Twee jaar voor aandeel in reeks overvallen H FAMILIEBERICHTEN Schietpartij eiste mensenlevens Vier jaar voor doden amanuensis WOENSDAG 3 JANUARI 1979 TROUW/KWARTET 8 kunnen van maandag tol en met vrijdag telefo nisch van 9 00 -19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Dankbaar dat aj zo lang bij ons mocht zijn. en wat zij voor ons heeft betekend, is op de eerste dag van het nieuwe jaar naar haar Heer en Heiland heengegaan, onze onvergetelijke moe der. schoonmoeder, groot- en overgrootmoe der. zuster, schoonzuster en tante Geertrui Cornelia Wiekeraad weduwe van Teunis de Haan in de ouderdom van 87 jaar. Rotterdam: W Ketting-de Haan P. J. Ketting Bolnes: M. J. de Haan E. de Haan-v.d. Enden Slikkerveer: J de Haan C. de Haan-Herweijer Ba rend recht: G. Hardenbol-de Haan J. Hardenbol Middelburg: M. Cornelisse-de Haan Jac. Cornelisse Klein- en achterkleinkinderen en verdere familie Barendrecht. 1 januari 1979. Huize „Borgstede". Kamer 212. Marjoleinlaan 1. Barendrecht Corr.-adres: J. Hardenbol, Stationsweg 60, 2991 CM Barendrecht Bezoek en gelegenheid tot condoleren donder dag van 19 30-20.30 uur in de aula van de begraafplaats te Barendrecht. Scheldestraat De dienst van Woord en Gebed zal D.V. gehou den worden in voornoemde aula op vrijdag 5 januari a.s. om 14.00 uur, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden circa 14.30 uur. Op nieuwjaarsdag overleed plotseling onze lieve Oma de Haan Henk en Jannie Ketting Theo en Truus Ketting Theo en Jenny de Haan Jaap de Haan Miek de Haan en verloofde Marjan en Arie Storm Truus en Floor Andeweg Thea en Frans de Koning Ton en Joke de Haan Lia en Kees van den Berge Ineke en Maarten Verzijden Ad Hardenbol en verloofde Betty en Peter Hordijk en achterkleinkinderen Op 30 december 1978 overleed, op de leeftijd van 65 jaar, mijn lieve man. onze vader en grootvader Herrc Bartlema predikant van de Ned. Herv. Kerk te Heumen. Mede namens verdere familie: C. Bartlema-van der Voet Welmoet van Barneveld-Bartlema Gijs van Bameveld. Marjolijn, Caroline Evert Menno Jan Paul Malden. Vinkenlaan 16. 2 januari 1979. De begrafenis hoeft in familiekring plaats ge vonden. De dienst op zondag 7 januari a.s. om 9.45 uur in de Hervormde kerk te Heumen zal staan in het teken van herdenking. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in het Dorpshuis „De Terp" tegenover de Kerk. Met diepe verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van onze predikant Ds. H. Bartlema op de leeftijd van 65 jaar. De grote inzet en toewijding waarmee hij als pastor »n onze gemeente heeft gewerkt en haar een onvergetelijke stimulans heeft gegeven willen wij in dankbaarheid gedenken in de zondagmorgendienst van 7 januari a.s. Na af loop van de dienst is er gelegenheid tot condo- leantie in „De Terp". De kerkeraad van de Hervormde Gemeente Heumen-Overasselt. Mook. 30 december 1978. Rijksweg 149. Tijdens de kerkdienst op Oudejaarsmorgen, werd. terwijl hij Gods lof zong. plotseling door zijn Heer en Heiland opgenomen onze onverge telijke zwager en oom Eppo Kooij geliefde echtgenoot van J. Kooij-Schuilenga op de leeftijd van 68 jaar. Scheveningen. Doornstraat 162. 31 december 1978. Wieringerwerf: T. van 't Riet-Schuilenga K. van 't Riet Surhuisterveen D. SchuÜenga P. Schuilenga T. Schuilenga-van Wieren M Schuilenga-van der Graaf Dokkum: H. E Schuilenga L Schuilenga-Steenhuisen Canada: E Monster-Schuilenga F. Monster A Strampel-Schuilenga J Strampel E van der Sluis-Schuilenga H. A. van der Sluis neven en nichten Dankbaar voor alles wat zij voor ons en ande ren was, delen wij u mede, dat op 2 januari 1979 van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder en oma. Matjen Venema-van den Donker weduwe van Pieter Venema op de leeftijd van 82 jaar. „Dit gebod dat ik u heden opleg, is niet ie moeilijk voor U en het is niet ver weg. Dit woord is zeer dicht bij U, in Uw mond en in Uw hart, om het te vol brengen". Uit: Deuteronomium 30: 11-20. Bergschenhoek: Frouke Venema Ina Scholten Blaricum: Reintje Barnard-Venema Henk Barnard Petra Barnard Rhenoy (Gld.): Lineke Venema-Breugem Marte Jessica Hilversum. 