Amsterdam: atale stap erug nabij FC Twente en Haarlem: beslissende punt binnen PSV: weer record kwijt Geen hoorzitting over Argentinië? üarke iest oor .ttda JC geïrriteerd door optreden van arbiter Van Dijken ÜclX 'S neo Dierckx Kwalitatief arm duel zonder doelpunten ioofdrol In Europees, parlement Ajax verslaat landskampioenen in Eindhoven SPORT Trouw/Kwartet11 duktieü rde in d cht zijn itel ..toj ier doeii 2 Amstt V I tl 12.15. aten i. hum or Kees Jansma Bost moge ki Imm r pl rmee loeg ïrden Eindh Na seizoenenlang met succes de dreigende ang naar de eerste divisie op het allerlaatste moment te iben afgewend, lijkt FC Amsterdam nu dan toch rijp voor die ogst waarschijnlijke fatale stap terug. Want juist in het orlaatste weekeinde had de Amsterdamse ploeg zich veilig innen en moeten spelen. Terwijl in de bijna lege betonnen Clomp" alle betrokkenen al snel op de hoogte waren van de hterstand van „concurrent" Go Ahead bij Volendam, stond Amsterdam zelf lange tijd op 0-0, en kreeg het volop kansen tegenstander Roda JC, dat nauwelijks nog geïnteresseerd i, te verslaan. En dan had Dé Stoop volgend sei zoen opnieuw „trots" de eredivisie mogen binnenstappen, ook al vindt iedereen dat een ploeg met zo weinig toeschouwers nu eindelijk maar eens van het hoogste niveau moet ver dwijnen. Maar FC Amsterdam faal de, in tegenstelling tot voorgaande keren; ditmaal wel op het kritieke moment. Roda JC kwam in de twee de helft door een fraaie Nanninga- kopbai op 0-1, zag zich door een benutte strafschop van Co Stout achterhaald, maar raakte daardoor zo geïrriteerd (trainer Bert Jacobs: „Die scheidsrechter Van Dijken heeft nog niet één goede wedstrijd in zijn carrière gefloten. Wij worden verzocht onze sportieve plicht te doen, maar hij strooit zo maar met cadeautjes voor FC Amsterdam") dat het klaarblijkelijk op dat mo ment besloot niets meer weg te geven. n Jan Jongbloed „zweeft" naar de uiterste hoek om een kopbal van Heini Otto uit het doel te houden. jrd~|K>r Richard Matthljsse 1TTERDAM - Dat Sparta het in f> n laatste thuiswedstrijd tegen FC en." recht (2-3) liet afweten, werd door ir Brom, de scheidende trainer, af- tidriks, i daan met de kwalificatie „dom". j. ijzo om maakte zich méér druk om de ra. Jans|iippigheid van Ray Clarke, die na nnik is oop onthulde, dat hij zaterdag een Pattü orlopig contract voor drie jaar eft getekend bij Ajax. „Clarke had ter zijn mond kunnen houden, Hen nt de transfer kan nu wel eens scheid; mappen op een te hoge vraagsom n de zijde van Sparta", vond de (i-o) 3i. skomstige trainer van de Amster- rechter: mmers. 6i. derdaad, op het moment dat Clar- hteif b het voor hem grote nieuws we- /an der kundig maakte, was het bestuur scheid n Sparta zich aan het beraden er de transfersom. De komende louwen? gen zal zonder twijfel blijken of i is mü t contact tussen de besturen van nsrechu arta en Ajax soepel of stroef ver- taarf v° ipt. Maar dat zal Clarke een zorg ^voor I want bü weet dat de Rotter- eien m< mse club hem toch niet kan hou- n en dat zijn toekomst er financi- l zeer rooskleurig uitziet. Tegen iwi» Utrecht bewees de 25-jarige Brit inieuw zijn produktiviteit met "deïv! Beide