PvdA wil af van vakantiewoningen in Scheveningen Uitbreiding Leidschendams gemeentehuis kost 9 miljoen Comité wil behoud van Rode Kruisziekenhuis Laagstand van kantoren in Den Haag gehalveerd Uit Zweden Discussie op gang over gemeentehuis Voorburg 'Stel gemeentelijke verordening in' PPR-Leiden tegen studentenflat aan Kaiserstraat Geen onderzoek naar parkeerdek bij Leids station Nieuwe vleugels en kantoor gemeentewerken Leiden in hoger beroep in zaak Daeij Owens Tramviaduct CS dat Koekamp spaart is technisch mogelijk Kort Nieuws DINSDAG 8 NOVEMBER 1977 REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet Hf Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Twee PvdA-raadsleden hebben een Initiatiefvoor stel ingediend om de groei van het aantal tweede woningen in Scheveningen tegen te gaan. Er moet ln Den Haag een verorde ning komen die paal en perk stelt aan vakantiewoningen in wijken vlak bij de badplaats, stellen de raadsleden G. F. van Otterloo en C. V. Martini. Hun voorstel om een aparte gemeen telijke verordening in het leven oe roepen wordt gesteund door de gehe le PvdA-fractie. „De twee zeggen ver- Ier te rekenen op steun van ten minste enkele CD A-raadsleden. Mar tini en Otterloo geven toe dat het momenteel nog niet zo is dat Scheve ningen overspoeld wordt door bezit ters van tweede woningen die maar ?en klein gedeelte van het jaar aan zee vertoeven. Maar met de verdere groei van de badplaats vrezen de raadsleden echter een sterke toena me van het aantal vakantieapparte menten in wijken in westelijk Den Haag die altijd een typische woon bestemming hebben gehad. De indieners van het initiatiefvoor stel wijzen er op dat burgemeester en wethouders deze „wildgroei" al leen maar willen tegenhouden door middel van bestemmingsplannen Dat vinden de socialisten niet af doende. „Verbouw of nieuwbouw van woningen binnen de bestaande rooilijnen kan door een bestem mingsplan niet worden tegengehou den." zeggen zij. „We beseffen dat er ook genoeg mo gelijkheden zijn om een gemeentelij ke verordening tegen het niet perma nent bewonen van een buis te ont duiken. maar verwachten toch dat het gemeentebestuur met zo'n veror dening in de hand wat meer kan doen om ongunstige ontwikkelingen in woonwijken tegen te gaan." Marti ni en Van Otterloo hebben in hun voorstel een ontheffingsclausule In gebouwd. In een aantal (al bestaan de) gevallen zouden bezitters van een tweede huis in Scheveningen vergunning van b. en w. kunnen krij- LEIDEN - De Leidse PPR-fractie maakt bezwaren tegen de plannen van de Stichting Studentenhuisves ting om aan de Kaiserstraat een flat voor circa 200 studenten te bouwen. De fractie heeft een lnterpellatiever- zoek Ingediend om dit punt op de agenda van de gemeenteraadsver gadering te zetten. De 8tlchtlng wil op die plaats bouwen ln aansluiting op de grote aantallen studentenka mers die nu al ln dit gebied aanwe- zlg zijn. Volgens de PPR-fractie zijn de omwonenden hierdoor veront rust, omdat de plannen een verster king inhouden van de nu al eenzijdi ge bevolkingssamenstelling van deze omgeving en een verdere ver slechtering van het woonmiiieu be tekenen. De PPR is het daar mee eens: het bebouwen van open plek ken in de stad heeft weliswaar hun volledige medewerking, maar vindt de fractie „dan niet op deze manier". Volgens de PPR zijn de bouwplannen in strijd met de doel stellingen voor het binnens tads be leid, zoals die geformuleerd zijn in de nota „Berichten uit de binnen- stadswinkel". gen. In hun voorstel ls bovendien al het gebied aangegeven waarvoor de verordening zou moeten gelden. Het gebied ligt tussen het Zwartepad (bij de Noordduinen) en Kijkduin en be vat het Renbaanlcwartier. het groot ste deel van Scheveningen-dorp en de Vogelbuurt. