im Doesburg: Ik blijf ip een doelpunt jagen' m Ajax niet schuldig Magere internationale atletiek-kalender Thomas Keiler blijft *v A* otterdamse doelman één van een uitstervende generatie Zwartkruis assistent Happel in Argentinië Slechts 'Westathletic' in Nederland Wereldroeibond vergadert A ÏHjDAG8_N iH^AG 8 NOVEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet P 11 - RHS 13 'OOU- r Johan Woldendorp ietv- klassieke en dus niet bijster originele vraag voorgelegd. Het antwoord daarentegen was allerminst clichématig. „Heel ty pisch", reageert Sparta's sluitpost, „de 501ste wedstrijd die we zondag tegen FC Twente hebben gespeeld, heeft de meeste it,RDAM Iedere voetballer, die vijfhonderd wedstrijden indruk op mij gemaakt. Je maakt het immers nooit mee, dat je ,zijn club heeft gespeeld, wordt steevast opgezadeld met het als keeper tegen de paal kopt. Ik heb altijd in mijn achterhoofd oek om het meest indrukwekkende voorval uit zijn aquari- gehad om naar voren te gaan en een goal te maken. Het ging net vol herinneringen op te vissen. Ook Pim Doesburg kreeg die niet door, maar ik blijf er op jagen." iwaj ran.Doesburg. Vanaf het begin van meoerige jaren zestig is hij in de eeldvisie een monument Dertien nesiSparta (onderbroken door een seizoenen in het Eindhovense, 'SV) hebben van de Rotterdam- leenman een lid van een genera- pepers gemaakt, die helaas enltsterven staat. Het is tekenend, gevorderde dertigers (met de Tige Jan Jongbloed als belang- "aste exponent) momenteel de 3e t uitmaken. Jongbloed en e 1 burg ontluikten in een periode, orn iet keeperstalent in Nederland l0Ji'het opscheppen lag. Nu gaapt er 'eIt onheilspellende, haast onover- onJbare kloof tussen de oude garde ru1e nog ongerijpte jeugd. ;en. ote mentaliteitskwestie noemt Pim 3ge burg het. „De jongens, die vroe- 001 an de straat afkwamen, houden ,Ie^ iet langste vol. Jongere keepers le 13 ien heel andere ambities dan eenJsen als ik. Zij kunnen niet het lI3ei ld opbrengen om langer dan 'J® of drie jaar achter een meer -—•ren keeper te staan. Vroeger »t je er niet aan om weg te gaan een vereniging. Ik groeide bij rta op van junior tot senior. Als en niet verder was gekomen dan vierde elftal, had ik dat waar- inlijk moeiteloos geaccepteerd. Pim Doesburg in actie tijdens zijn opmerkelijke 501ste wedstrijd voor Sparta. Als extra-aanva wLtfgDatgJs éënevmederedS tracht hi' ,e8cn Fc Twente de 1-2 achterstand ongedaan te maken. waarom de belangstelling voor roetbal afneemt. Misschien moe trainers de brutaliteit hebben sen goede ervaren keeper eens te angen. Jonge spelers, die hun niet krijgen, stellen nu de stu- Doven de recreatie. Wel terecht urlijk, al zal Sparta waarschijn- vrede met zo'n situatie hebben, neer je veelbelovende student- ballers een contract kunt geven, je de kosten op een aardige er." Doesburg is geen student, ba- eert evenmin op het slappe, d van het bestaansminimum, x heelt de kans om het zoge nde grote geld te grijpen altijd geerd. Nu, als 34-jarlge en niet itaat van dienst van 501 officiële jtrijden in Sparta's eerste, voelt een nauwe verwantschap met Jongbloed. Jarenlang één met hereniging, hoe diep het dal 4>ok j nu een „emigrant", die ver van een nieuwe dimensie aan zijn lère geeft g Jaar was AZ'67 bereid om Pim iburg die promotie te gunnen, weigerde, zij het met tegenzin, elf had enorme ambities om in gar te voetballen. Het is afge- t, omdat Sparta niet mee wilde ;en." Doesburg heeft de *hoop niet over boord gekieperd. 