keren met het 2. es. va K>fd gescoord. Dat ging allemaal zo óeschou makkelijk dat het er aanvankelijk ar uitzag dat het nog altijd met larTvooiven invallers spelende FC Utrecht an een ti ider de voet zou worden gelopen. aar Sparta nam in een veel te chüdirt ^8 stadium van het weinig opwin- nde treffen gas terug. En toen Wic- il kort voor rust profiteerde van het it dat scheidsrechter Oetelmans n gehaaide buitenspelpositie van 1 ntje van Staa over het hoofd zag, XAQxd het zelfs 2-1. et opgebrande 8parta, dat het nog tijd zonder de geblesseerde Valke oest stellen, gaf zijn tegenstander rmate ongeïnspireerd partij dat an Veen de gelegenheid kreeg een ig wai [je trap door de muur heen te Ja- se vai n: 2-2. „Dat had nooit mogen ge- g in uren", vond Brom. Dat doelman in Vel oesburg, die op een voortreffelijk in slas [zoen kan terugzien, in de laatste uden. inuut finaal over een pas van Wit- >or de iard heenmaaide waardoor Go- statie ims de Utrechtenaren naar 2-3 kon naakt Hen, was illustratief voor de lustelo- Euroj speltrant van Sparta. gende lrla.rc utref|„ 2-3 C2-l>~ 3. Clarke 1-0. 40. DeK Jrke 2-0. 41. Wickel 2-1. 74. Van Veen 2-2, 89. is de wems 2-3. Scheidsrechter: Oetelmans. Toe- de na bouwers 4000. j »rt«: Doesburg; Jansen, Balkesteln, Marljt, era au mutefe; De Ooey, Henson. Verbeek (Van der er Cor erj; Van Zocst. Clarke. Van Staveren, d als V Utrecht: Van Breukelen; Tervoort. Wickel, Kol Kruyk. Witbaard; Flight, Cote (Du Chati- .g De n. Van Staa; Van Veen. Oosems, Van tegel ■dien. Zoi wer deciig en fall IJMEGEN - NEC en NAC hebben anden ch dankzij een gelijkspel beiden reden tilig gesteld voor de eredivisie. Het Schr effen in De Goffert begon specta- oude ilair. Al in de tweede minuut sloeg i spei AC via Dierckx toe. Voor NEC, met reddii (Kthumus en Ronald Hendriks van 1 nds lange tijd weer in de ploeg, kwart ken de problemen groot te worden, i elf minuten echter had de thuis- ub de zaken weer rechtgetrokken. r Dral ten Ronald Hendriks de bal over de t. van 1 kllijn wist te deponeren: 1-1. Óorscho urna was er van een goede partij Zo belette Jan Jongbloed, groot ge worden in Amsterdam, zijn vroegere, trouwe clubgenoten, bij diverse gele genheden op knappe wijze de door tocht kopballen van Otto, invaller Bianchi en Wetzel keerde hij fraai, op zijn eigen onorthodoxe wijze. En Jens Kolding, de tot dan toe wat slaperig ogende Deen, profiteerde ui terst beheerst van een blunder van zijn tegenspeler Theo Swart en be zorgde Roda alsnog de winstpremie. Voor het eerst sinds seizoenen lijkt het geluk FC Amsterdam aan het einde van de rit nou eens niet toe te lachen. Het zal altijd wel een raadsel blijven in hoeverre scheidsrechter Van Dij ken die tweede helft door zijn optre den heeft beïnvloed. Al kwam Roda dan op voorsprong de ploeg maakte niet bepaald de indruk dat hij be zwaar zal maken tegen een eventuele Amsterdamse gelijkmaker. Maar toen Van Dijken wat al te nadrukke lijk vrije trappen aan de Amster dammers bleef toestoppen en uitein delijk de bal, na een Nanninga-tac- kle op Wetzel, op de stip legde, toen raakte Roda geïrriteerd. „Ik wil best van FC Amsterdam verliezen", vond ook Jan Jongbloed, maar