LET OP DE PPR R 1 Programmaraad wil meer informatie Spoedig radio-programma voor Molukkers nodig Sints intocht 19 november op televisie Teleaccursus natuurkunde NOS-journaal versterkt Redactie van .Ander Nieuws' uitgebreid Reorganisatie bij Duitse VFW-Fokker En wordt nu maar vast lid Politieke Partij Radicalen Postbus 10 Lelystad ra WOENSDAG 9 NOVEMBER 1977 RADIO EN TELEVISIE TV-COMMENTAAR Plagiaat en problemen Als u vanmiddag Lussen half een en hall twee niels om handen hebt ol met de auto op weg bent. kunt u verrassende dingen horen door al te stemmen op Hilversum IV Frank Schoonhoven en Cees van Zwol van de muziekafdeling bij de NCRV zijn voor een thema-programma in het verschijnsel ..plagiaat" gedoken Gisteravond, toen zij net klaar waren met de uitzendband. hebben zij een paar staaltjes van muzikaal pikwerk voor mij gedraaid. Je weet niet. wat je hoort Zelfs de grote meesters hebben composities van anderen bijna noot voor noot overgenomen en als eigen schepping uitgegeven Niet zelden voor precies dezelfde instrumenten geschreven als m de oorspronkelijke partituur staat aangegeven. Wanneer u luistert en evenals ik een leek bent op muziekgebied denkt u misschien, dat Frank Schoonhoven grappen uithaalt. Met een band kun je eenmaal net zo gemakkelijk goochelen als met film. Ik kan u echter verzekeren, dat er niet is getrukeerd, de bewijzen van plagiaat heb ik naast elkaar op de draaitafels zien liggen Ze zijn trouwens m elke goed gesorteerde platenzaak en discotheek te vinden. Het verrassende is. dal in de uitzending vaak melodleen bij de koop worden genomen die ons min o< meer bekend voorkomen Neem het beroemde Ued ..Somewhere" uit de West-8ide Story van Leonard Bernstein. Vertrouwde klanken van deze tijd. Dan sta je wel even gek te kijken, wanneer Je vlak erop in het Adagio van Bruckners Zesde Symfonie krek hetzelfde thema hoort dat in de filmmusical van 1957 een tophit Is. Maar die symfonie werd al in 1881 geschreven Nog een aardige overeenkomst de mannelijke hoofdrol in de West Side Story heet Tony. Zo werd ook Anton Bruckner genoemd. Voor u het driewerf „foei" over Bernstein uitroept, moet ik melden dat deze Amerikaanse componist en dirigent een intense bewonderaar a door Ton Hydra van Bruckner is. Dat hij elementen uit diens werk in eigen compositie heeft overgenomen, moeten wij misschien meer zien als een eerbewijs aan een grote voorganger dan als brutaal plagiaat. Waarschijnlijk zal Schoonhoven op nog een andere mogelijkheid attenderen. Ieder mens hoort wel eens klanken, die niet alleen boeien, maar ook een poos door het hoofd blijven spelen Vaak verdwijnt de melodie even plotseling als ze Is opgekomen. Dat wil zeggen: ze is weggezakt In het onderbewustzijn, want van finaal oplossen ln het niets is geen sprake. Op een onverwacht moment zijn de klanken er weer en dan weten we misschien niet meer van wie ze eigenlijk zijn. Het meest verbazingwekkende voorbeeld van plagiaat brengt Beethoven in de „zondaarsbank". In 1803 voltooide hij zijn „Eroïca", heroïsche muziek bedoeld als een ode aan Napoleon. Het notenbeeld van het voorspel was vijfenzeventig jaar eerder geschreven door de twaalfjarige Mozart voor diens kleine opera ..Bastien und Bastienne". Doet u mij eens een plezier en waag een oogje aan de ..Wonderbaarlijke Wereld van Will". In dit programma van Luikinga en Henny Budie zitten een paar knettergekke verschijnselen, onder andere waterskieën met een vaart van honderdveertig kilometer op blote voeten en de