Rolverdeling AZ'67 moeilijk Haagse winst in de Kuip FC VVV: voetbal onder het eredivisieniveau Hughes: eerste punt bij Ajaxp I 1 t 5» Doelman Meskovic aangewezen als schuldige voor verlies bij Volendam Van Zanten ziet af van Argentinië Geen treffers van Utrecht en FC Twente Henk van Leeuwen uitblinker Blessureproblemen achtervolgen Limburgers Van Rooy toevallige topscorer di Van der Smissen ten onder in finale iSte: NAC-Sparta JK In 14-jarige trainersloopbaan MAANDAG 19 DECEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet AMSTERDAM Jack van Zanten heeft de spelers van het Nederlands elftal verzocht zijn aanstelling als begeleider van de ploeg voor Argentinië niet langer te verlangen Hij ziet in verband met de weiger achtige houding van de heren Hogc .voning en Zwikstra geen mogelijkheid tot een goede sa menwerking te geraken en vraagt de spelers van verdere acties af te zien en zich neer te leggen bij de huidige gang van zaken Een en ander in ver band met de belangen van het Nederlands elftal. Eerder had den behalve de spelers ook de clubs en de drie belangenvere nigingen op de aanstelling van Van Zanten aangedrongen. De Amsterdamse zakenman had zich ten opzichte hiervan posi tief opgesteld doch wenste eerst de condities te vernemen. Hij ziet thans echter van iedere mogelijkheid af. Dat gebeurde nadat de KNVB zaterdag het volgende communiqué had uitgegeven: „Het bondsbes- tuur van de KNVB heeft ken nis genomen van de wensen die er bij spelers, clubs, trai ners en belangenorganisaties leven ten aanzien van de bege leiding van het Nederlands elf tal bij de voorbereiding op het toernooi voor het wereldkam pioenschap Aan het bestuur W K. 1978 is opgedragen deze wensen binnen de nchtlijnen die het bondsbestuur heeft uit gegeven te verwezenlijken. Dit houdt in dat enige rol voor Jack van Zanten in het W.K.- gebeuren is uitgesloten. Het bondsbestuur acht hiermede de discussie over deze zaak af- pe*aan". Jan Beek ROTTERDAM Scheids rechter Jan Beek heeft Feye- noord-FC Den Haag slechts drie kwartier kunnen leiden. In de rust van de wedstrijd ver zocht hij zijn grensrechter Har ry Borger zijn taak over te ne men. omdat hij werd gekweld door een blessure aan zijn rechter achillespees. Omdat het vinden naar een nieuwe grensrechter nogal wat tijd in beslag nam begon de tweede helft tien minuten later. Feyenoorder Nico Jansen be waart weinig prettige herinne ringen aan het kortstondige optreden van Beek. De Am sterdamse arbiter toonde Jan sen de gele kaart nadat deze Martin Jol onderuit had ge haald. Jol zelf werd later opge schreven omdat hij bij van een vrije trap niet voldoende af stand in acht nam. Bij Feye- noord zette het overigens nog al kwaad bloed dat de Hage naar Roger Albertsen die een grove overtreding tegen Ge rard van der Lem beging niet werd gestraft. Ook Wijnstekers die Hoekema tegen de grond werkte kwam er zonder gele kaart af. Gestaakt AMSTERDAM Twee wed strijden in het amateurvoetbal zijn zondag door de scheids rechter gestaakt. In de vierde klasse G van het district West II werd de wedstrijd tussen Flakkee en TDC in Middelhar- nis zeven minuten voor de rust gestaakt door scheidsrechter J. C. de Groot uit Vlaardlngen. Aanleiding was een incident, dat begon met een vrij zware overtreding van een speler van TDC De getroffen Flakkeeër regeerde agressief en liep de boosdoener moedwillig omver. Het publiek dromde samen op de plek des onheils, waarop de scheidsrechter zich bedreigd voelde en een eind aan de wed strijd maakte. In Maastricht kwam een voor tijdig einde aan het duel in de