^V-bond bepleit eebeslissen over vesteringen DONESIË jRKLM Nederlandse kernfysicus gaat wellicht de ruimte in Isolement dreigt voor de middenschool «1.2100.- Van der Mei spreekt weer met minister CAO-Ionen ?Cf Kalma striebonden NVV en NKV tegen tsers houden griip Agee aan IIGEN 1PLEET VER GDE RONDREIS S R BANGKOK EN ™$APORE KLM lis in de lucht. Nieuwe geluids projector? Sankyo VVD zoekt drie staatssecretarissen Dr. Vondeling: Kamer schendt gewoonte Wettelijk kader voor experimenten meer dan noodzakelijk .METZLER- 23 DECEMBER 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet hape Haagse redactie ar IAAG De industriebond CNV heeft gisteren in de eerste :ing met de werkgevers over een nieuwe metaal-CAO, een lelijk voorstel gedaan om vakbeweging en overheid meer geven op investeringen. zli komt hierop neer: Werkge- bedrijven kunnen verderc atspraken gemaakt worden over de werkgele genheid, zowel over het aantal ar beidsplaatsen als over de kwaliteit van het werk. ar bonden moeten samen een 'yfeie in het leven roepen die ae«ngsplannen van bedrijven irdelen. Het „nee" van de iie leidt tot een verbod voor iste bedrijf om het plan uit „„,-uste bedrijf om het plan uit r» JHn. Gebeurt dat toch, dan Prijscompensatie ,eT commissie de overheid vra- no Gewraakte investering te ver- 3. De overheid zou daartoe fcelijke mogelijkheid moeten t d| dp Irstel kan dan ook niet „van op de andere dag" gereali- rorden, aldus de industrie- 0 ";NV. Alierleerst zou er een „toetsstenen" ontworpen worden. Een bedrijf zou bij- Jd niet mogen investeren als )t tot overcapaciteit, of tot ian arbeidsplaatsen in ande- ldapieminBen. ndjtie van de industriebonden 00j NKV was gisteren negatief. jjknen. dat de bonden hun han- vej!t vuil moeten maken door iat rantwoordelijkheid te dra- aatr bedrijfsbeslissingen," aldus eigxdvoerder van de industrie- t Het voorstel is „vanuit de ld .de situatie" de best denkba- jjjijer om meer greep te krijgen betoogde industriebond NVV en de industriebond CNV heb- metaalwerkgevers eisen voor- inzake de zogeheten arbeids- novereenkomsten (APO's). jspunt is, dat er geen gedwon- tslagen mogen vallen gedu- ■■de looptijd van de nieuwe ,0|én jaar). Vacatures die ont- llvnoeten in beginsel vervuld Per onderneming of groep (DPA) De voormali- «-agent Philip Agee is gister- lPP het Hamburgse vliegveld 'utfttel in voorlopige hechtenis ■n, omdat hij in West-Duits- ;nhrn -ongewenst persoon" is. erkf een woordvoerder van de rg ipolitie wordt Agee vanmor- dr^r naar Nederland gestuurd, 1 per ADVERTENTIE psië-reis is een vakantie om nooit {en. De KI.M en Garuda vliegen en comfortabel heen. En voor de ft u't ook niet meer te laten. EGENHEID, ►wezen weg als u Indonesië it of er familie of vrienden hebt. in vervoer ter plaatse regelt u Als u minstens 21 en hoogstens wegblijft kost een retour Ja- Het jongeren tarief is 1777,* Sai makkelijke en comfortabele t (t 11 de gordel van smaragd te zien. ee :r luxe touringcar. U verblijft h( hotels. Alles is voor u geregeld, bel "dineren niet een cruise. k meer dan waard, bijv. 24 da- ^binatie met een Indonesie-reis H heeft een gratis brochure voor zalm u halen bij uw reisbureau, inkitoorof aanvragen bij. Ék-rland. Afd SI'I./UC. Postbus ■nrfiphol. dr De leden van de drie industriebon den hebben zich bereid verklaard een deel van de prijscompensatie af te staan om arbeidsplaatsenovereen komsten financieel mogelijk te ma ken. De industriebonden NVV en NKV spreken over „zonodig" ander half procent in 1978, de industrie bond CNV denkt aan een half pro cent per 1 juli en eveneens een half procent per 1 januari 1979. De bonden eisen, dat de werkgevers per 1 juli de hogere aardgasprijzen in de lonen compenseren. Het parle ment heeft beslist, dat aardgas per 1 april van het volgend jaar duurder wordt. Zonder extra prijscompensa tie betekent die beslissing een achteruitgang in koopkracht, aldus de bonden. ADVERTENTIE De Sankyo Sound 