Houtman redt Groningen Hard gelag voor Italiaans tennis Arnesen mist nog routine voor de rol van dirigent Vedettes de zaal in FIFA geschokt door hard spel van Joegoslaven 'Niet verbazingwekkend dat wij goed draaien' In eerste finalestrijd om Daviscup PSV niet direct op TV Versterkt Juventus tegen Luxemburg Selectie van hockeyteam Spasski meldt zich ziek Toch één van de grootste talenten in huidig Ajax ZATERDAG 3 DECEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet PS 25 - RH 27 Eredivisie Eerste Divisie GENEVE (AP) De FIFA, de internationale federatie van voetbalbonden, heeft bij monde van secretaris-generaal Helmut Kaser laten weten „met af schuw vervuld te lijn" door het geweld, dat woensdag in Belgra do tot uitbarsting kwam in de WK-kwalificatiewedstrijd tus sen Joegoslavië en Spanje. „Dit moet een van de afschuwe lijkste vertoningen van geweld zijn, die ik op internationaal niveau ooit heb gezien," zo ver klaarde Kaser. De Zwitserse FIFA secretaris-generaal zei dat disciplinaire maatregelen zeker niet zullen uitblijven. Ka ser beschuldigde vooral sommi ge Joegoslavische spelers van „opzettelijke aanvallen met de bedoeling een tegenstander li chamelijk letsel toe te bren gen." De aanvallen op de man in plaats van de bal „werden bijna zonder uitzondering be gonnen door Joegoslavië", al dus Kiiser. Hij zei dat de Engelse scheids rechter Ken Burns „gedeelte lijk schuld moet dragen" voor wat zich op het veld heeft afge speeld. „Burns had in het begin van de wedstrijd strenger moe ten optreden. Ik moet helaas zeggen dat de scheidsrechter soms optrad als een vader, die zijn kinderen probeert zich te laten gedragen zonder hen te straffen," aldus Kaser, die Burns overigens als „een uit stekende scheidsrechter" be schouwde. Vele duizenden voetbalfans hebben gisteren op het vlieg veld bij Madrid de Spaanse nati onale ploeg een groots welkom bereid. De fans braken door de afzettingen heen en vernielden in de run naar het platform gla zen deuren. Nadat het vliegtuig tot stilstand was gekomen werd het omringd door de „Espana, Espana" roepende menigte die later spelers en trainer op de schouders nam. Rechtsbuiten Juanito was daar niet bij. Hij moet twee dagen in Joegoslavië in bed blijven nadat hij tijdens de wedstrijd tegen Joegoslavië door een fles was geraakt. Daarbij liep hij waar schijnlijk een lichte hersen schudding op. gen over een nieuw contract opende. „Maar er is nog niets beslist," zegt hij. Ook de Deense bondscoach Nielsen werd op zijn vorderende vorm geat tendeerd. Hoewel de in Nederland spelende Denen nauwelijks worden gevolgd „er is meer belangstelling voor de Denen in de Bundesliga, die wedstrijden ziet men ook op de TV. Ik word regelmatig gebeld en dan vragen ze me hoe ik heb gespeeld, dan zeg ik meestal maar: goed" speelde hij enkele maanden geleden zijn eerste officiële interland. „Dat was tegen Zweden, het ging erg slecht, ik kan niet anders zeggen, ik stond rechtsbuiten en dat is niet zo leuk in het Deense elftal. Want er zijn erg veel linkse voetballers. Te gen Zweden bijvoorbeeld Kristen- sen, Nygaard en Röntved. Dezelfde week zat ik voor de interland tegen Portugal weer op de reservebank." Dat debuut had echter wel de bete kenis van een erkenning. Arnesen wil verder slagen in het Europese voetbal. Hij besluit: „Er komt vol gend seizoen semi-profvoetbal in Denemarken, maar ik blijf toch hier. De besten kunnen er waarschijnlijk niet meer dan 30.000 gulden per jaar verdienen." Frank Arnesen overdrijft niet, wan neer hij zichzelf hoger inschat. Vooral de nederlaag van Panatta kwam in het Italiaanse kamp hard aan. Tijdens de voorbereiding had aanvoerder Nicola Pietrangeli vol zelfvertrouwen gezegd dat Panatta op gras voor geen enkele Australiër meer behoefde onder te doen. De ervaren Tony Roche had niet meer dan anderhalf uur nodig om aan te tonen dat Panatta nog veel moet leren. Met 6-3, 6-4, 6-4 was het lesje geklaard. Alleen in de derde game van de eerste set brak Panatta door de service van de linkshandige. 