abinet CDA-VVD zal moeten bezuinigen' Acupunctuur-kliniek nu voorgoed dicht ncidentele loonsverhoging %idt tot grote bezuinigingen Weinig verschil in slaapmiddelen 'Toegang tot archief Kortenhorst al na Kamerdebat afgesloten' Formatie \?rkgeve ers (VNO) en vakbeweging (FNV) eensgezind: Jerekening Planbureau op verzoek PvdA-Kamerlid: Mr. Geleijnse in Menten-bulletin: Geen directeur Onderzoek wijst uit: Na klachten willen artsen er niet meer werken Rij 25 km méér per volle tank. M©bilO de olie die benzine bespaart. FLEUR OP NSDAG 30 NOVEMBER 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet jonze sociaal-economische redactie J HAAG De grootste organisaties van vakbeweging en werkgevers, FNV en VNO, zijn jgezind van mening dat een CDA-WD-kabinet er niet onderuit zal komen veel meer te dan met zoveel woorden wordt gezegd in het regeer-akkoord. De FNV vreest deze ak|ergaande bezuinigingen, terwijl het VNO ze onontkoombaar acht. Het CNV acht door de :n iwe tekst van het akkoord zijn bezwaren voor een belangrijk deel weggenomen, •NV bij»trc ^inks de vei pronkelijke ht. „Er is i te fvoegd aan JV blijft het regeerakkoord als kïütrekt onvoldoende" afwijzen, ^inks de verbeteringen die in de pronkelijke tekst zijn aange- nu alleen wat suiker aan het wrange citroen- zodat het trekkebekken wat Jer wordt." aldus FNV-bestuur- Drabbe. De FNV vreest dat „de tot bezuinigingen" zal gaan ten 1 e van de zwakken in de samente lt kern van het akkoord is volgens FNV: streven naar hogere be- Jswinsten, handhaving van koop- ,:ht tot inkomens van 50.000 gul- rsw bruto, en verdergaande beper- van collectieve voorzieningen. I hervormingsvoorstellen wordt tenjhts lippendienst bewezen, is de ligfuk van de FNV, „omdat elk Kor van een bevredigende invul- 1 ontbreekt." VNO betwijfelt of zonder veel ^ergaande bezuinigingen de be- le versteviging van het financië- raagvlak van het bedrijfsleven !tot stand komt. VNO-voorzitter i Veen spreekt „het vertrouwen dat ook op andere terreinen van rekening zal worden gehou- i met de omstandigheden van het pC'riifsleven en met onze opvattin- 1 ^i." Van Veen is echter „volstrekt t gelukkig" met de aankondiging de vermogensaanwas-deling zal jaan op 1 januari 1977. „Het is ermate twijfelachtig of dat tech- :h haalbaar is. Uit oogpunt van rechtszekerheid is dit een onjuist zaak". Het CNV ziet in de nieuwe tekst van het regeerakkoord „een aantal be langrijke verbeteringen", waardoor „aanvankelijke bezwaren voor een belangrijk deel zijn weggenomen." Maar ook het CNV vraagt zich af of de koopkracht wel tot 50 mille valt te handhaven „zonder de collectieve voorzieningen in gevaar te brengen." Het CNV vreest dat dan verdergaan de bezuinigingen nodig worden. Be treurd wordt dat niet is gevraagd aan het Centraal Planbureau de plannen van CDA en VVD door te rekenen (zoals dat ook is gebeurd met de plannen van Den Uyl in het regeerakkoord van CDA, PvdA en D'66). Het CNV vindt het juist dat van hogere inkomens „een reëel offer" zal worden gevraagd. Te vaag blijft of er nu een inkomensbeleid zal wor den gevoerd dat alle inkomens zal omvatten. Ook de passage in het akkoord over de nieuwe wet op het basisonderwijs vindt het CNV te vaag. Verder mist het CNV aandacht voor de werkloosheid in het onder wijs, waartegen verkleining van klas sen kan helpen. Positieve wijzigingen in het akkoord zijn volgens het CNV: het verband dat nu is gelegd tussen economische groei en zaken als milieu, het ontzien van zwakke groepen bij bezuinigin gen óp sociale voorzieningen, de uit gangsdatum van 1 januari 1977 voor de vermogensaanwas-deling, en de aankondiging dat de Sociaal Econo mische Raad advies zal moeten uit brengen over een eventuele directe verkiezing door de werknemers van een deel van de raad van commissa rissen in de grotere bedrijven. Ingenomen Voorzitter De Wit van het NCW (Christelijke werkgevers) vindt dat het akkoord van CDA en WD „een reële kans verdient". Hij is met name ingenomen met de grotere zorg voor de wankele situatie in de bedrijven, die uit dit akkoord spreekt. Het ak koord biedt op hoofdlijnen „een aan vaardbare basis om tot een werkelij ke verbetering van de zorgwekkende sociaal-economische situatie te ko men," aldus ir. De Wit. De Raad MHP (hoger personeel) dreigt zijn bereidheid om mee te werken aan matiging van inkomens op te zeggen, als een nieuw CDA- WD-kabinet het wetsontwerp van het oude kabinet handhaaft, om niet-cao-lonen dwingend te binden aan dezelfde loonontwikkeling als de cao-lonen. Overigens ziet de Raad MHP „een aantal duidelijke verbete ringen" in de nieuwe tekst van het akkoord. De raad juicht met name toe dat aandacht zal worden besteed aan midden-inkomens die vaak wei nig overhouden van bruto-verhogin- gen, doordat dan tegelijkertijd zowel allerlei subsidies omlaag gaan ter wijl belastingen en premies omhoog gaan. noodzaak meer te bezuinigen eljtstaat doordat het akkoord van JA en WD uitgaat van een inci- Lofntele loonsverhoging (promoties fijt dergelijke) van zeker 1 k 1,5 pro nt per jaar. Het akkoord met de /dA beoogde deze stijging in te tmmen tot 0,75 procent per jaar. enaar CDA en VVD geloven daar niet Zij gaan uit van een „realistische [trfchatting" van de incidentele loon- raïtiging. iet te^t Planbureau had er wat moeite ee te achterhalen wat CDA en VVD et „realistische inschatting" be- SN-elen. Zonder extra loonmatiging ghat het planbureau de post inci- Z#iteel op 1 k 1,5 procent per jaar. 0gp de lonen echter op de nullijn irden gepind, en er dus alleen ijscompensatie wordt gegeven, aat het Planbureau het inciden- .il op 0,6 procent meer. Veronder- 7d wordt dat de nullijn zal worden tweken via extra promoties en ;elijke. anft regeerakkoord met de PvdA wil- f twee jaar lang den nullijn. Daar iorde, volgens het Planbureau, een jfer van 1,6 k 2,1 procent inciden- tyel bij. Het plan van Den Uyl om dit efjfer juist omlaag te drukken naar procent heeft het Planbureau ook nooit erg „realistisch" ge- |3nde "iliet duidelijk In alle gevallen zou een CDA-WD- kabinet dus zeker meer dan tien mil jard moeten bezuinigen. CDA-des- kundigen wijzen er echter op dat dit geen gevolg is van een ander beleid dan met de PvdA in een akkoord was geregeld. De CDA-deskundigen heb ben steeds getwijfeld aan Den Uyls plan om juist in een periode van de nullijn ook nog eens het incidentele loon te kunnen indammen. Volgens de CDA-deskundigen zou dus ook een tweede kabinet-Den Uyl erach ter zijn gekomen dat alsnog niet vier maar eigenlijk ruim tien miljard zou moeten worden bezuinigd. Indamming In het regeerakkoord met de PvdA was door Den Uyl opgenomen dat een commissie zou worden ingesteld die moest uitzoeken hoe de indam ming van het incidenteel loon gere geld moet worden. Dit plan voor een commissie is nu ook opgenomen in het akkoord van CDA en WD, op aandrang van het CDA. Overigens heeft het planbureau zich ook niet verdiept in andere onderde len van het CDA-WD-akkoord die tot meer bezuinigingen kunnen no pen. Er Is al gewezen op de para graaf over de defensie. Ook deze paragraaf fe niet concreet. Maar de fensiedeskundigen hebben bere kend dat uitvoering van dit onder deel van het akkoord zou neerko men op 800 miljoen gulden hogere uitgaven voor defensie in 1981 ver geleken met het akkoord van PvdA, CDA en D'66. Met dit bedrag meegerekend wordt, bij twee jaar nullijn en „realistische inschatting" van de post inciden teel, de bezuinigingstaak van het CDA-WD-kabinet al 11,5 mikljard. Zonder twee jaar nullijn wordt dit bedrag meerdere miljarden hoger. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM „De rijksarchivaris tekende op 29 november 1976 een akte, waarin werd bepaald dat het archief Kortenhorst voor vijftien jaar werd afgesloten van de openbaarheid. Eén dag voor het Kamerdebat over de zaak-Menten op 17 november 1976 stelde mr. J. Kortenhorst (zoon van mr. L. G. Korten horst, verdediger in het eerste proces-Menten; red.) deze akte van bewaargeving op, waarin werd bepaald dat voor raadpleging van de archiefstukken tot 1990 toestemming is vereist van de erfge naam van Kortenhorst." De fractieleiders Van Agt en Wiegel op weg naar hun fracties om verslag uit te brengen van het gesprek dat zij tevoren met informa teur Van der Grinten hadden. en partijvoorzitter De Boer, die te gen het regeerakkoord met de WD hebben gestemd. Anderzijds vond het bestuur het in grote meerder heid terecht dat de CDA-fractie in meerderheid heeft gekozen voor het doorgaan met de WD, zeker nu de weg naar de PvdA, door de PvdA zelf, zo meende het partijbestuur, was afgesloten. In de vergadering werd een vergelij king gemaakt met de situatie in 1973 toen ook de AR-fractie ver deeld was over de steun aan het eerste kabinet Den Uyl. Na de eerste woelingen was er van de verdeeld heid in de fractie niet zo veel meer te merken. „We hopen datdat ook nu het geval zal zijn, maar dat zal na tuurlijk geheel afhangen van het beleid dat het CDA-WD-kabinet gaat voeren," zei gisteravond AR- secretaris Corporaal. naJbi onze sociaal-economische redactie HAAG Het op handen zijnde CDA-WD-kabinet zal zeker ruim drie miljard gulden, en °|bgelijk 6,5 miljard, meer moeten bezuinigen dan de vier miljard die als startbedrag worden !t^noemd in het regeerakkoord van CDA en VVD. Dit valt op te maken uit berekeningen die het v^ntraal Planbureau heeft gemaakt op verzoek van het PvdA-Kamerlid Dolman. J)ezuj?liBen incidenteel dat er niet vier miljard, el|tstaat doordat het akkoord van maar 10,5 miljard zal moeten wor- uitgaat van een inci- ^en bezuinigd. Als echter geen be leid van de nullijn zal worden ge voerd, kan vanwege de „realistische inschatting" van het incidenteel worden volstaan met ruim zeven miljard bezuinigingen. Bij dit laatste cijfer van zeven mil jard heeft het Planbureau echter al leen gekeken naar de post inciden teel. Geen nullijn betekent immers dat ook salarissen van ambtenaren en sociale uitkeringen meer omhoog moeten. Ook dat effect zou dan via extra bezuinigingen moeten worden gemaakt. Het bezuinigingscijfer komt dan waarschijnlijk nog verder boven de tien miljard dan bij twee jaar lang nullijn met de bijbehoren de (verruimde) post incidenteel. Vervolg van pagina 1 Hij stelt dat bij het zonder resultaat afslui ten van de onderhandelingen tussen PvdA en CDA enkele weken terug, misverstanden zijn gerezen die wel licht nog op te helderen zijn. „De PvdA is bereid, hieraan van harte mee te werken," aldus Van Thijn. Er hoeft geen CDA-WD-kabinet te ko men op extra-parlementaire basis. Er is wel degelijk nog een andere mogelijkheid," aldus besluit Van Thijn zijn brief. Invitatie Hij toonde zich gisteravond overi gens sterk geïrriteerd over het feit, dat Van der Grinten gisteren niet op zijn brief heeft willen wachten met het trekken van conclusies uit het fractieberaad van CDA en WD. Van Thijn had gistermiddag om twee uur zijn brief, die gebaseerd was op een besluit van de PvdA-fractie, bij de informateur aangekondigd, met het verzoek om met verdere stappen te wachten op die brief. Van der Grinten echter bracht zonder te wachten zijn conclusie naar buiten: het CDA-WD-meerderheidkabinet kan er komen. In de discussies over de vraag of er na de tegenstemmen van de zes CDA'ers nog sprake kan zijn van een meerderheidskabinet, speelde gisteren vooral een rol, de uitleg van de door Van Agt gebezigde term- „zes loyalisten". Loyaal zijn betekent meer dan al leen maar gedogen, was de uitleg die de informateur daar gisteren zelf aan gaf. Van Agt liet gistermorgen rond zes uur, nadat zijn fractie bijna twaalf uur had