Het Jaar in woord Beeld Bouw uw eigen slaapkamer. Thuis alles pluis? Gratis i' Handig. Doe-het-zelf en ideeënblad van formaat. Verstandig met aardgas. Er is alle reden voor. ZATERDAG 5 NOVEMBER 1977 TROUW/KWARTET Handtekening Ga mat deze bon naar de boekhandel, of zend hem in een open. ongelrankeerde envelop naar Elsevier Nederland B VAntwoordnummer 1248.1000SN - Amsterdam Hat Jaar In Woord an Baatd 1977 ad f 47.50 Ik teken levens tot wederopzegging in op de nog te verschijnen jaarboeken Naam Al het belangrijke nieuws van het afgelopen jaar vastgelegd in één handzaam naslagwerk. Encyclopedisch Jaarboek 1977 Het jaar 1976 de ontspanning m de Oost-West- verhoudmg gaat verder Nieuwe machthebbers in China en de VS. Amenka en Rusland zoeken voor zichtig toenadering. Syné beëmdigt de bloedige burgeroorlog in Libanon. In eigen land de Lockheed- affaire. kernenergie in discussie, abortus Plus informatie over sport, beeldende kunst, literatuur. Mm. muziek, kerkelijk leven, natuurbehoud, openbaar vervoer en onderwijs Dat alles, compleet met commentaren en achtergronden, weergegeven in alfabetische volgorde Groot formaat 392 blz met v foto's, tekeningen, cartoons en jes Gebonden in groen kunst leer (47.50 Bij elke boekhandel V|A|| H.<Kt)«b«si*.k ft# I 1 III via boekhandel SU spijkers met koppen. word lid van het CNV! Samen sta je sterk! Bel 030-941041. Lhviuclqk Nalwual Vak-vriend It «hl k<*rlUan I.Poslbu 247) <XNY> Knus slapen voor weinig geld. Een nieuw slaapkamerinterieur is niet goedkoop. Bouw het daarom zelf. Met behulp van zelf bouw pakketten, die u in de winkel koopt, maakt u op eenvoudige manier fraaie kubussen. U zet het eigengemaakte bed ertussen, en u heeft een riant slaapmeubel. Natuurlijk is dit niet het enige onderwerp in de Handig van deze maand. Want Handig staat maand op maand vol met leuke doe-het-zelf en fijner-wonen ideeën. Kyk zelf maar. Het is beslist de moeite waard. Meenemertje van de maand Op de voorpagina van Handig zult u \oorlopig elke maand een leuk cadeautje vinden. Een aanvulling voor de gereed schapskist. Of iets waarmee u een klein klusje kunt opknappen. Deze maand is het een rekje waaraan klein gereedschap als bijv.schroevedraaiers en mesjes kan worden opgehangen. Alarminstallatie, veilig idee. Beveiligen van uw bezit begint zo langzamerhand pure noodzaak te worden. Uit het ov erweldigend grote aanbod van alarm installaties kozen wij een goed systeem.dat u zonder technische problemen zelf kunt aanbrengen. Makkeljjke klapstoeltjes. Handige krukjes waarmee kinderen eindeloos kunnen spelen.Trouwens, u zult er zelf ook vaak genoeg gemak van hebben. En ze zijn zó simpel van constructie.dat u er op één middag wel 10 van kunt maken. Veilig rijden in de winter. Met goedkope extra's, zoals bijv. een verwarmde ruitensproeier, kan de automobilist 's winters z'n veiligheid op de weg sterk bevorderen. Binnen een uur hebt u deze veilige hulpmiddelen zelf aangebracht. Centrale verwarming storingvrij. Met de centrale verwarming de winter storingvrij doorkomen. Dal kan. als we ons verdiepen in de werking ervan en het zogenaamd "klein onderhoud'zelf doen. Open trap bekleden, deurdranger sluit de deur. struik uit een vaas. vak kundig solderen, vragen van lezers beantwoord, deuropener op zwakstroom, welk gereedschap en hoe te gebruiken, en lol slot nieuws over materialen en gereedschappen. Voor f 3,45 elke maand overal te koop. Is met uw aardgasverbruik alles in orde? Aan de hand van deze tekening met tips kunt u dat even napluizen. Want waarom zou u méér aardgas kopen dan u strikt nodig heeft? 1 Doe uw overgordijnen dicht als 't donker wordt. Zorg dat ze tussen de radiator (als u die heeft) en de ruit hangen. Heeft u binnenzonwering? Laat die ook neer, sluit de lamellen en doe daarover de gordijnen dicht. Prima afscherming van het koude glas. 2 Laat de zon maar binnenschijnen. Dat is gratis warmte. Niet tegen houden dus met zonwering of gordijnen. Wel de verwarming lagerzenen 3 Isoleren vraagt kennis van zaken. Laat u inlichten op uw gemeente huis. En bij uw gas- of energiebedrijf is het boekje 'Warm wonen' verkrijgbaar. 4 Zet uw kamerthermostaat op 15°C, één uur voor u naar bed gaat. Uw jaarlijkse brandstofverbruik kan dan zo n 10% lager worden. Heeft u een ander soort verwarming? Zet die tegen bedtijd op de laagste stand. 5 Op reis? Draai waakvlammen van geiser en fornuis uit. (Waakvlammen van cv-ketels, gevelkachels, gashaarden en boilers gaan soms lastig weer aan. Bespreek problemen met uw gas- of energiebedrijf). 6 Warm water kost ook geld. Geen douche laten lopen als u er niet onder staat. Gebruik uw bad weloverwogen. Een badkuip vullen vraagt doorgaans 140 liter water en een douche zo n 20 liter. 7 Laat geen deuren of ramen open staan. De warmte die daardoor ontsnapt, ziet u nooit meer terug. Van deze tekening met tips is ook een kleurige 'hangplaat' gemaakt. Formaat: 80 x 62 cm. We hebben een aantal - zolang de voorraad strekt - beschikbaar voor wachtkamers van artsen, tandartsen, ziekenhuizen, scholen, sportverenigingen e.d. U kunt gratis een exemplaar krijgen door de bon te zenden aan: 'Verstandig met aardgas', Postbus 19, Groningen. Plaats De hangplaat is bestemd voor de volgende ruimte Pubiikatie van het Ministerie van Economische Zaken, de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (VEGIN) en N V Nederlandse Gasunie Correspondentie-adres 'Verstandig met aardgas', postbus 19 te Groningen, waar u ook gr«.h- boekje Warm wonen' kunt krijgen Bon voor hangplaat 'Thuis alles pluis?' Naam Adres

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 20