)uel met PSV omt ongelegen' Macht van ringarts te gering Winstpartij Van der Helm Olympisch Stadion in moeilijkheden FC Utrecht wil nieuwe accommodatie -e Körver alweer half jaar bij Wageningen i U-v omgevJïtew«k2n"nonb" Alleen overdekte plaatsen Hogere prijzen Wimbledon In tafeltennisstrijd met Chinezen Hockeyploeg gelijk in India Tiende partij uitgesteld Rob Clerc aan leiding Js™ad%e7^tïït?^meDn- Westduitse bokser Jörg Eipel na knock-out in coma Afgelopen boekjaar ton verlies DAG 21 DECEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet 11 f vi ler» johan Woldendorp k:. IENINGEN Frans Körver bevindt zich op een tweebaansweg, waarop hij alleen maar gatliggers ontmoet. Voor hem rijden praktisch geen auto's. De laatste jaren verplaatsten tal van >onriandse trainers zich naar België. Zij vonden in de zuidelijke helft van de Benelux emplooi en et longen daarmee hun buitenlandse collega's uit de dug-out. België werd een welkom filiaal van ederlandse markt, waar het handelsbeeld immers wordt overheerst door een geringe vraag en "Onrustbarend groot aanbod van gediplomeerde vakmensen. en uitwisseling van oefenmees- D j totaal geen sprake. Geen en- ielg is er tot nu toe in geslaagd "ij een Nederlandse club op de Jst te verschijnen. De invoer In een enkel geval beperkt tot n_Énoten, die op hun basis terug Vorig jaar haalde NEC Hans nai» bij Anderlecht vandaan, de D Molenbeek ontslagen Plet ;ser snuffelt nog langs de npjes en in april zette Frans tot dan derde jaars oefen bij de Belgische tweede Tongeren, zijn handtekening het contract, dat Wageningen inder de neus schoof, tr maakte destijds het voorbe- dat hij een half jaartje de kat boom wilde kijken. De kennis- g is hem goed bevallen. „Voor g ben ik door het bestuur uit- igd om over het volgende sei- |te praten. Dan wordt er dus maar voor mezelf weet ik het wil best blijven." egere poortwachter van Sit- en MW had ook werk in zijn testreek kunnen krijgen. For- SC en MW (uitgerekend zij) in naar zijn gunsten, maar de imburger gedurende zijn tche trainersloopbaan woonde het tegen Sittard aangedrukte icht koos voor een in princi- langdurig verblijf bij de Berg ers. „In MW en FSC had ik 'zoveel trek", bekent hij. „Ik dat ik dan trainer zou worden jen elftal, waarin jongens zitten, wie ik nog gevoetbald heb. Ik H^aar niet bang voor zijn, maar ik m dat je dan geen gezond klimaat rt. Je blijft een jongen van de Frans Körver sentimenten wordt Frans Kör- iefst dertien jaar sluitpost van hoofdmacht, niet geplaagd, iet Maastrichtse stadion De selt denkt menig supporter met toed terug aan de tijd, dat de ïtineerde reus als een groot- zijn strafschopgebied beheer- Körver zelf: „Toen ik nog bij tussen de palen stond, dacht at ik geen dag zonder die club cunnen leven. Dat viel mee. Ik nog geen week weg en raakte ipt dat gevoel kwijt. Voetbal is enmaal keihard. Dat moet ook. >ag in dit vak niet sentimenteel Körver had het in België uit- nd naar zijn zin. Dat staat als paal boven water. Toch steekt iet onder stoelen of banken, dat r zielsgelukkig mee is in Wage- in te kunnen trainen. „Je kunt ederland werken, zoals je als imeester graag wilt werken. Je t in België echt wel gewaar- als trainer, maar er is een rikkeling gaande, dat Belgische ja's de overhand gaan krijgen, logische zaak uiteraard." werksituatie verschilt hemels- d van het takenpakket, dat ver drieënenhalf jaar geleden in v j geren in handen kreeg. De oud man, die aan gene zijde van de grens naam maakte door in de d om de Belgische beker enkele kante successen bij elkaar te kkelen, moest in zijn gedachten d verantwoording afleggen aan machtige achterban. „Bij Ton- n heb je een dagelijks bestuur, technisch bestuur en een be- sraad," legt Körver uit. „De isen uit die organen willen alle- Van onze sportredactie UTRECHT In de