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Leidse gemeenteraad heeft in de vergadering van gister avond met een krappe meerderheid de motie van het CDA-raadslid Bleijie verworpen. Het raadslid had in de vorige raadsvergadering voor gesteld te onderzoeken of het moge lijk is een parkeerdek aan te leggen tussen het Stationsplein en de Mors singel, met het oog op de eventuele woningbouw langs de Morssingel Het college van b en w bleek daar niet erg voor te porren. Dit stand-; punt vond steun bij de PvdA, PPR en PSP. Het CDA-raadslid Ham was teleurgesteld over het verwerpen van de motie. Hij vond het triest dat zelfs gematigde voorstellen van CDA-zijde opzij gezet werden. Het was voor hem in zijn fractie reden om, hoewel men voor woningbouw aan de Morssingel is, tegen het ont- werpbestemmingsplan te stemmen. Ook de WD verzette zich bij monde van de heer Van Duijn tegen het plan: hij meende dat het toch een punt van redelijk bestuur was om de mogelijkheden te onderzoeken. Een amendement om een deel van het •bestemmingsplan nog niet in te vul len werd ook met minimaal verschil verworpen: met name CDA en VVD wilden nog even wachten met het vastleggen met wat er komen moet op de hoek Morssingel-Stationsweg. De raad ging wel akkoord met een motie van de PvdA-er Van Baaren. Deze meende dat er al voldoende horecavestlglngen ln de omliggende gebieden waren. Volgens hem was vestiging van cafés in het Morssin- gelgebled overbodig en daar kon de meerderheid van de raad zich wel in terugvinden. Het bestemmingsplan Morssingel, goed voor circa 125 woningen in de premiekoopsector, werd gister avond overigens niet vastgesteld. BIJ stemming in de raad bleken er evenveel voor- als tegenstemmers te zijn. De Leldschendamse gemeenteraad stelde gisteravond ruim 8,6 miljoen gulden beschikbaar voor de financie ring van de werkzaamheden, nadat er eerder al ruim 370.000 gulden was uitgetrokken voor voorbereidende werkzaamheden. In april had de raad nog het besluit genomen een krediet van zeven miljoen gulden vrij te maken voor de uitbreiding en aanpassing van de gemeentelijke ge bouwen. De nieuwste plannen voor het huidige raadhuis omvatten de bouw van een rechtervleugel, die vrijwel identiek is aan de linker, en voor uitbreiding aan de achterzijde vanhet gebouw. Uitgangspunt van de plannen was dat de bijzonder fraaie karakteristieke vormgeving van het bestaande raadhuis door de uitbreiding niet verstoord mocht worden. De schetsen van het archi tectenbureau Thunissen, Van Kra nendonk en Becka te Den Haag har moniëren volgens b en w met het bestaande gebouw. Het vernieuwde raadhuis krijgt een grote hal, die een concentratiepunt van het gemeentebstuur wordt en behalve als entrée ook kan gaan functioneren als expositieruimte, ontvangst- en receptiezaal en even tueel concertruimte. Verruiming en verbetering in het gebouw dat ge deelten, de wethouderskamers, spreekkamers en de publieke tribu ne in de raadszaal. Na voltooiing van de uitbreiding zal de afdeling sociale zaken en volks gezondheid terugkeren ln het raad huis. In het kantoor dat thans door deze afdeling wordt bezet, kan na vernieuwing het personeel van ge- Haags protest tegen fusieplannen Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG Opnieuw heeft het comité „Behoud het Rode Kruis Ziekenhuis" geprotesteerd