Huren belemmeren stadsvernieuwing Mondriaan werd niet gemist door museum Sociale Academie kan gaan bouwen Den Haag in brief aan nieuwe minister KORT NIEUWS Over jaar bestemmingsplan Schipperskwartier Tanthof krijgt kinderboerderij Haagse raadsleden stellen vragen NABEZORGING VAN DE KRANT Begin 1978 bij CS Den Haag Eigen straat voor cineast Bert Haanstra Te lange dagen voor assistent-artsen UIT BRIEVEN VAN LEZERS Aanval RCL lijdt aan vormverlies Amateurselectie gelijk tegen Blauw Zwart Programma DONDERDAG 15 DECEMBER 1977 REGIO DEN HAAG Trouw/KwartetH6 jjj Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Haagse wethouder Hardon (stadsontwikke ling) heelt een brie! klaar liggen voor de nieuwe minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening waarin hij schrijft dat het stadsvernieuwingsproces in Den Haag. bij zulke hoge huren, niet verder kan gaan. Hij wijst er in de brief op dat Den Haag een aantal bouwplannen heeft, waaraan de gemeente niet eens durft te beginnen vanwege de ontwikkeling van de huren De wethouder deelde dit gisteren mee tijdens de vergadering van de raadscommissie voor stadsontwik keling. De commissie behandelde de raadsadressen van het Huurdersko- mitee Schilderswijk. Deze organisa tie had enige tijd geleden scherp geprotesteerd tegen de hoge huur prijzen van 41 nieuwbouwwoningen aan de Jan van Goyenstraat. Het plan voor de bouw van de woningen was in goede samenwerking tussen gemeente en bewonersorganisaties ontwikkeld. Aanvankelijk werden afspraken gemaakt voor huren tus sen de 285 en 300 gulden per maand. Dat bedrag werd door de bewoners onder protest aanvaard, maar tij dens de bouw bleken de huren nog eens gegroeid te zijn naar gemiddeld 325 gulden per maand. Een voorbeeld van de stijging: bij het slaan van de eerste paal was er de afspraak dat een vierkamerwo ning 420 gulden zou gaan kosten, waarbij een bedrag van 65 gulden inbegrepen was als servicekosten. Diezelfde woning kost nu meer dan Stadsschoon DEN HAAG De Adviescommissie voor het stadsschoon in Den Haag wordt na acht jaar opgeheven. De commissie, bestaande uit architec ten en vertegenwoordigers van de Haagse burgerij, had tot taak het college van Den Haag te adviseren over aangelegenheden, die uit oog punt van stadsschoon voor de ge meente van overwegend belang wor den geacht. In de loop der jaren moest echter worden geconstateerd dat de commissie niet aan de ver wachtingen beantwoordde. De com missie heeft ook zelf herhaaldelijk gesignaleerd niet bevredigend te kunnen functioneren. Zij wijt dit deels aan de omstandigheid, dat zij te weinig of in een te laat stadium zou worden betrokken bij zaken en ontwikkelingen, die naar haar me ning voor het stadsschoon van be lang zijn en deels aan de onduide lijkheid van haar taakomschrijving. Oude Haagweg DEN HAAG B en w van Den Haag vinden het bouwplan Oude Haagweg een belangrijke verbete ring van de huidige rommelige situ atie. Dit schrijft het college in een brief aan een groot aantal bewoners uit de omgeving, die bezwaren had den gemaakt tegen de voorgenomen bouw van een showroom met daar boven vijf lagen twee- en driekamer woningen. B. en w. vinden het bouw plan zodanig aansluiten op de be staande bebouwing van de Oude Haagweg en de Thorbeckelaan dat volgens hen het karakter van de buurt er niet door wordt geschaad. 