)ure vakantie remt erkoop van boeken Bond oorlogsslachtoffers wil verbod beledigingen n IP Fiji-soldaten kunnen niet wennen in Zuid-Libanon Vanden Boeynants formateur in België iesenthal positief ver vervolgingsbeleid "xplosie groei voorbij istenrijkse 'nazi-jager' in Groningen irstens dingt ee naar Duits esidentschap Bij wacht kazernes meer attentie nodig Gelderland wil Internationaal bezoek Rotterdamse haven gedeeld worden ven mensen ëxecuteerd Teheran DAG 6 MAART 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET een onzer verslaggevers KERDAM De verkoop van boeken laat sinds een aantal jaren te wensen over. Na een ieve groei van de boekenmarkt sinds 1938, is er in 1974 een stagnatie ingetreden. Vorig viel zelfs een lichte daling te constateren. Er wordt minder geld aan boeken en meer geld vooral vakanties besteed. De aankoop van duurdere voorzieningen ten behoeve van de tijdsbesteding gaat ten koste van de boekenverkoop. gisteren mr. C. O. A. van Wijk, ;ter van de Commissie voor de eve propaganda van het Ne- boek (CPNB), tijdens een ikomst waarop een toelichting gegeven op de activiteiten die i worden ontplooid In de 44e enweek. die wordt gehouden 29 maart tot en met 7 april. Hij -j ind daaraan de conclusie dat L :tieve propaganda van het boek tjj lakeiijker is dan ooit. ijl het aantal verkochte boeken 1974 rondom de 34 miljoen ■j nmelt. werden vorig Jaar nog 33 miljoen boeken verkocht. In was de totale waarde van de j ichte boeken gelijk aan die In ongeveer 600 miljoen gulden. >etekent dat de gemiddelde prijs wek steeg van 17,45 gulden tot )ra gulden in 1978. !e Ju icurrent n s e l die prijsstijging tekende de n.g J-voorzitter aan dat de boeken- :o -s steeds meer de boekenleners te dieren. Behalve^relsbureaus vor- ook leesbibliotheken een ge- concurrent van de uitgevers ;verkopers. Jopulariteit die het boek, on- s verre en dure vakantiebestem- nog steeds geniet, weerspie- ich sterker in de uitleencijfers i de verkoopcijfers. Wel is de S. Carmiggelt (midden) en Peter van Straaten (rechts) kregen gisteren een gebonden exemplaar van het door hen geschreven en geïllustreerde Boekenweekgeschenk. groei van het aantal uitleningen, waarover de boekverkopers zich al langere tijd zorgen maken, een wat kalmer beeld gaan vertonen. Een voortgaande stijging, ook een niet al te forse, van het aantal uitle ningen zal er volgens Van Wijk toe leiden dat de boeken steeds duurder worden, waarbij het nog maar de vraag is of en in welke mate de boe- kenkoper bereid zal zijn deze prijs ontwikkeling te volgen. De CPNB-voorzitter, die zijn sombere prognose niet beschouwd wilde zien als kritiek aan het adres van de bibli otheekwereld. stelde vast dat de over heid zich bij de bepaling van het bibliotheekbeleid onvoldoende re kenschap heeft gegeven van de gevol gen daarvan voor de boekenmarkt Hij bepleitte een door de overheid te betalen heffing op elk door de bibliot heek aangekocht of uitgeleend boek ter compensatie van de inkomensder ving van degenen die bij de verkoop van het boek zijn betrokken. Prijs De Boekenweek wordt dit jaar, op 29 Kort geding tegen oud-bestuursleden maart, geopend in Den Haag, mede in verband met het 125-Jarlg bestaan van de boekhandelaarsvereniging in die stad. Op die bijeenkomst zal de CPNB-prijs, die dit jaar voer de twee de maal is toegekend, worden uitge reikt aan de samenstellers van het Kwartaalschrift De Engelbewaarder in Amsterdam. Het Boekenweekgeschenk, „Mooi kado", ls van de hand van S. Carmig gelt en tekenaar Peter van Straaten. Het verschijnt in een recordoplage van 370.000 exemplaren en is ver krijgbaar bij aankoop van 17,50 gul den aan boeken. een onzer verslaggevers 3NINGEN Het Nederlandse vervolgingsbeleid ten aan- van oorlogsmisdadigers steekt nog gunstig al bij de ste andere Europese landen, maar het enige land dat echt doet is