Samenwonende ambtenaren krijgen gelijke rechten. een welluidende prijs. Tel maar op: Philips.Groot in geluid. Hartpatiënten ongerust kruispunt Vlaardingen Schuin oversteken op Uniek voorstel dagelijks bestuur Rijnmond Na mogelijke opheffing luchtbrug Houston ...harde tot stormachtige wind. het verkeer dient rekening te houden met rukwinden... Soms is de trein zo gek nog niet.^> Simpkins DINSDAG 15 NOVEMBER 1977 DEN HAAG Als de Rijnmondraad het gisteren openbaar geworden voorstel van zijn dagelijks bestuur overneemt en ook de minister van binnenlandse zaken ermee akkoord gaat zullen samenwonende ambtenaren van het openbaar lichaam Rijnmond binnen afzienbare tijd voor wat betreft hun rechtspositie gelijkgesteld worden aan getrouwde ambtenaren. Rijnmond is dan de eerste overheidsinstantie in Nederland die dit doet. De voorgestelde gelijkstelling in rechtspositie houdt onder meer in. een gelijke behandeling bij buiten gewoon verlof, gelijke criteria bij kostwinnersvergoedingen en smar- tegeld (de drie maanden salaris die weduwen van ambtenaren nog van hun werkgever krijgen) en mogelijke inschrijving van de partner en eventuele kinderen bij een ziekte kostenverzekering voor ambtenaren. Wat betreft allerlei bepalingen die voortvloeien uit de wet. zoals belas ting. pensioen en erfrecht, heerst er in het voorstel nog een flink stuk onduidelijkheid. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/ROERMOND Onder hartpatiënten is grote on rust ontstaan, nadat de Nederlandse Hartpatiëntenvereniging vorige week liet weten te overwegen de luchtbrug naar Houston in de Amerikaanse staat Texas op te heffen. De vereniging is sinds die bekendmaking overstroomd met reacties. Volgens voorzitter P. van Overveld is die onrust bepaald niet nodig, omdat de vereniging zich heeft verzekerd van een eventuele grotere uitbrei ding van de luchtbrug naar Londen in Engeland. Momenteel reizen met deze luchtbrug naar Engeland tien patiënten per twee weken mee, maar dat aantal kan tot twintig per week worden opgevoerd, aldus de heer Van Overveld. De Nederlandse Hartpatiëntenvere- niging kwam tot haar overweging tot opheffing van de luchtbrug naar Amerika, toen bekend werd dat de Nederlandse Hartstichting met in gang van 1 januari volgend jaar stopt met het betalen van de ver blijfkosten van een meereizend fami lielid van een hartpatiënt. De Hartstichting heeft vorig jaar, toen met de luchtbruggen werd be gonnen. een ..gebaar" willen maken door de kosten van verblijf van de begeleider op zich te nemen, hoewel dit voor deze süchting niet op haar weg ligt. Per begeleider komen de kosten voor wat Houston betreft neer op een bedrag tussen de 1700 en 1900 gulden en de Hartstichting kan dit niet meer opbrengen zonder dat haar ei gen doelstellingen in het gedrang zouden komen. Ook de vergoeding van een begeleider naar Genève zal worden stopgezet. Alternatief De Nederlandse Hartpatiëntenvere niging is van mening, dat de in sep tember geopende luchtbrug naar Londen een goed alternatief is voor Houston. Het verblijf daar kost een begeleider rond de 800 gulden en de vliegduur bedraagt in tegenstelling tot Houston slechts 35 minuten. Voor de hartpatiënten, die een ope ratie ondergaan, worden alle kosten gedragen door de ziektekostenverze keraars. Het hoofdbestuur van de vereniging heeft overigens besloten de hartluchtbruggen te handhaven, totdat de capaciteit in Nederland zover zal zijn opgevoerd, dat de wachttijd voor een operatie mini maal is. Volgens een woordvoerder van Rijn mond is uit correspondentie met de belastingdienst gebleken dat het voor 99 procent zeker is dat van die zijde geen moeilijkheden zijn te ver wachten. Op binnenlandse zaken wil men, voordat de Rijnmond-raad het voorstel bekrachtigd heeft, nog geen commentaar geven. Dat gebeurt pas, wanneer de minister het stuk in han den heeft en Rijnmond zelf van zijn commentaar in kennis stelt, aldus