tegen sluiting van dit zieken huis aan de Sportlaan in Den Haag. CONFERENTIES Overleden De vice-president van het Haagse gerechtshof, mr. J. A. Polak, is op 69-jarige leeftijd plotse ling overleden aan een hartinfarct. De heer Polak kwam uit een familie waaruit veel Juristen voortkwamen: zijn vader en zijn broer waren lid van de Hoge Raad, een andere broer was minister. De overledene was aanvankelijk advocaat, later kwam hij bij de raad voor het rechtsherstel en nog later als rechter bij de recht- Nota van stadsontwikkeling: Van een onzer verslaggeefster DEN HAAG De totale leegstand van kantoren ln Den Haag en Rijswijk ls in één Jaar vrijwel gehalveerd, terwijl ln Voorburg en Leidschendam de leegstand thans evenals ln 1976 van weinig betekenis is. leegstand van nieuwbouw en oud bouw kan geconstateerd worden dat de leegstand zich in de afgelopen Jaren volledig geconcentreerd heeft ln de oudbouw, nadat in 1974 de grootste leegstand juist in de nieuw bouw werd aangetroffen. Dit komt voornamelijk doordat een groot deel van de in aanbouw zijnde kantoren bestemd is voor de diensten van de rijksoverheid, terwijl diverse grote leegstaande kantoorpanden van ou dere datum, welke vaak reeds jaren leegstonden, door projectontwikke laars uit de markt zijn genomen. Werd vong jaar net Rode Kruiszie kenhuis met sluiting bedreigd door een eventuele verhuizing van het zie kenhuis naar Zoetermeer, nu zijn er verregaande plannen voor een fusie tussen de ziekenhuizen Bronovo, Nebo en het Rode Kruisziekenhuis. De plannen voor de verhuizing naar Zoetermeer konden mede dankzij de massale protesten van de buurt bewoners rondom de Sportlaan geen doorgang vinden. Inmiddels is beslist dat het Diaconessenhuis uit. Voorburg naar de randgemeente ver huist Het comité, dat zich gesteund weet door de Haagse Huisartsenvereni ging. wijst er in een brief aan de gemeenteraad op dat „het Rode Kruisziekenhuis niet alleen voor de omwonenden van groot belang is, maar dat door de fusie 310 zieken huisbedden uit Den Haag zullen ver dwijnen. Dit terwijl onlangs uit een onderzoekrapport van de Provincia le Ziekenhuiscommissie is gebleken dat men in Den Haag nauwelijks kan spreken van een beddenoverschot." In werkelijkheid zullen er 235 bed den verdwijnen, als de fusie door gaat. Op het terrein van het huidige Bronovaziekenhuis is ruimte voor nieuwbouw met 675 bedden, terwjl Bronova en Nebo nu samen 540 bed den tellen en het Rode Kruis Zieken huis 370 bedden- De brief van het comité, waarin een beroep wordt gedaan op de Haagse gemeenteraad zo spoedig mogelijk duidelijkheid te verschaffen omtrent de toekomst van het Rode Kruiszie kenhuis, wordt donderdag bespro ken in de gemeenteraadscommissie voor maatschappelijk welzijn en volksgezondheid. De wethouder voor de Volksgezondheid, H. F. Happel, heeft zich vorig jaar nog geschaard achter de buurtbewoners om het zie kenhuis in deze wijk te behouden. Dit staat in een nota gemaakt naar de situatie eind februari 1977 van de gemeentelijke dienst voor stadsont wikkeling van Den Haag Het aantal lege kantoorruimten is ln het cen trum van Den Haag nog steeds het grootst, al valt voor dit gebied een zeer sterke daling van het aanbod te constateren De andere Haagse wij ken geven thans ten opzichte van 1976 vrij weinig veranderingen te zien. Tegenover een vermeerdering van lege kantoorruimten in de wij ken Archlpelbuurt en Willemspark staat een vermindering in de wijken Zeeheldenkwartier en Schevenin gen. In Rijswijk blijkt de leegstand zich voornamelijk te concentreren