s AMSTERDAM MIST Z'N OUDJES Tegenslag achtervolgt Go Ahead FC Den Bosch kan weeij wat geruster ademhalen ROEMENIE UITGESCHAKELD 'Alleen de koningin rj en beker ontbraken' NAC vooral na rust klasse sterker dan Van de Meent-equipe T1 Hughes uitbundig na winst (3-2) Beslissende fout tegen AZ van 'laatste' doelman Kluitenberg Show van Van Veen een succes Roda: te veel zelfvertrouwen V Vitesse gret Gemeente geïmponeerd door handtekeningenactie i MAANDAG 14 NOVEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet door Matty Verkamman BREDA Nu de prille „Lieverdjes" op zichzelf zijn aangewezen, kijk Pim van de Meent weemoedig terug naar de jaren, waarin de dertig-plussers zijn FC Amsterdam op sleeptouw namen. Terwijl de immer emotioneel geladen trainer de oudjes toch gedeeltelijk zelf het Olympisch Stadion heeft uitgejaagd. Jan Fransz ver dween als eerste met bonje, al weer enkele jaren geleden. Frits Flinkevleugel verdween dit jaar eveneens na een conflict met zijn trainer En aan Jan Jongbloeds transfer naar Roda JC is altijd de schijn blijven kleven, dat FC Amsterdam de internatio nal te gemakkelijk heeft losgelaten. FC Amsterdam mist ze nu. de man nen van de oude stempel. Dat bleek zaterdagavond tegen NAC. waar men er met een 3-2 nederlaag gena dig van af kwam; dat blijkt eigenlijk al deze hele competitie. Van de Meent bracht het in Breda, onge vraagd. zelf naar voren; ..We missen de routine, die we drie jaar geleden wel hadden. Wanneer ik Jongbloed nu toch bij Roda JC zie allemaal luisteren ze naar hem. Trouwens, in heel het Nederlandse voetbal zie je de tendens dat de oudere spelers steeds belangrijker worden. Noem maar op. Vitesse steunt op Bosveld. Peters moet de rol van Van Hane- gem overnemen. Maar ik zegje: daar is hij niet toe in staat." Waarmee Van de Meent meteen weer terug is bij zijn eigen ploeg. Ook zijn jeugdigen spartelen hulpeloos, nu ze alleen in het diepe liggen. Het zijn warempel némen, waar FC Amster dam over beschikt: Heini Otto. An- dré Wetzel. Ko Stout. Ton Kamp- hues. Willy van Bommel. Te vroeg zijn ze evenwel als ..groten" aange merkt. In de luwte van ervaren „doe ners". kon dat talent nog aardig ge dijen. Maar nu ze er zelf voor staan. zie je ze amper. Otto drukt geen stempel op de ploeg. Stout evenmin. Van Bommel heeft een aardig balge voel. maar vooralsnog niet meer. Wetzel en Van de Merkt (met 29 jaar de oudste speler en tevens de beste» zien hun acties doorgaans in onbe grip verzanden. Van de Meent geeft toe dat hij vooraf op een inbreng a la Jongbloed had gerekend, toen Ajax' reserve-doel man Heinz Stuy dit seizoen werd aangetrokken. Het tegendeel is evenwel het geval. De eigenwijze Stuy heeft het behoorlijk verknald in de groep. Stuy plaatste in zijn eerste weken al opmerkingen, die bepaald verkeerd vielen. Zo verweet hij Van Bommel een a-professlonele houding, toen deze eens sigaretten uitdeelde. Erger was echter dat hij in de wedstrijden blunderde als nooit tevoren en daarnaast maar kritiek op zijn spelers bleef spuien. Op drin gend advies van de spelersgroep werd Stuy voor de wedstrijd tegen NAC door Mario Folkertsma vervan gen. een stand-in die in Breda overi gens ook allerminst vlekkeloos keeDte. NAC overvleugelde de tegenstander ruimschoots. Weliswaar duurde het geruime tijd alvorens de tik van Stouts openingstreffer (gave actie Wetzel, verkeerd opstellen Jan de Jong) was verwerkt, maar toen Ad Krijnen met een formidabel schot gelijk had gemaakt, was het gebeurd met FC