wereldkampioenschappen monopolie-spelen. Waar het mij echter ln dit Veronica-programma om gaat. is het experiment, kijkers hun problemen te laten voorleggen aan Iemand met begrip voor andermans zorgen. De VOO laadt de schijn op zich, een koppelverkoop te zijn aangegaan met Story, omdat een lieve Haarlemse vrouw onder de naam Mona daarin een veel gelezen rubriek heeft, hoewel de naam van het blad in de uitzending niet wordt genoemd. Maar, dit terzijde gelaten, lk heb het gevoel dat veel kijkers aan een dergelijk klankbord behoefte hebben. Wat denkt u? Van onze radio- en tv-redactle HILVERSUM De intocht van Sin terklaas die door de NOS-televisie zal worden verzorgd valt dit jaar op zaterdag 19 november. De Sint zal dan in de Noordholland se plaats Muiden voet aan wal zet ten nadat zijn schip heeft aangelegd aan het Gooimeer. In het Muiderslot zal hij worden ontvangen. Gast vrouw Is dit jaar Wieteke van Dort, de actrice, die haar medewerking verleent aan veel kinderpro gramma's. Nadat Mies Bouwman de Sint Jaren lang voor de televisie heeft verwel komd stond zij de laatste jaren haar plaats af eerst aan Edwin Rutten, later aan Berend Boudewijn. Nu is dan aan Wieteke van Dort de eer te beurt gevallen. De aankomst van Sinterklaas zal dit Jaar vroeger op de dag zijn dan ln andere Jaren, namelijk half twaalf. De NOS heeft hiertoe besloten om de Sint ln de gelegenheid te stellen 's middags elders tn het land zijn opwachting te maken. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De Program maraad radio (dat is het college dat richtlijnen en aanwijzingen geeft aan de Raad van Beheer van de NOS over programma's) heeft aangedrongen bij de Raad van Beheer van de NOS (de dagelijkse leiding) om op korte termijn een informatief programma op te zetten over en voor Zuidmolukkers. In een brief aan de NOS-leiding zegt drs. Herman van Run, de nieuwe voorzitter van de Programmaraad,/ dat op basis van journalistieke onaf hankelijkheid voorlichting zou moe ten worden gegeven. In het bijzonder zou er informatie moeten komen over wat er ln de kringen van de Van onze radio- en tv-redactie UTRECHT Teleac zal met ingang van 7 december de cursus „Natuur kunde is overal" uitzenden. De der tien televisielessen zullen uitgaan van het gewone dagelijkse leven. Dikwijls heeft men daarin te maken met natuurkunde. Zaken als elektri citeit. beweging, licht en energie komt men voortdurend tegen. De cursus is dan ook bestemd voor ledereen die zich op de een of andere manier voelt aangetrokken tot dit onderwerp. Het hoe en het waarom van de verschijnselen die men steeds tegenkomt worden uitgelegd. In elke televisieles krijgt de kijker een opgave die hij zelf kan oplossen en ln de volgende uitzending wordt dan verteld wat de natuurkundige verklaring is. De cursus bestaat uit een cursus boek. een documentatiepakket, een natuurkunde-weekend en een expe- nmenteerdoos. De uitzendtijden zijn op woensdag van 18.15 tot 18.45 uur op Nederland 1. De herhaling Is op zondag van 18.15 tot 18.45 uur op Nederland 1. Inlichtingen zijn te krijgen bij Teleac. postbus 2414 Utrecht. ..Natuurkunde Is overal" is een her haling van 1974. De belangstelling was toen bijzonder groot. Zuidmolukse bevolkingsgroep leeft en gebeurt op politiek, sociaal, reli gieus en cultureel gebied. Tom Nieuwenhulsen, programma- commissaris radio van de NOS, heeft Inmiddels laten weten zich te kun nen verenigen met de strekking van de brief van de Programmaraad. Te vens heeft de Zuidmolukse gemeen schap