West-Duitsland. Dit zei gisteren de bekende nazi- r Simon Wlesenthal tijdens een bezoek aan Groningen, ien als België, Luxemburg, Frankrijk en Oostenrijk doen ens hem helemaal niets. Iglns liet de heer Wlesenthal rfet rechtstreeks uit over de rol hij het Nederlandse beleid al liet te laks vond. „Voor mij per- lijk is het altijd te langzaam, dat is niet maatgevend", zei hij. (DPA) De vooreltter van het duitse parlement Karl Cars tens «r de conservatieve oppositie SU aangewezen als kandidaat het presidentschap van de republiek. Zowel de kiesman- an de Beierse Christelijke Soci- Inie als de kiesmannen van de telijke Democratische Unie in st van West-Duitsland kozen de lge Carstens eenstemmig als landidaat. I mei wordt het nieuwe staats- gekozen door 1036 kiesman- bestaande uit afgevaardigden l regionale parlementen en de i volksvertegenwoordiging De oppositie heeft daarbij ïerderheid. Het is nog niet be- lof de huidige president, de libe- Walter Scheel, zich nog een keer ïdaat zal stellen. is een omstreden figuur. i moet hij voor de rechtbank in verschijnen omdat hij in 1974 [een commissie van het parle- I niet de waarheid zou hebben (oken over een affaire rond de ne dienst in verband met inter- üe wapenhandel. to tegen boom: dode EN (ANP) De 23-jarige H. fcsma uit Bellen is bij een ver- fongeluk om het leven gekomen, leed mee in een auto die tussen jaren en Annen tegen een boom le. De weg was glad door opvrie- De bestuurder werd gewond. [BOSCH De 32-jarige me- fe K. Schouten uit Den Bosch is jom het leven gekomen, toen zij I aangereden door een personen- l waarvan de bestuurder onder fed van alcohol bleek te verke- De politie kon de man een kwar- feter aanhouden. Wiesenthal vond het gunstig dat de Nederlandse opinie zich de laatste tijd duidelijk tegen oorlogsmisdadi gers heeft gekant. Hij sprak er zijn vertrouwen over uit dat dit in een democratie als Nederland door zal werken in parlement en regering. Van een onzer verslaggevers HAARLEM De Bond van Nederlandse militaire oorlogs-slachtoffers (BNMO) en de president van het hoofdbestuur, W. Ch. J. M. van Lanschot, hebben zich niet schuldig gemaakt aan „wanbeheer". De bankier Van Lanschot kan ook niet verweten worden financieel voordeel te hebben getrokken uit zijn funtie bij de BNMO. De daarop betrekking hebbende beschuldi gingen van de gewezen hoofdbestuursleden E. H. van Eeghen en J.W. Westerhoff zijn beledigend en onrechtmatig. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Een beetje meer attentie, wat meer oog voor het ge vaar bij de bewaking van de Neder landse kazernes, zou best mogen, vindt generaal-majoor M. de Jong. Hij komt tot deze uitspraak in de Defensiekrant, een uitgave van het ministerie van defensie. De generaal-majoor. die als nationaal territoriaal commandant de baas is over alle kazernes reageert hiermee op de overval kort geleden op de Detmers-kazerne in Eefde. waarbij enkele gewapende mannen de wacht overmeesterden. „Ik heb weieens het idee dat de mensen wat argeloos op wacht staan. Zo van: wat kan hier nou gebeuren aldus De Jong Tendens Generaal De Jong signaleert ook een tendens de laatste jaren om te „knij pen op de wacht." Debet hieraan vindt hij de compensatieregeling: „Een weekend wacht betekent dat het onderdeel de man doordeweeks een dag kwijt is. Aan de andere kant is honderd procent beveiliging van bewoonde complexen nooit moge lijk." aldus de territoriaal comman dant. Hij voelt overigens niets voor een plotselinge verscherping van al lerlei wachtregellngen: patroonhou ders altijd op het wapen of zelfs een patroon in de kamer van het geweer om maar iets te noemen. „Dat zou een paniekreactie zijn. Zo kweek Je een angstpsychose. Mensen gaan el kaar beloeren en dat geeft meer kans op ongelukken. Laten we het hoofd koel houden," aldus generaal De Jong. Afdoende beveiliging van kazernes