Rust weer terug in KNAU Na dooi eerst oefenduels f2,75 Couwenberg terug bij Feyenoord? FEBRUARI RM wü idvies over reclame FC Dordrecht vraagt aan KNVB om uitstel )e Beer: 'Er moesten knopen worden doorgehakt' KNVB-arts Frits Kessel vreest voor veel blessures bij snelle hervatting ege Timman Krysik assistent van Korsloot Deelneemsters op De Uithof Startbewijs voor Hans van Helden Hart verwarmende winterrecepten. Koken metspek, Wintersoepen. Stamppot variaties... Schoonmaken en schilderen. Kruidige winterneutjes. Combimeer- recepten An't Hoen. Koop'm nu in de supermarkt. 1 DONDERDAG 1 FEBRUARI 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 15 - RHS 17 120 loor Fred Buddenberg i MSTERDAM In de Jaarboeken van de Koninklijke Neder- ndse Athletiek Unie zullen de Nederlandse kamploenschap- in van 1978 ongetwijfeld genoteerd worden als een histori- jJJJ :he gebeurtenis. Niet vanwege de resultaten, want die waren oi ren wisselvallig als het huidige weerstaatje. De strijd om de 600 itionale titels in Groningen van vorig jaar augustus was een 843 inzet tot een zeer rumoerige periode in de Nederlandse letiekkringen. De rust lijkt inmiddels teruggekeerd. Er lerst rond de KNAU een stilte, die weldadig aandoet na de gelopen perikelen, maar met het oog op de Olympische pelen van volgend jaar in Moskou toch ook beangstigend is. flat in n belangrijke rol in de targie-ko- nts fdie na de nationale kampioen- >0- happen speelde KNAU-vooreitter lm de Beer. In de twee Jaar dat hij t roer nu in handen heeft, was de itiek de laatste maanden gelijk een cht kaan. Zijn koers deed voor velen c eemd aan en leek te eindigen op AU- etershoge klippen. Dit gebeurde u<s et. maar er was wel een flinke portie 25- hipbreuk geleden. De trainers Van Goolberg, Swinkels, Wijssen en iverman verkozen de zwemvesten iven de dreigende klippen en spron- n overboord. Boverman keerde te- g als coördinator, een functie die in" im de Beer al lang voor hem gere- ies rveerd had. Ir. W. J. de Beer, 41 jaar id én directeur van een Amerikaan- computerfirma. kan me voorstellen dat de rillin- n over uw rug lopen, wasnneer u len rugdenkt aan de maanden n& de 3d, itionale kampioenschappen. °A IEN HAAG Staatssecretaris Wal de Vries van CRM wil voor dat hij a definitief standpunt bepaalt over koppeling van shirtreclame in het staalde voetbal aan rijkssubsidie, - Tst overleg plegen met het BBI, het ad get Bewakings Instituut. Dit zei staatssecretaris gisteravond in |n antwoord op de eerste ronde vra- sn in de Tweede Kamer bij de be- indeling van de begroting voor Cul- lur, Recreatie en Maatschappelijk v erk. it betekent, dat de Partij van de rbeid nu met de aangekondigde mo- zal komen, waarin de Kamer ordt gevraagd een oordeel over de oppeling uit te spreken. Behalve de PvdA LIJKT OOK HET CDA Zich in «Jae motie te kunnen vinden. PvdA woordvoerder Worrell kondigde de notie aan na de antwoorden van Wal ls de Vries, staatssecretaris zei in zijn betoog ?r de shirtreclame: „Ik verschil met heer Worrell van mening dat het nderzoek van de KNVB automa- l sch tot de invoering van shirtrecla- >e leidt. De KNVB moet eerst onder- Deken welke bedragen de clubs kun- sn ontvangen, hoe hoog te inkom- ten van de NOS worden en hoe de 'meenten zullen reageren. Het is te «matuur voor de overheid om zich al terug te trekken als externe sldschieter. Bovendien worden an- ere takken van sport waar wel spra- is van sportsponsoring direct of - Jidirect door de rijksoverheid gesub- s Idieerd". j allis de Vries zat met die uitspraak één lijn met zijn partijgenoot Keja IfVD) die geen bezwaren heeft tegen ubsldie én shirtreclame. •i «halve van de