7a1 f ik terdege, dat het steedsmoei- r wordt om zo'n slag alsijong- d te slaan. Het is kort dag.' En ik niet het geluk gehad, dat ik in de It van mijn carrière in het^ïeder- s elftal kwam." het noemen van de Oraqje-equi- laat Pim Doesburg één van de m lige zwarte bladzijden uit zijn onvoltooide geschiedenisboek B Hij, die ooit Tonny van Leeuwen B Irong, de race met Jan van Beve- verloor, maar in PSV een alles- W acceptabel alternatief vond, hij iht het tien jaar geleden niet Ier dan een incidenteelioptreden iet nationale keurkorps. „Dat kt mij inderdaad. Ik had in het erlands elftal graag de erken- van mijn keeperskwaliteiten (n hebben. Ik heb veel aan de getimmerd en dan is het jam- dat je het in de selectie van het erlands elftal niet verder brengt vijf jaar lang continu een jtsje op de bank. Dat ik onlangs tl Rusland werd opgeroepen, ik allerminst als een erkenning f mijn werk gezien. Dat was op ,(1 anoment gewoon een voordelige fetering. De wedstrijd werd in lerdam gespeeld. Waarom zou Je tot reserve gedoemde doelman een verre reis laten maken?" Doesburg zal hoe dan ook ver ken, wanneer Sparta en Excelsi- ventueel op gezag van de over- omgesmolten wordan tot Spar- Vragend klinkt het: „Het is toch l^dat bij een fusie ieder contract Qeldig wordt verklaard? Je komt toch niet automatisch op de llijst van die nieuwe vereniging cht?" En dan op zeer besliste 1: „Ik zou het in ieder geval niet n Ik zou me gewoon niet thuis len in zo'n club. In dat geval ga luiten Rotterdam spelen. Ik zie al in Spartex voetballen, kom nou. Dan kunnen ze zo'n stichting net zo goed Durex noemen. Spartex, wat een imbecielennaam." De sanering van het noodlijdende Rotterdamse voetbal moet in de ogen van Pim Doesburg op een an dere manier worden gerealiseerd. Hij weet, dat de kreet „gewoon sub- sidie geven" een dooddoener is. Daarom oppert hij: „Ik ben er een voorstander van, dat alle clubs in hetzelfde station gaan voetballen. Iedere sportman houdt dan zijn ei gen club. Voor de belangstelling maakt het niet zo veel uit. In Span gen zijn we toch uitgekeken. Wan neer Je gaat fuseren, verlies je meer DEN HAAG De tuchtcommissie van de KNVB heeft Ajax niet schuldig bevonden voor het feit dat de Amsterdammers in de competi tiewedstrijd FC Utrecht-Ajax (gespeeld op 21 augustus, uitslag 1-2) in de laatste minuten met drie buitenlanders hebben gespeeld. In de slotfase kwam de Westduitser Lübeke als invaller in het veld. FC Utrecht tekende protest aan omdat Lerby en Arnesen ook speelden. Volgens de reglementen mogen slechts twee buitenlanders gelijktijdig worden opgesteld. Na een langdurig onderzoek kwam de tuchtcommissie tot de volgende conclusie: „Naar oordeel van de commissie is hier sprake van een oneigenlijke dwaling en heeft Ajax duidelijk niet bewust gewild dat er drie buitenlanders gelijktijdig speelden. Derhalve acht zij Ajax niet schuldig en blijft de uitslag". leden dan dat Je in een ander stadi on gaat spelen." Voorlopig is Sparta slchts gebaat bij een beter draaiend Feyenoord. Ie dereen weet het, de kasteelridders duelleren op Engelse wijze met hun tegenstanders, maar krijgen nauwe lijks bekijks. „Als het bij Feyenoord regent, druppelt het bij ons," licht Doesburg de Rotterdamse voetbal fanaat door. De opmerking, dat die nauwelijks is veranderd, lijkt dus alleszins gerechtvaardigd. Dit in tegenstelling tot hen, die be- wonerd dienen te worden. Pim Does burg: „Een voetballer is vrij geïso leerd. Hij moet zichzelf uit die posi tie bevrijden door met andere men sen in contact te treden. Door met hen ideeën buiten het voetbal om uit te werken. Hoewel, de doorsnee voetballer is natuurlijk erg veran derd. Vroeger werden we dom ge houden; mochten we alleen maar tegen een balletje aantrappen. Nu heeft iedereen zijn eigen mening. En of de trainer het leuk