560 gulden: de huur steeg naar onge veer 425 gulden en de servicekosten verdubbelden. Vanuit de Schilders wijk kwamen dan ook felle protesten tegen de onbetaalbare huren en ser vicekosten. Er werd bij de gemeente op aangedrongen alle mogelijke middelen aan te wenden om de hu ren van deze en toekomstige nieuw bouw omlaag te krijgen. Het protest werd met 1250 handtekeningen kracht bijgezet. De wethouder toonde gisteren veel begrip voor de klachten vanuit de wijk. Hij zegde toe bij dit complex alle mogelijke middelen aan te wen den om de huren zo laag mogelijk te houden. Er kon echter niet meer beloofd worden dan een poging om door allerlei gemeentelijke subsidies iets van de huren af te halen. De wethouder begreep, zo zei hij, de aarzeling van de bevolking om een woning te aanvaarden met een hoge huur, omdat men dan genoodzaakt is individuele huursubsidie aan te vragen. Zijns inziens werd de aarze ling ingegeven door de angst dat de huursubsidieregeling geen stand houdt en dat men dan alsnog een onaanvaardbare huurlast op de schouders krijgt. Het streven om de huursubsidie een wettelijke basis te geven werd dan ook volledig door hem gesteund. Hij beloofde zich sterk te zullen maken bij het minis terie, want „de bewoners hebben er recht op te weten aan welke kant de gemeente staat", aldus Hardon. Haagse raadscommissie gaat akkoord Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De raadscommissie voor stadsontwikke ling in Den Haag heeft gisteren een voorbereidingsbe- sluit goedgekeurd voor het Schipperskwartier. Als de gemeenteraad binnenkort een definitief voorbereidings- besluit neemt kunnen in het komende jaar ongewenste bouwontwikkelingen in het wijkje lang de Trekvliet tegengegaan worden. De ambtenaren van de gemeentelijke dienst werken momenteel in samenwerking met de overleggroep Schipperskwartier aan een bestemmingsplan voor het gebied dat globaal begrensd wordt door de Fijnjekade, de spoorbaan Den Haag-Amsterdam, de Trekweg en de Goudriaankade. Het bestemmingsplan moet nu binnen een jaar op tafel liggen, immers het voorbereidingsbe- sluit dat de raad gaat nemen beschermt het gebied een jaar lang tegen „ongunstige stedebouwkundige ontwik kelingen". Er wordt eerst een structuurplan gemaakt. Aan de hand van deze globale toekomstschets van de wijk wordt het ontwerp-bestemmingsplan opgesteld. Overigens zit wethouder Hardon (stadsontwikkeling) nog met een „ongewenste ontwikkeling" in zijn maag; projectontwikkelaar Eurowoningen heeft in het verle den ooit toestemming gekregen om aan de Goudriaan kade een project koopwoningen te bouwen. Aan de andere kant is de aan de bewoners van het Schippers kwartier beloofd dat er in de wijk alleen maar nieuwe woningen in de laagste prijsklasse zouden komen. Bij stadsontwikkeling zoekt men nu naar een mogelijkheid om Eurowoningen elders in de stad een minder omstre den bouwterrein aan te bieden. Wethouder Hardon deelde gisteren in de raadscommissie mee dat de raad zich op korte termijn zal kunnen uitspreken over het alternatief dat aan Eurowoningen geboden wordt. Op de foto het Schipperskwartier: door de spoorbaan Den Haag/Amsterdam, de Goudriaankade, de Trekweg en de Fijnjekade afgesneden van de rest van de Haagse binnenstad. DELFT In januari moet de gemeenteraad van Delft een beslissing nemen over het voorstel van het college om een krediet van 482.320 gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg van een kinderboerde rij in de Delftse nieuwbouw wijk Tanthof. Reeds geruimte tijd geleden is een opzet gemaakt voor een combinatie kinderboerderij/ waterspeeltuin in Tanthof. In het plan was tevens de aanleg van school- en