socialist Worrell reeg de staatssecretaris ook kritiek verduren van het CDA-kamerlld i flans de Boer. Beiden zijn het niet :t Wallis de Vries eens dat hij zich n zijn standpuntbepaling moet laten i iden door een advies van het BBI. Ut onafhankelijk instituut moet de oeken van de clubs in het betaalde oetbal gaan controleren. Alle be- inghebbenden participeren in dat gaan. 1 CHAATSEN Op de kunstijsbaan ln Deven- heeft Cock Slakhorst het baanrecord dat op lam van de Noor Stenshjemmet stond op de 1000 meter met 0,08 sec verbeterd en gebracht 15 31,00 Het baanrecord op de 3000 meter Tbeterde zijn eigen baanrecord tot 4 18.1 •I EILEN Voor Cannes hebben de broers Vol- bregt de eerste wedstrijd voor de wereldbeker de Flying Dutchmann-klasse gewonnen IALHOCKEY Uitslagen oefenwedstrijden hen Nederland-Bclgl* 15-8. Dames Neder België 8-4 iKETBALL - Uitslagen competitie eredlvl- BOB Punch 110-109, F1 amingos-Amstel- i 84-78. De Beer: „Nou, nee. Een gevoel van onbehagen heb ik niet gauw. Het is Jammer dat deze ontwikkeling heeft plaatsgevonden, die niemand gewild heeft. Teleurstellend is nu niet het Juiste woord. Er is een stukje opont houd opgetreden in de ontwikkeling van het hele atletiekgebeuren. De vooruitzichten waren sinds jaren rooskleurig, alles zag er goed uit. En dan komt plots die belemmering, die de hele ontwikkeling heeft afgeremd. Ook de verstandhouding met de pers veranderde ineens. Eerst alleen zon neschijn en opeens die ommekeer- Er werd vaak gezegd dat u binnen de KNAU functioneerde als de auto ritaire directeur, die geen enkele in spraak dulde. De Beer: „Er moesten op een gegeven moment knopen worden doorgehakt. Er zijn altijd mensen die het nemen' van beslissingen autoritair vinden. Vooral zij, die het er niet mee eens zijn. Het is pertinent niet zo, dat ik besluiten genomen heb tegen de wil van de rest in. Kijk, ik heb er vaak met Van de Goolberg én Swinkels over gesproken. In feite zaten onze gedachten op dezelfde frekwentie. We hadden allemaal het beste voor met de atletieksport. Maar zij wilden de hervormingen veel te snel doorvoe ren. Je kunt een bond, die altijd de ene kant op heeft gelopen, niet in één klap de andere kant op laten lopen. Wanneer Van de Goolberg en Swin kels voor 99,9 procent hun zin heb ben, proberen ze dat laatste beetje er ook nog doorheen te drammen. Je moet ook water bij de wijn kunnen doen. De deur voor Van de Goolberg is overigens helemaal niet gesloten. Het zou best mogelijk kunnen zijn dat hij over een paar jaar weer terug komt" De aanstelling van Bob Boverman tot coördinator wekte veel verba zing. Hij werd tot tweemaal toe afge wezen door een adviescommissie. De Beer aarzelend: „Dit is niet waar. Bovendien vind ik het een interne procedure, die je niet naar buiten moet uitdragen." Er bestaat een brief van Bover man aan u, waarin hij zin ongenoe gen over de sollicitatie-procedure uitspreekt. De Beer verbaasd: „Hoe u aan de brief komt, weet ik niet. Mijn eigen bestuursleden hebben die brief nog nooit gelezen. Maar goed, in die brief plaatst Boverman enige kritische kanttekeningen bij het sollicitatie gesprek. Dat is zijn goed recht. Het is natuurlijk vreemd dat Je door een adviescommissie wordt veroordeeld, wanneer je voor de functie door het bestuur bent voorgedragen." Chris Buitelaar was de andere kandidaat. De Beer: „Met Buitelaar zijn we over eengekomen dat het het beste was voor iedereen, wanneer hij van de functie afzag. Verschillende factoren speelde hierbij een rol, factoren die ik liever niet noem. Goed, toen zat Bo verman nog op het vinkentouw. We hebben de sollicitatie-commissie ge vraagd opnieuw te praten me