pe vlag hoeft nog niet uit oor de eerste voetbal-cao NeVoBo dicht bij 'lijn Krysik' Van Helden belegt trainingskamp dries de Bruin (FNV): Nog veel vragen liggen open ië kandidaat voetbal 1990 De Boer snel Record Oelsner s tekort aan nisbanen Problemen rond volleybalteam zijn hard aan oplossing toe Schaak-Oscar voor Viktor Kortsnoj Sprintrecord voor Haitske Valentijn JjDERDAG 8 FEBRUARI 1979 SPORT trouw/kwartet P 25 - RHS 27 r Johan Woldendorp <4eCHT Een kwart eeuw betaald voetbal wordt dit jaar alleen „gevierd" met een steeds hoger oplopende schul- jast en het inzetten van het verloederingsproces, indien «l sectiebestuur onder leiding van mr Eric Vilé met de S, leppen op blijft lopen, maar ook met een collectieve m idsovereenkomst. Dat laatste is heel wat in een wereldje. n enkele jaren geleden door FNV-voorzitter Wim Kok te- 1, t als een sociale jungle werd afgeschilderd. Hoe onontgon- en wereldvreemd de arbeidsrechterlijke omstandigheden it prof-voetbal zijn, blijkt wel uit het principe, waaraan de is opgehangen. Eindelijk is iedere voetballer verzekerd tenminste het wettelijk minimumloon. >izoek van de bij de Federatie J landse Vakverenigingen aange- M belangenorganisaties WCS w actspelers) en WON (oefen- ers) heeft FNV-secretaris An- i73 de Bruin meegewerkt aan de '0' rp-cao. Er konden voorwaarden is japier worden gezet, omdat de os eversclub in het betaalde voet- Ie FBO, statutair gerechtigd is ?n collectieve arbeidsovereen- af te sluiten. o.<* hebben beide partijen ^sfis een handtekening onder een pe-overeenkomst gezet. „Wan- - er hapklare brokken geslikt worden, wil de smaak wel anders uitpakken", zegt De met een waarschuwende on- m. „Een heel belangrijk, maar lend aspect stelt ons voor juridl- problemen. Het staat namelijk rast hoe de positie is geregeld nensen, die in vertegenwoordi- elftallen spelen. De vraag of de die de betreffende voetballers ;t, verantwoordelijk is voor de linfverhouding, ligt nog open. De - worden als het ware gedeta- 1, maar wij weten niet hoe we obleem moeten oplossen. Of er mede een vergelijk met de 5 Artemio Franchi, voorzitter e UEFA, dé Europese voetbal- ïeeft gisteren tijdens een pers- entie in Rome bekend gemaakt alie zich kandidaat zal stellen de organisatie van het wereld- oenschap voetbal in 1990. In lar wordt het WK volgens de van de FIFA weer in Europa den. persconferentie was ook Joao ange aanwezig. Hij is thans tter van de wereldvoetbalfede- FIFA. De Braziliaan aast echter functie van lord Killanin die in aftreedt als voorzitter van het lationaal Olympisch Comité, ïio Franchi is de belangrijkste daat om Havelange's post in de over te nemen. isitie van Franchi en zijn Itali- gevolg is binnen de UEFA zo dat nauwelijks getwijfeld kan n aan de naam van het land dat 0 het wereldkampioenschap zal iseren. KNVB komen, of er moet een aparte overeenkomst met de bond worden gesloten. Dat hang af van de formule ring van de FBO." De Bruin noemt de mijlpaal om twee reden belangrijk. „In de eerste plaats spreekt in de principiële erkenning van een cao de volwassenheid van de werknemerspositie van de voetballer door; in de tweede plaats zitten er praktische kanten aan het bereikte principe-akkoord. Het is een grote overwinning voor de vakbond, dat; de werkgevers hebben erkend, dat onze interpretatie van het wettelijk