700. Bekend om zn kwaliteit en eenvou dige be diening. Ingebouwde luidspreker. Automa tische geluids controle. Met mixing en sound-on-sound. veel gevraagde geluidsprojectoren Sound 700 en 501 (Trorvtontlnantol Wibautslraat 212. Amsterdam Vervolg van pagina I B. en W. van Rotterdam zeggen ver der in hun verklaring dat Van der Feltz er beter aan gedaan had om het besluit van de ambtenaren-rech ter (bij wie Kalma in beroep gegaan was tegen een eerdere berisping van burgemeester Van der Louw) af te wachten, alvorens zijn besluit te ne men. Ook vinden B en W dat de procureur-generaal zich beter zou kunnen inzetten voor verbetering van de verhoudingen binnen het Rotterdams politiekorps, zoals bur gemeester Van der Louw gedaan heeft. Brief Het is nog maar de vraag of Van der Louw zal voldoen aan het besluit van de procureur-generaal. Hij is er, zo blijkt ook weer uit een brief, die hij afgelopen dinsdag aan de heer Van der Feltz geschreven heeft en die nu bekend gemaakt is, steeds een voorstander van geweest, dat er na de berisping, die hij Kalma gege ven had vanwege zijn deelname aan de demonstratie bij de dood van Onder andere in het Duitse instituut voor luchtvaartgeneeskunde in Bad-Godesberg werd Ockels' conditie terdege doorgemeten. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De 31-jarige kernfysicus Wubbo Johannes Ockels uit Groningen gooit hoge ogen de eerste Europese ruimtevaarder te worden. Gisteren is in Parijs bekendgemaakt dat er vier kandidaten zijn uitverkoren om als eerste Westeuropeanen te worden opgeleid tot astronaut. Eén van die vier gaat omstreeks 1980 met een laboratorium de ruimte in. De beginnende astronauten wor den opgeleid voor de bediening van een ruimtelaboratorium'van de Eu ropean Space Agency (ESA). De in 1946 in Almelo geboren heer Ockels toonde zich gisteren in Parijs erg ingenomen. De 31-jarige kernfysi cus zegt zijn ruimtelijke loopbaan te ondernemen uit wetenschappe lijke overwegingen. Hij meent dat de wetenschap erg gediend is met experimenten en onderzoeken in de ruimte. De risicofactor acht hij niet zo groot. Drs Ockels heeft veel vertrouwen in het Europese ruim tevaartproject. Hij is getrouwd en heeft een vierjarig dochtertje. Me vrouw Ockels die bij de Universi teit van Groningen werkt, is het met de ruimtelijke aspiraties van haar man eens. Amerika en Rusland hebben al lan ge tijd de boventoon gevoerd in de ruimte. Dat wil echter niet zeggen dat Europa helemaal stil heeft ge zeten. Eén van de projecten is het spacelab-programma. Het gaat om een ruimtelaboratorlum, dat, zij het met een Amerikaans toestel, de ruimte in wordt gebracht. Na zijn taak te hebben volbracht keert het laboratorium weer' naar de aarde terug. Tijdens de opleiding zal blijken wie van de vier nu gekozen aspirant- ruimtevaarders de eerste reis mag meemaken. De anderen begeleiden de ruimtevlucht dan vanaf de aar de. Daarna kunnen wellicht ook zij aan bod komen. Het programma omvat namelijk meerdere ruimte- vluchten. Ockels treedt in dienst van de ESA, evenals de andere drie uitverkoren kandidaten: een Duitser, een Itaii- aan en een Zwitser. Wubbo Ockels is sinds enkele jaren verbonden aan het kernfysisch versnellerinsti tuut van de Groningse universiteit. Hij en zijn drie collega's zijn na een bijzonder strenge selectie gekozen voor de opleiding. Begin dit jaar verscheen er in de Europese kranten advertenties waarin kandidaten voor de Europe se astronautenopleiding werden gevraagd. In Nederland meldden zich 192 kandidaten. Elk Europees land mocht vijf kandidaten leve ren. Na diverse medische, psycho logische tests en andere pittige keuringen, bleven er in totaal ruim vijftig Europese kandidaten over. Na opnieuw een strenge eindselec- tie te hebben meegemaakt bleef ten slotte Ockels als enige Neder lander over. De opleiding begint al ln januari en is eind april afge lopen. drie RAF-leden, geen verdere stap pen tegen hem zouden worden on