iegin krijgt steun kabinet Pinochet vraagt steun Chilezen hina an Europa samen tegen Rusland? Turks kabinet onder vuur Sow jets klagen bij Washington Hayden nieuwe leider Labour in Australië [an en Weitzman gaan mee naar Sadat ibestaanden iko klagen ^igering aan Na veroordeling door Verenigde Naties Felle motie van afkeuring van socialisten Moderne kunst in Moskou Over kritiek op zaak-Sjtsjaransky Gijzelaars doden overvaller op de Filippijnen Waldheim haalt zelf Polisario- gijzelaars op ,gkjeking discusieert over zijn buitenlandse politiek AG 23 DECEMBER 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet UZALEM, CAIRO (Reuter, UPI, AP) Het Israëlische net is gisteravond akkoord gegaan met de vredesvoorstellen iremier Menachen Begin aanstaande zondag voor zal leggen president Anwar Sadat van Egypte. Het kabinet besloot er. na acht uur onafgebroken vergaderen, dat Begin op zijn naar Ismailie vergezeld zal worden door de Israëlische sters van buitenlandse zaken en defensie, Mosje Dajan en Weitzman. »mler was na de vergadering lereid meer over zijn plannen te illen dan hij tot nu toe gedaan ïen heraalde dac het geen kwes- f>- ran aanvaarden of verwerpen maar dat er over gepaart kon en. hooggeplaatste functionaris in zei gisteren te hebben verno- dat Begin bereid is aanmerke- 1 grotere concessies te doen dan j'jf u toe bekend was. De Egypti- president Sadat zou hierover ingen hebben gekregen van lerikaanse president Jimmy AfwSChtCIl met wie Begin tijdens zijn k aan de VS gesproken heeft, de Israëlische minister van ie Eser Weitzman, die dinsdag msdag met Sat gesproken Over deze concessies zei de ische functionaris alleen dat maken hadden met de Aarabi- sche eisen voor de stichting van een zelfstandige Palestijnse staat op de bezette westelijke oever van de Jor- daan op de Gaza-strook. Tot nu toe is van Begins plannen bekend dat hij bereid is zelfbestuur te verlenen aan de westelijke oever, met handhaving van de Israëlische militaire posities langs de~Jordaan, die de huidige bestandslijn vormt met Jordanië. Sadat heeft in ver schillende vraaggesprekken laten weten dat dit niet voldoende was. irtegeld gevraagd jlANNESBURG (UPI) - Nabe- inden van Steve Biko, de zwarte jer die zijn verblijf in een Zuid- fcaanse politiecel met de dood Oocht, gaan een civiele procedure ji «spapnen tegen minister van jus- Jünmy Kruger en diens collega V gezondheidszaken Schalk van ^Merwe. De familie Biko maakte tend dat er van de twee bewinds een smartegeld van rond )0 gulden zal worden geëist. De zal waarschijnlijk volgende |k bij een gerechtshof worden liend. |iger wordt gedaagd als de be- dsman die verantwoordelijk is r de praktijken van de gevreesde Öafrikaanse veiligheidspolitie, [ar zat Biko gevangen voor hij op leptember. 30 jaar oud. aan zwaar senletsel overleed. Hij stierf in langenschap in Pretoria nadat Ja hem. naakt en gebonden, in de flbak van een Landrover, uit Port Izabeth had overgebracht. Biko ]S daar op 18 augustus ingeslotea rechtsgevoel van de familie is niet bevredigd door het offi- en pas door een internationaal indaal afgedwongen onderzoek, irbij werd erkend dat Biko was torven aan het in gevangenschap [elopen letsel, maar werd geen woord gegeven op de schuld- Jag- t .nister Van der Merwe is gedaagd uiteindelijke baas van de artsen Biko in gevangenschap hebben "rieken. Naar het optreden van gie artsen, Benjamin Tucker en Lang. zal ook de medische traad een onderzoek instellen, lens het officiële onderzoek naar tos dood beschuldigde Sydney itridge, de advocaat van Biko's estaanden, dit tweetal van „me- ilichtigheid aan het door de vei- .leidspolitie uitgebroede zwijg- Egypte en Israël hebben inmiddels de eerste fase van hun voorberei dend vredesoverleg in Cairo afgeslo ten. De delegaties wachten nu de resultaten af van het overleg tussen Begin en Sadat op aanst aande zon dag. De