vindt of niet, hij moet het aanhoren." Van onze sportredactie ZEIST Jan Zwartkruis wordt de assistent van bonds coach Ernst Happel tijdens het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië. Dit is het resul taat van het overleg, dat de beide trainers in Zeist met het sectlebestuur betaald voetbal hebben gevoerd. Al voor de be slissende interland tegen Bel gië liet de legerofficier in be dekte termen weten, dat hij deze functie erg ambleërde. De benoeming van Zwartkruis was uiteraard een voor de hand liggende keus. De Amers- foorter trad immers in totaal twee keer op als interim-coach; in de kwalificatiewedstrijden tegen België (zowel uit als thuis), Noord-Ierland (thuis), IJsland (uit) en in twee vriend schappelijke ontmoetingen. Na de tweestrijd België-Neder- land had hij zijn vaste aanstel ling als technisch directeur praktisch in de zak, maar Zwartkruis weigerde om privé- redenen. Toen Happel niet be schikbaar bleek te zijn voor de ontmoetingen met Rusland en België, de afgelopen maand, hadden de omstandigheden in zijn gezin zich zo gewijzigd, dat de KNVB op zijn noodkreet in de richting van de keistad een positief antwoord kreeg. Het aangekondigde gesprek met vier internationals vond geen doorgang. Vertegenwoor digers van Ajax (Ruud Krol), PSV, AZ'67 en Feyenoord zou den met het sectlebestuur van gedachten wisselen over de aanstelling van Jack van Zan ten tot chef d'equlpe. Dit punt is opgeschort om het duo Hap- pel/Zwartkruis in de gelegen heid te stellen hun zegje er over te doen. Zoals bekend wordt de benoeming van Van Zanten gesteund door de spe lers en de belangenorganisatie. De KNVB daarentegen wil pro fessionals als begeleiders naar Zuid-Amerika sturen. Evert Grifhorst, voorlichter van de voetbalbond: „Iedereen praat over een chef d'equlpe, zonder zich af te vragen of er über haupt zo'n functionaris nodig is. In West-Dultsland was hij er ook niet bij." Voorts ls er nog geen contact met Johan Cruijff opgenomen. Happel eist op korte termijn een getekende verklaring van de Barcelona-vedette. De schriftelijke bevestiging of ontkenning zal in ieder geval nog een week op zich laten wachten. Happel geniet mo menteel van een korte va kantie. SEVILLA De wedstrijden om de „Westathletic-bekers" voor atletieklandenploegen (dames en heren) zullen in 1978 de belang rijkste en vrijwel enige internationale ontmoeting zijn, die op Nederlandse bodem gehouden wordt. De acht Europese landen (Denemarken, Oostenrijk, Portugal, België, Spanje, Zwitserland, Ierland en Nederland) zullen op de kunststofbaan van sportpark „De Baandert' strijden om de hegemonie van de kleinere Euro pese atletieknaties. De wedstrijdkalender van de Euro pese atletiekbond (EAA). die in Se- villa op het congres van de EAA werd samengesteld, omvat voor Ne derland geen internationale invita tiewedstrijden. In 1977 werden der gelijke ontmoetingen nog gehouden in Den Haag (Sparta-spelen), Nijme gen en Papendal (Papendal-spelen). De nationale atletlekkampioen- schappen worden op vrijdag 4, zater dag 5 en zondag 6 augustus in Gro ningen gehouden. Voor de indoor kampioenschappen is datum, noch plaats vastgesteld. Wel ls het de be doeling deze kampioenschappen in februari 1978 te houden. Er staan voor 1978 zeven interlandwedstrij den voor Nederland op het program ma, waarvan drie voor de heren en vier voor de dames. Naast de „West- athletlc-wedstrijden" komen de he ren zowel als de dames nog tegen Noorwegen uit, ontmoeten de heren Wales en moeten de dames verder strijden tegen België en (in Italië) tegen Italië en weer België. De nationale meerkampploegen gaan eind Juli naar Warschau, om daar de