lZ'67 krijgt FSC pas lat op de knieën: 2-0 deamrobank in londen Waarom kende niemand Johan van de Velde Kans Kortsjnoi in afgebroken partij festduits elftal =telt teleur: 1-1 [maarders eindelijk in derde ronde KNVB-beker J Optreden Iran in Argentinië in gevaar Halve finale WK schaken ,les laat zich niet overrompelen f te te 4bt Johan Neeskens uitgeschakeld Zege hockeyteam Brabantse krantenbezorger nieuw talent bij Peter Post IRDAG 15 DECEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet P19-RHS21 Johan Woldendorp IAAR AZ'67 dat na fcderopstanding in Barce- ils een louter puntenver- ind monster over de voet- den raasde, heeft met loeite de derde bekerron- feikt. Een snel gescoord ligsdoelpunt bleek tegen i de eerste divisie gehuis- iFortuna SC niet de voor- van een gTote overwin- te zijn. Tot de slotfase en de Limburgers zich in Bar verre van kansloos. minuten voor het einde stel- id Kist de zege van de favoriete zu.«b definitief veilig: 2-0. AZ Igt nu rond de kerstdagen FC rdam. le bekerwedstrijd de vorige werd afgelast, leverde FSC in geval de winst van twee spe- p. Immes, Jean Colombain en ran der Berg dienden toen nog fedstrijd op het strafbankje e brengen. Dat mochten zij nu ileden zondag tegen PEC Pfennings en Titaley moesten n plaats inruimen, naakte dat niet uit. Vanaf het jignaal van scheidsrechter pan bewoog AZ zich op de ran de gasten. Binnen vijf mi- hadden de pupillen van trai- Dr van der Hart (tot eind vorig n werkzaam voor FSC!) al op >mfortable voorsprong kunnen n. Kristen Nygaard en Henk ftijnsoever misten echter in ljke posities. ikonden de Limburgers de bro- usie omde psychologische be- ijk eerste twintig minuten zon- egenpunten te overleven, niet de houden. Nygaard maakte dat in de tiende minuut met V lubieuze treffer duidelijk. Du- omdat Beukman zondag KRISTEN NYGAARD brengt AZ'67 op 1-0. Links FSC-doelman Bram Geilman, in het midden verdediger Joop van Daele. ZCRICH (ANP) Hel optre den van Iran in de eindronden van hel toernooi om het wereld kampioenschap voetbal in Ar gentinië is in gevaar. Dit is het gevolg van een geschil tussen de internationale voetbalbond (FIFA) en de Aziatische voet balbond (AFC). Het conflict ontstond toen de AFC afgelo pen zondag op een vergadering in Hong Kong het eerder geno men besluit bekrachtigde Tai wan cn Israël te weren en Chi na op te nemen. De FIFA is over dit besluit zeer ontstemd, aangezien het tegen de regle menten ingaat: zowel Taiwan als Israël is FIFA-lid, China daarentegen niet. De interna tionale bond heeft de AFC tot 12 januari de tijd gegeven op haar beslissing terug te komen. In dien dit niet gebeurt, zal het bestuur van de FIFA sancties nemen. „Een dergelijk geval hebben we nog nooit bij de hand gehad", verklaarde dc secretaris-gene raal van dc FIFA Helmut Kascr gisteren in Zürich. „Maar als er niets gebeurt ligt het in de ver wachting dat het bestuur op de vergadering van 13 januari in Buenos Aires harde maatrege len zal nemen. Zou de FIFA namelijk niets ondernemen, dan is dit de eerste stap op de weg naar de ondergang van de FIFA," aldus Kaser. De FIFA kan maatregelen ne men tegen individuele leden van de AFC, waaronder het uit sluiten van toernooien die wor den georganiseerd door de inter nationale bond. Dit kan leiden tot het niet toelaten van Iran, het land dat zich kwalificeerde als de Aziatische vertegenwoor diger in Argentinië. Van onze schaakmedewerker BELGRADO/AMSTERAM De negende matchpartij tus sen Viktor Kortsjnoi