leider van de Egyptische delegatie, Esmet Abdel Maguid, zei gistervaond dat „er nog steeds pun ten zijn waarover geen overeenstem ming bestaat," hetgeen als een aan wijzing gezien kan worden dat een algehele vredesregeling een langdu rig en moeizaam proces zal worden. Ook Weitsman zei na zijn terugkeer uit Cairo dat men geen akkoord op korte termijn moet verwachten. Volgens een Israëlische woordvoer der heeft de gemengde Israëlisch- Egyptische werkgroep, die op de be sprekingen in Cairo is gevormd, op dracht gekregen een agenda op te stellen voor een vredesconferentie die „overal" gehouden kan worden. Egyptische woordvoerders boegden hieraan toe dat in de resoluties van de Verenigde Naties nergens wordt gezegd dat het per se Genève moet zijn. Volgens conferentiekringen blijft de stemming goed al werd wel meegedeeld dat de beide bijzitters, vertegenwoordigers uit de VS en van de VN, „pogingen ondernamen de „discussies in rustiger vaarwater te brengen als de woordenwisselin gen te fel werden". Intussen gaan groepen in Beiroet, die het niet eens zijn met de gang van zaken in Cairo door met aansla gen op Egyptische instellingen. Gis teren werd ernstige schade toege bracht aan een gebouw waarin een Egyptische bank, luchtvaartmaat schappij en verzekeringsmaat schappij gehuisvest waren. Het is de vijfde aanslag op een Egyptisch ge bouw binnen vijf dagen. Verder schreef een Libanese krant gisteren dat Egypte slechts op de toestem ming van Washington wachtte om het buurland Libië binnen te vallen. Ook in Beiroet kondigde gisteren een Palestijnse guerrilla-leider aan dat Syrië de Palestijnen toestem ming had gegeven commando-aan vallen op Israël uit te voeren vanaf de Golan-hoogten. Gepoogd werd. aldus de leider, ook Jordanië zover te krijgen. Egypte heeft inmiddels gedreigd zijn diplomatieke missie uit Libanon terug te trekken als dat land er niet voor zorgt dat er aan de aanslagen tegen Egyptische instel lingen in Beiroet een eind wordt gemaakt. SANTIAGO (AP. Reuter. UPI) President August Pinochet gaat de Chilenen om steun vragen. Hij heeft een volksstemming aangekondigd over een verklaring van de Verenigde Naties, waarin het Chileense militaire bewind wordt veroordeeld wegens schending van de mensenrechten. Augusto Pinochet om htvaardig Alle Chilenen boven de achttien jaar mogen kiezen tussen ..de verdedi ging van de waardigheid van Chili" „de internationale agressie die van buitenaf Chili's toekomst wil voor schrijven." Pinochet zei in zijn aan kondiging niet wannéér de volks stemming zal worden gehouden. Sinds de militairen in 1973 de geko zen, socialistische regering van Sal- ANKARA (AFP, Reuter, UPI) Met een ongemeen felle motie van afkeuring hebben de Turkse sociaal-democraten van Bulent Ecevit hun al voorspelde aanval op de onttakelde centrum rechtse regering-Demirel ingezet. De motie is fase één van een gecom pliceerd parlementair steekspel dat naar de algemene verwachting zal uitmonden in het stellen van de ver trouwenskwestie. Die stemming kan Een verademing voor Russen die van moderne kunst houden, want dat krijgen zij weinig te zien: in Moskou is een tentoonstelling aan de gang van Amerikaans werk. Bezoekers van het Poesjkin Museum staan hier voor Roy Lichtensteins bekende schilderij van een meisje. Rechts daarvan hangen Andy Warhols Cola-doppen en Marilyn Monroe. MOSKOU (Reuter,UPI) De Sowjet-Unie heeft de Amerikaanse regering gewaarschuwd, dat haar verdediging van de gevangen dissident Anatoly Sjtsjaransky de Russisch-Amerikaanse betrekkingen bedreigt. opnieuw ..f een gevangenis in Zuid-Afrika is euw een zwarte overleden. Vol de politie is in een cel in Port beth Mzoekisi Nobhadoela een 4tuurlijke dood" gestorven. Hij i geleden hebben aan astma. De in zat gevangen omdat hij mei- td zou hebben gepleegd tijdens i proces tegen vier zwarten, die rden beschuldigd van het