Sfeer onder schippers slechter deTijd 'Hoe progressiever, hoe goedkoper' deTijd Personalia Zigeuners blijven in wisselwoningen Verwijten en beschuldigingen over en weer Blijft Nederland een rechtsstaat? Weekblad Vandaag overleg over voorstellen deze week: UIT DE WEEKBLADEN eer aanhoudingen i zaak gasflessen Deze week in Hervormd Nederland: PPR stelt vragen over castratie bij veroordeelde Australië keurt verlaagd tarief KLM niet goed KLM gaat op Tanger vliegen BINNENLAND TROUW/KWARTET ROTTERDAM Vanmiddag om twee uur begint staatssecretaris Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) de besprekingen met de verladers en de Federatie van Schlppersbon- den over haar voorstellen met be trekking tot de problemen in de binnenvaart. Die voorstellen houden in het in stellen van een wettelijke verplich ting tot publikatie (affichage) op de schippersbeurzen van alle vracht met bestemming België en Frank rijk en het instellen van een insti tuut. dat de vrachtverdeling moet regelen. In dit instituut moeten de verladers, de schippers en de over heid vertegenwoordigd zijn, naar de Verwijt van 'chantage' mening van de staatssecretaris. Omdat de ONS, de ASV en de Vere niging Toerbeurt Noord-Zuid (die sinds 1975 de vrachtverdeling heeft geregeld) van mening zijn dat de vrachtverdeling een zaak is van de schippers en niet van de verladers, hebben ze zich teruggetrokken uit het overleg met Smit-Kroes en zijn ze een boycot-actie begonnen. Voor de radio zei mevrouw Smit- Kroes woensdag dat zij alles heeft gedaan om de schippers tegemoet te komen. Juristen hebben voor haar uitgezocht dat een wettelijke verplichting tot voorpublikatie van vracht en vrachtvoorwaarden niet in strijd is met internationale af spraken. Bovendien heeft ze van de verladers de garantie gekregen dat ze zullen meewerken aan een wette lijke affichage. De bewindsvrouwe vond het daarom onbegrijpelijk dat een deel van de schlppersbonden desalniettemin besloten heeft tot een staking. „Laten ze geen tijd verprutsen, maar meehelpen om deze zaak zo snel mogelijk van de grond te krijgen,'' zo riep ze via de radio de stakende schlppersbonden op. In een reactie hierop zei ONS-voor- zltter J. de Vries dat hij de houding van de staatssecretaris „unfair" vindt. „Als ze inderdaad voor een wettelijke affichage is. waarom moet daar dan tegelijkertijd de in stelling van een vrachtverdellngsln- stituut aan gekoppeld worden?" zo vroeg hij zich af. Vogens De Vries zet de staatssecretaris de schippers het mes op de keel. „Ze chanteert ons in feite met haar voorstel dat ze alleen akkoord gat met de wettelij ke affichage op voorwaarde dat er een instituut komt waarin ook de verladers vertegenwoordigd zijn." Vogens mevrouw Smit-Kroes is er geen sprake van dat de verladers het straks voor 't zeggen zullen krij gen in het op te richten instituut. „De overheid is er Immers ook in vertegenwoordigd en dat doen we niet voor niks. itakende beurtvaartschippers wachten in de Amsterdamse uÉiaven. Het stilliggen wordt tevens bevorderd doordat varen >nder de huidige weersomstandigheden vrijwel onmogelijk Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De sfeer ln de schipperswereld wordt lan^amerhand grimmig. Tussen de Federatie van Schippersbonden enerzijds en de Onafhankelijke Nederlandse Schippersvak- bond (ONS) en de Algemene Schippersvereniging (A8V) anderzijds vliegen de verwijten en beschuldigingen over en weer. Volgens de Federatie, die tegen de stakingsactie is (dinsdag begonnen door de ONS en ASV) is er geen sprake meer van enige solidariteit onder de binnenschippers. Ook het merendeel van de leden van de stakende bonden zou ontevreden zijn over de manier waarop de boycotacties worden gevoerd. Vogens bestuurlid O. Poppelaars van de federatie is er een sfeer ontstaan, waarin intimidatie en dreigementen aan het adres van werkwillige schip pers niet van de lucht zijn. „Uit angst houden de meesten