Amsterdam. NAC speelde na rust eerder met dan tegen FC Am sterdam. De Brabanders werden door de Engelse aanwinst Ron Good- lass naar een alleszins goed niveau getrokken. Goodlass. onlangs van Everton overgekomen, heeft nu al drie weken op rij uitgeblonken in NAC. Theo Swart werd aardig dolge draaid door de balvaardige dribbe laar. Dat NAC slechts met één doelpunt verschil won, kwam niet in het minst door een overdosis aan pech. Niet minder dan vijf maal raakte de Bre dase ploeg de lat: Budisic (twee keer). Brouwers. Dierckx en Vreij- sen. Desondanks stelde Ko Stout na afloop: „FC Amsterdam heeft wel vijf spelers van de klasse van Good lass. Alleen ontbreekt het ons aan een afwerker. Tot aan het zestien meter-gebied spelen we goed. daarna is het over." Bij het lang niet onaardig spelende NAC viel opnieuw het zwakke spel van Martin Vreijsen op. Het is nog maar de vraag of NAC er wel zo verstandig aan heeft gedaan om Vreijsen van Feyenoord terug te ko pen. Wanneer het klopt dat Feyen oord bij die transactie ook nog eens een optie op Ad Krijnen heeft bedon gen. dan is er niet al te zakelijk gehandeld door Lemmens en de zij nen. Door de komst van Vreijsen is de talentrijke Gerrie Damen naar de bank verwezen. Het fanatieke Bre dase publiek was het de hele wed strijd al niet zo eens met de opstel ling van Hans Dorjee. Breda kan de mateloos populaire Bob Maaskant nog niet erg vergeten. NAC-FC AMSTERDAM 3-2 (1-1). 5. Stout 0-1. 34. Krijnen 1-1. 76. Storm 2-1. 77 Vreyssen 3-1. 88. Van de Merkt 3-2. Scheidsrechter Jonker Aantal Toeschouwers: 7500. NAC: De Jong; Krijnen. Budicic. Bakker. Dek ker; Dterkx. Vreyssen, Quaars; Brouwers. Van de Ent (Stormi Goodless FC AMSTERDAM: Folkertsma; Swerissen. Swart. Koopman. Bianchi; Kampheus, Van de Merkt; Otto. Wetzel, Stout. Van Bommel door Peter Onvlee ALKMAAR Alsof de tegenslagen dit seizoen nog niet voldoen de waren geweest, werd zaterdagavond in Alkmaar opnieuw een triest hoofdstuk toegevoegd aan de pech-story, die de ploeg van Go Ahead op dit ogenblik moet schrijven. De formatie, die zonder de zieke manager trainer Bob Maaskant naar AZ'67 was gereisd, zag in de twaalfde minuut van de tweede helft de hoop op een goed resultaat feitelijk in de regen verloren gaan. toen Arjan Kluitenberg uit een hoekschop van Loek Ursem de bal in eigen doel sloeg en daarmee de basis voor weer een nieuwe nederlaag (2-1) legde. Arjan Kluitenberg. achttien jaar pas Vorig weekeinde tegen Roda JC maakte hij halverwege de eerste helft onverwacht zijn debuut in de Deventer hoofdmacht, toen Jan En deman met een hoofdwond van het veld moest worden gedragen. Hele maal vrijuit ging hij daarna niet bij de treffers, die de Limburgers de 1-2 winst bracht. Zaterdag verdedigde dezelfde Arjan Kluitenberg opnieuw het Deventer doel In de dagen voor AZ leek Ende- :nan weliswaar weer zoveel hersteld te zijn van zijn verwonding, maar een nieuwe tegenslag stond zijn ren tree toch in de weg Tijdens de trai ning brak hij een arm en na zijn operatie m het St. Geertruidenzle- kenhuls is voorlopig een toch wel tijdvergende revalidatie nodig. Ook Henny Spijkerman, twee weken geleden in het duel met Feyenoord gewond aan een duim (gekneusd) is nog altijd niet speelklaar Kluiten berg „Ik zou dus opnieuw in het doel staan Mijn eerste echte wedstrijd eigenlijk, omdat ik het vorige keer legen Roda JC niet van te voren wist Nu wel. Dat is totaal iets an ders. Nu heb ik er steeds aan en over lopen denken, ben Je méér ge spannen". Arjan