acht hij onmogelijk. „Een kazerne met een oppervlakte van een vierkan te kilometer heeft al een hek van vier kilometer lang. Als dat helemaal be veiligd zou moeten worden, zou je nergens anders meer aan toekomen." Hooghalen Dit stelde gisteren de Haagse advo caat mr. A.G. Maris tijdens een be handeling van een kort geding dat diende voor de president van de rechtbank in Haarlem, mr. H F. van den Haak. Namens de BNMO, de Stichting fondsenwerving militaire oorlogsslachtoffers (SFMO) en Van Lanschot eiste hij dat aan de beledi gend geachte uitlatingen van de oud- hoofdbestuursleden een einde wordt gemaakt, op straffe van een dwang som van 10.000 gulden. Maris ging uitvoerig in op de achter gronden van het meningsverschil dat is gerezen tussen zijn cliënten ener zijds en Van Eeghen en Westerhoff anderzijds, en dat ertoe heeft geleid dat laatstgenoemden de officier van YVlJS D6161Q Justitie in Den Haag hebben ge vraagd een onderzoek naar het bij de BNMO gevoerde beleid en beheer in Dr. Wlesenthal bij zijn aan- te stellen. De oud-bestuursleden zijn komst op Schiphol. van mening dat via de Algemene Lo terij Nederland (ALN) ingezamelde gelden onthouden zijn aan de leden van de BNMO, doordat ze werden belegd via de bank waarvan Van Lan schot firmant was. Tegenover enkele kranten hebben Van Eeghen en Westerhoff lucht ge geven aan hun verontwaardiging daarover. In een van die kranten werd uit de mond van Van Eeghen opgetekend: „Van Lanschot heeft de boel voor tonnen belazerd en dan druk ik me erg netjes uit". Het bleek gisteren vooral deze uitspraak te zijn de raad van bestuur van de SFMO. de bron waaruit de BNMO-gelden vloei en, en voorzitter van het bestuur van de Stichting uitvoering financiële ac ties (SUFA), die giro- en bankloterij- en organiseert en de opbrengsten daarvan distribueert via de ALN. Inmiddels is gisteren bek end gewor den dat voor de vijf schoten, die za terdagmorgen vroeg werden afge vuurd op de wacht van het legerkamp in Hooghalen (gemeente Beilen), een geweer van het kaliber punt 22 longri- fel is gebruikt. Een woordvoerder van het ministerie van defensie kon ver der geen mededelingen doen over de voortgang van het onderzoek. Maris, die erop wees dat bij Van Ee ghen en Westerhoff tot vorig Jaar van een gelijksoortige functieverstrenge ling sprake was, toonde aan dat de gelden niet alleen bij of via de bank van Van Lanschot waren belegd. Hij B,tnoemde de beschuldiging dat Van die de eisers in het kort geding in het Lanschot in de eerste plaats zijn ei- n jpf irj fwPPPTI verkeerde keelgat was geschoten. gen belangen op het oog had gehad, invvcii De heer Wiesenthal heeft onlangs een mmmm serie namen van Nederlandse oor- nemen als daar niets mee wordt ge daan, zei de heer Wiesenthal: „Ik heb een termijn gesteld van een half Jaar en als er dan nog niets mee is ge beurd, zal ik zien welke actie ik ver der onderneem". Van een onzer verslaggevers 'Interne zaak' dragen tot een betere gang van zaken in de haven van ontwikkelingslan- ROTTERDAM Ongeveer 35 ha- den. Het wordt gehouden op initiatief venfunctionarissen uit twintig ver- Van het ministerie van Buitenlandse schillende, vooral ontwikkelingslan- zaken, den brengen van 12 tot en met 16 maart een bezoek aan de haven van Rotterdam. Deze studieweek maakt Naast een theoretische cursusperiode onderdeel uit van een seminar dat van 2'/> week in Delft worden tijdens van 28 februari tot en met 6 april voor het seminar bezoeken gebracht aan de vijftiende maal wordt gehouden, de Amsterdamse haven en enkele ha vens in Noord-Nederland en Duits- De bedoeling van het seminar is bij te land. Hun raadsman voerde aan dat het van wijs beleid had getuigd dat de BNMO er niet toe was overgegaan geld te steken in een opvangcentrum voor oorlogsslachtoffers, zolang het niet zeker was of dat centrum ook geëxploiteerd zou kunnen