zich maar stil en doen alsof ze achter de acUe staan." Volgens Poppelaars wordt er „volop gedreigd." Voorzitter J. de Vries van de ONS ontkent dit met klem. Op „vriend schappelijke wijze" worden volgens De Vries werkwillige collega's terecht gewezen. „Er is geen sprake van inti midatie. De federatie doet haar best om zoveel mogelijk leugens rond te bazuinen." Op de Rotterdamse schippersbeurs was het gisteren erg rustig. Er werd ook geen lading aangeboden. De in druk bestaat dat de verladers geen enkele poging doen om vracht via de beurs kwijt te raken, omdat dit toch geen zin heeft. Ook op de beurzen in Amsterdam, Maasbracht, Groningen, Zwolle en Terneuzen was het gisteren stil. Ordedienst In Rotterdam waren de acties woens- ADVERTENTIE Willem Aantjes is tot ieders verrassing uit de bus gerold als de politicus van het jaar. In de traditionele Tijd-enquète moest Joop den Uyl voor het eerst in zes jaar genoegen nemen met de tweede Dlaats Rob Vermaas peilde de stemming onder de parlementaire pers. door Rimmer Mulder De eerste dagen van een nieuw Jaar hangen aan elkaar van tradities en daaraan ontkomen ook de weekbla den niet. De Tijd heeft traditiege trouw zijn politicus van het jaar op de voorpagina. Elseviers Magazine ver zamelde de gebruikelijke sombere prognoses van Nederlandse econo men en Vrij Nederland heeft volgens vast gebruik een verhaal over de KLM. De Tijd Philips is geen 'tropische' instelling, is de grap die gemaakt wordt wanneer het beleid van de Nederlandse multinational in ontwikkelingslanden ter sprake komt De FNV greep de affaire-Schuitema aan om j dat beleid ter discussie te stellen. Frans Boelen noteerde in het afgelopen jaar niets dan ellende en wanhoop van TV-makers over het Nederlands televisiebestel Paul Klare vroeg hem in hoeverre die interviews hemzelf treuriger hebben gemaakt Boeken-extra: de 'stille schrijver' Willem Brakman, Leo Rijkens over Alfred Döblin, Martin Ros over Leon Trotzky. Bon voor proefabonnement 6 weken de Tijd voor 6 gulden Naam Adres Plaats O Tei k Zonder postzegel zenden aan de Tijd. Antwoordnummer 6. 1000 PA Amsterdam. Betaling na ontvangst van acceptgiro. Overal te koop: f 2,50 Abonnementen, tel. 020 - 2 3 3 9 8 4 !N HAAG (ANP) De poiitle van n Haag heeft nog drie personen ngehouden ln verband met het rpen van gestolen butagasflessen een vreugdevuur in Scheveningen den* de jaarwisseling. Eerder had politie vijf mannen aangehouden het vreugdevuur in de Schepen- aat werden twee gasflessen gewor- n. Eén van de flessen ontplofte en htte flinke schade aan. Bij de poli zijn tot nu toe 38 schadegevallen ngegeven Het gaat daarbij om ka tte ruiten en beschadigde Diafonds muren. n de vijf mannen die het eerst zijn igehouden zijn er drie voorgeleid Hoe kom je als politicus van het jaar in DE TIJD? Vorig Jaar werd het Joop den Uyl nadat hij de kabinetsforma tie had verloren en dit Jaar werd het Wim Aantjes nadat hij zijn parle mentszetel had verloren. Het blad schrijft zelf ook al: het komt aan op de motiveringen; waarvan het een uitgebreide bloemlezing geeft. Over het waarom van Aantjes' uitverkie zing lezen we: „De man die de moed had zelf op te stappen." „Nam op het moeilijkste moment in zijn politieke leven de Juiste beslissing, dwars te gen het geschipper van het CDA in." Wat cynischer is: „Omdat hij nog meer politici voor zijn karretje heeft gespannen en met zijn oorlogsverle den nog meer opschudding verwekte dan P.M." De Tijd komt de eer toe de eerste boekenbijlage van het jaar te bren gen. Hoofdmoot ls een goed Interview met de schrijver Willem Bakman. Uit zijn vele woorden speciaal voor deze tijd van het jaar: „Ik heb een hekel aan alcohol. Nuchter zijn, dat ls het fijnste wat er is. ik heb graag een scherp hoofd." Vorig jaar had Frans Boelen voor De Tijd twaalf gesprekken met Neder landse televisie-makers. Die prestatie wordt nu beloond met een interview met Boelen zelf. „Wat haal