bij monde van de door het ministerie van crm Ingestelde In spraak Orgaan hierover contact met de NOS gehad. Wieteke van Dort Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - De Journaliste mr. Marijn de Koning zal de redactie van het NOS-journaal gaan verster ken Marijn de Koning, die recht bankverslaggeefster is bij Het Pa rool. zal als verslaggeefster de plaats innemen die Harmen Siezen achter liet voor hij presentator werd van het NOS-journaaL Hij volgde Eef Brouwers op. Van onze radio- en tv-redactlé HILVERSUM - De redactie van het NCRV-tv-programma Ander Nieuws is uitgebreid met Kees Vink. Tot 1 november maakte hij deel uit van de actualiteitenrubriek voor radio, Hier en Nu. Tegelijk was hij verbon den aan de rubriek „De kerk van daag." Sinds januari 1975 is Kees Vink. die theologie heeft gestudeerd, werk zaam bij de NCRV. waar hij ls be gonnen als redacteur van de NCRV- glds. AMSTERDAM De concemleidlng van VFW-Fokker in Dusseldorp en de directie van VFW-Fokker in Bre men hebben een plan opgesteld voor een herstructurering van de Duitse werkmaatschappij, die het behoud van zoveel mogelijk arbeidsplaatsen garandeert. Dit deelt de raad van bestuur mee naar aanleiding van recente persberichten over de situa tie bij de Duitse tak van de vliegtuigonderneming VFW-Fokker. De raad van bestuur zegt de in som mige Westduitse kringen ontketen de discussie over een eventueel fail lissement van de Westduitse werk maatschappij te beschouwen als „onverantwoordelijk en bijzonder schadelijk voor een zo snel mogelij ke oplossing van de huidige pro blemen." Speciaal vandaag Na de IKON-film Iemand zo als jij volgt Kenmerk. Onder werp: dc neutronenbom. Een discussie tussen prof. Röling en minister Stemerdink. Ned. 2/19.4 In Van gewest tot Gewest: Plan om fabriekscomplex in Borne om te vormen tot woon gebied, natuurschoon in Am- stelland, Haarlemmerolie blijft en impressie van schilderachtig Kockengen. Ned. 1/19.04 Will Luikinga presenteert zijn Wonderbaarlijke Wereld. Ned. 2/21.25 Veronica vertoont de Joego slavische inzending naar het festival van Montreux. Ned. 2/21.50 Panoramiek gaat over de „stille dictatuur" in Argentinië. Ned. 1/22.35 De spitse interviewer Dick Cavett laat zich in bet Duits uithoren door de musicus Paul Kuhn. Onderbroken door film fragmenten gaat het gesprek over de Amerikaanse showbusi ness. Duitsl. 1/21.00 In de NCRV-rubriek Tafel- muziek: romantische pianower- ken en plagiaat met beroemde meesters. Hilv. 4/12.00 In het luisterspel Lang leve dc lakei buit een president de emancipatiegedachte uit om vrouwen te maken tot de ge hoorzaamste dienaressen van de staat. Hilv. 2/16.03 Het Londens Symfonie-or kest speelde op de Salzburger Festspiele symfonieën van Mo zart en Beethoven en „Tod und Verklarung" van Richard Strauss. Hilv. 2/20.05 Bij oversteken gedood BOEKEL De vijftienjarige Peter Rovers is gisteravond bij een verkeersongeval om het leven geko men in zijn woonplaats Venhorst (gemeente Boekei). De jongen werd door een personenauto geschept, toen hij achter een bus langs pro beerde over te steken. aoverxentie Radio vandaag HILVERSUM 12» m en I'M-Muitni TROS 7 00 Nm'Uwn 7 02 (S> Rustig bijko men 7 30 Nuuws 7 41 IS) Aktua ochli-ndi- cltll»? 0 30 Nuuws 8 36 Gymnastiek voordt' hunvriiu» 8 45 <Si Kom er maar eens bij gi spri-k IO0Q (Si Wat teg je me nou 10 io Nu uws 1033 iSi Toerja Toernce 11 45 iSi Cafe Chanlant liedjes en muoefc. 13 J»t Mededelingen l b v land en tuinbouw 1. 