dernomen. „Dat mij zou worden voorgeschreven de heer Kalma te verwijderen, zonder dat is geconsta teerd, dat hij onbetrouwbaar, onge schikt of onbekwaam is, lijkt mij ondenkbaar," zo schrijft Van der Louw naar aanleiding van het ge sprek, dat hij vorige week met de procureur-generaal had. Kalma zelf Is, hoewel verontwaar digd, niet verrast over het besluit van de procureur-generaal. „Wat moest ik anders verwachten van een man, die, voordat hij met zijn onder zoek begon, al duidelijk had laten weten, dat ik weg moest? Ik neem het hem verder erg kwalijk, dat hij het in zijn brief heeft over „kringen" waarin ik zou verkerpn, zonder dat hij zegt wat dat dan voor kringen zijn. Hij maakt mij op deze manier verdacht, duwt mij in de criminele hoek, alsof ik zou omgaan met aller lei lieden van verdacht allooi, terwijl deze hele zaak alleen te maken heeft met een politieke stellingname van mij in bepaalde zaken." Sfeer „Door deze hele zaak is nu wel dui delijk geworden dat er binnen het Rotterdamse politiekorps ten op zichte van mij een sfeer van ver dachtmaking, intolerantie en zelfs chantage bestaat, Ik kan het ten minste niets anders dan chantage noemen, wanneer collega's zeggen „wanneer hij niet weggaat, gaan wij." xdaarom zou ik ook niet weten, naar welke functie ik overgeplaast zou moeten worden binnen het korps, zoals Van der Feltz voorstelt. De sfeer is nu dusdanig verpest, dat ik nergens meer terecht kan. Maar ik blijf doorvechten; ik ben door allerlei conflicten in de loop der ja ren wel wat gewend. En voor de vrijheid van meningsuiting, die hier geweld aangedaan wordt, heb ik wel wat strijd over." Kalma blijft voorlopig gewoon in functie, in ieder geval tot aan begin januari, wanneer burgemeester Van der Louw een beslissing zal meoten neme. „Morgenochtend zit ik weer gewoon achter m'n bureau en doe m'n werk, voorzover mij dat niet onmogelijk gemaakt wordt," zei hij gisteravond. Geen bureau In zijn brief aan Van der Louw schrijft de procureur-generaal ver der. dat hij op korte termijn niets verwacht van het inschakelen van een organisatie-bureau en een voort gezette gedachtenwissellng met de korpsleiding: twee zaken, die Van der Louw had voorgesteld. Volgens Van der Feltz kunnen deze maatre gelen op korte termijn niet de ver eiste rust bewerkstelligen en daar mee de normale werkstituatie her stellen. Volgens Van der Feltz heeft Kalma zich op het ogenblik in een zodanige positie gemanoeuvreerd, dat nie mand meer met hem wil samenwer ken en dat er zelfs mensen zijn, onder wie de commissaris van de gezamenlijke recherche-afdelingen en de commissaris van de zeden- en kinderpolitie plus een aantal directe collega's, die ontslag zullen nemen of om overplaatsing zullen vragen, wanneer Kalma gehandhaafd blijft op zijn huidige post. Tweede-Kamerlid Roethof (PvdA) heeft er gistermiddag voor gepleit dat minister De Ruiter van justitie een schriftelijke petitie over de zaak-Kalma aan de Tweede Kamer zal sturen, zodat de Kamer erover kan discussieen. „Wij kunnen dan onze parlementaire controle uitoefe nen en ook ons oordeel geven over het optreden van de procureur-gene raal", aldus de heer Roethof. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De benoeming van de staatssecretarissen in het nieuwe kabinet is nog steeds niet helemaal rond. Het is de vraag of Van Agt er nog in zal slagen voor de kerst „de boom volledig op te tuigen", zoals hij het vorige week uitdrukte. Het CDA-Kamerlid Van der Mei (af komstig uit de CHU) heeft gistermid dag een gesprek gehad met minister van buitenlandse zaken Van der Klaauw. Van der Mei wilde na afloop niet meedelen of dit gesprek een positief verloop had gehad ten aan zien van de vraag of hij onder Van der Klaauw staatssecretaris voor Eu ropese zaken kan worden. Vandaag zou Van der Mei opnieuw een ge sprek hebben op Buitenlandse zaken. De afspraak met Van der Klaauw kwam tot stand na persoonlijke tus senkomst van de