=y w Eerste koopwoning in Nieuw-Waldeck in gebruik genomen Leiden wil bouwplannen van firma Mijnders tegenhouden Katwijkse molen open Verbetering woonomgeving Transvaal Aanleg Leidse kabel-tv in zicht In 'beschutte sfeer' GS geven richtlijnen om botulisme te bestrijden Bedroefd Musica in uitstekend concert Koopcentrum aan Langegracht bedreigt binnenstad Delftse PvdA-ers willen verder op ingeslagen weg PPR Zoetermeer plakte te laat en te groot Ec Kort nieuws ÖP Bp: DONDERDAG 11 MEI 1978 REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Wethouder van volkshuisvesting Van Hagen heeft gistermid dag aan de familie Van Beek de sleutel overhandigd van de eerste koopwo ning die is opgeleverd in Nieuw-Waldeck. In deze woonwijk, die onder het nieuwe stadsdeel Oroot-Loosduinen valt. zullen in totaal 500 koopwoningen in de zg ..beschutte sfeer" komen. Het woord .beschut' slaat niet zozeer op het huis zelf als wel op de toekom stige bewoner. Deze kan namelijk, afhankelijk van zijn Inkomen, extra financiële steun krijgen 8peciaal woningen voor mensen met een krappe beurs dus. In Nieuw-Waldeck het vroegere tuinbouwgebied tussen Mazartlaan, Groen van Prinstererlaan. Oude Haagweg en Pauline De Haan Mani- fargespad worden in totaal ruim 2500 huizen gebouwd. De eerste woningen werden in Juni 1977 opgeleverd Eind 1980 hoopt men de wijk te hebben volgebouwd. De woningen in Nieuw-Waldeck zijn in principe bestemd voor de (hen- huisvesting van bewoners uit Haag se stadsvernieuwingsgebieden. Ten minste de helft van de huizen zal 5 of meer kamers hebben. Uitgangspunt is dat 6 procent van de huizen be stemd is voor lichamelijk gehandi capten en 20 procent voor bejaarden. Het nieuwe stadsdeel Groot-Loos duinen zal uiteindelijk bestaan uit vier woonwijken en drie groen- en recreatiegebieden. Hiervan bestaat het ..dorp" Loosduinen al lang; de bebouwing van ..Oud-Waldeck" staat er nu al zo'n 20 Jaar. Van de nieuwbouwwijken is Kraaijesteln vrijwel klaar, Nieuw-Waldeck in vol le ontwikkeling en worden in Hout- wijk voorbereidingen getroffen om met de bouw te starten. DEN HAAG Oedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben in een cir culaire aan alle gemeenten, recrea tieschappen in Zuid-Holland richtlij nen gegeven voor de bestrijding van botulisme bij watervogels. GS ver wachten dat het botulisme ook deze zomer weer de kop zal opsteken. De afgelopen jaren zijn in 96 van de 151 gemeenten in de provincie geval len van botulisme geconstateerd. Vorig jaar kwamen de eerste meldin gen binnen uit Rotterdam en het gebied van de Nieuwkoopse plassen. Overigens is botulisme in 1977 in Zuid-Holland in veel mindere mate voorgekomen dan het jaar daarvoor. De provincie vraagt de gemeenten en de schappen onder meer dode watervogels onmiddellijk te verwij deren en geeft aanwijzingen voor het vernietigen van de kadavers. De ge bieden waar botulisme wordt gecon- AOVERTENTtE stateerd. moeten dagelijks geïnspec teerd worden. Alle gevallen van bo tulisme moeten gemeld worden bij de Provinciale Waterstaat van Zuid- Holland Het publiek wordt geadviseerd wa tervogels niet te voederen, om te voorkomen dat op bepaalde plaat sen concentraties van watervogels ontstaan. Waar die zich concentre ren is namelijk de kans op het optre den of op de uitbreiding van botulis me groter dan elders. perziscHe tapijten en handwerken Milieu-actie voor Voorburgse jeugd VOORBURG - „Hoe langer hoe schoner" meent het ge meentebestuur van Voorburg. Onder dit motto wordt een ac tie onder de plaatselijke Jeugd georganiseerd om de kinderen het besef bij te brengen dat het voor hen prettiger is in een schone en opgeruimde omge ving te leven dan een