niet omdat de scheidsrechter dat wil. Toen die man tegen ons begon te fluiten, toen hebben we ons toch nog maar een keer schrap gezet". Vandaar dat FC Amsterdam tever geefs beukte op de muur van Roda- spelers. In die periode bleek ook dat de aanvoer bij FC Amsterdam, van achteruit, erg slecht is verzorgd. Koopman is een goed verdediger, meer niet; Cees de Jong, de rechts achter, heeft volop mogelijkheden, maar mist een sterke eindpass en Theo Swart, de linksachter, staat in dit stadium van de competitie stijf van de zenuwen. Dat gevoegd bij een middenveldtrio Otto-Kamphues- Van der Merkt dat weliswaar tech nisch begaafd is, maar te weinig fy sieke kracht inbrengt. De kansen die FC Amsterdam toch nog kreeg, wa ren meer een gevolg van pure pres sievoetbal en het hanteren van de lange pass. Op die manier kwamen er wat kopkansen en caramboleerde de bal diversé malen gelukkig voor de voeten van Amsterdamse aanval lers, die vervolgens weinig precisie in hun schoten legden. Eén zo'n kans, pal voor tijd, toen Roda al op winst stond, was voor Martin Wiggemansen, de Amster damse linksbuiten. Hij schoot in uit stekende positie en met een „uitge speelde" Jongbloed, naast. Kort daarna verving trainer Van der Meent hem voor Leo de Leeuw, waar op Wiggemansen zeer boos reageer de. Van der Meent, later: „Wigge mansen is een talent, dat zeker. Maar hij is pas echt sterk als de tegenstander hem de ruimte laat, als hij op snelheid mensen kan passe ren. Toen we met 2-1 achterkwamen, liet Roda die ruimte niet meer. Op zo een moment is Wiggemansen veel minder waard". Maar ook met verdedigers Cees de Jong en Tjeerd Koopman extra in de aanval haalde FC Amsterdam het gelijkspel niet. Volgende week kén Go Ahead Eagles Amsterdam tot een eerste-divisieclubje maken. „Maar Go Ahead heeft het net zo moeilijk als wij", probeerde Pim van der Meent nog. Maar nog nooit zul len de twijfels in Amsterdam zo groot geweest zijn. FC Amiterdnm-Roda JC 1-2(0-0). 51. NannlngaO- 1. 66. 8tout (strafschop) 1-1, 75. Kolding 1-2. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 2000. FC Amsterdam: Van der Meeren: De Jong, Koopman, Swerlssen. Swart; Kamphues (Blan- chl), Otto. Van der Merkt; Stout, Weizei, Wigge mansen (De Leeuw). Roda JC: Jongbloed; Broecks, Zlegler, Deegens, Ehlen; De Jong, Toonstra, Meuser; Kolding, Nanninga, Vermeulen (Lees). door Johan Woldendorp ENSCHEDE Eigenlijk had het bestuur van FC Twente het idee dat Den Haag eind vorige week lanceerde de toeschouwers niets voor hun kaartje te laten betalen zonder schaamte moeten overnemen. Niet omdat de Enschedese club zo diep is gezonken, dat een vrije ademtocht zonder kunstgrepen niet langer gewaarborgd is, maar wel, aangezien het gebodene pas dan in overeen stemming zou zijn geweest met de vraagprijs. Zodra competltiebelangen groteske vormen aannemen, wordt het publiek volstrekt genegeerd. FC Twente had olficieel nog één punt nodig om verzekerd te zijn van UEFA Cup-voetbal, tegenstander Haarlem was In zijn kwaliteit van degradatiekandidaat gebaat met minimaal een gelijk spel. Aldus geschiedde op de meest zouteloze manier (0-0). vonk *tbal geen sprake meer. Voor de MarfOOO