Slakkegang blijft karakteristiek voor formatie RAF-leden w, verwarrend en spectaculair schouwspel levert geen bruikbare uitslag op ieuwe stormen 10 FAMILIEBERICHTEN DAG 14 NOVEMBER 1977 TROUW/KWARTET 9 p. nstre nis b-for P. L. van Enk 600 wij] van dng sleul ui n ga eel Idus hebb die iidi| op •rbod [IN HAAG Een van de ontmoedigende kenmerken van de formatieperiode is 25 mei is dat de ontwikkelingen, positieve èn negatieve, zich milimeter voor in limeter voltrekken met een vaart die met het blote oog niet van stilstand urdf worden onderscheiden. tekst uit de programma- oorden is zonder uitvoerig llibereer op papier geko- i, geen beslissing werd ge- jjien zonder tot gaar wor- - toe vergaderen. Wie zo was tussentijds een week- if wat vakantie te nemen, eenmaal teruggekeerd, jl stal precies dezelfde situa- ba aan als die welke bij zijn rek nog had bestaan tijde van het PvdA-congres van imber hebben wij de heren Den in Andriessen nog gedag gezegd jelegenheid van het opblazen, door beider toedoen, van het de kabinet Den Uyl. Nu blijkt »r dat ook deze explosie weer tijd heeft genomen en wellicht neemt. De informatiepoging der Grinten bleek nodig om de ikken politici de gelegenheid te geven het brevet van hun onvermo gen van een extra waarmerk te voor zien en daar ging weer een hele week mee heen. En misschien is het nog altijd niet helemaal ten volle afgelopen. CDA- leider Van Agt immers heeft vrijdag avond na afloop van de finale confe rentie bij de informateur laten weten dat hij nog tot één ruil van departe menten bereid was: volkshuisves ting mocht naar de PvdA mits het CDA CRM ervoor terug zou krijgen. Je zult nog beleven dat de informa teur vandaag alsnog gaat bekijken of dat idee soms bruikbaar is. Minimale kans De kans op succes van zo'n verlate actie zou minimaal zijn, zoals valt af te leiden uit de wel heel bijzondere manier waarop Van Agt zijn laatste suggestie opperde: namelijk niet bij de informatuer (die er dan misschien iets mee had kunnen doen), maar op de persconferentie toen alles al afge- lopen was. Van der Grinten had op de laatste bijeenkomst met de frac tieleiders nog gevraagd of iemand nog een idee had om eruit te komen. Van Thijn en Terlouw wisten niets meer en ook Van Agt hield zijn mond. Maar een uurtje later kwam hij tijdens zijn ontmoeting met de pers wel voor de dag met iets dat mogelijkerwijs reddend zou zijn geweest. Vanwaar deze zeer moeilijk te door gronden handelwijze? Op de pers conferentie werd het niet duidelijk. Van Agt deed voorkomen alsof Van Thijn zijn idee al kende of er tenmin ste van had behoren te weten en het als het ware zomaar had kunnen oppakken. Van Agt van zijn kant was te moe, gekwetst en uitgekleed om nog een laatste handreiking te kunnen doen en Van Thijn te hoog hartig, imperialistisch en eigenwijs ET WEER door Hans de Jong Weerrapporten van het keat" (ketting), zoals ze biesland zeggen, is het oppassen lazen vooral boven zee en in de tgebieden. Het gaat dan stor- i Vooral lagedrukgebieden uit rdelijke oorden, zoals Labrador Groenland zijn bij de zeelui geen ulaire jongens. Tijdens een eer- zuidwesterstorm in de nacht van dag op zaterdag (Groet in Noord- land maximaal 34 meter per se- de-windsnelheid tijdens een uit- ieter oftewel 22 km per uur, argenomen met de officiële wind- ter) zijn al de eerste slachtoffers scheepsongelukken gevallen. idag is het weer iets rustiger ge- 'den. ook al dankzij een van het iten uit naderende rug van iets ;ere