rommeli- ge. De ruim 3000 kinderen van de kleuterschool en drie laag ste klassen van de lagere school krijgen een 1.60 met ff lange meetlat, die zij op kun nen hangen. Op deze ..groeim t- ter" staan tekeningen die op het milieu betrekking hebben. Bij de tekeningen staan tips van de Voorburgse milieu-in- spectrice in de vorm van een rijmpje. Verder zijn voor de leerkrachten liedjes en een voorleesboekje vervaardigd. Een foto van de 2e Pietersburgstraat in het gedeelte van Transvaal. Plan van gemeente Den Haag: Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De gemeente Den Haag is van plan de woonomgeving van een gedeelte van het Transvaal- kwartier te verbeteren. Ze wil een bedrag van 3.790.000.- uittrekken voor verbetering van het gebied dat globaal begrensd wordt door De la Heyweg. de Oranjerivierstraat, de Vaalrivierstraat, de Kempstraat, de Schalk Burgerstraat en de Hoefkade. De verbetering is nodig omdat er in dit gedeelte van de wijk hard gewerkt wordt aan verbetering dan wel nieuwbouw van woningen. Transvaal wordt nu nog voornamelijk geken merkt door een hoge bebouwingsdichtheid met smalle straten zonder groen- en speelvoorzieningen. Het is de bedoeling dat de straten in het bedoelde gedeelte worden ingericht tot woonerf. Hierdoor wordt het kabel- en leidingnet in de straten ontweken en is het mogelijk wat bomen te planten. Daarnaast wordt de snelheid van het verkeer geremd en bieden de straten meer speelruimte aan de kinderen. Den Haag trekt tevens geld uit voor het herinrichten van pleinen en het speelterrein nabij de Vaalrivierstraat en het inrichten van het terrein aan de voormalige Wlnburgstraat. „Na recordtempo besluiten" Van onze correspondent LEIDEN - Maandag 22 mei mag de firma Van Eijk in de Leidse wijk ..De Kooi" beginnen met de aanleg van een kabelnet. Na een besluitvorming „in een recordtempo", aldus wethouder Van Aken (economische aangelegenhe den), zal iedere inwoner van Leiden vóór medio 1980 over kabeltelevisie kunnen beschikken. Eind januari gal de Leidse gemeen teraad zijn fiat aan de plannen van Van Aken. Binnen de daarvoor vast gestelde termijn van drie maanden gaven ook Gedeputeerde Staten toestemming voor de aanleg van de stadskabel. waar in totaal een be drag van ruim 16 miljoen gulden mee gemoeid is. Met de presentatie van een overzichtelijk informatie-boekje dat in een oplage van enkele tiendui zenden verschijnt, is de laatste voor bereidingsfase ingeluid. De aanpak van de gemeente spitst zich vooral toe op informatie aan de burgers. Naast het informatie-boekje dat binnen afzienbare tijd in ieder huis in de brievenbus zal rollen, wordt gebruik gemaakt van een spe ciale demonstratiewagen. Hierin kunnen de 6 kanalen televisie en de 10 kanalen F M.-radio bezichtigd en beluisterd worden. Bovendien zijn voor het huls-aan-huis-bezoek 2 voorlichtlngsfunctionarissen in dienst genomen. Enige dagen geleden zijn al enkele honderden informatie-boekjes, in clusief aanmeldingsformulier, ver spreid. Het aantal spontane aanmel dingen bleek dermate hoog dat wet houder Van Aken tevreden vaststelt: ..Deze wijze van reageren is voor ons erg bemoedigend. Tot op heden is nog geen enkele wanklank gehoord." Een abonnement op de stadskabei kost 37.50 per kwartaal. Wanneer het aantal contribuanten boven de verwachte 70% uitstijgt, kan een voor de abonnees gunstige prijscor- rectie tegemoet worden .gezien. Er bestaat geen verplichting de oude antenne van het dak te verwijderen. Wel wordt sterk aangeraden dit. na goede ontvangst via het kabelnet, te doen. Voor aansluiting op de 116 meter hoge mast in Oegstgeest komen allereerst de wijken De Kooi. Noor derkwartier en Groenoord in aan