Kluitenberg had daarbij de druk van de enig overgebleven doel man van Go Ahead te zijn. Henk van Brussel, de nog niet gevelde A-trai ner van de club Wiel Coerver is nog wel geruime tijd afwezig had zaterdag bij zijn dubbel-optreden al een noodgreep voor de C-ploeg moe ten doen door in de thuiswedstrijd tegen PEC de 16-jarige middenvel der Peter van der Brink in het doel te posteren. Met succes overigens, Go Ahead won met 7-0. Voor de A-ploeg had Van Brussel spits Kees van Kooten als nood-doel wachter achter de hand. Enkele ge richte keeperstrainingen hebben hem de afgelopen dagen op deze rol voorbereid. Van Brussel: „Het is na tuurlijk te gek, zoiets. Maar wat doe je eraan? Voor Arjan Kluitenberg. onervaren toch nog. maakte dit alles het er zeker niet gemakkelijker op. De komende dagen zullen we mis schien toch nog iets aan dit pro bleem gaan doen. Spijkerman is het aanstaande weekeinde voor het be kerduel tegen FC Twente waar schijnlijk nog niet fit arts Ab Rozijn: „Je kunt wel met spuiten en dat soort zaken gaan werken, maar wie weet hoeveel je daarmee verliest; uitgangspunt is dat hij straks voor de belangrijke serie wedstrijden te gen Amsterdam. Volendam en Tel star helemaal fit is" en met één doelman voor twee elftallen kom je niet ver. Ik zal manager Bob Maas kant dan ook voorstellen in ieder geval wat te doen. al is het alleen maar een keeper voor het C-team en als reserve voor je A-ploeg aan te trekken". Arjan Kluitenberg stond er in Alk- AZ'67-aanvoerder Wim van Hanegem troost Go Aheads doelman Arjan Kluitenberg nadat deze de bal in eigen doel heeft geslagen. maar tegen tegen een nauwelijks echt bewegend en diepgaand AZ'67 alleen voor. Maakte in de eerste helft een af en toe onzekere indruk, maar had daarbij het terechte excuus van de barre omstandigheden. Regen-, hagelbuien en storm deden de bal de meest onverwachte draaiingen ma ken. Directe gevolgen had dat alles nog niet, ook al omdat Bert Nijdam kort voor rust vrij voor doel over de lat mikte. Na de wisseling was dat anders. Een hoekschop in de twaalfde mi nuut luidde de ondergang van Go Ahead in. Arjan Kluitenberg sloeg de door Loek Ursem genomen bal in eigen doel. Tien minuten later was hij vervolgens kansloos op een af- standschot van Kees Kist. Kluiten berg: „Ik wilde de bal bij die hoek schop wegstompen. Hij bleef echter achter me hangen". Kluitenberg was na die eerste treffer helemaal weg. Kwam. volgens zeggen, pas weer bij zijn positieven toen nummer twee achter hem lag om vervolgens in de slotfase van de strijd uitstekend te reageren op inzetten van Kist. Ny- gaard en Peters. Kluitenberg (een half uur na afloop: „Ik heb nog steeds de idee dat ik op het veld sta. zegt desondanks: „Het was slecht. Je kunt daarna dan wel alles pakken. Maar die eerste bal. Die had ik moeten hebben. Dan was het an ders gegaan". Arjan Kluitenberg werd door Henk van Brussel én mede-spelers niet als de schuldige voor het nieuwe verlies aangewezen. Van Brussel, in de mid daguren met de auto van Bjerre ach ter de al vertrokken ploeg aangere den: „Alles zit op het ogenblik ge woon tegen. Blessures, ongelukkige nederlagen, onbenutte kansen. Er wordt de laatste weken wel beter gespeeld, maar de mazzel ontbreekt. Je had hier in Alkmaar een punt kunnen pakken. Meer tegenslag dan we tot nog toe hebben gehad kan niet. De komende weken kan het wanneer de ploeg zich zo positief blijft opstellen ais het nu nog altijd doet, terwijl er toch ook weinig wordt verdiend alleen maar mee vallen. Moet je ook punten gaan Dakken". Tegen AZ'67 gebeurde dat laatste niet. Net niet, want nadat Johny Oude Wesselink een fout van de wei nig zekere doelman Meskovic had afgestraft, kreeg dezelfde speler kort voor tijd nóg een mogelijkheid. Zijn schot ging via de buitenlat van de paal naast. AZ-Go Ahead Eagles 2-1 (0-0). 