vergaderd, die beslissing duidelijk over aan de informateur. Hij sprak als zijn mening uit, dat een kabinet op basis van het resul taat van zijn fractie, zou kunnen rekenen op een meerderheid in de Kamer. Op de vraag of één van de zes tegenstemmers een prominente plaats in de fractie, of een zetel in het kabinet zou kunnen bezetten, zei Van Agt, dat „zij dat eerst voor zichzelf dienen uit te maken. Wie zich op loyale, zij het iets gedistanti eerde wijze, opstelt, kan bijvoor beeld fractievoorzitter zijn", aldus Van Agt. Met dat laatste doelde hij op CDA-vice-voorzitter Aantjes, die lange tijd op de nominatie stond om na Van Agts vertrek naar een kabi net, fractievoorzitter te worden. Aantjes zelf zei daar gisteren over, dat de fractie eerst maar eens moet bekijken, of hij als fractievoorzitter kan worden geaccepteerd, alvorens hij daar zelf met een standpunt over komt. Het AR-partijbestuur toonde gister avond begrip voor de AR-Kamerle- den, onder wie fractieleider Aantjes Deze gang van zaken wordt gesigna leerd in het tweede bulletin van de werkgroep Recht en Openheid in de zaak-Menten, door mr H. Geleijnse, secretaris van de werkgroep. Mr Geleijnse heeft deze gegevens ontleend aan het tweede tussentijd se verslag van de commissie-Schöf- fer. die het grote historische onder zoek in de zaak-Menten verricht. Dit tussentijdse verslag werd in oktober .gepubliceerd. Geleijnse heeft dan ook niet de pretentie met een ont hulling te komen, maar suggereert een verband tussen de 19 november 1976 door de toenmalige minister van justitie Van Agt toegezegde vol ledige openbaarheid over het vervol gingsbeleid na de oorlog in de zaak- Menten en de op 29 november reeds door de rijksarchivaris getekende akte, die het archief-Kortenhorst af sloot voor de openbaarheid. In onze editie van vrijdag 25 novem ber j.l. berichtten wij over de 83- jarige ir. A. A. Hogenhuis, die op één dag (met de Concorde) heen en weer vloog naar New York. Abusievelijk vermeldden wij dat de heer Hogen huis „oud-directeur" van de Shell was. Dat is niet juist. De heer Ho genhuis werkte bij de Shell, maar niet in de functie van directeur. Van onze redacteur wetenschappen UTRECHT Het ene slaapmiddel is niet beter dan het andere. Dat is, op een enkele uitzondering na, de voor sommige betrok kenen wat onthutsende conclusie van dokter I. Ph. L. Koperberg na een onderzoek met bijna tweeduizend mensen die van hun huisarts slaapmiddelen kregen voorgeschreven. Hij bewerkte hun antwoorden op twee vragen naar het resultaat van meegege ven tabletjes: „Hoe hebt u geslapen?" en „Hoe voelde u zich bij en na het opstaan?" Bovendien moesten de proefperso nen opgeven of ze het meegekregen gele tabletje beter vonden dan het, voor een volgende nacht gebruikte witte, of andersom, of dat ze geen verschil merkten. Zeventig tot tach tig procent van de mensen merkte verschil. Maar dat bleek zelden sys tematisch iets te maken te hebben met de aard van het gegeven slaap middel, dat door de zorg van de Groningse professor T. Huizinga was verwerkt tot een niet van de andere soorten te onderschieden geel of wit tabletje. Sommige van die tabletjes bevatten ook helemaal géén slaapmiddel,om er achter te komen in hoeverre het ervoor slikken van een tabletje al leen al helpt tegen slapeloosheid. Dat bleek niet zo'n vaart te lopen, tabletjes met een „echt" slaapmid del werden duidelijk als beter beoor deeld. Maar verder bleek het alle maal weinig uit te maken. Of het nu een klassiek barbituraat was als So- neryl, een daaraan verwant middel als Doriden of een lid van de uitge breide Valium-familie als Mogadon of Dalmadorm, de mensen sliepen er evengoed of even slecht op. De enige uitzondering was Isonox, een combi natie preparaat op basis van metha- qualon, dat in een vergeliking met Dalmadorm iets beter gevonden werd. Maar daar zat het nadeel