in de Plas poelpolder, waaruit de con clusie getrokken kan worden, dat dit industriegebied voor de vestiging van zuiver kantoorhoudende bedrij ven minder aantrekkelijk ls. Het onderzoek heeft tevens uitgewe zen dal ruim de helft van de thans leegstaande kantoorpanden minder dan éen jaar leegstaat. Een afwijking in ongunstige zin geeft het Haagse centrum te zien, waar slechts 22 pro cent korter dan éen Jaar leegstiuit. terwijl ln dit gebied eenzelfde per centage reeds vier Jaar of langer leeg staat, tegenover ruim acht procent in geheel Den Haag. Wat betreft de Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De stadsuitbreiding en stadsvernieuwing van Den Haag en de ontwikkeling van de Haagse agglomeratie. Dat waren onderwer pen waarover Gewestvoorzitter Chr. Buijtendijk gisteren sprak met een twintigtal Zweedse gemeentebe stuurders en andere politici. De gasten, afkomstig uit de streek rond de stad Malmö in het zuidwes ten van Zweden werden gistermor gen ontvangen in het stadhuis aan de Groenmarkt. De Zweden brach ten verder een bezoek aan het stads vernieuwingsgebied de Schilders wijk en aan het in aanbouw zijnde Nieuw Waldeck. Later op de dag trok het gezelschap het Westland in. Hiervoor zijn nieuwbouw- of renova- tieplannen ln voorbereiding of reeds ln uitvoering genomen. Deze ontwikkeling heeft wel tot ge volg gehad dat de prijzen voor nieu we kantoorpanden in Den Haag in de laatste jaren aanzienlijk zijn ge stegen. Bij gunstig gelegen kantoor panden wordt thans een prijs van rond 250,- (exclusief BTW) per m' gevraagd In vergelijking met de prijzen in Rotterdam en Amsterdam blijkt dat de gevraagde huurprijzen in Den Haag enigszins boven het niveau van de prijzen in de beide andere genoemde steden liggen, waar het aanbod echter groter en gevarieerder is. HAAGS KAMERKOOR Het Haags Kamerkoor concerteert vrij dag 11 november om 20.15 uur in de oud-katholieke kerk aan de Juf frouw Idastraat 7 te Den Haag met werken uit de 17de en 18de eeuw: van Werner. Caldara, Carissini en Mozart. Solisten in dit concert bij kaarslicht zijn Coby Dijk (sopraan), Mieke van Rooijen (alt), Henk Oude Kempers (tenor) en Frans van Rooi jen (bas). Leerlingen van het Ko ninklijk Conservatorium zorgen voor de begeleiding, Rob Goorhuis bespeelt het orgel en Rocus van Yperen heeft de algehele leiding. Kaarten zijn onder meer verkrijg baar bij het Haags Cultureel Tref punt (Laan van Meerdervoort 16) en bij Dagblad Trouw, Parkstraat 22. KOOPAVOND INVALIDEN Vanavond is er de traditionele koop avond voor invaliden in De Bijen korf en de Hema in Den Haag. Het. personeel van de winkelbedrijven werkt belangeloos over. LETTERKUNDIGEN Tot en met 17 november wordt in de Haag se Kunstkring, Denneweg 64 een ex-" positie over drie letterkundigen ge houden: Jacques Bloem, Louis Cou perus en Martinus Nijhoff. De expo sitie, die vanavond geopend wordt en van maandag tot en met zaterdag te bezichtigen is van 10 tot 16 uur, Nieuwbouw aan Herenstraat Van een onzer verslaggevers VOORBURG De gemeente Voorburg heeft een eerste discus siestuk gepresenteerd over de bouw van een nieuw raadhuis o[ het huidige raadhuisterrein. Als handreiking voor een discussif is door het architectenbureau Leiden 's-Hertogenbosch eet structuuronderzoek verricht naar de mogelijkheden van eet dergelijke nieuwbouw. Van een onzer verslaggevers LEIDSCHENDAM Leidschendam gaat voor bijna negen miljoen z'n gemeentehuis vernieuwen en uitbreiden. In dit bedrag is ook de nieuwbouw van het kantoor voor de dienst gemeentewerken en de