Volop moeilijkheden bij formatie in Suriname FAMILIEBERICHTEN Bezwaar Arron tegen kandidaten o Lachmon wenst in telegram Van Agt geluk Stichting vraagt l consequenter f milieubeleid l TROUW/KWARTET hunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Op» cn Om», hartelijk gefeliciteerd Annette Bernhard Leonard Bernard Elise Herman Hij ia onze vrede Efeze 2:14 In Jezus ontslapen onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder en zuster Huiberta Johanna Speljer Sedert 26 oktober 1975 weduwe van Leendert Biemond: op de gezegende leeftijd van 86 jaar. Wij zijn dankbaar voor wat God ons in haar gaf en ook voor de liefdevolle verpleana in Huize „Tamarinde". De eenvoudigen wil God steeds gadeslaan. Psalm 116-4 (oude ber.) Hoogersmilde: G. Suurd-Biemond Suurd Harderwijk: W de Wit-Biemond G. de Wit Utrecht: P. Biemond P. M. Biemond-Amsing Adelaide (S. Aust. C. Biemond A. C. Biemond-Albers Alblasserdam: J. Biemond A. C. Biemond-Teuben Utrecht: E. Hollander-Biemond R Hollander Ermelo: L. Biemond G. J. Biemond-Van Eek Utrecht: M E. Speijer Klein- en achterkleinkinderen. Utrecht. 19 december 1977 „Tamarinde"Neckar- dreef 6. Corr.-adres: P Biemond. De Wierelaan 20. Utrecht De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 23 decem ber om 11.30 uur op de begraafplaats „Dael- wijck", Floridadreef. Vooraf zal een dienst worden gehouden in „Tama rinde" welke aanvangt om 10.30 uur, voor aan vang van de dienst is er gelegenheid om van moeder afscheid te nemen. Na afloop is er in de condoleanceruimte van de begraafplaats gelegenheid de familie te condo leren. ,Mij ontving de dagen uit 't Heren hand" Heden ontvingen wij het bericht uit Canada dat God voor ons onverwacht tot Zich nam onze lieve schoonzoon, zwager en oom Pleter van Rij Op de leeftijd van 59 jaar. Geliefde echtgenoot van N. Verwey. Wij bidden dat God Nel en haar kinderen zeer nabij zal zijn in dit voor haar zo groot verlies. Pijnacker: N. Verwey-Nieuwenhuizen Rijnsburg: J v/d Haak-Verwey G. v/d Haak Zevenhuizen (Z.H.): A. Groenveld-Verwey G. Groenveld Pijnacker: A. H. Verwey A. Verwey-van Oei Berkel: J. Verwey J. Verwey-v.d. Heiden Neven en nichten Pijnacker. 19 december 1977 Klapwijkseweg 65. Romeinen 8 31-39 Psalm 23 Na een lang leven, waarin hij Gods leidende hand heeft ervaren, is in vol vertrouwen naar zijn Heer en Heiland gegaan, onze blijmoedige Vader en Pake Pier Haafsma Weduwnaar van Minke Bosma, in de ouderdom van 89 jaar. Hoofddorp: J. Haagsma N Haagsma-Bóttcher Rotterdam: R. Kuipers-Haagsma 's Gravenhage: D. Haagsma A Haagsma-Boudewijns Longmeadow (USA): M. Haagsma T. Haagsma-Fontijn klein- en achterkleinkinderen Rotterdam. 20 december 1977. Huize „Sonneburgh", Schulpweg 534 Correspondentie-adres Mevr R Kuipers-Haags ma. Groenezoom 158, Rotterdam 3024. tel. 010- 190235 Geen bloemen De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van Huize „Sonneburgh". Condoleancebezoek aldaar donderdagavond a.s. van 7.00-7.30 uur. De rouwdienst /al worden gehouden vrijdag 23 december a.s om 14.00 uur in de kerkzaal van Huize „Sonneburgh". waarna om ca. 14.45 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Hervormde Begraafplaats van Rotterdam-Charlois. Charlois- se Lagedijk 680. Na een zorgvolle tijd nam de Here tot Zich. op de leeftijd van 68 jaar. mijn man. onze vader, opa en zwager Jelmer Pott Wij zijn erg bedroefd maar ook dankbaar voor het vele goede dat wij in hem mochten ontvangen. Hasselt: D. Pott-Visser Urk: Jurry en Geertje Jelmer, Willemijn Oud-Beijerland Renze en Hanny Nijkerk: Jelmer en Hanneke Annette, Jelrik Hasselt: M. Visser Hasselt, 19 december 1977 Hoogstraat 9 Donderdag 22 december is in de aula gelegenheid tot condoleren van 19.00-20.00 uur. Adres aula: Ridderstraat 24 te Hasselt. Vrijdag 23 december zal er een rouwdienst in de aula worden gehouden om 13.