mini mumloon Juist is. Nu kun je zeggen: „Doe me een lol, het is alsof je op nieuw het zwarte stopgaren gaat uit vinden", maar in het betaalde voet bal spelen zoveel emolumenten een rol, dat het verschrikkelijk belangrijk is, dat dat gegeven exact is omschre ven. De alleen maar alleen maar aan bijvoorbeeld een tijdelijke auto, in dien een voetballer van Maastricht naar Amsterdam gaat terwijl hij in een duurder huis moet wonen en om die reden huursubsidie krijgt. De be lastinginspecteur telt dat bij zijn in komen op." Andreis de Bruin heeft bij de geboort van de cao voor contractspelers de toestand van het borelingske is van dien aard, dat een couveuse-behande ling voorlopig een eerste vereiste is; met andere woorden: de repectievelij- ke achterbannen moeten het licht nog op groen zetten gezegd, dat de voetballerij in sociaal opzicht een achterstand van een halve eeuw goed maken moet. En ook nu merkt hij op: „We hebben op papier een redelijk pakket loon- en arbeidsvoorwaarden. De krant op die taart is, dat dit ak koord in verhoduing tot andere cao's geen arbeidsvoereenkomst is, waar je de vlag voor uitsteekt. Deze eerste cao lijkt misschien nergens op, maar dat gold in het verleden ook voor de eerste cao's in andere bedrijfstakken. Aan de andere kant mag je uit het geen op papier staat ook weer niet afleiden, dat het betaalde voetbal een bedrijfstak is, die allen bij de gratie van het minimumloon bestaat. Later willen we overgaan tot functieclassi ficatie. Het is nu eenmaal zo, dat FNV-secretaris Andries de Bruin: „Wanneer er hapklare brokken geslikt moeten worden, wil de smaak wel eens anders uitpakken." Depaalde voetballers een hogere ver antwoording dragen dan hun colle ga's. Al wil ik ook de collectiviteit naar voren schuiven. Topspelers kun nen alleen maar bestaan dank zij hun minder getalenteerde medespelers." Voor een vakbondsman is Andries de Bruin opmerkelijk mild voor voetbal- werkgevers, die hun houding in te veel gevallen bepalen door het laten voortbestaan van ondemocratische structuren en andere monddood-ma- kend kunstgrepen. Aan de ene kant wordt het geld met tonnen tegelijk over de balk gesmeten (De Bruin: „Dat gebeurt ook door clubs, die nog niet de kracht hebben om een veer weg te blazen" en durft Vilé uit te roepen, dat de overheid met een aan vullende subsidie moet komen, in dien de meerderheid van de Tweede Kamer volgende week de shirtrecla me loskoppelt van rijkssubsidie, an- derszijds wordt het gros van de voet ballers met een genante fooi afge scheept. De Bruin: „Van de achthon derd betaalde voetballers, die er in Nederland zijn, hebben zeshonderd belang bij het minimumloon. Toen we in andere bedrijfstakken met een cao begonnen, kwamen we dit soort cowboytoestanden ook tegen. We moeten daarom oppassen, dat we de voetballerij niet veroordelen om de aanwezigheid van de groeistuipen." Veel kwalijker vindt De Bruin het, dat voetbalwerkgevers, die in het nor male leven uitstekend op de hoogte zijn van allerlei (sociale) spelregels, daarvoor in het sportieve milieu geen of nauwelijks oog hebben. Zo rolt bij hem over de lippen: „Vilé heeft zijn voorganger Hogewoning totalitair optreden verweten, maar hij is de overtreffende trap er van. Het is on gelooflijk. dat hij eerst Hogewoning iets verwijt, waaraan hij zich zelf in sterkere