CDA-fractieleider Aantjes. Deze vond het onjuist dat de eerste CDA-kandidaat voor de post op buitenlandse zaken nog steeds geen uitnodiging van Van der Klaauw had ontvangen voor een ge sprek. Dit temeer gezien de geruch ten die woensdag door buitenlandse zaken zelf werden geventileerd, na melijk dat Van der Mei niet meer in aanmerking zou komen. Deze ge ruchten werden in politiek Den Haag direct in verband gebracht met de twijfel die „Europa-specialisten", zo als ook minister Van der Stee (land- Van onze parlementsredactie DEN HAAG De voorzitter van de Tweede Kamer dr Vondeling heeft zich er gisteren over beklaagd dat een minister uit het kabinet Van Agt namelijk dr Albeda van sociale zaken ln het parlement moest verschijnen nog voordat het kabinet zelf aan de Kamer was gepresen teerd. Vondeling nu gewaagde aan het be gin van de vergadering van zijn te genzin, hiervoor de Kamer bijeen te roepen. Hij wees erop dat de Kamer bezig was „een goede, vanzelfspre- keande gewoonte, meer nog een re gel, ja bijna een ongeschreven wet" te schenden: „namelijk dat het sinds jaar en dag gebruik is ln de eerste ontmoeting tussen Kamer en kabinet in het openbaar te toetsen of de vlag waaronder het nieuwe schip gaat varen, door de kamer meerderheid wordt erkend." De Kamervoorzitter herinnerde er aan dat de Kamer weliswaar niet formeel het middel van een vertrou- wensuitspraak hanteert, maar dat het wel de bedoeling is dat bij het eerste optreden van vertrouwen blijkt. Vondeling sprak de hoop uit dat de uitzonderlijke werkwijze die nu moest worden gevolgd, tegelijker tijd de laatste keer zal zijn een verzuchting die hij overigens door een woord van welkom aan het ad res van Albeda deed volgen. De minister reageerde nauwelijks op de opmerkingen van de Kamer voorzitter. Dat deed wel CDA-frac tieleider Aantjes, die opperde dat de woorden van Vondeling vooral bui ten de Kamer twijfel zouden doen rijzen aan de wettigheid van het kabinet. „Daarom heb ik er behoefte aan om te zeggen dat alles wat u hebt ge zegd hetgeen uiteraard voor uw eigen verantwoordelijkheid blijft op generlei wijze afbreuk kan doen aan de wettigheid van het optreden de kabinet en de volle verantwoor delijkheid waarmee bijvoorbeeld de minister van sociale zaken hier is," aldus Aantjes. bouw) hebben over de geschiktheid van Van der Mei om het moeilijke Europese werk te gaan doen. Prestigekwestie De benoeming van Van der Mei lijkt door de tussenkomst van Aantjes inmiddels op een prestigekwestie uit te groeien tussen Buitenlandse Zaken en het CDA. „We zullen al leen aanvaarden dat Van der Mei niet op Buitenlandse Zaken komt als hij zelf ook de conclusie trekt dat een ander de voorkeur verdient," zei een CDA-woordvoerder. Ook de benoeming van de CDA- kandidaat voor het staatssecretaris schap van Justitie, het vroegere CHU-Kamerlid mevrouw Haars. was gisteravond nog niet geheel rond. Aanvankelijk bestond zelfs grote twijfel of zij wel op justitie zou ko men. Minister De Ruiter (Justitie) had voorkeur voor een wat meer met dagelijkse politiek bekende figuur. Mevrouw Haars heeft al enige jaren geleden de Kamer verlaten. Overleg tussen de ministers en de CDA-lei- ding heeft er gisteren echter mede toe geleid dat de kansen van me vrouw Haars op een benoeming aan merkelijk zijn gestegen. Zij zal daar over een afrondend gesprek hebben met de minister. De WD heeft nog moeite met drie staatssecretarissen. Het Kamerlid Evenhuis staat genoteerd voor CRM. maar zijn benoeming hangt voor hemzelf sterk af van de taak die hij op CRM krijgt. De VVD- staatssecretaris op volksgezond heid, is er ook nog niet. Er is wel een duidelijke kandidaat, maar deze heeft persoonlijke problemen, die eerst opgelost moeten worden wil hij „ja" zeggen. De VVD is tenslotte nog steeds op zoek naar een kandi daat voor de post handelsbevorde ring op economische zaken. Van onze onderwijsredactie ZEIST De middenschool dreigt in een isolement te