ogen van FC Utrecht voldoet het stadium Galgen waard, het terrein waarop de Sticht- se eredivisieclub haar thuiswedstrijd derf speelt, niet meer aan de eisen van deze tijd. Het aantal overdekte plaatsen maakt slechts acht procerit van de totale toeschouwersaccom modatie uit (landelijk is de verhou ding 1:5), terwijl de afstand tussen de tribunes en het speelveld door de aanwezigheid van de evenmin hyper moderne wielerbaan te groot is. Daarnaast heeft FC Utrecht een een voudiger plan op tafel gelegd. In die variant ontbreken de bedrijfsgebou wen. De bouwprijs is daardoor aan zienlijk lager 11.000.000.- plus BTW), maar er staat tegenover, dat het begrote exploitatietekort ruim een miljoen is. In beide gevallen zijn alle zit- en staanplaatsen overdekt. Het bestuur van de fusieclub heeft deze klachten gebundeld in het rap port „Kan FC Utrecht bij U te recht?", dat gistermiddag werd over handigd aan wethouder Pot van sportzaken. Tegelijkertijd onthulde hij de maquette van het stadion, dat naar de mening van het Utrecht- bestuur op de plaats van het huidige sportpark gebouwd moet worden. Het nieuwe complex is een combina- Wethouder Pot nam de ambitieuze Ook de gemeente Utrecht ziet de noodzaak van modernisering in. Een werkgToep heeft becijferd, dat reno vatie van het stadion een forsere aanslag op de gemeentelijke schat kist pleegt (in concreto: dertig mil joen) dan FC Utrecht van plan is te doen. Het verschil wordt evenwel „goed gemaakt" door de noodzake lijke bouw van een wielerbaan (even tueel annex ijs-stadion). Met dit pro ject is 3.100.000.- gemoeid. tie van een stadion zonder wieler baan en een aantal bedrijfspanden. De daaruit voortvloeiende exploita tiewinst van tweeënhalf miljoen gul den zou deels ten goede kunnen ko men aan de amateursport in de Domstad. De kosten van het project plannen voorlopig voor kennisge ving aan. Afgezien van het feit, dat de gemeenteraad van Utrecht het uiteindelijke ja- of nee-woord mag uitspreken, is voor hem de financiële houding van de rijksoverheid en het beleid van de KNVB in de komende zijn, exclusief BTW, 23.500.000.- maanden allesbepalend. LONDEN - Het prijzengeld voor het tennistoernooi om de Wimbledonkampioenschap- pen van volgend jaaf is ver hoogd tot een totaal bedrag van 279.023 pond sterling (on geveer 1,2 miljoen gulden). Vergeleken met het toernooi in 1977 is er een opslag gekomen van 61.483 pond sterling (onge veer 265.000 gulden). De win naar van het herenenkelspel mag rekenen op 19.000 pond (82.000 gulden), de verliezende finalist krijgt 9.600 pond (40.000 gulden). De sterkste dame ontvangt 17.100 pond (73.500 gulden), de runner up moet het met 8.400 pond (35.000 gulden) doen. Sir Brian Burnett toonde zich in Londen weinig gelukkig met de gang van zaken. „Het wordt tijd dat de snelle escalatie van het prijzengeld tot een einde komt. De prijzen voor de top- spelers zijn zo langzamerhand fantastisch te noemen. Als er toch extra geld zou moeten worden gegeven laten de mid delmatige spelers daar dan van profiteren. De top krijgt nu wel genoeg". Het toernooi van 1977 leverde een winst op van ruim 400.000 pond (1.720.000 gulden). Toch zullen de toegangsprijzen op Wimbledon weer omhoog gaan om de sterk gestegen kosten op te vangen. Krulevitz TEL AVIV De Amerikaan Steve Krulevitz zal in maart uitkomen voor het tennisteam van Israël. Krulevitz heeft bes loten staatsburger van Isaël te worden. In juli, tijdens de tiende Jood se Spelen, versloeg Krulevitz de Israëlische nummer 1, Yair Wetheimer met 6-0 en 6-3. Be stuurders van de Israëlische tennisbond vroegen Krulevitz toen of hij er niets voor voelde Israëliër te worden. De 26-jari- ge Amerikaan voelde er wat voor en debuteert voor Israël in de wedstrijd tegen Oosten rijk. Krulevitz, 26 is weer naar Bal- timore teruggekeerd, nadat