krachten te meten met Po len, Zwitserland en Tsjechoslowa- klje. Deze wedstrijd ls zowel voor dames, als voor heren. De hoogtepunten van het atletiek- seizoen 1977/1978 liggen bij de Euro pese indoorkampioenschappen (11/ 12 maart in Milaan) en de Europese kampioenschappen (29 augustus tot en met 3 september in Praag). De wedstrijdenreeks om de tweede wereldbeker aUetiek, zullen van 24 t/m 26 augustus 1979 plaatsvin den in Montreal. Naast de Canadese stad was ook Los Angeles kandidaat voor de organisatie. De wedstrijdformule is ongewijzigd gebleven in vergelijking met de eer ste editie, die deze zomer in Dussel- dorp plaatsvond. Zowel bij de heren als bij de dames zijn acht deelne mers: Afrika, Azië. Oceanië. Ameri ka. de Verenigde Staten, een Euro pese selectie en de eerste twee lan den uit de finale van de Europese beker. Athene is voorts als plaats aangewe zen waar in 1982 de Europese atle- tiekkampioenschappen zullen wor den gehouden. Naast Athene had den zich ook kandidaat gesteld Edingburgh, München en Lille. De toewijzing aan Athene heeft bij de drie overige kandidaten de nodi ge wrevel opgewekt. Bob Stinson, secretaris van de Britse atletiekfe- deratle, merkte op dat hij het „onbe grijpelijk vond. dat het bestuur de organisatie had toegewezen aan een stad, waar de kampioenschappen in 1969 nog werden gehouden". Dat aan de kandidatuur van Edinburgh was voorbijgegaan, was, volgens Stinson, niet de oorzaak van zijn kritiek. De leider van de Westduitse afvaardiging op het congres, August Kirsch, die München als kandidaat had voorgesteld, onderschreef de opmerkingen van Stinson. De voorzitter van de Franse atle tiekbond, Michel Marinion, sprak zich duidelijker uit. Niet dat hij treurde over de afwijzing van de kandidatuur van Lille, maar hij ge loofde dat „er op de voorhand een spel was gespeeld, dat de beslissing van het bestuur had beïnvloed." Ma rinion vertelde verder geen details aan. Wel zei hij dat „persoonlijke belangen geen rol mochten spelen in een zaak van een dergelijk gewicht". De president van de EEA, Arthur Goldberg, zei op het congres dat de stemming „in het geheim had plaatsgevonden en dat men er zich bij moest neerleggen". MONTE VARLO Op het buitenge wone congres van de wereldroeibond (FISA), dat in Monte Carlo werd ge houden, is de Zwitser Thomas Keiler als voorzitter herkozen. Zijn landge noot Denis Oswald werd benoemd tot secretaris/penningmeester. De 30-Jarige Zwitser volgt zijn landge noot Riolo op, die benoemd werd tot erelid van de FISA. Van de drie vice- presidenten werden er twee herko zen: de Nederlander Van der Ploeg en de Rus Kabanov. Nieuw gekozen werd de Fransman GlrarcL Hij volg de Patricot op, die ook als erelid van de FISA werd gehuldigd. Met betrekking tot de kampioen schappen in 1978 werden de volgen de voorstellen aangenomen: Aan het FISA-kampioenschap voor lichte roeiers wordt in 1978 toe gevoegd het nummer dubbeltwee (een Nederlands voorstel om ook de twee zonder stuurman op te nemen werd niet aangenomen). Het gewicht van de lichte skiffeur werd met 2,5 kilogram verhoogd tot 72,5. De leden van de overige plbe- gen dienen gemiddeld 70 kilogram te wegen. MI8 Belly 8tóve en h««r partner Navralilovr zijn In Palms Springs nog in de prijzen gevaJIep In de troost l van het damesdubbeltpel versloeg de Unaiie de Zuidalrtkaase dames Boahofl met 7 6 en 6-1 Het winnende koppel 10 000 dollar Innen De Engelse Virginia (en de Frangaise Francotse Durr won- Ie hoofdprijs in het damesdubbelspel I finale hadden ze dne seU nodig om I Cawley iAustraliëi en Joanne Russel te verslaan: 6-1. 