2 januari 1979 „Zuiderheide" Diependaalselaan 337 Corr.-adres: Angerechtsweg 17, Blaricum. De rouwdienst, te leiden door Dr F. H. von Meyenfeldt, zal gehouden worden vrijdag 5 januari a.s. om 13.30 uur in de aula van „Zui derheide". ingang van Ghentlaan, waarna aan sluitend de begrafenis zal plaatshebben tegen 14.30 uur op de Noorder begraafplaats aan de Laan '40-45 te Hilversum. Voorafgaand aan de rouwdienst bestaat er vanaf 13.00 uur gelegenheid tot afscheidnemen van de overledene in de rouwkamer van .Zui derheide". „De Heer is mijn Herder" Op nieuwjaarsdag heeft de Heer uit ons mid den weggenomen onze lieve zoon, broer en zwager Jan Elderman echtgenoot van J. Feikens, op de leeftijd van 53 jaar. Midwolda: H. Elderman J. Elderman-Drewel De Krim: J. Broekema-Elderman S. Broekema Weesp: T. Elderman P. Nagel W. Nagel Voorburg: P. H. van de Burgh-Elderman D. van de Burgh Midwolda. H. Elderman E. H. Elderman-Drewel Emmeloord: H. Koopman-Elderman J. Koopman Drachten: D. H. Elderman J. Elderman-Bomhof Hoogeveen: F. Hoogeveen-Elderman R. K. Hoogeveen S. A. Brink-Elderman H. Brink Midwolda, 1 januari 1979 Wissel 5. Enige en algemene kennisgeving De Here heeft op 88-jarige leeftijd thuis ge haald onze lieve moeder, oma en zuster Maria Anna Josephina de Kwaadsteniet-Van der Burg W. M. van de Vijver- de Kwaadsteniet J. van de Vijver A. Franke- van der Burg J. A. Franke Marianne Pauline Plonia Willy De Bilt. 27 december 1978 „Weltevreden" Corr.adres: Gregoriuslaan 1, Bilthoven De begrafenis heeft in besloten kring in Biltho ven plaatsgevonden. Fil. 4:6-7 Dankbaar voor wat tij voor ons geweest is, delen wij u met droefheid mede. dat heden zacht en kalm na een ziekbed, nog vrij onver wacht van ons is heengegaan naar haar eeuwig vaderhuis onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder Geertniida Jansen weduwe van H. Lensen op de leeftijd van 89 jaar Hoevelaken: L. Lensen M. M. Lensen-de Graaff Driebergen: G Aide wereld-Lensen C. A. Aldewereld Amsterdam: J. de Jong-Lensen Wageningen: W. Lensen Klein- en achter- kleinkinderen Bennekom. 2 januari 1979 Commandeursweg 500 Correspondentieadres: W. de Zwijgerlaan 8. Hoevelaken Geen bloemen. Geen bezoek. De rouwdienst wordt gehouden vrijdag 5 janu ari a.s. om 13.00 uur in de aula van het Prot Chr Streekziekenhuis, ingang Boerhaavelaan naast de Halderhof. waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Wageningen. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula van de begraafplaats. Enige kennisgeving De HERE God nam In Zijn eeuwige heerlijk heid op Cornelia Maria van der Snel „Ik ben de opstanding en het leven; Wie in Mij gelooft zal leven, al ware hij gestorven". Breda: A. A. Kühler-Wattez Maassluis: A. Wattez J. M. Wattez-Gerhards Voorburg: A. M. H. Th. Grootenhuis-Wattez. Bloemendaal, 28 december 1978. C orrespond entieadres Burgemeester Zaneveldstraat 408 Maassluis. Overeenkomstig haar wens heeft de begrafe nis in stilte plaatsgehad op de begraafplaats „Westerveld" te Driehuis-Velsen. Na een lang leven vol zorg en trouw voor allen die hem lief waren, nam de Heere tot zich Zijn kind. onze lieve vader, grootvader en over grootvader