METN EIGEN RISICO BIJV. F. 1000/ PERIAAR. Ook deze Miele wasautomaat heeft maarliefst 3 onderscheidingen. Miele er is geen betere Viermaal NCRV-radio over Liszt Zo moet de plaats waar Caransa zat er uitzien Muziek voor het eerst uitgevoerd 'Geen sprake van bezuinigingen op de Boldershof I HERBESAN Het Zilveren Kruis Z Ziektekosten\A verzekering DAAROM: POST DEZE BON VANDAAG.! ZIEK ZUN IS AL DUUR GENOEG. ZATERDAG 5 NOVEMBER 1977 Van onze radio- en t v.-redactie HILVERSUM - Over Franz Liszt als zeer veelzijdig componist, pia nist en onstuimig levend mens zal NCRV-radio met ingang van maan dagavond i Hilversum 2. 20.05 uuri vier programma's uitzenden. Sa mensteller is Frank Schoonhoven van de afdeling klassieke muziek van de NCRV. die in de persoon van de muzikale journalist Koos Oroen een goed ingevoerde medewerker heeft gevonden. Het zal uiteraard een serie uitzen dingen worden waarin veel muziek te beluisteren valt. maar verder zal bijzondere aandacht worden be steed aan Liszt als componist, diri gent. pedagoog, playboy, superstar, levensgenieter, ex-priester en ..vrou wenjager" Over de muziek die ten gehore zal worden gebracht mag in het bijzon der wel worden vermeld dat er pre mieres te beluisteren zullen zijn. Liszt heeft namelijk zo enorm veel gecomponeerd dat veel van zijn wer ken nooit zijn uitgevoerd Hij zou vaak niet eens meer hebben omge keken naar zijn scheppingen. Koos Groens bijzondere belangstel ling voor Liszt heeft tot resultaat gehad dat hij al reizend door Europa in de loop der jaren bijna alle parti turen van de componist heeft weten te vergaren Als première zullen te horen zijn de eerste versie van de études die in 1827, Beethovens sterf jaar zijn geschreven. Verder is er de Hugenoten-fantasie op thema's uit de gelijknamige opera van Meyer beer en de Valse d' Adèle Al deze werken worden gespeeld door Toos Onderdenwijngaard De titel van de vier documentaires is ..Das ewjg Weibliche zieht uns hin- an naar tekst van de dichter Goethe, die door Liszt werd ge bruikt voor zijn Faust-symfonie. En dat slaat dan weer op het feit. dat veel vrouwen een belangrijke rol hebben gespeeld in het leven van Liszt Een onderwerp waarover heel wat anecdotes de ronde doen en die verwerkt zijn in menig romantisch boekwerk De laatste vrouw die zich in de be langstelling van Liszt mag verheu gen is Rosemary Brown uit Enge land. die dankzij haar bovennatuur lijke gaven bijna dagelijks contact zou hebben met de in 1886 overleden componist Hij zou haar niet alleen opdragen composities op papier te zetten die uit zijn brein voortsprui ten. maar hij tipt haar tevens bij het boodschappen doen De vier Liszt-programma's zijn steeds te beluisteren op maandag avond op de reeds genoemde tijden. TROUW/KWARTET AMSTERDAM Na een lang ver hoor met de Amsterdamse zaken man Caransa heeft de politie een vrij nauwkeurige reconstructie kun nen maken van de ruimte, waarin hij gedurende 120 uur is vastgehou den na de ontvoering. De politie denkt dat het gaat om een vrij staand huis of een loods en hoopt dat er mensen zijn die de verblijf plaats aan de hand van de beschrij ving herkennen. Een litho van Franz Liszt op 21-jarige leeftijd. UTRECHT (ANP) - Drs D J Wag ner. directeur van het Centraal Or gaan Ziekenhuistarieven iCOZi. vindt het misplaatst dat de gekozen ondernemingsraadsleden van de zwakzinnigeninrichting De Bolders- hof in Druten de uitdrukking ..be zuinigingen" gebruiken bij hun ac tie tegen de volgens hen nijpende personeelssituatie