merking. Men ziet het de pianiste Toos Onder denwijngaard niet aan, doch de pro grammatoelichting liet er geen twij fel over bestaan: het is dit jaar toch al vijfentwintig jaar gelden, dat zij voor het eerst met Musica optrad. door Adr. Hager SCHEVENINOEN Er lag een be grijpelijke druk op het concert dat de Orkestvereniging „Musica" gis teravond in het Circus-theater gaf. Kort voor de aanvang kreeg men bericht, dat de eerste hoornist veertig Jaar lang lid van Musica op weg naar het concert door een hart aanval was getroffen. Men herdacht dit trouwe orkestlld met de weerga ve van de negende variatie uit de Enigma-variaties van Elgar. waarna alle aanwezigen enkele ogenblikken stilte in acht namen. De Variaties van Elgar werden na de pauze alle veertien vertolkt. De 26- jarige dirigent Arie Boers, die men inmiddels als vast dirigent heeft aangetrokken, toonde aan dat er een uitstekende wisselwerking met de orkestleden bestaat. Zijn onlangs met glans afgeronde opleiding bij Jaap Stotijn wierp in deze weergave zijn vruchten af. Overtuiging, stimu lerende kracht, beheersing en leven dige. kleurrijke spontaniteit ken merkte ook de vertolking van het Symfonisch Gedicht Sar ka van Smetana. Met elan. virtuositeit en indringende muzikaliteit gaf zij aan dit jubileum gestalte in het Vijfde Pianoconcert van Saint-Safins. Het uitvoeriger concert zelf dankt het bestaan al evenzeer aan een jubileum, de com ponist vierde daarmee het feit, dat hij vijftig jaar eerder zijn eerste con cert gaf. Er wordt nogal eens sma lend gesproken over de concerten van St. Safins, naar mijn persoonlij ke smaak ten onrechte. Zeker in een weergave als van Toos Onderwijn gaard, zo sprankelend en vol esprit. DORDRECHT De heer M. W. van der Pennen (31) waste na bezigheden aan zijn bij het Vissertje liggend plezlerbootje zijn handen in een em mer water. Hij gooide na afloop het waswater overboord, maar kwam toen tot de ontdekking dat zijn gou den ring met briljanten mee het Wantij was ingegaan. De ring was 3500 waard. KATWIJK „De Gcreftifheid" is bijna weer maalvaardig. Zaterdag 13 mei ral burgemeester C. A. Bot van Katwijk de „vang" van de molen lichten en daarmee het ttartsein geven voor het in werking stellen van de twee koppels stenen, waarmee de molenaars De Kluiver uit Rijnsburg en de gemeentelijke molenaar Bouma uit Katwijk het tarwe en de mais die dag zullen vermalen tot meel. Dit meel it in „pondjet" te verkrijgen in „De Geregtigheid". De granen tullen met (Friet) paard en wagen naar de molen gebracht worden, waarbij enkele Katwijkers in de plaatselijke klederdracht het geheel nog meer tol een hittoritch plaatje maken. In de molen zullen alle denkbare granen uitgettald worden. De molen „De Geregtigheid" dateert uit 174# en is in 1969 geheel gerestaureerd door de Valkenburgsc firma J. de Gelder nadat het momunent door de gemeente Katwijk wat aangekocht. Zaterdag Molendag is de molen gratis te bezichtigen. LEIDEN De doelstellingen van het onlangs verschenen structuurplan voor de Leidse binnenstad dreigen ernstig ondermijnd te worden door de onverwachte bouw van een koopcentrum. Digros genaamd, aan de Langegracht in de wijk Noordvest. Deze doelstellingen, concentratie van winkels rond de Hoogstraat en bescherming van de kleine midden stand door het weren van groot schalige supermarkten, laten zich niet rijmen met de ontwikkeling van een dergelijk centrum. Op 12 april verleende de gemeente een bouwvergunning aan de heer Mijnders voor de uitbreiding van zijn meubelcentrum aan de Lange gracht. Wethouder Van Aken (eco nomische zaken) zijn toen door Mijnders plannen voorgelegd voor de bouw van een Profi-markt bij zijn meubelcentrum. De