32-jarige Australiër. Voor het overige kende Roche geen problemen. Pa natta ondervond veel hinder van een oude rugblessure. Corrado Barazuttl verging het tegen John Alexander niet veel beter. Wel slaagde de Italiaan er in tenminste een set te veroveren: 6-2, 8-6 4-6 6-2. In het begin van de partij speelde Alexander vrijwel foutloos. Baraz- zuttl leek een uiterst pijnlijke neder laag tegemoet te gaan. Maar halver wege de tweede set verloor Alexan der zijn servicegame, waardoor Ba- razzutti met 4-3 leidde. De 26-jarige Australiër wist de set nog wel te grijpen (8-6), maar vanaf dat mo ment was het krachtsverschil veel geringer. Barazzutti ging onvermoei baar achter elke bal aan, maar hij kon toch nimmer het initiatief nemen. Met het dubbelspel van vandaag in het vooruitzicht zijn de kansen van Italië op behoud van de Davisbeker miniem. Bij winst is er weer van alles mogelijk. Overigens bleek er bij de loting een onderdeel van de trofee, die een waarde heeft van 250.000 dollar (on geveer 625.000 gulden), ontvreemd te zijn. Het betrof een zwaar verzilverd blad, dat op de basis van de beker behoort te zitten. Het kleinood was nog aanwezig toen de lotingsceremo nie begon. Er is een onderzoek naar de vermissing ingesteld. LOUK SANDERS Louk Sanders heeft de tweede ronde van het Grand Prix tenniskampi oenschap in India niet overleefd. De door Johan Woldendorp GRONINGEN FC Gronin gen heeft de rollen omge draaid. Gold tot voor kort de geringe produktiviteit als een wurgend probleem, maar ver tolkte de defensie een over heersende rol, de actuele cijfers spreken heel andere taal. Op PEC en MW na is het elite elftal van Theo Verlangen, de vroegere jeugdtrainer van Fey- enoord, het produktiefste team uit de eerste divisie. De laatste lijn daarentegen, werd liefst ee nentwintig keer voor onoplos bare problemen gesteld. Te vaak voor een club, die naar de derde plaats in de op één na hoogste voetbalklasse is opge schoven en morgen nadrukke lijk naar de tweede periodetitel lonkt. Het te grote aantal tegentreffers is een erfenis van de beginfase van de competitie. Doelman Azing Griever werd weggepest door supporters van de minder getalenteerde reservist Willy Huberts, ging een paar weken naar Majorca om bij te komen en gunde op die manier de tweede man van FC Groningen alsnog een reeks kansen. Huberts maakte de (te) hoog gespannen verwachtingen niet waar. Griever daarentegen overwon de cri sis en claimt nu onbetwist de plaats van eerste doelman. Die bijna geheelde wonden worden morgenmiddag om kwart over vier wellicht op brute wijze open gereten, wanneer MVV onverhoopt als titel houder van de tweede periode uit de koker wordt getoverd. Op grond van een veel gunstiger doelsaldo is een PETER HOUTMAN: „Groningen was voor mij gewoon een gok." bescheiden overwinning op Heracles al voldoende om bij terugkeer uit Almelo op het Vrijthof de vlag in top te hijsen. Puur theoretisch gesteld heeft de Maastrichtse brigade de ba sis voor dat deelkampioenschap in Groningen gelegd. Mede dankzij twee fouten van Willy Huberts zege vierde MW in de eerste wedstrijd voor de tweede periode over de Ver langen-equipe Sinds die wedstrijd is het piepjonge FC Groningen (gemiddelde leeftijd 23 jaar) ongeslagen. Dat is niet alleen de verdienste van topscorer Peter Houtman (veertien doelpunten», maar ook van de technische be kwaam voetballende middenvelders Henk Veldmate en Jan van Dijk. FC