bezoekers was het een zeer uüe vertoning. Pas in de slotfase alden de emoties weer op. Dat »am vooral, doordat NEC zeven nuten voor tijd op voorsprong 'am vla een keihard schot van IJnissen. NAC's protest Post- lua zou een overtreding hebben aakt werd niet gehonoreerd, overwinning was NEC echter niet d. In blessuretijd slaagden de taars er opnieuw via Dierckx in gelijk te maken. De blamerende vertoning, waarvoor de 23 ingezette voetballers de ver antwoordelijkheid mogen opeisen, stelde de toespraak van FC Twente- voorzitter Ferry Fransen in een kwaadriekend daglicht Vlak voor de aftrap dankte de nieuwe clubpresi dent de oostelijke voetballiefheb bers ter gelegenheid van Twente's laatste thuiswedstrijd 7000 in getal voor hun steun gedurende dit sei zoen. Wanneer zij vooraf hadden ge weten hoe hun favorieten op die woorden zouden reageren, was de energieke voorzitter waarschijnlijk uitgefloten. Zowel FC Twente als Haailem beheerste slechts één on derdeel tot in de perfectie: het plaat sen van de bal naar minder offensief ingestelde medespelers. Meer dan vijftig keer kregen de doelwachters André van Geven en Rob Boersma terugspeelballen te verwerken. Een dergelijk spelbedervend tafereel speelde zich dus ongeveer eenmaal per anderhalve minuut voor de ogen van de zwaar bekochte tribuneklan ten af. Het onnodige geschuif buiten de territoria van de beide keepers ls niet eens in deze statistiek opgeno men. Eerlijkheidshalve moet er aan worden toegevoegd, dat de thuisclub zich vaker aan dit „misdrijf" bezon digde dan de spaarzaam getalenteer de gastenequipe. Hetgeen het optre den van de gastheer des te verwerpe lijker maakt. Het enige, dat de thuisclub daar te genover stelde, was een iets grotere aanvalsdrift dan Haarlem uitstraal de. De mogelijkheden waren even wel te beperkt om op een doelpunt rijke middag te kunnen rekenen. Im mers. middenvelder Frans Thljssen zat met een geblesseerd dijbeen op de tribune. Vleugel verdediger Plet Wildschut, die aan dezelfde kwaal lijdt, probeerde het wel, maar moest zich inhouden omdat de situatie, naarmate de wedstrijd vorderde, ai- leen maar verergerde. Rechterspits Jaap Bos gaat al maanden gebukt onder een gigantische vormcrisis. Trainer Spitz Kohn: „Het was zin loos om Wildschut naar voren te sturen. Plet kon geen enkele sprint trekken. Bovendien zou Harry Brug- gink in dat geval de achterhoede moeten completeren. En dat weer, was zinloos, omdat hij door een bles sure onder de voet niet langer dan een half uur voluit kan voetballen". Kohn had verder geen alternatieven voor handen. Twente mag van geluk spreken, dat het In deze competitie nauwelijks door ernstige blessures werd geplaagd Alleen Henk van 8anten is nog steeds niet in staat om te spelen. Toch blijven er slechts dertien mensen over, die moeiteloos in de hoofdmacht kunnen optreden. Kohn weer: „We moesten gewoon een punt hebben. Dit was een slo pend seizoen, maar de Jongens moes ten zich nog één keer opkrikken om alles uit de kast te halen. Die opzet is gelukt. Meer dan hetgeen ze tegen Haarlem lieten zien, was niet moge lijk. Ik had alleen Krabbe en Van Oosterom op de bank; twee Junioren dus. Vooral in