hij een aantal dagen in Israël is geweest om met het ministerie van binnenlandse zaken in Is raël enige zaken te regelen over zijn naturalisatie. Tanner SYDNEY De Amerikaan Roscoe Tanner heeft de finale herenenkelspel gewonnen van het internationale tennistoer nooi in Sydney. De linkshandi ge Tanner versloeg in een duel dat bijna tweeënhalf uur verg de zijn landgenoot Brian Tea cher met 6-3, 3-6, 6-3, 6-7, 6-3. Het damesenkelspel was voor de Australische Evonne Goola- gong. Zij zegevierde in de eind strijd met 6-2, 6-3 over de Brit se Sue Barker. Davis Cup JOHANNESBURG Zuid- Afrika zal de Verenigde Staten ontmoeten in de zonefinale van het tennistoernooi om de Davis-Cup. Zuid-Afrika won de wedstrijd tegen Colombia met 4-1. De wedstrijd tussen de Verenigde Staten en Zuid-Afri ka zal in maart in Nashville worden gespeeld. Chili heeft zich geplaatst voor de finale van de Zuidameri- kaanse zone. Chili won van Uruguay. Chili komt in de Zuidamerikaanse finale uit te gen Argentinië. DEN HAAG In de derde wedstrijd tegen China hebben de Nederlandse heren het eerste punt gescoord. In de tweede partij van de avond won Ne derlands kampioen Bert van der Helm voor 1500 toeschouwers in een uitverkochte sporthal „Overbosch" in twee sets van Wei Ting Sjeng. Schitterende rallies en zeer aanval lend spel kenmerkten dit duel, dat met 21-17 en 21-14 in het voordeel van de Nederlander eindigde. In de overige partijen waren de Ne derlanders kansloos. Het Chinese team kwam in Den Haag In zijn sterkste opstelling uit. Met Loe Sji Wei, de winnaar van de open Zweed se en Franse kampioenschappen en met Loe Yoean Sjeng, de finalist in Zweden. Anne Vlieg, de debuterende Midstars-speler, kwam tegen Wei Ting Sjeng in de eerste set op winst met 19-17, maar verspeelde door te geforceerd spel de game. In de twee de pakte Vlieg met 21-19 de winst om vervolgens in de derde kansloos ten onder te gaan met 21-12. Bij de dames geen winstpartijen. Een logisch gevolg van de opstelling van de Chinese damesploeg met Ying Yang, winnares in Zweden en Frankrijk en Tung Ling. Bettine Vriesekoop, zaterdag nog op winst tegen Yang Yen Tsjoen, kwam nog het verste. In de eerste set tegen de 15-jarige Tung Ling was zij formida bel op dreef. Met een uiterst gevari eerde top spin aanval dreef zij de Chinese cadettenkampioen tot wan hoop en tot verlies van de eerste game. 21-9. De Chinese herstelde zich in de tweede game knap. Zij verdedigde ver achter de tafel zeer ?;eraffineerd, gaf de ballen zoveel ef- ect mee, dat Bettine zich meerma len erin verslikte: 8-21. De derde game was van hoog niveau. Tung Ling bewees dat zij in haar land als aanstormend talent geldt. Met maxi male spreiding zette zij de Europese jeugdkampioene onder druk. Betti ne Vriesekoop leek te bezwijken. Op 12-17 kwam zij nog eenmaal terug. Met nauwkeurige plaatsballen en zeer effectieve looping-drives kwam zij langszij op 18-18. Drie slordige momenten deden haar toch de das om: 18-21. Ook tegen Yang Ying was Bettine op haar best. De eerste game gaf de sterkste Chinese speelster veel moei te: 18-21. In de tweede game liep Bettine naar 12-8. Op dat moment vond Yang Ying het welletjes. Met fantastisch, voor Nederlandse be grippen onbespeelbaar spel dankzij een ongekende, effectvolle service degradeerde zij de Hazerswoudse tot figurante: 21-16. Bij de dames debuteerde de 17-jarige Sandra de Kruyff. de vaste trainings partner van Bettine Vriesekoop en ook een pupil van Gerard Bakker. De Leidse Scylla-speelster, die con stant de aanval zocht, kwam niet tot setwinst. NEW DELHI (Reuter) Het Neder lands hockey-elftal heeft in Madurai gelijk gespeeld tegen de ploeg van India: 1-1. Nederland nam halverwege de eer ste helft een voorsprong door Ties Kruize, die scoorde uit een strafbal. Zes minuten voor rust