Groningen logenstraft daarmee de stelling, dat jeugdige, aantrekkelijk spel nastrevende elftallen in de „schoppersdivisie" van het betaalde voetbal meedogenloos kopje onder gaan. De successen van PEC, MW en (vorig jaar) Vitesse steunden im mers op de inbreng van routiniers. Toch vindt ook Peter Houtman, dat FC Groningen zelfs in deze periode van voorspoed een in het vak ver grijsde persoonlijkheid mis. „Ik vind het niet verbazingwekkend, dat wij het goed doen in de eerste divisie. Gewoon, omdat er volop kwaliteit in het elftal zit. Desondanks is het moeilijk voetballen op dit milieu. Je komt een hoop schoppers tegen. En kele uitzonderingen daargelaten denken de meesten kennelijk: trap maar raak Daarom vind ik, dat ons elftal een beetje te jong is. Je hebt. wanneer het minder goed gaat. een routinier nodig Hij kan je over een dood punt heen tillen. Hij ook. kan tijdens emotionele ogenblikken de discipline in de ploeg bewaren." Peter Houtman is voor FC Gronin gen als Mannah uit de hemel komen ploffen. Feyenoord zag in een tech nisch voetballende eerste divisieclub een betere leerschool voor de trefze kere kopspecialist dan haar eigen C- elftal Tal van voetballiefhebbers zetten de afgelopen maanden trou wens een heel regiment vraagtekens achter deze blijk van sociaal hulpbe toon. Feyenoord immers, leende hem uit in een periode, dat Clyde Best zijn opwachting nog moest ma ken, Nico Jansen arbeidsongeschikt was verklaard en het acclimatise ringsproces van Stanley Brard, Ben Wijnstekers. Cees Jan Snoeck en Harry Melis zijn vruchten nog moest afwerpen. Houtman: „Op een gegeven mo ment val je op in het C-elftal. Je hoort supporters beweren, dat je rijp bent voor het eerste team. Mis schien is dat wel zo, maar ik ga natuurlijk niet aan de trainer vra gen of ik er niet ten onrechte naast sta. Het is alleen niet leuk, dat je geen kans krijgt, als er zoveel ge blesseerde spelers zijn." Voorlopig krijgt Peter Houtman één seizoen de gelegenheid om zich bo ven de anonimiteit van de eerste divisie uit te tillen. „Ik dacht niet. dat je als voetballer lang in het C- elftal moet blijven. Ik ken jongens, die aan zichzelf twijfelen, terwijl ze geweldige wedstrijden spelen. Kijk bijvoobeeld naar Wim van Til. Hij is een tijdje bij FC Dordrecht geweest, voetbalt nu weer in het C-team van Feyenoord. maar hoort zondermeer in de eredivisie thuis." „Voor mij was het gewoon een gok. Tot nu toe gaat het goed, maar wanneer je onverhoopt wegvalt is er geen mens meer. die je kent. Je moet die verandering in je leven nuchter op je laten overkomen. Niet denken, dat het een mooie droom is, waar geen eind aan komt. Ik dacht, dat ik goed genoeg met mijn vak bezig ben om dat te begrijpen. Als voetballer streef ik er in ieder geval naar om in de top te spelen. Maar je bent vrese lijk afhankelijk van allerlei zaken. Als het slecht gaat, zit je in het noorden in een uithoek. Nogmaals, dan is iedereen in het westen Je vergeten." Feyenoord heeft nog geen oordeel over zijn uitzendkracht geveld. Vice- voorzitter Renze de Vries van FC Groningen: „Als Feyenoord besluit hem nog een jaar uit te lenen, blijft hij bij ons. Die garantie hebben we. Ër is nog niet over gesproken, omdat Feyenoord eerst wil afwachten hoe Clyde Best en Nico Jansen zich ont wikkelen. Afgaande op het beleid, dat Feyenoord wil voeren, heb ik de indruk, dat wij Peter de komende zomer nog niet kwijt raken. In het verleden heeft men in Rotterdam te vroeg spelers verkocht, die elders tot grote hoogte stegen. Feyenoord is nu van plan talentvolle spelers voor langere tijd uit te lenen, zodat zij op het hoogtepunt van hun roem oproepbaar zijn." Ongestoord kan Houtman nu de bergschoenen voor de klauterpartij omhoog