453 Spionageverhalen in de Bibliotheek. De blijde terugkeer van Lionel Hampton Vanaf 12 april goedkoop vliegen naar Athene! Lees toch wat je lekker vindt. DINSDAG 2 MEI 1978 TROUW/KWARTET P12-RHS1 door Rud Niemans AMSTERDAM Zondagavond Jl. mocht Amsterdam de laatste Ja ren bepaald stiefmoederlijk bedeeld met jazz-conoerten op grote schaal er dan toch eindelijk weer eens van proeven. Van het fenomeen Lio nel Hampton nog wel. die precies 22 Jaar geleden in datzelfde uitverkoch te Concertgebouw voor een pande monium had gezorgd, dat door de toen nog Sterke Arm moest worden beëindigd. Twee Jaren eerder had zijn met sterren bezaaid orkest het publiek door de vloer van de Apollo- hal doen zakken. Ons geschokte volk nam er kennis van vla de frontpagi na's. Een zwarte pias had een gehei ligde muziektempel geschonden en hij mocht nooit meer terugkomen. De pers deed een fikse duit in het zakje, de verontwaardiging was nati onaal. „Van onze speciale verslagge ver" stond er boven al die stukjes over de boze ..Hamp". Er is Inmiddels een nieuwe generatie Jongeren volwassen geworden, opge groeid met rock. een eigen auto. ver re vliegreizen, inspraak en verscho ven normen op allerlei gebied. Hampton kwam overigens al vele malen terug, in '66. '69 en '74 bijvoor beeld. met saaie, getalsmatig uitge dunde formaties, waarmee hij muzi kaal beschouwd de katten niet meer in de gordijnen wist te Jagen. De vibes-president van de Verenigde Staten. Inmiddels 65 geworden viert dit Jaar zijn 45-jarig Jubileum in Jazz en showbiz met een Europese tour nee. waarin ons land liefst 9 maal wordt aangedaan. Staande ovaties Zondagavond dan leek de sfeer van de nachtconcerten van weleer terug gekeerd. Tachtig procent van de aanwezigen in '56 was. toen Lionel door zijn trommels sprong, nog niet geboren of lag nog in de luiers. De naam en faam van de vibrafonist blijken echter goed voor een staande ovatie, wanneer hij met zijn 9-mans- orkestje wat strammig de trap afdaalt. Vader Hamp spreidt zijn armen en roept zijn volk tot zich. De verbijste rend primitieve swingformule, die het goed geknede orkestje met 2 trompetten. 2 rieten. 2 gitaren, orgel en drums de zaal in stoot, is vergeeld en bijna 40 jaren oud. maar onver slijtbaar, roept nu een uitbundige solidariteit, maar geen agressie op. Voor alle zekerheid lopen er wat in gehuurde Cerberussen en zaalsup poosten rond. maar het loopt na tuurlijk niet uit de hand. Zelfs bij de obligate en van alle echte spontani teit gespeende zaalwandeling van Hampton en de blazers blijft het gemoedelijk en gezellig. Een persfotograaf die in een veel te wijde broek al even lang als ik jazz concerten bezoekt, waagt als een der weinigen een dansje op het podium. De tijd staat stil. Hampton maakt zijn bekende, driftige openneer-ge- baartje met zijn handen, het horlo gekettinkje danst op zijn vest De mond valt voor de zoveelste keer wijd open. niet bepaald zijn intelli gentste gelaatstrek. Op de vibrafoon heeft Lionel voor de pauze wel al zijn kruit verschoten. Een met veel vibra to in twee-, driedubbel tempo ge speeld .Misty" blijft de enige ballad van het programma, waarin dan nog ex Basle-trompettist Joe Newman (66) enkele opmerkelijk frisse soli blaast. De organist Wild Bill Davis (60) hier enkele malen eerder luidruchtig aanwezig bij Ellington heeft zich geschikt in zijn begeleidersrol en houdt zich koest Terwijl menigeen de muzikant Hampton nog even wil horen in „Stardust", blijkt het con cert plots ten einde. De pep-pil is uitgewerkt. En dit te uwer gerust stelling: het Concertgebouw staat er nog. FAMILIEBERICHTEN kunnen van maandag lot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00- 20.00 uur. De Goedertierenheden des Heren zijn elke morgen nieuw Op Zondagmorgen ging van ons heen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Maagje Verhoeff op de leeftijd van 80 jaar. Loenen, J. Verhoeff-Hoogendoorn Bilthoven, G. Vlaanderen-Verhoeff G. Vlaanderen Hilversum G. van Eliris-Verhoeff R'dam. J. van der Wild-Verhoeff neven en nichten fam. De Groot Driebergen 30 april 1978. Sparreheide Corr. adres C. Verhoeff, Looydijk 2. Maarsseveen. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 3 mei a s. om 16 uur op de Ned. Hervormde Begraaf plaats te Tienhoven. Vertrek vanaf Looydijk 2 om 15.00 uur. Vooraf wordt in de Ned. Hervormde Kerk een rouwdienst gehouden, welke aanvangt om 15.30 uur. De overledene is opgebaard in de aula van Spar reheide. M van Cornbeelaan 77, Driebergen. Gelegenheid tot condoleren aldaar dinsdag van 19 00 tot 19 30 uur en na de begrafenis in het gebouw achter de kerk. „De heer is mijn herder, mij ont breekt nietj" (Psalm 23) Op de dag des Heren is in haar Heer en Heiland ontslapen, onze innig geliefde dochter, zuster, schoonzuster en taute Roos van den Bos op de leeftijd van 45 jaar Honselersdijk: H. van den Bos C. C. van den Bos-van den Bos Honselersdijk: Rien en Annie van den Bos- van Oosten Henk en Anja Muiden: Wim en Gré van den Bos- de Zeeuw Conny en Rob Honselersdijk: Ida van den Bos Honselersdijk 30 april 1978 Groenelaan 18 Geen bezoek aan huis. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren heden dinsdag 2 mei van 19.00-20 30 uur in gebouw „Rehoboth" Poel- dijksepad 1 te Honselersdijk en na de begrafenis in de aula van de alg Begraafplaats te Naaldwijk. De dienst van woord en gebed zal worden gehou den woensdag 3 mei a.s. in de Geref. Kerk te Honselersdijk. Aanvang van de dienst om 13.00 uur waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats Geestweg te Naaldwijk om circa 14 00 uur. W. Donselaar arts Geen praktijk tot 22 mei a.s. Voor waarneming dokterstelefoon 070-455300 Dr A. S. Noach longarts Stadionweg 62. Amsterdam-Z. Praktijk hervat. JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19 Tal 023-320481 de Ridderstraat) Retourprijs v.a. 475 gld Informatie/boe king: Perscombinatie Wibautstraat 131 Amsterdam Tel. 020-913456 In volle vrede overleed heden, ingaande in de vreugde van haar Heer, onze lieve zuster, schoon zuster en tante Anna Pieternella Bredemeijer op de leeftijd van 79 jaar. Haar vriendelijkheid en liefdevolle aandacht voor anderen was velen bekend. „Verlicht elkanders lasten en geef zó uitvoering aan de wet van Christus" Galaten 6 vers 2 A. J. Bredemeijer C. Bredemeijer-Troost C. C. Bredemeijer-de Bruin A. K. Bredemeijer Rotterdam 30 april 1978 De Savornin Lohmanlaan 95 B Corr. adres: A. K. Bredemeijer, Karei Doormanstraat 162. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Voorschoterlaan 51. Condoleance bezoek woens dag van 19.30-20.00 uur. De ter aarde bestelling zal plaatsvinden vrijdag 5 mei a.s. op de algemene begraafplaats „Crooswijk", na aankomst in de kapel om 12.50 uur. Vertrek vanaf de Savornin Lohmanlaan 95B om 12.40 uur. Heden nam de Heer onze God tot Zich onze lieve tante Anna Pieternella Bredemeijer op de leeftijd van 79 jaar Tante An heeft voor ons, van onze jeugd af aan, bijzonder veel betekend. Rotterdam: C. L. F. Bredemeijer E. B. W. Bredemeijer-Blok A. Bredemeijer G. Tollig-Bredemeijer J. Tollig Leidschendam: C. C. Vredenbregt K. Vredenbregt Rotterdam: S. Bredemeijer J. W. Bredemeijer-Wevers Capelle a/d IJssel J. H. W. Bredemeijer N. Bredemeijer-de Vos Rotterdam: C. Bredemeijer H. Bredemeijer-van Dijk Rotterdam 30 april 1978 Corr. adres: A. Bredemeijer. Cypreslaan 24. 3053 N C Rotterdam Op de Dag des Heren in Jezus ontslapen onze geliefde broer, zwager en oom, Willem Hoofendoorn Zeist. H. Hoogendoorn-Vermaat Hazerswoude: T. Hoogendoorn G. J. Hoogendoorn-Boom Collingwood (Canada): D. Hoogendoorn J. Hoogendoorn-Bekebrede Ladner (Canada): T G. van Tol-Hoogendoorn J H van Tol neven en nichten Hazerswoude 30 april 1978. Puhlikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame S1R£

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 14