druk (zwak) maar er was gis- in toch beslist geen reden om ana te roepen, integendeel! Bij and deed zich zondag al weer een chtige depressie-ontwikkeling ir. In Reljkjavik daalde de baro- ter in de vroege ochtend al 11 a 12 kim drie uur bij noordoosten wind. w/iichtdruk in het centrum van de piwe depressie werd gisteravond beild onder 970 mb. De trekrich- fe van dit nieuwe minimum Is Idoostwaarts en het zal of ten orden van Schotland aankomen H bij de zuidwestpunt van Noor- igen. computers van Bracknell ver- :htten het centrum blijkens een erdagmiddag uitgegeven progno- aart dinsdag met 952 mb in het agerak. In het overzicht van 24 later werd de positie voor ensdagmorgen vroeg met 955 mb ven het oostelijk deel van de ordzee aangegeven. Met aanwe- heid van hoge druk boven de oce- i, zijn de luchtdrukverschillen mate groot dat zich ongewijfeld rieuw stormen gaan ontwikkelen. de loop van vandaag groeit de dwestenwind aan onze kust al tot kracht 8 tot 9 (stormachtig storm), morgen en overmorgen er boven de Noordzee een zeer ichtige west tot noordwestelijke wind staan die ook opnieuw storm kracht zal bereiken en mogelijk nog een graadje erger met uitschieters van 90 tot 110 km per uur: kracht 10 tot 11 Beaufort. Dit is wel onheil spellend, vooral oftidat het zeewater bij een noordwestelijke windrich ting hoger tegen onze dijken zal worden opgejaagd. Achter deze nieuwe depressie wordt linearecta van de Noordpool op nieuw iets koudere lucht aange voerd (met hoge snelheden), zodat de situatie dan zou toegroeien naar een weertype met regen, hagel en sneeuw. Zoiets is ook voorgekomen in de loop van november 1969. De 25ste november werd toen de eerste vorst- dag, waarna er een zeer koude de cember volgde. Maar nu nog even terug naar de realiteit en in een poging die nuch terder te bekijken. Het is zo dat de zwaarste stormen langs onze kust worden teweeg gebracht door rand- storingen. Deze zijn door computers vooruit niet te signaleren en het is dus aan de weerkundigen de taak om zeer alert te zijn op dergelijke ontwikkelingen die met name aan de achterzijde (westkant) van de diepe depressie kunnen voorkomen. Zaterdag zijn er op veel plaatsen in ons land felle hagelbuien geweest met onweer en in enkele gevallen uur. rsgenbui regenbui regenbui regenbui regenbui licht bew. 'half bew regenbui zwaar bew. licht bew. on bew. licht bew. half bew regenbui regenbui regenbui half bew. zwaar bew. zwaar bew onbew licht bew onbew half bew. half bew. half bew geheel bew zwaar bew. tegen regen licht bew onbew. licht bew. Heerrapporlen gisteravond 19 Amsterdam De Bilt Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd Limburg Aberdeen Athene Barcelona Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Klagcnfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Munchen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanbul Las ©almas New York Tet-Aviv Tunis ook natte sneeuw. Ik ontving berich ten daarover uit Roosendaal, Stroet (duidelijk!) en ook in Zeist is dit verschijnsel waargenomen. In Enge land is zondagmorgen vroeg vaste sneeuw waargenomen op stations die niet bijzonder hoog lagen en dat kon doordat de bovenlucht daar nog wat sterker afkoelde en de tempera tuur bij de grond niet hoger was dan 3 graden boven nul. In het Duitse bergland valt nu sneeuw vanaf hoogten van 1200 a 1500 meter: een goede voorbereiding voor het komende winterseizoen In Hamburg is gisteren overdag tijdens buien 13 mm water gevallen