57: Klinkenberg (eigen doel) 1-0. 66: Kist 2-0,73: Oude Wesselink 2-1. Scheidsrechter Ram. Aantal toeschouwers: 9000. AZ: Meskovic; Metgod. Vonk (Spelbos), Hoven- kamp; Nygaard. Van Hanegem. Peters, Ursem (Mols). Kist, Nijdam. Go Ahead Eagles: Kluitenberg; Bjerre, Lode- weeges. Oude Wesselink, Teun Kist; Strijdveen, Walbeek, Oroeneweg (Nuskovlc) Woudsma, Van Kooten. Korver. UTRECHT Voor het eerst dit sei zoen had FC Utrechts trainer Han Berg het koppel Van Veen-Van Mau- rik in ere hersteld. Wat de Utrechtse oudjes, respectievelijk 31 en 32 jaar, in aanvallend opzicht nog kunnen presteren, heeft een uiterst matig NEC aan den lijve ondervonden, hoewel de uitslag van 3-1 in geen verhouding staat tot de mogelijkhe den die de thuisclub kreeg om de Nijmegenaren een geweldig pak slaag te geven. Doorhet ontbreken van de Utrecht se vleugelspitsen Hulshorst en Ham berg greep Berger terug op spits Joop van Maurik. Door zijn aanwe zigheid en die van Dries Visser in zijn nabijheid kon Leo van Veen zich voor het eerst in dit voetbaljaar naar hartelust uitleven, want Jos Hendriks zag slechts een keer kans een rechtstreeks duel van hem te winnen. Wat het niet uitschakelen van Van Veen inhoudt voelde NEC al in de eerste minuut toen Van Veen een omhaal door Van Maurik op zijn waarde zag geschat en later kon Ries Coté de hoek uitzoeken toen Van Veen de gehele defensie met een subtiel hakballetje de vei- keerde kant opstuurde. Na rust voltooide Van Veen zijn one- man-show ten koste van Hiddink, Worpst en Schellekens. Het trio boog deemoedig het hoofd voor zo veel technisch kunnen. UTRECHT-NEC 3-1 (2-0). 1. Van Maurik 10. 34. Cote 2-0. 87 Janssen 2-1, 90. Van Veen 3-1. Scheidsrechter Derks. toeschouwers: 4000. UTRECHT: Istatov; Tervoort, Wlckel, De Kruljk. Flight; HUdebrand, Cote. Cabo; Van Maurik, Van Veen, Van Staa (Gozemsi. NEC: Schellekens; Sije Visser, Vlietstra, Jos Hendriks, Dries Visser; Hulshof!. Hiddink, Koe nen (Janssen); Ronald Hendriks. Marijnissen. Veeken (Worpsti. HAARLEM Barry Hughes behoeft er geen spijt van te hebben, dat hij uiteindelijk het Amerikaanse droomaanbod heeft afgeslagen. De Haarlem-trainer beleefde gisteren zijn gelukkigste dag sinds jaren. „Beter dan champagne. Wat een ge weldige wedstrijd. Alleen de konin gin en de beker ontbraken. Maar voor de rest, jongens, wat heb ik genoten". Wat voor Haarlem een enorme op kikker was, werd in het Sparta-kamp ervaren als een afgang. Na een over peinzing van een half uur was trainer Cor Brom met zijn analyse van deze derde achtereenvolgende Rotter damse nederlaag niet verder dan: „We stonden met 2-0 voor en verlo ren met 3-2. Haarlem was dus beter". Waarom? karakter, inzet, positief denken, mentaliteit en keihard wer ken waren begrippen, die de Haar lem-trainer over de tong rolden. Het moet daaraan wel hebben gelegen. Anders is het niet te verklaren, dat Sparta een gewonnen positie in min der dan een half uur totaal verspeel de. Waarmee niet gezegd wil zijn, dat het de Rotterdammers ontbrak aan de eigenschappen, die Hughes voor zijn team reserveerde. Sparta bleef ook onder druk offensieve daden stellen. Het resultaat was