verbouwing van het (eveneens gemeentel-kantoor aan de Koningin Julianaweg 25 begrepen. meentewerken ondergebracht wor den. Hoe het terrein achter het raad huis ingericht wordt (met parkeer en groenvoorzieningen) en hoe het binnenplein eruit gaat zien is nog onbekend. B. en w. willen daartoe de wensen van de Leldschendamse bevolking in dit opzicht verwerken: op een hoorzitting vorige maand waren door omwonenden nogal wat bezwa ren geopperd tegen de verkleining van de speelweide ten koste van een grote waterpartij en parkeer plaatsen. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De gemeente Leiden gaat in hoger beroep tegen de uit spraak van het ambtenarengerecht waarbij het ontslagbesluit van de directeur van de Groenoordhal, de heer Daeij Ouwens, nietig werd ver klaard. Gisteravond ging de ge meenteraad in meerderheid ak koord met het voorstel van het colle ge van Leiden. De motie van het WD-raadslid Wes- sels, waarin deze erop aandrong om af te zien van hoger beroep, werd met duidelijke meerderheid verwor pen. Ook een motie van Van Oosten (PPR) werd verworpen: hij had voor gesteld voor de heer Daeij Ouwens alsnog een gelijkwaardige functie te zoeken. Burgemeester Vis noemde dit „een loze motie" daar het zeer de vraag is of er ln de komende jaren zo'n func tie beschikbaar komt. De eerste bur ger van Leiden noemde gisteravond het vonnis van het ambtenarenge recht „niet reëel." Er was, zonder argumentatie, een andere conclusie getrokken uit het rapport-Woud stra. Het rapport van deze commissie was indertijd voor het college het motief voor het ontslag. De burgemeester wees erop dat de directeur, nadat deze in hoger beroep gegaan was, geen functie meer aangeboden was omdat het hem sterk leek dat deze een lagere functie zou aanvaarden. De architecten zijn tot de conclusie gekomen dat nieuwbouw aan de Herenstraat haalbaar is met het in acht nemen van een tiental uit gangspunten. In de schetsplannen is het mogelijk zowel bestuur als admi nistratie te huisvesten, alle diensten te concentreren (met uitzondering van politie, brandweer, GEB en GG en GD), de voorgevel van het huidige raadhuis aan de Herenstraat te handhaven, het gebouw Sionslust (geen monument, wel een beeldbepa lend pand) te behouden evenals de beroemde kastanjeboom in de tuin van het gemeentehuis. De plannen voorzien in de vraag naar een uit zicht op de Vliet, het handhaven van Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De studie over een „Koekamp-sparende" tramverbin ding tussen het Haagse Centraal Station en Scheveningen zal niet binnen debeloofde vier maanden zijn afgerond. Burgemeester en wet houders van Den Haag hebben dat aan de raadsleden laten weten. De ambtelijke studiecommissie heeft inmiddels uitgezocht dat het technisch mogelijk is om een tram viaduct vanaf het dak van het Cen traal Station een zo scherpe bocht te laten maken dat de tram vóór het groene Koekampgebied langs komt te lopen. Een dergelijk viaduct zou voldoen aan de eis die de raad ge steld heeft: geen tramverbinding door het groene gebied tegenover het station. De studiecommissie be kijkt ook de mogelijkheden voor een gelijkvloerse oplossing. Winkelpand uitgebrand DEN HAAG (ANP) Een leeg win kelpand in de Hobbemastraat in Den Haag is in de nacht van zondag op maandag door brand in de as gelegd. Ook de erboven gelegen lege woning werd verwoest. Het winkel pand werd juist verbouwd tot cafe taria. De schade aan het pand en de verbouwingsmaterialen bedraagt volgens de brandweer ongeveer 30.000 gulden. Een man, die