dat opzicht vind ik het Jammer, dat we nu pas verzekerd zijn van Europees voetbal. Wanneer ik die garantie eerder had gehad, had ik met de opstelling kunnen experimenteren". In de ogen van Spitz Kohn heeft FC Twente zich voldoende gerehabiliteerd voor de inzetarme vertoning tegen AZ, een week geleden. „Er ls de afgelopen dagen scherp met de Jongens ge praat", bombardeerde de oefen- meester het incident tot vergetel heid. Voor Haarlem was de zwakte van Twente uiteraard een welkome rug gesteun. De ploeg loopt geenszins over van kwaliteit en moet in tome loze inzet dus een hondstrouwe bondgenoot zien te vinden. Haarlem gedroeg zich echter te nerveus om net zo te kunnen „bikkelen" ala ze ven dagen eerder tegen een lands kampioen in ruste. Barry Hughes, de trainer: „Ik heb een week lang geen oog dicht kunnen doen. Ik was ner veuzer dan ooit. Je moet niet verge ten, dat dit voor ons de laatste kans was. Volgende week moeten we naar AZ. In Alkmaar zijn we kansloos, omdat de jongens van AZ een forse premie krijgen, wanneer ze tweede worden". Die klassering zal naar alle waarschijnlijkheid een schone illus- sie blijven, maar dat terzijde. Het broodnodige puntje kwam er, maar evenals Twente zal Haarlem de spelersmarkt op moeten zoeken en dan niet de beurs, waar karikatu ren van topvoetballers als de gebroe ders Fernandez worden verhandeld om de nabije toekomst zelfverze kerd tegemoet te kunnen zien. Want juist in de meest cruciale wedstrijd van dit seizoen, was Haarlem gehan- dicapter dan ooit. Douglas George en Eef Melgers waren wegens kwet suren niet inzetbaar, terwijl voor de wedstrijd al bekend was, dat het rendement van de evenmin fitte Robbie de Kip nihil zou zijn. Op de linkerflank van de verdediging moest nu een Junior, Frank van Leen, debuteren. Hij deed dat ver dienstelijk, daar niet van. Verder voelde Plet van de Berg, Haarlems gevaarlijkste aanvaller, zich genood zaakt de defensieve lijn te verster ken. De gevolgen waren schrijnend. Pas twee minuten voor de rust loste Plet Huyg het eerste schot op Van Gerven. De gevolgen blijven schrij nend, wanneer Plet van de Berg de belofte na komt aan het eind van deze competitie met voetballen te zullen stoppen. FC Twrnu-: Van Gerven; Van Irrssel, Drost. Overweg, Wildschut. Pahlplau, Van der Vall. MUhren, Bos, Orltler. Thoresen Haarlem: Boersma; Wenlink. De Vries. Van den Berg. Van Leen; Van dp Ban. Huyg, Masefield. Boeckling. Haar, De Kip (Lenseni DEN HAAG De hoorzittingen die het Europees parlement wil houden over de vervolging van tegenstanders van het huidige be wind in Argentinië Mreigen niet door te gaan. Christen-democra ten en conservatieven zouden er tegen zijn gekant, omdat zij huns inziens een ongewenst precedent zouden vormen. De politieke commissie uit het parlement, waarin alle vijf frac ties zijn vertegenwoordigd, had in beginsel besloten op 25 en 26 mei, enkele dagen voor het begin van de wereldkampioenschappen voetbal, in Brussel openbare hoorzittingen te organiseren over de wijze waarop het bewind van generaal Videla politieke tegen standers behandelt, en in het al gemeen de schending van de rechten van de mens en de demo cratische vrijheden