ambond legt meer nadruk onderbouw dan toplaag EESTROES FATAAL VOOR PSV Gouden jaar Jimmy Connors Van de Pol nieuwe voorzitter KNZB Hafijnjhafiin eenborrel MmDrnZt Ar Jmte ontstaat nu twee sponsors zich terugtrekken j» keyteam wint Tlonstratie-duel Chris Evert bij dames hoogste tennis-inkomen Als opvolger van Jaap van der Krol ifbroeders Van de Kerkhof gebeten honden na blamage tegen Wageningen vanHoiya Nico Jansen: weer twee duels ernaast KNVB denkt aan straf bankje Euwe bemiddelaar in schaaktweekamp Kooien stopt als bondscoach sa® 23 DECEMBER 1977' SPORT TROUW/KWARTET P 12 - RH 17 - S 15 24 j 21J 58'J ti 26-.S1 x 'rik Oudshoorn IRDAM Het is een telregel dat een sport- Jleen maar gebaat kan £';j internationale succes- »;4 haar topsporters. Ere- IIV1 op wereldkampioen en en Olympische Spe- sj -ken veelal als een mag- V .eker wat betreft het le- ,£aand. Toch zijn er uit- 3^.|igen. In het besloten 2s'/!reldje bijvoorbeeld, aan bovengenoemde niet zoveel waarde ge- is'.' Goed, Harm Wiersma «i iorig jaar wereldkampi- laar dat is niet anders —4 bijkomstigheid. Neder- nw^mineert nu eenmaal in ^ernationale damwereld. osj vroeger op schaatsge- wereldtitel kan al 3et meer erg bekoren. of! dat de Koninklijke Neder- i3 34>am Bond (KNDB) de laatste wust gekozen heeft voor een opzet. Een koerswijziging niet van bovenaf wordt ge- 165 haar van onderenaf. Bonds- J79I Vink: „Aanleiding is de 534 op tussen Sijbrandts en An- weest in 1973. Ditspectacu- lement leverde geen enkele Het gaf ons enigszins een moedeloosheid. Nu staan "Tiidelijk beter voor." 100 20 e cijfers uitgedrukt, heeft de oo de laatste maanden een lede- moeten verwerken van 8800 00. Hoe werd dit bewerkstel- nk opnieuw: „We hebben ons dp de scholen gestort. Het is ''O er, dat een aantal onderwij le ceert in het dammen. Ze ge- .30 i hiervoor lectuur van de !e Dp die manier gaan jongeren eo uzelf aanmelden bij een dam- n je weet hoe dat gaat: als er komt, neemt hij .een week il z'n vriendjes mee." Later nd: „We moeten nu eindelijk ro-le „magische grens van 10.000 20 overschrijden. Met deze wer- S gaat dat zeker lukken". 'O i niet verbazingwekkend dat i^leze accentverlegging de Ne- so dse damtop enigszins werd vloosd. (Dambond-voorzitter e» „Het zou onbillijk zijn om leden net zoveel belangstel- geven als 9000). Toch vergen m als Ton Sijbrands, Rob 20 - 90 i S ALORE Het Nederlandse 'elftal heeft in Bangalore tij- oo e toernee door India nog een oo Btratiewedstrijd gespeeld, 'oo* lid-Indiase team werd met 2-0 H (en. 90 9o wee weken durende trip speel- 60 Nederlandse heren tien wed- li. Hierbij waren vier officiële nds, die twee gelijke spelen 80 1-1) en twee nederlagen ople- i (2-4 en 1-3). Van de zes overi- 50 flstrijden werden er drie ge- 80 n (4-0, 2-0 en 2-1), een gelijk- 00 ld (1-1) en twee verloren (2-3 EN- NEW YORK Hoewel 1977 in vele opzichten het jaar van Bctty Stöve genoemd zou kunnen worden ze bereikte als eerste Nederlandse de enkclspelfinale van Wimbledon en dat terwijl ze de drie kruisjes al is gepasseerd uit een blik op de lijst van verdiensten blijkt dat Jim my Connors en Chris Evert ook dit jaar hebben beheerst. Bij elkaar verdiende het tweetal, dat alle ge ruchten ten spijt toch niet met elkaar getrouwd blijkt te zijn, een kleine drie miljoen gulden. Voor zijn verbazingwekkende winstsom van 822.657 dollar behoefde Con nors geen enkele van de grote toer nooien op zijn naam te brengen. Als men denkt in termen van spor tieve prestaties zou de titel „ten nisser van het jaar" veeleer toeko men aan de Zweed Björn Borg, de Argentijn Guillermo Vilas en de 18- jarigc Amerikaan John McEnroe. Evert behaalde de overwinning in negen Amerikaanse toernooien, waarbij