geraken. Om dit te voorkomen is het noodzakelijk dat de experimenten met de middenschool een eigen wettelijk kader krijgen. Ofwel in een aparte wet voor de middenschool, ofwel als onderdeel van de Wet op het Voortgezet Onderwijs. Deze aanbeveling is opgeno men in het elfde advies, dat- de commissie middenschool afgelopen dinsdag aan de mi nister van onderwijs heeft uitgebracht. In het advies worden voorstellen gedaan om de experimenten met de middenschool, die op beperk te schaal aan de gang zijn, structureel en inhoudelijk meer armslag te geven. De experimenten met de mid denschool dreigen anders door de hoeveelheid aan on derwijskundige, organisato rische en juridische proble men de mist in te gaan. De middenschool is een on derwijsvorm, die bij welsla gen van de experimenten, in de plaats moet komen van de bestaande categorale vor men van voortgezet onder wijs, zoals het lager beroep sonderwijs, de mavo, havo, atheneum en het gymna sium. Ex-minister Van Kemenade liet de middenschool aanslui ten op de basisschool. Alle leeringen gaan na de lagere school naar de midden school, waar een breed assor timent aan leervakken en creatieve, technische en soci ale vaardigheden wordt ge boden. De vakken worden op diverse niveaus gegeven. Elk kind kan uit het rijke aanbod een keuze doen naar gelang de eigen wensen en capacitei ten. Op deze manier wordt een bewustere studie- of be roepskeuze op het vijftiende of zestiende jaar mogelijk gemaakt. Rond de middenschool be staan veel misverstanden. Een daarvan is de angst dat de middenschool sterk nivel lerend zal werken. De middel maat zou de toon gaan bepa len. talentvolle kinderen zou den niet meer aan bod komen. Het negatieve beeld dat over de middenschool bestaat be ïnvloedt de experimenten, die aan de gang zijn. aldus de commissie middenschool. Sommige leerkrachten ontra den de ouders om hun kind naar de experimentele mid denschool te sturen. Het ge volg daarvan is dat de mid denschool niet bezocht wordt door de doorsnee-bevolking, die wenselijk wordt geacht voor het welslagen van het experiment. Kringscholen Om te voorkomen dat de ex perimenten met de midden school ln een isolement te recht komen, doet de com missie enkele voorstellen. Een daarvan is de vorming van kringscholen. Met de scholen die de leerlingen le veren, de lagere scholen, en met de scholen die na de mid denschool voor het vervol gonderwijs zorgen, moet een contact tot stand komen, waarin overleg kan plaats vinden. Een eigen wettelijk kader acht de commissie een nood zaak om de experimentele middenschool een maat schappelijk erkenning te ge ven. Zonder die maatschap pelijke erkenning heeft de middenschool te weinig sta tus voor de ouders, de leerlin gen. de scholen en de hulp verlenende instanties. Het procesmatige karakter van het experiment komt op deze manier ook beter uit de verf. Het gevaar is anders groot dat uit zorg voor de aanslui ting op het vervolgonderwijs of het beroepsleven de mid denschool teveel concessies moet doen. De commissie maakt zich ook bezorgd over de vernieu wingen, die binnen het huidi ge voortgezet onderwijs aan de gang zijn. Tussen deze ver nieuwers en tussen de men sen van de middenschool be staat bijna geen contact, ter wijl beiden toch bezig zijn met problemen, die nauw aan elkaar verwant zijn. De com missie pleit dan ook voor overheidsmaatregelen die een verdere verwijdering moet voorkomen. Experimenten In het advies worden even eens voorstellen gedaan om het aantal volledige experi menten uit te breiden. Scho len, die hiervoor in aanmer king komen, zijn de nog op te richten Rijksscholengemeen schap in Almere en het r.k. Ashram College in Alphen aan de Rijn. De deelexperi- menten, die aan de gang zijn, zullen worden omgebouwd tot volledige experimenten of tot resonansscholen. De op zet van de deelexperimenten acht de commissie te beperkt om werkbaar te zijn. Tot au gustus 1979 krijgen zij tijd om zich hierover