aanzet- I tot geweld. In een commentaar van het officiële Sowjet-persbureau Tass werd her haald. dat de 29-jarige computerdes kundige. die al ruim negen maanden gevangen zit, „staatsgeheimen van de USSR" aan het westen heeft gege ven. Dit komt neer op hoogverraad waarvoor de doodstraf kan worden gegeven. President Carter heeft persoonlijk ontkend, dat Sjtsjaransky in enige relatie zou staan tot een Amerikaan se geheime dienst. De Verenigde Sta ten hebben zijn zaak ter sprake ge bracht op de toetsingsconferentie in Belgrado. Amerikaanse diplomaten hebben Moskou te verstaan gegeven dat een „grof" vonnis tegen de dissi dent aanleiding kan worden tot een zeer negatieve reactie in het Ameri kaanse congres. Zij suggereerden dat, als Sjtsjaransky terecht staat, men hem daarna zou moeten uitwij zen. Sinds 1974 is hij bezig een uit reisvisum te krijgen om zich bij zijn vrouw Nathalie in Israël te kunnen voegen. Tot dusver is geen tenlaste legging tegen hem uitgebracht. De Amerikaanse ambassadeur in Moskou. Malcolm Toon, heeft giste ren een ontmoeting van een half uur gehad met de Sowjet-minister van buitenlandse zaken Andrei Gromi- ko. Dat was voor de tweede keer binnen één maand. Er zou onder meer gesproken zijn over de kritiek van Washington op de manier waar op Moskou de zaak Stjsaransky af wikkelt. echter pas op zijn vroegst op 2 janua ri plaatsvinden. De drie partijen-coalitie van Suley- man Demirel regeert nu vijf maan den. Zij kon pas worden geformeerd nadat Ecevits Republikeinse Volks partij er na de verkiezingen niet in was geslaagd een regering te forme ren die voldoende vertrouwen kreeg in het 450 zetels tellende Huis van Afgevaardigden. De al minimale regering-Demirel raakte vorige week haar meerder heid kwijt toen enkele afgevaardig den van Demirels Rechtvaardigheidspartij overliepen naar het kamp der onafhankelijken. Zoals de zaken nu staan kan Ecevit bij de vertrouwenskwestie rekenen op 230 stemmen tegen Demirel. Dat is vier meer dan de 226 stemmen waarmee het huis een regering kan heenzenden. Toch is het allerminst zeker dat Ece vit er daarna in zal slagen zelf een stabiel kabinet te vormen. De recen- SUDIC BAY. Filippijnen (Reuter. UPI) De Filippijn, die in een bankgebouw op de Amerikaanse marinebasis Subic Bay op de Filip pijnen 14 mensen ln gijzeling hield, is gisteren door enkele van zijn slachtoffers overmeesterd. De man stierf enkele uren later in een zie kenhuis. Daarna is het gebouw be stormd door Amerikaanse mari niers, zo meldt het Filippijnse pers bureau. De gijzelaars zijn ongedeerd. Aan vankelijk was meegedeeld dat er 21 mensen in het bankgebouw waren, maar het bleken er 14 te zijn. Alleen de Filippijnse beheerder van het bankfiliaal liep een snee aan zijn hoofd op. De gijzeling heeft ruim 40 uur geduurd. ALGIERS (Reuter) De secretaris generaal van de Verenigde Naties, Waldheim, komt vandaag hoogst persoonlijk naar Algiers om de acht Franse gijzelaars vrij te laten, die gevangen werden genomen door Po- lisario. Deze beweging strijdt voor bevrijding van de West-Sahara, die na het vertrek van Spanje door Ma rokko en Mauretamè werd opge deeld. Bij hun pogingen Polisario klein te krijgen, krijgen deze twee landen steun van Frankrijk. te geschiedenis wijst uit dat de repu blikeinse volkspartij erg moeilijk met anderen tot zaken komt. Wil Ecevit regeren, dan is hij aange wezen op de Onafhankelijken. Voor die afgevaardigden is het wegzenden van Demirel echter één ding. maar het steunen van Ecevit weer een heel andere zaak. Twisten De twisten tussen de Rechtvaardig heidspartij en haar coalitiegenoten (de traditionalistische Partij van Na tionale Redding en de neo-fascisti- sche Nationale Aktiepartij) worden gezien als hoofdoorzaak van de ach teruithollende economische situatie, het toenemende politieke geweld en het stagnerende buitenlandse beleid. vador Allende