wethouder ontraadde de uitvoering van dit plan en zei geen enkele medewer king toe. Inmiddels is echter al begonnen aan de bouw van het omstreden koopcentrum. Voor de raadsleden Van Zijp en Bleyis (beiden CDA) vormde dit de aanleiding schrifte lijke vragen aan het college van b. en w te stellen, terwijl Hilda Pas- scier (PSP) de gelegenheid te baat nam om een interpellatie te hou den Hierin deed zij het voorstel het college op te dragen op korte ter mijn een bestemmingsplan voor het betrokken gebied te ontwerpen en drong zij aan op de Instelling van een projectgroep van bewoners en ambtenaren. Passchier verweet wethouder Waal (ruimtelijke ordening), dat hij het voorbereidlngsbesluit voor het ge bied heeft laten verlopen en de raad besloot ten spoedigste over te gaan tot de opstelling van het be stemmingsplan. In de raadsvergadering werd felle kritiek geleverd op de betrokken wethouders. De heer Kuljers (WD) beschuldigde b. en w., en wethou der Waal in het bijzonder, van „lichtvaardig handelen". De wet houder toonde zich door deze kri tiek onaangenaam getroffen en verklaarde het ergerlijk te vinden, dat de WD-fractieleider voorbij gaat aan de onbetrouwbaarheid van een ondernemer en het college van onbetrouwbaarheid beschul digt. .Mijnders wilde, zo zei hij ons. zijn meubeltoonzaal alleen maar uitbreiden, maar wij wisten niet, dat hij een Dlgros-vestiging in huis wilde halen. Ons ls moeilijk te ver wijten. dat wij mededelingen van het bedrijfsleven voor juist i men" aldus wethouder Waal. De raad vroeg zich af of het nog mogelijk was het juridisch bescher mende voorbereidingsbesluit te verlengen. Van Zijp was bevreesd, dat de gemeente niet sterk genoeg zal staan om de bouw nog tegen te houden. Wethouder Waal echter toonde zich op dit punt optimis tisch en sprak de verwachting uit, dat bij Intrekking van de bouwver gunning ongetwijfeld een beroeps procedure op gang wordt gezet. Na suggesties van de heer Beljen (PPR) speculeerde de wethouder op de mogelijkheid, dat Mijnders plannen koestert zich in het toe komstige winkelcentrum „Winkel hof" in Leiderdorp te vestigen en een eventuele weigering van Lei den zal gebruiken om deze plannen makkelijker te verwezenlijken. Inmiddels heeft het college van b. en w. in een brief aan Mijnders het voornemen gemeld om de bouwvergunning in te trekken en heeft het aangekondigd morgen in een gesprek met hem de kwestie aan de orde te willen stellen. Aan de Langegracht wordt onder tussen vlijtig voortgebouwd DELFT Voor de Delftse PvdA is het straks na 31 mei „een kwes tie van doorgaan." Onder dat motto is een verkiezingsprogram uitgebracht, dat beoogt het huidi ge beleid voort te zetten. Want een heleboel zaken hebben meer tijd nodig dan een gemeenteraadsperiode van vier jaar, aldus PvdA-wethouder Hans Heijnen. Voor de PvdA-ers moet er in de komende jaren verder gewerkt worden aan het bereikbaarheids plan van Delft, aan zaken als emancipatie, gelijke kansen in het onderwijs en aan de uitbrei ding van Delft met nieuwbouw wijken. „De grootste gemeentelij- Stompwijk kiest ook z'n dorpsraad STOMPWIJK In 8tompwijk wordt 31 mei twee keer gestemd: voor de gemeenteraad van Leid- schendam (waartoe Stompwijk behoort) en voor de dorpsraad. Daarvoor hebben zich 14 kandi daten gemeld; één daarvan, mevr. Van der Krogt, woont niet in het stemdistrict 8tompwijk, maar zij hoopt op een grenswijziging van het district waardoor zij alsnog voor een zetel in de dorpsraad in aanmerking zou kunnen komen. Leidschendamse jeugd mag ook kleuren LEIDSCHENDAM De Leid schendamse jeugd mag op 31 mei dan niet het kleurpotlood in het stemhokje ter hand nemen, toch valt er voor hen wel wat