kindertuinen opgenomen. In talrijke voorbe reidende besprekingen zijn de verschillende mogelijkheden tegen elkaar afgewogen. Hier bij werd tevens de aanleg van het zwembad Kerkpolder en de concurrentie, die dit project zou kunnen ondervinden van een eventueel aan te leggen waterspeeltuin, al dan niet in combinatie met een kinder boerderij besproken. Tenslotte is gekozen voor de aanleg van een kinderboerde rij met een eenvoudige opzet. In deze opzet is de boerderij Abtswoude (ten dele door een storm verwoest) als middel punt gekozen. Het woonhuis van de boerderij zal als dienst woning van de beheerder fun geren. Van de grotendeels in gestorte schuur wordt voorlo pig een fietsenstalling ge maakt. De kleine en grote stal ten noorden van de boerderij worden geschikt gemaakt voor stalling van kleinvee. De grote schuur zal gebruikt kunnen worden voor grotere dieren zo als pony's, ezels en kalveren. Tenslotte moeten hekwerken worden geplaatst rondom de onderscheiden weiden voor de verschillende soorten dieren. Voor dit alles is dus 482.320.- nodig, waarvoor het college een krediet wil verschaffen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG In de gemeenteraad van Den Haag is verbaasd gereageerd op de berichten dat er bij de oplossing van de schilderijendiefstal uit het Gemeentemuseum meer doeken zijn teruggevonden dan er vermist waren. Bouwplan DEN HAAG De dienst stadsont wikkeling van de gemeente Den Haag vindt dat de plannen voor nieuwbouw op de plaats van de pan den aan de Koninglnnegracht-Hout- weg-Laan van Roos en Doorn niet voldoen aan de criteria, die de ge meente (onder meer met het oog op het beschermd stadsgezicht) stelt. De architect en de opdrachtgever van de overigens nog steeds niet openbaar gemaakte plannen moe ten hun voorstel eerst bijschaven Afgelopen zomer werd bekend dat er voor dit fraaie stukje Den Haag nieuwbouwplannen in de maak zijn. Het PvdA-raadslid Ten Velden in formeerde daarop verontrust naar de mogelijkheden van een dergelijk plan. Zowel het CDA-raadslid Blankestijn als de mevrouw Sicman (WD) heeft burgemeester en wethouders om op heldering gevraagd over de controle op de schilderijenvoorraad in de kel ders van het Gemeentemuseum. Toen de Haagse politie het afgelo pen weekend de schilderijenroof op loste, werden er twaalf gestolen schilderijen onbeschadigd terugge vonden. Er waren echter maar elf schilderijen, met een totale waarde van bijna een half miljoen gulden, door het museum als vermist opge geven. Het twaalfde doek: een Mon driaan met een waarde van 40.000 gulden. Het raadslid Sicman wil dat het col lege van b. en w. de gemeenteraad zo snel mogelijk op de hoogte brengt van de manier waarop het kunstbe zit in het Gemeentemuseum is gere gistreerd. Blankestijn stelt het colle ge de sceptische vraag of het moge lijk Is dat nog meer stukken uit de kelders van het museum ontbreken zonder dat dit is opgemerkt. Zoals bekend heeft de Haagse politie het afgelopen week-end een beamb te van een Haagse nachtveiligheids dienst gerearresteerd die heeft be kend samen met enkele familieleden tijdens nachtdiensten de schilderij en vla een achterdeurtje uit het mu seum te hebben gesmokkeld. De diefstal vond begin november plaats maar werd niet onmiddelijk door het personeel van het gemeentemuseum ontdekt. Na het ontdekken van de diefstal heeft de direkteur van het Gemeentemuseum aan één van de Haagse dagbladen toegegeven dat de kunstvoorraad in de kelders van het museum maar zelden gecontro