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben om 14.30 uur op de algemene begraafplaats te Hasselt. Na de begrafe nis is er gelegenheid tot condoleren in de aula. Geen bloemen en geen toespraken. Op 19 december heeft de Here uit onze familie kring weggenomen onze zwager en oom Jelmer Pott Echtgenoot van D. Visser op de leeftijd van 68 jaar. Den Helder: A. Visser- Stipkes Zuidhom: J. Raven H. Raven-Visser Hasselt: M. Visser Neven en nichten Kerkeraad van de Geref. Kerk van Hasselt heeft met droefheid het bericht ontvangen van het overlijden van broeder J. Pott Wij gedenken in dankbaarheid het werk, dat hij in opdracht van zijn Heer en Heiland, in onze ge meente heeft gedaan. Moge de Here God zijn vrouw, kinderen en schoonzuster Zijn vertroosting geven. Dre. R. S. E. Vissinga, praeses J. A. Tempel, scriba Hasselt, 19 december 1977. Weldra verloopt des Levens kort getij, vreugde verdoft, de glorie gaat voorbij. Alles verzinkt, waar ik mij henen keer: Gij houdt uw trouwe, o blijf bij mij, Heer! Heden nam de Here plotseling tot Zich onze lieve broer, zwager, neef en oom Bertus Schaftenaar op de leeftijd van 61 jaar Zaamslag: N. K. Vos-Schaftenaar A. Vos Groesbeek. W. D. J. Zollinger- Schaftenaar. K. Zollinger Velp: J. Zwart-v. Reenen Driebergen: N. Post-Zwart Australië: C. Zwart Velp: Ph. Zwart Neven en nichten Moge de Here zijn vrouw en kinderen troosten bij dit grote verlies. Zaamslag, Terneuzensestr. 4. 17-12-T7. .Mijn genade is u genoeg" Na een moedig en geduldig gedragen lijden is in vol hertrouwen in haar Heer en Heiland van ons heengegaan mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma Jitske Smit-Schut op de leeftijd van 57 jaar Zij wist zich het eigendom van Jezus Christus Hette Smit Tina Rakere-Smit Henk Rakere Hette, Simonia, Harmannes Alie Hamberg-Smit Johan Hamberg Jitske, Ronald Groningen-Helpman. 19 december 1977 Helperbrink 35 Bezoek thuis. Qeen bloemen. De begrafenis zal plaatshebben donderdag 22 december om 11 uur op de begraafplaats „Selwer- derhof" Vooraf zal een rouwdienst worden ge houden in De Ark, Haydnlaan, welke aanvangt om 10 uur. Na de begrafenis is er in De Ark gelegenheid de familie te condoleren. Heden heeft de Heere tot Zich genomen onze lieve schoonzuster, tante en oud-tante Adriana Johanna de Gooijer in de ouderdom van ruim 90 jaar. J. v.d. Giessen neven en nichten Gorinchem, 19 december 1977 Bejaardentehuis „De Torenflat" Kon. Wilhelmmalaan 4. Die God is ons een God van heil Hij schenkt uit goedheid zonder peil Ons "t eeuwig zalig leven Hij kan en wil en zal in nood Zelfs bij het naad'ren van de dood Volkomen uitkomst geven! Ps 68:10 oude berijming Heden nam de Here tot Zich mijn geliefde man en onze lieve vader, groot- en overgrootvader Adrlanus Gijsbert van Wijngaarden geb. 1 augustus 1899 eerder gehuwd geweest met P. M. van den Boog aard. „Wanf wij weten, dat indien de aardse tent waarin toij wonen, wordt afge broken, wij een gebouw pan God hebben in de hemelen" Hilversum, J. A. van Wijngaarden-Voerman 's-Graveland, A. Hafkamp-van Wijngaarden W. Hafkamp Hilversum, W. M. van Wijngaarden F. I. van Wijngaarden-Algra Eindhoven, G. P. Sluiter-van Wijngaarden J. Sluiter Amsterdam, H. A. van Wijngaarden M. van Wijngaarden-van der Schaar Nunspeet, Jolly Schurink Klein- en achterkleinkinderen Hilversum, 20 december 1977 Vaartweg 90 Thuis liever geen bezoek Geen bloemen De overledene is overgebracht naar de rouwka mer „van Vuure" aan het Melkpad 21a te Hilver sum. Gelegenheid tot condoleance-bezoek aldaar donderdag 22 december a.s. van 19 tot 20 uur. Een dienst van woord en