0. Nuuws 13 41 IS» Aktua II 13 00 (Sl Hoogtepunlen uil musMrals 13.30 lS> Spurt n.i s|M.rt jeugdprogramma 14 00 (Si Spet ia liti-iten u Ij Carte klassieke verzoekplaten. 15 00 iSi AU dal zou kunnen M5 30 Nieuws i |C li' S> Knnpunt. gesprekken OVER IIKIDSVUOKUCHTI.NG 1720 Men» en *a mcnlcving. TROS 17 30 Nieuws 17 32 (Sl Akluu-Mugazine PP 18 19 Uitzending van de Partij van de Arbeid TROS. 1830 Nieuws 18 41 (S) De verhalen van Vcrgilius. vervolgverhaal 18 45 (Sl Nvchcl en Louis. IMS isi Hartje Aimterdun gevarieerd programma 22 00 (Sl Een mondje Frans. 22 30 Nieuw» 22 40 (Sl Aktua TV 23 00 (Sl Zomaar een breimachine, hoorspel 23 35 (Sl Lichte grammofoonmuzick 23 55-24 00 Nieuw». HILVERSUM II (402 o en FM-Kanalrm 7 00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnastiek 7 20 In de Runde Cirkel, nieuwsprogramma (8 00 Nieuw» i 8.50 Ombudsman 'J00 Elec Ironisch arcordcnnurgelmuziek NOS 0 20 Wal heeft dat kind* pedagogische rubriek. 9 J5 Waterstanden VARA 0 40 Schoolra dio 10 On Radtuweekblad lil 00 Nieuw») 11 30 De Franse Opera t6i 19 07 12 00 Bors sele - Centraal, gesprekken 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag 13.30 Stoomradio. 16 00 Nieuws 16.03. Lang leve de lakei, hoorspel. 16 40 Lichte grammofoonmuzick 17 00 (S) Promenade Orkest o.l v Andre Pressor 17.35 R V U Landschappen en be schermde dorpsgezichten. 17.55 Mededelin gen SOS- en politieberichten 18 00 Nieuws. 18 II Dingen van de dag 18.25 (Sl Tussen start en finish, sportprogramma 19.30 (Sl Vrije tijd. blije tijd. portret van een muziek vereniging 20 00 Nieuws 20.05 (Sl VARA- Klassiek Salzburger Festspiele 21 40 (Sl Een vrouw alleen, hoorspel NOS 22.15 Open School. 23.00 (Sl Mei hel oog op mor gen. met om 23.05 Aktualitcitonovcrzicht Radio-TV 23 10 De kranl van morgen. 23 20. Den Haag Vandaag 23 52 Even op adem komen, yoga 23 55-24 00 Nieuws. HILVERSUM III 1445 m en FM-kanalen) KRO: 07.02 (S; Drie op je boterham. 09.03 (S) Pep op drie 11 03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag 14.03 (S; De Theo Stokkink-show. 16.03 (S) Hitmeesters. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.101S) NOS- maal. 19.30 (S: Langs de lijn. 23.02 (S) NOS- Jazz 00.02 (S) Metro's Midnight Music. 01.02 (S) Muzekuul. 02.02 (S) Dat wordt weer nachtwerk 04.02 07.00 (Sl De achternacht. HILVERSUM IV (FM-Kanalen) NCRV 07 00 Nieuws. 07 02 Het levende woord 07.08 IS) Te Deum Laudamus. 07.30 (S) Preludi um 09 00 Nieuws. 09.02 (S) Onder school tijd 10 00 (Si Orkestpalet. II 35 (Sl Platen- nieuws 12 00 (Sl Pianowerken uit dc Ro mantiek 12.30 (S) Thema-programma. 13 30 (Si Middagsymfonic. 14.00 Nieuws 14 02 Verhalen uil de wereldliteratuur 14 30 (S) Orgelconcert 15 00 (Sl In de schaduw van de meesters. 16.00-17.00 (S) In kleine bezet ting. 23.30 Journaal 20.30 VOO: Overz.ctx keuze top 5 20.33 Rotan s nest tv-sene 20.57 Poptournaal 21.05 Fragmenten van hel toneelstuk Jan Rap en zun maat en een gesprek met de schrijfster Yvonne Keuls 21.23 De wonderbaarl*e wereld van Wil 21.50 Rod Stewart vter nummers van zin laatste LP 22.10 Starsky A Hutch. poMiesene 23.00 Aan de grenzen, cultureel programma 23.25 Agenda 23.30 NOS: Jnrim»M 1222: „Ik ben nu één dag ln Rljkhuy- zen," zei Gozewijn van Uylen. „Eén dag slechts, meneer Verholen, en ik kan U niet zeggen hoezeer ik getrof fen ben door alles wat ik heb meege maakt. De gedachte bovendien, dat mijn voorgeslacht DIT huis heeft bewoond „Hebben de van Uylens dan tóch in dit huis ge woond?" vroeg smidje Verholen ver wonderd. „Ik dacht, dat er twéé Uy- lenborghen