in 12 uur tijd. Het werd daar niet warmer dan 6 graden, op sommige plaatsen in ons land 8 graden, op een enkele plaats 9. Ik vernam dat de waarnemer in Pa- pendrecht deze maand in totaal nu al 124 mm regen heeft afgetapt. Het zal wel niet blijven bij dit totaal. om een gebaar te maken. Maar Van Thijn wist in werkelijkheid helemaal van niets, was zich in de verste verte niet bewust van enig signaal van de kant van de CDA-leider dat deze bereid was de aangeduide ruil als uiterste redmiddel te aanvaarden. Lange tenen Het is een scène die in veel opzich ten karakteristiek is voor de verhou dingen tussen PvdA en CDA. Het CDA dat na de trauma's van 1972- '73 even het feest van de eenwording had gevierd, maar dat sinds een tegenvallende verkiezingsuitslag weer last heeft van buitensporing lange tenen en zure druiven, overge voelig is voor tekenen die erop schij- nen te wijzen dat het niet serieus wordt genomen en „gelijkwaardig" zal zijn. En aan de andere kant de PvdA en Den Uyl die alle tijd van de wereld had en heeft, overtuigd als hij is dat bij gebrek aan alternatief het nieu we kabinet Den Uyl „er toch komt". De PvdA heeft almaar haar verkie zingswinst zitten te vertalen, aan hogere onderhandelingstaktiek en politieke strategie zitten doen, blind en dus zonder begrip voor het men selijke, soms al te menselijke van haar onderhandelingspartner. Van Agt heeft steeds het gevoel gehad, dat elke concessie die van zijn kant werd gedaan, zijn tegenspeler alleen maar prikkelde nog meer te verlan gen. Dat wekte herhaaldelijk pro test, slepende conflicten, het kostte zeer veel tijd die zo langzamerhand niet meer vóór maar tegen Den Uyl ging werken. Verdriet Toen de programma-akkoorden rond waren had Van Thijn van zijn kant inderdaad nog maar weinig weggegeven en werd het tijd dat ook hij enig verdriet ging lijden. Dat gebeurde op het punt van de zetel verdeling terzake waarvan de PvdA zich dom genoeg meteen op de for mule 8-7-1 had vastgelegd, hetgeen het CDA, al even dom, ertoe bracht minstens evenveel ministerszetels te eisen als de PvdA zou krijgen. Het is misschien gerechtvaardigd, over dit soort formules (8-7 of 7-7) te» twisten als het gaat om een fusie van twee volleybal-verenigingen of klaverjasclubs, maar voor de sa menstelling van een ministerraad hebben zij niet veel inhoudelijke be-* tekenis. Binnen de ministerraad wordt de macht immers niet naar kwantita tieve maar naar kwalitatieve maat staven gemeten. Een minister van financiën of buitenlandse zaken telt als het ware voor twee, die van land bouw voor een half of drie kwart. Weliswaar is elke minister er natuur lijk één als het op stemmingen aan komt, maar zodra stemmingen no dig zijn is het binnen de minister raad doorgaans ook meteen grondig mis en doet een kwantitatieve machtsverhouding er toch weinig meer toe. Het geschil over de zetelverdeling heeft voor deze formatie dan ook voornamelijk symbolische beteke nis gehad: het CDA moest door mid del van 7-7 zo nodig bewijzen dat het er nog helemaal was, de PvdA moest daarentegen 8-7 thuisbrengen om de heer Piet Reckman ervan te overtui gen dat zij de christen-democraten mores had geleerd. De afloop is bekend: het CDA won dit keer, maar moest daarvoor bij de zeteltoedeling betalen, door drie van zijn vier topmensen op het altaar van het PvdA kader te leggen. Dat deze eis voor het CDA onduldbaar zou zijn, had een kind kunnen be grijpen, maar inmiddels begrijpt niemand meer iets. Ieder van de