inbegrepen haar derde Fo rest Hills-titcl en bleef 113 partijen lang ongeslagen op gravelbanen. Haar inkomsten bedroegen niet minder dan 503.134 dollar. Desondanks ging de grootste be langstelling dit jaar uit naar Virgi nia Wade, die onder het toeziend oog van koningin Elizabeth de titel van het honderdjarig Wimbledon veroverde ten koste van Betty Stö ve. Daarnaast was er het fenomeen Tracy Austin, een kind-meisje van veertien, dat enkele van de lop- speelsters versloeg. Borg was briljant tijdens zijn 6-4, 3- 6, 6-3, 3-6, 8-6-overwinning over Vi tas Gerulaitis in de halve finales van Wimbledon en met zijn zege van 3-6, 6-2, 6-1, 5-7, 6-4 in de daarop aansluitende finale over Connors. De Zweed was eerste geplaatst voor Forest Hills. Wellicht zou hij ook die titel hebben veroverd, als een pijnlijke schouder hem niet tot opgave gedwongen had in de vierde ronde. Vilas, een 25-jarige Argentijn met een uitgesproken poëtische aanleg, greep om het laatste kampioen schap op de banen van Forest Hills te winnen de zege met 2-6, 6-3, 7-6, 6-0 over Connors. Het was Vilas' 46e achtereenvolgende overwin ning op gravelbanen. In latere toer nooien zou hij dat record in het open tennistijdperk opvijzelen tot 51 gewonnen partijen. Connors, die op Wimbledon de Britten had geschokt door niet in de parade van de kampioenen mee te lopen, wilde op Forest Hills de huldiging van zijn tegenstander niet meemaken en rende het stadion uit Vilas verdiende 468.642 dollar aan prijzengeld in een jaar plus de 300.000 dollar-bonus als winnaar van de grand prix. Dat geld zal hem begin januari tijdens de Grand Prix-masters worden overhandigd. Borg eindigde als derde op dc lijst van verdiensten met 341.661 dollar, gevolgd door Ilie Nastasc, Dick Stockton, Brian Gottfried en Vitas Gerulaitis. Ver achter Evert op de damcslijst staat Martina Navratilova met 300.317 dollar, Wade met 258.746 dollar en wimbledonfinaliste Bctty Stöve met 229.162 dollar. Billie Jean King hield aan haar come back 193.149 dollar. Over de vroegere Wimbledonkam- pioene Evonne Goolagong. Zij werd in het begin van het jaar moeder. Zij won tegen het einde van 1977 enkele grote toernooien en lijkt in staat om Evert de hege monie in het damestennis te be twisten. Tracy Austin maakte met een plaats bij de laatste zestien op Wimbledon en als kwartfinaliste op Forest Hills een opmerkelijk de buut. Zoals Tracy herinneringen oproept aan de jonge Chris Evert, doet John McEnroe denken aan Jimmy Connors. Regelrecht vanuit de kwalificatie stootte hij door naar de halve finales van Wimbledon. Hij was de jongste tennisser uit de geschiedenis, die dat ooit presteer de. Om te bewijzen dat hij geen eendagsvlieg is, drong hij op Fo rest Hills door tot de vierde ronde. Dr Renee Richards, de 43-jarige transseksucel, won de slag om er kenning, toen een rechtbank be sloot haar toe te laten tot Forest Hills. Richards werd in de eerste ronde met 6-1, 6-4 uitgeschakeld door Virginia Wade, maar hield het in het dames dubbelspel vol tot het eind. Al won ze daarin de titel niet. Voorts maakte het dubbel bespan nen „spaghetti" racket zijn entree op de tennisvelden. De weinig be kende Mike Fishbach versloeg er op Forest Hills Billy Martin en Stan Smith mee. Dat succes inspi reerde o.m. Ilie Nastase om het ook eens te proberen. Voordat echter de spaghetti-ziekte verder om zich heen kon grijpen, verbood de ILTF het wonderracket. HARM WIERSMAalleen leven van en voor dammen Clerc en Harm Wiersma veel aan dacht omdat zij allen trachten met deze denksport hun brood te verdie nen. Sijbrands en wereldkampioen Wiersma is dat intussen aardig ge lukt. Zij schrijven kolommen vol in kranten, spelen tijdens evenemen ten simultaanseances, of