij kreeg voor de ver- bouwing van haar huis. De vrouw had hem ongeveer vijfduizend gulden ge geven. Later wilde zij geld terugheb ben omdat ze in financiële moeilijk heden was geraakt. Het streven ls er ln de eerste plaats op gericht het personeel, in geval van plannen tot veranderingen in de orga- nisaUe, steeds tljdlger ln de gelegen heid te stellen daarover een mening te geven. Dit betekent, zo wordt hier aan toegevoegd, dat de leiding bij voorbeeld bereid ls de plannen, op grond van reacties van het personeel, te veranderen. In de tweede plaats zal worden ge tracht de managers ondermeer door opleidingsactiviteiten ervan te doordringen, dat zij in de eerste plaats verantwoordelijk zijn voor het personeelsbeleid. Het besluit grotere verantwoordelijk heden op lagere niveaus over te dra gen is genomen op grond van een drietal overwegingen: de gedachte, dat het concern daar bij ook in commerciële zin wél zal varen; de overweging, dat gedecentrali seerde verantwoordelijkheid meer bevrediging ln het werk kan geven en beter aansluit bij de mondigheid van mensen en de behoefte aan meeden ken en een eigen inbreng; de ervaring, dat de internationali satie van Ahold een verzwaring in houdt van het werk van de raad van bestuur. Tekort Door voor bijna anderhalf miljoen aan personeels advertenties te plaat sen en voorlichtingsbijeenkomsten op scholen te beleggen, kon het per soneelstekort worden verminderd. De grootste problemen met het aan trekken van personeel lagen in de Randstad. Het distributiebedrijf ln de regio Tilburg en het produktlebe- drijf Meester in de regio Wijhe had den daarmee weinig problemen. Deze ervaring bracht drs P. J. van Dun, directeur personeelszaken tot de uitspraak, dat de mobiliteit van de Nederlandse werknemers „schrikba rend" achteruit loopt. Hij zei ook te hebben vastgesteld, dat de ziekteverzuim-behoefte ls toege nomen. In „baaldagen" ziet hij geen oplossing, omdat daarmee het doel zou worden voorbijgeschoten. BIJ Ahold blijkt het ziekteverzuim 7.5 tot 7.9 procent te zijn en daarmee bene den het landelijk gemiddelde (dicht bij de 11 procent) te liggen. Het personeelsverloop liep het algelo pen Jaar duidelijk terug. Eind van het Jaar werkten er bij het concern ln totaal 35.478 (eind 1977: 34.337) mensen. Het voormalige Nederlandse passagiersschip „Oranje", dat in 1964 aan een Italiaanse rederij werd verkocht, is in de haven van Charlotte Amalie op de Amerikaanse Maagdeneilanden door brand verwoest en gezonken. Het schip, dat onder de naam „Angelina Lauro" eigendom is van de maatschappij Costa in Napels en een cruise maakte in het Caralbisch gebied, had zevenhonderd passagiers en bemanningsleden aan boord. De meeste opvarenden waren aan land, toen de brand uitbrak. Toen het vuur niet te blussen leek, gaf de gouverneur van het eiland opdracht het schip naar zee te slepen en tot zinken te brengen. Twee pogingen om dat te doen mislukten echter, waarna besloten werd de „Angelino Lauro" in de haven te laten zinken. Het ruim 24.000 ton metende schip is kort voor de Tweede Wereldoor log in opdracht van de Stoomvaartmaatschappij Nederland in Amster dam gebouwd. De „Oranje" kon 1.607 passagiers vervoeren. Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Door middel van een nieuwe wet, die het beheer van de landbouwgrond in ons land zal regelen, hoopt minister Van der Stee de prijzen van de landbouwgrond met zo'n 25 procent te drukken. In deze wet zal volgens de plannen onder andere geregeld worden wie er precies landbouwgrond mogen kopen (dat moeten in ieder geval mensen zijn die hun hoofdberoep in de land bouw hebben). Allerlei andere sterk persoonsgebonden normen moeten ervoor zorgen dat de schaarse land bouwgrond in ons land zo goed en zo verantwoord mogelijk verdeeld wordt. Hoger De verkopen stegen het afgelopen Jaar tot 4.94 (ƒ4.14) miljard. Van deze omzet werd 4 miljard ln Neder land gemaakt. De winst na belas tingen steeg tot ƒ48,62 37,77) miljoen. De commissarissen krijgen daaruit ieder 65.000. Voor de aandeelhou ders zal het dividend per aandeel 6,40 5,60) bedragen, waarvan 2 ln aandelen uit de fiscaal vrije agio- reserve. De heer Heijn was, gevraagd naar de