aantrekken. „Eigenlijk Uep ik er wat verloren bij. De prestaties in het C-elftal waren goed, ik zocht een alternatief. Ik had naar België gekund, maar moest in militaire dienst. Oelukkig kende Verlangen me. Hij heeft me razendsnel naar Groningen gehaald. En dat terwijl ik er al rekening mee had gehouden, dat het dit seizoen opnieuw niet zou lukken om me in de kijker te spelen." SYDNEY In een zinderende hitte van 38 graden celsius en een verraderlijke noordoostelijke wind heeft het Italiaanse tennis- team op de eerste dag van de finalewedstrijd om de Davisbeker in Sydney tegen Australië geen enkele kans gekregen. Zowel Adriano Panatta als Corrado Barazzutti moesten zich gewonnen geven aan respectievelijk Tony Roche en John Alexander. Nederlandse tenniskampioen werd in drie sets verslagen door de Indiër Vijay Amritraj., 6-7.6-4, 6-3. Louk Sanders zal overigens, volgens de verwachting, deelnemen aan het tweede tennistoernooi van het win- tercircult van de KNLTB, dat giste ren in Harderwijk is begonnen. Jan Hordijk zal wegens een rugbles sure niet kunnen deelnemen aan het tweede KNLTB-toemooi van het wintercircult ONNY PARUN De Nleuwzeelahder Onny Parun was tijdens het tennistoernooi om de Open Zuldafrlkaanse kampioen schappen in Johannesburg heel dicht bij een overwinning op de Ar gentijn Guillerrao Vllas (als eerste geplaatst), uiteindelijk greep Vllas toch de partij met 1-6 6-2 7-5. De Amerikaan Jeff Borowiak werd de tweede geplaatste speler uit de top acht. die vroegtijdig verdween. In de eerste ronde verloor hij van de Zuidafrikaan Ray Moore met 1-6 5-7 Woensdag was de Brit Mark Cox al ten onder gegaan tegen een andere Zuidafrikaan, Bernie Mitton. Een verrassing was voorts de neder laag van het gerenommeerde Ameri kaanse koppel Sherwood Stewart en Fred Mcnair tegen de Chileense broers Jaime en Alvaro pillol: 4-6 3- 6. HILVERSUM - De NOS-televisie zal op 7 december geen directe tele visiereportage kunnen verzorgen van de dan in Brunswijk te spelen wedstrijd Eintracht Braunschweig- PSV voor de derde ronde van de UEFA-cup. Niet alleen heeft de NOS geen aanbieding voor een recht streekse uitzending van de West- duitse televisie gekregen omdat die zelf ook pas later met een samenvat ting komt, maar daarnaast zou een eventueel verzoek van de NOS om rechtstreekse beelden ongetwijfeld door de Westduitsers worden afge wezen omdat die daarvan concur rentie vrezen in de westelijke delen van hun land, waar men Nederland kan ontvangen. De NOS zal nu moe ten volstaan met een samenvatting in studio-sport om 22.35 uur op Ne derland 1. Nadat de KNVB had vernomen dat er geen rechtstreekse uitzending van het Europa-gebeuren zou ko men is besloten de onlangs afgelaste bekerwedstrijd tussen AZ en FSC alsnog voor woensdagavond 7 de cember vast te stellen. ROME Het Italiaanse elftal dat vandaag in Rome tegen Luxemburg speelt wijkt op twee plaatsen af van het team dat op 16 november op Wembley met 0-2 verloor van Enge land Veteraan Fachetti, die gebles seerd is wordt vervangen door de jonge verdediger van Lazio Rome. Manfredonia. Cuccureddu, die in Londen Fachetti kwam vervangen, heeft nu een plaats in de basisop stelling ten koste van Mozzini. De Italiaanse coach Enzo Bearzot heeft het volgende elftal, dat via een overwinning winnaar van groep 2 van de voorronden kan worden en zich daarmee plaatst voor het eind- toernool in Argentinië, bekend gemaakt: Zoff (Juventus; Cuccureddu (Ju ventus). Manfredonia (Lazio). Tar- delli (Juventus), Gentile (Juventus); Benetti (Juventus). Zaccarelll (Tori no). Antognoni (Fiorentina); Causio (Juventus), Graziani (Torino) en Be- ttega (Juventus). DEN HAAG Elf spelers zijn uitge nodigd voor de voorlopige selectie- groep zaalhockey