Bover man, een gesprek dat niet negatief ROTTERDAM De bestuurscrisis die bij de profstichting Feyenoord is uitgebroken en die dinsdagavond leidde tot het aftreden van voorzitter Leo van Zandvliet en zijn vier medebestuursleden is uitslui tend toe te schrijven aan een coup van de amateursectie. Het was allang geen geheim meer dat er wrevel bestond tussen de besturen van de stichting Feyenoord (de prof af deling) en de sportclub Feyenoord (de amateurs). Maar dat de tegenstellingen zo groot zouden zijn ais dinsdag is gebleken moet zelfs een groot aantal leden hebben verrast. Populair gezegd komt de controverse er op neer dat het amateurbestuur de drie commissarissen van het stadion Feyenoord N.V. én stichtingbestuur ders Leo van Zandvliet, Dick Nleuwland en Jan de Jong het vertrou wen heeft opgezegd. Sinds de splitsing vorig jaar tussen profs en amateurs is het nieuwe bestuur van de amateurs cr steeds van uit gegaan dat alle zetels in de diverse besturen (profs, amateurs, honkbal) zouden worden vrijgemaakt om met een schone lei te beginnen. De heren Van Zandvliet, Nleuwland en De Jong namen echter een ander standpunt in. Zij wezen op de statuten van de N.V. Stadion Feyenoord die zeggen dat commissarissen van het stadion voor het leven worden benoemd. Dat is op zich juist, maar drie (van de in totaal negen commissarissen) worden benoemd door de sportclub Feyenoord. De amateurs van Feyenoord verlangden van de stichtingsbestuurders en commissarissen van Zandvliet, Nieuwland en De Jong, dat zij hun zetels ter beschikking zouden stellen. Tot vorige week weigerden zij dat echter totdat de amateurs met het dreigement kwamen dat de drie heren als lid van de amateurclub zouden worden geroyeerd. Onder druk van dit pressiemiddel nam het drietal het besluit af te treden. De heren H. N. Appel, directeur van de Nederlandse Dagbladunie, en Ton Kieboom, zoon van oud-voorzitter Kieboom, trokken hun consequenties en stapten eveneens op. Nu de bom is gebarsten zal de sportclub Feyenoord op korte termijn een buitengewone algemene ledenvergadering uitschrijven waarin de amateurs de kandidaten naar voren zullen schuiven. Volgens ingewij den is Guus Couwenberg de belangrijkste gegadigde om Leo van Zandvliet op te volgen als voorzitter van de profstichting Feyenoord. Couwenberg was ln de periode 196? tot 1973 voorzitter van de stadion club. Hij maakt op dit moment met zijn vrouw een wereldreis. Pas over een half jaar heeft hij het voornemen naar ons land terug te keren. Niettemin wil het amateurbestuur de kandidatuur Couwenberg door zetten. De afgetreden stichtingsbestuurders zullen tot de dag van de buitengewone algemene ledenvergadering de lopende zaken blijven behandelen. Wim de Beer: „Het is pertinent niet zo, dat ik besluiten genomen heb tegen de wil van de rest in". uitviel. Verder ls het geen geheim dat ik Bob Boverman een goede kracht vind. Hij ligt goed bij de atleten, bij de overige trainers en bij de sectie wedstrijdsport. In Praag, bij de Euro pese kampioenschappen, voldeed hij uitstekend. De dingen, die hij belooft, doet hij snel. En dat bevalt mij". De KNAU had, met het oog op Mos kou, op dit moment goed gebruik kunnen maken van de diensten van de vertrokken trainers. De Beer: „Onze grote kracht ligt, wanneer we kijken naar Moskou, op de midden- en lange afstand. Voor deze onderdelen hebben we Kees Koppelaar, een doorgewinterde man, aangetrokken. Ik weet niet of we op de andere vacatures de vertrokken trainers zo verschrikkelijk missen. Qua ervaring zijn de huidige vak groeptrainers misschien, let wel mis schien, iets minder. Het belangrijkste is dat we een team gevormd