jffZR-voorzitter: ander systeem oor betaling ziekenhuis nodig deTijd deTijd Nieuwe Filmkeuring: aakopvatting te vaag deTijd deTijd deTijd 4- Studenten in 't geweer voor rechten van Kalma hervormd nederland Sterling-verpleegkundigen dwingen met bezetting spreektijd af |Pr< "onks opvolger Kamervragen over politie-optreden Ia half jaar nog steeds problemen Weekblad UIT DE WEEKBLADEN Demonstratie in Rotterdam Geheime contacten 'Welke zomer?' Realisme Oppositie 'Niet vluchtig' Spookachtig Dobberen 1 JDERDAG 15 DECEMBER 1977 TROUW/KWARTET 13 1 een onzer verslaggevers RECHT De manier waarop ziekenhuisinstellingen nu worden betaald werkt in de hand dat lênten daar langer verblijven dan strikt nodig is. Het huidige betalingssysteem, waarbij een kte koppeling is gelegd tussen het aantal bezette bedden en het personeelsbestand moet larom op de helling. moet plaatsmaken voor een sy- im waarbij ziekenhuizen en be delaars geen financieel belang 'X hebben wij de wijze en omvang de dienstverlening. Als dat ge- rt kunnen meer mensen in poli- ieken en dagcentra worden be- Wdeld zonder dat dit financiële folgen zal hebben voor de zieken- jsinstellingen. verklaarde waarnemend voorzit- J. L. van Hasselt van de Nationa- jZiekenhuisraad (NZR) tijdens de gemene ledenvergadering gistern Utrecht. Bij de NZR zijn ruim bthonderd ziekenhuizen, psychia- fche centra, verpleeghuizen en in- Ihtingen voor zwakzinnigenzorg fcgesloten. jertig leerling-verpleegkundigen, fcgesloten bij het landelijk actie- pité gezondheidszorg (LAK) wis- via een bezetting van de kantine jn het gebouw van de NZR in de hrgenuren spreektijd af te dwin- B op de ledenvergadering in het trbeursgebouw. Een delegatie van jf personen werd tot de vergade- Jg toegelaten en Cilia Galesloot ide namens het LAK een verkla ag af voor de bezetting. Iet is een antwoord op de harde jstelling van de NZR tijdens de gelopen cao-onderhandelingen", zei zij. Die onderhandelingen lie- |n op 7 december stuk, onder meer de weigering van de NZR om de rling-verpleegkundigen tijdens de e-klinische periode (de drie maan- n-durende theoretische vooroplei- ng) te betalen. Cilia Galesloot erkte op, dat dit niet-betalen de erling-verpleegkundigen in ernsti- financiële problemen brengt. Bo- indien kan dit betekenen dat min- ir mensen een baan zullen zoeken de gezondheidszorg. Zij dreigde iet hardere acties een langere getting van de NZR-gebouwen of bezetting van een directiekantoor een ziekenhuis als de NZR- ilegatie haar harde opstelling bij cao-onderhandelingen hand- aft. p het verhaal „Pronks opvolger *ijgt het moeilijk" in onze krant hn gisteren is een storende zetfout ■lopen. In de zin „Het CDA zegt in fea ontwerpprogramma dat de Ne- ■rlandse hulpinspanning mag te- igvallen", mist uiteraard het Dordje niet. In zijn toespraak tot de ledenverga dering over het huidige betalings systeem zei de heer Van Hasselt verder, dat de NZR niet wil beweren dat de instellingen bewust uit finan ciële motieven meer doen dan nodig is, maar „het is wel zo dat het be staande tarieven- en honorerings systeem mensen in verleiding kan brengen". Bij een toepassing van het door de NZR voorgestane sys teem zou de overheid ook een duide lijker beeld kunnen krijgen van de eventuele overcapaciteit in de in- stellingeh, aldus Van Hasselt. De Lak-woordvoerster kondigde aan vrijdag op een kaderledenverga dering van de Abva, waarbij de meeste verpleegkundigen zijn aan gesloten, voor te stellen per instel ling een cao af te sluiten, als er op 1 januari nog geen collectieve arbeidsovereenkomst is. Dit kan volgens haar betekenen dat een aan tal particuliere ziekenhuizen, die nu collectief weigeren de pre-klinische periode te betalen, dan overstag zul len gaan. Tijdens de ledenvergadering wilde overigens directeur H. L. Polak van het provinciaal ziekenhuis Duin en DEN HAAG Het Haagse politie optreden tegen de mensen die afge lopen zaterdag tegen het