laximale geldboete oor röntgenologen IALLEI 5 5 De rechter vond 'n taxi beter IL342 Nieuwe oliecrisis niet waarschijnlijk Ambtenaren: laat huursubsidie door gemeenten betalen s s s s s s s s s s VORIG JAAR -MENSEN i A V Jtspraak medisch tuchtcollege een steun en een bezwaar: 'an maar niets 'Schuitema vrij als advertentie in krant komt' Plesman herdacht Noorden krijgt steun Albeda regelt voorwaarden niet CAO'ers ASOCIAAL BERECHT! k V k V V V V HET WEER door Hans de Jong Weerrapporten De beer is los RDAG 30 DECEMBER 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET ,te! j 1 leen onzer verslaggevers DHOVEN Het medisch ■JJtcollege in Eindhoven "1™ gisteren de röntgenolo- P. N. K. en F. C. E. W. van 3 eder een geldboete van -.'maal tienduizend gulden i Jlegd. De klacht dat de 3le'ie artsen in 1972 te hoge praties hebben ingediend, _1 gegrond geacht. icht was ingediend door zowel ekenfondsen als door de ge- undig inspecteur van de volks- dheid in de provincie Noord- OvGrbCZGt int. De ziekenfondsen en de in- eur werden met de oplegging ie maximale boete aan de rönt- •gen in het gelijk gesteld. K. en waren niet aanwezig bij de .ak, die in het openbaar werd m. Hun zaak was op 23 oktober n aanwezigheid ook in het open- behandeld. Het tuchtcollege, gepresideerd door de Nijmeegse kantonrechter mr J. H. M. Petri, oordeelde dat K. en Van Z. het vertrouwen in artsen in het alge meen hebben ondermijnd, maar voer de als verzachtende omstandigheid aan dat de controle op de declaraties te wensen had overgelaten. Met het oog daarop werd noch een lichte, noch een zware maatregel opgelegd, maar werden de artsen gestraft met een geldboete, die het miden daartus sen houdt. Als lichte maatregelen gel den een waarschuwing en een beris ping, en als zware een schorsing en een ontzegging van de beroepsbe voegdheid. het gebrek aan voorlichting bij de invoering van een nieuw coderings systeem. Ook wezen zij erop dat zij in 1972 overbezet waren. Het tuchtcollege heeft daarin geen gronden voor straffeloosheid gezien, maar het gebrek aan controle en aan begeleiding bij de toepassing van de nieuwe coderingsregeling bij zijn oor deel wel laten meewegen. Onder meer is overwogen dat door vereerde code ring in enkele gevallen ook te lage declaraties zijn ingediend, en dat „bij een ook maar enigszins efficiënte controle" de fouten die de artsen wor den aangewreven eerder hadden die nen op te vallen. Tijdens de behandeling van hun zaak hadden K. en Van Z. verklaard zich niet verantwoordelijk te voelen voor hun te hoge declaraties, die zij had den ingediend toen zij aan een zie kenhuis in Eindhoven waren verbon den. Zij weten de fouten aan de admi nistratie van het ziekenhuis en aan Leed voigORDRECHT Omdat de de fead van State een „steun- edra^rift" niet kent, moet de h irdtse afdeling van de wielrij- 3chersbond ENWB tot haar ver- i vej}zing een bezwaarschrift in- /aopkken dat zij op haar beurt !t kent. afdeling had de Raad van aaiate een brief gestuurd om ar instemming te betuigen ;t de maatregel van het iio'fpirdtse gemeentebestuur om i een winkelstraat de Spui- it g het doorgaande auto- >nbdrkeer tegen te gaan. Tegen te"maatregel waren de in die aat gevestigde winkeliers in gegaan. De Raad van lermjate .blijkt echter met de on- kostdbruikelijke stap van de res fWB om een „steunschrift" r»kei sturen niet uit de voeten te Hoewel de inhoud er voor zichzelf spreekt, moet het als een bezwaarschrift Sj'defschouwen. Vandaar de vraag eriotjn de ENWB of hij het „be ep" wil handhaven, dan wel inst in te trekken. Om de ak niet onnodig op te houden ft men maar voor het laat- gekozen. ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers SAN SALVADOR Philips-direc- teur Schuitema zal worden vrijgela ten, zodra de dagbladen in El Salva dor een advertentie hebben opgeno men met een tekst van het FARN, de guerrillabeweging die Schuitema heeft ontvoerd. Dit heeft het FARN gisteren in een verklaring voor de pers in El Salvador bekend gemaakt. Volgens een woord voerder van Philips verandert deze verklaring weinig aan de bestaande situatie, omdat de advertentie al eer der door de regering van El Salvador is geweigerd. Wel zegt Philips bewij zen te hebben ontvangen dat Schui tema nog in leven is. Het FARN verspreidde tegelijk met de verklaring een foto, waarop Schui tema met nog drie andere ontvoerde zakenlieden staan afgebeeld. Voor de vrijlating van deze drie eist de bewe ging vrijlating van vijf politieke ge vangenen, plaatsing van een adver tentie en een losgeld. Een Phllips-woordvoerder verklaarde gisteravond dat de ontvoerders niet hebben geëist dat Philips voor de vrijlating van politieke gevangenen zou pleiten. Vier gewapende mannen hebben don derdag in San Salvador een 26-jarige zoon van een rijke koffieplanter ont voerd. De jonge arts werd overmees terd op het parkeerterrein voor een ziekenhuis. Het is niet bekend of ook deze ontvoering het werk is van het FARN. Van het opleggen van een zware maatregel is ook afgezien, omdat de artsen veel leed hebben ondervonden door de lange duur van het strafge ding dat tegen hen is gevoerd. In die strafzaken werden de röntgenologen door het gerechtshof in Den Bosch wegens gebrek aan bewijs vrijgespro ken, nadat zij eerder door de recht bank in Den Bosch waren veroor deeld tot een gevangenisstraf van ne gen maanden, waarvan zes voorwaar delijk, met een proeftijd van drie jaar. K. en Van Z., inmiddels werkzaam bij andere ziekenhuizen, kunnen van de uitspraak van het medisch tuchtcol lege in beroep gaan bij het gerechts hof in Den Bosch. De uitspraak van het tuchtcollege zal worden gepubli ceerd in het artsenvakblad Medisch Contact. LONDEN (ANP) Een nieuwe oliecrisis is niet waarschijnlijk ondanks het wegvallen van de Iraanse olie-export. In de eerste plaats niet, omdat de olielevering uit nieuwe produktlegebie- den sinds oktober 1973 is toegenomen. Twer leerlingen van één van de ne gen Plesmanscho- len in Nederland hebben gistermid dag op Schiphol kransen gelegd bij het borstbeeld van de grondleg ger van de KLM, Albert Plesman. Op oudejaarsdag is het 25 jaar gele den dat Plesman op 64-jarige leef tijd overleed. DEN HAAG (ANP) De minister van economische zaken, Van Aarden- ne, heeft een bedrag van 23 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de meefinanciering van een deelpro gramma In het kader van het inte graal structuurplan noorden des lands (ISP). De meefinanciering in het kader van het ISP betreft een programma van rond de 32 miljoen gulden in totaal. De provincies en betrokken departe menten zullen de overige financiële middelen ter beschikking stellen. De uitvoering van het deelprogramma zal naar globale schatting resulteren in een werkgelegenheidseffect var, ongeveer 450 manjaren. Globaal heeft het programma drie oogmerken. In de eerste plaats een stimulans geven aan de ontwikke lingsmogelijkheden op toeristisch, re creatief en landschappelijk gebied. Hiervoor is een bedrag van ruim veer tien miljoen bestemd. Engeland en Noorwegen halen steeds meer ruwe olie uit de Noordzee, de oliereserves in Alaska zijn in gebruik genomen en op iets langere termijn zal ook Mexico zijn nieuwe oliereser ves gaan ontginnen. Bovendien heeft Saoedi-Arabië in de afgelopen maan den zijn olieproduktie sterk vergroot om de vermindering van het aanbod uit Iran te compenseren. Saoedi-Ara bië hanteert gewoonlijk een produk- tieplafond van 8,5 miljoen vaten (1 vat is 159 liter) per dag. Vorige maand werden het er op bepaalde dagen al 12,6 miljoen. In Washington werd donderdag al vernomen, dat Saoedi- Arabië al voor de crisis in Iran heeft besloten om meer ruwe olie te gaan produceren. Sinds het begin van de oliestaking in Iran zijn de prijzen van ruwe olie (die volgend jaar overigens met gemid deld tien procent zullen stijgen) niet drastisch gestegen. De prijzen van olie en olieprodukten op de vrije markt geven een vertekend beeld te zien van de kosten van de olievoorzie ning door de grote olieconcerns in de industrielanden. Het