vierde klasse A van het district Zuid II tussen RKWL en Whi te Sur Het rumoer ontstond hier toen de scheidsrechter geen acht sloeg op een ver meende handsbal van een VVL-speler. die onmiddellijk daarna scoorde. Het gehele elf tal van White SUr ageerde fel tegen de beslissing en ook te gen volgende beslissingen van de arbiter Halverwege de tweede helft bij de stand 2-1. besloot Hafmans een speler van White Star. die niet vol doende afstand wilde nemen bij een vrije trap. uit het veld te sturen Toen het hele elftal hem daarop bestormde, staak te hij onmiddellijk de strijd. Erich Ribbeek KAISERSLAUTERN Erich Ribbeek, de trainer van Kaï- serslautern. zal na het wereld kampioenschap van 1978 in Argentinië de tweede trainer van de Westduitse voetbal bond worden De DFB had Jupp Derwali al benoemd als opvolger van Helmut Schön. die na Argentinië aftreedt Ribbeek. 40 jaar. werd aange zocht als assistent van de bondscoach, die per traditie de nationale coach opvolgt Za terdag. nadat Kalserslautern met 2-1 van Saarbrücken had gewonnen, maakte Ribbeek bekend, dat hij de voorstellen van de DFB aanvaardt door Theo Reitsma VOLENDAM De rolverdeling in het gezelschap van AZ'67 blijft een moeilijke zaak. Op dagen dat het niet loopt zoals het moet. is dat een gegeven dat de formatie hevig plaagt. Gisteren was het zo een dag. Volendam snoepte na het verrassende gelijke spel op de eerste competitiedag (1-1) nu zelfs een overwinning weg ten koste van de rijke buur. De overwinning van Volendam. 2-1, werd in het verslagen gezelschap erg soepel weggeduwd in de richting van Meskovic. De Joegoslaaf voelt bin nen korte tijd opnieuw het wantrou wen aan zijn bestaansrecht. Cor van der Hart: „Als Je maar een paar ballen krijgt, is het natuurlijk moei lijk. maar de goals schrijf ik toch wel toe aan de keeper". Daar kon Mesko vic het mee doen. Ook in het spelers gezelschap zocht men namelijk de schuldige al tussen de palen. Volendam scoorde in het laatste half uur zodat het publiek met goede herinneringen naar huis kon. Eerst dook Dick Helling achter een muur tje op dat stokstijf bleef sUan toen een vrije trap een boog tekende waarop koppen niet mogelijk was. Hellings omtrekkende beweging ein digde wel met een kopbal die Mesko vic slecnts uit de hoek van het doel kon ophalen. Drie minuten later leg de Helling de bal uit een vrije trap breed op Bond die nu langs een muurtje opnieuw de hoek zocht waarvan AZ dacht dat Meskovic deze tijdig had kunnen bereiken. Het gebeurde niet Pas in de laatste mi- UTRECHT Na afloop van FC Utrecht - FC Twente waren beide partijen tevreden met het behaalde gelijke spel. FC Utrecht omdat het met een verzwakt elftal defensief zonder tegentreffers had gespeeld en FC Twente omdat het in de slot fase aan een nederlaag was ont snapt Utrecht miste ditmaal in de verdedi ging Tervoort, Hildebrand en Cote en dat bracht aanvankelijk proble men met zich mee. Twente verzuim de daarvan in de beginfase te profi teren. Wel kopte Gritter de bal op de paal en forceerde dezelfde speler en kele hoekschoppen, maar echt ge vaarlijk werd het niet. FC Utrecht, dat zeer behoudend was gestart durfde halverwege de eerste helft wat agressiever te spelen. Toen bleek dat ook de verdediging van de Enschedeërs kwetsbaar was. Na rust werd Hulshorst bij de Utrechters vervangen door Van Ta- melen. die op de voor hem vreemde rechtervleugelverdedigersplaats moest debuteren. Hij deed dat voortreffelijk. rc LTRECHT tatttor. De Kruyk, Wicket Van Maurtk. Flight. Schubert. Cabo. Van Staa; Hamberg, Van Veen. Hulahorat (Van Tamelem. rc