mate schuldig maakt en daarna het parlement een draai om de oren geeft" De collectieve arbeidsovereenkomst voor (seml) profvoetballers is de eer ste steen in het „gebouw" van de NCBS, de Nederlandse Centrale van Belangenverenigingen in de Sport. Het ministerie van CRM is druk doende om de krachten in dit opzicht te bundelen. De professionalisering grijpt steeds verder om zich heen. Niét alleen wat de actieve beoefening betreft, maar ook als het om het sporttechnlsch kader gaat. Tijdens de begrotingsbehandeling in de Tweede Kamer heeft de Partij van de Arbeid aangedrongen op vierhonderd extra arbeidsplaatsen voor de wer kers achter de schermen. CRM is ove rigens in het kader van de algemene dooddoener „Bestek 81" niet van «plan om aan die wens gehoor te geven. De Bruin: „Denk ook aan de talrijke afgestudeerden aan het CIOS (die voor 85% niet in de sport terecht komen red.). Zij kunnen helpen bij de professionalisering van de sport. Op grond van het feit, dat ik prakti sche ervaring bezit en werkzaamhe den verricht op het terrein van mede zeggenschap en humanisering van het arbeidsklimaat heeft men mij aangewezen om te adviseren bij het tot stand komen van een cao voor betaalde voetballers. Maar wanneer het sportbeleid duidelijker een onder deel van het welzijnsbeleid wordt, zal ik daarvoor geen tijd meer hebben." Voor het overige Is „behoudendheid" het wachtwoord. Een werkweek van 34 uur is minder uitzonderlijk dan menigeen denkt en van een maxi mum de manier om de salarissen van de zogenaamde vedetten einde lijk eens te normaliseren is geen sprake. De Bruin: „Je moet Je afvra gen, waar Je het meeste belang bij hebt. Overal is herrie ontstaan over het punt van de topsalarissen. Moe ten ze vier of vijf keer modaal (mo daal is bijna dertigduizend gulden red.) zijn? De FBO kwam met het voorstel drie keer modaal. Maar om dat iedereen zit te wachten op de nota inkomensbeleid, vind ik, dat de voetballerij niet de eerste moet zijn om die koe bij de horens te vatten.. Bovendien leidt een dergelijke limite ring tot een nog grotere vlucht naar het buitenland. Het gaat dan zeker om tientallen voetballers." Van onze sportredactie AMSTERDAM Het enfant terrible van de Nederlandse schaatssport, Hans van Helden, is in gezelschap van zijn trainer Jappie van Dijk gisteren voor een trainingskamp van twee weken naar Noorwegen vertrokken. Tot 22 februari zal Van Helden deelnemen aan wedstrij den in onder meer Horten, Oslo, Notodden, Gjövlk en Stromen. Van Helden hoopt daarna een startbewijs te krijgen voor de wereldbeker wedstrijden die op 24 en 25 februari in Alkmaar worden gehouden. Via een van de sponsors van Van Helden is hiertoe al een verzoek gedaan bij de KNSB. Er is daarop echter nog geen definitief antwoord gekomen. De schaatsbond is bereid om medewerking te verlenen maar het laatste woord is aan trainer Egbert van 't Oever die niet al te happig is op confrontaties van zijn kernploeg met Van Helden. Deze wil later in het seizoen ook graag uitkomen op de wedstrijden om de Gouden Schaats in het Westduitse Inzeil. Van Heidens hoofdsponsor heeft inmiddels bij de KNSB ook een plan ingediend bij de KNSB om volgend seizoen na de nationale kampioen schappen een B-kemploeg samen te stellen. Dat is, zo zegt de sponsor, gebeurd omdat veel schaatsers die juist onder het