regime- Vorster hebben gedemonstreerd, heeft ook in de Tweede Kamer aan leiding gegeven tot vragen. Het Ka merlid Waltmans (PPR) vraagt om een onderzoek. Aan minister De Gaay Fortman vraagt hij welke aan leiding er was om er bij een demon stratie tegen de apartheid „op los te slaan", zoals het Kamerlid zegt. Voorts wil de heer Waltmans weten of het toegepaste geweld een nood zakelijk en enig middel was om het geleidelijke en vreedzame vertrek van de demonstranten te bereiken. Het Kamerlid vraagt de minister of de instructies aan de politie voor optreden bij demonstraties een na dere verfijning behoeven. Ook meent het Kamerlid dat het vechten met vreedzame demon stranten „liet begrip in het land voor de moeilijke taak van de politie" niet zal vergroten. De heer Walt mans vraagt de minister deze opvat ting aan de Haagse burgemeester kenbaar te maken. Bosch te Castricum een motie indie- s nen, waarin gepleit werd voor het betalen van de pre-klinische perio de. Deze betaling maakt volgens de motie slechts 0,3 procent uit van de totale loonsom. Wegens een tekort aan ondertekenaars werd de motie echter door waarnemend voorzitter Van Hasselt van tafel geveegd. Herbert von Karajan kreeg zijn zin: de opening van het Milanese Scala- seizoen kwam buiten Italië niet op de TV. Hoe machtig is het 69-jarige dirigeerfenomeen En hoe rijk Waar liggen zijn zakelijke belangen Waar haalt hij zijn nieuwe energie vandaan Wie volgt hem straks op Een vraaggesprek van Felix Schmidt, dat Karajan geïrriteerd een kruisverhoor noemde Fidel Castro in een tweede uitvoerig interview: Cuba hééft vele politieke gevangenen. Carter s strijd voor de mensenrechten verdient steun en China heeft met zijn steun aan het kapitalistisch imperialisme verraad gepleegd aan de wereldrevolutie. fan onze parlementsredactie >EN HAAG De Nieuwe Nederlandse Filmkeuring (NFK) ie deze zomer werd ingesteld na het van kracht worden van een litiatiefwet van de PvdA-Kamerleden Voogt en Haas-Berger eet na een half jaar nog nauwelijks wat zij eigenlijk met haar lak aan moet. la de Initiatiefwet is de „oude" ver lichte filmkeuring voor alle films srvangen door een nieuwe keuring aaraan filmproducenten hun bio- :oopprodukten alleen behoeven te mderwerpen, als ze die willen verto- len aan jongeren onder de zestien Niet alleen blijkt het voor de leurders haast niet te doen, om uit maken welke films nu wel en wel- le niet schadelijk zijn voor jongeren, mdat daar geen harde criteria vooi lestaan, ook werken veel filmprodu- enten liever langs de filmkeuring een. Dit bleek gisteren op een pers- onferentie in Den Haag, waar de lmkeuring haar eerste „beleidslij- en" toelichtte. Als welzijnszorgorgaan dient de Ne- erlandse filmkeuring steeds de fcinvloeding van het volledige gees- ïlijke en maatschappelijke welzijn an jeugdigen te betrekken en niet lechts een thematische benadering lis bijvoorbeeld agressie, perversie lan te houden," zo luidt een van de eleidslijnen. Hoe dat welzijn ver- aald moet worden in de praktijk an de NFK niet aangeven. „Wel erdienen bij jeugdigen in het bij onder de begrippen opvoedkundige chade en schade aan de gezondheid oken, alcohol) bijzondere aan- acht," aldus de beleidslijnen. conferentie aanwezige leden zelf niet zo gelukkig te zijn. Officieel dient in de samenstelling van de commissie rekening gehouden te worden met een juiste verdeling naar geslacht, leeftijd, deskundigheid, geestelijke en Maatschappelijke stromingen en sociaal-economische positie, doch in de praktijk is dat anders uitgeko men. In de commissie zijn namelijk veel mensen met een hogere oplei ding en weinig of geen arbeiders ver tegenwoordigd. Erika Dedinszky werd - meent zij - door Martin Ros er in de Tijd van beschuldigd, agente van de' Oosteuropese inlichtingendienst te zijn. Woedend geeft zij de antifascist met rooddoorlopen oogjes lik op stuk Maar Ros laat haar een stevig pijpje roken. Een pittige