je je aan: twaalf afleveringen lang met collega- tv-makers praten over Je vak." is de openingsvraag en Boelen antwoordt: „Ik denk dat ik nog meer van m'n vak ben gaan houden." Vakbondsman Alke van der Veen mag in De Tijd uitleggen wat de FNV nu echt heeft bedoeld met het geruchtmakende ar tikel over El Salvador tijdens de ont voering van Phi lips-directeur Schui- tema. Elsevier „We leven ver boven onze stand," zet Elseviers Magazine boven de verza melde prognoses van Nederlandse economen. Sombere economen zijn niets nieuws, maar ze hebben er sinds enige tijd een nieuw argument bij: het tekort op de Nederlandse beta lingsbalans. Economische deskundi gen hopen dat van dit tekort „een signaalfunctie zal uitgaan en dat de Nederlanders bereid zullen zijn zich in hun bestedingen te matigen." vat Elsevier samen. Om hun sombere ge dachten aan het volk kenbaar te ma ken hebben economen soms wonder lijke beeldspraak nodig. Zo meent prof. Hartog: „We verzuipen ln het doordraaien van het vliegwiel dat door Den Uyl in gang is gezetEen lichtpuntje lijkt ons dat vooruitgang niet duur hoeft te zijn. CNV-bestuur- der O. H. Terpstra zegt ten minste: „Hoe progressiever ondernemers zijn, hoe goedkoper ze uit zijn eigenlijk." Het dienstbetoon van de Nederlandse Spoorwegen wordt uitvoerig belicht door Pierre Huyskens. Problemen ge noeg voor de NS-reiziger: „Het assor timent van de mini-bar. het zwak- alcoholische karakter van de dran ken. het ontbreken van de warme hap en van ploegendiensten zodat ook 's avonds de treinen kunnen worden bemand." Het gaat allemaal om het volgende dilemma: „Wat wil Je? Snel ter plaatse zijn of onderweg een uit smijter kunnen eten? Het ls één van beide, het gaat niet allebei De sanering van het muziekonderwijs wordt in Elsevier geanalyseerd door Jan Willem Hofstra. Minister Pais heeft daarover heel wat kritiek moe ten horen Hofstra vindt: „Maar het is wel karakteristiek dat alle autoritei ten in de eerste plaats klagen over het feit dat zoveel leraren de dupe zullen worden. De leerlingen komen kenne lijk op de tweede plaats." Vrij Nederland Het kLM-dossier kan wat Vrij Neder land betreft nog lang niet worden afgelegd. Een lezenswaardig inter view ditmaal met accountant Jos de Wit die door de KLM in New York werd ontslagen. Eén van de ontslag gronden was dat hij „ongefundeerde conclusies" trok. Een strijdbare De Wit: „Er staan helemaal geen conclu sies in mijn rapporteringen, er staan alleen maar feiten in. De feite lijkheden zijn nooit aangetast, daar is geen sprake van. Er zijn natuurlijk binnen de organisatie ln de Verenigde Staten pogingen geweest een stuk wanbeleid te verhullen, om het weg te werken Maar de feitelijkheden van de rapporteringen hebben ze nooit kunnen ontkennen." De KLM figureert ook in het inter view met Koot en Bie, de pas afge zwaaide bewakers van de VPRO. Over zichzelf merken ze op:ach, twee verklede mannetjes die tegen de veertig lopen." En: „Zie ons maar als cursiefjes-schrijvers. Als het ons lukt valt er bij sommige kijkers een bo dempje uit hun denken, en dat is leuk." Rob Sijmons bezocht de beurs voor uitvinders in Genève en ontdekte er de „gemeenschappelijke tic" waar aan uitvinders lijden: „Het volstrekt bezeten zijn van de eigen vinding, een blind makende verslaving, met als heilsverwachting het commerciële succes." Bij het leven van het VN- kleurkatem zullen veel recht geaarde sociaal-democraten de ogen waar schijnlijk niet droog kunnen houden: een met veel mooie oude foto's ver sierd verhaal over waarom Het Vrije Volk uit Amsterdam moest. En dan moeten we dit Jaar toch ernstig reke ning houden met het mogelijk af scheid van de Joegoslavische leider Tito, want Igor Cornelissen ls in VN al aan een in memorlam begonnen. eens op. Bloemenhove moet blijven vindt zij: „Belgische, Franse en voor al Duitse vrouwen vormen het over grote bestanddeel van de clientèle. Ha Grnonp Het is deze groep die