TWENTE: Van Oerven. Van Iersael. Drost, Overweg. Wildschut. Thljssen. Van der Vall. MUhren. Boa, Orltter, Thoresen. nuut rukte AZ zelf op. Een diepte pass van Jan Peters bereikte een vrijstaande Bert van Marwijk en die scoorde via een voortreffelijk schot Het heroptreden van Bert van Mar wijk (Van der Hart: „Ik denk dat ze hem teveel in de watten hebben ge legd") kwam eerder dan was ver wacht en werd via het doelpunt een succes. AZ kan nu denken dat het via hem en de nog nauwelijks ge bruikte rechterspits Verheyen een betere bezetting van de vleugels kan krijgen. Gisteren echter speelden to taal andere omstandigheden een rol. In de eerste plaats verzorgde Volen dam natuurlijk het tegenspel waar door het bezoek onder de categorie 'lastig' was op te bergen. Volendam speelde vanuit de veronderstelling dat AZ het initiatief maar moest nemen en dat het veld te klein moest zijn omdat AZ dan moeilijk uit de voeten kan. AZ kreeg inderdaad lang het initia tief maar kon niet spelerderwijs naar de triomf lopen. Metgod was ach terin een vrije verdediger die zich van alle taken ontlast voelde. Peters en Van Hanegem schoven voor hem in een laag tempo voornamelijk breed en Hovenkamp liep hautain met zijn vrijheid die Volendam hem had aangeboden. Voorin echter wachtte een linie die graag wilde, maar niet werd benut. Ook Nygaard niet. die zich vanaf het begin diep opstelde. Hij hoopte op pressie, maar die bleef uit. Van der Hart: „Toch hebben wij de gehele eerste helft op hun speelhelft gevoetbald. Teveel door het midden en dat was fout". De directe tegenstanders van Peters en Van Hanegem, Helling en Dick Bond groeiden in de wedstrijd naar een overheersende functie. Ze waren minder aan de bal. maar speelden effectiever. Na rust werd het door slaggevend. Toen namelijk was in de kleedkamer onderkend dat er moge lijkheden in de wedstrijd zaten die beproefd moesten worden. Jan Mak, de trainer: „We leden voor rust wat al te veel balverlies. We waren er voor de rust ook te weinig uitgeko men. Dat nu hebben we in de tweede helft veranderd". Het kwam het duel ten goede. Een leider stak bij AZ niet de hand om hoog om het duel richting te geven. Teveel werd er doelloos gelopen en in de weg gestaan. Volendam ver schafte zich toen maar terecht het genoegen om de wedstrijd te winnen. Voleodam-AZ'C7 M (0-0) - 66 HelUng 10. 70 Diclc Bond 2-0 89 Van Marwijk 2-1 Scheids rechter Berrevoeu Toeschouwers: 17.000. VOLENDAM: Hoek; Molenaar. André. Guyt. Van Wensveen. Dick Bond Helling. Jonk. Tol. Kramer. Billy Bond. AZT7 Meskovic: Amtt. Spelbos. Metgod. Ho venkamp (Vonk); Peters. Van Hanegem. Ny gaard. Ursem (Van Marwijk). Kist, Verheyen. door Richard Matthijsse Twee oud-Feyenoorders, Henk van Leeuwen (m) en Lex Schoenmaker (achter hem), be jubelen de overwinning van FC Den Haag op hun vroegere club. door Matty Verkamman DEVENTER Voor geen en kele eredivisieclub komt de winterpauze zo gelegen als voor FC VW. De Limburgers snakken al vele weken naar dit intermezzo. Dat verlangen valt te begrijpen, want een onge kend groot aantal blessures stelt de club niet meer in staat om volwaardig eredivisievoet bal te spelen. Blessures, ze worden door trainers nog al eens als ailbl gebruikt voor tegenvallende resultaten. Weinig ori ginele verhalen zijn dat doorgaans. Wanneer FC VW-trainer Rob Baan dit punt echter naar voren haalt als reden voor de slechte prestaties van de afgelopen maanden, dan heeft hij recht van spreken Ter Informatie: van de 34 contractspelers zijn er mo menteel maar liefst 17 geblesseerd. Zo moest men zaterdagavond de