de Hier bouwt NS - VnUDAG 30 OECEMBER 1977 REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet 1. Zo lag begin 1977 Nieuw Wal deck er nog bij. Inmiddels heb ben diverse woningbouwvereni gingen de sleutels van de eerste huizen aan hun huurders kun nen overhandigen. 2. Een ander groot bouwproject in Den Haag is Kortenbos. Op 28 april sloeg staatssecretaris Schaefer de eerste paal voor de bouw van 177 woningen op het voormalig ZHB-terrein. 3. Na 43 jaar kreeg Nederland er dit jaar een nieuwe spoorlijn bij, de Zoetcrmeerlijn. Op 20 mei zet te prins Bernhard het sein op groen voor de Sprinter, die bijna tot aan de huisdeur komt in Zoe- termeer. 4. Burgemeester J. W. Wegstapel van Zoetermeer gaat na ruim ze ven jaar zijn post verlaten. Hij kondigde dit jaar aan medio fe bruari als president-directeur van de luchthaven Schiphol in dienst te treden. 5. Ook een andere bestuurder kondigde zijn vertrek aan. In sep tember nam dr. R. Eijsink na 27 jaar bestuurswerk op provinciaal niveau te hebben verricht, waar van 12 jaar als lid van gedeputeer de staten, afscheid om te verhui zen naar de CDA-fractie van de Eerste Kamer. 6. De glazen tuin van Europa" bestond dit jaar precies een eeuw. Dit heuglijke feit werd uit- .bundig gevierd op 2 april in het Westland. 7. Ook de vier gereformeerde ker ken in Scheveningen konden dit jaar hun eeuwfeest vieren. Op 10 september werd dit dan ook her dacht in de lchtus-, de Immanu- el-, de Bethel- en de Pniëlkerk. 8. Eén van de meest besproken en omstreden burgemeesters van 1977 was ongetwijfeld ex-burge meester I. J. P. Keijzer van Bent huizen. Na jaren op voet van oor log te hebben verkeerd met zijn ambtenaren en zijn gemeente raad, barstte de bom op 24 januari echter definitief. Met zijn mede weten werden toen de twee Bent- huizense wethouders en een vijf tal ambtenaren gearresteerd, naar later bleek op onjuiste ver denkingen. Burgemeester Keij zer werd hierna niet herbenoemd en moest het veld ruimen. 9. Even leek de bouw van de Schiphollijn gestagneerd te wor den. De gemeente Warmond schaarde zich achter de bezwaren tegen de bouw van een ruim ze ven meter hoog viaduct, die door een plaatselijke actiegroep geuit waren. Onder druk van minister Westerterp, die hoogst persoon lijk het standpunt van de rijks overheid kwam toelichten en het vooruitzicht op een schadeclaim van de Nederlandse Spoorwegen, zwichtte het gemeentebestuur van Warmond en trok haar be sluit in. 10. Na een afwezigheid van 23 jaar nam deze zomer Hugo de Groot zijn plaats weer in midden op de Delftse markt. Hier prijkt hij weer in volle glorie na zijn donkere dagen, die hij naast de Nieuwe Kerk heeft doorgebracht. 11. Een heet hangijzer in de Leidse raad was de nieuwbouw aan de Morssingel. Nadat einde lijk de bewoners uit de oude pan den waren vertrokken, kwam het bestemmingsplan op losse schroeven te staan door de weife lende houding van de gemeente raad. Uiteindelijk is men toch maar akkoord gegaan, zodat met de bouw van 120 premieflatwo- ningen begonnen kan worden. 12 en 13. Ook dit jaar bleven ac tiegroepen zich verzetten tegen het vertrek van het Diaconessen- huis uit Voorburg (12) naar Zoe termeer. Was rond het Rode Kruis ziekenhuis in Den Haag (13) de rust aanvankelijk weerge keerd, nu wil het ziekenhuis een fusie aangaan met het Nebo- en Bronovoziekenhuis. 14. Op het strand van Schevenin gen spoelde een tank en duizen den blikken autolak aan tijdens de storm in de derde week van november. Samenstelling Lotty van Bakel Foto's Rob Ilendriksen. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6