leerd wordt. Uw krant onverhoopt niet ont vangen? Als u voor 12 uur belt wordt de krant zo vlug mogelijk, maar in ieder geval dezelfde dag nog, bij u nabezorgd. In DEN HAAG, VOORBURG en RIJSWIJK kunt u bellen nummer 070-469445 In DELFT nummer 015-132519, b.g.g. 070-469445. Voor LEIDEN nummer 070-469445. Buiten deze plaatsen kunt u zich in verbinding stellen met de agent. Gemeente waarschuwt voor koop panden in saneringsgebieden Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - „Waar schuwing koop hier geen huis." Deze krachtige taal komt voor op een affiche, dat op korte termijn veelvuldig te zien zal zijn in de Haagse stadsvernieu wingsgebieden. Het is een on derdeel van een actie van de gemeente Den Haag. op het affiche waarschuwt de ge meente ervoor dat ze bezig is in de omgeving huizen en panden aan te kopen die nodig zijn voor de uitvoering van stads vernieuwingsplannen. Adspi- rant-kopers wordt aangeraden geen huis te kopen vanwege het risico er op korte termijn beduidend minder voor terug te krijgen. Het affiche advi seert om eerst maar contact op te nemen met de gemeente. De gemeente Den Haag heeft naast het affiche ook een fol dertje uitgebracht, waarin een paar algemene tips staan voor mensen die van plan zijn een huis te gaan kopen. De folder bevat verder onder andere een plattegrond van Den Haag waarop de stadsvernieuwings gebieden aangegeven zijn. De gemeente Den Haag is deze aktie gestart vanwege de ern stige risico's die het kopen van een huis in een stadsvernieu wingsgebied meebrengt. Zo is de prijs die de gemeente bereid is te betalen een stuk lager dan de koopsom die men zelf be taald heeft, terwijl diegene die niet vrijwillig aan de gemeente verkoopt met dwangmaatrege len te maken kan krijgen. Daarbij komt nog dat er dan voor de tweede keer in korte tijd verhuisd moet worden. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het college van b. en w. van Den Haag wil voor de nieuwbouw van de Haagse Sociale Academie zo spoedig moge lijk de benodigde grond in het Forumgebied bij het Centraal Station beschikbaar stellen. Dit schrijft het college in eenbrief nQR gewerkt aan de uitwerking van aan het bestuur van de HSA. Deeen tweetal varianten en b. en w. van nieuwe accommodatie krijgt een Den Haag hopen dat de gemeente plaats in het bouwblok _tussen de raad ZjCh in het begin van het vol gend jaar over deze varianten zal kunnen uitspreken. Oranjebuitensingel en de Rijnstraat. In de brief belooft het college er naar te zullen streven het bouwterrein zo vroeg mogelijk in 1978 aan de HSA te zullen uitgeven. B. en w. wijzen erop dat er momen teel. vooruitlopend op de herontwik keling van het Forumgebied. een schetsplan ontwikkeld wordt voor het genoemde bouwblok. Storend bij deze werkzaamheden is echter dat nog steeds niet duidelijk is hoe de route van tramlijn 9 tussen het Haagse centrum, het Centraal Stati on en Scheveningen zal gaan lopen. Zolang daarover nog geen beslissing is genomen, valt ook niet te zeggen wat voor consequenties dit gaat heb ben voor de omvang het het te be bouwen terrein. Er wordt momenteel ZOETERMEER Gistermiddag viel het doek voor cineast Bert Haanstra. Gelukkig was het alleen maar het doek, dat deze filmer moest verwijde ren ter onthulling van het straatna- menbordje in de naar hem genoemde straat: de „Bert Haanstrastrook". Deze strook ligt in de wijk Buyten- wegh de Leyens en maakt deel uit van een woonbuurtje waar dertig straten naar binnen- en buitenlandse