strijd bij Go Ahead ondermeer zon der de gebruikelijke aanval Kurci- nak-Hilkes-Jovanovtc aanbinden. Daarnaast bleven ook A-krachten als Van Rosmalen en Franken ge kwetst langs de lijn. Dat kon niet goed gaan tegen het de laatste we ken vijf punten uit de voorgaande drie wedstrijden plus FC Twente voor de KNVB-beker uitgeschakeld juist zo aardig draaiende Go Ahead Het ging ook niet goed FC VW bleek met dit team inderdaad tot niet meer dan een hopeloze wan vertoning ln staat. Dat het ln deze omstandigheden niet opnieuw tot een afstraffing kwam. als vorige week tegen Roda JC. zegt veel over de prestatie van Go Ahead. Ook de equipe van Bob Maaskant bakte er niet veel van. Kees van Kooten toon de weer eens aan dat hij ten onrechte niet bij een topclub onder contract staat, loopwonder Jacques van der Pas blonk uit en Jo Körver was Inci denteel sterk Voor het overige was het met Go Ahead ook huilen met de pet op. Het vermoeden dat Go Ahead-FC WV een verschrikkelijke wedstrijd was. Is dan ook juist. Rob Baan, die sinds gisteren zijn teleurstelling op wintersportvakan tie ln Oostenrijk probeert te verwer ken: „Wanneer de mensen het niet zo'n aardige wedstrijd hebben ge vonden. dan kan ik daar wel inko men. Maar in deze omstandigheden zat er voor ons niet meer in. Het wachten is nu op 8 Januari. Ik denk dat we dan weer compleet zullen zijn". Dat is te hopen voor hem Want met dit team wordt het knokken tegen de degradatie. Zo ver is het inmid dels al gekomen. Als het een beetje tegen zit dan levert de Hagenaar tijdens zijn (waarschijnlijk) laatste jaar ln Venlo. FC VW weer af in de afdeling, waar hij de club ooit ln zieltogende toestand aantrof: de eerste divisie dus. Alleen scheidsrechter Van Etteko- ven vond het kennelijk een aardige wedstrijd. Om nogal onduidelijke redenen verbond hij ln de eerste helft een verlenging van vijf minu ten. De tweede helft liet hij ook tot 48 minuten uitlopen Daarnaast kon hij dit keer volstrekt niet duidelijk maken, waarom hij als het arbitrale talent bij uitstek wordt beschouwd. Go Ahead-FC VW was vaak een schoppartij (FC VW maakte 32 overtredingen. Go Ahead 17). die Van Ettekoven niet beteugelde. Vooral de Limburgse nieuweling Frans Nijssen ging tegen Jo Körver als een dwaas te keer Deze back was meerdere malen rijp voor rood. maar kreeg slechts geel. Wanneer men een speler als Nijssen bezig ziet maar ook Hermans. Schreurs en Advocaat hakten er re gelmatig op los dan rijst het ver moeden dat de vele blessures ook lets met de eigen speelwijze te ma ken hebben. Actie vraagt immers om reactie, de ene aanslag lokt de andere uit. In dat opzicht viel het irritante spel van Dick Advocaat weer eens in negatieve zin op. De Hagenaar raakt al op leeftijd, dus hij zal niet meer veranderen, maar het is onbegrijpelijk dat. bijvoor beeld, een trainer niet tegen hem optreedt Advocaat kan als geen an der „uitdelen", maar gedraagt zich als een zeurderig, verwend jongetje wanneer hij wordt „gepakt". Dit keer had hij herhaaldelijk ruzie met zijn directe tegenstander Van der Pas. die hem trouwens volledig over troefde. Opmerkelijk genoeg was dit FC VW nog dicht bij een winstpunt. Halverwege de tweede helft from melde Gerrie de Jonge de bal achter de blunderende doelman Hennie Spijkerman. Dat betekende 1-1, in de „verlenging" van de eerste helft had Van Kooten 1-0 binnen gekopt. Het mentaal kwetsbare Go Ahead was na die gelijkmaker toe aan puntverlies, want eerder had Teun Kist een onverdiende penalty (Van Kooten liet zich vallen) op ongeloof lijke wijze verprutst: een meter of zes over en naast. Het wel veel sterker Go Ahead won toch terecht Advocaat verdedigde ongelukkig uit. hetgeen buldozer Jan Groeneweg de kans schonk om raak te mikken: 2-1. Co Eacks-FC WV M «1-0» 44. Van Koo ten 10. 