AUTOTESTAUTOTESTAUTOTEST] Renault 18 De RenaultslS. Brengen Luxe in de middenklasse. Alfetta 2000 Lusso BMW 320 Opel Senator Renault 18 iüii liMiHiCU*; Motorisch Ietwat driftig, qua rij eigenschappen een model met grote reserves en wat de Inrichting betreft luxueus is Alfa Romeo's Alfetta 2000 Lusso. Nog een paar maanden zolang de zescilinder Alfa er niet is blijft deze „Lusso" fluxci de topwagen uit Milaan van het Italiaanse merk. dat zijn „Suds" met voorwielaandrijving in Napels bouwt. Een lichtmetalen tweeliter motor, die met 96 DIN-kW vermogen zeer pittig tot nerveus is en 1 op 8 1 op 9 loopt naar gelang van die pit gebruik gemaakt wordt, vormt het hart van deze op een top van 185 km per uur vermelde wagen. De zuinige maar vooral op de snelweg stille vijfde versnelling is één van Alfa's stokpaardjes. De vijfbak zit achter bij deze achterwielaandrijver, bevestigd aan de De Dion-as, een voorbeeldige bijdrage tot optimale wegligging. In bochten en bij remmen schijfremmen voor en achter, bekrachtigd is dat goed te merken. Comfort biedt de Alfetta met onafhankelijke voorwielop hanging en De Dion-achteras qua vering zeker, zonder dat die vering uitgesproken soepel is. De stoelen zitten prettig. De ruimte voorin is royaal, ook onder de bagageklep. achterin iets minder. Opvallend is het karakteristieke Instrumentenbord met goede kachel en ventilatie midden onder handbereik en links zowel choke als hand gas Tussen de instrumenten vinden we een toerenteller en oliedrukmeter. De voorruit is gelaagd; alle glas getint. Een elegante auto van 4.39 meter, ook smaakvol in het interieur met houtfineer. armsteun achter en naadloos vloertapijt. Prijs; ƒ24 890; afleveringskosten ƒ380; motorrijtuigenbe lasting 561 per jaar. De kleinste zescilinder met 1990 cm' is die van de BMW's 320 en 520. De Beierse fabriek is niet tot het uiterste gegaan met het vermogen, dat 90 kW bedraagt, en bereikte daar door vooral een zeer stille motorloop. Terwijl deze zescilin der qua zuinigheid rond 1 op 9 is het verbruik opmerkelijk is. „Wij zijn motorenbouwers", pleegt men in München te zeggen, maar in rij eigenschappen en bedieningsgemak munt de BMW 320-zescilinder eveneens uit. De vering is enigszins stug. maar de zit achter het stuur de instrumen ten iets naar de chauffeur gedraaid biedt over het geheel genomen een hoge mate van comfort. Wat alleen op deze auto aan te merken valt is dat het een tweedeurs model is. achter wat krap zelfs. De bagageruimte voldoet echter goed. Opvallend is de goede afwerking van het interieur en de volkomen complete uitrusting, die bij dit merk in het algemeen de aanschaf van accessoires of het moest getint glas zijn overbodig maakt. Daartoe behoren een gelaagde voorruit en een remblokindicator. Ondanks de achterwielaandrijving kan het vrij directe stuur bij parkeermanoeuvres nog wel eens wat zwaar uitvallen, wat mede ligt aan de bredere banden voor de zescilinder. De wagen schakelt zeer gemakkelijk en er bestaat bovendien een rap schakelende automatische uit voering, die 2.006.- meer kost. Voor de lengte van 4,36 meter voelt de wagen zeer compact aan en het weggedrag in bochten of bij remmen is uiterst precies en direct. Moeiteloos rijden verschaft wat de fabri kant „Freude am Fahren" noemt. Prijs ƒ25.134.-; afleveringskosten ƒ312,-; motorrijtuigenbe lasting 561 per jaar. DONDERDAG 8 FEBRUARI 1979 TROUW/KWARTET Er staat alleen Senator achterop, omdat Oeneral Motors er eigenlijk niet rond voor wil uitkomen, dat deze auto een Opel is. In tegenstelling tot de allemans-auto's als Kadett en Ascona wil de Senator evenals de coupé-uitvoering Monza exclusiviteit bieden. Maar dat is betrekkelijk, omdat ook het exclusieve verkocht moet worden en daar door minder exclusief wordt. Dus toch het Opel-merkbeeld op het front van de Senator. De degelijkheid, die het merk kenmerkt, straalt ook van dit Duitse topmodel van 's werelds grootste concern af. Er is nog volop keus in uitvoeringen. De minste motor is een 2.8 liter van 103 kW, goed voor 185 km. per uur. De drieliter met inspuitng telt 132 kW en komt tot 210 km. per uur. Automa tische transmissie is standaard. In uitvoeringen is er keus tussen de „gewone" Senator, een S. een C en een CD. de laatste met o.m. airconditioning, radio