aan dat ook duidelijk meer mensen zich na het wakker worden minder fris voelden. Verder heeft methaqualon de vervelende reputatie dat het ver slavend kan werken en bij overdose ring al vlug schadelijk wordt. Dr. Koperberg, die gisteren op zijn onderzoek in Utrecht promoveerde bij prof. dr. J. C. van Es (huisartsge neeskunde) en prof. dr. F. A. Nele- mans (farmacotherapie), vindt ove rigens dat er sprake is van een toe nemend misbruik van slaapmidde len. Bij de hulpverlening aan men sen met slaapstoornissen dient men niet vanzelfsprekend als eerste keus naar slaapmiddelen te grijpen, houdt hij zijn collega's in zijn proef schrift voor. „Men zou zijn aandacht allereerst moeten richten op bestrij ding van eventuele oorzaken zoals: psycho-sociale stress-factoren (ge zin, huwelijk, werk, school), depres sies of nachtrustverstorende facto ren (lawaai, licht, bedligging, slaap- verstorende genotmiddelen en der gelijke)". onjPt akkoord van CDA en WD is S| hter over de nullijn niet duidelijk, lili el wordt op verschillende plaatsen ^sproken over voortgezette mati- hg van inkomens. Maar dat wordt irgens in concrete cijfers vertaald- dat wel is gebeurd in het ak- met de PvdA. et Planbureau heeft daarom beide ogelijkheden maar uitgerekend. Is ook het CDA-WD-kabinet erin iu slagen de lonen twee jaar op de illijn te houden, betekent de „rea- Itische inschatting" van de post rgen: Dais c Dord 1 (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers NAARDEN/AMSTERDAM De acupunctuur-kliniek van de stichting Neder lands-Chinees instituut voor acupunctuur in Naarden is voorgoed dicht. Het bestuur heeft de stichting opgeheven en het voormalig gereformeerd wijkge- bouw, dat werd gehuurd van een financieringsmaatschappij, staat nu weer voor gegadigden te huur aangeboden. De kliniek, die op 18 maart van dit jaar als de grootste in ons land werd geopend, was sinds juli wegens een reorga nisatie al niet meer in bedrijf. Het bestuur van de stichting ging hiertoe over na overleg met de geneeskundige in spectie voor Noord-Holland. Daarvoor waren er al klach ten geuit door de arts P. Longcq de Jong tegen de stichting en tegen de be drijfsleider, de heer J. E. Zo- rab, die tevens eigenaar is van de financieringsmaat schappij. die het wijkgebouw voor 700.000 gulden had ge kocht en aan de stichting ver huurde. Die klachten betroffen ondei meer, dat de stichting zich schuldig maakte aan geldma- kerij en het niet bevoegd uit oefenen van de geneeskunst. Bovendien zouden aspecten van opleiding en research zijn verwaarloosd. Aspecten waar tijdens de opening gro te nadruk op was gelegd door de voorzitter van de stich ting, de Amsterdamse long arts dr. K. H- Nio. Na een bezoek van de inspectie voor de volksgezondheid in Noord-Holland, kort nadat deze klachten in de publici teit waren gekomen, ging het bestuur tot tijdelijke sluiting over. De inspectie trof tijdens dit bezoek drie medewerkers aan, die bezig waren met acupunctuurbe handeling, terwijl ze daartoe volgens de wet op de uitoefe ning van de geneeskunst niet bevoegd waren. Om een eventuele heropening van de acupunctuur-kliniek in eigen hand te houden koos het be stuur voor vrijwillige sluiting en wachtte niet af, totdat de inspectie daartoe in overleg met het ministerie voor volksgezondheid zou over gaan. Niet opnieuw Onlangs nu heeft het bestuur besloten de kliniek niet weer te openen. De patiënten, die er behandeld werden en dat waren er zestig tot tachtig per dag, hebben thuis een .brief gekregen, waarin ze van dit feit op de hoogte worden gebracht. Zij moeten nu maar zien, hoe hun behande ling verder voortgang moet vinden. Hetzij bij een andere kliniek, hetzij bij artsen thuis, die een in Nederland erkende acupunctuur-oplei ding hebben genoten. Dr. K. H. Nio bevestigt desge vraagd, dat de kliniek voor goed dicht is. „Het zat er niet meer