vooruitzichten voor het lopende Jaar. voorzichtig. Als reden gaf hij aan, dat de economische situatie in Nederland niet zo erg rooskleurig is. Op dit mo ment valt nog niet te voorzlen.of in 1979 opnieuw een hogere winst kan worden bereikt ROME (Reuter) De 10 dagen oude regering van premier Giulio Andreotti van Italië heeft zaterdagavond een neder laag geleden in de Senaat en zal waarschijnlijk deze week aftreden. Zo zal er in de nieuwe wet ook een bepaling komen over de afstand, waarop iemand nog grond mag kopen (deze afstand is aan een limiet gebon den, waardoor het in de toekomst niet meer kan voorkomen, dat ie-" mand kilometers van zijn eigen be drijf verwijderd nog stukken land bouwgrond in bezit heeft) en over de grootte van de bedrijven. Dit nieuwe wetsontwerp ligt op het ogenblik ter bestudering bij het kabinet. De heer Van der Stee vertelde dit zaterdag voor de radio. Een aantal nadere uitwerkingen van de wet zal geregeld worden bij algemene maat regel van bestuur, dit, omdat de toe stand in ons land regionaal nogal verschilt, waardoor het volgens de heer Van der Stee ondoenlijk is alles bij wet te regelen. Bovendien meent hij slagvaardiger te kunnen werken met algemene maatregelen van be stuur, die veel sneller dan een wet gewijzigd kunnen worden. De coalitie van christen-democraten, sociaal-democraten en republikei nen, het 41-ste Italiaanse kabinet na de oorlog, werd met één stem versla gen. De senaat sprak zich met 150 tegen 149 stemmen uit tegen de rege- ring-Andreotti en haar program. Na zijn nederlaag in de Senaat begaf Andreotti zich naar president Sandro Pertinl om hem het ontslag van zijn regering aan te bieden. Pertinl be sloot, zich een besluit voor te behou den en verzocht Andreotti met zijn regering voorlopig aan te blijven. In Italiaanse politieke kringen ver wacht men dat Pertinl het parlement zal ontbinden en verkiezingen zal uit schrijven. Deze zouden dan met twee Jaar vervroegd zijn. Waarnemers zien 10 juni als mogelijke datum. Dat is ook de dag waarop in Italië en de andere acht EG-landen verkiezingen worden gehouden voor een Europees Parlement. Winter Ook sprak de heer Van der Stee over de schade die boeren en veehouders hebben opgelopen door de strenge winter. Het rijk zal in een deel van deze schade tegemoetkomen hoewel het beslist niet de bedoeling is vol gens minister Van der Stee dat de overheid voor de hele schade zal op- draalen. De schadevergoeding zal op dezelfde manier (via de rijksgroepsre geling zelfstandigen) worden afge wikkeld als in 1976, toen er sprake was van grote schade door de droogte. Van onze onderwij sredactie UTRECHT De mavoscholen willen niet met het lager beroepsonderwijs in één hoek worden gedrukt. Het mavo heeft een duidelijke „scharnier functie" tussen lager beroepsonder wijs en havo, en die middenpositie mag niet worden aangetast. Dit zei de heer G. van den Berg. voorzitter van de Vereniging voor Christelijke mavo zaterdag op de jaarvergadering in Utrecht. Volgens Van den Berg kiezen veel ouders voor hun kinderen de mavo juist vanwege die middenposlte. Het zou daarom volstrekt onjuist zijn het mavo zo dicht bij het lager beroeps onderwijs te brengen, dat doorstro ming naar havo of middelbaar be roepsonderwijs onmogelijk wordt. In plannen van het ministerie van onderwijs duikt steeds vaker de ge dachte op aan samenvoeging van la ger beroepsonderwijs en mavo. Soms wordt dat „smalle middenschool" ge noemd. Soms wordt gesproken over „eerste cyclus van het voortgezet on derwijs". Maar in de kring van mavo-docenten voelt men niets voor deze gedachte. „We willen niet de indruk wekken dat we ons afzetten tegen het lager be roepsonderwijs", aldus Van den Berg, „we willen ook best meewerken aan samenwerkingsexperimenten. Ook tegenover het experiment met de middenschool hebben we ons altijd positief opgesteld. Maar we voelen er niets voor een beleid dat de wig die er nu in het voortgezet onderwijs zit slechts verplaatst eenvoudig door mavo en havo uit elkaar te wrikken." kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur. d'Eenvoudigen wil God steeds gadeslaan, 'k was uitgeteerd, maar Hij zag op mij neder. Keer mijne ziel tot uwe ruste weder Gizijt verlost. God heeft u welgedaan Psalm 116 4 Na een langdurige, maar geduldig gedragen, ernstige ziekte ging van ons heen mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Jan Willem Meerdink Hij bereikte de leeftijd van 80 jaar Zutphen. 