door het ont- werp van de regering-Van Agt ln gro te moeilijkheden komt." pagina's lang over de vraag of Neder land wel een rechtsstaat blijft. Haagse Post Vanwege het nakend ontwerp voor de abortuswet valt Tweede-Kamerlid David van Ooijen in Haagse Post uit naar bisschop Gljsen: „We hebben hier met een gevaarlijke prutser te maken. Bovendien laat ik mij als politicus niet door zo'n vlerk beledi gen." En vanwege diezelfde abortus wet haalt Emma Brunt het verhaal van de Bloemenhove-kliniek nog En wat verder: „Het ls een heel kwets bare groep die afhankelijk is van Bloemenhove. Iedere vrouw die daar komt heeft haar eigen verhaal te ver tellen en erg opwekkend ls het mees tal niet. Voor al die vrouwen zou het sluiten van de kliniek een ramp zijn." De Amerikanen zijn nog niet af van Vietnam, zo bericht Nico Haasbroek. Hij signaleert veteranen die hun oor logsverleden proberen te verwerken met drank en andere drugs en een ernstig verdeelde linkse beweging over de naleving van de rechten van de mens in Vietnam. Johanneke van Slooten schrijft over de nazorg bij psychiatrische patiënten en de repor tage van een paar weken geleden over de politieschool krijgt een vervolg ln een gesprek met de directeur van die school. Hervormd Nederland ABVA-voorzitter Jan Dutman vertelt ln Hervormd Nederland lets over zijn kerkse achtergronden: „Als je me nu moet plaatsen, kun je me zwingliaan noemen, een heel vrijzinnige richting. Men zegt dat die mensen niks gelo ven, maar dat gaat te ver. Ik betaal nog steeds mijn bijdrage aan de her vormde kerk." Dutman heeft ook zo weer zijn eigen helden: .Albert Schweitzer heeft veel indruk op me gemaakt, maar hij past ln een hele rij die Je met Jezus zou kunnen begin nen en waarin ook Troelstra past en monseigneur Bekkers." Door het gedoe bij de VARA kan ook het werk van de stichting De Om budsman gevaar lopen, zo legt be stuurslid Han van Delden uit ln HN. Zonder ondersteunend tv-program- ma ziet hij weinig meer in zijn stich ting: „Het ombudswerk ontleent zijn gezag grotendeels aan de dwingende kracht van het medium televisie. We voelen er niets voor het zoveelste informatiebureau te worden." Bart Landheer verklaart de toenade ring tussen de Verenigde 8taten en China voor de HN-lezers. De heer Landheer is doctor en daarom zal het wel zijn dat hij „US" schrijft waar andere Nederlanders „V8" schrijven, maar verder is zijn relaas best te begrijpen. Jan Ooossensen tobt twee Als ik me goed herinner hoorde ik NIc Brink zaterdag voor de radio zeggen dat de berichtgeving ln de Nederland se pers over Iran nog te wensen over liet. Op de voorpagina van De Groene doet hij het nu beter met een eigen reisverslag. De eerste drie alinea's gaan over de landing op het vliegveld van Teheran. Daarna volgt een vrij uitvoerige beschrijving van de rit met de taxi en de conversatie met de chauffeur. Meer geroutineerde ver slaggevers beginnen hun verhaal daar wel mee, maar zo hoort het dus niet. Meer over de toestand in Iran leren we ln De Groene uit het verhaal van de Belg Claude van Engeland. HIJ maakte verhelderende opmerkin gen over de „kracht en zwakte van een religieuze oppositie." Met vakbondsman Wim Wamsteeker sprak De Groene over de komende onderhandelingen over de metaal cao. Wamsteeker: „Als je de werk week gaat verkorten tot 35 uur en Je vergeet het overwerk te regelen dan ben je nog net zo ver van huis. Als iedereen zegt: nog maar 35 uur nor male werktijd, dan ga ik 5 uur over werken, dan bereik Je met die hele arbeidstijdverkorting niets." Je moet als vakbondsman ook overal om denken. (De Nieuwe Linie was gisteravond nog niet beschikbaar). ADVERTENTIE Interview met ABVA-voorzitter Jan Dutman: 'Dit kabinet maakt dat ieder voor z'n eigen standje gaat werken' Bart Landheer over China en de USA: Hoera-geroep en alle tam-tam doen nogal kunstmatig aan' Gesprek met Iraanse sociologe: 'Fascistische regiem van sjah doodt de menselijke