en Boris Spasski is gisteren op de 41e zet afgebroken in een stelling die Kortsjnoi kleine winstkan sen biedt. Kortsjnoi weigerde op de 31e zet een remise-aan bod van zijn tegenstander en zal nu in een lang eindspel ongehinderd kan doorlopen Wit had op 51e zet Tc8+ moeten spelen en dan goede winstkansen behou den) 52. Kh2-g3 Th7-d7 53 Tg8-c8* Kc5-b4 54. Tc8-b8 Kb4-a3 55. Pg5-e4 <33-cl2 56 Pe4xd2 Td7xd2 57 Tb8-g8 Ka3-b4 58 Kg3-f3 Kb4-c5 59 g2-g3 Ta6-a3- 60 Kf3-e4 Td2-e2* 61 Ke4- f5 Kc5-d6 62. g3-g4 Ta3-a5+ 63 Kf5- g6 Te2-e6t 64 Kg6-h7 Ta5-a7t 65 Tg8-g7 Ta7xg7t 66. Kh7xg7 Te5-e4 en wit gaf deze treurige partij op nen. Kortsjnoi leidt o**dtt Record Rompelberg ogenblik met 6-2. tijdens Sparta Vissers ook al niet in een glansrol de ogen dich tkneep, toen de Deen de voorzet van Hugo Hovenkamp met zijn schou der naar het doel stuurde: 1-0. Dat Fortuna zich daardoor niet liet ontmoedigen, bewees het door, waar mogelijk, de counter-aanval te pro pageren. Terecht overigens, want inze sportredactie ITMUND In het Westfalenstadion heeft het Duitse natio- elftal gisteravond teleurgesteld in een oefenwedstrijd tegen [s. Het duel, een uit de reeks van elf die de gedegen aanloop Argentinië moeten vormen, eindigde uiteindelijk in 1-1. C i'oc Duitsland kon gisteravond niet neren. Daarvoor speelde Wales trk en daarvoor ontbrak er te- lan de Duitse aanvalskracht. In ^ste helft stond Wales met de pr Nick Deacy dikwijls onder maar tot doelpunten kwam het jt na rust leek het tijd voor de overrompeling toen Fischer uit de eerste aanval al scoor- ibramczyk zette een combinatie Burgsmüller die tenslotte de /oor het doel bracht waar Fi- r het karwei met een koel tikje lakte: 1-0. overrompeling volgde echter Wales herstelde zich uitste- I van de tegenslag en begon te l/en aan een reeks aanvallen die aar een kwartier voor het einde Bucces opleverde ook. Een vrije van Yorath kwam bij Nick £y die doorgaf naar centrale ver ger Dave Jones (de man die de iking van Fischer verzorgde), passeerde doelman Sepp en bepaalde de eindstand op 'ant de Westduitsers waren on- de smeekbeden van het pu- niet in staat zich als wereld- tioen waar te maken. Dat had ivolg dat de Duitsers op hun naar de kleedkamer met fluit erten werden begeleid. de wedstrijd tegen Wales was iel wat onrust binnen de Duitse 10 halbond weggenomen. Na een adering in Dortmund in de mid- Uren werd bekend gemaakt dat Derwall na het komende we- campioenschap voetbal in Ar- ler^inië bondscoach Helmut Schön opvolgen. Derwall is al sinds m«i de assistent van Schön. Volgens de DFB is het besluit nu al genomen om de onrust weg te ne men. Jupp Derwall toonde zich op gelucht: „Nu weet ik tenminste waar ik aan toe ben", zei hij nadat hij van voorzitter Hermann Neuberger het besluit had vernomen. Wie in de toekomst zal gaan optre den als Derwalls assistent en daar mee tevens als coach van het Duitse B-elftal en het amateurelftal zal be slist worden in de periode tussen Kerstmis en Nieuwjaar. De belang rijkste kandidaat voor deze functie is Erich Ribbeek die op het ogenblik trainer is van Kaiserslautern. De DFB wil de bondstrainersstaf overigens uitbreiden tot zes man: twee voor de senioren, twee voor de junioren en twee voor de trainersop- leidingen. In het Duitse elftal ontbrak gister avond Rudi Seliger van MSV Duis burg. Helmut Schön had hem tegen Wales de kans willen geven zich in ternationaal te bevestigen, maar aan de vooravond van de interland raakte Seliger tijdens de