polemiek. Jane Fonda liet zes jaar lang Vietnam, rassengelijkheid en vrouwenemancipatie vóórgaan Nu is Amerika's Jeanne d'Arc 'om' aantrekkelijk als altijd filmt ze weer Harry Hosman over de terugkeer van een groot actrice in het verderfelijke Hollywood. Bon voor proefabonnement 6 «eken de T<|d voot 6 gulden Zonder post/egel jenden aan de Ti|d. Antwoordnummer 6. Amsterdam Betaling na ontvangst van acceptgiro >e grippen tearbij wil men niet in „moralisti- che bemoeienis" vervallen, zoals de ude filmkeuring. Dat de nieuwe lmkeuring door het aanleggen van et begrip opvoedkundige schade toals bijvoorbeeld aanwezig in het egrip rassendiscriminatie) toch, net U de oude filmkeuring, normen ■anlegt werd door de voorzitter dr C. J. de Nobel niet ontkend. „Vroeger ing het echter slechts om uiterlijke Onderzoek ingen als een blote borst, bij ons aat het om wezenlijker dingen." Deze demonstratie begint twaalf urn 's middags op het Schouwburgplein voor het concertgebouw De Doelen en eindigt een half uur later in het trefcentrum aan de Generaal Van der Heijdenstraat in het oosten van de Rotterdamse binnenstad. Vervol gens zullen in het trefcentrum prof. mr W. Nagel, het PSP-Eerste Ka merlid Joop Vogt en een spreker namens de Bond voor Dienstplichti gen het woord voeren. t de samenstelling van de uit leden bestaande keurings- bleken ook de op de pers- Zoals bekend is een commissie van drie onder voorzitterschap van pro cureur-generaal mr. W. A. Baron von der Feltz bezig met een onderzoek naar de wenselijkheid hoofdinspec teur B. D. Kalma van de Rotterdam se politie van zijn functie te onthef fen. Mr. Von der Feltz heeft morgen een gesprek met burgemeester Van der Louw van Rotterdam. Dit alles met het oog op de deelname van de heer Kalma aan de demonstratie ter gelegenheid van de begrafenis van de drie doden van de Rote Armee Fraktion in Stuttgart. De ARSB or ganiseert de demonstratie om te voorkomen dat in Nederland het „Berufsverbot" zijn Intrede zal doen en de vrijheid van meningsuiting voor ambtenaren wordt aangetast. De ARSB constateert dat de heer Kalma het slachtoffer dreigt te wor den van Juist datgene waartegen hij protesteerde voor wat betreft West- Duitsland. Drs. F. A. Vissers uit Haarlem is voor een half jaar benoemd tot waarnemend voorzitter van de NZR. Hij is momenteel één van de drie vice-voorzitters en zal deze functie tot 1 juli 1978 bekleden. Met deze benoeming is voorlopig een eind ge komen aan het maandelijks wisse lend voorzitterschap van de drie vi ce-voorzitters. Bij de NZR is men er nog niet in geslaagd een opvolger te vinden voor prof. mr J. Th. M. de Vreeze, die begin dit jaar wegens drukke werkzaamheden zijn functie als voorzitter neerlegde. De leerling-verpleegkundigen die gistermorgen de kantine van de Nationale Ziekenhuisraad in Utrecht bezet hielden, demonstreerden in de middag voor de Jaarbeurs, waar de NZR zijn algemene ledenvergadering hield. In het Jaarbeursgebouw legden de jongeren ook nog een verklaring af. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De Algemene Rotterdamse Studentenbond heeft door heel Nederland een oproep verspreid voor een demon stratie in Rotterdam op zaterdag 17 december naar aanleiding van de affaire-Kalma. Vrij Nederland: Op de voorpagina van Vrij Neder land wordt bericht over „de merk waardige activiteiten van Duynstee en van der Grinten". Joop van Tijn schrijft dat er in de laatste fase van de formatiepoging Den Uyl al con tacten zijn gelegd tussen Van Agt en Wiegel om na het mislukken van die poging tot een gezamenlijk kabinet te komen. Contactpersoon was nie mand minder dan de Nijmeegse hoogleraar mr. Duynstee de man die zich de laatste weken in zijn Tele- graaf-rubriek zo druk maakte over de noodzaak van het kabinet Van Agt-Wiegel. Duynstee geeft de con tacten toe: „Het was zo in het begin van die formatie dat het nog leek alsof het volstrekt buiten de reali teit