maakte rechtsachter Gopal Bangala gelijk uit een korte hoekslag. Na rust werd de Nederlandse ploeg geleidelijk iets sterker. De strijd speelde zich voornamelijk af op de helft van In dia. Hoewel beide ploegen niet de indruk gaven werkelijk zwaar aan deze extra-wedstrijd te tillen, kre gen Ron Steens en Shanmoeghan toch de straf van een tijdelijke uit sluiting wegens gevaarlijk spel. BELGRADO De voortzetting van de tiende, afgebroken partij in de finale van het kandidatentoernooi tussen Viktor Kortsnoj en Boris Spasski, die voor dinsdag op het programma stond, is door de officië le wedstrijdleiding verzet naar don derdag. De wedstrijdleiding wil eerst trachten de geschilpunten, die sedert het einde van vorige week tussen beide spelers bestaan, op te lossen. Voornaamste punt van be spreking is het gedrag van Spasski. De Rus verdwijnt na iedere zet van het toneel om in de coulissen het denkwerk voort te zetten. Kortsnoj heeft hiertegen scherp geprotes teerd. AMSTERDAM - Rob Clerc heeft in de derde ronde van het internatio nale Suikerdamtoernooi in Amster dam alleen de leiding genomen. Clerc versloeg de Fransman Hisard, terwijl zijn mede-koplopers Drost. Jansen en Nimbi niet verder dan remises kwamen. Grootmeestergroep derde ronde: Clerc (Ned)-Hisard (Fr) 2-0, Gendler- man (Isr)-Baba Sy (Sen) 1-1, Souma- oro (Mal)-N'Diaye (Mal) 1-1, Wiersma (Ned)-Drost (Ned) 1-1, Curvich (VS)- Jansen (Ned) 1-1, Kaplan (VS)-Nim- bi (Kon) 1-1. Stand: 1. Clerc 5 pnt, 2-4 Drost, Jansen, Nimbi 4 pnt, 5-8 Wiersma, Sy, Kaplan, N'Diaye 3 pnt, 9 en 10 Hisard en Soumaoro 2 pnt, 11 en 12 Curvich en Gendlerman 1 pnt. .li uiv uic vigdiicii wiiicü aiic- 4 - die allen menen, dat ze verstand voetbal hebben. En wanneer rijke industrieel een speler pt. moet hij voetballen; of hij in het elftal past of niet. Dat is n mijn principes. Ik ben gewend rechtlijnig te denken. Bij Tonge- moest ik teveel geven. Ik kan overigens wel begrip voor op- gen. Het is gewoon een mentall- kwestie." akterverschillen bestaan er ook Belgische en Nederlandse bailers. Körver legt ze op de ;schaal: „Het voetbal in de eer divisie is me niet meegevallen. In jië was ik het beter gewend; het aar iets sierlijker. Daar staat fc tnover, dat de Nederlandse voet- l* er taktisch beter is onderlegd M zijn collega uit België. Die is f er. maar durft weinig." hij zich als trainer behaaglijk e luwte van de Gelderse vallei, tatief had Frans Körver het d van de verwachtingen terecht tker gespannen. Wageningens lige positie in de eerste divisie kleurloos aan. Jongstleden zon- wachtte hem opnieuw een flinke iptie: in een veel te harde wed- verloor zijn club met 2-1 van zwakke Helmond Sport. „Dat ';t, dat de bekerontmoeting met (vanavond in Eindhoven - red.) Ier goed in mijn schema past," Körver met spijt in zijn stem. zitten nog met de kater van het inde. Ik ben met blessures Ider, Tollenaar en Hazelhekke) in gele kaart (van der Ley) uit lond teruggekomen. Bovendien ip ik met enkele lichte blessures, voor PSV niet problematisch len zijn geweest, maar mij wel n baren. Nee, die wedstrijd in lerde ronde had zo mooi kunnen maar door de opdoffer in Hei- heeft hij voor ons aan waarde ugde ingeboet" PARIJS De twintigjarige Westduitse bokser Jörg Eipel zweeft nog steeds op de grens van leven en dood. Zaterdag avond werd hij in de Franse stad Creil door zijn uitdager Alain Marion knock-out gesla gen in een gevecht om de Euro pese titel in het weltergewicht. In de slotronde greep de Britse scheidsrechter Damkin, noch Eipels beleider Werner Pape in, toen duide lijk werd dat het voortzetten van de partij op zijn minst schadelijk was voor de gezondheid van de jonge Duitser. Nadat Eipel enige keren was neergeslagen kwam tenslotte de de finitieve knock-out voor de op dat moment weerloze bokser. Dankzij snel