in Argentinië. Het bureau van het parlement, bestaande uit de voorzitters en de elf vice-voorzitters, moet echter de driehonderdduizend Belgische francs (ruim 20.000 gulden) be schikbaar stellen die voor deze hoorzittingen noodzakelijk zijn. Dezer dagen besloot het bureau na een verhit debat van twee uur, de kwestie van de hoorzittingen terug te verwijzen naar de politie ke commissie en zelf geen besluit te nemen-Omdat deze commissie pas weer op 18 en 19 mei bijeen komt, komt deze beslissing erop neer dat het twijfelachtig is of de hoorzittingen kunnen doorgaan. De socialistische fractie, die over deze gang van zaken hogelijk ver ontwaardigd is, heeft reeds laten weten dat indien de hoorzittingen niet door het Europees parlement worden georganiseerd, zij het ini tiatief zal overnemen, aldus het tweede-kamerlid S. Patijn. Hij noemde het „een grof schandaal" dat het bureau bezig is de macht van het parlement over te nemen. Jos Coler ISTANBOEL Jos Coler is zater dag tijdens het veertiende con gres van de Europese voetbalfe deratie (UEFA) afgetreden als penningmeester. In zijn plaats werd de Luxemburger René van den Bulcke gekozen. Het congres, waaraan met uitzon dering van Albanië alle lidstaten deelnamen, stond volledig in het teken van de (her)verkiezlngen van bestuursleden. De Italiaan Artemio Franchi werd met alge mene stemmen voor een nieuwe ambtsperiode van vier jaar als voorzitter van de UEFA gekozen. Ook de bestuursleden Harold Thompson (Eng) en Nikolai Rya- schentsew (Sov) keren terug. In de plaats van de aftredende vice- voorzitters Sandor Barecs (Hon) en Dahl Engelbrechtsen (Den) werden de Noor Einar Jorum en de Oostduitser Günther Schnei der gekozen. De opvolger van Jos Coler in het bestuur, Van Den Buicke. kwam pas in de tweede stemronde als sterkste naar vo ren. De Spanjaard Porta en oud- Ajax-trainer Stefan Kovacs (Roe) hadden hun kandidatuur voor de eerste stemronde al ingetrokken. De Maltees Bonnicl deed hetzelf de in de tweede ronde. De overige kandidaten, uit Nederland en Portugal, behaalden niet het be nodigde aantal stemmen. Met algemene stemmen werd te vens de Westduitser Hermann Neuberger herkozen als vice-voor- zitter van de FIFA, terwijl de Spanjaard Pablo Porta de nieuwe UEFA-vertegenwoordiger in het FIFA-bestuur zal worden. Hij zal daarbij geassisteerd worden dool de Joegoslaaf Andrejevic. die meer stemmen wist te vergaren dan de Griek Canellopoulos. Israël ISTANBOEL Israël zal voorlo pig niet toetreden tot de Europe se voetbalfederatie UEFA. Tij dens het congres van de UEFA zaterdag in Istanboel (TUR) dien den vijf landen, Nederland, Frankrijk, Zweden, Zwitserland en West- Duitsland, een amande- ment in op de statuten van de Europese bond, dat volgens voor zitter Franchi de deur zou hebben opengezet voor Israëls toetreding. Maar het voorstel had een drie kwart meerderheid nodig om te worden aangenomen door het congres terwijl slechts 16 van de 34 aanwezige landen voor stemden. Zweden diende toen een alterna tief voorstel in dat de Israëlische voetbalbond het recht zou geven aan UEFA-toemooien mee te doen en tevens in te schrijven voor de Europese kwalificatieron den