topniveau zitten na de nationale titelstrijd afvallen en maar op hun eentje verder moeten gaan. Uiteraard wordt voorgesteld om Jappie van Dijk de leiding van die ploeg te geven. De KNSB heeft op dat plan inmiddels al laten weten dat er geen geld is om zo'n B-kernploeg te formeren. Daarop heeft Van Heidens sponsor laten weten dat die een deel van de kosten voor zijn rekening wil nemen als de KNSB maar de trainer betaalt. DAVOS Lieuwe de Boer heeft tij dens internationale schaatswedstrij den in Davos een uitstekende tijd op de 500 meter gemaakt. De Boer, zeker van een plaats in de Nederlandse sprintploeg die over anderhalve week in Inzeil deelneemt aan de wereld kampioenschappen. raasde de 500 meter af in 38.9 sec. Tweede werd Nederlands sprintkampioen Miel Go- vaert in 39,4 De 1000 meter, werd een overwinning voor Bert de Jong in 1.19.0 met Go- vaert als tweede in 1.19.4 sec. Deze wedstrijden in Davos die vandaag worden voortgezet gelden eveneens als selectie voor de Nederlandse sprintploeg. Govaert en De Boer wa ren na het Nederlands kampioen schap in Heerenveen door bonds coach Gemser al aangewezen. Van de Roemer. Valentijn. De Jong en Ket kregen in Davos nog een laatste kans. De twee besten van deze vier mogen in Inzeil naast Govaert en De Boer aan de start komen. Uitdagen vin «le eerste dig 500 meter. I. De Boer 38.9. 2. Ooviert 39.4. 3. De Jong 39 5. 4 Vin de Roemer en Ket 39.6. 8. VslentIJn 39.8. «900 meter. 1. De Jong 1.19.0. 2 Ooviert 1.19.4.3. Ket 1.21.1.4. Van de Roemer 1.21.5. 5. De Boer 1.21.7. 6. Valen- Uln 1.23.3. OOST-BERLIJN De Oostduitse Marlise Oelsner heeft tijdens indoor- atletiekwedstrijden in Oost-Berlijn haar wereldrecord op de 100 meter indoor scherper gesteld. Zij kwam uit op een tijd van 11.29 seconden, waar mee zij achthonderdste seconde on der haar tijd van twee jaar geleden, eveneens in Berlijn, bleef. De 20-jari ge Oelsner is ook de snelste 100 me ter-loopster in de buitenlucht, met 10.88 seconden. Een goede prestatie leverde ook de Europese kampioene kogelstoten Ilo- na Suianek, die tot 21.09 meter kwam en daarmee oud-wereldkampioene Marianne Adam ruim voorbleef. 19.47. KAAG (ANP) De Koninklijke landse Lawn Tennis Bond heeft ositie als tweede sportbond van land het afgelopen jaar verste- Jit het jaarverslag, dat de bond- ivergadering op 31 maart a.s. aangeboden, blijkt, dat de van het ledenaantal in 1978 niet r dan 68.764 bedroeg. Dat is een jjgspercentage van 22 procent, aal telde de KNLTB per 1 janu- 371.671 leden verdeeld over 1097 gingen. :lubs hebben momenteel een lijst. De bond heeft berekend, lor de opvang van nieuwe leden banen nodig zijn. Daar- lorden er jaarlijks niet meer legd dan 500, zodat de wachttij- nger zullen worden, stuimige groei geeft ook proble- bij de begeleiding. De oplei- VNfnstituten leverden vorig jaar EN euwe A-leraren af. die ongeveer i mensen de eerste beginselen et spel kunnen bijbrengen. Dit uiteraard in geen enkele ver- 1Jög tot de aanwas van nieuwe zo concludeert de secretaris- ^.Jngrneester mr. H. de Ruiter. 