dat tweeëntwintig spelers voor wie bondscoach Ernst Happel nooit en te nimmer een inspectiereis vanuit België zal ondernemen, een spekta kelstuk opvoerden, zoals sinds de invoering van het resultaat-voetbal nauwelijks meer is voorgekomen. Hooguit kan met Sparta verwijten, dat onder de massale aanvalsgolven van Haarlem de achterste lijn in elkaar stortte. De buitenspelval werkte niet meer. Er verschenen spe lers in het eigen strafschopgebied, die daar niets te maken hadden. Spits Ray Clarke speelde daarbij de bal met de hand en was verantwoor delijk voor de strafschop, waaruit De Vries Haarlem naar 2-2 tilde. De drukte in het zestien-metergebied werd daarna zo mogelijk nog groter, zodat er voor Pim Doesburg, vorige week nog Sparta's gevaarlijkste aan valler, slechts enkele meters bewe gingsvrijheid overbleven. De Sparta- doelman stond aan de grond gena geld, toen vijf minuten voor tijd een combinatie van Piet van de Berg en Abe van de Ban Balkestein misleid de en Martin Haar kon inkoppen (3- 2). Het gejuich, dat van de schaars bezette tribunes opklonk, was zo groot dat Hughes veronderstelde, KERKRADE Gedurende de volle negentig minuten had Roda giste ren een veldoverwicht. Daaruit kwa men echter slechts weinig kansen voort. Dat was niet de verdienste van Telstar, maar van zwak spel (vooral in de eerste helft) van Roda JC. Het zag er naar uit, dat de thuis ploeg de tegenstander uit Velsen danig onderschatte. Roda JC-Tclstor 2-0 (0-0). 73: De Jong 1-0, 77: Meuser 2-0. Scheidsrechter: Draalsma. Toe schouwers: 800Q Roda JC: Jongbloed; Degens, (Toonstra). Pfeif fer, Zieglcr, Blatter; Broeks, De Jong, Meuser; Koster, Koldlng, Vermeulen. Telstar: Van der Meeren; Van Oorschot, Weller- dleck. Hegeman, Bisschot; Hendriks. Krone, Jonker; Caljouw, Mikkelsen. Van Gaal. dat de Haarlemse kaakcl overwerk zullen krijgen. Het besl keek in de karig gevulde schatkis diepte daaruit een extra premie hondervijfentwintig gulden de n op. Sparta berustte zij het grf— mend in de nederlaag. Uiteii 0( lijk was de grotere inzet van H lem dan toch beloond. Ook voori namelijk had de thuisclub het bel IN.' van het spel. Haarlem had met eo wind mee al zijn negende hoekscl an genomen, toen Sparta aan zijn ee? toe was. Doelman Boersma pakte bal klemvast, maar stuitte hem gen de voeten van de uit het n opduikende Clarke. Jos Peltzer tin de bal in het lege doel. Twee minu voor rust gaf Van Staveren dezel^s" U ere pl< Peltzer met een bekeken voorzet i opnieuw niet te missen kans. Die voorsprong leek beslissend, m!1 Haarlem gaf geen krimp. De thi?n_, club ontwikkelde een offensief, ns naast drie geldige, ook nog twee geldige treffers opleverde. Te) Doesburg in laatste instantie een dozijn uiterst gevaarlijke ten verwerkte. hti IIAARLEM-SPARTA 3-2 (0-2)-33 PelUerO- Pcltzer 0-2. 61 Van dc Berg 1-2. 69: De Vriei (strafschop). 85: Haar 3-2 Scheidsrechter W|ell nink. Toeschouwers: 4000 HAARLEM: Boersma: Wentink. Huyg. Melgers. Van de Bail. George. H Lensen. Van de Berg. De Kip SPARTA: Doesburg: Jansen. Balkestein. rijt. Meutstege; De Goey. Van Zoest. Vs Peltzer. Clarke. Van Staveren. nc •m n ARNHEM Vitesse is terug op goede weg. Steunend op inzet zelfvertrouwen vernederde het inPa' eerste helft het sterk tegenvallei'ch FC VVV. dat als enige excuus 1 aanvoeren gehandicapt te zijn d een aantal niet in optimale vo verkerende spelers. De voor het publiek hoogst intei santé wedstrijd begon al in de tw de minuut met een daverende p kenslag. De volledig vrijstaai Bursac kon ongehinderd inkopt na een voorzet van Das: 1-0. 