De nieuwe generatie afwas-Bosch U bent er aan toe Geen hartoperaties in Zwolse klinieken Trouw FAMILIEBERICHTEN Tweede Kamercommissie gaat akkooi De Bosch-bon WOENSDAG 16 NOVEMBER 1977 kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6 Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16 00-20.00 uur. Op zaterdag 19 november a.s hopen onze ouders J. Hollander en E. Hollander-Veenema hun 40-jang huwelijksfeest te vieren. De receptie wordt gehouden in ..de Oude Prins". Ouderkerk a/d Amstel van 15.30-17.00 uur. Namens de kinderen Zoeter meer J Hollander J Hollander-Bosch Bleiswijk: Vermeulen J. Vermeulen-Hollander Vinay (Fr W A. Haandrikman R. Haandrikman-Hollander Amstelveen, november 1977 Kringloop 394 Met grote droefheid geven wij kennis dat de Heere, na een geduldig gedragen lijden, uit ons midden heeft weggenomen mijn zeer geliefde vrouw, onze lieve moeder, behuwd', groot- en overgrootmoeder Jacoba den Hartog geboren Schouwenburg op de leeftijd van 81 jaar. Maasdam J. den Hartog 's-Gravendeel: T den Hartog T S. J den Hartog-Visser Strijen: Jan en Coby Leonard en Rinate Alblasserdam: Sary en Piet Thea en Arja Maasdam. 12 november 1977. Hoeksedijk 1. Geen bloemen De overledene is opgebaard in de aula op de begraafplaats te Strijen. Bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar woensdagavond a.s. van 7 30-8 30 uur en na de begrafenis De begrafenis zal plaatshebben D.V. op donder dag 17 november a.s. des namiddags om 2.30 uur, vanuit bovengenoemde aula. te Strijen. Zij die de begrafenis bij willen wonen worde; verzocht aldaar om 2 uur aanwezig te zijn. 'k Heb geloofd en daarom zinp ik. Kom, Heer Jezus, kom! Ik wacht. Na een kort ziekbed is van ons heengegaan mijn lieve zorgzame man, onze vader, groot- cn over grootvader Jacobus Roering Ridder in de Orde van Oranje-Nassau op de leeftijd van 77 jaar. Amstelveen. M. Roering-d'Olivat Zaandam. Mieke en Gerard Grabijn-Roering Amstelveen. Ina en Wil Kling-Roering Tine en Cor Lodder-Roering Co en Nicole Roering-Kouwenhoven klein- en achterkleinkinderen Amstelveen. 14 november 1977 Smeenklaan 124 Thuis liever geen bezoek. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek donderdag avond van 7-8 uur in het Uitvaartcentrum Bou- wens. Startbaan 7 hoek Van der Hooplaan. Am- stelveen-zuid De gedachtemsdienst zal worden gehouden vrij dag 18 november om 11 uur in de Kruiskerk aan de Van der Veerelaan te Amstelveen, waarna om 12 uur de begrafenis zal plaatsvinden op Zorg- vlied aan de Amsteldijk te Amsterdam En Jezus zeide: .Meden zult gij met Mij in het Paradijs zijn". Na een langdung gedragen lijden werd heden in Heerlijkheid opgenomen onze lieve man. vader behuwd-, groot- en overgrootvader Johan de Ruiter in de ouderdom van 86 jaar. Namens de familie B. W. de Ruiter-de Frenne Bussum. 10 november 1977 Correspondentieadres: v Tienhovenlaan 30. Naarden. Wegens familieomstandigheden heeft de begrafe nis in stilte plaatsgevonden. Verzoeke dringend geen telefoon en bezoek aan „de Schutse" O Heer die onze Vader zijt. vergeef ons onze schuld. Wijs ons de weg der zaligheid en laat ons hart door U geleid met liefde zijn vervuld. God heeft in grote wijsheid tot Zich genomen onze lieve zoon. broer, zwager en oom Abraham Arthur Anne Marie Brinkman op de leeftijd van 39 jaar. A. Brinkman G W Brinkman-Wilbrink U. A. Th. Brinkman J A. Brinkman-Boomima Hermine Anne-Marie Sandra Amsterdam. 