stond. Pas toen de formatie Den Uyl ten einde liep, in die laatste fase waarin het over de staatssecretaris sen ging, toen heb ik met de heer Wiegel over een aantal mogelijkhe den gesproken". Bibeb interviewde de directeur van De Groene Amsterdammer, H. P. van Leeuwen: „Ik heb toch geen waardering voor die jongens van De Haagse Post. Ze hebben met rechts geld een linkse krant gemaakt". Ver der in Vrij Nederland een reportage over de bezette banketfabriek van Boom: „Bezet banket, oh jongens dat smaakt". De kleurenbijlage be vat het boekennummer van decem ber met speciale aandacht voor de kinderkrant. Tenslotte een sinistere noot uit Ter zijde: „De PvdA kan over een ding heel tevreden zijn: ze hebben be reikt dat Van Agt tenminste niet op justitie is teruggekomen" Elseviers Magazine: Hannie van Leeuwen Elseviers Magazine brengt een op zienbarend openhartig interview met het vrouwelijke gezicht van het CDA Hannie van Leeuwen. „Ik voel mij ernstig gegriefd. Zoals Aantjes en De Boer hebben geopereerd daar wil ik niet langer in meedraaien. Ze hebben me uitgescholden voor hal ve KVP'er. De KVP krijgt van alles de schuld. Ze proberen die partij een minderwaardigheidscomplex aan te praten. Ik vertik het om mij door Aantjes en De Boer in de rechtse hoek te laten drukken. Ik laat mij niet voor lafaard uitmaken." Over de samenwerking met de Par tij van de Arbeid merkt mevrouw Van Leeuwen op: „Het was mijn eerste keus, dat lag voör mij hetzelf de als voor Aantjes, De Boer en al die anderen die zich tegen het ak koord met de WD hebben gekant, maar toen de fractie unaniem had besloten om serieus met de VVD te gaan praten, hadden zij daarvan de consequenties moeten aanvaarden of beter moeten nadenken. Dat is niet gebeurd." Vooral over de hou ding van Aantjes is mevrouw Van Leeuwen teleurgesteld: „Die hou ding heeft mij geweldig pijn gedaan. Men kan niet tegelijkertijd zijn ver trouwen in de fractievoorzitter als de eerste politieke representant uit spreken en tegelijkertijd het resul taat van zijn onderhandelingen inte graal verwerpen." Verder in Elseviers Magazine een gesprek met Haya van Someren, met president Sadat en met de Pa lestijnse leider Habbasj en over „po litiek in de rechtszaal": het proces tegen Knut Folkerts. Verder in Hervormd Nederland: een gesprek met de nieuwe en waar schijnlijk ook laatste voorzitter van de CHU, Leendert van Leeuwen en een artikel over het onderwijs in Pakistan. Onder de kop „Wie is bang voor radicale maatschappij kritiek" gaat Harry Zeldenrust in op de vele verontwaardigde reacties op de politieke koers van Boersma en Aantjes. Verder het tweede artikel in de serie over Cuba en de opstel ling tegenover het nieuwe kabinet: „Dat zal naar het zich laat aanzien netjes op de winkel passen. On danks de te verwachten harde oppo sitie zou het daarom best eens kun nen gebeuren dat het zijn rit uitzit. De ministersboot zal rustig dobbe ren temidden der woelige golven, niet eens zo gauw schipbreuk lijden, maar, zo vrezen we. meer stilliggen dan vooruitgang boeken! De Groene Amsterdammer: De Groene Amsterdammer is van mening dat „Rechtse kabinetten al tijd in de zomer vallen". „De bran dende vraag lijkt alleen: welke zo mer komt die hele ijsberg in z'n afschrikwekkende omvang boven drijven? In de praktijk zal het erop neerkomen dat het bezuinigingspro gramma gelijk op met de begroting voor 1979 vorm gegeven wordt. De nieuwe minister van financiën An- driessen, destijds de grote animator achter de 1-procents-operatie, zal wel erg veel creativiteit ten toon moeten spreiden, wil die eerste vuurpijl niet meteen al fataal worden." In een gesprek met de tijdelijk in Nederland verblijvende vroegere Duitse studentenleider Dutschke zegt deze over het deelnemen van de linkse lijsten aan de verkiezingen: .Alleen door de SPD naar links te trekken kun Je de speelruimte van rechts beperken". Op de middenpa gina's informatie over de