1 minuten later vormde een solo v Gerdsen op de rechtervleugel de leiding tot het tweede doelpunt. Z voorzet werd een prooi van vo stopper Schreurs, die tot ontzetti van het Venlose legioen in eig doel schoot: 2-0. FC VVV raai prompt in paniek, stapelde in defensie fout op fout en moest ge ten toezien, dat het gretige Vitei op 3-0 kwam door Bursac, die and maal met een kopstoot Vieten kaï loos liet. Met de eveneens niet fitte Van Weide, die na rust de plaats inrit, van Schreurs, liep het bij FC V\ 1 aanvankelijk wat beter. Bothn bracht al vrij snel de achterstand 3-1 terug, maar Vitesse ontdeed in het laatste kwartier weer van 1 wapen der voorzichtigheid en kre zijn opponent definitief op knieën door een doelpunt van li 1 blinker Meyers. Vitfssc-FC VVV 4-1 3-0) 2 Bursac 1-0 Schreurs 2-0 (eigen doeli, 33. Bursac 3-0. Bothmer 3-1, 86. Meyers 4-1 Schcidsrech BerrevoeUs. Toeschouwers: 8500. VITESSE: Beukhof; Zaayer, Mulderij, Heet Mellaard; Veenstra. Bosveld iHendriksi, I Oerdsen, Bursac, Meyers FC VVV: Vieten. Oostrom, Schreurs iVan Weidci, Vrancken, Van Rosmalen. Bothn Rettkowski. Advocaat; Kurcinac, HiJkes. J< novic iJansem i DEN BOSCH Het is FC Den Bosch gelukt om de deksel van de gemeentelijke subsidie-pot, i J lange tijd bijna vacuüm gesloten was, te verwijderen. De voorzitter van de eerste-divisieclub hoé als het ware, alleen nog toe te tasten om het voortbestaan veilig te stellen. Na een handtekeninj nactie (opbrengst 21.207 adhesie-betuigingen) begint het college van B W van Den Bosch bij draaien. De liquidatie-dreiging is daarmee afgewend. De equipe van Ad Zonderland, gisteren eigen terrein nog geklopt door De Graafschap (1-2), zal de competitie 77/'78 gewoon uit kunn vieren. Maar de afgelopen weken heeft voet- balminnend Den Bosch wel degelijk in angst gezeten. Nadat een subsidie- diekraan van de overheid wordt opengedraaid. Zelfs sprak hij over enkele miljoenen. Suykerbuyk ziet aanvraag door B W zonder meer daardoor nóg meer hoop voor zijn Van onze sportredactie BOEKAREST Door een ne derlaag tegen Joegoslavië met de zeer ongebruikelijke cijfers van 4-6. is Roemenië gisteren uitgeschakeld voor de eindron de van het wereldkampioen schap voetbal. Voor 30.000 toe schouwers leidden de Roeme nen bij rust nog met 3-2. Talrij ke blunders in de verdediging, leidden in de tweede helft even wel tot de verrassende neder laag In mei van dit Jaar had Joegoslavië in eigen land nog met 0-2 van de Roemenen verloren. Eerder won Spanje met 1-0 van Joegoslavië, waardoor de interland van gisteren hel laatste kansje op plaatsing voor Argentinië vormde voor de Jocgosla- ven Op 30 november moet nu de beslissing vallen Dan staat Joego- Slavie-Spanje in Belgrado op het programma Spanje heeft al genoeg aan een nederlaag met één doelpunt verschil. „Onze verdediging is nog nooit zo /wak geweesttreurde de Roemeen se coach Stefan Kovacs na de desil lusie van gisteren. Dat klopte, want Susic (drie maal). Muzinic, Trifuno- vlc en Filipovic straften praktisch louter grove fouten af. Het grillige scoreverloop was als volgt: 2. Vigu 1-0. 14. Susic 1-1. 18 Muzinic 1-2, 40. Jordanescu 2-2, 45. Georgescu 3-2, 50. Susic 3-3, 62. Susic 3-4, 68. Georgescu 4-4, 78. Trifunovic 4-5. 