waren geweest?" „Daar heeft U gelijk in, meneer Ver holen." legde de boekhandelaar uit. „De documenten van meneer Mufc- kens bewijzen onomstotelijk, dat de van Uylens beide panden bewoond hebben. Ze begonnen in DIT pand. dat al sinds 1631 Uylenborgh heet. Mijn voorvader Jacob dreef hier een bloeiende handel in koffie, thee en koloniale waren. Uw smidse was toen zijn pakhuis. Oudoom Jacob verdiende hier héél veel geld. Nou en op een goede dag kocht hij toen de oude havezate, die ver borgen lag in het Rijkhuyzer Bos. Deze havezate werd toen bewoond door de totaal verarmde familie Lick van Zeverghem. Nu. U kunt zich wellicht voorstellen hoe blij ba ron Lick van Zeverghem was toen Jacob hem de koopprijs overhandig de „Ik snap het," zei smidje Verholen. „Als herinnering aan dit pand noemde oom Jacob zijn nieu we behuizing toen ook Uylen borgh „Zo is het precies," prees Gozewijn van Uylen. „De ha vezate in het bos werd door Sijmen Knoet vernietigd. Uw pandje daar entegen bleef staan. Maar nu heb ik nóg een groot geheim, meneer Ver holen." Geheimzinnig frutselde Go zewijn vier stukjes papier uit zijn zak en g^f ze aan de smid. „Bekijkt u deze vier briefjes eens," zei hij. Smidje Verholen pakte ze aan, maar kon er geen touw aan vastknopen. „Wat is dat voor een raar koeter-L waals?" vroeg hij. „Geheimschrift soms?" FERD'NAND „Nee, niet direct", gaf de jongen toe, „maar die kan ik toch krijgen?" Het schoot door Paul heen, dat dit een situatie was die in veel boerenfa milies voorkwam, maar hij had er nog niet mee te maken gehad, dat er drie geslachten werkende mensen onder één dak woonden. Impulsief zei hij: „En als ik voor jou nu eens een huis bouwde dichter bij de Sorrel, als je trouwplannen krijgt, David? De Kluis is groot ge noeg om twee gezinnen te onderhou den en ik geloof vast, dat Martha het goed met Eilie kan vinden. En an ders kan zij bij jou komen wonen." Tot zijn opluchting klaarde het ge zicht van de oude vrouw op; het was algemeen bekend, dat zij dol was op haar kleinzoon. „Wat vind jij daarvan, Davey?" vroeg zij met de onzekerheid van heel oude- mensen. David fronste zijn wenkbrauwen: „Dat zou de bes te oplossing zijn, oma. U weet, dat u bij mij altijd welkom bent". „Mooi zo, dat is dan afgesproken. Ik weet al een ideaal plekje en ik zal mijn schoonzoon Rumble vragen daar eens te gaan kijken. Die heeft er verstand van. Jullie zijn toch goe de buren?" „En of", 2ei David met een vleugje enthousiasme, „die kent zijn vak en hij kan bouwen ook. Wij hadden geen betere buur kunnen treffen". Buiten stonden Henry en Ellie op hem te wachten. Paul stelde hen op de hoogte van het gesprek. „Wat kost de bouw van dat huis, me neer?" Paul zei kortaf: „In elk geval heel wat minder dan een goede sfeer hier me waard is. Hier heeft altijd een heel goede sfeer geheerst en die wil ik er houden". „Daar hebt u gelijk in. meneer". Hij bood aan Paul naar huis te brengen met de auto, maar die vond het veiliger te gaan lopen. Hij wenste zichzelf geluk met hetgeen hij die ochtend had gedaan, al zou het hem een paar honderd pond kosten. Deze kant van het dal was er nog beter door veilig gesteld. Zijn montere stemming scheen van hem af te stra len, want hij was nog niet binnen of Claire vroeg: „Welk potje heb je op het vuur staan. Je kijkt zo vrolijk". „Zo voel lk me ook en terecht. Nie mand hier in huis heeft ooit mijn gaven als bemiddelaar gewaar deerd". Hij vertelde haar van zijn belevenissen. Het was. wat men zou kunnen noe men, zijn