gebed zal gehouden worden vrijdag 23 december a.s. om 13 uur in de Westerkerk aan de Fred, van Eedenlaan 15 te Hilversum, waarna aansluitend de teraardebe stelling zal plaatshebben tegen 14 uur op de Alge mene Begraafplaats aan de Beresteinseweg te 's-Graveland. Tevens gelegenheid tot condoleren direct na de begrafenis in de wijkzaal van bovengenoemde kerk. Hiermede vervullen wij de droeve plicht u in kennis te stellen van het overlijden van onze oudste directeur en oprichter van ons bedrijf de heer A. G. van Wijngaarden op de leeftijd van 78 jaar. Gedurende meer dan 50 jaar heeft hij zijn beste krachten aan het bedrijf gegeven. Dankbaar zullen wij zijn persoon en zijn toewij ding blijven gedenken. van Wijngaarden's Vee- en vogelvoederfabriek B.V. W. M. van Wijngaarden D. Engel directeuren Dr. H. A. van Wijngaarden commissaris Hilversum, 20 december 1977 Nieuwe Havenweg 1-3. Postbus 484. Met leedwezen geven wij kennis dat op dinsdag 20 december 1977 op 78-jarige leeftijd is overleden onze oudste directeur de heer A. G. van Wijngaarden Wij hebben hem leren kennen als een goed direc teur en een fijn mens. De herinnering aan hem zullen wij nooit vergeten. Personeel van van Wijngaarden's Vee- Sc Vogelvoederfabriek B.V. Hilversum, Nieuwe Havenweg 1-3. „Dienend geven was haar leven, Vanuit dit verstaan zullen wij perder gaan" Enkele dagen voor het Kerstfeest nam de Heere plotseling tot Zich onze geliefde dochter, zuster, schoonzuster en tante Margaretha Vegter-Bennen op de leeftijd van 51 jaar. Hoewel zij hier niet meer is zijn het haar werken die blijvend van haar zullen getuigen. „Niemand leeft voor zichzelf. niemand sterft voor zichzelf, hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heeren." Rom. 14:7 en 8. Steenwijk: B. Bennen G. Bennen-v. d. Woude 's Hertogenbosch: A. de Jong-Bennen A. de Jong Steenwijk: J. Bennen G. Bennen-Visser Capelle a d. IJssel: G. J. Bakker-Bennen J. A. Bakker neven en nichten. Steenwijk. 20 december 1977. Woldlakeweg 2. Psalm 919 „Want Gij, o Heere, zijt mijn toe vlucht". Met ontroering namen wij kennis, dat de Heer van leven en dood tot zich heeft genomen, de heer W. G. Kooiman Vele jaren heeft hij als diaken en voorzitter met grote toewijding onze diakonie gediend. Wij bid den mevrouw Kooiman en haar kinderen in deze dagen Gods troostende nabijheid toe. De Gereformeerde Diakonie Diemen-Watergraafsmeer-Bijlmer: G. W. van den Beukei, praeses. D. J. Topman, scriba. Heden nam God tot Zich onze geliefde zwager A. G. van Wijn gaarden echtgenoot van J. Voerman, eerder van P. M. van den Boogaard Ned. den Berg: IJ. van den Boog aard-Kamper Hilversum: T. van den Boogaard- Ketzer Bussum: M. de Gier-van den Boogaard Canada: G. Korter-van den Boogaard H. Korver Hilversum: W. A. van den Boog aard-Burger Hilversum, 20 december 1977 „Want het leven is mij Christus en het sterven gewin". Filipp. 1 21 Bedroefd, doch dank baar voor al hetgeen hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan onze zorgzame vader, lie ve grootvader en over grootvader Pleter Kaper weduwnaar van Trijntje Valk. op de leeftijd van bijna 89 jaar. Zaandam: M. Kaper i kleinkinderen en achterkleinkinderen. Zaandam, 20 december 1977 Huize „Groenland" Corresp.-adres: Westzij de 113, Zaandam Gelegenheid tot condole ren in het uitvaartcen trum van begrafenison derneming D. Leguit, Czarinastraat 21 te Zaandam op donderdag 22 december van 20.00- 20.30 uur en na de begra fenis in de aula op de begraafplaats. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden in de Christelijke Gerefor meerde Kerk, Heren gracht 106 te Zaandam op vrijdag 23 december om 12.30 uur, waarna aansluitend de begrafe nis zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats, Zuiddijk 421 te Zaandam omstr. 