84. Filipovic 4-6. Stand in groep acht: Spanje 3-4 (3-1). Roemenië 3-4 (7-8). Joego-Slavië 3-2 (6-7). Tunesië Tunesië heeft zich ook een goed uit zicht op de WK-eindronde gecreëerd In de Afrikaanse finaleronde versloe gen de Noordafrikanen Nigeria in eigen land: 0-1 80 000 toeschouwers zagen in Lagos de Nlgeriaanse verde diger Godwin Odiye de beslissing brengen, toen hij in eigen doel schoot. Door deze uitslag gaat de strijd om een plaats in de eindronde tussen Tunesië en Egypte. Beide te ams ontmoeten elkaar nog twee maal De stand is: Tunesié 2-311-0). Nigeria 4 3 «5-41. Egypte 2-2 (3-5i. Koeweit Koeweit heeft zijn theoretische kans op plaatsing voor de eindronde be houden. door Hongkong voor de Azi atische finaleronde met 4-0 te ver slaan. Iran is echter favoriet. Koe weit, dat wordt getraind door de vermaarde Braziliaan Mario Zagallo won voor 20.000 toeschouwers door goals van Dakhil (twee maal), Abdel- Aziz en Fathi-Kamil. De stand is: Iran 5-8 (6-2), Zuid-Ko- rea 7-8 (7-8). Australië 6-7(11-6). Koe weit 6-7 (11-6). Hongkong 6-0 (3-18). Polen WROCLAW - Het Poolse voetba- lelftal heeft zaterdag in een oefenin terland met 2-1 van Zweden gewon nen. Beide landen plaatsten zich reeds voor Argentinië. Kusto opende voor Polen de score, waarna Aaslund voor een 1-1 ruststand zorgde. Deyna maakte acht minuten na rust het winnende doelpunt. Er waren 20.000 toeschouwers Engelse league LONDEN Nottingham Forest blijft de grote verrassing in de Engel se league. De club van manger Brian Clough won zaterdag weer met 2-1 van Manchester United, nadat Stu art Pearson de Mancunians eerst aan de leiding had gebracht. In het laatste kwartier brachten goals van Archie Gemmill en Kenny Burns de beslissing. WEST.dl ,tsi.and Fortuno Dusseldorf-VfB Stuttfgart 1-0, FC Si Paull-Vfl Bochum l-l, FC Schalke 04-Bor- russia Mónchengladbach 1-2. I FC Saarbrüc- ken-Herta BSC Berlin 2-2, Eintracht Braun schweig MSV Duisburg 1-0, FC Bayern Mun- chen-1860 München 1-3. Werder Bremen-Ein- tracht Frankfurt 3 0. 1 FC Köln-1 FC Kalsers- lautem 4-1. Borussla Dortmund-Harmburger SV 2-1 Schotland Celtlc-Rangers 11. Hibemian-Dundee Umt«d 0-0 Aberdeen-Avr United 0-0. Partick ThlsUe- Clydebank 1-0. St Mirren-Motherwell 1-0. ENGELAND Arsenal-Coventry CUy 1-1. Aston Vilia-Middles- borough 0-1, Bristol Clly-Derby County 3-1. Everton-Birmingham City 2-1. Leieester Clty- Ipswich Town 2-1. Manchester City-Leeds Uni ted 2 3 NcirWieh-Chelsea 0-0. Nottingham Fo rest-Manchester United 2-1. West Ham United- West Bromwich Albion 3-3. Wolverhampton Wanderers-NewcasUe 1-0. Queens Park Ran- eers-Liverpool 2-0 Ifch^MhleUc de Bilbao 2-1. Rayo Vallecano- Oijon 3-1. Valencia-Burgos 1-0, Betls-Espanol 3- 1 Barcelona-Sevilla 3-0. AtleUco Madrid-Sala manca 4-2. Real Sociedad-Real Madrid 2-3. Ca diz-Las Palm as 3-2. Santander-Hercules 1-0 De stand 1 Real Madrid 16 punten. 2 Barcelo na 14. 3 Salamanca, Valencia. Las Palm as en Elche' werd afgewezen, besloot het bestuur van de stichting FC Den Bosch '67 maar op te stappen. Dat zou dan per 15 november (morgen) moeten ge beuren. Ir. Frans Suykerbuyk, thans nog voorzitter van de stichting: „Wij wilden een nieuw bestuur de gele genheid geven om spelers te verko pen en zodoende FC Den Bosch toch in het leven te houden. Zelf konden we dat niet meer opbrengen." In een speciale vergadering van van avond. zal het bestuur van FC Den Bosch waarschijnlijk besluiten om tóch te blijven zitten. Hoewel de structuur enigszins een metamorfo se kan ondergaan, is er geen aanlei ding meer om er de brui aan te geven. Zeker niet na die handteke ningenactie. hoe simplistisch deze ook lijkt. Zegt voorzitter Suyker buyk bijvoorbeeld: „We hebben