30 maart 1979. Jan Vermeerstraat 13. Zutphen: P. M. Meerdink-Staal Bertha en Bernard Koerselman-Meerdink Marijke en Anita Ede: Piet en Jos Meerdink- Oldenhof Heieen. Herma en Jan Willem Ede: Gerrit en Giny Meerdink- Askes Wim-Jan en Erwin Nieuwegein: Anneke en Piet van Kampen- Meerdink Michiel en Petra De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden woensdag 4 april a.s. om 13.00 uur in de Gereformeerde Kerk. Wilhelminalaan te Zutphen. waarna de begrafenis zal plaatsheb ben op de Oosterbegraafplaats te Zutphen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Thuis liever geen bezoek. Geen bloemen. Enige en algemene kennisgeving ..Zij is verlost. God heeft haar welge daan" Heden is van ons heengegaan, mijn lieve zus ter. schoonzuster en onze nicht Anna Berendina Bleijerveen weduwe van Cornells van der Maarel op de leeftijd van 67 jaar Ruim 5 jaar 'tt zij liefdevol verpleegd geweest in „Zon en Schild" te Amersfoort Uit aller naam: N. ten Hoor-Sleijerveen F. ten Hoor Amersfoort. 29 maart 1979 Correspondentie-adres: Langcstraat 35 7891 GB Klazienaveen De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 3 april om 15 00 uur in het familiegraf op de Oude Algemene begraafplaats te Hoofddorp. Ik ben de opstanding en het leven; wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven" In dit geloofsvertrouwen is door God tot Zich genomen, mijn dierbare man, onze vader en opa Jan Maan op de leeftijd van 63 jaar. De Lier: M. Maan-Mostert Vlaardingen: Tiny Maan Vlaardingen: Ria van der Mark-Maan Jeep van der Mark Bart De Lier: Marjan Maan 2678 LR De Lier, 31 maart 1979 Kralingerweg 1. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren in gebouw t Cen trum Hoofdstraat 100 te De Lier. op dinsdag 3 april a.s. van 18.30-19.45 uur en na de teraarde bestelling. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden woensdag 4 april a.s. in de Vrede- kerk te De Lier. Aanvang van de dienst om 13.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de alg. begraafplaats te De Lier om ca. 14.15 uur. De Heere heeft tot Zich genomen onze geliefde zwager en oom Egbert Smilde echtgenoot van T. Siebesma Heerenveen: A. C. Smilde-van der Woude G. Smilde-Looyenga neven en nichten Heerenveen, 30 maart 1979. Hij is verlost. God heeft hem welge daan. Heden heeft God tot Zich genomen onze be minde broer, zwager en oom Jan Maan echtgenoot van Ma Mostert De Lier: J Maan M. Maan-van Staalduinen Meppel: M. Dekker-Maan H. Dekker Den Haag: C Wit M. Wit-Mostert Vlaardingen: J. Mostert Pijnacker: A. Boerefijn E. Boerefijn-Mostert Vlaardingen: P. Post M. Post-Mostert Utrecht: C. Struys J. Struys-Mostert Vlaardingen: D. Mostert T. Mostert-Bongers neven en nichten De Lier, 31 maart 1979 Jaap Wiersema geboren 7 apnl 1958 overleden 30 maart 1979 Heer. ontferm u Namens de familie Wiersema. zijn grootvader: Jakob Wiersema Lutjegast. 30 maart 1979. Rikkerdaweg 17. De Gereformeerde Kerk van Edam-Volendam heeft met leedwezen kennis genomen van het overlijden van haar vroegere predikant Ds dr E. Smilde Gedurende een periode van twintig jaar heeft hij onze gemeente met grote trouw en toewij ding mogen dienen. Houdt uu> voorgangers in gedachtenis, die het Woord Gods tot u hebben ge sproken; let op het einde van hun wandel en volgt hun geloof na. Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en tot in eeuwigheid. (Hebr. 13:7 en 8) Moge de familie Smilde in dat besef troost en sterkte vinden. de kerkeraad „Op U, mijn Heiland, blijf ik hopen Verlos mij van mijn bange pijn!" De Here nam tot Zich Zijn moegestreden kind, onze lieve, zorgzame moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Magdalena Slort sinds 8 september 1978 weduwe van Pieter van Hartingsveldt op de leeftijd van 84 jaar. Gorinchem: J. C. van Hartingsveldt H. van Hartingsveldt- Benckhuijsen Oss: P. van Hartingsveldt P. van Hartingsveldt-Osinga Maartensdijk: J. van Hartingsveldt P. E. van Hartingsveldt-Besseling Boskoop: E. P. Peters-van Hartingsveldt J. Peters Kleinkinderen en achterkleinkinderen Boskoop. 