13.30 uur. Vertrek vanaf het uit vaartcentrum om 12.15 Van onze correspondent PARAMARIBO Op het laat ste ogenblik zijn moeilijkheden van persoonlijke aard gerezen in de Surinaamse kabinetsfor matie, zodat het er naar uitziet dat Suriname zonder nieuwe regering de kerstdagen in moet Premier en formateur Arron heeft namelijk bezwaar gemaakt tegen twee ministerskandidaten: Da Cos ta, die door de Progressieve Suri naamse Volkspartij naar voren was geschoven en Waridl, de kandidaat van de Javaanse KTPI voor het mi nisterie van landbouw. Beide kandidaten zijn indertijd be trokken geweest met moeilijkheden met een contract voor levering van bananen aan Italië en het is Arron ernst met zijn streven naar een kabi net van mannen van onbesproken handel en wandel. Bovendien zijn er in de Progressieve Surinaamse Volkspartij (de partij van Da Costa) zelf moeilijkheden bij het naar voren brengen van kandida ten. De twee door de PSV naar voren geschoven kandidaten: Da Costa en oud-minister Brahim worden gezien als typische vertegenwoordigers van de meer welgestelde Surinaamse volksmassa zich niet kan herkennen. Staatssecretaris Moeilijk heeft Arron het ook met het vinden van een staatssecretaris op zijn eigen departement van algeme- ne zaken (waar ook defensie en bui tenlandse zaken zijn onderge bracht.) Arron had eerst Mcleod, de directeur van het ministerie van ar beid en volkshuisvesting, willen be noemen, tot opeens iemand tot de ontdekking kwam dat Mcleod met een dochter van president Ferrier getrouwd is. Er is daarom dus sprake van verwantschap in de zin van de grondwet en daarom is Mcleod van het ministerschap of onder-minister- schap uitgesloten. Het nieuw gekozen parlement komt vandaag voor het eerst officieel bij een, o.a. om te beslissen over de instelling van een 200 mijlszone bui ten Suriname's kust. President Fer rier heeft vorige week de nieuwe par lementsleden beëdigd, maar dat moest hij in twee groepen doen. De (oppositie onder leiding van Lach- mon weigerde namelijk zich tegelijk met de leden van de regeringscoali tie te laten beëdigen dit omdat Lachmon er nog steeds van over tuigd is, dat er geknoeid is met het vaststellen van de verkiezingsuit slag. De op de beëdiging volgende huis houdelijke vergadering van het par lement verliep in de grootste verwar ring. Op een gegeven ogenblik liep de hele oppositie uit protest de zaal uit. De achterblijvers kozen toen Emile Wijntuin opnieuw en (nu voor vier jaar) tot voorzitter van het parle ment. Van onze correspondent PARAMARIBO De leider van de o positie in Suriname, mr J. Lachmon heeft gisteren een telegram gestuurd aan de nieuwe Nederlandse premier Van Agt. In dat telegram wordt de nieu we premier geluk gewenst en wordt de hoop uitgesproken op een „gezonde en evenwichtige" ontwikkelingssamenwerking tussen Suriname en Nederland en een „bevredigend remigra tiebeleid". K Van een onzer verslaggevers SUAWOUDE (Fr.) - De ChnsteliJ|| Stichting voor Scheppingszor heeft in een brief de nieuwe regeriif gevraagd het milieubeleid, zoals d in de artijprogramma s van Cl en WD staat, daadwerkelijk uit voeren. Volgens de stichting heeft men het verleden moeten constater dat genoemde partijen wat het i lieu betreft sterk pragmatisch werk gingen, ondanks goedklink* de uitspraken en aanvaardbare pi tijprogramma's. De stichting is e jaar geleden in Friesland opgeric door Jaap Molenaar (60), die in 19 ook de Vereniging voor Milieudefe sie oprichtte. Molenaar, die ex-n dewerker van de NTRV is: „1 stichting wil uitdrukking geven a enige ongerustheid. Als christen hebben wij het gevoel, niet alle het gevoel, want we zijn er getui van geweest, dat als er gekoz moet