afzetten, is de stem bus er in de Chileense politiek niet meer aan te pas gekomen Sinds 1973 gaat het economisch met Chili snel bergafwaarts (zo zijn dagelijks le vensbehoeften voor de Chilenen niet te krijgen, of niet te betalen), terwijl de mensenrechten er moeten worden getreden. Daarover wordt zorg uitgesproken in een verklaring van de Verenigde Na ties. die vorige week door 96 landen (waaronder de leden van de Europe se Gemeenschap werd aangenomen Pinochet noemde deze verklaring' onjuist, onrechtvaardig, en kwet send voor de Chileense natie De president zei verder dat de VN geen acht slaan op andere landen, waar de mensenrechten worden geschonden Hij vindt daarom de tijd rijp voor een volksraadpleging, „waarbij iede re man of vrouw in het geheim van zijn eigen geweten zal beslissen of hij of zij achter de president van de republiek staat, of dat hij of zij de verklaring van de Verenigde Naties ondersteunt." De Franse krant Le Monde schreef dat de aangekondigde volksstem ming niet veel voorstelt. In Chili bestaat geen enkele politieke vrij heid en alle stemlijsten zijn verdwe nen. aldus de krant De raadpleging Is volgens Le Monde alleen bedoeld steun te verwerven, op grond van een „bevooroordeelde vraag Vol gens de invloedrijke Franse krant voedt de kritiek uit het buitenland het nationalisme in Chili. Nieuw schandaal in kabinet van Fraser CANBERRA (Reuter, UPI) De Australische Labour-partij heeft gisteren met 36 stemmen voor en 28 tegen Bill Hayden tot fractievoorzitter gekozen. De 44-jarige Hayden was minister van financiën in de regering van oud premier Gough Whitlam die in 1957 tot aftreden werd gedwongen. Als fractievoorzitter volgt Hayden Whit lam op die na de vernietigende ver kiezingsnederlaag van de Labour- partij op 10 december al aangekon digd had te zullen aftreden als leider van de partij. Whitlam had zich gis teren niet verkiesbaar gesteld Na deze verkiezingen bezet de coalitie van de Liberale Partij van premier Malcolm Fraser en de Nationale Plattelandspartij van vice-premler Dough Antony 86 van de 124 zetels. Een meerderheid van 48 op de La- bourpartij. Hayden uitte in zijn eerste optreden als fractievoorzitter al felle kritiek op het economische beleid van Fra ser. Volgens hem zal het volgend jaar nog veel slechter gaan dan dit Jaar. Fraser wist in zijn tweejarige bewind wel de inflatie terug te dringen maar had geen antwoord op de groeiende werkloosheid onder de Australische bevolking. Apartheid Fraser heeft inmiiddels wel zijn vroe gere minister van financiën, Rex Connor, die wegens een schandaal vlak voor de verkiezingen was afge treden, in zijn functie hersteld. Maar zijn kabinet wordt al opnieuw ge plaagd door een schandaal. De pas maandag benoemde minister voor veteranenzaken. Glenister Shell, is al weer ontslagen nadat hij de apar- heid in Zuid-Afrika en Rhodesië ten voorbeeld bad gesteld aan Australië. Sheil staat bekend als een fervente aanhanger van de blanke minder heidsregimes in zuidelijk Afrika. Na zijn benoeming tot minister brak er een stevig conflict uit omdat Sheil in een dagblad-interview voorstelde een apartheidstelsel in te voeren in Australië om „gescheiden ontwikke ling" van de autochtone bewoners van Autralië, de zogenaamde abori ginals. mogelijk te maken. De ministers van buitenlandse za ken en inheemse zaken, Andrew Pea cock en Ian Viner, wezen er onmid dellijk op dat Sheil niet het rege ringsstandpunt vertolkte. Waarop Sheil liet weten dat hij zijn pro- apartheidsovertulglng, en zijn steun voor de regeringen in Zuid-Afrika en Rhodesië. zal blijven uitdragen. Au stralië heeft van deze beide landen veel te leren, aldus Sheill. Uranium In Brussel is gisteren bekendge maakt dat de Europese commissie, „het dagelijks bestuur" van de Euro pese Gemeenschap, met Australië wil onderhandelen over uraniumle- vering aan Europa De commissie