naast het uitgebrande pand woonde, is met ademhalingsmoeilijkheden naar het ziekenhuis gebracht. De ooizaak van de brand is niet be kend. Politie en brandweer sluiten brandstichting niet uit. De recher che stelt een onderzoek in. Cantamus Alati in Requiem van Verdi door Adr. Hager kwam tot stand ter gelegenheid van het verschijnen van drie gietpennin- gen met de beeltenis van de Haagse letterkundigen. Ze worden als serie (250 gulden) verkocht ten bate van de renovatie van het „Eigen Huis" van de Haagse Kunstkring. VW-KATWUK Het VW-be- leid in de toekomst is het onderwerp van discussie op de ledenvergade-. ring van de Katwijkse VW, van avond om 20 uur in Noordzee. DUINRAND - De Welfare-groep van het Rode Kruis houdt vanavond om 20 uur een verkooptentoonstel ling in de Duinrand, Nolensstraat 2 te Katwijk aan Zee. Alle artikelen, die ter verkoop aangeboden worden, zijn gemaakt door bejaarden en pa- de Raadhuisstraat, voldoende pai keermogelijkheid op het eigen ter rein (in de vorm van een parkeerke! der). Als de schetsen van de architec tencombinatie gerealiseerd zouden worden, zou het geheel toch passec in het beschermd dorpsgezicht. Bo vendien wordt het mogelijk geachl de bouw in fasen uit te voeren, waar door noodhuisvesting en daarmee gepaard gaande hoge kosten voorko men kunnen worden. Nieuwbouw voor het huidige ge meentehuis is in Voorburg al lange tijd een punt van discussie. Er zijn zelfs plannen in een vergevorderd stadium geweest om naast de Vlie germolen een nieuw gemeentekan toor op te trekken, maar uit financië le overwegingen koos de gemeente raad uiteindelijk voor een nieuw raadhuis op de plaats van het oudé (1974). Volgende week zal het gemeentel stuur de raadscommissie voor finai ciën een voorstel doen om een dei van de overschotten uit de rekenini over 1976 te bestemmen voor eei fonds, waaruit een nieuw raadhui gefinancierd kan worden. Pas oi streeks begin januari zal in de raai commissies gediscussieerd worde) over de uitgangspunten voor hi ontwikkelen van de plannen. Ook di vraag of de architectencombinatie Leiden-'s-Hertogenbosch (die des tijds de prijsvraag won voor een nieuw raadhuis bij de Vliegermolen) de opdracht krijgt voor de nieuw bouw in de Herenstraat komt dan aan de orde. In het structuuronderzoek wordt re kening gehouden met een ruimte! voor 30ó mensen. De plannen gaan; uit van twee en een halve bouwlaag en een (gedeeltelijke) overkapping! van de Vlietstraat, waarin verkeer mogelijk blijft. Als de gemeenteraad met de eerste voorstellen (en de fi nanciering) akkoord gaat, kan in 1981 een begin met de bouw ge maakt worden. SCHEVENINGEN Geen plaats was in het Circustheater onbezet bij 'het concert van Cantamus Alati, het ouder- en vriendenkoor van de Vrije School. Op het programma stond één van de indrukwekkendste parti turen uit de koorlitteratuur; het Re quiem van Verdi. Cantamus Alati is in de loop der jaren gegroeid tot een meer dan honderd leden tellende vocaal en semble. De band met dirigent Wil lem Bruning bestaat al vele jaren en daaruit is een goede samenwerking ontstaan. De weerklank daarvan trof men in de vertolking van dit Verdiopus. Na een voorzichtige ope ning in een traag tempo werd de juiste geest over alle uitvoerenden vaardig, kwam er spanning in de zang, voelde men zich zeker en- kwam men toe aan expressie en karakter. Daarbij wist men zich ge steund door het Utrechts Symfonie Orkest, dat redelijk goed voor de dag kwam. De sopraan Marilyn Tyler moest zich laten vervangen door Martine Kor, die na enige