10 november 1977 Hobbemakade 112 Op verzoek van de overledene heeft de begrafenis in suite plaatsgevonden in Kampen. Met droefheid geven wij kennis dat God plotseling tot Zich heeft genomen, mijn lieve vrouw, onze lieve mama en oma Jeannette Geertruida Thijs-Kögeler Zij vond het geweldig een kind van God te mogen zijn en daarvan jegens anderen te getuigen. Leusden-C.. H Thijs Fennie en Jan Lotte. Arjan, Julie Rijsenhout: Els en Herman Sander. Pauliene Leusden-C.. 13 november 1977 Corr. adres: J H. van der Tol, Gironde 1. Leusden- C. Liever geen bloemen. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden vrijdag 18 november a.s om 12.00 uur in de „Marcuskerk", Asschatter- weg 23. Leusden-C., waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om plm. 13.00 uur op de Herv. Begraafplaats te Oud-Leusden. Na afloop van de teraardebestelling is er gelegenheid tot condole ren in één der zalen van de ..Marcuskerk". As- schatterweg 23. Leusden-C. In Zijn ondoorgrondelijke wijsheid nam God plot seling tot Zich onze onvergetelijke dochter, zuster, schoonzuster en tante Jeannette Geertruida Thijs-Kögeler op de leeftijd van 64 jaar. Wie in Mij gelooft, zal leven, ook a. is hij gestorven. Middelburg E. Kögeler-de Vries Rocky River (USA): W. J. Kögeler C. Kögeler-Hanenburg Amsterdam: J. P. Kögeler H. Kögeler-van Drimmelen Rijsoord: G. A. Kögeler J P. Kögeler-van Loo neven en nichten Middelburg. 13 november 1977. Bleek 19 Tot onze diepe droefheid heeft God heden uit ons midden weggenomen onze lieve schoonzuster en tante mevrouw J. G. Thijs-Kögeler De herinnering aan haar blijmoedigheid en ge loofsvertrouwen moge haar man en kinderen en ons allen tot troost zijn. Fam. M. D. Thijs Kamerik. 13 november 1977 Met groot verdriet en diep verslagen geeft de Raad van de Gereformeerde Kerk van Leusden kennis van het overlijden van zuster Jeannette Geertruida Thijs-Kögeler ouderling in onze gemeente. Wij denken met dankbaarheid aan wat zij met inzet van haar dienende liefde voor ons betekende in de kring van kerkeraad en gemeente. Moge God zijn met haar man en kinderen. Namens de Raad van de Gerefor meerde Kerk van Leusen: Ds. J. W. K. Kelder, praeses A. O. Westerhof, scriba Leusden. 13 november 1977. De Heere nam heden tot Zich mijn lieve man. onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Roelof Rap eerder weduwnaar van Helena Egbertha Joosten, op de leeftijd van 83 jaar. ..De Heer is mijn Herder, mi o n.- breekt niets". Harskamp: L. Rap-Zondervan Otterlo: G. Rap M. Rap-Mentink Schaarsbergen: W. Rap A. E. Rap-van Grootheest Otterlo: M. Rap L. Rap-Bos Harskamp: H. Rap J. Rap-van den Berg Ede M. H. van de Fliert-Rap J. W. van de Fliert Amersfoort: H. J. Moilema-Rap Tj. Mollema Voorthuizen: J. G. Mollema-Rap S. Mollema Ede: R. Rap A. Rap-Snapper Schaarsbergen: A. Rap C. E. Rap-Lagerweij Harskamp: J Rap M. G. Rap-Melissen Voorst: H. E. Schouten-Rap G A. Schouten Kesteren: W. van Steenbergen-Rap M van Steenbergen klein- en achterkleinkinderen Harskamp. 14 november 1977 Heersweg 3 Corr.