leeuwedeel van de olie-export van de olielanden geschiedt op con tractbasis tegen vaste prijzen. Boven dien is de economische toestand in de industrielanden nu heel anders dan in 1973. De economische teruggang in de wereld sinds die tijd bracht met zich mee, dat het aanbod van olie de vraag heeft overtroffen. Grootste leverancier De gevolgen van de staking van de olie-export van Iran voor de olievoor ziening in de wereld zullen pas om streeks half januari merkbaar wor den. Iran is in normale omstandighe den de grootste leverancier van ruwe olie in de wereld na Saoedi-Arabië. Per dag kan Iran 6,5 miljoen vaten ruwe olie produceren, of eenvijfde van de totale produktle van de OPEC-landen, of eentiende van de totale wereldproduktie. De tankschepen, die de laatste Iraan se olie van voor het begin van de staking in de Iraanse olie-industrie hebben vervoerd, hebben nu hun be stemming bereikt. Dat betekent, dat de voorraden ruwe olie, die de wester se landen en Japan hebben aange legd zullen gaan slinken. De grootste afnemers van ruwe olie uit Iran zijn West-Europa en Japan. Zuid-Afrika betrekt 90 procent van zijn ruwe olie uit Iran en Israël 70 procent. Zuid-Afrika overweegt dan ook rantsoenering van benzine en Is raël is bijtijds gaan zoeken naar an dere leveranciers. De Verenigde Staten, de meeste Westeuropese landen en Japan zijn lid van het Internationele Energiebu reau (IEA), dat in 1974 (Henry Kissin ger) is opgericht om een herhaling van de oliecrisis van 1974 te voorko men. Als de nood van de man komt. treedt een plan in werking om de beschikbare olie zo eerlijk mogelijk over de negentien deelnemende lan den te verdelen. De IEA vindt het momenteel nog niet nodig om het noodvoorzieningsplan in werking te stellen Landen die zijn aangesloten bij de IEA zijn verplicht om een voor raad ruwe olie aan te houden die het verbruik gedurende zeventig dagen kan dekken. Armoede Het verdelingsplan van het IEA voor ziet niet in een toeneming van het aanbod in onvoorziene omstandlghe den, zoals die zich nu voordoen. Het komt erop neer, dat de armoede zo eerlijk mogelijk wordt verdeeld. DEN HAAG (ANP) Minister Albe- da van sociale zaken heeft de arbeids voorwaarden van werknemers die niet onder een CAO vallen geregeld. Na advies van het centraal georgani seerd bedrijfsleven is per 1 januari het volgende bepaald: De prijscompensatie die berust op overeenkomst of bestendig gebruik mag in het algemeen doorgang vin den. Als er geen overeenkomst be staat mag er per 1 januari een com pensatie worden toegekend van 2,21 procent. Er zijn geen algemene verho gingen van het loon toegestaan, maar de onkostenvergoedingen mogen wel aan de prijsstijgingen worden aange past. Enkele andere zaken die zijn toeges taan betreffen uitbreiding van de ba sisvakantie met een dag, verhoging van de vakantiebijslag met een half procent tot maximaal acht procent, de Invoering of wijziging van een pen sioenregeling en het invoeren van een regeling voor vervroegd uittreden van werknemers van 63 en 64 jaar. De regeling voor de prijscompensa tie, de dag vakantie en de verhoging van de vakantiebijslag zijn verplicht voor werknemers die in het laatste kwartaal van 1977 zesduizend gulden of minder verdienden. J! nertsen die dit jaar via it^SB Uitzendbureau 10 jewerkt hebben iun tijdelijke werkgevers ien gezellige jaar wisseling en een oorspoedig 1979. /anzelfsprekend sluiten ie mensen van ASB tich daar weer graag )ij aan. De mensen van ASB Uitzendbureau weten vee) van tijdelijk werk. Uitzendbureau mei meer dan 70 kantoren in de Benelux. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Utrechtse ambtenaren hebben in een nota voorgesteld indi viduele huursubsidies voortaan door de gemeente te laten uitbetalen. De gemeenten kunnen dan de uitkerin gen later weer bij het rijk in rekening brengen. In de nota wordt erop gewe zen dat bij de huidige praktijk van afwikkeling van de aanvragen door het ministerie van volkshuisvesting er ongeveer zeven maanden verlopen tot het moment van uitbetaling. „Bij een aantal andere subsidieregelingen (zoals verbetering particuliere wonin gen, krotopruiming en woningverbe tering) betaalt de gemeente zelf de subsidie uit. Waarom een dergelijke methode ook niet toegepast bij de uitbetaling van de huursubsidie," al dus de ambtenaren. De voordelen van het systeem van uitbetaling door de gemeenten zijn volgens de nota onder meer: een huurder heeft binnen een aantal we ken zijn huursubsidie in handen; geen lange wachttijden meer; de ge meente behoeft de lawine van klach ten als gevolg van zeer lange wacht tijden niet meer te behandelen. De ambtenaren, belast met de uitvoering van de beschikking individuele huur subsidie, hebben hun nota doen toe komen aan de Tweede-Kamerfracties en het ministerie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening. Zij was al jaren hartpatiënte de hartkleppen waren vervangen en als gevolg van spatade ren leed ze aan trombose in beide benen. Ze kon geen boodschappen doen, niet koken en geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Als het dan gaat om iemand die ook nog een invali de man heeft en maar liefst tien kinderen, dan is het wel duidelijk dat de vrouw zich ondanks de aanwezighied van een huishoudelijke hulp in een treurigmakende toestand bevond. Hoe kan zo iemand in hemelsnaam het hoofd boven water houden? Natuurlijk was ze blij met haar huishoudelijke hulp en ze kreeg vanwege de arbeidsongeschikt heidswet ook nog een taxivergoeding tot 75 procent van de kosten met een maximum van vijftienhonderd gulden per jaar. Over haar ver- voersvoorciening was ze minder tevreden. „Die vergoeding is niet toereikend, klaagde de vrouw bij de bedrijfsvereniging. Een van mijn kinderen wordt verpleegd in een inrichting en ook voor dat vervoer zo'n 45 kilometer heen en terug ben ik aangewezen op een taxi. Kan ik geen auto in bruikleen krijgen?" Op dat verzoek wilde de bedrijfsvereniging niet ingaan. „U krijgt een vergoeding tot maximaal 1500 gulden per jaar en dat moet voldoende zijn om uw sociale contacten te onderhouden," liet de bedrijfsvereniging weten. De vrouw nam het afwijzende antwoord niet en zij legde aan de Raad van Beroep de vraag voor of zij echt niet in aanmerking kwam voor een auto. De beroepsrechter werd voor een lastig probleem geplaatst, want uit de stukken bleek dat de Gemeenschappelijke Medische Dienst de bedrijfsvereniging had geadviseerd autorijles sen toe te staan eventueel tien proeflessen en de vrouw vervolgens een auto in bruikleen te. geven met een daarbij passende kilometerver goeding. „Er zijn geen medische bezwaren aan te voeren tegen het autorijden door deze vrouw," stelde de Gemeenschappelijke Medi sche Dienst vast. De bedrijfsvereniging had dus het advies van haar belangrijkste adviseur naast zich neergelegd en was tot een afwijzend oordeel gekomen. De rechter vond voor die afwijzing onvoldoende grond en besloot het- advies van de Gemeenschappelijke Dienst wèl te volgen: hij stelde de vrouw in het gelijk. Nu zocht de bedrijfsvereniging het op haar beurt hogerop en legde de zaak voor aan de Centrale Raad van Beroep. Dit hoge rechtscol lege bekeek ook nog eens de positie van de invalide echtgenoot, want ook hij bleek een taxikostenvergoeding van 75 procent te krijgen. Deze voorziening had de man bij wijze van uitzondering na het bereiken van de 65-jarige leeftijd mogen behouden. De vergoeding bleek evenwel geheel op te gaan aan voor hem nood-. van door Huub Elzerman zakelijke ritten en aan het bezoeken van zijn kinderen uit een vorig huwelijk. Zijn vrouw onderhield met die kinderen geen contact. Ook de richtlijnen met betrekking tot taxikos tenvergoedingen en vergoedingen voor het ver voer door derden nam het rechtscollege nog eens onder de loupe. Die richtlijnen komen er kort samengavat op neer, dat een belangheb bende zelfstandig moet kunnen deelnemen aan het leven van alledag en dat een gedeeltelijke vergoeding van taxi kosten en van het vervoer door derden in dit kader als