heren. Het zijn: Jan de Beer, Jan-Carel Jenniskens, Bart Taminiau, Slem Voermans (Al len Tilburg). Ronald van den Berg, Patty Mundt, Jart Sluiter (Hattem), Wobbe Hospes (Groninger Studen ten). Wim van der Meulen, Michael Verkuyten (Oranje Zwart) en Paul Leopold (Laren). Voor wedstrijden tegen Westduitse PlocRcji ®n België zijn nog geen data BELGRADO De zesde partij voor de finaletweekamp van het kandl- datenschaaktoernooi tussen Bons 8passki en Viktor Kortsjnoj, die gis teren in Belgrado zou worden ge speeld. is uitgesteld tot maandag 5 december Spasski heeft zich ver kouden gemeld. Elke speler heeft het recht driemaal uitstel te vragen Kortsjnoj heeft in de tweekamp de leiding met 3,5-1,5. ROTTERDAM Vier Nederlandse eredivisieclubs Ajax, AZ *67, Sparta en Feyenoord zullen op 3 en 4 januari deelnemen aan een internationaal zaal voetbaltoernooi in het sportpaleis „Ahoy" in Rotterdam. De ploegen komen met hun complete selectiegroep Voorts val Bastla, de club van Johnny Rep. aan het toernooi deelnemen en een selectie uit Joegoslavië en Zweden Negen internationals maken deel uit van de Joegoslavische groep. Ove Klndvall, de oud-PSV-er Björn Nordqvist en mogelijk ook Ralf Edström behoren tot het Zweedse team. Of Edström echter zal spelen is nog niet zeker. Hij is herstellende van een operatie die hij onlangs heeft ondergaan. Getracht wordt als vierde buiten landse deelnemer Club Brugge, gecoached door Enrst Happel. naar Rotter dam te krijgen HEDEN: NAC-NEC (20.00 uur) Go Ahead-Volendam (20.00 uur) MORGEN: Haarlem-FC Twente Ajax-PSV FC Utrecht-Sparta Vitesse-FC Den Haag Feyenoord-FC VW - Roda JC-FC Amsterdam - AZ '67-Telstar - HEDEN: Fortuna SC-FC Dordrecht (20 00) MORGEN: FC Vlaardingen-PEC FC Groningen-Excelsior Heerenveen-SC Amersfoort Willem II-Wageningen FC Den Bosch-SC Cambuur Helmond Sport-Veendam Eindhoven-De Graafschap Heracles-MVV door Matty Verkamman AMSTERDAM Waarom wordt hij, Frank Arnesen, niet de nieuwe spelmaker van Ajax? Hij heeft er toch de kwa liteiten voor, zo bewijst hij dit seizoen met nadruk. Zo be scheiden en vriendelijk als de pas 21-jarige Deen zich buiten het veld beweegt, zo veel zelf bewuste flair en klasse legt hij in zijn voetbalspel. De vaste plaats die Tomislav Ivic hem gunt, heeft hem kennelijk rust en vertrouwen gegeven. Steeds vaker meet hij zich de rol van uitblinker aan. Vlak voor weer een belangrijke wed strijd van zijn club. morgen in het Olympisch Stadion tegen PSV, wijst hij de suggestie geschrokken van de hand. Hij voelt zich nog niet rijp voor een dirigerende rol. Vooralsnog is hij het eens met de clubleiding, die voor veel geld een nieuwe „nummer tien" wil aantrekken. Waarbij hij overi gens niet voor zijn eigen plaats vreest, wanneer er werkelijk zo'n type in De Meer mocht verschijnen. „Zo veel vertrouwen heb ik inmid dels wel. En wanneer ik toch gepas seerd zou worden, dan is het een kwestie van terug knokken." Arnesen als spelmaker. Het moet toch mogelijk zijn dat Ajax op die manier een kapitaal uitspaart. Wat zei Ivan Vutzov. de trainer van Levs- ki Spartak onlangs ook al weer? „Ar nesen is een ongelooflijk talent. De beste die er bij loopt. Nu was die reactie van Vutzov mis schien een beetje overdreven, maar desondanks begrijpelijk. Want uit gerekend in de wedstrijden die de Bulgaarse coach van Ajax zag, blonk Arnesen uit. Eerst in de competitie wedstrijd tegen FC Amsterdam en vervolgens ook twee keer voor de Europa Cup tegen Levski. Vooral tijdens de return in Amsterdam scoorde Frank Arnesen, net als zijn vriend en landgenoot Sören Lerby trouwens, een zeer hoog cijfer. Frank Arnesen haalt de toegenomen veelzijdigheid er bij, wanneer die ge wonnen wedstrijden tegen Levski nog eens ter sprake