betrokkenen heeft zich, luid wenend en jammerend over de eigen kwetsu ren van het slagveld teruggetrok ken. Van Agt voelt zich door Van Thijn gekielhaald. Van Thijn be kreunt zich over de genadeloosheid van Van Agt. De situatie is hoewel vermoeiend toch ook enigszins pot sierlijk. CDA-fractieleider Van Agt na het mislukken van de lijmpoging tussen PvdA en CDA in het nachtelijk duister op weg naar zijn fractiebestuur. Moeilijk beheersbaar Intussen wordt van veel kanten de terechte vraag gehoord of coalitie vorming ln dit land nog wel moge lijk ls. Politiek bedrijven is altijd een spel van loven en bieden, geven en nemen geweest, maar sinds be langengroepen, partijen en achter bannen er wantrouwend met de neus bovenop willen staan, is het een moeilijk beheersbaar proces ge worden. Daarbij doet zich gelden dat hier twee verschillende concepties bot sen: de PvdA met haar strategie van het alles of niets, het CDA met zijn voorkeur voor het traditionele sa menwerkingsmodel. Het tweede Ka merlid Molleman heeft vorige week PvdA en CDA vergeleken met twee elftallen die volgens totaal verschil lende spelregels tegen elkaar voet ballen Het ene voetbalt, het andere speelt rugby, maar het gaat wel te gen elkaar Zoiets levert een ruw, verwarrend en spectaculair schouw spel, maar geen bruikbare uitslag op. Vervolg van pagina 1 In de flat in Amsterdam-West, die bijna een jaar lang de schuilplaats is geweest van een aantal RAF-leden, heeft de politie dameskleding, een fotografische uitrusting, valse pas poorten en een hoeveelheid geld ge vonden. Wapens werden in de flat niet aangetroffen. De Nederlandse politie zoekt ook nog steeds naar drie vrouwelijke RAF-leden. die mogelijk betrokken zijn geweest bij schietpartijen in Den Haag en Utrecht, waarbij een politieagent om het leven kwam. Bij het vuurgevecht in Utrecht arres teerde de politie het RAF-lid Knut Folkerts (25). Later werd bekend ge maakt. dat men ook uitkeek naar de 27-jarige Brigitte Mohnhaupt, de 25- jarige Angelika Speitel en de 28- jarige Sigrid Sternebeck. Michael Wackemagel blijkt sinds half december vorig jaar met een vriendin in Amsterdam te hebben gewoond, maar pas tijdens de ont voering van zakenman Maup Caran- sa nu ruim twee weken geleden is de politie hem op het spoor geko men. Overigens zonder te weten wie hij was. Wackemagels ware identi teit is pas na zijn arrestatie aan de hand van diens vingerafdrukken be kend geworden, zo heeft een woord voerder van de Amsterdamse politie meegedeeld. Wackemagel woonde in een flat aan de Baden Powellweg in Amsterdam- Osdorp, die hij via een bemidde lingsbureau had gehuurd van zijn buurvrouw. Hij gebruikte als valse naam. die van O. Fehr uit Zwitser land. De eigenaresse van de flat ver telde de politie, dat Wackemagel en zijn vriendin zeer teruggetrokken leefden. Elke maand betaalden ze keurig op tijd bij haar aan de voor deur de huur. Sinds half september is het tweetal niet meer in of bij de flat gezien. De huur voor oktober werd via de post overgemaakt uit Frankrijk. Ten tij de van Caransa's ontvoering is Wac kemagel weer opgemerkt. De politie was toen .op zoek naar woningen, waar deze zakenman mogelijk kon worden vastgehouden. Daarbij stuitte zij ook op de flat van O. Fehr Van de Zwitserse politie kreeg de Amsterdamse recherche te horen, dat die naam vals moest zijn. Hoewel daarna bleek, dat de woning aan de Baden Powellweg toch niets te maken had met de ontvoering van Caransa, is de Amsterdamse