4-6 en 6-4 De Nederlandser Van Aanholt U (tweede wedstrijd van de «trtjd om de Hblel ut de Laser klasse als vierde «Ud De Weslduitser 8«ohl. die In de c race op de rede van Cabo Prlo i300 leter^van Rio de Janeifoi derde werd, RELATIES Als het een beetje meezit, en waar om zou het niet meezitten, ik heb heel aardige relaties onder mijn kennissen, dan ben ik tegen Kerst mis de gelukkige bezitter van een schaakcomputer. Een beetje zo'n Japanse zaktelevisie maar dan met balkon. Het moest natuurlijk een verrassing blijven maar bij toeval zag ik de advertentie zaterdag al in een krant staan. „Origineel relatie geschenk" stond erbij. Dan weet ik al weer hoe laat het is. Vorig jaar was het dat tv ping-pong spel (nog steeds zeer spannend want m'n linkerhand weet nooit wat m'n rechter doet) en een jaar eerder een als transistorradio ver momde voetbal, die bij de eerste de beste vrije trap al meteen de geest gaf. Nu dus een schaakcomputer. Die zal het goed doen op de huisbar model Pedro. De schaakcomputer is van zichzelf een bijzonder sportief apparaat. Staat hij verloren dan flikkert zon der omhaal „I lose" op. Hij is er in twee uitvoeringen. In de standaarduitvoering speelt hij op gemiddelde sterkte; kosten 585 gul den. De de luxe uitvoering tovert drie speelniveaus tevoorschijn: ge middeld, moeilijk en extreem moei lijk. Kosten in dit geval 895 gulden inclusief BTW. Daar heb ik wel drie relaties van. Schaken tegen zo'n computer lijkt me heerlijk efficient. Tot nu toe moest ik steeds vrienden in huis halen om te kunnen schaken. Die had ik trouwens ook al in drie groe pen verdeeld: vrienden, goede vrienden en m'n beste vriendin. De eerste soort schaakt extreem moei lijk. De laatste tippelt onbevangen in een herdersmatje. Het voordeel van de schaakcompu ter is ook dat ie nooit Ineens over tets anders wil gaan praten. Er zit 'ook geen lampje op met de tekst „hola, ik zet deze terug, ik lette even niet op." En aan het slot gooit hij ook niet met een woedend ge baar de stukken in de imititie open haard. Daar staat alleen maar te genover dat ik die computer niet halverwege op zie staan met de mededeling „zal ik er voor jou ook nog een meenemen"? Sportief hoor zo'n schaakcompu ter. Past mooi bij m'n triminstalla- tie. de huis-roeier op de badkamer. If* A het buikspierenwieltje van moeder en de home-trainer op de slaapka mer, waar ik toch al steeds de gor dijnen bij dicht moet doen. Hè. ik verheug me nu al op Kerst. Ik kan eigenlijk meteen al verklap pen wat mijn relatiegeschenk zal zijn. Mijn relaties krijgen een schoenendoos met een zakje zand. Dat moet dan in het deksel stevig aangestampt worden. En verder horen er twee takjes bij. Reken maar dat ik weer in de roos schiet met mijn boter, kaas en eie ren. Origineel en nog wel voor 3,4 cent per stuk. VERWARRING (1) In het blad Tafeltennis wordt deze maand gedurende bijna twee pagi na's afscheid genomen van Delta- lloyd als sponsor van een tafelten nisclub. Het gaat om de ex-perso neelsvereniging van wat eens Ned- lloyd werd genoemd, later Deltal- loyd heette en nu onder een andere naam en zonder sponsor verder moet Directeur marketing J. Langman legt uit dat zijn bedrijf lekker be kend is geworden door de sponso ring. De heren en dames sporters worden bedankt, Langman gaat er gens anders reclame maken. De sponsoring van de volleybalclub AMVJ en de basketbalclub Land- lust wordt in de komende twee Ja ren afgebouwd. Een keurige afwerking want Delta- Uoyd ls een keurige sponsor. Al thans het merendeel van de spon sors laat zich aanzienlijk minder gelegen liggen aan de sportvereni gingen. Die laten een club als dat toevallig zo van pas komt, als een baksteen vallen. Modern manage ment noemt men