voedsel- produktie in Vietnam. Over de ver houding tussen PvdA-burgemees- ters en hun partij wordt gezegd: „De goede dorpsbewoner houdt in de eerste plaats van zijn dorp en doet daarna ook nog aan politiek". Verder in De Groene Amsterdam mer een artikel over een onderwijs stimuleringsproject in Groningen („Hoe de barrière tussen school en buurt wordt opgeruimd"). Tenslotte een intrigerende dagboekbijdrage van „een onbevangen politicus" die achtereenvolgens werd opgebeld door de directeur, de hoofdredac teur en de algemeen verslaggever van De Nieuwe Linie en de stafme dewerker van het vormingscentrum De Populier, allen vertegenwoor digd in de persoon van Gerard van den Boomen. De Haagse Post: In een reportage van De Haagse Post zegt Leon de Wolff uiteen dat het nieuwe realisme van de vakbewe ging zich niet alleen meer richt op loon en prijscompensatie. De bon den willen voor alles arbeidsplaatsenovereenkomsten af sluiten. „De strijd om het werk; niet bij loon alleen." Nico Polak keerde vorige week terug uit Polen waar hij de avonturen van Menten uit de jaren twintig en dertig traceerde. Juist op de dag waarop de uitspraak van het Mentenproces bekend werd publiceert De Haagse Post nu nieu we feiten over Mentens Poolse avon turen. de arrestaties wegens ver duistering, de met geweld verwor ven titel „Heer van Sopot en Podho- rodce" en de gruwelijke wraak op twee dorpelingen. H. J. A. Hofland zegt over de mens „mens" Van Agt „Het Is een brave man, maar door die sjseciale publie ke manier van menszijn, zijn taalge bruik uit de padvinderij lui met pit en zijn opmerkelijke medede ling dat hij „luiaards, ijdeltuiten en non-valeurs uit zijn kabinet zou we ren, door zijn hele verbale sante- kraam zet hij een duidelijke stempel op zijn partij, een onpolitiek merk teken van een benauwde jofelheid. waartegen geen enkele christen-de mocraat klaarblijkelijk protesteert, en dat deze partij dus verdient" Verder in de Haagse Post een inter view met het WD-kamerlid Huub Jacobse: „Ik denk dat echte opposi tie in Nederland niet zo loont": over de derde machtsgreep van de mili tairen in Portugal; de zwarte facade van Ian Smith; de kapster in de rubriek „Werk" en een gesprek rtet Maria-Antonietta Macciocchi: „De rol van de vrouw in het fascisme is te lang doodgezwegen." De Nieuwe Linie: Jac Vroemen geeft in De Nieuwe Linie op pagina twee een beeld van de ontwikkelingen van het blad de laatste weken: „Mooi is dat. Schrijf ik vorige week al mijn afscheids- stukje, staat in datzelfde nummer van DNL dat de krant doorgaat! Moet ik daar blij mee zijn? Da's me te vroeg. Soms moet ik de gebeurte nissen even verwerken". Op de voor pagina vraagt het blad zich af wat voor oppositie de progressieven gaan voeren tegen het kabinet Van Agt-Wiegel. „Als Jan Schaefer zijn zin krijgt wordt het een redelijke en harde oppositie op basis van het regeerakkoord PvdA-CDA-D'66, dat wel is gesloten maar dat niet tot een tweede kabinet Den Uyl heeft ge leid" Over Van Agt en de te verwachten oppositie valt elders ln het blad te lezen: „Hij (Van Agt) vlijt zich graag, zo Is gebleken, in de lucratieve posi tie van de underdog. Hij Is dan zielig en meelijwekkend; men heeft hem hard en oneerlijk behandeld en het soort publiek waar hij het van moet hebben vergeeft hem alles Vier jaar onoverwogen botte oppositie en Van Agt volgt Juliana nog op ook". Ver der in DNL een artikel over de woon problemen van gastarbeiders, een beschouwing over de uit 1942 date rende film van Ernst Lubitsch „To be or not to be" en aandacht voor de twin tigs te-eeuwse muziek van Schönberg, Messiaen, Zlmmermann en de Nederlander Kees van Baaren. Op de voorpagina wat interne zelf spot: „Vijf over twaalf: een mooie tijd om opnieuw te beginnen". De Tijd: Rob Vermaas verzucht in De Tijd: „Wat gaat de tijd toch snel. Drie maanden geleden, kort voor Prins jesdag. was het Hans Wiegel die aankondigde dat hij de frontale