politie van dat moment af er wel blijven posten Sindsdien is ook de nog steeds levensgevaarlijk gewon de Gert Schneider geregeld in de buurt van de flat gesignaleerd. Van Wackemagels vriendin is sinds sep tember niets meer vernomen. kunnen van maandag tot en met vrijdag (telefonisch van 9.00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. tHij maakte de storm tot een zacht suizen, zodat le golven stil werden." Psalm 107:29 !od nam tot Zich Zijn kind, mijn lieve, zorgzame nan, onze lieve vader en opa Sam van Bekkum lij werd 57 jaar. L. van Bekkum-den Houting Sarian Trudy en Jaap Peter en Sandra 1 Gravenhage, 1? november 1977 Sportlaan 211 Geen toespraken De dankdienst wordt gehouden woensdag 16 no vember om 12.30 uur in de Noorderkerk, Schuyt- ïtraat 9. Na de dienst is er gelegenheid het gezin te condo leren. De crematie vindt in besloten kring plaats. ngegaun in do vrougdo van zijn Hoer. Ds. S. van Bekkum »e verliezen in hom oen goede vriend en een •Horst bekwame penningmeester. Namens de Ver van Predikanten van de Geref. Kerken H. J Kouwenhoven. voorzitter G. Meijsler. sok rota ris Ede. 12 november 1977 De Gereformeerde Kerk van 's-Gravenhage-Oost geeft met verslagenheid kennis van het overlijden van Ds S. van Bekkum die gedurende 12'/- jaar de gemeente met grote liefde en trouw heeft gediend. De Here trooste en sterke zijn vrouw en kinderen in dit voor hen zo zware verlies. Voor de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van 's-Gravenhage-Oost: Ds E. Haverkamp, praeses J. Blankenstijn, scriba 12 november 1977. Diep onder de fndruk delen wij U mee. dat de secretaris van het generale deputaatschap „Gees telijke Verzorging Buitenland' Ds. S. van Bekkum na een langdurig ernstig ziek zijnThuisgekomen is. Wij zullen hem bijzonder missen want hij ver richtte zijn omvangrijke arbeid met grote be kwaamheid. interesse en ijver. Namens het deputaatschap C. Gilhuis, voorz. H. L. Schippers, penningmr. Met droefheid vernamen wij het bericht van het overlijden van onze oud-predikant Ds S. van Bekkum Gedurende twaalf jaren was hij onder ons. Dank baar herinneren wij ons de inzet, trouw en volhar ding. waarmede hij zijn werk verricht heeft. „Ja. zegt de Geest, dat zij rusten van hun moeiten, want hun werken volgen hen na." (Openb. 14:13) God trooste zijn vrouw en kinderen. Monster, 13 november 1977. Namens gemeente en raad der Gerefor meerde Kerk te Monster C. Klapwijk, praeses D. A. Duijf, scriba Voor ons onverwacht, maar naar zijn wens, nam God tot Zich onze broer en zwager Wouter Strietman echtgenoot van M. van 't Slot Hij werd 71 jaar. Zeist: W. v. d. Blom- Strietman J. M. v. d. Blom Zeist: A. Bos-Strietman B. J. Bos Maasnieul H. Strietman D. Strietman- Groothuizen Zeist: S. van 't Slot C. van 't Slot-Pels Culemborg: H. van 't Slot P. H. van 't Slot- Vaandrager Zeist, 11 november 1977. Door het overlijden van onze begaafde jaargenoot Arthur Brinkman verloren wij een fijnbesnaarde en moedige vriend. Ons medeleven gaat uit naar allen die hem lief waren. Schipluiden: Huig en Rita van Dijk Hilversum: Henk en Trudy Fijn van Draat Bilthoven: Harry en Lous Snelders Zaandam: Piet en Eef Verbrugge Amsterdam, 10 november 1977. Met grote droefheid geeft de kerkeraad van de Noorderkerkwijk van 's Gravenhage-Oost kennis van het overlijden van haar predikant Ds S. van Bekkum oud 57 jaar. Wij zijn dankbaar voor alles wat God ons in hem heeft geschonken. Gedurende I2'h jaar heeft hij met grote toewij. ding in ons midden mogen werken met de gaven die God hem had geschonken. Wij zullen hem node missen. Trooste God zijn vrouw en kinderen Namens de wijkraad: C. J. van Hoeken, praeses. J. in 't Veld, scriba. 