werken mee aan studieboeken. Het „grote geld" moet echter wel verdiend wor den tijdens wedstrijden als het thans lopende Suikerdamtoernooi. Aanvankelijk bestond er voor derge lijke damspectakels geen uniforme regelingen wat betreft startgelden en prijzen. De VEBEDA, een nog prille organisatie die de belangen behartigt van het selecte groepje semi-professionele en professionele dammers, heeft hieraan een einde gemaakt. Voor het Suikerdamtoer nooi bijvoorbeeld, krijgt een inter nationaal grootmeester honderd gulden startgeld. Bovendien vijftig gulden na elke winstpartij en nog eens vierduizend gulden als hij het toernooi op zijn naam weet te schrijven. De vereniging voor beroeps dam mers ontstond in het begin van het thans bijna weggescheurde, kalen derjaar, omdat men Juist op het gebied van prijzen en startgelden paal en perk wilde stellen. Oprichter Wiebe Visser: „Voor een Nederlands kampioenschap moesten de dam mers inleggeld betalen. Zelf wat ver dienen was er niet bij. Wel zagen ze dat officials vrolijk deelnamen aan openingsdiners. Kijk, dat soort din gen kunnen natuurlijk niet. Ik hecht ook veel waarde aan de onderbouw. Maar er mag niet een situatie ont staan waarin de toplaag wordt ver waarloosd." De VEBEDA heeft bij de KNDB nog weinig (of helemaal niets in de melk te brokkelen. Misschien een wat scheve situatie omdat alle topdam- mers bij deze belangenorganisatie zijn aangesloten. KNDB-voorzitter Meure: „Wij erkennen de VEBEDA niet. Om het maar eens populair te stellen: we gedogen ze echter wel." Of de VEBEDA daarmee genoegen neemt blijft vooralsnog een open vraag. De club van Wiebe Visser is geenszins van plan om de dambond in de wielen te rijden, maar als het moet komen er wel harde eisen op tafel. Voorbeeld: is de KNDB bij het eerstvolgend Nederlands kampioen schap niet bereid om startgelden uit te keren, dan volgt er onherroepelijk een boycot van de VEBEDA. Meure: „Wij hebben natuurlijk één wapen: als de topdammers weigeren deel te nemen aan het Nederlands kampi oenschap, dan kunnen ze het WK in Italië ook wel vergeten." Of deze woorden van de nieuwe dambond-praeses werkelijk indruk zullen maken is maar de vraag. Het wereldkampioenschap levert de top dammers namelijk geen cent op. Overigens is de kans op een conflict niet groot. Beide partijen tonen de bereidheid om concessies te doen en er zal vandaag reeds een gesprek volgen. Behalve de verhouding KNDB-VE- BEDA zal er nog een ander belang rijk onderwerp op de agenda van die vergadering staan. Nu de sponsors van de toernooien in Amsterdam en Hoogezand zich hebben terugge trokken, is erop dit gebied geen en kel belangwekkend internationaal evenement meer. Behoudens dan natuurlijk het wereldkampioen schap, maar die levert zoals gezegd geen rendement op voor beroeps dammers. Beide partijen zijn op dit moment langs elkaar heen bezig om de interesse van nieuwe sponsors op te wekken. Een chaotische situatie ui teraard, waar vandaag een einde aan kan komen. Wiebe Visser, de grondlegger van de VEBEDA: „Ik geloof dat we elkaar wel zullen vin den. Meure heeft mij in een voorge sprek gevraagd of ik een commissie sponsoring binnen de KNDB wil stichten. Nou, daartoe ben ik best bereid. Maar daar stel ik één voor waarde tegenover: de spelers moe ten wel startgelden ontvangen. AMSTERDAM De uitslagen van de vijfde ronde van het Suikerdam toernooi, die gisteren in Amsterdam werden gespeeld, zijn: Grootmeestergroep: Gendlerman (Isr)-Hisard (Fra) 1-1, Soumaoro (Mali)-Clerc (Ned) 1-1, Wiersma (Ned)-Baba Sy (Sen) 1-1, Goervitsj (VS)-N'Diaye (Mali) 0-2, Nimbi (Kon)-Jansen (Ned) 0-2, Kaplan (VS)-Drost (Ned) 1-1. Stand: 1. Clerc 7 punten, 2. Drost, Jansen, Wiersma en