ingrijpen (het toepassen van hartmassage, injecties direct in de hartspier, het gebruik van een zuur stofmasker) is zaterdagavond (voor lopig) het leven gered van de bokser, die gisteravond nog altijd buiten be wustzijn was in de neuro-chirurgi- sche afdeling van de Beaujon-kli- niek te Parijs. Dit soort ongelukken is, gezien de verschuiving in de essentie van het boksen, niet langer uitzonderlijk. Bij het boksen is het accent meer en meer op het incasseren gekomen. De hoofdrolspelers in de meest intensie ve bokspartijen staan bloot aan een groot aantal slagen. Het komt voor dat zelfs de winnaar op weg naar, of in, de kleedkamer als gevolg daarvan nog buiten bewustzijn raakt. De op het hoofd geplaatste stoten veroorzaken een golf van schokken, met hersenletsel als uitvloeisel. Deze verwondingen zijn verantwoordelijk voor een bewustzijnsverlies, dat zul ke ernstige vormen kan aannemen, dat er geen herstel meer mogelijk is. Naar de aard van de geïncasseerde stoot kunnen verschillende knock outs worden onderscheiden. Door een stoot in de hartstreek of in de Solaris plexis daalt de bloeddruk plotseling en treedt er bloedarmoede in de hersenen op. De gevolgen van de aan de bovenzij de van het hoofd gerichte stoten zijn in het algemeen het ernstigst. Al naar gelang de druk van de ontvan gen slag treedt er een schok in de schedelwand op, of glijdt langs het hersenvlies, dat die wand omringt. De hersenen ondergaan twee ver schillende bewegingen. Het kan een hersenbloeding, of een bloedprop in de hersenen zijn. Er is een groot en onderkend gevaar, waaraan de boksers zich bij het blij vend incasseren van stoten bloot stellen: een chronische versuffing (punch-drunkness), de som van let sels die zich heeft opgestapeld in een reeks gevechten. Ongeveer tien jaar geleden heeft de Britse psychiater Johnson zestien profboksers onder zocht die hun loopbaan tenminste 22 jaar daarvoor hadden afgesloten. Op één na waren het allen lichtgewich ten. die 200 tot 300 gevechten had den geleverd. Hoewel slechts de helft van hen tekenen van een zich steeds verder ontwikkelende chronische versuffing vertoonde, vond Johnson bij dertien van de ex-boksers hersen letsel. Zij vertoonden reacties, die vergelijkbaar zijn met niet door sportblessures veroorzaakte zwak zinnigheid. Twee soorten geestelijke afwijkingen zijn bij het onderzoek van de zestien oud-boksers het dui delijkst naar voren gekomen. Ten eerste en dat is een direct gevolg van hersenletsel geheugenverlies. Ten tweede, minder in aantal, maar ernstiger van aard. een ziekelijke ja loezie als bijverschijnsel van seksue le Impotentie, of het zeer sterk, tot uitdrukking komen van bepaalde karaktereigenschappen (agressieve paranoia), of het ontstaan van be paalde psychoses, die erfelijk zouden kunnen zijn. Het ongeluk van de Jeugdige West duitse bokser Jörg Eipel lijkt tevens een uitvloeisel te zijn van de geringe machtspositie die een ringarts bij een bokswedstrijd bezit. Diens posi tie wordt nu, na het gebeuren met Eipel en met name diens (pn)moge- lijkheid tot ingrijpen tijdens een partij, seer ter discussie gesteld. Het lijkt duidelijk dat. indien de ringarts of de persoonlijke arts van Eipel de Westduitser na de eerste knock down had kunnen ondeizoeken, scheidsrechter Dakin uit Groot- Brittannië vrijwel zeker het advies had gekregen de strijd te staken, omdat Eipel de partij niet meer kon voortzetten. De scheidsrechter ech ter liet de ronde voortduren, waarna Eipel na de knock out niet meer overeind kwam. De 20-jarige West duitser nam overigens in augustus van dit jaar de titel van de Deen Hnsen over door een zeer omstreden diskwalificatie van Hansen. De reglementen van de boksbonden, of het nu de Franse betreft, of de Europese (EBU), dan wel de werel dorganisaties (WBC en WBA), geven aan dat