worden de schepping steeds dupe werd terwille van het ma riële." De stichting, die in haar doelstelli; teruggrijpt op de in het bijbelbo Genesis genoemde opdracht de a; de te bewerken en te bewaren, vin dat de schepping in grote nood v< keert. Zij verwacht dat de nieuv regering de afspraken over het n üeubeleid waarmaakt. De brief ondertekend door academici, ku stenaars, hervormde en gerefor meerde predikanten, mensen uit mT lieugroepen en medewerkers van d NCRV. Tot de ondertekenaars behl ren Johan Bodegraven, Jan van Hif" lo. Jules de Corte, ds. Hans Bouml prof. dr. B. Goudzwaard, prof. dr. (k Th. Rothuizen en prof. dr. 1 Verkuyl. „Jezus Christus is gisteren en heden dezelf de en tot in eeuwigheid" Hebr. 13:8 Met de bediening van dit woord nam Ds N. Willemse twaalf jaar geleden afscheid van onze gemeente. Op 19 december overleed hij, en gedachtig aan de woorden die aan zijn afscheidstekst vooraf gaan, willen wij de2e voorganger gedenken, die het woord Gods tot ons gesproken heeft en lettend op het einde van zijn wandel, zijn geloof navolgen (Hebr. 13:7) Van 1946 tot 1965 diende hij onze gemeente. Daarna is hij nog elf jaar lang werkzaam geweest in het pastoraat aan zieken. Voor dit alles danken wij den Heer, en wij bidden Hem om Zijn troost voor mevrouw Willemse en de kinderen en kleinkinderen. Namens de Kerkeraad Algemene Za ken van de Gereformeerde kerk van Arnhem, G. Warner, praeses E. Folkersma, scriba. De Here nam tot Zich onze geliefde zwager en oom Niek Willemse etn. predikant van de Geref. Kerken. Zijn leven was een getuigenis van de liefde voor zijn Heiland. Roden: S. Pare G. Pars-de Jong Scharnegoutum: W. Jellema-de Jong Woodstock: F. A. de Jong J. de Jong-Hofstra Vrouwen Parochie: O. A. de Jong H. de Jong-Minnema Marrum: F. "an Dijk-de Jong en kinderen. Heden ging van ons heen een begenadigd man Oom Johan Korpershoek Meer dan 40 jaren deelde hij in ons verdriet en onze vreugde. Genève: Jacqueline van den Akker Best: Nees van Doresen-van den Akker Albert van Doresen en kinderen. Psalm 62 vers 1 (oude berijming) Heden nam de Heere van ons weg, in de Hope des Eeuwigen Levens, onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, oma, zuster, schoonzuster en tante Hendriks Cornelia Steenwijk-van den Ende weduwe van Dirk Steenwijk op de leeftijd van 75 jaar. Berkel: G. J. Steenwijk C. Steenwijk-Steenwijk Dirk-Ellen-Marieke Rotterdam: J. G. Steenwijk F. A. van Buuren Berkel: C. A. Steenwijk en verdere familie Berkel en Rodenrijs, 19 december 1977 Rodenrijseweg 585 Liever geen bezoek aan huis, geen bloemen Gelegenheid tot condoleren woensdag- en donder dagavond van 8.00 tot 8.30 uur in de rouwkamer 0 van het bejaardencentrum „Hergerborch" Raad- j"1 huislaan 7 te Berkel. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 23 decem ber om 3 uur op de Ned. Herv. begraafplaats teje Berkel ft Hieraan voorafgaand zal er een rouwdienst ge- j' houden worden in de Ned. Herv. Kerk aanvangen-^ de 2.30 uur. Zondag 1 God nam tot Zich Zijn kind, onze lieve tante Hillegonda Oudhof in de ouderdom van 84 jaar. Namens nichten en neven: J. Oudhof Hilversum, 18 december 1977 Bejaardentehuis „Zuiderheide" Diependaalselaan 337 Correspondentieadres^ J. Oudhof Liebergerweg 9 B, Hilversum De overledene is opgebaard in de rouwkamer vaikj* het Bejaardentehuis „Zuiderheide", ingang varv_ Ghentlaan te Hilversum. _l Condoleancebezoek aldaar, woensdagmiddi van 13.00 tot 13.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op woensda] 21 december 's middags om 14.00 uur in de aulïei van de Noorder begraafplaats aan de Laan 1940 1945 te Hilversum, waarna de begrafenis aldai zal aatshebben. jtr k

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8