komen. Schoor voetend gaat hij er mee akkoord, dat hij toen nog al goed was. „In Sofia was ik sterk door mijn loopwerk en in Amsterdam door het geluk dat Ik vaak aan de bal mocht zijn. Dan voel ik me het fijnst, met de bal aan de voet." Nog zo'n nuttige kwaliteit voor de vacante functie van spelmaker, bete kent die laatste opmerking. We ana lyseren samen verder. Hij is bij uit stek een technicus „ja, de Deense school hè, daar staat techniek nog altijd voorop in de opleiding" maar heeft daar in Amsterdam on misbare facetten als een groot loop vermogen en ook al zou je dat van zo'n breekbaar ogende krommerug- speler niet verwachten de nodige hardheid aan toegevoegd. Tevens beschikt hij over een goede pass, heeft overzicht en schiet hard en zuiver van afstand. M'n liefje, wat wil je nog meer? Arne sen; „Ervaring. Ik heb gewoon te weinig routine om spelmaker te kun nen zijn. Je moet voor zo'n positie ook een echte „personality"'zijn. En dat vind ik me zelf helemaal niet. Hoewel die plaats niet louter aan leeftijd is gebonden, is het toch moeilijk voor een jonge speler in een grote club. Kijk naar Peters, bij NEC al vroeg een uitblinker, maar AZ'67 is moeilijk voor 'm". Tomislav Ivic, altijd bereid tot uit voerig commentaar wanneer het om zijn jeugdige talenten gaat, mengt zich even later in de discussie. Hij voorspelt Arnesen een grote toe komst als strateeg. „Maar nu nog niet", sterkt hij de middenvelder in FRANK ARNESEN: „Ajax is zo'n club waar je op het veld moet bewijzen dat ze je terecht hebben uitgezocht." zijn geloof van betrekkelijke „onvol wassenheid". „Het is hard gegaan met Frank, hij ontwikkelt zich pri ma. Iedereen is tevreden over hem. Maar vergeet één ding niet: hij is nog maar sinds enkele maanden in staat om de negentig minuten op volle kracht uit te spelen. Over twee, drie jaar zien we wel verder." Ajax blijft derhalve via tal van dele gaties de Europese velden afstro pen. Op zoek naar een spelmaker. Frank Arnesen voelt zich inmiddels gelukkig. Samen met zijn vrouw en twee kinderen, die de aanpassings problemen nu te boven zijn. „Dat was eerst echt wel een probleem hoor, ik was pas negentien toen ik in dit land kwam. Ajax is zo'n club waarbij je toch op je zelf bent aange wezen. Je moet op het veld bewijzen, dat ze je terecht hebben gehaald." Voor Sören Lerby lag dat trouwens nog moeilijker, want die waagde als 17-jarige jongen het avontuur in z'n eentje. Arnesen, terug blikkend: „Een Duitse trainer. Stube, heeft ons getipt bij Ajax. Sören en ik speelden bij de zelfde club. Fram- medamme uit Kopenhagen. Jan van Daal de voormalige assistent-trai ner van Ajax-red.) heeft ons verder bekeken. In december '75 kwamen we in Nederland, voor de voetbalwet zijn we donderdag net Nederlander geworden. Ik speelde eerst drie wed strijden in het C-team en kwam in maart in het eerste. Michels heeft mer er daarna niet meer uitgehaald. Toch heb ik niet veel van hem ge leerd. Contact had ik niet met Mi chels." Dat veranderde toen Ivic kwam. De Joegoslaaf stimuleerde de jongeren op zijn eigen, bekende manier. Ivic, die meer oog heeft voor verdedigers dan voor aanvallers, leerde Arnesen de kneepjes van het vak. die hij aanvankelijk nauwelijks leuk vond. Hij zegt. „Ik ben aanvaller van natu re. In Denemarken bemoeide ik me ook alleen maar met de aanval. Mee verdedigen heb ik pas onder Ivic geleerd Eindeloos werd ik tijdens de partijtjes op mijn fouten gewe zen, op verdedigende fouten. Dat is tenslotte toch niet ten koste van mijn spel gegaan. Ik ben er alleen veelzijdlger door geworden." Zijn vooruitgang werd door velen opgemerkt. Bijvoorbeeld door het bestuur, dat onlangs de besprekln-

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 27