geest' De Nijmeegse sociologen Janssen en Voestermans: 'Veel studenten vinden het leven zinloos' Met z'n allen naar de psychiater Eerste stap naar verdwijning Berufsverbote Stichting Ombudsman bedreigd Basisgemeenten bezinnen zich Harry van den Bergh: Zelfs woekeraars mogen niet verdrinken. Commentaar: Kritiek op Vietnam Misrekening rond Iran. Bon Zonder postzegel opsturen naar Antwoordnummer 1776. Den Haag. O Ik neem een proefabonnement van twee maanden voor 6. O Ik *cet al voldoende van HN'. Ik abonneer me 35.per half jaar) Naam Adres Plaats wmmtmmm Hérvormd Nederland, een waakzaam weekblad i De bewoners van de Havenbuurt, waar de zigeuners dicht bij zijn ko men wonen, hadden op grond van de woningwet geëist dat de tijdelijke behuizingen direct weer moesten worden ontruimd. De gemeente had namelijk de termijn van een maand waarbinnen tegen de bouw van deze huizen ln beroep kon worden gegaan, niet in acht genomen. Het gemeentebestuur wil de zigeu nergezinnen, die kommervolle tijden achter de rug hebben ln het Noord hollandse Laren, snel voor de winter onderdak hebben. Mr H. H. M. Goed hart. raadsman van de Havenbuurt, betreurde dat de president van de rechtbank zich slechts had bepaald tot de constatering dat de feitelijke situatie niet kon worden terugge draaid en dat hij geen principieel oordeel heeft gegeven over het optre den van de gemeente als zodanig. Overigens hebben de bewoners de moed nog niet opgegeven. Ze hadden de zaak op grond van de wet op de ruimtelijke ordening al eerder aan hangig gemaakt bij de Raad van Sta- Van onze parlementsredactle DEN HAAG - PPR-fractlevoorzitter Rla Beckers wil van minister De Rui ter van Justitie weten of hij tijdelijke castratie langs chemische weg als voorwaarde voor voorlopige invrij heidstelling van een verdachte toe laatbaar vindt. Zij heeft de minister gisteren vragen gesteld naar aanlei ding van een artikel in het maand blad KRI van de reclassering, waarin werd gemeld dat ln Juli vorig Jaar een van pedofiele contacten verdachte man voorlopig ls vrijgelaten door de Arnhemse rechter-commissaris op voorwaarde dat hij een androcur-be- handeling zou ondergaan. Het Kamerlid wil weten of behande lingen met dit middel, dat een libido- dodende werking heeft, vaker worden toegepast of dat bet hier ging om een uitzondering. Zij vraagt voorts of maatregelen zijn genomen of worden overwogen om te garanderen dat de toediening van hormonen die de fundamenten van iemands persoonlijkheid beïnvloeden alleen op basis van volledige informa tie en strikte vrijwilligheid gebeurt te, omdat naar hun oordeel het be stemmingsplan (industrieterrein) niet toelaat dat er mensen worden gehuisvest. Daarom hebben zij een AROB-proce- dure aangespannen. Mr Goedhart kondigde gisteren aan dat hij nu een voorlopige voorziening zou aanvra gen. Dit is een versnelling van deze AROB-procedure Wellicht kan de voorlopige voorziening nog deze maand dienen, zo hoopte hij. dag verschoven naar de haven, waar de ordedienst van het stakingscomité toezicht hield op de blnnenvaartacti- viteiten. Schippers die aan het laden waren, werden ondervraagd Volgens het actiecomité kan vracht die woensdag geladen wordt, nooit voor de jaarwisseling aangenomen zijn en moet die dus „besmet" zijn. Naar de mening van ONS-vooraitter De Vries kiezen vele schippers met een „be smette" lading alsnog de kant van de stakers, zodra ze beseffen dat ze een beroep kunnen doen op overmacht door de staking. problemen Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De elf zigeunergezinnen in Veendam mogen in hun wisselwoningen blijven wonen. Mr G. Overdiep, presi dent van de rechtbank in Groningen, bepaalde gisteren in een kort geding dat er aan de feitelijke situatie niets meer te veranderen is. Op 89-Jarige leeftijd is prof. dr. J. Heimans uit Amsterdam overleden De heer Heimans was sedert 1947 hoogleraar ln de bijzondere plant kunde en de