hebben. Een team, dat continu werkt. Met deze groep zit het wel goed." Kees Koppelaar moest indertijd wij ken voor het nieuwe structuurplan. De Beer: „Nee, dat is niet helemaal waar. Koppelaar was evenals alle an dere trainers, in dienst tot en met de Olympische Spelen van Montreal. Na die Spelen van 1976 liep zijn contract af. We hebben hem dus niet wegges tuurd. Met het aanstellen van trai ners hebben we toen gewacht op het nieuwe trainingsplan.". Er zou in januari een „schetsje" wor den gepresenteerd van het nieuwe bestuur, dat in april wordt uitge breid van vijf naar zeven man. ment van de KNAU-red.) waarin staat dat er nog gezocht wordt en dat ook vanuit de Unieraad ideeën moe ten komen. Turk, Kappenburg en ik blijven, Ebbing is namens de NKS kandidaat en Coenen heeft zich te ruggetrokken. Dat betekent dat er nog drie open plaatsen zijn. De Jaar vergadering is op 21 april (deze was gepland op 29 jaart, maar is door de nieuwe verkiezingsprocedure van de Unieraad uitgesteld-red.) en veertien dagen daarvoor moeten die plaatsen gevuld zijn". Hoe ver zijn de onderhandelingen met het NOC over het financiële kader voor de voorbereiding op Moskou. De Beer: „Een maand geleden heb ben we onze concept-richtlijnen ge stuurd naar het NOC, maar we heb ben nog geen reactie ontvangen. Er moet inderdaad snel iets gebeuren, zodat iedereen weet waaraan hij toe is. Hiernaast zijn we nog op zoek naar sponsors om de atleten zo goed moge lijk te begeleiden op het technisch, medisch en maatschappelijke vlak. We willen beginnen met zo'n één twee ton per jaar. Lager moeten we niet gaan, want daar kun je niet veel mee doen." Door alle perikelen zijn de trainin gen laat begonnen. Is er voldoende tijd voor een goede voorbereiding op Moskou. De Beer: „Dacht ik wel, ja. Je moet realiseren dat de centrale trainingen DORDRECHT Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB neemt op donderdag 8 februari een besluit over eventuele liquidatie van FC Dor drecht. Dat is zes dagen later dan aanvankelijk was gepland. FC Dor drecht heeft echter om een uitstel verzocht. De sectiebestuursleden van de KNVB Jo Witteveen en Martin Snoeck gaan morgen informaties in winnen bij de kort geleden tot stand gekomen beheerraad van de in finan ciële nood verkerende club. Het is een oriënterend gesprek als voorbereiding op de bespreking op 8 februari. De vakbonden van spelers en oefenmeesters (WC8 en WON) zullen eveneens aan de bespreking op 8 febrauri deelnemen. Aan de andere kant van de tafel nemen het bestuur van de eerste divisieclub, trainer Jan Rab en de spelersraad plaats. De inhaalwedstrijd voor de eredi visie NEC-PSV, die was vastgesteld voor woensdag 31 januari, is verscho ven naar woensdag 7 februari. De aanvang is op 20.00 uur. VW heeft in Wuppertal een oefen wedstrijd tegen Wuppertaler SV. dat uitkomt ln de tweede Bundesliga, met 1-3 verloren. Op het gewalste sneeuwveld nam VW de leiding door een strafschop. De Oostenrijkse in ternational Krieger schoot vanaf de stip raak in de 25e minuut. Na de rust echter kwam VW er geen moment meer aan te pas. De Venlose eredivi- van Fagot (62e), Spincke (75e) en Redder (84e) incasseren. Er waren slechts 400 toe- slechts een aspect zijn van die voor- moest treffere bereidingen. Voor een atleet, die al- siecluD moest filers leen op de centrale trainingen uitzen ding naar Moskou wil bewerkstelli- schouwers aanwezie gen, geef ik niet veel. Daarnaast ben scnouwers aanwezig, ik het met Bob Boverman eens, dat er eerder tien dan twintig atleten in aanmerking komen voor de Olympl- Feyenoord heeft in Santa Cruz te Tenerife, op de Canarische eilanden De Beer: „Dat