te kleu ren. De groep Nieuwe Leldschen- dam' heeft een kleur- en teken wedstrijd uitgeschreven die offici eel wordt gejureerd en prijzen telt De Leidschendammers ho pen nu maar dat de ouders van de kinderen eind mei hun vakje kleuren. ke inspanning moet gaan naar de zwakke plekken zoals de verou derde wijken of de mensen met de lagere inkomens", aldus Reijnen. In het PvdA-program worden on der meer werkgelegenheid, ge zondheidszorg, het tegengaan van de komst van grote winkelbedrij ven en emancipatie genoemd ala onderwerpen die sterk de aan dacht vragen. ZOETERMEER - Al te gTOte plakdrift bij de Zoetermeerse PPR heeft een aantal radicale voormannen een proces-verbaal opgeleverd. Zes PPR-ers werden door de politie gesnapt toen ze 's avonds laat verkiezingsbiljetten in Zoetermeer opplakten. Volgens de politie geschiedde de plakpar- tij te laat en waren de biljetten te groot. Verkiezingsagenda KRE JPIl loeri «rdi lat I reg' n h< ar «d ole rel a en o< kri lenla let 2 ter ersc in d ÏVi pit IOS and flop end ligdc eeft «roe >e 4 er e tuss e ze bril .'atie ras 'oori wee er c ijn' erug evei at h ou 2 en n ie of on ei ij z eon FORUM DELFT Alle gemeen teraadsfracties in Delft vaardigen vanavond een vertegenwoordiger af naar het politieke forum in de wijkplaats in Delft-zuid (20 uur). De deelnemers zijn Hanny Kleijn (PvdA wethouder vorming, recre atie en samenlevingsopbouw), Jan van der Velden (CDA-raads- lld), Jan Korff (WD-fractielei der). Ton Wolf (PPR-fractleleider en -lijsttrekker), Arie Hoogendam (CPN-raadslid). Frita Veltmeljer (PSP-lijsttrekker) en Jules Sandt- ke (kandidaat raadslid D'66). Dis cussieleider is Joop Daalmeijer. Onderwerp van discussie is de woon- en leefruimte voor de bewo ners van Voorhof-2. BEJAARDENBELEID DEN HAAG Morgen houdt het Haag se CDA een middagbijeenkomst om 15 uur in de Oranjekerk aan het Gouverneurplein in Den Haag. Het thema van deze mid dag is het bejaardenbeleid. Spre kers zijn wethouder Henk Happel en lijsttrekker Wlm du Chatinier. CD A-VOORSCHOTEN Het CDA Voorschoten organiseert een aantal open avonden met het oog op de gemeenteraadsverkiezin gen. Vrijdag 12 mei wordt de eer ste avond gehouden in de VanN Kampenschool, Jan Steenlaan 2 en begint om 20 uur. Het gaat erom in kleine kring met enkele raadsleden en kandidaatsleden van het CDA van gedachten te wisselen over verschillende Voor- schotense problemen. Het verkie zingsprogram van het CDA ls ver krijgbaar via tel. 01717-6504, post bus 63. PvdA-WASSENAAR Oud-mi nister Jos van Kemenade en lijst trekker Jan Greep spreken van avond op een PvdA-bijeenkomst in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam ts Wassenaar. Van Ke menade spreekt over „Onderwijs en gemeentepolitiek". Greep over „Wonen in Wassenaar". Na de re des zal er een forumdiscussie plaats vinden. HAAGSE VROUWEN - Vandaag wordt in het buurtcentrum Krea- de aan de Eekhoomlaan in Den Haag Bouwlust een bijeenkomst in het kader van de verkiezingen gehouden, speciaal voor de vrou wen. De vrouwelijke politici, die 's morgens aan discussies deelne men zijn mevrouw Vos-van Oordt (WD-lijsttrekker), mevrouw Ot ter-te Kolsté (tweede op de CDA- lijst), mevrouw Burgers (PvdA), De PPR-ster Pascal Batist en de CPN-ster Georgette Ilslnk 's Avonds om 20 uur wordt een poli tieke markt gehouden, waar ook de mannen mogen komen. Als gemeentelijke politici zijn aanwe zig C. Lampe (CDA), C. Martini (PvdA). R. Heus (WD). J. Ver- duyn Lunel (PPR), H. Pasman (CPN) en mevr. B. van der Walle- Bosch (DS'70). Mededelingen over bijeenkomsten of gebeurtenissen in het kader van de gemeenteraadsverkiezingen op 31 mei kunnen worden gezonden naar dagblad Trouw, regio-redac