dat dan. En men dient dat respektabel te vinden, dat kan dat volk altijd bewijzen aan de hand van de zelf verzamelde cijfertjes. Het blad Tafeltennis: „Wanneer een krant alleen de letters DL in plaats van -piep- vermeldt, dan is dat dom, stelt Langman. Zo ook het terugvallen op oude of vroegere namen, zoals AMVJ of Landlust, brengt de lezer, de abonnee in ver warring". Dat vindt meneer Langman. al thans, hij kwaakt keurig de Vereni ging Sportsponsoring Nederland na die al jarenlang op dit soort onjuiste argumenten haar wankele bestaan tracht te rechtvaardigen. En wat zien we in Het Parool van 28 oktober? Een advertentie van Del- talloyd voor „top-basketbal": „A-S. zaterdag 21.00 uur (heren) Delta- lloyd-Ploneer Punch". Maar ik dacht dat Punch al weer enkele weken van een ander voor voegsel voorzien ls. Dat klopt ook. Punch (of: Dat klopt, ook Punch) heeft weer een nieuwe sponsor. Aleen meneer Langman weet nog van niets. Dat komt dus door die domme kranten die voor zoveel verwarring zorgen door Jaar in Jaar uit een club bij z'n naam te blijven noemen in plaats van mee te doen aan die malle sponsordans die alles zo lekker overzichtelijk houdt. Of is dom? meneer Langman gewoon VERWARRING (2) Sinds zo'n twee maanden bestu deert een speciale commissie de sportsponsoring als mogelijk ge vaar voor de media De commissie staat onder voorzitterschap van Han Mulder (hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad, bestuurslid van de sectie hoofdredacteuren van de Nederlandse Vereniging van Journalisten). Verder maken er deel van uit: Helnze Bakker (NCRV-radio), drs Max Snijders (hoofdredacteur Utrechts Nieuws blad en voorzitter van het Neder lands Genootschap van Hoofdre dacteuren), Jan de Troye (program macommissaris NOS-televisie) en Peter Onvlee (chef-sport dagblad Trouw en vice-voorzitter van de Nederlandse Sport Pers). Hallo chef, met mij, hoe zit het met de studie over de sportsponsoring? De chef: „Er wordt hard aan ge werkt. We hebben onlangs alle dag bladen, weekbladen, radio- en tele visie-sportredacties een enquête formulier gezonden met tien vra gen over de behandeling van en door sponsors. Ongeveer de helft van die formulieren is inmiddels Ingevuld teruggezonden". En vallen er al voorzichtige conclu sies te trekken? „Heel voorzichtig wel. Je ziet bijvoorbeeld dat een ruime meerderheid vraag twee met ja beantwoordt. Vraag twee luidt: Ervaart u het bestaan van sport sponsoring als een probleem voor uw berichtgeving? Datzelfde geldt voor vraag zeven die luidt: Zoudlu, indien een gToot aantal informatie media hetzelfde zouden doen, be reid zijn om volledig te stoppen met het noemen van sponsorna men? Ook daar dus tot nu toe een ruime meerderheid die onder die voorwaarde Ja zegt." Heeft De T. al geantwoord chef? „Die hebben ook een formulier ont vangen, maar dat hebben we nog niet terug gekregen." Bedankt chef, „Ja nu weer aan je werk". VERWARRING (3) Over verwarring en weglaten ge sproken. Vrijdagavond gekeken naar de Willem Ruis show op de televisie? Dat ls een van die acht tien tv-programma's met een panel vol leuke bekende Nederlanders. Dat panel krijgt leuke vragen en moet daar leuke antwoorden opgeven. Bijvoorbeeld: „Karei is zo een goe de verkoper. Onlangs nog heeft hij Van Agt een puntje, puntje ver kocht. „Er is maar één antwoord moge lijk", kraaide panellid Alexander Pola, terwijl hij op z'n stoel zat te wippen van de pret. Toen de antwoorden echter werden voorgelezen ontbrak diezelfde Pola Hij was er eVen uit geknipt. Gelukkig hield hij een ronde later z'n bordje zo onhandig vast dat Iedere geoefende op-z'n-kop lezer kon zien dat er „hengst" stond. Het