voor het wereldkampioen schap en de Olympische Spelen, zonder daadwerkelijk lid te wor den, dit voorstel kreeg niet meer dan elf stemmen. Bastia BASTIA De Bastiaspeler Clau de Papi is tijdens de competitie wedstrijd van zijn club tegen Nice licht geblesseerd geraakt. Al in de elfde minuut van het duel. dat Bastia met 4-1 zou winnen, viel Papi uit. Hij werd gehinderd door pijn in een dijbeen. Later constateerde clubarts Fani een lichte spierverrekking. Volgens Fani is de blessure waarschijnlijk binnen 48 uur genezen FC Twente-Haarlem PSV-Ajax Sparta-FC Utrecht FC Den Haag-Vitesse NEC-NAC FC WV-Feyenoord FC Amsterdam Roda JC Volendam-Go Ahead Telstar-AZ/67 2-3 2-3 PSV SS 20 11 2 51 73-21 Ajax 33 19 9 5 47 81-35 AZ'67 33 18 9 6 45 69-30 FC Twente 33 18 9 6 45 60-28 Sparta 33 14 12 7 40 53-31 Roda JC 33 11 12 10 34 39-39 Volendam 33 13 8 12 34 50-57 FC Utrecht 33 11 11 11 33 40-44 Vitesse 33 9 13 11 31 46-61 Feyenoord 33 9 12 12 30 50-47 NAC 33 9 11 13 29 36-51 FC den Haag SS 11 6 16 28 46-57 Haarlem SS 8 12 13 28 37-4» NEC 33 10 8 15 28 39-57 FC VW 33 9 10 14 28 45-64 FC Amsterdam SS 9 8 16 26 41-72 Go Ahead 33 10 5 18 25 47-53 Telstar 33 2 8 23 12 24-81 Zondag: AZ'67-Haarlem. AJax-FC Twente, FC Utrecht-PSV. VlU'sse-Spartd, NAC-FC Den Haag. Feyenoord NEC, Roda JC-FC VW, Oo Ahead-FC Amsterdam, Telstar-Volcndam. Eerste Divisie PEC-Excelsior 3-0 FC Vlaardingen SC Amersfoort 1-1 Fortuna SC-Wageningt n 0-0 FC Groningen-SC Cambuur 0-2 Heerenveen-Vcendam 2-1 Willem U-De Graafschap 0-1 FC Den Bosch-MVV 0-1 Helmond Sport-SVV 3-3 Eindhoven-Heracles 2-1 PEC 34 21 8 5 50 78-29 MVV 33 19 10 4 48 53-50 Fortuna SC 33 16 11 6 43 56-31 Wageningen 33 15 13 5 43 45-21 Excelsior 32 14 12 6 40 59-32 Groningen 33 17 5 11 39 55-38 Willem II 33 13 10 10 36 42-33 FC Den Bosch 33 12 12 9 36 45-41 Heracles 34 11 12 11 34 32-32 Eindhoven 33 12 10 11 34 40-42 Heerenveen 33 12 9 12 33 38-41 SC Cambuur 32 12 8 12 32 41-44 FC Vlaardingen 33 7 15 11 29 23-41 Graafschap 33 11 6 16 28 42-50 SVV 34 7 11 16 25 41-68 Helmond Sport 33 6 10 17 22 42-67 Veendam 33 4 11 18 19 38-73 Dordrecht 33 5 9 19 19 38-74 Amersfoort 33 5 8 20 18 19-60 Periode Stand PEC Fortuna SC Wageningen Heracles MVV Graafschap Excelsior FC den Bosch Willem II Vlaardingen SC Cambuur FC Groningen Eindhoven Helmond Sport FC Dordrecht Heerenvecn SVV Amersfoort Veendam 7 4 2 1 10 21- 3 7 3 4 0 10 15- 9 7 3 4 0 10 8-3 7 4 2 1 10 10- 6 7 4 2 I 10 8-7 7 3 3 1 9 IS- 6 6 3 2 1 7 3 2 2 7 2 2 3 7 14 2 7 2 2 3 5 2 12 6 2 13 6 2 13 6 2 13 7 12 4 7 12 4 6 114 7 0 2 5 8 13- 5 8 9-12 6 5-6 6 3-4 6 9-11 5 5-4 5 8-9 5 14-17 5 8-13 4 6-10 4 9-16 3 4-11 2 8-25 Pee, Groningen en MW periodekam pioen. Zondag: FC Dort recht-PEC. Excelsior-FC VlaardJngen, 8C Amerafoort-Fortuna SC, Wage- nlngen-FC Groningen, 8C Cambuur-Heeren- veen. Veendam-WlUem De Oraaisehap-FC Den Bosch. MW-Helmond Sport. SW-Elndho Lotto Aantal deelnemen: 856 693 Inleg 3 553.572 Pnjzenbedrag (inclusief jackpot) I 830 954 Eerste prijs (inclusief jackpoti 733 788 Tweede prijs- 168 795 Derde pnjt ƒ253 192 Vierde cn vijfde prijs: 337 589 De Juiste cijfers zijn: 7 - 9 18 - 23 30 35 Reservegetal 6. De Duitse lotto De winnende