Marinas Leendert Strootman Weduwnaar van P. G. den Hollander in de ouderdom van ruim 83 jaar. Psalm 146 vers 1 en 2 onberijmd Jeugddorp De Glind: E. S. Boelhouwers- Strootman A. J. Boelhouwers Klundert: R. G. Strootman J. A. Strootman-van Dam Klundert: M. L. Strootman Klein- en achterkleinkinderen Klundert 2 januari 1979 Voorstraat 14 De begrafenis zal plaats vinden D.V. op vrij dag 5 januari a.s. vanuit de aula aan de be graafplaats om 14.30 uur. De rouwdienst vangt aan om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Geen bezoek. ,Jfaar leven was dienen." Heden deed de Here God de deur van Zijn Hemelwoning open voor mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, schoonmoeder en groot moeder Cornelia de Kluis geboren van der Wilt in de ouderdom van ruim 84 jaar. Voorburg: A. T. W. de Kluis Krimpen aan den LTssel: J. P. van der Waal-De Kluis C. van der Waal Leidschendam: T. C. M. de Klerk-De Kluis H. H. de Klerk Castricum: P. H. de Kluis A. Th. de Kluis-Van Swigchum en kleinkinderen Voorburg, 30 december 1978 Prinses Margrietlaan 24 Geen bezoek Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden op 4 janu ari 1979 om 11.00 uur in de Johanneskapel aan de Rembrandtlaan te Voorburg (ingang Prin ses Margrietlaan 24), waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan te Voorburg. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de rouwdienst en op de begraafplaats. Doch allen, die Hem aangenomen hebben, hun heeft Hij macht gegeven om kinde ren Gods te worden, hun, die in zijn naam geloven; Joh. 1:12 In Jezus ontslapen, ons aller liefste zuster, schoonzuster en tante Fennetje Christina Benjamina van Leeuwen geboren 30 december 1907. Rhenen: R. C. van Leeuwen-Mackay Veenendaal: J. T. van Leeuwen-Koning Amersfoort: C. H. Pon-van Leeuwen G. C. Pon Baam: E. J. M. van Ramshorst- van Leeuwen M. van Ramshorst. Nichten en neven. 1 januari 1979. De Grote Pekken 12, 3901 JC Veenendaal Corr. adres: J. T. van Leeuwen-Koning Hoogstraat 5, 3901 CE Veenendaal. Geen bloemen. De Dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op vrijdag 5 januari 1979 om 13.30 uur in de Geref. Brugkerk, Kerkewijk 18, Veenen daal. Daarna zal de bijzetting in het familiegraf plaats hebben op de algemene begraafplaats te Veenendaal Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. Heden overleed onze innig geliefde en onverge telijke man, vader en grootvader Dirk van Dommelen in de leeftijd van 65 jaar. L. van Dommelen-t Hart A. van der Linden- van Dommelen G. van der Linden Mirjam Robert Leiden. 1 januari 1979 Van der Waalstraat 23 Correspondentieadres: 2351 EH Leiderdorp, Mauritssingel 138 De overledene is opgebaard in het Rouwcen- trum Van der Luit, Willem de Zwijgerlaan 179, Leiden. Aan het Rouwcentrum geen bezoek. Condole- ancebezoek woensdag 3 januari a.s. Maurits singel 138, Leiderdorp. De rouwdienst is bepaald op donderdag 4 januari a.s. om 1 uur in de aula van de begraaf plaats „Rhijnhof" te Leiden, waarna de begra fenis zal plaatsvinden. Na een hem overkomen ongeval nam de Here heden uit ons midden weg onze vader, opa, broer, zwager en oom Corstiaan de Waard Weduwnaar van Pietertje Groenenboom op de leeftijd van 82 jaar. T. de Waard C. de Waard en verdere familie. Rotterdam-3026, 30 december 1978 Dwarsdijk 1. Corr. adres: Buijensweg IA, Greup, Post Mijnsheerenland. Aan huis geen bezoek geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 20.15 21.15 uur in de aula van de begraafplaats te Barendrecht, Scheldestraat. De begrafenis zal plaats vinden donderdag 4 januari plm. 14.30 uur. Vooraf zal een rouw dienst worden gehouden in voornoemde aula welke