filmregisseurs, acteurs en actrices zijn genoemd, waaronder de Chaplin- strook, de Disneystrook en de Buster Keatonstrook. Voor Berl llaanstra had de gemeente Zoetermeer nog een extra verrassing in petto. Bij het te onthullen naam bordje was de muziektent uit de film „Fanfare", gemaakt door Bert llaan stra. opgesteld met daarin de muziek kapel van het Zoetermrervc politie korps. die het „Fanfare-lied" even eens uil de film, ten gehorr bracht. Dit leverde een uitbundig bravo-ge- roep van de zijde van Bert Haanstra op. die deze verrassing ten zeerste waardeerde Na het de onthullings plechtigheid vertrok het gezelschap naar het theater De Graanschuur, waar de films „Glas" en „Zoo" wer den vertoond. Bert Haanstra leidde beide films aelf in. DEN HAAG De assistenten van artsen in ziekenhuis Leyenburg in Den Haag maken te lange werkda gen. Dat menen vier Haagse raadsle den die vragen aan burgemeester en wethouders hebben gesteld over de werktijden van specialisten in oplei ding. Steve Biko De ANJV in Den Haag wil het Paul Krugerplein omdopen in Steve Bikoplein. Beide man nen zijn het waard dat zij in een straatnaam herinnerd wor den, maar het is onzin als de ANJV suggereert dat Paul Kruger een van de grondleg gers is geweest van de „apart heidspolitiek", waarover men zich hier in Nederland zo druk maakt. Paul Kruger was een kind van zijn tijd. Voordat hij in 1825 geboren werd in Vaal- bank (Kaapkolonie) was er al lang „apartheidspolitiek" in die zin dat zwarte mensen overal voor gebruikt werden. Leest men de geschiedenis van Zuid-Afrika goed, dan komt men tot de conclusie dat de geschiedenis van Zuid-Afrika naar dfe apartheidspolitiek heeft geleid, die men nu mee maakt. Paul Kruger is de man die op jeugdige leeftijd al ge roepen werd zijn land te verde digen tegen het Engelse kolo nialisme en dat is steeds zijn levenstaak geweest, totdat hij in 1904 overleed. Wat Steve Biko betreft moet het eerst nog bewezen worden of hij werkelijk een martelaar genoemd kan worden. De voor lichting dramatiseert hier in Nederland heel erg en niet al les behoeft geloofd te worden. Rijswijk P. de Boer. Een lachende Bert Haanstra toont het zojuist onthulde naambordje met zijn naam. Burgemeester Wegstapel, die de Nederlandse cineast nog een extra verrassing bereidde, kijkt toe. KERSTCONCERT Morgen avond geeft het Christelijk Mannen koor „Scheveningen" in samenwer king met het Christelijk Mannen koor „Die Rhijnse Sangers" uit Bo degraven een concert In de Oude Kerk in Scheveningen. Medewer king verlenen ook Willy Caron, te nor, en Hans Scheyen, bas. terwijl het geheel onder leiding staat van dirigent Gerard Braas. Het concert begint om 20 uur, de kerk is om 19.30 uur open. Toegangsprijs 6,50 ORGELCONCERT - Morgen avond om 20 uur verzorgt de vaste organist Robert Theissen van de Vrij-Katholieke Kerk aan de Riet- zangerlaan aldaar een orgelconcert. Op het programma staan werken uit de Franse. Duitse en Spaanse orgel literatuur van de renaissance tot en met het eind van de 18e eeuw WINTERCONCERT In de Nieuwe Kerk aan het Spui in Den Haag begint morgenavond om 20.30 uur een winterconcert van de or kestvereniging Musica. Dirigent is Arie Boers, die na het overlijden van de vaste dirigent Jan Out van Musica voorlopig de leiding heeft. Als solistisch werk staat op het pro gramma de „Lieder eines fahrenden Gesellen" van Mahler, te zingen door de bariton Ruud van der Meer. Verder zullen enige delen van de Sommernachtstraum-muziek van Mendelssohn-Bartholdy en