in", zo verklaarde hij tegenover deze krant. „De artsen, die er werkten, heb ben zich allemaal terugge trokken en we konden geen nieuwe bereid vinden om hier te komen werken". Desge vraagd geeft hij toe. dat de stichting financieel wel ver lies heeft geleden, maar be dragen kan (of wil) hij niet noemen. „Die zaken regelde „Dit betekent dat na het Kamerde bat en na de toezegging van minis ter Van Agt dat de onderste steen boven zou moeten komen en een volledig onderzoek naar het vervol gingsbeleid zou worden ingesteld, onder verantwoordelijkheid van de regering-Den Uyl deze akte is gete kend. De toegezegde openbaarheid van dit archief blijkt al onmiddellijk geblokkeerd te zijn." aldus mr Ge leijnse in het bulletin. De Leidse historicus prof. dr. I. Schöffer. die het historisch onder zoek leidt, heeft in zijn tweede tus sentijds rapport al verbazing geuit over het feit dat Mentens verdedi ger. mr. L. van Heijningen, het Kor- tenhorst-archief wel mocht inzien, maar aan de commissie-Schöffer in zage in het advocaten-dossier van het eerste proces-Menten werd ge weigerd Dr. Schöffer wees ons er gisteravond op dat elke particulier overigens het recht heeft voorwaar den te verbinden aan het in bewa- ring geven (in dit geval dat erfgena men van Kortenhorst tot 1990 toe stemming moeten geven voor raad pleging van de stukken) van een archief bij de rijksarchivaris. v Andere bronnen In zijn tussentijds rapport schreef dr. Schöffer reeds dat de commissie uit andere bronnen de gang van zaken heeft kunnen reconstrueren, maar dat de weigering van de famlie Kortenhorst „betreurenswaardig blijft." „Temeer daar aan deze wei gering wellicht onjuiste conclusies verbonden zullen worden." Mr. Geleijnse neemt in zijn bulletin scherp stelling tegen de weigering van de minister van justitie ad inte rim De Gaay Fortman, om zijn in vloed aan te wenden de commissie- Schöffer alsnog toegang tot het ar chief-Kortenhorst te verschaffen. In het bulletin zijn ook artikelen opge nomen van Hans Knoop, ex-hoofd redacteur van Accent. Joop Wolff, hoofdredacteur van De Waarheid en Bert van Duijn. hoofdredacteur van het weekblad Hervormd Nederland. (ADVERTENTIE) „Denkt u nu erht, dat ik morgen weer naar school kan?" (ADVERTENTIE) Voormalige wijkgebouw nu weer te huur de heer Zorab allemaal. Daar bemoeide ik mij niet mee", aldus de longarts Nio. Hij kon ons ook niet vertellen, waar de heer Zorab, die al eerder in Friesland in op spraak kwam in verband met de Langweerder BV's, nu te bereiken was. Naar zijn zeg gen zou deze naar Indonesië zijn vertrokken. Avontuur „Achteraf gezien heb ik mij in een avontuur gestort, waarvan de afloop door mij niet was te overzien", vertel de dr. Nio. „Ik ben dan ook van plan mij bij mijn vak als longarts te houden en mij met acupunctuur niet meer in te laten". De acupunctuur kliniek in Naarden werd des tijds ook verweten te weinig een scheiding te maken tus sen het medische en zakelij ke of administratieve gedeel te in het instituut. Zo ont stond er nogal verwarring over het feit, dat de bedrijfs leider Zorab zeli in een witte jas rondliep, daarbij de in druk wekkend dat hij ook arts was. Van de kant van het ministe rie van volksgezondheid zei een woordvoerder, dat het ministerie van de gang van zaken op de hoogte is. maar dat het hier verder buiten staat. De stichting Neder lands-Chinees instituut voor acupunctuur is een particu liere instelling en deze is in feite vrij zelf een kliniek te openen of te sluiten. Van de kant van de inspectie wordt erop gelet dat men zich houdt aan de wet en dat heeft tot de uiteindelijke sluiting geleid. Sinterklaas, de echte, heeft liefst IfaüO knechten: Fleuropbloemisten door héél 't land, superverrassers met bloem ot plant Fleurop Interflora staat er voor in. Koninginnegracht 13S. Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 3