worden. De BNMO. hield hij de president van Zwijgplicht de rechtbank voor, wilde dat ook de overheid financieel bij het project betrokken zou worden. Kortgeleden is daarover ook met de staatssecreta ris van defensie. Van Lent overeen stemming bereikt. „volstrekt onjuist". Daarbij voerde hij aan dat Van Lan schot niet, zoals de oud-bestuursle den beweren, een „solistenrol" heeft gespeeld, maar de gewraakte beslis sing in overleg met het hoofdbestuur heeft genomen. Die beslissing is ver volgens, aldus Maris, goedgekeurd door de leden van de bond. Van Eeghen en Westerhoff. die meen den dat er genoeg geld voor zo'n centrum was, beschuldigen Van Lan schot ervan dat hij het geld liever op zijn bank liet staan. Daarbij wijzen zij erop dat de bankier niet alleen president van het hoofdbestuur van de BNMO is, maar ook voorzitter van Over het NSB-lidmaatschap van se cretaris-generaal Luns van de Navo zei hij: „Dat is een interne zaak, maar in een land als Oostenrijk maakt geen hond zich druk over leden van nazi-organisaties uit het begin van de derland ook nog om een partij mé VN-eenheid heeft vooral communicatieproblemen legaal was. Waar het echt om gaat is of iemand oorlogsmisdaden heeft ge pleegd". De heer Wiesenthal zei verder dat hij geen enkel contact heeft met de zoge noemde „Groninger groep", die zich anoniem bezighoudt met het opspo ren van oorlogsmisdadigers en die ook de kwestie Luns heeft aange kaart. Wel was hij eens opgebeld door de Journalist die de verhalen over de door deze groep opgespoorde nazi's publiceert. Gevraagd of hij achter de Groningse activiteiten stond, zei Wiesenthal: w „Ais iemand dat wil dan vind ik het in gestationeerde soldaten van de Fiji-eilanden valt de aanpassing aan hun nieuwe leef- en dneiidègrranierWook 2onder°gesieund w®r,komstfindl6hede.n nlet. mee- Gemiddeld hebben de uit de Stille Oceaan alkomstige door James Dorsey KANA (Zuid-Libanon) Voor de in het kader van de Verenigde Naties in Zuid-Libanon Namens de gedaagden liet de Am sterdamse advocaat mr. L. Wichers Hoeth de president van de rechtbank weten dat zijn cliënten bereid waren een zwijgplicht in acht te nemen. Van Eeghen en Westerhoff. zei hij, zouden het beter vinden dat beide partijen zich van beschuldigingen onthouden, zolang de Haagse officier van JustiUe met zijn onderzoek bezig is. Hij ontkende dat de uitlatingen van zijn cliënten als beledigingen waren bedoeld. De opmerking dat Van Lan schot de boel „voor tonnen belazerd" heeft, zou Van Eeghen in een opwel ling hebben gemaakt. „Van Eeghen", aldus Wichers Hoeth, „heeft zich la ten gaan, omdat die zaak hem sterk beroert" In een toelichting op de vordering herhaalde Van Lanschot de opmer king van zijn advocaat dat het te betreuren valt dat een kort geding moest worden aangespannen. Hij zei met nadruk dat het hier gaat om een actie van twee bestuursleden die niet herkozen werden, omdat de leden van de BNMO hun opvattingen over de bouw van het opvangcentrum niet deelden. De president van de Haarlemse recht bank zal op 12 maart uitspraak doen. Van een onzer verslaggevers ARNHEM De Gelderse werkgroep, die het plan-Wiegel voor zeventien provincies heeft bestudeerd, ziet „geen wezenlijke voordelen" in ver kleining van de provincie Gelderland. Het college van gedeputeerden zegt het daarmee eens te zijn. Opdeling van de huidige provincie in de provin cies Gelderland en Veluwe wordt on gewenst geacht. Incidentele grenswij zigingen zijn wel mogelijk. De werkgroep is er vanuit gegaan dat de redenen om tot herverdeling te besluiten slechts gelegen kunnen zijn in een wezenlijke verandering van de functies der provincies. Vanuit die gedachte ziet zij in het algemeen geen noodzaak tot herziening van de Gel derse grenzen. Indien voor de IJsselmeerpolders een twaalfde provincie zou worden ge creëerd. dan moet volgens de werk groep dit hele