71 Huub Janssen 1-1. 78 Oroeneweg 2- l Scheidsrechter Van Ettekoven. toeschou wer» 5000 Co ahead Eagle*: Spijkerman; Strtjdveen. BJer- re, Lodeweges. KLst. Van der Pas. Woudsma. Oude WcsseUnk; Oroeneweg. Van Kooten. Kör ver (KrlsUansen) FC WV: Sobczak Nijssen. Rettkowskl. Her- «nana. Schreurs; Pala (Henk Janssen). Oostrom. Van der Welde. Advocaat. Brunenberg (Huub Janssen). De Jonge. „Ik voelde toen we in de kleedkamer van het stadion kwamen, dat de sfeer bijzonder gespannen was, en dat er iets abnormaals zou gebeu ren." Zo verantwoordde Henk van Leeuwen, de absolute uitblinker in de confrontatie tussen Rotterdam en Den Haag de stemming bij zijn ploeg. De 26-jarige Van Leeuwen die ooit het shirt van Feyenoord droeg, bleek in een voortreffelijke vorm te steken. Vooral in de eerste helft was hij voor de verdediging van Feye noord ongrijpbaar. Zijn directe te genstander Wim Rijsbergen die toch al menige internationale spits schaakmat heeft gezet, werd door Van Leeuwen regelmatig overklast. En toen de Hagenaar na twintig mi nuten ook nog een fout van zijn tegenstander bekwaam afstrafte, moet bij menig verstokte aanhanger van de Rotterdammers de gedachte zijn opgeweld waarom Feyenoord de laatste twee jaar zoveel miljoenen heeft uitgegeven voor een spitsspe- ler van allure. Van Leeuwen merkte na de strijd op dat het hem veel voldoening had gegeven dat niet Nico Jansen, Clyde Best of Gerard van der Lem ook maar één moment in staat zijn geweest het duel naar hun hand te zetten. Feyenoord-trainer Boskov weet het ook niet meer hoe hij de meest ideale frontlinie kan formeren. In elk geval niet door Nico Jansen als linksbui ten te posteren. „Ik ga op die plaats kapot. Als het zo doorgaat, ben ik over enkele weken nog geen 25.000,- meer waard," meende Jan sen die na rust door Melis werd ver vangen. Feyenoord keek toen al tegen een 0-2 achterstand aan, dank zij een treffer van Albertsen die gretig gebruik had gemaakt van een ragfijne pass van Van Leeuwen. De Rotterdammers die na rust. zonder overigens enig overleg, het doel van FC Den Haag bestormden, kwamen echter niet verder dan een treffer van Willy Kreuz. die via het gelaat van Van Leeuwen langs de goed spelende doelman Galjé in het net vloog: 1-2. door Erik Oudshoorn ,Va itl TILBURG Soms kan een greep onverwacht veel rend( opleveren, Willem Il-trainer Brouwer heeft waarschijnlijk P1! op gespeculeerd toen hij uitfV arremoede vieugespeler Henl Rooy in de spits posteerde. Ei teraf blijkt het een succes. De I lange Tilburgse Bosschenaar in de nadagen van zijn roe: voetbalcarrière tot de ontdel dat hij geknipt is voor het bi van goaltjesdief. Gisteren bracht hij in het duel met Exci (H) zijn totale seizoen-produkt tien treffers. Daarmee wist Rooy zijn positie in de kop vaiif' scorerslijstje te handhaven. kc De spitsspeler van Willem II ge^pl alle bescheidenheid toe dat hij eigenlijk geen bewonderenswa ge prestaties voor heeft geleQ( Henk van Rooy: „Ik heb nie|va gevoel dat ik nu beter speel djte, andere seizoenen. Mijn loopvq^ gen is zonder meer slecht. vaqge dat ik liever in alle rust een doe|^e kans afwacht. Het loopt ander gek in de voetballerij. Ik ben i en heb gespeeld bij NAC, Rods Den Bsoch en Wilhelmina. Noi er veel belangstelling voor m weest. Nu schiet je er een paar staan er gelijk drie clubs o stoep. Vooral het aanbod van Belgische makelaar