aan val op het kabinet zou openen Maar toen kon hij nog niet vermoeden dat op de algemene vergadering van zijn partij in december de voorzitter van het CDA, Piet Steenkamp. de ere gast zou zijn. Die was persoonlijk naar het WD-congres gekomen om daar alvast te laten weten „Het zal geen vluchtig avontuur zijn". We zullen zien. Het onderwijsakkoord tussen CDA en WD krijgt van het blad „het voordeel van de twijfel". „Wat te zeggen van een politieke partij die het ene moment belooft dat een kwestie een spoedige regeling zal krijgen en even later verklaart de kat via de geduldige weg van het experiment voorlopig uit de boom te willen kijken? Hans Brinkhorst geeft een beeld van Kenya en van dc historische ontwikkeling van dit land in Oost-Afrika. Voorts brengt de Tijd enkele hoogtepunten uit een interview van het Braziliaanse weekblad Veja met de Cubaanse lei der Fidel Castro waarin hij zijn me ning geeft over de politieke gevan genen op Cuba, over Carters strijd voor de mensenrechten, het al dan niet militaire optreden door Cuba nen ln het buitenland en over China dat de wereldrevolutie heeft ver raden. ACCENT: Nu we toch in de donkere dagen verzeild zijn geraakt speelt Accent daar spookachtig op ln: „Nevelflar den, rammelende ketenen, angst aanjagende kreten in een verlaten winters woud, gierende december stormen rond oude kastelen Een Accent-team stelde weliswaar „een diepgaand onderzoek" in. maar „de onzekerheid blijft knagen" Twee verslaggevers benaderden zelfs prof. dr Tenhaeff voor „een wetenschap pelijke analyse" over het verschijn sel spoken. Voorts brengt het blad een als aangrijpend omschreven re laas over het leven van een blinde. De huidige burgemeester van Utrecht Henk Vonhoff zegt: „Het wantrouwen over het CDA was bij Den Uyl en de PvdA dusdanig groot geworden dat ik veronderstel dat Den Uyl welbewust in de richting van een breuk werkte". Verder sprak Accent met John D. Frost die drieëndertig jaar geleden als com mandant van het Tweede Britse Pa- rachqtisten Batiljon vocht op de Rijnbrug bij Arnhem. Martin Deelen zocht uit waarom de N08 de kinderen op zondagmiddag in de kou zet: „Zendtijdverdeling deed kinderprogramma's ln het wa ter vallen". Hervormd Nederland: Ook Hervormd Nederland brengt een reportage over de bezette banketfa briek in Zwolle. De vrouw van Tinus Berkhout, bestuurder van de Voe dingsbonden, heeft zelfs op de wijs van het Smurfenlied een nieuw strijdlied gemaakt: „Wat is dan het nieuw begin. Boom die komt er niet meer in Wij gaan samen verder strijden, tot er komen betere tij den". Over betere tijden gesproken: een schoolklas die bij het bezette bedrijf komt kijken zorgt voor te leurstelling onder de bezetters: „Het overtuigen van dit soort leerlingen is niet gemakkelijk. Veel kinderen worden thuis nog opgevoed met een ouderwets idee van concurrentie en prestatie, van meerderen en minde ren. En op veel scholen is dat niet anders. Over solidair zijn met ande ren wordt vaak nauwelijks nage dacht." is er niet alleen voor hervormden Wie denkt, dat Hervormd Nederland een kerkblad voor hervormden is, heeft dit blad nog nooit in handen gehad. Nog nooit twee maanden op proef gehad. HERVORMD NEDERLAND is anders. Kijk maar waar het over schrijft: Verzei legen wapenwedloop schiet doel voorbij Wie in bang voor radicale maatschappijkritiek? Terrorisme en de echte problemen De omgangsblokkade tegen zwakzinnigen De toekomstige uitbuiters van Pakistan Van Leeuwen, de laatste CHlI-voorzitter Afscheid van de vaderlijke maatschappij Lees in Hervormd Nederland wat fundamentele journalistiek in de chaotische jaren '70 betekent. HERVORMD NEDERLAND houdt de hoop levend G Ik neem een proefabonnement van twee maanden voor f 5.—. Ik weet al voldoende van hel blad. Ik geef roe op al* abonnee. Naam Adre* plaat» In enveloppe tonder poMsegel Muren aan: Antwoordnummer 1776, Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13