enige Juiste antwoord was dus: „Onlangs nog heeft hij Van Agt een hengst verkocht" Weggeknipt. Dat gaat te ver, ook al biedt de KRO een kans voor open doel. Dubbelzinnige moppen, vleze onderbroeken, buitenechtelijke re laties, man gooit vrouw over boord, het kan zo gek niet zijn of het is leuk genoeg voor de KRO Alleen, kom niet aan Van Agt. Want de KRO buigt niet naar links, de KRO buigt niet naar rechts, de KRO buigt voor Van Agt. RADIO (5) Als het vrijdagavond per ongeluk wat laat ls geworden waardoor de wereld op zaterdagmorgen bevolkt lijkt door schimmen die stuk voor stuk een bijdrage willen leveren aan dat stampend gevoel in je hoofd, dan kun Je maar beter niet om half elf naar de radio gaan zitten luisteren. Aldus tenminste onze J. C. Brak In voetnoot 3 bij zijn luisteronderzoek naar sport programma's. Zaterdagmorgen dus, tussen half elf en half twaalf TROS Sportrcafé. Een programma van Eddy Poel- mann en Evert ten Napel. In een onwaarschijnlijk hoog tempo wor den een uur lang vragen gesteld aan een serie gasten die van de weeromstuit even vlug terug gaan praten. Dat levert een spraakwa terval op die slechts even onderbro ken wordt voor het nieuws en soms nog korter voor een flardje muziek uit de studio. En had iedereen nu maar even veel te vertellen. Dat is dus niet zo, het gevolg is dat Evert ten Napel gaat optreden als aange ver met vragen naar de bekende weg. Maar hij houdt wel hetzelfde tempo als Poelmann die dat zeer welbespraakt al moet Je af en toe niet op de zinsbouw letten aan geeft En toch komt er soms nog nieuws uit ook. Algemeen klassement na vier etap pes: 1 Sportcafé. 2. Sport na 8port. 3. NCRV Sportshow I. 4. AVRO s Sportpanorama. AFSCHEID In Parijs wordt vandaag bekend gemaakt langs welke plaatsen de Tour de France komend jaar trekt Er wordt in ieder geval, dat staat vast, vertrokken uit Leiden. Maar waar naar toe? De Leidse organisa toren houden het erop dat de eerste halve etappe naar Sint Willibrord voert en dan verder naar Antwer pen (of Brussel). Maar helemaal zeker ls dat nog niet. Want hoewel de Leidenaren de Tour-rechten tot aan de Belgische grens bezitten, is Nico de Vries, directeur van ex-wielersponsor Fri- sol, met Tour-baas Felix Levitan gaan praten om de eerste halve etappe naar Dordrecht te krijgen. Onmogelijk zeggen de Leidse orga nisatoren, want de route kan ver keerstechnisch niet via Dordrecht lopen. Maar wie weet wat De Vries bij Levitan heeft kunnen betelken. Organisator Joop Riethoven is toch al bepaald ongelukkig met het ingrijpen van de Dordtenaar De Vries. Na zijn gesprek met Levitan kwam de Fransman nog eens met Lelden praten over de centen Het gevolg was dat er aan de verdeling gesleuteld diende te worden. Levi tan eiste en kreeg 45.000 gulden Over die centenkwestie ls nóg een conflict gaande, met de gemeente Leiden die een garantie voor 100.000 gulden gaf. De organisatie heeft die ton vervolgens keurig als Inkomsten genoteerd en zo bere kend dat er nog vier ton diende te komen om de begroting van een half miljoen rond te kragen. De gemeente gaat met die Interpreta tie van het woord „garantie" niet akkoord. En dat dus terwijl Leiden toch al In last is vanwege het ingrijpen van Nico de Vries. Binnenkort neemt Nico de Vries echter afscheid van de sport, waar in hij dankzij meer dan goede rela ties met het dagblad De T. bij de vele conflicten zich altijd verzekerd wist van een forse dosis positieve publiciteit De Vries neemt af scheid met een hapje en een slokje voor zijn relaties uit de sportwe reld. Daar zijn er nogal wat die iets weg te spoelen hebben.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13