een woordvoerder van dit ministerie. Omzeild Eerder reeds ging de minister wel akkoord met een soortgelijk besluit van de provincie Noord-Holland, maar daar werd het verschil gehuwd- ongehuwd omzeild door een relatie partner aan te merken als gezinslid. Bovendien stelde Noord-Holland de voorwaarde dat de ambtenaar in kwestie kostwinner is. Het dagelijks bestuur van Rijnmond doet dit niet. Waarschijnlijk zal de Rijnmondraad op 23 januari het voorstel behande len. Vrijwel zeker zal het dan aan vaard worden. PvdA. PPR en PSP die met elkaar 42 van de 81 Rijn- mondraadszetels hebben, zijn er zon der meer voor. De WD daarentegen heeft nogal wat juridisch-technische bezwaren. Al is zij in principe wel voor. Diezelfde praktische bezwaren heeft ook het CDA in Rijnmond, ook deze fractie is echter naar het zich laat aanzien niet tegen het voorstel, dat mede afkomstig is van de tot het CDA behorende Rijnmond- raadsvoorzitter W. Fibbe. Volgens de heer B. F. Bohré, CDA- fractieleider in de Rotterdamse ge meenteraad en lid van de Rijnmond raad ligt het „in principe ja zeggen" tegen het voorstel geheel in de lijn van het landelijk CDA-programma „niet bij brood alleen". Hierin wordt gesteld, dat samenlevingsvormen buiten het huwelijk („en daarbij moet ook gedacht worden aan sa menwonende zusters of vader en dochter enz.") niet gediscrimineerd mogen worden. TROUW/KWARTET P 12 - RHS" ADVERTENTIE i Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN Voor de voetgangers in het verkeer heeft Vlaardingen jjj opmerkelijk plan gelanceerd. Zodra de verkeerslichten op een kruispunt groen springen, mogen de voetgangers namelijk straks diagonaal, of popig gezegd! schuin, op een bepaald kruispunt oversteken. Men behoeft dus langer loodrecht de verkeersweg over te steken. De voetgangers kunnen dan bij het oversteken de kortste weg nemen. Het ligt in de bedoeling bij de ver keerslichten een bord te plaatsen, waarbij men op de nieuwe verkeers situatie geattendeerd wordt. Het voetgangersplan. dat voorlopig een experiment is, begint op zaterdag 26 november. Men heeft juist deze datum gekozen, omdat dan op het aangewezen kruis punt Korte Hoogstraat, Gedempte Biersloot en Veerplein, dat midden in het Vlaardingse winkelcentrum ligt, grote drukte verwacht wordt in verband met de Sint Nicola__ pen. Wanneer het experiment sla] hoopt men voor andere kruispu een zelfde regeling te maken. ROTTERDAM De heer Ad Ommen, directeur van het damse Sportpaleis Ahoy' zal januari 1978 deze functie niet vervullen. Hij keert terug naar KLM. waar hij als dienst was voordat den naar Rotterdam Volledig automatische start, dus geen naald- en plaatbeschadiging. Automatische diameterkeuze, afslag en terugkeer van de arm, terwijl handbediening mogelijk blijft met behulp van de armlift. Zeer constante draaisnelheid door elektronisch geregelde motor. Snaaraandrijving (DC Servo Belt Drive) zorgt voor uiterst lage rumble-cijfers. Een tweede motor dient voor de automatische armbewegingen en het wisselmechanisme. Moderne, ultralichte, aluminium opnemerarm, voorzien van het Philips Super M element GP 400. Handige arm-ophanging met de ring voor de naaldkracht-instelling en regelaar voor de dwars krachtcompensatie. Gescheiden fijnregeling van de draaisnelheden: 33'/j en 45 o.p.m. Voorzien van een stofkap die ook tijdens het spelen van 30-cm-platen gesloten kan worden, is de uiterst fraaie, strakke, overzichtelijke vormgeving een waardige behuizing voor waardevolle top-techniek! Afmetingen: 415 x 145 x 345 mm. (adviesprijs) ..Hij is heel snel ontroerd over die ver halen Wilt u meer weten van deze platenspeler annex platenwissclaar en de andere Philips geluidsapparatuur? Haal dan bij uw leverancier de Philips audio-brochure 1977 of vraag hem per briefkaart aan bij Philips Nederland B.V.. afdeling 406.VB1-34. Eindhoven. HOVt-E-

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14