tie, postbus 101, Den Haag voor de rubriek „Kiezen voor de raad". Voorlichting Den Haag DEN HAAG De PSP-Den Haag protesteert bij b. en w. van deze gemeente tegen het door hen gevoer de beleid met betrekking tot voor lichting op het gebied van de sprei ding rijksdiensten. De gemeente heeft enige tijd geleden twee pagi na's in De Posthoorn aangekocht, waarop vier Haagse raadsfracties hun standpunten over de spreiding kenbaar mochten maken. De PSP acht het onjuist dat aan de subsidië ring niet de voorwaarde is verbon den dat alle in Den Haag voorko mende politieke partijen de gelegen heid zouden krijgen hun standpunt naar voren te brengen. Eerder al had de CPN geprotesteerd tegen het door b. en w. gevoerde beleid. Het bestuur van de Haagse PSP-afdeling voegt er nog aan toe dat zij zich altijd conse quent verzet heeft tegen de over plaatsing van de Centrale Directie van de PTT naar Groningen. Schipperskwartier DEN HAAG B. en w. van Den Haag verzoeken de Overleggroep Schipperskwartier haar wensen met betrekking tot de toekomstige in richting van het terrein aan de Gou- driaankade/Rijswijkseweg ln haar advies op te nemen. Aanvankelijk zou op het genoemde terrein een serie woningen annex bedrijfsruim ten worden gebouwd door Eurowo ningen BV. Mede op aandrang van de Actiegroep Het Vergeten Dorp is de gemeente ln onderhandeling ge treden met Eurowoningen, met als resultaat zo schrijven b en w. in de brief aan de overleggroep „dat van de uitvoering van het plan werd afgezien". Dat het de gemeente bo vendien een lap grond in Houtwijk en een flinke som geld kostte ont breekt in de brief. In het Schippers kwartier voelt men erg veel voor woningbouw aan de Qoudriaankade. als het maar niet zo hoog en niet zo duur is als in de plannen van Euro woningen. Klokgeveltjes DEN HAAG Slopers zijn beg&ur nen met de afbraak van de fraaie klokgeveltjes aan het Weste de in Den Haag. Zoals zoveel ln omgeving moeten de drie pand wijken voor het nieuwe Westeln nde Ziekenhuis. Op de plaats van irca klokgeveltjes, waarvan de hist< jng sche waarde blijkbaar niet voldoq de was. wordt een verkeersweg a gelegd. De klokgevels, waarond het bejaardencafé waar 's avonds achten geen toegang was voor perO nen beneden 65 jaar, stonden al ruime tijd leeg. Zoals bekend gaat bouw van het Westeinde Ziekenh ook ten koste van het 19e eeui deel van het Hofje van Nieuwko De eigenaars van het hofje kunn best wat geld gebruiken om de tauratle verder voort te kunnen ten. Door het later aangeboui deel van het hofje aan het Weste! Ziekenhuis te verkopen komt ®oi geld er. Het Westeinde Ziekenh wil het gedeelte slopen om de entK naar de nieuwbouw beter toeganl ;n lijk te maken. Vechtpartij in Haagse binnenstad eist dode Kri Iet lijd! torn bodi ner: DEN HAAO (ANP) - De 51-Jailers zakenman J. Tuinebreyer is dinsd Staf avond omstreeks half twaalf om 1 leven gekomen bij een handgemt ichr in de Haagse binnenstad. De poli ten heeft de 41-jarige O. uit Wasserijen aangehouden op verdenking doodslag. Volgens O. zou het slat offer in de veronderstelling verkei hebben dat zijn echtgenote in jtari door O. bestuurde voor hem rijdei auto zat. Volgende de versie vanfchaj verdachte zou Tuinebreyer uit I auto gesprongen zijn en op O. al rend zijn met een bandelichter. zou daarop zijn belager met een der metalen voorwerp op zijn 1 hebben geslagen, waarbij het s toffer ter plaatse overleed. Ie tl eren chtt en ichi |vei [aar eger ijn f )e I »eeg o ki en fcate oor et ens hoi hi iwa e Ai oorc o VI Iota rnst eun ehai aar fel ussi an liar est* [ai eva fara erer aler ach mm eva a. r erd ang 1 Irvo >1 00 ■I If kit

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 6