is er nog nlet.Er is een sche Spelen. Ik denk dat tien al een waar de ploeg verblijft om te trainen, brief naar de Unieraad (het parle- maximum is." met 5-1 gewonnen van een plaatselij- IJK AAN ZEE het Hoogoven- chaaktoernooi wordt vandaag in de iatste ronde beslist, met nog vier i anshebbers op een (gedeelde) eerste laats. Dat is het gevolg van de uit- agen van enkele afgebroken partij- n. Jan Timman schoof op naar de i «reede plaats door winst ln zijn afge raken partij tegen Dzindichasjvlli lit de negende ronde). Timman deelt plaats met Sosonko en An- ersson. litslagen: negende ronde: Dzindi- hasjvili-Timman 0-1; tiende ronde: tee-Miles '/i-'/i, Hübner-Dzlndachsj- 111 0-1. - tand: Poloegajevskl 6'/», Sosonko. indersson en Timman 6, Hübner en files 5'/j, Hort 5, Ree en Dzindichasj- Ui 4'/i, Garcia 4, Nikolac 3'/i en Ga- rindasjvlli 3. togramma laatste ronde: Gaprin- asjvili-Ree, Nlkolac-Hort, Poloega- tvski-Garcia, Dzindichasjvlli-Soson- o. Andersson-Hübner en Miles-Tlm- ïan ZEIST Een onmiddellijke hervatting van de voetbal competitie, wanneer dat dan ook mogelijk zou zijn, is ge vaarlijk. Dat is de strekking van een mededeling die KNVB-bondarts Frits Kessel aan de belanghebbenden heeft toegestuurd. Kessel is ervan overtuigd dat de her vatting van de competitie, ze ker in het betaalde voetbal, in het eerste weekeinde dat dit door de toestand van de vel den mogelijk zal zijn, zal lei den tot een groot aantal bles sures. Hij meent dat een week extra rust en voorbereiding in het belang van de clubs is. Kessel acht het wenselijk dat, wan neer er bijvoorbeeld volgende week woensdag weer enigszins normaal zou kunnen worden getraind, ln het eerste weekeinde slechts vriend schappelijke wedstrijden worden ge speeld. Dit, om de spelers zonder druk en spanning weer aan het wed- strijdgebeuren te laten wennen. „Neem de zomemistperiode van een week of vier. Daarna wordt er eerst een aantal weken getraind, vervol gens worden er rustige oefenwedstrij den gespeeld en pas daarna komt het echte werk." zei Kessel. „Een verge lijkbare periode hebben we nu achter de rug Het is vakantie geweest rond Kerst en Nieuwjaar en daarna zijn de velden onbespeelbaar geweest. Clubs die de beschikking hadden over een zaal hebben daar geoefend, maar ui teraard op een andere manier dan men gewoon is. Er is enig loopwerk gedaan, maar ook onder andere om standigheden. Een aantal clubs is naar warmere streken uitgeken, maar over het algemeen is de toestand ze ker niet beter dan na de zomerrust. Ik vind dat men een groot risico neemt door onmiddellijk weer te beginnen." De gedachte van Kessel is besproken met sectie-bestuurder Herman Chouffoer en bondscoach Jan Zwart kruis, die met de mening van de arts konden meegaan. Moeilijker is dit echter voor Jan Huybregts, secretaris en competitieleider van het betaalde voetbal." Ik kan het mij niet veroorlo ven na deze onderbreking nog eens een rustperiode van een week in te lassen. De competitie zal al veel lan ger duren dan aanvankelijk was ge schat en een aantal clubs heeft ver plichtingen in de periode onmiddel lijk na de datum waarop de seizoenaf loop was vastgesteld." Het is ook moeilijk om voor enkele verenigingen de competitie sneller af te werken, door twee wedstrijden per week bijvoorbeeld, omdat de andere clubs daar bezwaren tegen hebben in verband met de vrees voor een ver minderde publieke belangstelling. Ook het laten voorultspelen van wed strijden door de clubs die contracten hebben voor een buitenlandse tour nee na de competitie is nauwelijks haalbaar. In de eerste plaats omdat er twee verenigingen bij betrokken zijn, ook omdat het normale