sprak me aan. Maar goed, ik heb nog contract tot eind van dit seizo( te Dick Helling blijft juichend liggen, nadat hij Volendam aan een 1-0-voorsprong heeft geholpen. Frank Kramer (1) en Johnny van Wensveen geven op een andere manier blijk van hun vreugde. ROTTERDAM Dat FC Den Haag in de Kuip zo verrassend (1- 3) zou toeslaan, is nauwelijks te begrijpen voor wie weet hoe de laatste weken de stemming in het Haagse kamp was. Een reeks van teleurstellende resultaten had al het zelfvertrouwen uit de fusieclub gezogen en als de trend zich zou doorzetten, leek degradatiemisère niet uitgesloten. Maar als de nood aan de man is, komen kennelijk mysterieuze krachten tevoorschijn. Van Rooy kwam, zoals gezegd, I een toevalstreffer op de mid plaats terecht. Tijdens de strijl de eerste periodetitel werd dl lentvolle Burhenne voor een sdF pelijke prijs overgedragen aam mond Sport, waardoor Jan Broj plotseling zonder spits kwam t ten. Wie denkt dat Willem 1 berust in de huidige (voordelig! tuatie, heeft het mis. Er wordi degelijk nog gezocht naar eeri taalbaar alternatief voor Burha Daarbij wordt gedacht aan een ij terspits, zodat Van Rooy zijn pij niet behoeft af te staan. Vice-v zitter Maas: „We hebben afgelM weken getracht een voetballer huren. Aanvankelijk zag het er I uit dat het Atze Bouman van ging worden, maar op het la: moment zagen de Amsterdam; ervan af. Nu zijn we nog in deu_ met Gerard van Berlo van Je.. Misschien wordt dat wat." m Willem II-Exeelsior l-l (0-1) 3. Van der 8] 78. Van Rooy 1-1 Scheidsrechter: Bakk( schouwers 3100. Vermunt (Excelsior) waarschuwing wegens tljdrekken. Dat Van Leeuwen zijn verdediging te hulp was geschoten, was tekenend voor de angst van de Hagenaars die alleen nog maar aan verdedigen dachten. Tegen het einde legde Fey enoord het hoofd in de schoenen. En in de laatste minuut kon Jol nog dankbaar gebruik maken van een foutje van invaller Melis: 1-3. Trainer Anton Malatinsky van FC Den Haag prees de discipline en de werklust van zijn elftal. „Er zijn nu in de defensie eens geen kardinale fouten gemaakt." merkte hij op. Al te optimistische consequenties wen ste de Tsjech aan de verdiende zege niet te verbinden. „Bij FC Den Haag weet je het nooit," dekte hij zich alvast in. Feyenoords tweede neder laag in zeven dagen vorige week werd met 2-3 van NEC verloren staat niet op zichzelf. Er is ln het elftal geen enkel evenwicht, noch creativiteit. Als Best, zoals dat giste ren door Van Vliet gebeurde, volle dig aan de ketting wordt gelegd, en Nico Jansen als linksbuiten moet optreden, hoeft Veendam tweede kerstdag ln het bekerduel niet te wanhopen. Gelukkig voor Boskov is Wim Janssen dan weer van de partij. Feyenoord-FC Den Hup 1-3 (0-2). Van Leeuwen 0-1. 43. Albertsen 0-2, 53. Kieuz 1-2, 89 Jol 1-3. Scheidsrechter; Beek (Borger). Toeschouwers: 20.000. Feyenoord: Treytel. Schneider, Mansveld. Rijs bergen. Wijnstekers. Notten. Snoek (Budding), Kreuz. van der Lem. Best. Nico Jansen (Melis). Den Haat: Galjé. Jol, Van Vliet, Ouwehand. Tempelaar; KUa. Schoenmaker, Hoekema, Al bertsen, Van Leeuwen, Zondervan. fiEESWIJK-DINTHER (ANP) - De Fransman Francis Connesson is in Heeswijk/Dinther Europees kampi oen anker kader 47/1 geworden. In de finale versloeg hij de Nederlander Chris van der Smissen in zes beur ten: 300-27. In het eindklassement bezet Hans Vultlnk de vijfde plaats. er] Forluna SC-FC Vlaardlngen 0-0 Scheidsreful Oans, toeschouwers: 3400 \t€ FC Groningen-PEC Zwolle 4-1 (2-1) 12 Houlajf 1-0. 20. Hendriks 11. 