aanvangt 14.00 uur. „En Hij heeft tot mij gezegd: Mijn gena de is u genoeg, want de kracht open baart zich eerst ten volle in zwakheid" 2 Cor. 12 9 In dit geloof is mijn lieve man. onze zorgzame vader en grootvader Jans Bakker van ons heengegaan, op de leeftijd van 72 jaar. Haren (Gr.), 1 januari 1979. Mellenssteeg 4. J. Bakker-Vrieling Roden: Piet en Zwaan Haren: Jan en Gerrie Stadskanaal: Riek en Henk Borne: Gerrit en Corrie Wieringerwaard: Hil en Jan Ten Boer: Dik en Gerda Heerhugowaard: Lien en Daan en kleinkinderen Geen bloemen Vader is thuis opgebaard. Condoleantie-be- zoek woensdag en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Een samenkomst van Woord en Gebed wordt gehouden op vrijdag 5 januari 1979 in de Geref. Kerk, Kerkstraat te Haren, aanvang 10.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben om 11.30 uur, op „de Eshofte Haren. Na afloop van de plechtigheid gelegenheid tot condoleantie In ,,'t Gorechthuis", Hortuslaan 2. „En de Geest en de bruid zeggen: Kom! En wie het hoort, zegge: Kom! En wie dorst heeft, kome, en wie wil, neme het uiafer des levens om niet." Openbaring 22:17 God heeft uit ons midden weggenomen mijn liefhebbende man, onze vader en grootvader Pieter van der Knaap op de leeftijd van 67 jaar. G. van der Knaap-Kant H. van der Knaap S. P. van der Knaap-Schotel N. van der Knaap-Greving B. Hamelink-van der Knaap D. Hamelink R. Blankenburgh-van der Knaap W. Blankenburgh W. Steenbergen-van der Knaap W. Steenbergen C. van der Knaap M. van der Knaap-Reijm E. A. Roseboom-van der Knaap D. Roseboom en kleinkinderen 1 januari 1979 Ir Lelystraat 29 2912 CG Nieuwerkerk a/d IJssel De dienst van Woord en Gebed waarin zal voorgaan de Weleerw. Heer Ds J. Stolk, zal gehouden worden vrijdag 5 januari om 11.00 uur in het Geref. Ontmoetingscentrum, Bos polderstraat 10 te Nieuwerkerk a/d IJssel. De teraardebestelling zal om 12.00 uur plaats hebben op de Nieuwe Algemene Begraafplaats aan de Bermweg. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Geen bloemen Geen bezoek aan huis Heden nam de Heere van ons tot Zich onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder Aagje Stuij-Aantjes weduwe van D. Stuij in de ouderdom van 84 jaar. Avondzang vers 7. Giessenburg: B. van Houwelingen-Stuij R. van Houwelingen Ottoland: S. Stuij A. Stuij-Kooij man en kleinkinderen Ottoland, 2 januari 1979. Haringweg 2. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op zaterdag 6 januari om 14.00 uur te Ottoland. Gezang 225:5 Wij zullen naar zijn land geleid doorleven tot in eeuwigheid en zingen bij zijn wederkeer een nieuw gezang voor God de Heer. Heden is voor ons geheel onverwacht, in haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Anna Klinkhorst Weduwe van Jacob Langeveld. Op de leeftijd van 81 jaar. Uit aller naam: Fam. Langeveld Nieuwegein-Zuid, 1 januari 1979 Handelskade 27 Op donderdag 4 januari is er van 19.30-20.00 uur gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen in het kerkelijk centrum „De Rank". De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 5 januari om 14.00 uur in het kerkelijk centrum „De Rank" Nijersmonde 2 Nieuwegein-Zuid. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de N.H. Begraafplaats te Nieuwegein-Zuid. Enige kennisgeving Op 30 december 1978 is van ons heenge gaan, onze innig ge liefde vrouw, moeder en oma, zuster en tante Cornelia van der Net- Leonard op de leeftijd van 68 jaar. Dordrecht, Kokmeèuwstraat 24 Dordrecht: J. van der Net Leiden: B. J. van der Net J. M. van der Net- Mulder kleinkinderen en verdere familie. De crematie heeft he den plaatsgehad. Met verdriet geven wij kennis van het overlij den van onze lieve nicht en vriendin Barbara van Westering-Visser Haar heengaan is voor ons een groot verlies. Namens alle nichten en neven Schreuder: J. C Schreuder 31 december 1978. Amsterdam. Weerdestein 145. Nu 'n bontmantel kopen!! Kom, kijk en vergelijk' Enor me sortering BONTMAN TELS en BONTHOEDEN vergelijkbaar 20% i 30% goedkoper!' Het bespaart u veel geld. Volle garantie Cre- dietservice mogelijk. Het Bontpaleis. Hoogstraat 153. Rotterdam-C, tel 010-14 33.37 Binnen geh. Ned. reisgeld v. 2 pers terug. Koopavond tot 21 uur geopend. Sla ipi|k*rv met koppen wurd lid «ati li?' NV' Samen sla |f sterk' Bel OtIV941041 k V >•«*''- 1 M. K,...!,,, lp .1 4 AMSTERDAM (ANP) De Amsterdamse karate-expert J. B. (45) is door de Amsterdamse rechtbank wegens zijn aandeel in een reeks gewapende overvallen veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Er was vier jaar tegen hem geëist. De rechtbank achtte bewezen dat J. B., die overigens alles ontkent, de „man achter de schennen" ls geweest bij een reeks gewapende overvallen, die ln de loop van dit jaar werden gepleegd door vijf Zuldmolukse jon geren. Twee hunner, J. B. (23) en R. R. (24) kregen drie jaar en zes maanden op gelegd (eis: eveneens vier Jaar) terwijl T. 8. tot twee jaar en zes maanden werd veroordeeld (els: 3,5 Jaar). De rechtbank heeft bij de strafmaat mee laten wegen dat de Molukkers reeds zwaar getroffen zijn door de dood van twee kameraden, die indertijd samen met het drietal werden aangehouden. Bij die arrestatie op 15 september in Breukelen werd namelijk een eveneens J. B. geheten zuidmolukker door de politie doodgeschoten. D. L., de vijfde betrokkene, overleed kort na zijn arrestatie ln de Bijlmerbajes aan een hersenbloeding. De aanhouding ln Breukelen waar bij de auto van de Molukkers met kogels werd doorzeefd werd ver- rocht omdat er aanwijzingen waren dat zij een overval beraamden op een supermarkt ln Bussum. Dit onder deel van de tenlastelegging ls door de rechtbank niet bewezen verklaard. Wel werden de Molukkers schuldig bevonden aan een overval op een gokhuis aan de Amsterdamse Achter gracht. een bijkantoor van de bonds spaarbank ln Breukelen. op een Am sterdams autoverhuurbedrijf en op twee geldlopers van een Amsterdams kledingbedrijf. De geldlopers werden op 21 Januari op de Nieuwezljdsvoor- burgwal neergeschoten. Zij herstel den slechts ten dele. Bij de overval op het autoverhuurbedrijf liep een em ployé een schotwond ln het been op. Volgens de Molukkers is het de 45- jarige J. B. geweest, die Instructies, inlichtingen en wapens heeft gele verd voor de beroving van de geldlo pers. het gokhuis, en de verijdelde overval op de supermarkt. Bovendien zou hij hen geld hebben geboden om een hem vijandig gezinde her oïne dealer overhoop te schieten. Een groot deel van de bult (ongeveer een ton) zou bij hem zijn afgeleverd. ARNHEM (ANP) De rechtbank van Arnhem heeft gisteren een 40- Jarige Inwoner uit Nijmegen conform de els veroordeeld tot vier Jaar gevan genisstraf met aftrek. De verdachte sloeg ln augustus van het vorig jaar de amanuensis van de faculteit van wis- en natuurkunde van de rooms- katholieke universiteit in Nijmegen, met een stuk ijzer op zijn hoofd en wurgde het vervolgens met een televi siedraad. De rechtbank achtte niet bewezen dat de verdachte vooraf de daad heeft beraden. Er is dus sprake van doodslag, niet van moord. De verdachte voelde zich door het slachtoffer bedrogen. Vlak voor het treffen tussen de beide mannen heeft de amanuensis toegegeven een ver houding te hebben gehad met de vrouw van de dader.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8