nervositeit in de aanvang allengs op dreef kwam. In drukwekkend was het aandeel van Annet Andrissen, die zich in dit werk voelde als een gelukkige vis in het water. Nico Boer en Lienwe Vis ser waren al evenzeer op hun plaats en zo kon er sprake zijn van een interpretatie waarbij aan vele voor waarden overtuigend werd voldaan. tiënten van de Duinrand. JANACEK-CONCERT - Van avond wordt om acht uur het laatste concert met werken van de Tsjechi-' sche componist Leos Janacek uitge voerd in de Nieuwe Kerk te Den Haag. Uitvoerenden zijn de musici van het Residentie Orkest. ROEMEENSE MUZIEK Het Roemeense ensemble Ciocirlia treedt vanavond om 20.15 uur in de aula van de TH in Delft op met volksdansen. Het folkloristische en semble bestaat uit 30 leden, onder wie allerlei muzikale solisten. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij het bureau van de Delftse Kunststichting op de eerste verdieping van het Waagthea- ter. Markt 11. Reorganisatie LEIDEN De Werkgroep „Verhou ding gemeente/para-gemeentelijke instellingen" heeft gisteren een nota uitgebracht met uitgangspunten voor de reorganisatie van de sociaal- culturele sector in de gemeente Lei den. Het interim-rapport „Organisa tie (Sociaal-)-Culturele Sektor" is ei genlijk het eerste grote stuk van de werkgroep, die in 1974 werd opgezet naar aanleiding van een uitspraak van de Leidse gemeenteraad. De nota bevat uitgangspunten voor op lossingen en alternatieve oplossin gen. Over de nota is binnen enkele weken een besloten bespreking met betrokken ambtenaren, besturen en raadscommissies. De openbare hoorzitting is dinsdag 29 november in de raadszaal van het stadhuis. Er is nog geen datum gesteld voor de afrondende behandeling in de ge meenteraad. Wethouder Tesselaar meende echter dat de raad nóg in deze zittingsperiode een uitspraak moet doen over de nota. Jeugdwoningnood KATWIJK De belangengroep „Jeugdwoningnood" houdt deze week in Katwijk een enquête om gegevens te krijgen over de woonsi tuatie van de jonge Katwijkers. De groep is sinds 1 mei bezig de nota van staatssecretaris Marcel van Dam (met richtlijnen voor de bouw van woningen voor huishoudens met 1 en 2 personen) uitgevoerd te krijgen. Volgens de groep worden de kleine woningen, die Katwijk in veelvoud heeft, niet toegewezen aan jongeren. „Jeugdwoningnood" hoopt met de resultaten van de en quête het gemeentebestuur te over tuigen dat er voor jongeren in de gemeente huisvesting dringend no-l dig is. Meer informatie bij de groep, Vreugdeweg 24, tel. 01718-73801. Voorhof-Noord LEIDERDORP De eerste bewo ners zijn afgelopen weekeinde in hun nieuwe woning in de Voorhof- Noord te Leiden getrokken. Wethou der C. Gordijn (volkshuisvesting) heeft hen gistermorgen namens de gemeente welkom geheten. Leyweg DEN HAAG De Leyweg tussen de Escamplaan en de Volendam in Den Haag is de komende veertien dagen voor alle verkeer afgesloten in ver-j band met het aanbrengen van een riool. Ook in de Newtonstraat wordt een nieuw riool gelegd. In verband met deze werkzaamheden (die tot maart 1978 duren) is verkeer op be paalde gedeeltes niet mogelijk. TBC-onderzoek WASSENAAR Van 8 tot en met! 23 november wordt in Wassenaar! een bevolkingsonderzoek op tuber culose gehouden: in de voormalige christelijke school aan de Bloem- camplaan (2 dagen), in gebouw Sion aan de Viollerenweg (3 dagen) en in de rooms-katholieke kleuterschool in de Kerkstraat (4 dagen). Alle inge zetenen van 40 en ouder hebben een persoonlijke oproep ontvangen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6