de 4e symfonie van Dvorak worden uitge voerd. FOTOTENTOONSTELLING Vanaf morgen tot en met 15 januari wordt in de Café-theetuin Meyendel in Wassenaar het fotografisch werk van Loek van Weelde tentoonge steld BAZAR Door de leerlingen van het Christelijk Lyceum Delft Noord worxlt morgen en overmorgen ten baten van de Noordierse kinderen een ba2ar gegeven. De bazar, die in de school aan de Delftweg 81 wordt gehouden, is morgen geopend van 15 tot 22.30 uur en overmorgen van 13.30 tot 17 uur. De opbrengst wordt gebruikt voor de Noordierse kinde- Zaterdag Voetbal sf Van onze sportredactie DEN HAAG John Huguenin, rtt trainer van RCL, mag de klap van de 2-0 nederlaag tegen RVVH dan wel te boven staan, het verlies heeft toch wel een euvel van de Leiderdorpers aan het licht ge bracht. De aanval, met uitzonde ring van de kwalitatiefrijke Wil- bert Witteman, lijdt duidelijk aan Kt vormverlies. Huguenin daarover: „Ik wil de wedstrijd van zaterdag tegen Zwart Wit '28 beslist niet als een walk-over beschouwen, al hebben we wel kwaliteit genoeg voor twee punten. Toch baart de voorhoede zorgen. Bennie Heems kerk zit in militaire dienst en dat heeft zijn terugslag, terwijl Freek Linde nog niet aan de verwachtin gen heeft voldaan. Toch hoef je zaterdag nog niet op wijzigingen te rekenen." Vitesse Delft-trainer Gerard We ber constateert verheugd dat zijn elftal in de afgelopen weken bij zonder hard heeft gewerkt: „Dat heeft in twee duels drie punten opgeleverd. Een bewijs dat we stabieler zijn gaan draaien." Te gen Spijkenisse. dat eerder dit seizoen met 5-0 werd verslagen houdt hij Ton Hom als vervanger achter de hand voor de aan zijn kuit geblesseerde Ruud van der Lec. Zodra het schetsplan gereed is, en door b. en w. is goedgekeurd, wordt de exacte locatie van de nieuwe ac commodatie vastgesteld. Daarna zal de gemeenteraad een voorstel inzake de gronduitgifte worden voorgelegd. Het college dringt er in de brief aan de academie op aan om, met de door hen gedane toezegging, in te stem men met de beëindiging van de re serveringen van het terrein aan de Abbenbroekweg om zo de weg vrij te maken voor de bouw van een nieuwe accommodatie voor „De Vrije School", die net als de academie in een benarde huisvestingssituatie verkeert. m ie ii.' sis or nn BS' cte an m ile ró. fcti UÜ Het is niet uitgesloten dat trains John Belman wijzigingen aan brengt in het team van Noord wijk. dat het altijd lastige SHO ontvangt. De Haarlemse oefen meester wil vanavond op de trai ning eerst nog wat gesprekken voeren, voordat hij de opstelling prijsgeeft Quick Boys kan op volle sterktq aantreden in en tegen Nieuw Lek kerland. Verwacht wordt dat de licht geblesseerde Bart Zandber gen op tijd is genezen Quick Boys oefent Quick Boys speelt op vrijdag 30 december een oefenwedstn d iu en tegen Spakenburg dat hier mee de nieuwe lichtinstallatie in gebruik neemt De ontmoeting begint om 19.30 uur Duindigt Cross De atletiekvereniging V&LTC Den Haag en Olympia '48 organi seren zondag 18 december op het Wassenaarse renbaancomplex Duindigt een cross voor KNAU leden en drie prestatielopen Het programma begint om twaalf uur Aan de cross doen ongeveer 300 atleten mee. van wie Gerard Ter broke (Indien blessurevrij) Ad/ Buys, Barry Kneppers en ArmanT®^^ do Houtveen de bekendsten zijn Het belangrijkste onderdeel is de tien kilometer om 14.15 uur. Met behulp van sponsors is een prij zengeld van 6000 gulden bijeenge bracht. gt ril Tevens zijn er drie prestatielo pen: om half