kraamzomer van monter heid. Het ergste van de crisis was overwonnen; zijn kinderen, behalve de baby John, hadden hun bestem ming gevonden op de boerderijen ;ing het goed en onder die omstan digheden vergat hij zelfs bijna zijn vete met Sydney Codsall. De graaf- schapsraad, waarop Sydney geen vat meer scheen te hebben, had hem gedwongen zijn camping te ver plaatsen, zodat het dal daarvan nu veel minder last ondervond en de bewoners van de bungalows bleken geschikte mensen te zijn. De jubileumfeesten waren nogal tam verlopen, hetgeen begrijpelijk was. In 1911 hadden de mensen in het dal vrijwel nooit enig vermaak en toen hadden zij de kroningsfees ten enthousiast gevierd, maar nu trok iedereen er wel op uit. als hij zich wilde amuseren. En toch bleef het dal een eenheid. Paul besefte dat heel sterk, toen hij op de langste dag van 1935 weer eens een van zijn zwerftochten langs de boerderijen ondernam. Het eerst kwam hij bij de huisboerderij, waar Prudence Ho- neyman nu bazin was. Prudence was eens dé schoonheid van het dal ge weest. maar hij vond. dat zij erg afgetakeld was, hoewel zij volgens zijn berekening pas zevenentwintig moest zijn en niet zuinig was met cosmetica en bezoeken aan de kap per. Nu Ja, de boerderij zag er keurig uit en het was zijn zaak niet, dat zij het nog al eens aan de stok leek te hebben met haar man Nelson. Hij reed door naar De Vier Winden, de grootste, maar niet langer de meest welvarende boerderij van het dal. Harold Eveleigh was met zijn oudste zoon bezig aan de tractor. „Mooie ochtend, nietHarold? Is er iets kapot, dat je niet zelf kunt repa reren? riep hij. Harold richtte zich op: „Als ik het niet kan, kan Bob het wel." De jon gen mompelde: „Er is iets met de carburator. Ik heb al zo dikwijls tegen vader gezegd, dat wij super- benzine moeten gebruiken, maar dat vindt hij te duur". „Ik zou hem best altijd hier willen hebben", zei Harold, „maar hij moet nog naar school. Ik was net van plan een kop thee te gaan halen. Gaat u met me mee, meneer Craddock?" „Dank je zei Paul, „maar doe de groeten aan je vrouw. Ik heb beloofd voor de lunch terug te zijn. Gaat alles hier naar wens? „Dat gaat wel", zei Harold, „alleen met de varkens loopt het niet zo best. Die arme Ben kan het niet meer aan". „Dat wil ik geloven", lachte Paul,, „hij moet negentig zijn, maar hij is er ook één van het soort, dat tot zijn laatste snik moet blijven werken,,. „Nou, dat ben ik niet van plan", zei Harold, „ik zal blij zijn als de jon gens het van me overnemen en dat zit er wel in". Wordt vervolgd /I Horizontaal: 1. hoogste punt, 4. ge zichtsorgaan, 7. venster, 8. reeds, 10. draskolk, 13. spil van een wiel. 14. boom, 16. kippenloop. 17. inhouds- .maat, 19. een weinig. 20. voorzetsel, 21. atmosfeer (afk.). 22. meisjes naam, 24. Chinese lengtemaat. 26. water in Limburg. 27. een der Cycla- den, 28. troefkaart. v Verticaal: 2. vreemde munt, 3. verf- bordje van de kunstschilder. 4. voor zetsel. 5. bevel. 6. soort hond. 9. melkwol, 11. rund. 12. vlaktemaat. 15. tennisterm, 17. bevel. 18. neer slag. 21. voertuig. 23. lof. 25. pers. voornaamw., 26. voorzetsel. Oplossing vorige puzzel. Horizontaal: 1. regel-aria, 2. even ander. 3. Pan-sas-arm, 4. eden-notie. 5. lot-olm-Ede, 6. aker-aar-eg, 7. vee rite-ma, 8. el-neg-Aden. 9. risee- mens. Verticaal: 1. repel-aver, 2. eva- dok-Eli, 3. genet-eens. 4. Ens-nor- ree, 5. laan-lal-ge, 6. Ans-oma-tam, 7. Rd-Ate-rede. 8. Ier-ldem-en, 9. armee-gans.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4