12 november 1977 „Ik zie een poort wijd openstaan" Na een geduldig gedragen lijden heeft de Hemelse Vader in Zijn Heerlijkheid opgenomen, onze lieve zorgzame man vader en opa Aric Poot echtgenoot van Lena Willemina van der Maarel op de leeftijd van 78 jaar. Naaldwijk: L. W. Poot-van der Maarel J. Roos-Poot E. Roos 1. M. Poot Brooks, Canada: J. M de Raaf-Poot J. de Raaf Leidschendam: A. Mijdam-Poot A. J. Mijdam Geldrop: L. A. Poot E. Poot-Buider Pijnacker J. Poot T. Poot-Dekker Toronto. Canada: A. L. Poot IJmuiden: A. Poot J. Poot-Boers en kleinkinderen Naaldwijk, 12 november 1977 Anjerlaan 25 Correspondentie-adres: Duiventorenstraat 143 Geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot condoleren: in de zaal van de „Ontmoetingskerk", Anjerlaan 47 op dinsdag avond 15 november van 7.30-8.30 uur en op woens dag 16 november na afloop van de begrafenis. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den in de „Ontmoetingskerk" op woensdag 16 november om 2.30 uur. waarna de begrafenis zal Rlaatsvinden op de algemene begraafplaats te aaldwijk omstreeks 3.15 uur. Ik zal dan gedurig bij u zijn Na een liefdevolle verpleging van ruim twee jaren in het verpleegtehuis „Swinhove" te Zwijndrecht is aldaar overleden Cornelia Johanna van Nes op de leeftijd van bijna 86 jaar. Namens dc familie: C. J. van Nes Middelburg, 11 november 1977 Westmede 13 Gelegenheid tot condoleren in „De Bron". Mau- ritsweg 1. Rijsoord. woensdag 16 november van 10.00-10.15 uur, waarop aansluitend de rouw dienst zal worden gehouden door Ds J. H. Renting. De begrafenis zal plaatsvinden ca 12.00 uur op de Nieuwe Begraafplaats „Vredehof" te Ridderkerk. Zalig de doden, die m de Here sterven Openbaringen 14 13 Nog onverwacht nam de Here toch Zich. mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Anthonie Firet in de ouderdom van 78 jaar. Maassluis P. Firet-van der Weyden Urk: L. Hoefnagel Zaandam: D. Firet J. Firet-Bos Maasland: J. Firet A. H. Firet-Boog Maassluis: E. P. van der Lee-Firet A. van der Lee klein- en achterkleinkinderen Maassluis. 10 november 1977 De Vloot 203 De overledene ligt opgebaard in de aula van de Immanuelkerk. Lange Boonestraat tc Maassluis Gelegenheid tot condoleren aldaar maandag 14 november 1977 van 18.00 tol 19.30 uur De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden dinsdag 15 november 1977 om 14.00 uur in bovengenoemde kerk. waarna de begrafenis zal plaatshebben in het familiegraf op de algemene begraafplaats te Maassluis. Tevens gelegenheid tot condoleren na de begrafe nis in de aula van de begraafplaats. Op 10 november 1977 nam de Here tot Zich onze lieve broer, zwager en oom Anthonie Firet Dordrecht Ds.J. Firet Maassluis Mevr. N. Weltevreden- van der Weyden neven en nichten. De overweldigende blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze onvergetelijke man en vader Jan Pieter van Eijsden hebben ons goed gedaan. C. J van Eijsden-Breet en kinderen. Noordwijkerhout. november 1977. Valkenerf 13 Voor de vele blijken van medeleven, die wij ondervon den na het heengaan van onze lieve man en vader Pieter Damhof betuigen wij onze hartelijke dank. Groningen, november 1977. Gorechtkade 27A. A. Damhof-Homan en kinderen

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9