-adres: Westenengerdijk 39. Harskamp Liever geen bloemen. Geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in het uitvaartcen trum van de Monuta Stichting, Maanderweg 17 te Ede Gelegenheid lot bezoek en condoleance aldaar donderdag 17 november van 20.15-21.15 uur De rouwdienst wordt gehouden vrijdag 18 novem ber om 13.00 uur in de Geref. kerk te Harskamp Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben om 14 30 uur op de Algemene Begraafplaats te Otterlo. TROUW/KWARTET PS 10 - R OEN Na een kortstondige ziekte heeft de Heere uit ons midden weggenomen onze lieve zorgzame vader en opa Lammert Staal in de gezegende leeftijd van 85 jaar (Sinds 9 augustus 1966 weduwnaar van Geertje Loedeman) ..Ik zal u onderwijzen, en u leren van den weg. dien gij gaan zult; Ik zal raad geven. Mijn oog zal op u zijn." Psalm 32:8 Harderwijk: D. Timmer-Staal E. Timmer Bennekom: G. L. van Loo-Staal L. van Loo Ermelo: G. Staal S. Staal-de Zwaan Ermelo: W. van Malestein-Staal H. van Malestein en kleinkinderen Ermelo. 14 oktober 1977 Nijkerkerweg 46 De begrafenis zal D.V. plaatsvinden vrijdag 18 november 1977 om 13.00 uur op de algemene begraafplaats te Ermelo Vooraf wordt een rouw dienst gehouden in het Hervormd Kerkelijk Cen trum Jeugdkant 32 te Ermelo. aanvang 12.00 uur. Gelegenheid tot condoleren elke dag aan huis en na afloop van de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Totaal onverwacht overleed op 11 november 1977 mijn geweldige vader, mijn wijze schoonvader en onze lieve grootvader Carl J. Palm weduwnaar van Boleslawa Wielgosch Ridder in de Orde van de H. Gregorius. Hij werd geboren in Tilburg en stierf in vrede. 84 jaar later, in zijn geboortestad na een bruisend en zeer werkzaam leven. Carla B. Witmer-Palm Peter Witmer Lesha Irene Paul Carel-Jan Bussum. 15 november 1977. Nieuwe 's-Gravelandseweg 59a. We hebben hem heden in alle stilte ten grave gedragen. Op Zijn tijd nam de Here tot Zich mijn innig ge liefde man, onze lieve va der en opa Arie Metselaar op de leeftijd van 75 jaar. Dankbaar dat de Here hem voor veel lijden ge spaard heeft. Rom. 5:1 G. Metselaar-Bulten Hollandscheveld: H. A. Pol-Luimes Hoogeveen: E. J. Luimes A. Luimes-Westera Nagele: F. Woltinge- Metselaar J. Woltinge Elim: R. Metselaar Deventer: G..W. Metselaar J. Metselaar van Schepen Hasselt: A. Nijboer- Metselaar W. Nijboer Ruinerwold: M. G. Keizer- Metselaar J. T. Keizer Doetinchem: K. Metselaar O. A. Metselaar- Struzan en kleinkinderen Elim, 12 november 1977 Jeulenwijk 18 Post Hollandscheveld De begrafenis is bepaald op woensdag 16 novem ber a.s. vanuit de Gere formeerde Kerk te Elim. Indien u de overledene de laatste eer wilt bewij zen wordt U aldaar om 13.00 uur verwacht Ver trek om 14.00 uur. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Ka mer-commissie voor volksge zondheid heeft zich er gisteren bij neergelegd, dat voorlopig in Zwolle geen hartoperaties ver richt zullen worden. Staatsse cretaris Hendriks (Volksge zondheid) liet de commissie vo rige week weten dat uitbrei ding van de hartchirurgie de komende jaren zal gebeuren in de ziekenhuizen te Zonnestraal in Hilversum en de Klokken- berg te Breda. Ziekenhuis de Weezenlanden en het Sophia-ziekenhuis. beide te Zwolle, vielen daarmee af als kandidaten voor hartcentra. Het is Hendriks' be doeling dat er vanaf 1980 jaarlijks in ons land 6000 operaties verricht zul len worden. Mocht besloten worden om dat aantal nog verder op te voe ren, dan moet Zwolle voorrang krij gen. zo stelde de Kamercommissie gisteren met nadruk. De keuze van Hendriks ontmoette gisteren veel kritiek, maar ..uiteinde lijk kon de commissie zich er wel in vinden." aldus commissie-voorzitter mevrouw Van Leeuwen (CDA). Hen