31 maart 1979 Mendelweg 35 Correspondentie-adres: Wilhelminalaan 27 Boskoop Woensdagavond is in „De Mendelhof', van 19.00-20.00 uur gelegenheid tot condoleancebe- zoek; ingang via de brug aan de Mendelweg. De teraardebestelling is bepaald D V. op don derdag 5 april om 11.00 uur en zal plaatsheb ben op de algemene begraafplaats aan de Roemer te Boskoop. Psalm 130:5 Ik verwacht den Heere, mijn ziel ver wacht, ik hoop op Zijn woord. Dankbaar voor alles wat wij in hem mochten ontvangen, is na een zorgzaam leven van ons heengegaan, onze lieve vader, groot- en over grootvader Gerrit van der Sar weduwnaar van Bregje van Holst in de leeftijd van 84 jaar Monster: J. A. van Geest-Kranenburg C. L. van Geest 's-Gravenzande: H. van der Sar T. K. van der Sar- van Staalduinen C. van der Sar G. van der Sar-van der Kooy P. van der Sar A. C. van der Sar-van der Kooy A. G. van der Sar M. G. H. van der Sar-Bruggemans Klein- en achterkleinkinderen 's-Gravenzande, 31 maart 1979 Berkenstraat 1. Gelegenheid tot condoleren maandag van 19.30-20.30 uur. Dinsdag van 15.30-17.00 uur en van 19.30-20.30 uur aan huis en na afloop van de begrafenis in de aula. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op woensdag 4 april a.s. om 15.00 uur in de aula op de algemene begraafplaats te 's-Gravenzande, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden. Zalig zij die genodigd zijn tot het brui loftsmaal van het lam Openbaring 19:9 Mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma Akke Ellens-Penninga mocht naar haar Heer en Heiland gaan. Zij bereikte de leeftijd van 80 jaar. Barendrecht: A. Ellens Eindhoven: E. Ellens A. Ellens-Bouwman Anke, Ron en Ard Barendrecht: D. van der Stoel-Ellens P. J. van der Stoel Anke, Martha, Hans en Ineke. Barendrecht, 31 maart 1979. Huize „Borgstede" Marjoleinlaan 1 kamer 219. Correspondentie-adressen: E. Ellens, Tweelingenlaan 1, 5632 AW Eindhoven. P J. van der Stoel, Schoener 59, 2991 JJ Barendrecht Gelegenheid tot condoleren dinsdag van 19.30- 20.30 uur in de aula van de begraafplaats te Barendrecht Scheldestraat. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden in voornoemde aula op woensdag 4 april om 15.00 uur, waarna aansluitend de begrafenis ca. 15.30 uur zal plaatsvinden. Op 29 maart ging toch nog onverwacht van ons heen, mijn innig geliefde man, onze lieve va der, schoonvader, grootvader, zwager en oom, Gerhardus Johannes Meerstadt, weduwnaar van Annie Stommels, op de leeftijd van 82 jaar. Uit aller naam, H. A. Meerstad-Koster 's Gravenhage, 31 maart 1979 Van Aerssenstraat 7. De crematie heeft heden in familiekring plaatsgevonden. In volle vrede is van ons heengegaan onze beste tante Maria Jacoba de Knijf weduwe van Eduard Knufman Ansing. J. de Knijf-van der Hoeven A. J. Wijland-de Knijf W. ter Hoeve-de Knijf Utrecht, 27 maart 1979. Huize „Henriëtte Swellengrebel". Corr.-adres: Nots. Mr F. P. P. van Rossum, exec, test Maliebaan 3, 3581 CA Utrecht. Ingevolge de wens van de overledene heeft de begrafenis in besloten familiekring plaats gehad. In volle overgave des geloofs behaagde het de Here tot Zich te nemen onze geliefde broer en zwager Cornelis Jacobus van der Meer Hij is verlost. God heeft hem welgedaan Naaldwijk, 29 maart 1979 familie Van der Meer ^AKENFLITSE^ Schildersbedrijf voor al uw wit, behang- en synthetische muurverven ERKEND SCHILDERS BEDRIJF SINDS 1880 Tel. 070-637067, b.g.g. 070-451197. YAMAHA Hoofddealer, het adres voor' n»euwe en gebruikte b b motoren, voor al uw techni sche problemen 7 dagen service aan het water VAN DER WANSEM MARINE B.V. BU PONT KAAGOORP TEL. 02524-264 ELKE ZATERDAG IN advertentie; pagina's voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND EN HOGER PERSONEEL Inlichtingen Advertentie exploitatie Tel. 020-913456 Toestel 794 reep. 783 en 750. BRIEVEN OP ADVERTEN- TIES onder nummer, die vol gens ons oordeel met bona fide reageren op de inhoud van advertenties worden niet doorgezonden. begint op deze en de andere advertentie pagina's ELKE OCHTEND OPNIEUW

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 6