gebied tot die provincie gaan behoren. Zou er geen nieuwe provincie bij komen, dan zouden vol gens de werkgroep Oostelijk Flevo land en de eventuele toekomstige agrarische verzoringskern Zeewolde <30.000 winwoners) aan Gelderland worden toegevoegd. De werkgroep wijst er op dat het overigens voor de schaal van deze provincie niet nodig is dat Oostelijk Flevoland Gelders wordt. Zoals gemeld, heeft men zich in Over ijssel uitgesproken voor een provin cie IJsselland, bestaande uit een deel van Overijssel en een deel van de Veluwe. Althans wanneer Twente een zelfstandige provincie wordt, waar door het dan resterende gedeelte van Overijssel te weinig draagvlak zou overhouden. te worden door'enige regering" Wel «Maten drie maanden nodig voordat zij zich in het ruige Zuid-Libanon op hun gemak voelen. p]„n vnnr hanHhnvpn hlliriicrp pnnlitio zei hij het ai te keuren als de lacht op Na nog eens drie maanden worden ze al weer afgelost en mogen zij naar huls terug keren. 1 ld-" 'GUI Ild.IlUlld.vcIl HUlUlgC LUdllllC oorlogsmisdadigers zou vercommer- ciallseren en het de betrokkenen te doen zou zijn om door het verkopen van verhalen geld te verdienen. „Het moet gaan om de zaak van de gerech tigheid". Ook vond hij dat het in eerste instantie een zaak van Justitie en politie is, en pas daarna van anderen. Lezing Ongeveer eenderde van de koninklij ke strijdkrachten van Fiji waakt sinds juni verleden Jaar over de vrede in Zuid-Libanon. Nadat het Iraanse VN-bataljon in verband met de om wenteling in Teheran teruggetrokken werd besloot de regering van de Fiji- eilanden de bijdrage aan de VN-vre- desmacht tot 659 man op te voeren. De heer Wiesenthal hield gisteren in Groningen een lezing op uitnodiging van een aantal Groningse groeperin gen, voor een zaal die gevuld was met rond duizend toehoorders. Hij ver toonde onder meer een film in het kader van het Jaar van het kind, onder de titel „Kinderen achter tra- vaak tot moeilijkheden in de commu nicatie met de plaatselijke bevolking. Sinds de laatste aflossing in decem ber en januari zijn de Fiji-soldaten twee keer bij ernstige incidenten be trokken geweest. In januari werden drie Fiji-soldaten gewond toen zij door gewapende elementen werden aangevallen. De stevig gebouwde donkere mannen worden buren van het Nederlandse VrilWll lOOfS VN-bataljon in Zuid-Libanon. Ge- vraagd naar hun ervaringen klaagt majoor Edward Tuivanuvou, plaats vervangend bevelhebber van de Fiji- soldaten, vooral over de aanpassings- en communicatieproblemen. Om het Bes". De opbrengst van de entreegel- half jaar wordt het VN-contingent den (rond tienduizend gulden) was afgewisseld. Twee maanden hebben bestemd voor zijn werk en diende ter de nieuwe Fiji-soldaten nodig om aan verdubbeling van eenzelfde bedrag, dat hij al eerder kreeg uit het Zegel fonds van de Groningse Jaarbeurs. ERAN (Reuter, UPI) Zeven pasUande personen uit de tijd h Iran de sjah nog aan het be- [was zijn gisteren in Teheran jcuteerd. Onder de terechtges- i waren vier generaals en een het eten. het weer en de levensom standigheden te wennen. Vaak gaat dit met ziektes gepaard. Aan de le vensstijl van de Libanezen zullen de Fiji-soldaten vermoedelijk nooit wen nen. Ofschoon zij voornamelijk poli- In het weekeinde had de Nederlandse Volksunie van de neo-nazi Glimmer- veen in pamfletten opgeroepen de tiefuncties op de 322 Fijf-ëÜanden avond te boycotten. Wiesenthal bleek vervullen en waken over de binnen- hier niet van op de hoogte te zijn. De landse veiligheid stoort het hen dat extra politle-bewaklng in de buurt .je je in Libanon nergens zonder wa- van de Groninger Evenementenhal, pen kunt bewegen". Bovendien be- :he afgevaardigde De zeven waar hij zijn lezing hield, was niet op schikken de vredesstichters uit de veroordeeld door islamitische zijn verzoek Ingesteld en volgens zijn Zuidzee, die allen