training geblesseerd aan het dijbeen. Van daar dat Bernd Hölzenbein (Ein- tracht Frankfurt) nu als zijn vervan ger kwam opdraven. Het is overigens ook zeer de vraag of Rudi Seliger mee kan gaan naar Argentinië. Seliger heeft een huid allergie en last van hooikoorts. Dat is de reden dat hij niet ingeënt kan worden tegen pokken, een verplich te vaccinatie bij een reis naar Argen tinië. Om deze reden heeft de 26- jarige vleugelspeler eerder al in 1975 de trip van het Dul:se amateur-elf tal naar China moeten missen. trainer Castenmiller heeft teveel door de eredivisie-school geharde routiniers in zijn ploeg (Bram Geil man. Joop van Daele) om zich in de goed bezette Alkmaarder Hout-we reld vreemd te voelen. AZ kreeg dan ook niet de gelegen heid in dit eerste halfuur om er een waar schuttersfeest van te maken. Ondanks het feit, dat Nygaard zich vaker als aanvaller dan als stuwen de middenvelder uitleefde. Ondanks het feit ook, dat AZ in Henk van Rijnsoever eindelijk een linker-spits schijnt te hebben gevonden. Voor hem was het jammer, dat de bond- scoaches Cor Coster en Maarten de Vos niet op de tribune zaten. De vroegere vleugelverdediger is snel, toont lef en beschikt over een handi ge passeer-techniek. Acht minuten voor rust moest hij evenwel gebles seerd afhaken. Loek Ursem verving hem. Van Rijsoever acteerde in het eerste bedrijf veel opvallender dan zijn col lega op rechts, Jan Verheyen. De oud-Feyenoorder moet kennelijk het vertrouwen van zijn medespe lers nog winnen, want in de periode voor rust werd hij nauwelijks in het spel betrokken. Hij viel eigenlijk al leen maar op met een hard afstands schot, maar dat was primair teke nend voor de aanvalsonmacht, die AZ na het snelle openingsdoelpunt etaleerde. Geilman keerde zijn in zet. zoals de voormalige sluitpost van Roda JC er ook in slaagde om een antwoord op een kopbal van Willem van Hanegem te formuleren. Vanzelfsprekend duurde het AZ-be- lef in de tweede helft voort. Maar opnieuw waren de doelpunten peper duur. De meer offensieve rol die Van- Hanegem zich toeëigende, was niet de remedie om de stugge FSC-verde- diging op de knieën te dwingen. De Limburgers behoefden slechts zel den een „beroep" te doen op onge oorloofde middelen om die menselij ke barricade op te werpen. Alleen Zuidersma ging buiten zijn boekje. Hijvergreep zich aan Van Hanegem en kreeg van Beukman de gele kaart. AZ'67 werd, wat de aanvalsactivitei- ten betreft, steeds vaker afhankelijk van Jan Verheyen, die zijn snelheid onvoldoende met inzicht combi neert. Voor het overige verdwijnt Van Hanegem van het toneel Fred Filippo verving hem had de te statische Kees Kist weinig in te brengen tegen zijn bewaker Bux en toonde Ursem regelmatig afwijkin gen naar rechts, waar hij Verheyen voor de voeten liep. Zo hoefde het geen verwondering te wekken, dat FSC een riant uitzicht op de gelijkmaker kreeg. Halverwe ge de tweede helft liet Meskovic een schot van Hötting uit zijn handen glippen en kreeg Engbersen de bal voor het inleggen De AZ-verdedi- ging was juist op tijd ter plaatse om deze vernedering te houden De magere 1-0 voorsprong werd pas vijf minuten vóór het einde een beetje opgepoetst. Juist toen FSC te gretig op de geljkmaker streed en daardoor op de verlenging loerde, profiteerde Verheyen van de vrij heid. die hem noodgedwongen werd gegund en speelde Kees Kist de leren stuiter voor de voeten: 2-0. AZ'67-FSC 2-0 (1-0) 10: Nygaard 1-0. 85: Kist 2-0. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 7500. AZ'67: Meskovic; Amtt. Metgod. Spelbos, Ho venkamp; Peters, Van Hanegem (Filippoi. Ny gaard. Verheljen. Kist, Van Rijnsoever (Ursem). FSC: Geilman, Merken. Van Daele. Bux. Co lombain; Hötting. Van der Berg. Zuidersma; Verstraeten, Engbersen, Ruys (Prauser) BARCELONA Johan Neeskens. middenvelder van FC Barcelona, is in Barcelona geopereerd aan de kniebanden van zijn rechterbeen. Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis in de Catalaanse hoofd stad zal Neeskens in ieder geval zes weken uitgeschakeld zijn. Neeskens raakte afgelopen zondag, in de competitiewedstrijd tegen Burgos, geblesseerd. Wit: Kortsnoj. Zwart: Spasski 1 c2-c4 e7-e6 2 Pbl-c3 f7-f5 (Hol lands. Kortsnoj kiest voor een rusti ge opzet) 3. Pgl-f3 Pg8-f6 4. b2-b3 b7- b6 (Minder agressief en veiliger is 4. Le7) 5. g2-g3 Lc8-b7 6. Lfl-g2 Lf8- b4 7. Lcl-b2 0-0 8 0-0 Lb4xc3 9. Lb2xc3 d7-d6 10. d2-d3 Dd8-e8 (waar om niet direct naar e7?) 11. e2-e3 Pb8-d7 12. b3-b4 De8-e7 13. a2-a4 Ta8-c8 14 a4-a5 Lb7-a8 15. a5xb6 a7xb6 16. Tal-a7 (Wit staat al duide lijk beter). 16 e6-e5 17. Ddl-a4 La8xf3 18 Lg2xf3 e5-e4 (om althans de kracht van een van de lopers in te dammen) 19 d3xe4 f5xe4 20. Lf3-g2 De7-e6 (Er dreigde 21. Lh3) 21. Da4-c6 Pd7-b8 (praktisch gedwongen) 22. Da4-b5 Pb8-d7 23. Tfl-al (Met Dc6 moet zwart zich in vreemde bochten wringen om zettenherhaling uit de weg te gaan. Maar Kortsnoj wil meer dan remise) 23. h7-h6 24 Lc3xf6 Pd7xf6 25. Db5-c6 Tf8-f7 26 c4-c5 b6xc5 27. b4xc5 De6-f5 28. c5xd6 c7xd6 29. Dc6xc8 Df5xc8 30 Ta7-a8 Tf7-f8 31. Ta8xc8 Tf8xc8 32. Lg2Ji3 Tf8-e8. (Zwart heeft zich kunnen verdedigen, maar niette min heeft wit een klein maar duidelijk voordeel) 33. Tal-a6 d6-d5 34 Lh3-e6 Kg8-f8 35. g3-g4 g7-g5 36 h2-h3 Kf8-e7 37. Kgl-fl Te8-b8 38 Le6-f5 Tb8-bU 39 Kfl-g2 Tb8-b7 40. Kg2-g3 Tb7-c7 41 h3-h4 d5-d4 afgebroken De afgebroken stelling van de acht ste partij, waarin Spasski wit en Kortsnoj zwart had, na de 41ste zet van Kortsnoj: Wit: Kh2, Tg5, Ta4, Pf6, h4. g2, f3; zwart: Kd6. Td2. Tb7. Pc6, h7, g6. d5 42 Ta4-a6 Tb7-f7. 43. Pf6xh7 Kd6-c5 44 Tg5xg6 Pc6-e5 45. Ph7-g5 Pe5xg6 46 Ta6xg6 (Een interessante winst poging. Na 46. Pf7x Ph4x maakt zwart gemakkelijk remise) 46. Tf7-a7 47. h4-h5 Td2-a2 48. f3-f4 d5-d4 49. h5-h6 d4-d3 50. Tg6-g8 Ta2- a6 51. h6-h7?? (Een vreselijke blun der) 51. Ta7xh7t (wit kan nu niet nemen omdat op 52. Ph7x de d-plon ANTWERPEN - Na een mislukte poging in het Rotterdamse sportpa leis Ahoy' en een afgezegde poging voor datzelfde sportpaleis heeft de Limburgse profwielrenner Fred Rompelberg toch het werelduurre cord achter handelsmotoren ver overd. Het record stond met zo'n 70 kilometer op naam van de Italiaan Savarin. In het sportpaleis van Antwerpen kwam Rompelberg gisteravond in een uur tot een afstand van 72.241 meter. Rompelberg had nog verder kunnen komen als hij nadat zijn coach Frans Mahn had aangegeven dat het record binnen was. het tem po had doorgezet. Rompelberg kon dat. door een mechanisch defect zo als hij zei. echter niet volhouden. BHOPAL (ANP) Het Nederlands hockeyelftal, op tournee in India, heeft zijn vierde wedstrijd uit de serie gewonnen. De nationale ploeg versloeg in Bhopal (Centraal-India) het streekeiftal van Madhya Pradesj met 4-0. De ontmoeting van woensdag was ingelast tussen het duel van dinsdag in Gwalior (Nederland verloor met 0- 4) en de tweede officiële interland wedstrijd, die vandaag in Bilai op het programma staat VOETBAL - Het blad France