een passende voor ziening kan worden beschouwd. De overweging dat deze vervoersvoorziening nu eenmaal goed koper is dan het verstrekken van een auto speelt daarbij uiteraard ook een rol. Een auto wordt bij uitzondering wel verstrekt, indien van een taxi geen gebruik kan worden gemaakt, doordat daarin noodzakelijke aanpassingen ontbreken, wanneer de belanghebbende zelf reeds lange tijd over een auto beschikt en wanneer een auto om een bijzondere reden onontbeerlijk is. Dat laatste is bijvoorbeeld het geval wanneer de kinderen op geen andere manier naar school gebracht en weer gehaald kunnen worden. „Deze beleidslijn lijkt ons in het algemeen rede lijk, merkte de centrale raad op, maar op grond van de wet dienen wij dat van geval tot geval aan de hand van de omstandigheden op de redelijkheid te toetsen. De centrale raad stelde eerst Vast dat er over de vraag of de vrouw „voor het functioneren in haar woon- en leefmilieu was aangewezen op een vervoersvoorziening" geen verschil van mening bestond. Maar bete kende dat nu dat de vrouw ook naar het oordeel van de raad een auto nodig had? „Uit niets blijkt, zei de raad, dat er omstandig heden zijn op grond waarvan het gebruik van een taxi voor de vrouw op onoverkomelijke bezwaren stuit. Bezwaren die bovendien door het gebruik van een auto zouden kunnen wor den ondervangen. Maar, zo voegde de raad er onmiddellijk aan toe, dat wil niet zeggen dat de vrouw op dit moment beschikt over een voor haar redelijke vervoersmogelijkheld." Punt voor punt zette de rechter uiteen waarom de huidige taxikostenvergoeding niet toerei kend was. Vast stond dat zij voor haar „norma le" vervoer was aangewezen op een taxi, maar daar kwam het bezoek aan haar in een inrich ting verblijvend kind nog bij. Ook stond vast dat zij niet of nauwelijks kon beschikken over de mogelijkheid om zich door derden lees familie te laten vervoeren en dat haar echtge noot zijn taxivergoeding nodig had voor het bezoeken van de kinderen uit zijn vorige huwe lijk. Zelfs nam de raad in overweging dat de gehandicapte echtelieden gezien hun woon omstandigheden in staat moesten worden gesteld om in de weekeinden en in de zomerva kantie hun stacaravan te bereiken. „Gelet op deze omstandigheden, zei de raad, is de huidige taxikostenvergoeding bepaald niet toereikend." Zo verloor de invalide vrouw haar zaak zij kreeg geen auto maar tegelijker tijd scoorde zij ook een winstpunt. De rechter vond haar vergoeding te laag en zij zou dus nog méér dan vroeger van een taxi gebruik kunnen maken. Eén punt bleef merkwaardigerwijs geheel bui ten beschouwing. De Gemeenschappelijke Me dische Dienst mag dan van oordeel zijn geweest, dat er geen medische redenen waren om de vrouw het autorijden te verbieden, maar wat zijn in zo'n geval medische redenen? Wie zal van een vijftigjarige hartpatiënte, die niet meer de volle beschikking over haar benen heeft, zeggen dat ze zonder extra risico's aan het huidige verkeer kan deelnemen? Dat is natuurlijk niet te voorspellen. Maar wie ziet hoe menig gezonde verkeersdeelnemer zich op de openbare weg gedraagt, zal zeer veel begrip kunnen opbren gen voor een rechter, die in zo'n geval de voor keur geeft aan het toekennen van wat extra taxivergoeding. Een taxi is bovendien niet al leen veiliger, maar ook veel geriefelijker De Russische beer is uit zijn hol te voorschijn gekomen. Gisteren al, heeft hij in noord-Nederland de boel op stelten gezet. Vooral in de voor avond werd het bar en boos, het eerst in de provincie Groningen met een sneeuwstorm bij temperaturen van min twee tot min vier graden Celsius. Vlak voor zes uur op het moment dat het KNMI de sneeuw nog pas voor zaterdag verwachtte werd vanuit Wirdum, tussen Groningen en Delfzijl, gemeld dat daar de eerste duinen al gevormd waren. Ook in Friesland was eerder op de middag al ijzelvorming, het eerst op bomen en struiken en pas later op de grond. Dit hield verband met de wat hogere tem peratuur van de grond na de dooitoe- stand. De ontwikkelingen