Kaplan 6, 6. Baba Sy, Hisard en N'Diaye 5, 9. Nimbi en Soumaoro 4, 11. Gendler man 3, 12. Goervitsj 2. Wereldkampioenschap jeugd: Brou wers (Ned)-Cruz (Bra) 2-0, Kramaric (Joe)-Bies (Ned) 0-2, Harmsma (Ned)-Smeets (Bel) 2-0, Odintsov (Sov)-Shulman (Isr) 2-0, Skliarov (Sov)-Guinard (Fra) 2-0, Malik (Tsj;- Dembele (Mali) 0-2. Stand: 1. Bies en Odintsov 9 punten, 3. Brouwers en Skliarov 8, 5. Harsma 7, 6. Guinard 6, 7. Shulman 4, 8. Cruz en Dembele 3, 10. Kramaric 2, 11. Smeets 1, Malik 0. Wereldkampioenschap dames: Geurts (Ned)-Sotsjncnko (Sov) 2-0, Nizic (Joe)-Vitkaoeskaite (Sov) 0-2, Claes (Bel)-Ryckaert (Fra) 2-0, Graas (Ned)-Michailovskaja (Sov) 1-1. Stand: 1. Michailovskaja 8 punten, 2. Geurts en Vitkaoeskaite 7, 4. Graas en Sotsjnenko 6, 6. Claes 4, 7. Nizic en Ryckaert 1. DEN HAAG Klaas van de Pol, thans vice-voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond, zal aan de jaarvergade ring van de bond, die op zaterdag 22 april wordt gehouden, worden voorgesteld als kandidaat voor het voorzitterschap, als opvolger van mr. Jaap van der Krol, die mede in verband met zijn benoeming tot vice-voorzitter van het Nederlandsch Olym pisch Comité zich als voorzitter van de KNZB wil terugtrekken. Voor de functie van vice-voorzitter zal kandidaat worden gesteld mr. Rob Toet (35) uit Utrecht, die sinds 1973 deel uitmaakt van het bondsbestuur als commissaris algemene zaken. De 53-Jarige in Alkmaar wonende Klaas van der Pol, bekleedt sinds hij in 1937 lid werd van de Alkmaarse vereniging DAW, waarin hij zowel zwom als waterpolo speelde, vele be stuurlijke functies in de zwemwe- reld. Van 1941-1970 was hij bestuurs lid van DAW, waarvan zeventien jaar als voorzitter. Van de kring Noord- DEN HAAG Voor de internationa le zwcmkampioenschappen van Ge neve, die op 20,21 en 22 januari plaats vinden, heeft de K.N.Z.B. een bijzon der grote ploeg ingeschreven. Niet minder dan veertig zwemsters en zwemmers, voor het merendeel uit de jeugdklassen, zullen de reis mee maken. Holland benoorden was hij secreta ris-penningmeester van 1958-1959 en voorzitter van 1958-1965. In dat laatste jaar deed hij zijn intrede in het bondsbestuur als com missaris sportzaken en vanaf 1968 tot heden ls Van de Pol vice-voorzit- Matty Verkammen g HOVEN „Dit komt niet op als kakken", zei Kees Rijvers t» en zure glimlach om de mond. „Dat is Brabants, Ik wil er Ik mee zeggen dat ik het gevaar de laatste weken zag hsluipen. Zoiets gebeurt niet zomaar. Hoewel Je natuurlijk o'n afgang verwacht. Abnormaal en onvoorstelbaar, dat is (aar wellicht is het nog wel goed dat het zo keihard is -(komen. Misschien dat nu iedereen wakker wordt. Niemand J^len ander ook verwijten maken. Ze waren allemaal even I» ri bóélde woensdagavond als tevoren van zijn PSV. De sim- x^emi-profs van Wageningen «O de eredivisie-leiders voor de finales van de KNVB-beker §|k gegeseld: 1-6. Een klap die ai aankwam in het Eindhoven- kerkelijk genoeg geen maat- i. Het siert Rijvers dat hij ka- icipline en boetes discipline Jhuwt, maar inmiddels zal de s Bredanaar wel tot het besef jekomen dat zijn spelers niet volwassen profvoetballers, ïij ls daarbij niet afdoende fden tegen het wel door hem ferde gevaar. Waarom el- niet? Uit vrees voor her-- ^jfle kritiek dat PSV als on- ige kleuters behandelt van- J media? Misschien wel. gj, ijk is inmiddels dat het aantal zich ergert aan Rijvers kri- Dat stoort Gerry Deij kers, een speler die woensdag nog het minste viel te verwijten. De nood-spits was ijverig als altijd, maar stond machteloos bij zoveel apatische luilakkerij van zijn collega's. Deijkers heeft zijn trainer om namen van „schuldigen" ge- ip. Een klap ook met achter- vraagd, maar kreeg slechts te horen: n. „Wie de schoen past, trekke hem aan.'