de ringarts, van wie de aan wezigheid bij een gevecht om de Europese- of wereldtitel verplicht is, nooit op z'n eigen houtje tijdens de partij kan ingrijpen. Hij mag een bokser slechts onderzoeken op ver zoek van de scheidsrechter en gedu rende de pauze van één minuut tus sen elke ronde, na een vraag van de begeleider van de betreffende bok ser, in het geval-Eipel, zijn „ontdek ker" Werner Pape. Juist tegen deze beperkte macht van de arts ageert dokter Jacques Leclercq, de voorzitter van de medi sche commissie van de Franse boks- bond. „Ten aanzien van de medi sche bescherming van de bokser, tijdens het gevehct, zijn de regle menten niet zo zorgvuldig. Het is ln wezen abnomraal dat alleen de scheidsrechter en de verzorgers het gevecht kunnen onderbreken, ter wijl zowel de ringarts als de verte genwoordiger van de bond, die ver antwoordelijk is voor het gevehct, daartoe de mogelijkheid niet heb ben. In de Verenigde Staten en in Canda zijn de reglementen anders. Daar kan de arts op elk, door hem, gewenst moment ingrijpen". AMSTERDAM NV Het Neder lands Sportpark „Olympisch Sta dion" in Amsterdam heeft in het op 30 juni geëindigde boekjaar 1976-77 een verlies geleden van 102.217,- tegen een winst van 1.824,- in het voorgaande boek jaar. Het resultaat werd zeer nadelig beïnvloed door de toepassing van de nieuwe Wet Onroerend Goed- belasting. De gemeente Amster dam heeft door het niet tegelijk afschaffen van de vermakelijk heidsbelasting bij de invoering van deze onroerendgoed-belas- ting het Olympisch Stadion in grote financiële moeilijkheden gebracht. Inmiddels is de aanslag voor deze belasting over 1977, groot 115.000 gulden (de derde sinds 1 Juli) ontvangen, zodat het Olympisch Stadion nu in totaal reeds bijna 300.000 gulden aan onroerend-goed belasting aan de gemeente Amsterdam verschul digd is, zo is op de jaarvergade ring meegedeeld. Het bestuur heeft inmiddels hier over besprekingen gevoerd met de Amsterdamse wethouder van financiën. Een vermindering of kwijtschelding van de verschul digde belasting „maakt niet veel kans", zo werd gezegd. Als de on derhandelingen met de wethou der van financiën op niets uitlo pen, zal het bestuur een subsidie te verlenen ten bedrage van de verschuldigde belasting. Over deze besprekingen wilde het be stuur geen nadere informatie ver schaffen. Bij de goedkeuring van de wet onroerend-goed-belasting in de tweede kamer is het tijdstip van de afschaffing van de vermake lijkheidsbelasting overgelaten aan de gemeenten zelf. Amster dam zit nu in een „overlappings fase". De datum waarop deze be lasting zal worden afgeschaft is in Amsterdam nog steeds niet bekend. „Door dit alles wordt het particu lier initiatief vermoord", zei direc teur Otto Roffel. „Het Olympisch Stadion is bij het organiseren van toekomstige manifestaties, zoals het herdenken van het vijftigjarig bestaan van het stadion in mei van het volgend jaar. volkomen afhankelijk geworden van der den, gezien de slechte financiële positie", aldus Roffel. Over de huidige financiële situa tie wordt thans door het bestuur ook druk onderhandeld met derden. De verschillende evenementen in het verslagjaar trokken ongeveer 300.000 toeschouwers tegen ruim 400.000 in 1975-1976. De daling werd voornamelijk veroorzaakt door de vroege uitschakeling van Ajax in het voetbaltoernooi om de UEFA-Cup. De bruto-ontvang- sten van wedstrijden liepen daar door terug van 5,2 min tot 3,7 min. De gemeentelijke commissie „Functieverbetering Olympisch Stadion" is tot de conclusie geko men dat de belangrijkste functie van het stadion die van voetbal stadion ls en dat de huidige be zoekerscapaciteit van 63 000 zit- en staanplaatsen gehandhaafd moet blijven. De mogelijkheid van een ontwik keling in een multifunctionele richting van het stadion oordeel de de