verloop van de competitie zou kunnen wor den verstoord. Huybregts: „Wedstrij den vooruit spelen is ook alleen maar mogelijk wanneer de twee betrokken teams niet meer ln aanmerking ko men voor een van de bovenste of onderste plaatsen." Van onze sportredactie AMSTERDAM Voorlopig ls de commissie zaterdagvoetbal nog niet van plan het toernooi om de zater dagbeker te schrappen. Wanneer 1 april de zomertijd wordt ingevoerd, kunnen eventueel midweekse avon den benut worden om bekerwedstrij den te spelen. Doordeweeks zullen in elk geval geen volledige competitie programma's worden afgewerkt, hooguit inhaalwedstrijden. Bovendien hangt het van de weers omstandigheden in de komende we ken af of op feestdagen moet worden gespeeld. Wanneer uiterlijk 17 febru ari weer kan worden gevoetbald, is de competitie voor de eerste- en tweede klassers op de laatste zater dag van mei afgelopen. Voor de lage re klassen zal de competitie nog eer der (variërend van twee tot vier we ken) zijn beëindigd. „Er is", zei Kessel, „door deze winter duidelijk sprake van overmacht als eventuele contracten niet zouden kunnen worden gehonoreerd. Wij denken nu al aan een competitieslot in eind mei, daar kan die ene week extra dan ook wel bij. De clubs zijn meer gebaat bij het bezit van een fitte en gezonde spelersgroep voor de rest van dit seizoen dan bij een week winst bij de afwerking van het com- petitieorogramma. Jan Zwartkruis staat volledig achter de gedachten van de arts. „Wanneer er in de komende weken ook nog niet zou kunnen worden gespeeld, ln het allerslechtste geval dus. zouden wij als uiterste consequentie misschien zelfs moeten overwegen de wedstrijd op 24 februari in Milaan af te zeggen. Zo'n vaart zal het vermoedelijk niet lopen, maar je moet natuurlijk toch ook rekening houden met de ongun stigste situatie." „Indien de toestand slecht blijft, draag ik een grote verantwoordelijk heid. Ik vraag medewerking van de clubs voor het spelen met Oranje, dan mag ik de spelers niet bloot stel len aan het gevaar van blessure. Het zal natuurlijk niet gaan om een hand vol spelers dat strompelend van het veld komt, maar iedere blessure is er mij een te veeL" „In onze planning ls rekening gehou den met het vertrek op donderdag naar Milaan, de dag daarvoor wordt nog een bekerprogramma afgewerkt. Eerder naar Italië reizen is niet moge lijk, maar er moet natuurlijk wel een gerichte opbouw plaats kunnen vin den naar de wedstrijd tegen Italië. Ik heb gedacht aan een trainingskamp in een warmere omgeving, maar dat is niet haalbaar. Zouden de afgelas tingen blijven dan moeten we naar een oplossing zoeken waardoor risi co's kunnen worden voorkomen en waardoor het Nederlands elftal zich zal kunnen presenteren op een ma nier die de ploeg aan zijn stand en status ls verplicht." „Wij moeten ons realiseren dat zowel het speelritme als het trainingsritme bij vrijwel alle clubs ernstig is ver stoord. Een plotselinge confrontatie met een elftal dat normaal is kunnen doorgaan, vormt een zware opgave. De conditie kan ln een periode als deze wel op peil gehouden worden, maar de speclkracht loopt werkelijk met sprongen terug. Dat is een zaak waar ik niet aan voorbij kan gaan, waar ik me werkelijk zorgen over maak." ke selectie. Voor de Rotterdammers scoorde De Leeuw (drie keer). Van der Lem en Notten produceerden de an dere twee treffers. Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM Als assistent van volleybalbondscoach Jaap Korsloot wordt binnenkort Ben Krysik be noemd. De Pool Krysik is nu nog trainer-coach van de Zaanse eredivi sievereniging Zaan '69. Hij wordt te vens eerste trainer van de nationale B-selectie. Omdat volley balbonds- trainers niet clubgebonden mogen zijn, moet er een oplossing gezocht worden voor zijn relatie met de Zaan se eredivisievereniging. In het conflict tussen de Rotterdam se eredivisievolleybalvereniging AMVJ/RLVC en de spelers Jacques de Vink, Johnny Groen en Kees van der Kruk wordt maandag een bemid delingspoging ondernomen. Het con flict ontstond toen sponsor/manager Gerard Ebell zaterdag Jacques de Vink na afloop van de verloren wed strijd tegen WC meedeelde, dat op zijn aanwezigheid geen prijs meer werd gesteld. Groen en Van der Kruk verklaarden zich toen solidair. DEN HAAG Aan het toernooi om het wereldkampioenschap schaat senrijden voor dames, dat zaterdag en zondag op de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag wordt gehouden, zullen 31 rijdsters uit veertien landen deelnemen. De lijst van deelneemsters ziet er als volgt uit: Canada: Sylvia Burke. Kalhy Voogt. Brenda Web ster en Pat Durrün (reserve) Finland: Plrjo Hyva- rinen, Frankrijk: Maria Vlvea. Oost-DuiUland: Marlon DitUnan. Sylvia Albrecht en Sabine Be cker (reserve). Engeland: Klm Ferran, Japan: Ma- klko Magaya en Yuko Ota (reserve), Noorwegen: BJörg-Eva Jensen, Oretha Vlksa&s. Ann-Marl Tol leken en Janne Tenmann (reserve). Polen: Erwt na Ryss-Ferens. Erwa Blalkowska en Mora Wier (re serve), Zweden: 8ylvta Phlllpson, Annette Karls- son. Linda PaJle en Anne JtrstrOm (reserve). Zwit serland: Dolores Lier. Verenigde Staten: Beth Helden. Sarah Docter. Kim Kostron. Clndy 8etk- kula en Marie Docter (reserve). Sovjet-Unie: Tat- Jana Avertna. Natalia Petroe» Jewa. V alen Una LJenkowa en Natalia Zaborsteln. Nederland: Bijtje van der Lende. Rla Vlaaer. Sophie Westenbroek. Joke van Rljsael en Ina Steenbruggen (reserve). West-Duits land: Slgnd Smuda en Brigitte Fliert (re re). AMSTERDAM Voor Hans van Hel den ls de rest van dit seizoen niet verloren Van de KNSB heeft de Fries een startbewijs gekregen om deel te nemen aan Internationale wedstrij den. Dit betekent dat Van Helden kan starten in de wedstrijden om de Gouden Schaats, de zogenaamde voorwedstrijden die begin maart in Inzeil worden gehouden. In een Euro pees en wereldkampioenschap ls het aantal deelnemers beperkt, maar ln wedstrijden op Invitatie mogen meer rijders deelnemen. De KNSB heeft met het afgeven van dit startbewijs Van Helden willen belonen voor zijn verrichtingen op het Nederlands kampioenschap dat het afgelopen weekeinde in Heerenveen werd ge houden. Overigens kreeg hij al eerder een internationaal startbewijs om met name in wedstrijden te Inzeil het Nederlands kampioenschap voor te bereiden De Friese Brabander werd op de Thi- alf-baan „slechts" vierde en verspeel de met deze positie zijn kans om ln aanmerking te komen voor het we reldkampioenschap. dat over ander halve week ln Oslo wordt gehouden. Ook Van Helden was zeer content met deze handelwijze van de KN8B. VAKBLAD VOOR THUIS Een barre winter vraagt om warme drankjes en stevige maaltijden. U vindt ze deze maand in Tip. Kijk maar eens: Lekker winters, dus vergeet voor één keertje de calorieën. Hartverwarmend! Wat dacht u bijvoor beeld van een stevige aardappel-preisoep? Groentesoep met gort of Goulashsoep? Ook lekker om in te vriezen Erg makkelijk, maar toch verrassend anders dan anders. Deze maand - nog vóór de grote schoonmaak - de keuken weer als Borrel-recepten waar je lekker warm van wordt! Kruiden drankjes, bitters en elixers Próóst! Meer dan 200 verrukkelijke menu combinaties. Van soep tot toetje. Smullen maar! Gasten? Gevuld gehaktbrood. Een complete maaltijd. VAKBI-AD VOOR THUIS -v

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 17