voortreffelijk En en dezelfde dag nog gastheren ook niet op verzoek van gels spreken, niet over iemand die de lten- hen- Arabische taal beheerst Dit leidt Onlangs sneuvelden twee Fiji-solda ten toen een van hun wachtposten door Palestijnen werd aangevallen. In de kranten op de Fiji-eilanden verschenen grote verhalen waarin de terugtrekking van de VN-eenheid werd geëist. Majoor Tuivanuvou, die zich ontzettend blij toont met de be langstelling van de pers, meent dat de opwinding op de Fiji-eilanden niet serieus was. Toen verleden Jaar be kend werd dat Fiji-soldaten naar Li banon gingen meldden zich vierdui zend vrijwilligers die nog nooit in dienst waren geweest. Op een bevol king van 750.000 bepaald geen slechte opkomst. Hoewel de Fiji-soldaten opgeleid zijn om over de binnenlandse veiligheid te waken vinden zij hun taak in Zuid- Libanon frustrerend. „Het ls veel ge ven en nemen. Je probeert problemen in gesprekken op te lossen. Soms waardeert men onze opdracht hier niet. Dat is frustrerend en brengt veel compromissen met zich mee". Niettemin meent ook majoor Tuiva nuvou dat de plaatselijke bevolking blij ls met de aanwezigheid van de VN-soldaten. Medici en tandartsen van de Fiji's bieden, medische voor zieningen aan de plaatselijke bevol king. „De Libanezen maken meer ge bruik van de medische faciliteiten dan wij". In de toekomst is het de bedoeling dat Flji-ingenleurs gaan helpen bij de herbouw van scholen en gemeenschapscentra. Dit zal gebeu ren zodra de tentenkampen van de Fiji-soldaten door huisjes zijn ver vangen. Mits de regering van de Fiji-eilanden het mandaat van haar VN-macht blijft verlengen rekenen de Fljl-ei- land soldaten er op nog lang in Liba non aanwezig te zijn. Van een snelle oplossing van de Libanese problemen ls in hun ngen geen sprake. Dit mede omdat de vertegenwoordigers van het Libanese leger niet te vertrouwen zijn. De aan het Flji-bataljon toege voegde Libanese verbindingsofficie ren liegen volgens de Fiji-soldaten alsof het gedrukt staat. Hoewel zij beter weten laten zij bijvoorbeeld Pa lestijnen het VN-gebied binnen en verklaren rustig dat het geen Pales tijnen waren. BRUSSEL (Reuter, ANP) Koning Boudewijn van België heelt gisteren de zaakwaarnemende christendemocratische premier Paul vanden Boeynants gevraagd een nieuw kabinet te vormen. De 59-jarige Vanden Boeynants. die momenteel naast eerste minister ook minister van defensie is, staat voor de zeer moeilijke opdracht een einde te maken aan de politieke crisis, die nu al 78 dagen duurt. De formateur streeft er naar een regering te vor men. waarin zes partijen deelnemen. Naast Vanden Boeynants eigen Waal se christendemocraten zijn dat de Vlaamse katholieken, de Waalse en Vlaamse socialisten, de nationalisti sche Vlaamse Volksunie en de Brus selse taaipartij FDF (Democratisch Front van Franstaligen). Volgens de socialistische krant De Morgen heeft de nieuwe formateur een Ingenieus plan uitgewerkt om België uit de huidige politieke impas se te halen, een Impasse, die met name het gevolg is van de tegenstel lingen tussen Vlaanderen en Wallo nië. Dat plan van de demissionaire premier zou overigens niet op papier staan. De nieuwe formateur is de laatste in een rij van Belgische politici, die een poging hebben gedaan de crisis op te lossen. Na de verkiezingen van 17 december was de Vlaamssoclalistl- sche minister van economische zaken Willy Claes informateur en vervol gens probeerde Wllfried Martens, de voorzitter van de Vlaamse christen democraten een kabinet te formeren. Dat lukte hem niet De koning wend de zich toen weer tot Claes Samen met de leider van de Franstalige christendemocraten Charles Not- homb moest hij een bemiddelingspo ging doen Ook daarvan is het resul taat nihil gebleken Daarom ls nu Vanden Boeynants Ingeschakeld

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 9