zal de Europese ministerraad om een onderhandellngsmandaat vragen. Australië beschikt óver 300.000 ton aanwijsbare uranium-reserves en is daarmee een van de belangrijkste uraniumlanden ter wereld. Tijdens de regering van premier Whitlam werd de exploitatie en export van uranium verboden, alleen de lopen de contracten werden nageleefd. Mo menteel wordt er slechts op kleine schaal uranium gewonnen. Premier Fraser heeft echter in augustus be sloten dit verbod op te heffen en in de komende paar Jaar moet Austra lië uitgroeien tot een van de belang rijkste leveranciers van de westerse wereld. lor Victor Zorza it idee dat China en Europa biin krachten zullen bundelen Rusland te bedreigen irdt weer serieus en met zorg eken in Moskou. Het Krem- is gealarmeerd door teke- iadn dat Westeuropse landen ^jeid zijn vliegtuigen en ande- moderne wapens aan China verkopen. Moskou ziet dat een eerste stap naar een ongelijk bondgenootschap zijlssen China en West-Europa; verbond dat veel eerder bedreiging voor Rusland worden dan de Sowjet-stra- ;en hebben voorzien. „Pe- ig heeft haast," schrijft de twda. en? Europese Economische Gcmeen- jkfcap, zo schrijft Izwestia, is de op ivit) na belangrijkste handelspartner vin China. Peking, zo merkt het blad i. uit „steeds vaker" zijn wens om Ipens te kopen van de EO. Er is een vijfjarig handels-akkoord tussen China en de EG voorgesteld, aldus Izwestia, en het blad weet daaraan toe te voegen dat China belangstel ling heeft voor het Britse straaljager „Harrier" en geleide wapens van an dere EG-landen. Radio Moskou heeft Engeland gewaarschuwd voor „de ernstige gevolgen" van zo'n ver koop. De radio noemde de mogelijke aanschaf door China van 300 Britse „Harriers," 200 Franse Mirage-straal- jagers en Westduitse helikopters. Maar tegelijkertijd bleef men tame lijk onbezorgd over de mogelijkheid dat de Verenigde Staten wapens gaan leveren aan China. Waarom? Boemerang De wapenleveranties zouden be perkt moeten blijven tot Europa. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken Cyrus Vance zegt dat het „een grote vergissing" van de Verenigde Staten zou zijn China van wapens te voorzien. Hij heeft her haaldelijk geprobeerd het Kremlin op dit punt gerust te stellen. De opmerking van president Carter dat hij de samenwerking met China hoopt te ontwikkelen op een wijze die niet tegen de Sowjet-Unie is ge richt, is in Moskou goed gevallen. Carter, aldus radio Moskou, over woog dat iedere poging van de Vre- nigde Staten om in te spelen op de verschillen tussen Moskou en Pe king wel eens als een boemerang tegen de VS zou kunnen werken. Maar wat Moskou behaagt, mis haagt Peking. Hoewel China vol houdt dat het geen Amerikaanse wa pens wil. beschouwt het Amerikaan se verzekeringen aan Moskou op dit punt ook als een teken van zwak heid, die Washington tot een onbe trouwbare bondgenoot maakt bij ie der treffen met Moskou. Peking heeft de afgelopen tijd tientallen van dergelijke tekens opgesomd in een perscampagne met de bedoeling de Verenigde Staten voor te stellen als een onstandvastige, egoïstische en goedgelovige verzoener ten opzichte van de Sowjet-Unie Het doel van deze campagne is niet alleen de Ver enigde Staten te kleineren, maar aan te tonen dat Peking meer kan dan alleen maar op Washington steunen. Het alternatief waaraan Peking de meeste aandacht heeft geschonken, althans in het openbaar, is Europa. Volgens de Chinese analyses is de wereld verdeeld in drie politieke seg menten. De Eerste Wereld bestaat uit de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten, „de grootste internationale uitbuiters, onderdrukkers en agres sors en de gemeenschappelijke vij anden van volkeren der wereld. Chi na en de ontwikkelingslanden vor men de Derde. De ontwikkelde landen van Europa en Japan zijn samen de Tweede We reld, nog steeds een belangrijke macht, hoewel 