erfelijkheidsleer aan de universiteit van Amsterdam, welke functie hij op zeventigjarige leeftijd neerlegde Prof. Heimans een zoon van de bekende natuurkundige E Helmans, die samen met Jac. P. Thljsse de natuurstudie rondom de eeuwwisseling heeft gepopulariseerd was redacteur van het tijdschrift „De Levende Natuur". HIJ werkte ook mee aan de schoolflora. HIJ was be stuurslid van veel verenigingen op het gebied van de natuurbescher ming), zoals bijv. de vereniging Na tuurmonumenten. He heer Helmans wordt vandaag op Zorgvlied be graven. Hoewel de eerste dagen nog weinig effect wordt verwacht van de staking, doordat de meeste verladers zich tij dig Ingedekt hebben en doordat er ten gevolge van het slechte weer ook indien er geen staking was nauwe lijks gevaren zou worden, worden vol gende week met name voor de graan sector grote problemen verwacht Als de schlppersstaklng aanhoudt verwacht de Graan Elevator Maat schappij (GEM), veruit het grootste overlagbedrijf van graan- en veevoe der ln Rotterdam, een tekort aan schepen. De GEM heeft maar een beperkte mogelijkheid om graan te lossen ln vrachtwagens en spoorwa gens en volgens het bedrijf ls de kans groot dat zeeschepen volgende week al niet meer gelost kunnen worden. Dat zou een schadepost van miljoe nen Inhouden voor reders, de GEM en de afnemers. Een bulkcarrier die voor de kant moet wachten zet de eigenaar al gauw voor kosten van 8000 tot 10.000 dollar per dag, schat GEM- directeur P. H. van der Vorm. Stakende rijk Ondanks de algehele staking vaart een aantal schippers toch wel bij de boycotactie. In de Rotterdamse Maas- en Waalhaven liggen tientallen schepen, die door de eigenaren wor den aangeboden als drijvende opslag plaats. Veel bedrijven maken daar al lange tijd gebruik van, maar met de schlppersstaking in het vooruitzicht zijn de prijzen fors omhoog gegaan. Schippers krijgen al gauw 500 huur voor een volgeladen 1000- tons schip. Ons commentaar staat op paf. 5. SCHIPHOL (ANP) De Australische regering heeft de nieuwe, verlaagde KLM-tarieven voor de diensten tus sen Nederland en Australië afge keurd. Zoals bekend wilde de KLM met ingang van 1 februari het retour- tarief Amsterdam-8ydney voor de economy class verlagen van 5.428 naar 3.320 gulden. Het speciale excur sietarief, dat minimaal veertien en maximaal 270 dagen geldig ls. wilde men verlagen van 3.070 tot 2.400 gulden. De Nederlandse Rijksluchtvaart dienst had zijn goedkeuring al gege ven voor deze tariefsverlaging. Door de mededeling var. de Australische regering is deze kwestie nu een aan gelegenheid geworden van de Neder landse en de Australische overheid, volgens de KLM. De Rijksluchtvaart dienst. die de Australische beslissing „een onbegrijpelijke zaak" vindt, heeft de autoriteiten in dat land ge vraagd het besluit te herzien. De weigering van de Australische re gering moet gezien worden tegen de achtergrond van de meningsverschil len. die er tussen de Nederlandse en Australische luchtvaartautoriteiten bestaan. Dit land wil het vervoer van zijn eigen nationale luchtvaartmaat schappij Qantas concentreren op een paar grote Europese bestemmingen, waaronder Londen. In dat kader is al eens gesproken over het intrekken van de landingsrechten van de KLM op Australische bestemmingen. Qan tas vliegt voor veel lagere tarieven van Londen naar Australië en had al laten weten de tarieven van de KLM ook na de aangekondigde verla ging nog veel te hoog te vinden. AMSTERDAM (ANP) De KLM zal met ingang van 1 april een lijndienst openen op de Noordmarokkaanse stad Tanger. Dit is het gevolg van het oplossen van de geschillen op lucht- vaartpolltiek terrein tussen Neder land en Marokko. Als gevolg hiervan zullen vandaag ook de vluchten van de KLM op Casablanca, die van 2 november af stillagen, weer worden hervat. Royal Air Maroc zal op 9 januari de diensten op Amsterdam weer gaan uitvoeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 9