in de inrichting. Naar zijn zeggen is het zeker op de Boldershof met terecht om de COZ- richtlijnen voor kostenvergoeding van verzorging te bestempelen als bezuinigingen. De heer Wagner stelt, dat het perso neelsbestand van de Boldershof in 1974 bij het vaststellen van de COZ- richtlijnen flink onder de toen ge stelde norm lag. Dit verschil is in de loop van de Jaren via forse perso neelsuitbreiding weggewerkt. Dat er nu een gat zit tussen de COZ-richt- lijnen voor vergoedingen en de loon kosten voor het personeelsbestand is een zaak van de directie, die het vrij staat binnen de kostenvergoe ding een bepaalde personeelsforma tie samen te stellen, aldus Wagner Hij merkt hierbij op. dat de COZ- normen wel kunnen worden opge trokken tot het hoogste bestaande verzorgingsniveau, maar dat de kos ten toch niet kunnen blijven door groeien. Demonstraties tegen Indonesische regering DEN HAAG (ANP) - Op het Bin nenhof in Den Haag. maar ook op enkele andere plaatsen in hetland hebben leden van verschillende or ganisaties gisteren gedemonstreerd tegen de Indonesische regering, die- nog rond 100 000 mensen om politie ke redenen gevangen houdt Caransa had de indruk dat de auto. waarmee hij ontvoerd is. vlak voor aankomst bij de verblijfplaats lang zaam door een kuil of goot reed. Hij werd daarna neergelegd op een har de ondergrond, vermoedelijk beton. Tot dat moment heeft hij geen deu ren open of dicht horen gaan. Daar na droegen zijn overvallers hem over een korte afstand naar een ruimte, waar hij werd gefouilleerd. De uiteindelijke schuilplaats, waar heen hij vervolgens werd gedragen was vlak bij deze plaats. Caransa vermoedt dat de vloer van deze ruimte bedekt was met hardboard. Helemaal zeker is hij daar niet van. omdat hij al die tijd met handboeien aan het bed was vastgemaakt en er absolute duisternis in het hok heerste In de ..sluis" speelden voortdurend twee radio's, zodat het voor de ge vangene moeilijk was geluiden van buiten op te vangen. Wel was er af en toe een ..grommend zoemend" geluid te horen, maar niet 's nachts. Hoewel het hok zeer donker was. is er volgens Caransa wel een geblin deerd raam aanwezig. r»Aio )<«oqU plafona c.q. a.flo rniUr. o> I I I f mUr _j Schaal f 2o Joiwl •Jtrmo tA r aam jJtlV Signalementen De politie heeft twee signalementen kunnen opstellen, waarschijnlijk van de mannen die het geld hebben aangenomen. 1. Een man van 30 tot 35 jaar. 1.80 lang met een slank postuur, bruin- gelige huidskleur, opvallende punt- kin met een spleet in het midden en donkerblond licht krullend haar. 2. Een man van ongeveer 30 jaar. flink postuur met dik hoofd en onge veer 1.75 meter lang. Deze man was sportief gekleed in een soort wind- Jack en had een gele helm op van het merk Exxon. De ontvoering vond waarschijnlijk plaats in een rode Peugeot 404. De politie hoopt door het verstrekken van deze gegevens meer aanwijzin gen te krijgen over de verblijfplaats van de (waarschijnlijk vieri ontvoer ders en de tienduizend briefjes van duizend gulden ASTEN N.Br. (ANP) De 64-jarige mevrouw W. van den Heuvel-van Eijk is omgekomen toen zij op haar fiets de weg overstak en door een bestelauto werd geschept. BREDA (ANP) Bij een verkeer! ongeval is gisterochtend de 19-jarig| Chnstiaan van Oosterhout uit Ho ven in Breda om het leven gekomeri Hij reed met zijn bromfiets op eei door régen en modder glad gewordeif wegdek achter op een vrachtwagen Hij is later aan zijn verwondingen overleden. Uw spijsvertering en uw