\ waarschuwde al twee weken sterk afgenomen concen- Nu is het niet moeilijk te raden op linnen de selectie, maar nam wie Rijvers doelt. Zijn toorn betreft de spelers, die de laatste twee weken, meer aandacht aan feesten en ne ven-activiteiten hebben besteed dan aan hun beroep van voetballer. In collectief opzicht zetten de meesten de bloemetjes buiten tijdens de re cente vrijgezellenavond van Harry Lubse en de daarop aansluitende bruiloft. Daarnaast was een groot aantal spelers sterk betrokken bij de verwikkelingen rond het Nederlands elftal. Zo zetten Jan van Beveren, Ernie Brandts, Jan Poortvliet, Willy van der Kuylen en de broertjes Van de Kerkhof vorige week maandag ondermeer het feestje van Inter - Football in Amsterdam luister bij. 881 collectieve zin. Tijdens de. Het kan nauwelijks toeval zijn. dat 8 bespreking, vorige week, moest juist deze spelers tegen Wageningen °taplete selectie eraan geloven, ontstellend faalden. Ingewikkelde uitingen van vreugde bij Wageningen, na het vierde doelpunt. VInr Hazelhekke, Menting, Van der Berg en Van der Ley die Bish bespringt omdat hij de voorbereidende pass voor de treffer had gegeven. Harry Lubse, vorige week het feest varken, als getrouwd man nog geen wedstrijd gewonnen, zegt over de gang van zaken tegen Wageningen: „Zó iets heeft een reden, zoals alles een reden heeft. Onbegrijpelijk er gens, dat dit mogelijk is. Wij wilden heus wel, maar konden gewoonweg niet." Adri van Kraay: „Ik weet wel waarom dit is gebeurd, zoals ieder een dat weet, maar ik voel er alleen- niets voor om dat nu te vertellen." De gebeten honden bij PSV zijn momenteel met name Willy en René van de Kerkhof. Als geen ander heeft de illustere tweeling zich in de festiviteiten gestort. Het was woens dag aan hun spel tezien. „Laat me als het effe kan", zo heet de carna val-single, die het duo vorige week zo nodig moest uitbrengen. Rijvers kan die platen wel verbran den en dat valt te begrijpen, wan neer men bedenkt dat René dinsdag het wanprodukt tijdens de Zesdaag se van Maastricht aan het promoten was. Voor PSV-Wageningen werd de schijf nog in het stadion gedraaid. Later op de avonden hielden vele Eindhovense etablissementen het ding demonstratief van de draaita fel af. Hun hit zal het niet worden, wanneer de „artiesten" hun presta ties op het veld blijven verwaarlo zen. Rijvers: „Bestaat niet dat Je dergelijke activiteiten met het prof voetbal kunt combineren." De van boosheid overlopende Rij vers vertrok gisteren met weinig vriendelijke woorden uit het PSV- stadion. „Ik ben blij dat wij elkaar tien dagen niet zullen zien. In janua ri moeten we weer van voren af aan beginnen. Er is nu een moment van bezinning aangebroken. Waarbij ik wel geloof dat deze ploeg zich zal kunnen herstellen. Tenslotte ls er kwaliteit genoeg." Jan Poortvliet, woensdag als een ieder wat witjes om de neus, „We hebben weer nul punten. Tenminste daar zal het op 8 januari wel op neerkomen ter sportzaken en tevens voorzitter van de sportcommissie. Sinds 1941 is hij ook zwemofficlal binnen de KNZB. Van 1941 tot 1966 was hij waterpoloscheidsrechtrer en in de periode 1965 tot en met 1972 was Van de Pol chef d'equipe van nationale vertegenwoordigende ploegen, ondermeer bij de Olympi sche Spelen van 1968 (Mexico) en 1972 (München) en bij de Europese kampioenschappen van 1966 en 1970. Tijdens de Europese kampioen schappen in 1974 te Wenen en in 1977 te Jönköping fungeerde Van de Pol als voorzitter-kamprechter bij het zwemmen. Bij de wereldkampioen schappen in Call in 1975 en die van 1973 te Belgrado, alsmede bij de Olympische Spelen van 1976 te Montreal fungeerde hij als kam prechter bij