23 N In de zesdaagse van Antwerpen is 7 Patrick Sercu-Rogcr de Vlaemlnck-Rik jden naar de derde plaats gezakt nadat 'i 7 minck boos afstapte omdat Sercu na mi «rtlj wat ai te lang ging liggen bij te ran de schrik. Dat kostte het trio offici- 19 ronde achterstand. Aan de kop gaan 7j toen-Al bert Fritz-Michel Vaerten (Ned- 80- "e' 30« 'NNEN Jos Schipper is ln Largentlè- 5 mkrijk vijfde geworden in een wegwed- 551 »er 110 kilometer die gewonnen werd 50«, fransman Jean-Louis Gauthler. In Mar- 54C sprintte Dldi Thurau (WDldl naar de 13 Hng ln de eerste étappe van de Spaanse 8 r de zon'. Thurau zal overigens dit Jaar 71 flnemen aan de Ronde van Frankrijk. In Oslo won de Italiaan Leonardo 77: ra slalom voor de wereldbeker Ingmar v rk 'Zwei werd tweede. In de strijd om de 3 fleer leidt nog steeds de Zwitser Peter 58 ENSPORT Volgens het Duitse paar- 8t Oeorg was de Ier Eddy Macken in beste springruiter De Westduitser Oerd j^ilwerd tweede en de Amerikaan Michael ede De Nederlander Henk Nooren werd geklasseerd en Johan Heins moest met fen de tiende plaats delen In het lan- it staat Nederland tweede achter *L In Kort rijk won Sparta een ^bappeUjke wilstrijd van Kortrijk met de rust leidden de Belgen nog met 2-0 doelpunten van De Lamper Voor orden na rust Van Slaveren (2) en door Koos Hamer AMSTERDAM Leren leven met de beperkingen die je hebt. Die beperkte levens wijsheid geldt ook voor de lei ders van het Nederlandse he ren volleybalteam. Er zijn ja ren geweest dat bij die natio nale ploeg met nog minder genoegen moest worden geno men. In volleybalkringen duidt men die tijd rond 1974 nog steeds aan met „de perio de Krysik". De nu weer bij het nationale team betrokken Pool was naar Nederland ge haald om het Nederlandse herenvolleybal weer gezicht te geven. Krysik moest het uiteindelijk doen met een versterkte jeugdploeg. Het werd overigens een ploeg die het bes te tot nu toe behaalde resultaat op een wereldkampioenschap in de boe ken kon laten bijschrijven. Krysik ging later af door de zijdeur en kwam bij Zaan '69 terecht. De waardering voor de Pool kwam natuurlijk toen hij al hoog en breed uit de loonlijst van de NeVoBo was geschrapt. Toen in de inmiddels gewijzigde constella tie na het vertrek van Harry Veld huis naar het Amstelveense AMVJ - de functie van assistent-trainer voor Jaap Korsloot open kwam, doemde direct zijn naam weer op. Krysik werd voor die functie uitver koren en werd meteen belast met de training van de nu nog niet bestaan de A2 formatie, een soort schaduw- team voor de nationale ploeg, waar over Jaap Korsloot de scepter zwaait. Korsloot over KrysJk. „Ook in het verleden hebben we veel gesprekken met elkaar gehad. Daarin praat je natuurlijk over alle mogelijke situa ties. Je komt dan tot de ontdekking dat er enorm veel raakpunten zijn." Het is bekend, dat Ben Krysik, die zijn Zaan'69 in de eredivisie op de tweede plaats van de ranglijst heeft staan, voorstander is van een harde lijn. Een lijn die uitzijn geboorteland is meegenomen. Natuurlijk, in Neder land gelden een aantal andere opvat prestatiegerichtheid vreemd aan. JAAP KORSLOOT. „Het nationale team is een kwestie van willen, niet van moeten." tingen, primair blijft natuurlijk wel het behalen van prestatie. Krysik heeft zonder een aantal principes te laten varen, ingezien dat in Neder land een andere weg naar die presta ties bewandeld wordt. Over de nabije toekomst van het Ne derlandse team weet Jaap Korsloot. „We hebben nu een inventarisatie ge houden. Aan de hand daarvan gaan we de lijn bepalen. We zijn begonnen met drieëntwintig spelers te selecte ren. Dat is