twee over 1250 meter voor de jeugd tm 12 jaar; om 13.50 uur over 3500 meter voor iedereen en om 15.15 uur 7500 meter, eveneens voor iedereen. Het inschrijfgeld voor alle afstan den bedraagt 2,50. De renbaan Duindigt, aan de Waalsdorperlaan te Wassenaar, is bereikbaar via de Rijksstraatweg Den Haag-Wassenaar. ren die volgend jaar naar Delft ko men voor een vakantie. DE NAALD In Scheveningen wórdt zaterdagochtend om 11 uur het nieuwe centrum „De Naald" offi cieel geopend. Dit centrum, dat ge huisvest is in de voormalige huis houdschool aan de Vissershaven straat 83 wordt in gebruik gesteld door wethouder P. Vink (jeugd, sport, recreatie en kunst). FOTOTENTOONSTELLING Vanaf morgen tot en met 11 januari is in het Museum van het Onderwijs aan de Hemsterhuisstraat 154 in Den Haag een fototentoonstelling over Spaanse landschappen te be zichtigen. Deze expositie maakt een rondreis door Europa en het onder wijsmuseum is de enige plaats waar de expositie in Nederland wordt ten toongesteld. In 34 foto's vestigt de Hongaarse fotograaf Nicholas Mill Ier de aandacht op de schoonheid van het Spaanse land: de bergen en de stranden, de boeren op het land en de wasvrouwen aan de rivier, de molens en de dorpen, de sneeuw en de zon. De tentoonstelling is aange vuld met enig Spaans aardewerk uit ile eigen collectie van het museum. WASSENAAR De amateurselec tie van West 2 oefende tegen de zondag eersteklasser Blauw Zwart. Het werd 1-1, In het eerste bedrijf was het een aantrekkelijke ontmoe ting die gevolgd werd door een mati ge voortzetting. Bij West 2 excelleer de Wilbert Jitteman van RCL. Voor de rust als linkerspits en daarna op rechts. In de tweede helft zakte het spelpeil aan westelijke kant en al leen Ton van der Padt (RVVH) haal de een redelijk peil. West had reeds na zeven minuten de leiding door Jitteman en negen minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter La- brujere maakte Piet Donath ver diend gelijk. Er zaten nogal wat scouts van betaalde clubs op de tribune. Alle wedstrijden beginnen 14.30 uur, tenzij an ders vermeld. EERSTE KLASSE A: NoordwiJk-SHO, Nieuw Lekkerland-Quick Boys, Kozakken Boys-De Zwervers, IJsselmeervogels-Barendrecht, RWH-Zwaluwen. Zwart Wit '28-RCL, Spijke- nisse-Vltesse Delft EERSTE KLASSE B DO- VO-Hulzen, VVOG-ON, Bennekom-DOSK. Harkcmase Boys-OWIOS, WHC-Spakenburg, Go Ahead K-ACV. DETO-Nunspeet TWEEDE KLASSE A: AZW-SSS, PPSC-WHS, Oranje Wit-NEO'25. Excelsior M-RIjsoord, Heerjansdam-Arnemuiden. ASWH-Altena. NSW-De Zwerver. TWEEDE KLASSE B: Kat- wijk-Lyra, Amstelveen-Jodan Boys. De Oeu- zen-IJmuidcn, SV35-Markcn. Volendam-ZOB (2.00), Rijnsburgse Boys-Ter Leede, s-Graven- zandse SV-ZCFC. DERDE KLASSE A: Heinenoord-HBSS. Grote Lindt-Maasdam. De Alblas-Groot Ammers, Ro zenburg-Bolnes. Schoonhoven-Zuidland, Sun- llght-Spirit (2.00). DERDE KLASSE B: Maas- dijk-Koudekerk. Capelle-DUNO, DSO-Be Fan, |f HVO-DOTO. SC Voorne-'s Oraven2ande. ARC-(j Lisser Boys VIERDE KLASSE A Loosdumen-Te Werve. TSB-HPSV, Randstad Sport-Hoekse Boy», Vlaardlngen-Die Haghe. Hlllegersberg-Mon ster. Naaldwijk Scheveningen VIERDE KLAS SE B SEV-Unicum (2.00), DEVJO-SVOW. JAC- Rohda "76. Semper Altius-SVPTT. Hazers- woudse Boys-Zevenhoven. DSVP-De Sleutels VIERDE KLASSE C: GOZ-Stellendam. Her mandad-ZBVH. Excelsior P-MW27. WOH- Lom hordijen, PiershilHoogvliet. Herkinae•- TOOR VIERDE KLASSE D LRC-OJS. Ptlk 1 kaan-ASH. Ameide-WNC. Haaften-Oude Mooi, Phoenxx-WGZ (2.00) t

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6