theekopje! Er bestaat verband tussen uw sp.jsveftering en uw theekopje. Tenminste: als u uw kopje vult met Herbesan l:rulder.thee. Die bevat 17 uitgeleien krulden, die de nere gevolgen van ome leef gewoonten op onze spijs vertering op natuurlijke wijze tegengaan. Dankt u maar eens aan hat vela varkeerda aten, de te gertnae lichaamsbeweging, onze jachtighoid en onregelmatigheid. Herbeaan gaat verstopping kruidenthee U kiest bij Het Zilveren Kruis uw eigen risico van 200 tot liefst 2.000 gulden. Als uw gezinsomstan digheden en inkomen het toelaten, kunt u met 'n wat hoger eigen risico profiteren van een premiekoning. En die mag er zijn: betaalt u b.v. g voor twee volwassenen en twee kinderen bij een complete dekking f2.400,84, dan wordt dit met 'n eigen risico van f2.000,- slechts f 1.143,-per jaar U bcspaan dan, om maar wat te noemen, een heel aardige vakantie- reserve! En we vcncllen u graag nog meer voordelen. Uitsluitend bij toetreding vanaf 45 jaar gelden leehijdstoeslagen. Stuur mij heldere informatie en een vrijblijvende offerte. C Kaam. Adres Plaats Telefoon Aantal volwassenen: leeftijden: - Aantal kinderen tot 16 jaar: Aantal kinderen van 16 tot 27 jaar studerend of invalide: leeftijden: Klasse D.3 Q2B D.2A Gewenst eigen risico f. waarvoor aantrekkelijke kortingen. I (ln envelop zonder postzegel zenden aan: Stichting Het Zilveren Kruis, antwoordnummer 1, Noordwijk of bel: 01719-1.93.31) TR 9.11 Maar wat wil dat nu zeggen! Wel. dat houdt in. dat u door een Miele wasautomaat te kopen uw geld goed besteedtkijkt u maar. KEMA-keur betekent opti male waarborg ten aanzien van de elektrische veiligheid. De goedkeuring van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen wil zeggen, dat de machine funktioneel en doelmatig is. Het wolmerk houdt in. dat u ook de wol en andere fijne en tere weefsels Elektrische veiligheid. Dat is een zaak. waar Miele al sinds jaren grote zorg aan besteedt en terecht. We komen dagelijks, en dat geldt zeker voor de huisvrouw, in aanraking met elektrische apparatuur. Elektrische veiligheid is dus een eerste vereiste. Miele wasautomaten hebben de bijzonder zware proeven in het KEMA-keuringsinstituut met glans doorstaan. Ze verdienen dit belangrijke veiligheids-predikaat ten volle. Voor u betekent dit een stuk extra zekerheid. Funktioneel en doelmatig. Twee aspekten, die verband houden met het gebruikskomfort. Wordt de was wel goed schoon? Gebruikt de machine met te veel water en stroom? Hoe komen de kreukhersteilende en synthetische stoffen eruit? Wordt de witte en bonte was goed gecentrifugeerd? De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft dit allemaal onderzocht. Het resultaat: het goedkeurings-certifikaatl Met zorg samengestelde wasprogramma's. Alle voorkomende textielsoorten krijgen in een Miele de juiste behandeling. Of het nu wit is, of bont, fijn of synthetisch, ja zelfs uw kostbare wol. Het internationale Wolsekretariaat kan het bevestigen en doet dat ook getuige het Wolmerk. Kwaliteit en degelijkheid. Daarvoor staat Miele zelf garant. Miele wasautomaten zijn oerdegelijk van konstruktie, centrifugeren met 1000 toeren, hebben een dubbele motor, een kinderveilige deurvergrendeling en een prachtige, sterke geëmailleerde ommanteling uit-één-stuk! Zet 'm maar gerust in de badkamer. Over 10 jaar ziet uw Miele wasautomaat er nog precies zo gaaf uit als op de eerste dag. Is het dan vreemd, dat wij blijven zeggen

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14