'overheerst en be stierd' door de grote mogendheden. De Derde Wereld (dat wil zeggen China) moet zich daarom verenigen met de Tweede in de strijd tegen de Verenigde Staten en de Sowjet- Unie. Tegen Mao Hoe betrouwbaar is deze analyse als richtlijn voor de handelwijze van Peking? Op verschillende tijden heeft China in verschillende mate aandacht gegeven aan zijn verschil lende mogelijkheden Dat hield ver band met de verschuivingen bij de interne machtsstrijd en de discussie over de buitenlandse politiek. De nadruk ligt nu op 'samen met Euro pa' maar het debat is nog lang niet afgelopen. Oppervlakkig gezien zijn de artike len in de Chinese pers een antwoord op de kritiek op de Chinese buiten landse politiek van Albanië. China's eigen Europese bondgenoot. Maar, zoals het Volksdagblad schrijft, ook in China zijn mensen 'die zich fana tiek tegen voorzitter Mao's theorie over de drie werelden verzetten'. En op die theorie is de 'Europese poli tiek' gebaseerd. Het blad beschrijft deze tegenstanders als leden van de Bende van Vier, maar het is duide lijk dat het debat gaande is tussen de huidige leiders. Volgens de Chinezen moet de 'Euro pese politiek' een militair begrip in houden dat de Russen in bedwang kan houden. Als Moskou iets tegen Europa zou willen ondernemen, moet het rekenen op Chinese acties. Als het China zou willen aanvallen, zal het moeten rekenen op Europese acties. De Chinese oproepen tot sa mengaan met Europa gaan verge zeld van herinneringen aan wat er gebeurde toen Europa niet in staat bleek zich te verenigen tegen Hitier. De belangrijkste oorzaak voor het succes van Hitler moet volgens Chi na worden gezocht in het feit dat de bedreigde landen er niet in slaagden zich tegen hem 'in gezamenlijke de fensie' te verenigen. Maar hoe kun nen China en Europa zich verenigen 'in een gezamenlijke defensie?' Duitsland Het antwoord komt van Moskou, dat in een rechts, militair sterk West-Duitsland de leider van een toekomstig verenigd Europa ziet. De Russische 'Literaire Gazette' spreekt van 'gepensioneerde' Duitse generaals die China bezoeken om 'China als bondgenoot te winnen' tegen de Sowjet-Unie. Het vergelijkt deze bezoeken met de activiteiten van Duitse generaals vlak voor de Tweede Wereldoorlog, die 'het Chi nese leger voorbereiden voor het moment waarop de Wehrmacht de Sowjet-Unie zou aanvallen om het dan te gebruiken voor het creëren van een tweede front tegen de Sow jet-Unie in Azië'. Er zijn zeker mensen, zowel ln het westen als in Peking, die de veilig heid van hun landen in de toekomst zien liggen in een verbond tegen de Sowjet-Unie Maar het Kremlin heeft bij herhaling Europa gewaar schuwd dat leder anti-Sowjet ak koord dat het met China zal sluiten onherstelbare schade zal toebren gen aan de ontspanning. De Vere nigde Staten hebben zulke waar schuwingen ter harte genomen en het is onwaarschijnlijk dat Europa ze zal negeren; ook al zal het mis schien wel moderne wapens aan China verkopen. Maar Europa zal niet zoveel wapens leveren dat de Chinese defensie daardoor werkelijk zou veranderen Ook kan China tr niet zeker van zijn dat een Europa, dat ln bedwang wordt gehouden door Russische atoomwapens, van veel nut zal zijn in geval van een crisis. Dat is wat de Chinezen door het hoofd speelt die wantrouwend staan tegenover de 'Europese politiek'. Het sterke pleidooi voor deze Euro pese politiek ln de Chinese pers is in werkelijkheid een antwoord aan de Chinese leiders die er hun twijfels over hebben De kritiek op de Ame rikaanse 'verzoeningsgezindheid' is in feite een afwijzing van de moge lijkheid zich tot de Verenigde Sta ten te wenden Nu deze beide moge lijkheden (Europa en Amerika» on der vuur liggen gaan sommige Chi nese leiders steeds meer aandacht schenken aan een derde mogelijk held verzoening met de Sowjet- Unie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7