43 Bakker 2-1, 61 BiT, 3-1, 72. Houtman 4-1. Scheidsrechter: WelBl Toeschouwers: 14.000 Kg Heerenveen-FC Dordrecht 4-0 (1-0) 38. Keipll 0. 40. Kenter 2-0, 61 Visser 3-0. 80. Mlddef 4-0, Scheidsrechter Jansen Toeschod 3500. Van de Heide (Heerenveen) kreeg et nd kaart na een te harde actie tegen Va ,u. Linden (Dordrecht), die uit het veld we 41 stuurd na een gele kaart en aanmerkini IH] de leiding. jtt« t 1 FC Den Bosch-SC Amersfoort 0-1 (0-0) 9 rg| manluk 0-1, Scheidsrechter: Jonker. Toe wers: 2600 Kn nu Helmond Sport-Wafeninfen 2-1 (1-0) 32. 1 eni rink (strafschop) 1-0, 72. Hazelhekke 1 arv. Burhenne 2-1 Scheidsrechter Klint. Toe were: 2400. Gele kaart voor Van der Berg nlngen) wegens te hard spel t f Eindhoven-SC Cambunr 2-1 (1-1) 27 Vl JV Ham 0-1. 37 Schapendonk 1-1 79 Sc! ml donk 2-1. Scheidsrechter: Van Dijken. )0r schouwers: 2900. Heracles-Veendam 0-1 (0-1) 44 Brouwi Scheidsrechter: Manuel. Toeschouwers: aai 0g. tea g( let BREDA NAC-Sparta eindigd als het begonnen was. De toesc wers misten zodoende de jus dit hoofdgerecht smakelijk kan ma NAC, dat de geschorste Budis: de geblesseerde Brouwers aai ebl kant moest laten, leek het e et kwartier op weg om die jus op te toveren. In die periode moestfc Doesburg enkele keren zijn k er( tonen. Maar naarmate de weds en vorderde kreeg de ploeg van tr elij Cor Brom steeds meer greep ojjdr spel. Zeker op het middenveld liet NAC het namelijk wat al td afweten. Met name Gerrie Dafcek die veelvuldig balverlies inleidt jjn tru r,*>t T.et elf e" höele NAC: De Jong. Krijnen. Bakker. Diercl ker, Neeskens. Quaars. Damen Vreyssen, Storm, Ooodlass SPARTA: Doesburg: Jansen. Balkestel rijt. Meutstege. Van Zoest. De Qoey. Valke (Van Staveren). Peltzer, Clarke eld AMSTERDAM - Eindigde de wed strijd Ajax-Haarlem in De Meer in een gelijkspel (1-1), het duel tussen de trainers Ivic en Hughes op de bank leverde een duidelijke zege op voor de Brit. Het eerste half uur deden belden niet voor elkaar onder in het schreeuwen van aanwijzingen naar hun spelers, maar naarmate de strijd vorderde sprong Hughes steeds driftiger op. Een prachtige schijnbeweging naar een bal die vlak bij hem over de zijlijn verdween en een sprint naar de middenstip na Haarlems gelijkmaker vormde de hoogtepunten van zijn optreden. De Haarlemse trainer had dan ook alle reden om gelukkig te zijn.Jk zit nu veertien Jaar in het vak en dit is het eerste punt dat ik in De Meer pak. Ik geloof dat Haarlem hier zijn laatste punten behaalde in de tijd van Wim Roosen en Kick Smit, grijnsde Hughes na afloop. Haarlem was naar Amsterdam geko men om een punt te pakken. Im mers. zouden zij verliezen dan lag het degradatiegevaar om de hoek. Hughes had zijn ploeg de opdracht gegeven op zekerheid te spelen. Ajax mocht komen, maar Ajax liet op zich wachten. Op het middenveld verlie pen in de eerste helft de combinaties nog wel redelijk, waarbij met name Amesen zich herhaaldelijk onder scheidde, maar naderde men het pel doel van Rob Boersma dan wist ou Ajacieden weinig meer te bed( ijn dan een hoge voorzet richting an- Die moest echter voortduren! ing onderspit delven in de lucht teg fug boomlange Piet Huyg. „Onbegc Ijni werk", merkte Geels na de wed Ie s op. „Die Jongen is geloof ik wefcoo meter. Het lijkt wel een baller." AJAX - HAARLEM l-l (041) -59 Qeeli ft' Van den Berg l-l Scheidsrechter Oeui^011 schouwers 6000. AJAX: Schrijvers; Zuldema, Krol. Va» 1 Everse; Erkens. Arnesen (Lerby), Scha u- Llng. Geels. Meijer (Tahamata)» HAARLEM: Boersma; Wentink, De Huyg. Melgers. Oeorge. Van der Ban Lensen (Fernandez). Van de Berg. De I

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8