Football neelt gisteren de geruchten ontkend dat Michel PlaUnl (FC Nantes) zou zijn uitgeroe pen tot voetballer van het Jaar in Europa Officieel wordt de opvolger van Franr Br ckenbauer op 27 december bekend ge maakt Er is ook geen reden om Platini deze Utel toe te kennen SKI In Madonna di Camptghn won de Zweed Ingmar Stenmark gisteren een reu zenslalom voor de wereldbeker Tweede werd de Zwitser Helnl Hemml. derde de Liechtensteiner Andreas Wenzel. Mol een achterstand van ruim vijftien seconden kwamen de Nederlanden Mano Drommel (49ste) en Peter van der SwaJuw (511 over de finish ADVERTENTIE Klopt. Dank zij onze eigen vestiging in de City van London. Adres: 29/30 King Street, London EC2V 8EQ. Telefoon: 01-606 8833. Nadere informatie: Amro banken of telefoon: 020 - 282679. door Johan Woldendorp RIJSBERGEN Johan van de Velde, wie kende hem drie maanden geleden? In de ogen van een handvol wielergekke dorpelingen gold hij als een getalenteerde amateur, als een heel verdienstelijke klimmer ook, die met een uitgebreide krantenwijk en wat hand- en spandiensten op de boerderij zijn kostje probeerde te verdienen. Aan dat gecombineerde dienst verband komt binnenkort een einde. Johan van de Velde tekende een profcontract, dat hem voor twee jaar aan de wielerploeg van Peter Post bindt. Een jaar te vroeg, oordeelt zijn vroegere ploegleider Rini Wagt- mans. Een jaar te vroeg, zou de betrokkene ruim een maand gele den zelf ook hebben gezegd. Maar Van de Velde wilde deze kans voor open doel niet hooghartig negeren. „Ik begrijp Wagtmans wel. Hij is bang, dat ik zo hard voor de leeu wen word gegooid, dat ik me in één jaar tijd total-loss ga rijden. Als je in een ploeg van tien renners te recht komt, kan dat gebeuren. Stel, dat je acht man nodig hebt, dan is de kans om een koers over te slaan erg klein. Maar ik kom bij Post in een groep van zeventien terecht. Ik kan me dus een keer inhouden, wanneer dat nodig mocht zijn." „Bovendien," zegt Van de Velde oprecht, „ik heb ook een beetje naar mezelf gekeken. Stel. dat ik volgend jaar minder goed rijd. Dat ik het slachtoffer word van een ernstige valpartij. Dat kan me een jaar kosten en dan moet ik maar afwachten of ik voor een profploeg gevraagd word. Wanneer het vol gend jaar om één of andere reden niet lukt. heb ik altijd nog een tweede jaar achter de hand." Vandaar, dat Peter Post de Bra bantse klimgeit niet langdurig en met veel omhaal van woorden hoef de toe te spreken om zijn plotseling veelgevraagde Ja-woord te verove ren. „Toen Post mij benaderde, vond ik het ondanks alles toch zin vol om er over te praten. Nadat ik de zaken op een rijtje had gezet, kwam ik tot de conclusie, dat ik bij de amateurs weinig meer kon leren. Als professional zou het wielrennen beter tot zijn recht komen, rede neerde ik. En met een tweejarig contract op zak hoef ik in het eerste seizoen niet alles uit de kast te rijden. Een ander aspect is mijn leeftijd. Deze maand word ik 21; ik kan niet eeuwig de krant blijven bezorgen. Het wordt tijd. dat ik wat ga verdienen." Geld en eerzucht hoeven bij Johan van de Velde overigens niet om voorrang te strijden. Nog niet ten minste. De cijferreeks op het sala risstrookje komt op de tweede plaats, zolang in Nederlands nieuw ste wielertalent de vlammen van de ambitie hoog oplaaien. Van de Vel de: „Ik heb Post toevertrouwd „Gij moet maar zeggen, wat het beste voor me is." Misschien vindt hij, dat ik rijp ben voor etappewed strijden als de ronde van Andalusië