vori ge week een petitie, voorzien van 21.207 handtekeningen, aan wethou der Van Rooy (WD) overhandigd. Zijn eerste reactie: nu kunnen we er moeilijk nog om heen. Hij vond dat we binnenkort moesten komen pra ten. Ook de andere raadsleden den ken er zo over. Dat geeft de burger weer moed." Het FC Den Bosch-bestuur begon zich nog lekkerder te voelen na een uitzending van het radioprogramma „De Rooie Haan." Minister Van Doorn maakte daarin bekend, dat volgend jaar waarschijnlijk de subsi club gloren. „Het zou wel bijzonder zielig zijn als FC Den Bosch nu geli quideerd wordt, terwijl we over een jaar wellicht probleemloos kunnen verder leven." Op het sportieve vlak was er gisteren wat minder reden tot blijdschap voor FC Den Bosch. De formatie van trainer Ad Zonderland kon tegen De Graafschap bijzonder moeilijk tot scoren komen. Mogelijkheden waren er bij de vleet, maar het rendement was pover. Zelfs een strafschop bracht geen soelaas. Graafschap doelman Doornebosch (hij verving Van Zoghei) stopte een makkelijke schuiver van Wim Vissers. Dit gaf De Graafschap een kick. De ploeg freewheelde dan ook zonder veel problemen naar een 0-2 voor sprong. De doelpuntenmakers in die eerste helft waren René Hiddink en Roel Brinks. Pas een kwartier voor tijd wist Jan Peters het overwicht van Den Bosch in een doelpunt uit te drukken. In de slotminuut werd de Bossche ploeg ontketend. Doelmans Hans van de Pluym trok a lé Pim Does burg (waarom zijn die jongens daar nooit eerder opgekomen) het straf schopgebied in. Een chaotische situ atie ontstond waarin Van Ginsven wist te scoren. Maar net toen de bal richting doel suisde floot de onver biddelijke scheidsrechter Gans af. Het verdiende gelijk spel was vcj l Den Bosch een seconde te ver. FC Den Bosch-De Graafschap 1-2 (0-21-30: dink 0-1. 42: Brinks 0-2. 75: Peters, 1-2. Sche rechter Gans. Toeschouwers 2000. FC Den Bosch: Van dc Pluym; Adriaanse. B er. Van Grinsven: Aichhorn. Van de Bo Kamps, Vissers (Kantcrs); Van de Linden, Iers. Plasraans. De Graafschap: Doornebosch: Gerritsen, tjes. Trenlelman. Srhreur: Pieneman. K« Hoenders; Brinks (Wanders). Hiddink. Over (Van Veenendaal). PEC Zwolle-FC Dordrecht 4-0 (2-0) - 31: K< 1-0. 36: Jans 2-0. 66. Hendriks (strafschop) 77: IJzerman 4-0. Scheidsrechter: Van Swk Toeschouwers: 4000. Gele kaarten voor RiJI en Dekker (FC Dordrecht) wegens te ruw Vlaardingen-Excelsior 2-1 (0-0) - 47; Tijl 1-0 Molendijk 2-0.86: Pot 2-1. Scheidsrechter B man. Toeschouwers 2000. Waarschuwing Van de Roer (Excelsior), gele kaart voor I (Excelsior) en Zwamborn (Vlaardingen) we het onderuit halen van een tegenstander. Groningen-Wageningen 3-2 (1-0) - 33: Hout 1-0. 64: Hazelhekke 1-1. 71 Houtman 2-1 Schoonbeek 3-1. 87: Hazelhekke (strafschfl 2. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers:1 Waarschuwing voor Bish (Wageningen). Heerenveen-Carnbuur 2-1 (1-1) - 26: Claus senburg 0-1. 44: Bruinsma 1-1. 77 Bosmat Scheidsrechter: Corver Toeschouwers: 72 Willem II-Veendam 1-1 (0-1) - 26: MolendlJ» 58 Bastlaansen 1-1. Scheidsrechter: Seve Toeschouwers: 4000. Helmond Sport-MW 1-3 (1-1) 2: Wouter» 35: Brokamp 1-1,64: Hulshof! 1-2.81: Kowa 3. Scheidsrechter: Welllnga. ToeschoU 5800. Eindhoven-SW M (0-1) - 3: Peltsman 0-1 Soers 1-1. 78: Kreekels 2-1. Scheidsrechter: man. Toeschouwers 3100 Vortuna SC-SC Amersfoort 3-0 (0-0) - 51: 1-0, 66: Huttink 2-0, 88 Berkelouw 3-0 Sc* rechter: Thomas. Toeschouwers: 2500. h

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10