commissie twijfelachtig. Di rectie en commissarissen onder schrijven deze conclusie en be schouwen het uitgebrachte rap port als een extra aanzet om door te gaan met de pogingen de inten siteit van het gebruik van het Olympisch Stadion te verbeteren. Den Bosch DEN BOSCH Vier raadsleden van Den Bosch hebben een initia tief-voorstel ontwikkeld, dat er toe moet leiden dat het betaalde voetbal voor de Brabantse hoofd stad behouden blijft. De raadsle den Wijker en Pigmans (belden CDA), alsmede Neefs en Beek mans (beiden Bosch Belang) zul len deze door hen geschapen mo gelijkheid om FC Den Bosch fi nancieel te steunen ter behande ling voorleggen in de raadsverga dering van januari 1978. Eerder had de raad in meerderheid beslo ten het standpunt van B en W. geen steun meer aan FC Den Bosch te verlenen, te volgen. Het nieuwe voorstel van de vier raadsleden bevat de volgende punten: 1. De gemeente neemt van FC Den Bosch de rente- en aflos- slngspllchten van ln eerdere ver gaderingen toegezegde leningen definitief over. 2. De gemeente neemt het stadion over en laat dit FC Den Bosch, tegen een symbolische vergoe ding van een gulden, met terug werkende kracht tot 1 Januari 1977, ingebruiknemen. 3. De bijkomende inkomsten, die de gemeente zou ontvangen om dat FC Den Bosch in het stadion speelt (onder andere een groot bedrag aan parkeergelden), wor den vanaf 1 Januari aan FC Den Bosch toegekend. 4. Aan FC Den Bosch wordt een eenmalige subsidie van 60.000 gulden verstrekt, een bedrag dat gelijk is aan de door de KNVB toegezegde subsidie. De voorstellers weten zich ge steund door vele Bosschenaren, gezien de lijst met 21.000 handte keningen. die onlangs in Den Bosch werd opgehaald. Staking ATHENE - De Griekse voetbal profs hebben in Athene aange kondigd in staking te zullen gaan na de weigering van de Griekse voetbalbond een gezondheids- en pensioenfonds in het leven te roe pen. De staking moet op tweede kerstdag beginnen, maar volgens de voorzitter van de bond zal het competitieprogramma worden af gewerkt met amateurspelers. Argentinië BUEN08 AIRES Cesar Menot- ti, de trainer van het Argentijnse voetbalelftal, heeft in Buenos Ai res bekend gemaakt dat hij een aantal spelers, dat op dit moment ln Europa voetbalt, ln zijn selectie wil opnemen. Menotti noemde Enrique Wolff (middenvelder) en Alberto Kempes (aanvaller), die in Spanje onder contract staan. Hij heeft ook belangstelling voor Osvaldo Piazza, de centrale ver dediger van Saint Etienne. Den Haag DEN HAAO - Fred van Hal. de tijdelijk teruggetreden manager van FC Den Haag, zal voorlopig worden vervangen door bestuurs lid H. W. de Boer. Het bestuur van FC Den Haag heeft, nadat de heer Van Hal eind vorige week zijn taak als part-time manager voor enkele weken neerlegde, de werk zaamheden van Van Hal. die ook tweede voorzitter is, onder de an dere bestuursleden verdeeld. De heer De Boer zal de zaken betref fende spelers, trainers en wed strijden behandelen. Het onderwerp „trainers" is mede het breekpunt geweest voor Van Hal, die de betrekkelijk goedmoe dige aanpak van Malatinsky, trai ner tot het einde van dit seizoen, ondersteunde Met de opvolging van Malatinsky is ln het bestuur ook gelijk het punt management van de vereniging aan de orde gesteld en Van Hal heeft zich de hele ontwikkeling nogal aange trokken. Na contact met de spelers is een „verlanglijst" door de trainer op gesteld en op die lijst nam Piet de Visser, die onlangs bij RWDM ver trok, een vooraanstaande plaats in. Het lijkt echter dat de salaris eisen van De Visser voor Den Haag te hoog liggen. Rob Baan. die VVV aan het einde van het seizoen verlaat en eerder als Jeugdtrainer bij Den Haag werk te. wordt vermoedelijk de eerste kandidaat voor de vacature-Mala- tinsky.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11