in noord- Nederland zullen zich inmiddels wel verder in zuidwaartse richting over ons land hebben uitgebreid. Ook het midden en zuiden ontkomen niet aan de wintersfeer. We moeten er op rekenen dat de temperatuur in de komende dagen verder omlaag gaat, en dat we nu een toestand hebben met lichte tot matige vorst. De grens tussen lichte en matige vorst ligt op min vijf graden. Het verdere verloop hangt af van het gedrag van een hoge drukgebied boven Scandinavië dat zich gistermiddag met 1030 millibar boven noord-Zweden nog versterkte. Computerkaarten laten zien dat be gin volgende week het zwaartepunt van dit maximum boven de randsta ten zal zijn aangekomen. Tegelijker tijd blijft de luchtdruk hoog van Groenland tot Schotland, maar komt er boven noord-Scandinavië een die pe depressie tot stand. We zullen in onze omgeving vermoedelijk het vol gende verloop zien: eerst nog iets lagere temperaturen door een ver sterkte nachtelijke uitstraling waar bij strenge vorst van min tien graden Celsius of nog iets lager mogelijk is. daarna een geleidelijk terugdraaien van de wind via noord naar noord west, en minder koud weer het eerst in de kustgebieden. Maarde bo venlucht in Schotland was gistermid dag diepvries geworden. Op een ni veau van vijfduizend meter hoogte werd min 42 graden Celsius gemeten tegenover min dertig graden een dag eerder. Dit impliceert dat de kans op sneeuwbuien in een latere fase vrij groot blijft. lagere -3.CT temperaturen, ^>0^ -4 -3 0 ijzel"S> ANP'KNMI <100 JO-II Het zal dus vermoedelijk niet weer direct warm water regenen, zoals in de nacht van donderdag op vrijdag. Er deden zich toen in ons land buien voor van een bijna zomerse allure. In Apeldoorn slaagden de regendrup pels erin een ondanks een niet-lek- kend dak toch tot onder de pannen door te dringen. De decemberneer- slag liep daar op tot 114 millimeter waarmee de huidige maand meteen de natste van het hele jaar werd. De laagste temperaturen worden als voorheen opgegeven door stations in noord-Scandinavië te weten min der tig tot min 35 graden. Stockholm wees gistermiddag min veertien, Vls- by en Kalmar in zuid-Zweden respec tievelijk min elf en min zeven graden. Sleeswij k-Holstein werd getroffen door een zware sneeuwstorm die sneeuwduinen deed ontstaan, van ruim één meter hoog. Opmerkelijk was de scherpe windver- andering gistermiddag in ons land. Peter-Paul Hattinga-Verschure zag binnen tien seconden bij het Centraal Station de wind omzwaaien van west zuidwest naar oostnoordoost. Overi gens was de temperatuur vrijdagmid dag om vier uur overal in de zuidelij ke helft van het land, onder meer ook in Amsterdam en Rotterdam tien graden Celsius. Uit Middelburg ver nam ik dat daar de huisvrouwen bij een heerlijk zonnetje in een tempera tuur van elf graden Celsius met de kinderwagens op pad waren. De ver schillen in weertype waren vrijdag middag voor ons kleine landje bijzon der groot. HOOGWATER zondag 31 december Vllssingcn 230-15.01. HarlngvlIeUlulzen 255-15 11, Rotter dam 4 46-17 08. Schcvenlngen 3 55-16 10, Llmut- den 4 28-16 43, Den Helder 8.37-21.10. HarUngen 10.52-23 16. Delfzijl 0 28-12.59 HOOOWATER maandag 1 Januari Vllaslngen 3 23-15 48. Harlngvllelslutten 3 41-15 59. Rotter dam 5 23-18 02. Scheveningen 4 41-16 58, IJmul- den 5 13-17 32. Den Helder 9 20-21-56. HarUngen 11.400Delfzijl 1.13-13.48 HOOOWATER dinsdag 2 Januari Vllsslngen 4 10- 16 34, Harlngvlictsluizen 4 28-16 49. Rotterdam 6 08 18 52 Scheveningen 5 26-17 44. IJmulden 6.03-18 21, Den Helder 10 01-22.38. HarUngen 0.04 12 28. Delfzijl 1.58-14.37 Amsterdam De BUt Doelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Zd. Limburg geheel bcw geheel bew. sneeuwbui sneeuwbui onbewolkt onbewolkt frankfort Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Luxemburg Madrid Mallorca MQnchen Nice Oalo Parijs Rome SpUt Stockholm Wenen Zürich regen onbewolkt geheel bew. geheel bew. half bewolkt half bewolkt Ucht bew regen Ucht bc

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9