getallen in de Duitse lotto waren zaterdag als volgt 3 16 26 35 42 46 Reservegetal 47 Spiel 77 2931098 Sport toto Aantal deelnemen 188 666 Inleg ƒ611.954. Prijzcnbedrag (inclusief Jackpot) 343 846 Eerste prijs (Inclusief Jackpot): 10B 439 Tweede prijs: 72.670 Derde prijs 101 737 De Juist ingevulde kolom zie er aJs volgt uit 3-223.3-1-213I3.2-2 Jeugdcom petitie JEL'GDCOMPETITIE EERSTE KLASSE: FC Amsterdam De Oraafschap 0-1, NAC-NEC 1-0, Feycnoord-FC Den Haag I I. AZ67-P8V 4 1. AJax-FC Twente 2-0, Volcndam-Haarlem 31 TWEEDE KLASSE A: Wageningen-SC Cam buur 3-2, Veendam-Telatar 2-4, SC Amersfoort- Oo Ahead Eagles 0-5. Heracles-Pec Zwolle 3 2. Heerenveen-FC Oroningen 0-2 B FC Dor drecht Roda JC 21. ExceUlor-SW M. Elndho ven-FC Vlaardingen 2-2 EINDHOVEN - In twee weken tijd is landskampioen PSV twee records kwijtgeraakt. Vorige week verloor het voor het eerst in deze competitie bij Haarlem en zondag moest ook het ongeslagen thuisrecord eraan ge loven. Ajax zegevierde in het niet geheel uitverkochte PSV-stadlon met 2-3, dank zij drie doelpunten van Ruud Geels. De nederlaag tegen Ajax ls wel ver diend te noemen omdat de Amster dammers een groot deel van de wed strijd beheersten, een voorsprong van 2-0 namen en het hoofd koel hielden toen PSV langszij was geko men en op weg leek de wedstrijd te gaan winnen. Want toen counterden de AJacieden zelf naar de volle winst. PSV trad aan zonder René van de Kerkhof, van wie wel wordt gehoopt dat hij woensdag tegen Bastia kan spelen, en Krijgh. De landskampioe nen zochten in het eerste half uur vergeefs naar het Juiste ritme. Ajax was wat dat betreft sneller en kwam na twintig minuten aan de leiding toen Van Dord een voorzet van Ta- hamata knap verlengde en Geels koppend succes had. Oeels kreeg nog meer kansen maar er moest in de tweede helft eeh strafschop aan te pas komen voor dat Ajax de voor sprong verdubbelde: 0-2. Stevens maakte een stevige overtreding te gen La Ling en daarvoor legde inval ler arbiter Van Ettekoven Keizer was ziek de bal op de stip. Geels maakte vanaf elf meter tegenover Van Beveren geen fout. Na dit doel punt zette PSV alles op de aanval. Van Kraay schoof een linie op en deze verhoogde offensieve kracht le verde snel succes op. Uit een hoek schop van WiUy van de Kerkhof kop te de hoog springende Brandts de bal voorbij 8chrijvers. Negen minu ten later zorgde Van der Kuylen met een magnifiek afstandsschot voor de gelijkmaker: 2-2. Ajax leek rijp voor de slacht maar PSV holde zichzelf voorbij om dat te bewerkstelligen. Het betaalde daarvoor wel de tol, want terwijl vrijwel alle Eindhovena- ren op de Amsterdamse helft ver keerden, werd het bij een uitval via Meijer en Everse door Oeels 2-3. PSV-Aj.» M (AI) 20 Oeels 0-1, 52 Oeels utref- schop» 0-2. 60 Brandtx I 2. 69 Vso der Kuylen 2- 2.62 Oeels 2-3 Bcheidirechter Van Ettekoven Toeschouwera 26 000 PSV Van Beveren, Poortvliet. Van Krssy. 8te- verw. Brandts, Deacy, WlUy van de Kerkhof, Van de Kuylen; Postuma. Lubse. Deljkera AJaa: Schrljvera, Zuldema, Krol. Van Dord. Ler by, Amesen (Everaei, Schoenaker. Tahamata Lint (Erkens). Oeels. Meijer

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 11