alleen voor de Al ploeg. Vallen er dus mensen af. dan blijven er genoeg anderen over". Een heerlijke uitspraak met een dub bele bodem. Het kan betekenen zo veel mogelijk spelers uit proberen, maar het kan natuurlijk ook inhou den, dat wie niet mee doet ook met een afvalt. Het strak hanteren van die laatste lijn kan hij nog niet bevesti gen of ontkennen. Duidelijk is wel dat hij de deur voor de lijn, alles of niets, open houdt. Dat zou dan weer duidelijk wijzen op de „Lijn Krysik". Een lijn die ook bij de dames in alle redelijkheid wordt toegepast. Daar gaat men zelfs nog verder, dames die niet in de sfeer van het team passen, vallen af. Duidelijk voorbeeld daarvan is Annelies Visser van Corbulo. Overigens een lijn die bij voorbeeld ook door Italië bij de laatste wereldkampioenschappen is toegepast. Het gevolg was wel, dat de Italianen bij de in eigen land gehou den wereldkampioenschappen tot ie ders verrassing tweede werden. Het is zeer de vraag of een Neder lands team ooit zoiets zal bereiekn. Korsloot daarover. „Je zit in Neder land altijd met de grootst gemene deler van drie factoren, de spelers moeten een redelijke kans hebben de trainingen te volgen, je moet reke ning houden met de afspraken van de verenigingen en met wat Je zelf wil". Duidelijke beperkingen dus. Van Krysik is bekend, dat hij de mogelijk heden daarvan dan ook zoveel moge lijk wil uitbuiten. Zijn Oost-Europese is daar niet Maandagavond gaat de begeleidings groep van de nationale herenploeg zich over de problemen buigen. Kry sik zal daarin beslist een stem heb ben. Zoals bekend hebben vooral een aantal Corbulo-spelers moeilijkhe den met het opgezette trainings- en wedstrijdenprogramma. Moeilijkhe den die variëren van echte studiepro blemen van Wim Thewissen is be kend, dat hij medio mei eindexamen moet doen voor de Haagse Academie voor Lichamelijke Oefening tot het verzetten van al geplande vakanties. Dat laatste geeft nogal wat bedenkin gen. Vooral als het spelers betreft die op het einde van de laatste wereld kampioenschappen in Italië uitrie pen. „Als we meer met elkaar trainen, hebben we veel meer mogelijkhe den." Het zou vreemd aandoen als deze spelers nu ineens niet thuis zou den geven. Natuurlijk, het is zoals Korsloot zelf beweert. „Het nationale team is een kwestie van willen, niet van moeten. Dat geldt voor de spe lers, maar ook voor de trainers." Van Krysik is bekend, dat hij er dan van uit gaat, dat wie A zegt, de B moet laten volgen. Uit de bespreking van maandag avond zal duidelijk moeten blijken of de lijn Krysik weer ingezet wordt. Een zeer belangrijk gegeven. Het be tekent automatisch dat wie maar half ja heeft gezegt dus bij voorbeeld Constandse en Willemstein die be dankten voor de Spring Cup en het internationale toernooi in Finland afvalt. Een lijn waarvan verwacht mag worden, dat die dan jaren voort gezet kan worden. Het is allang geen publiek geheim meer, dat een aantal mensen binnen de NeVoBo Krysik weer graag terug wil hebben als full-timer. Iets dat om een aantal redenen. Korsloot zal zijn contract eerst moeten uitdienen, nog niet direct te realiseren is. Men be hoeft geen vreemde in Mekka te zijn om te veronderstellen dat wanneer alle plooien glad gestreken zijn Kry sik zijn lijn zal voortzetten. Een lijn overigens die bij de damesploeg van Jaap