met cassette, elek trisch bediende zijruiten en verwarmde bestuurdersstoel. Normaal zijn stuur- en rembekrachtlging en in hoogte verstelbare stoelen al in de prijs begrepen. Dat een wagen van deze klasse uitstekende rijeigenschap- pen heeft en in alle opzichten comfortabel is, behoeft geen betoog. Opel concurreert er mee tegen de Mercedessen en BMW's, waarbij de verschillen fracties van accelaratiese- conden zijn. Maakt men het niet al te dol. dan is een verbruik van ééh op acht voor beide zescilinders haalbaar. Qua vprm en inhoud een gezellig interieur voldoet de Opel Senator aan de hoogste normen, terwijl het een ondanks de 4,81 meter lengte gemakkelijk te rijden auto blijft. Prijzen; 36.733.- (2.8) tot 53.065 (3.0 CD); afleveringskos ten verschillen per dealer; motorrijtuigenbelasting; ƒ810,- per jaar. De meest conventionele wagen van alle Renaults is de nieuwe 18. Geen achterklep, een vorm die zich conformeert aan het gangbare en voor 't eerst bij dit merk meteen keus in motoren en uitvoeringen. Een redelijk ruime voorwielaan drijver is het, even functioneel als comfortabel. De 1,4 liter TL-motor van 47 kW en de 1,6 liter TS van 58 kW stammen van de Renault 12; de grotere is ook bekend van de 16. Het zijn bovenal zuinige motoren 1 op 11 tot 1 op 12 mag men aanhouden waarbij de GTS een vijfde versnel ling heeft, die qua geruis rust brengt. Bij optrekken is de motor namelijk nogal roezemoezig, maar niet in een mate die hinderlijk te noemen valt. De prestaties zijn middelmatig. De topsnelheden komen tot resp. 153 en 163 km. per uur. Automatische transmissie is leverbaar, komt qua top iets lager, kost zo'n tien procent benzine extra wat normaal is en heeft een prijs van 1.900,- boven de vlerbak en 1.600,- boven de vijfbak van de GTS. Het is een goed schakelende automaat. De outillage blijkt royaler dan men van Renault gewend was. Reeds de 18 GTL, die 1.300,- boven de basisprijs komt, heeft hoofdsteunen, een van binnenuit verstelbare buiten spiegel en koplampwissers. Het topmodel GTS is voorzien van elektrische ruitbediening en centrale portiervergrende ling. Nog altijd is de vering zo soepel, dat men hellend door de bocht gaat, maar de wegligging mag er wezen. De Renault 18 is geen sportieve wagen ook de TS niet maar een feis- limousine en voldoet als zodanig, ook qua ruimte, zonder meer. De lengte is 4,37 meter: 13 cm. meer dan de Renault 16 meet. Prijzen; 15.900,- (TL) tot 19.400,- (GTS); afleveringskos ten: ƒ247,-; motorrijtuigenbelasting: ƒ393,- per jaar. De internationale automobilist zal de komende jaren steeds minder met kompromissen willen leven. Maar van alles het meest eisen. Renault heeft daarom een serie midden klassers ontworpen die het beeld van de jaren tachtig bepalen. En die aan de eisen van de jaren tachtig beantwoorden. De Renaults 18 bie den staridaardvoor- zieningen die elders alleen tegen soms forse meerprijzen verkrijgbaar zijn. Hun lijn toont een kombinatie van distinktie en esprit. Alle hebben voorwielaandrijving. En in alle zijn zowel ervaring als de vooruitziende blik van de Renault ingenieurs verwerkt. Resultaat: een spektakulaire en zeer fraaie kombinatie van komfort, zuinigheid, veiligheid,vermogen en ook: keus. De Renaults 18 bieden een passende keus tussen motoren en uitrustingsniveaus. Zodat ieder de 18 kan vinden die bij zijn rijstijl, extra eisen en budget past Ziet u dus binnenkort een auto die u niet onmiddellijk plaatsen kunt, maar die opvalt omdat hij nu eenmaal opvalt, dan staat u oog in oog met een van de Renaults 18. Wilt u die konfrontatie terecht nog eens herhalen, dan kunt u het beste bij een Renault dealer terecht Om vooral een proefrit te maken! De Renaults 18. Het antwoord op de zich nu al aftekenende eisen van de toekomstige automobilist. Aerodynamiek en uitstekende prestaties gaan gepaard met schoonheid, een laag benzineverbruik en zeer veel komfort De auto voor de jaren tachtig. Dus ook leverbaar met de inmiddels befaamde elektronisch gestuurd Renault Automatic. Een auto met I.O. Renault 18 GTS f 19.400,- inkl. BTW Renault 18 al v.a. f 15.900,- inkl. BTW Prijswijzigingen voorbehouden. Afleveringskostenf 283,-. Renault adviseert Elf oliën.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 20