het zwemmen. Internationale functies van Van de Pol zijn: bestuurslid van de Ligue Europeenne de Natation (sinds 1970), liaison-officier van het bestuur van de LEN t.a.v. het swimming committee van de LEN (sinds 1974) en lid van het technisch zwemcomité van de FINA (internationale zwem- federatie) sinds 1976. Mr. Rob L. J. Toet begon zijn actie ve zwemcarrière bij Te Werve in Den Haag en ging in 1964 over naar LGB te Leiden. Toe ls sinds 1961 zwemof ficlal en was van 1969-1973 lid van de tuchtcommissie van de KNZB, laat stelijk als secretaris. Hij heeft even eens zitting in de sponsorcommissie van de KNZB. ADVERTENTIE DENHAAO Nico Jansen van Feyenoord zal de eerst komende twee bindende wedstrijden van zin club moeten missen. Voor de gele kaart die hij zondag na een harde charge tegen Martin Jol Jn de wed strijd Feyenoord-FC Den Haag kreeg, veroordeeld de tuchtcommis sie van de KNVB hem tot twee wed strijden onvoorwaardelijk en 300 gulden boete. Zuldersma (Fortune 8C) 100 gulden boft* N1J»- sen (FC WVJ 75 gulden boete V.d. Helde (Heer enveen) fén wedstrijd onvoorwaardelijk en 100 gulden Van der Linden (FC Dordrecht) één wedstrijd onvoorwaardelijk en 75 gulden boete Boeking wegens spelbederf V.d. Ley (Wagenin gen) twee wedstrijden onvoorwaardelijk en 100 gulden. Metgod <AZ'67> 150 gulden boet* Paltt- nama (Excelsior) twee wedstrijden onvoorwaar delijk en 100 gulden boete Broeks (Roda JO één wedstrijd voorwaardelijk omgezet la «én onvoorwaardelijk GRONINGEN In navolging van West-Duitsland overweegt de KNVB met ingang van het volgend seizoen bij wijze van proef bij Jeugd wedstrijden een soort „strafbankje" in te voeren. In West-Duitsland wordt daarmee reeds nu geexperi- menteerd. De heer Kastermans, bondsbestuurslid en lid van het sec- tiebestuur voor de amateurs, zeld at de KNVB zich eerst wil oriënteren hoe een en ander in Westduitsland is ervaren. De Duitse voetbalbond wil echter reeds met Ingang van het volgend seizoen deze strafbank of afkoe lingsperiode, die in de plaats zal komen voor de gele kaart, Invoeren bij het amateurvoetbal. In Neder land kent men deze maatregel reeds bij ijshockey en landhockey. BELGRADO Het ziet er naar uit dat prof. dr. Max Euwe, voorzitter van de wereldschaakbond (FIDE), in Belgrado een „salomonsoordeel" moet vellen over het verdere verloop van de voorlopig gestrande twee kamp tussen Boris Spasski en Vik tor KortsnoJ. Gisteren is de krasse oud-wereldkampioen naar de Joe goslavische hoofdstad gereisd om te trachten een compromis te vinden tussen de beide schaakkemphanen. Onder deze omstandigheden ia het onwaarschijnlijk dat er voor zater dag gespeeld zal worden. KortsnoJ leidt in de tweekamp met 6,5 3.5. De tiende partij is afgebroken, de elfde partij heeft Spasski gewonnen en de twaalfde partij moet nog wor den begonnen. DEN HAAG Jurriaan Kooien heeft besloten zijn functie als twee- de trainer van het nationale heren volleybalteam neer te leggen. Koo ien laat de belangen van zijn vereni ging prevaleren. De Nederlandse Volleybal Bond zal zich op korte termijn beraden over een opvolger. Lotto DEN HAAO De gegevens van <J* KenUotlo, waarvoor woensdagavond de trekking is gehou den, zijn Winnende getallen I, 19, 23. 25. 33, M Reservégetal 21 Aantal deelnemen: 779.763 Inleg 2 603 401. Prljzenxedrag 1 236 615, ƒ432.815. tweede prijs 0.7-1. vierde en vljtda prijs: 247.31 Extra prijzen: laatste twee cljlen formullernummer 10,-k 42, Laatste drie cijfers 25.-): 208. laatst* vier cijrers 100. 1441, laatst* vijf rljfen J 000.- 05905. laatste /e» cijfers 10.000.-): 640760, laatste zes cijfers 10 000, 623446. laatste ze* cijfen 10.000,-): 739696.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17