te beraden De resonansscholen, scholen die zich voorbereiden op het middenschoolexperiment of wel meedenken over sommi ge aspecten van de midden school, zullen in aantal wor den uitgebreid. Zowel de experimenteerscho- len als de resonansscholen krijgen van de overheid extra middelen ter ondersteuning van hun taken. Deze midde len bestaan uit extra taak- uren en financiën en hulp van organisaties en onderwijsin- stanties buiten de school. Be halve de ontwikkeling van het experiment wordt ook aandacht besteed aan de overdracht van de kennis en inzichten, die gedurende het experiment zijn verkregen. Dit is noodzakelijk om te voorkomen dat elke school voor dezelfde moeilijkheden oplossingen moet bedenken. Geen persconferentie Het elfde advies van de com missie-middenschool zou aanvankelijk gisteren op een persconferentie worden aan gehouden. De maandag aan getreden minister Pais (on derwijs) heeft de reeds uitge schreven persconferentie echter afgezegd, omdat hij zich eerst grondig op deze zaak wilde voorbereiden. Naar aanleiding van het an nuleren van de persconferen tie hebben de Tweede-Ka merleden van de PvdA, Ko- nings en Van Ooljen, ln schriftelijke vragen aan mi nister Pais kritiek uitgeoe fend op deze beslissing. In hun vragen wijzen de Kamer leden erop, dat tot dusverre rapporten van de Innovatie- commissie zo snel mogelijk gepubliceerd zijn. Zij willen weten of de nieuwe minister van die bestaande gewoonte gaat afwijken. De commissie-middenschool is een onafhankelijke advies commissie. maar de rappor ten worden doorgaans gepu- bllceerd via het ministerie. De minister van onderwijs geeft dan achteraf zijn visie op het rapport. Dit wordt ver volgens besproken in de cen trale commissie voor onder wijsoverleg. Vervolg van pagina 1 Toen echter ook het CDA voor het PvdA-voorstel bleek, bond de minister wat in. Uiteindelijk wa ren alleen VVD. CPN. Boerenpartij, SGP en GPV tegen dit voorstel. De Kamer verwierp voorstellen van D'66 en PPR om ondernemingsra den. vakbonden en organisaties van werkgevers het recht te geven een onderzoek te vorderen bij het minis terie van sociale zaken naar het ge drag van een bedrijf dat wordt ver dacht van overtreding van de wet niet-CAO-lonen. Nu hebben alleen vakcentrales en centrale verbonden van werkgevers dit recht. Eigenlijk ging dit CDA en VVD al te ver. Dr Albeda had geen duidelijke bezwa ren tegen het linkse voorstel gehad. De Kamer verwierp ook het PvdA- voorstel voor een aftopping in de prijscompensatie voor niet-CAO-lo nen per 1 januari, zodat over loonde- len boven 50.000 gulden geen com pensatie gegeven zou worden. De PvdA meende dat minister Albeda, door een niet-afgetopte prijscom pensatie in het wetje te vermelden, een keus had gemaakt tegen aftop- ptng, terwijl hierover juist nog wordt gesproken in de CAO-onder- handelingen. Albeda had er echter op gewezen dat de prijscompensa ties van de CAO-lonen, per 31 de cember, ook nog niet-afgetopt plaatsvinden. Het wetje voor de niet-CAO-lonen betreft 1,3 miljoen werknemers, dat is rond eenderde van het totale aan tal werknemers. Rond 500.000 van hen worden gerekend tot het hogere personeel. Het merendeel van die 1,3 miljoen hoort tot de lagerbetaaldcn. Het betreft onder meer personeel ln de handel. Overleg Minister Albeda kondigde aan dat hij zo spoedig mogelijk met vakbe weging en werknemers gaat overleg gen over de feitelijke toepassing van het wetje. Zo lang nog niet duidelijk ls hoe de CAO-loonsverhogingen zullen uitvallen, worden de niet- CAO-lonen bevroren, met uitzonde ring van prijscompensatie, periodie ken en prestatietoeslagen. Minister Van Aardenne (economische zaken) zal volgende week al gaan praten met organisaties van vrije beroepen, om te bereiken dat ook daar via de tarieven de inkomens worden gema tigd. ADVERTENTIE bril: ieders oogmerk! „Voor twee kwartjes blijven de mui zen in de doos

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 3