en Parijs-Nice. Ik heb erg veel ver trouwen in hem. Uiteindelijk heeft hij Didi Thurau en Henk Lubber- ding ook goed begeleid.'' De tweejarige verbintenis bij Post is door Johan van de Velde tot een soort toelatingsexamen gepromo veerd. Is hij op het ogenblik, dat de jaren zeventig overglijden in een nieuw decennium geen vedette in opbloei, dan wil hij een forse streep onder een kortstondig profavon- tuur zetten. Van de Velde wenst onder geen beding een „kwakkel renner" te worden. „Als het mij na twee jaar niet gelukt is een toe komst als professional op te bou wen. stop ik. Dan kan ik beter gewoon gaan werken. Ik pas er voor om een sukkelaar te worden, die uit eerzucht beroepsrenner blijft, maar ondertussen voor niet meer dan een paar centen fietst." Uit die woorden sijpelt een zekere zelfbewustheid. Weliswaar twijfelt hij er aan of hij zijn contract renda bel kan maken, maar dat is, Johan van de Velde een beetje kennende, niet verwonderlijk. Daarvoor is de erelijst van de (nog) tweedejaars amateur ook niet indrukwekkend genoeg. Twaalf overwinningen in zeven jaar zwoegen op de pedalen is een schrale oogst van tientallen kilometers „zaaien" per dag. Zelfs, wanneer in ogenschouw wordt ge nomen, dat Van de Velde terecht zuinig met zijn krachten om springt JOHAN VAN DE VELDE met ploegleider Peter Post en mecani- ciën Jan Legrand. „Als het mij na twee jaar niet gelukt is een toekomst als professional op te bouwen, stop ik". „Ik vind zestig koersen in een jaar genoeg. Ik ben niet iemand, die zich na een gewonnen wedstrijd kapot gaat fietsen. Stel, dat je Ne derlands. kampioen wordt. Dan krijg je zoveel telefoontjes, dat je wel negentig criteria kunt rijden. Je kunt dan veel geld verdienen, maar als jongere vind ik dat niet zo belangrijk. Hoe vaak krijgen derge lijke renners een jaar later geen geweldige terugval? In mijn geval zou dat er op neer komen, dat ik in de volgende Ronde van de Toe komst af ga als een gieter De Ronde van de Toekomst. In die Franse mini-Tour verdiende Johan van de Velde zijn contract. Door achter de Belg Schepers als tweede te finishen. Maar nog meer door opvallend gemakkelijk cols van vijftienhonderd meter hoogte te bedwingen. Van de Velde overtrof zelfs de derde plaats, die de bcre sterke Henk Lubberding (inmid dels ook broodfietser bij Peter Post) een jaar geleden in de Tour de l'Avenir boekte Van de Velde, verrast: „Nu je die naam noemt, ik geloof, dat ik zo'n beetje hetzelfde type ben als Lubberding. Ik heb hetzelfde postuur en heb. denk ik. ook zijn karakter. We komen alle bei uit het boerenleven We zijn gewend om op het land hard te werken. En daar word je sterk van." Wanneer de vergelijking niet op enkele essentiële punten mank gaat, hoeft de Brabander („ik weet niet. waarom ik goed kan klimmen, je hebt het of je hebt het niet") zich over zijn wielertoekomst geen zor gen te maken. Een constatering, die die ene vraag zo mogelijk nog brandender maakt: waarom kende niemand Johan van de Velde? „Omdat", antwoordt hij, „ik veel in België koers Je hebt daar omlopen van tien tot twaalf kilometer. In de Nederlandse criteria moet iedere wielrenner zich wel kapot fietsen, omdat je om de paar honderd me ter moet aanzetten voor een bocht Dat verklaart volgens mij ook het feit. dat er in Nederland weinig echt talent doorbreekt. Er ztjn bij ons genoeg renners met klasse, maar die blijven te veel in eigen land rond rijden."

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 21