driks verdedigde zijn besluit vooral door te stellen, dat in Breda en Hil versum de opzet van hartcentra snel ler kan gebeuren dan elders. Voor de heer Drenth (PvdA) was het ook een "an GDI it uk atui ind •ord' mg chaï zwaarwegend argument, dat Z\i slechts mogelijkheden voor 400 e aa raties per jaar zou bieden, terwi; iren centra in Breda en Hilversum vpote zien in duizend operaties orde £n 1 Mevrouw Veder (WD) twijfektyGeef echter aan of het centrum in Hil sum wel zo snel van de grond komen als Hendriks aanneemt, initiatief is afkomstig van drie b specialisten van evenzovele ac mische ziekenhuizen, maar he [ijs. nog niet duidelijk in hoeverre :hrif ziekenhuizen medewerking zu erbo verlenen, aldus mevrouw Veder. Zwolse ziekenhuizen kunnen in 0lge geval rekenen op steun van het iur [oewi üng ninger Academisch Ziekenhuis. Eensgezind was de Kamercommn, van opvatting, dat er door de keU)^ van de staatssecretaris gelukkig einde is gemaakt aan lange tijd onzekerheid. Met name de Nef landse Vereniging van Hartpat ten heeft keer op keer aangedron op een spoedige beslissing over breiding van de hartchirurgie in land. an Overleden De journalist C. H. (Kjk'Ji Geudeker is op 76-jarige leeftij Amsterdam overleden. Hij is or meer hoofdredacteur geweest het vroegere blad Sport en Spot reld en maakte ook naam doe zorgen dat onschuldig veroorde 11111 in de geruchtmakende vooroorli ord moordzaak-Giessen-Nieuwkerk visie kregen. Uw advertentie in onze Pijltjesrubriek staat ook als Victorie in de Volkskrant. Voor f 18.20 zien 1 miljoen mensen dat u uw kollektie Wajang poppen wilt verkopen. Na een moedig doorstane ziekte nam de Here voor ons toch nog vrij plotseling uit zijn familie kring weg onze geliefde broer, zwager en oom J. Niggebrugge echtgenoot van A. Bergsma op de leeftijd van 59 jaar. Alphen a/d Rijn: J. H. Niggebrugge M. Niggebrugge-de Vries H. Bergsma N. W. Bergsma-de Jonge Maassluis: H. v.d. Kouwe-Bergsma J. W. v.d. Kouwe neven en nichten Rijswijk, 15 november 1977. ie loet met z'n 355.000 intensieve lezers en lezeressen EEN ONMISBAAR ADVERTENTIES MEDIUM apj tie i en 1 eve Dg mdt it is en ii iet c erk verl ista I Op een dag werd de wasmachine zo goed en gemakkelijk, dat de vrouw het wassen met de hand wel los moest laten. Nu is die dag aangebroken voorde afwas-machine. De nieuwe generatie afwas-Bosch is zo handig, zo anders, dat wij u durven uitnodigen de bon in te vullen en op te sturen. We sturen u dan een boekje, dat u doet kennis maken met een mijlpaal in de afwasgeschiedenis plus een lijst van handelaren. Waarom dc moeite nemen een bon in te sturen over afwasmachines? Omdat u anders te veel nieuws zou missen over een beslissende ontwikkeling waar u vandaag of morgen toch mee te maken krijgt. Vul 'm dus in, stuur 'm op, u zult er geen spijt van hebben: De nieuwe generatie afwas-Bosch doet onze goede naam eer aan! Alleenvcrtcgcnwoordiging voor Nederland WILLEM VAN RIJN BV Haarlemmerweg 475, Amsterdam, Telefoon 020 - 844 866* Ja. stuurt u mij maar vrijblijvend het boekje over de 13 beslissende vondsten van de nieuwe generatie afwas-Bosch. En dc lijst met namen van handelaren j waar ik de nieuwe afwas-Bosch kan bekijken. Mijn naam: j Adres J Plaats I I Opsturen in gesloten envelop, zonder postzegel, aan: Willem van Rijn BV. Antwoordnummer 3023, 1000 PW Amsterdam Tl

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8