Akkerhuis al duidelijk vruchten gaat opleveren. Ook daar is geleerd te leven met de beperkingen. BARCELONA (UPI) De IACHW. de internationale organisatie van schaakjournalisten heeft Viktor Kortsnoj de „schaak-Oscar" voor 1978 toegekend. De prijs bestaat uit een zilveren beeldje van een dame met paraplu, symbool van de stad Barcelona en ook enigszins symbo lisch voor de tweekamp vorig jaar tussen Viktor Kortsnoj en Anatoli Karpov. Kortsnoj kreeg in het klassement dat door 64 schaakjournalisten uit 22 lan den werd opgesteld 707 punten. Kar pov die de Oscar al vijf keer won. staat nu tweede met 689 punten. De Nederlander Jan Timman kreeg met 587 punten de derde plaats. Na hem volgen nog Lajos Portisch (541) en Boris Spasski (432). Voor het klasse ment kwamen alleen spelers in aan merking die in 1978 minstens 24 par tijen tegen grootmeesters speelden. Overigens heeft het bestuur van de Internationale Schaakfederatie (FIDE) een protest van Kortsnoj niet ontvankelijk verklaard en daarmee indirekt de status van Anatoli Kar pov als wereldkampioen erkend. Kortsnoj diende na afloop van de geruchtmakende tweekamp ln Ba- guio City tegen Karpov een protest ln, dat werd gesteund door de Zwit serse bond. Daarbij eiste hij het over spelen van de door hem verloren be slissende 32ste partij op grond van het feit dat de Russische parapsycho loog Zukhar dichter bij het schaak bord zat dan eerder was overeenge komen. De FIDE verklaarde het protest niet ontvankelijk, omdat het werd inge diend na afloop van de partij en niet ervoor. Bovendien zou de overeen komst over de plaats waar Zukhar zich diende op te houden zijn geslo ten in een overeenkomst tussen beide partijen en niet berusten op een arti kel in het FIDE-reglement. De enige mogelijkheid, die Kortsnoj nog rest. is de civiele procedure, die hij ln Amsterdam aanhangig heeft gemaakt. HEERENVEEN - Haitske Valentijn- Pijlman heeft tijdens de Friese baan- sprlntkampioenschappen in Hceren- veen een Nederlands record op de sprintvierkamp voor dames geves tigd. Zij kwam uit op een puntento taal van 176.800 via 43.9 en 43.5 op de 500 meter en 1.29.5 en 1.29.3 op de 1000 meter. Hiermee bleef zij bijna twee volle punten onder het oude record dat zij op 11 en 12 februari vorig Jaar tijdens het wereldkampi oenschap sprint In Lake Placid bracht op 178.750 (via 43.85 - 1.30.48 - 44.24 - 1.30.84). Alie Boorsma verbeterde in Heeren veen het Juniorenrecord sprintvier kamp. ZIJ kwam uit op 182.000, via 44.9 - 1.32.3 - 44.4 - 1.33.1. Het oude record stond met 183.150 (44.9 - 1.31.8 46.3 - 1.32.1) op naam van Ilona Leushuls die het reed op 20 en 21 januari 1978 ln Deventer. De Friese titel bij de heren werd gewonnen door Hans van Helden, voor Harm van de Pal en Sies Ullkema. De resultaten van de Friese sprint kampioenschappen zijn: DAMES (achtereenvolgens puntentotaal. 500, 1000. 500 en 1000 m): 1 Haitske Valen- tlJn-Pljlman 176 800 (Ned. ree.) - 43 9 - 1.29 5 - 43 5 - 1 29.3. 2. Alle Boorsma 182 000 (Ned. jun ree 44.9 - 1.32.3 - 44.4 1.33.1, 3. Jeltje Jansma-Heslinga 183.600 - 45.3 1.32 9 - 45 5 - 1 32.7. HEREN: 1. Han* van Helden 160.500- 40.3 - 1.18.9 40.5 - 1.20.5. 2 Harm van de Pal 162 550 - 40.1 - 1.21.9 - 40.2 - 1.22.6, 3. 8ies Utlkema 162.550 - 39.6 - 1.23.9 - 39.6 - 1.21.8.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 27