PSV houdt het in matige partij wel voor gezien Verschil in klasse met Noorse amateurs te klein Hemmes tijdelijk bondscoach tennis Dameskernploeg naar Inzeil vertrokken Kohn: 5 Ik had gewaarschuwd' Alleen Gerry Deykers scoort tegen Widzew Lodz Gelukkige overwinning Twente (1-2) bij Brann Bergen Onderzoek naar invloed tv op sport in VS KNLTB zoekt definitieve oplossing Chris Evert verrassend uit de strijd »krtiP«°°"leStoW Politie «Hoon naar werken 1.25 ELSEVIERS WEEKBLAD *met honderden betere banen in de Nationale Personeelgids DONDERDAG 3 NOVEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet PH 15- RSV13 1 door Richard Matthijsse EINDHOVEN Het moet voor de 10.000 PSV-supporters gister avond een geweldige anti-climax zijn geweest. Vier dagen nadat de PSV-aanhang met volle teugen had genoten van een adembe nemende competitie-thriller tussen PSV en Sparta volgde in het kader van het UEFA-cup-toernooi de return-confrontatie met het Poolse Widzew Lodz. Een wedstrijd die als een absoluut dieptepunt voor de Eindhovenaren kan worden getypeerd. Geen wonder dan ook dat ondanks de magere 1-0 zege na afloop een schril fluitconcert de PSV-ers naar. de catacombe begeleidde. De beslis sende treffer kwam van de voeten van Genie Deijkers. Wat de Eindho venaren gisteravond in de druilerige regen heeft bezield zal wel altijd een raadsel blijven. Geen moment heeft PSV dat na de 3- 5 overwinning in het eerste treffen al een gewonnen wedstrijd speelde, kunnen aantonen waarom het in de vaderlandse competitie zo hoog staat geklasseerd. Aanvallend heb ben de PSV-ers niets laten zien. De ploeg die in eigen omgeving zijn te genstanders doorgaans dol draait, hield het nu om onbegrijpelijke re den voor gezien. Branislaw Waligora, de beminnelij ke trainer van Widzew, was er eerlijk voor uitgekomen. 'Wat kunnen we hier nog bereiken? PSV is superieur Dat wist ik eigenlijk al, voordat we in Lodz met 5-3 verloren.' Maar van een Eindhovense superio riteit was in de ouverture van dit duel weinig te bespeuren. Het was juist de gretig aanvallende Poolse ploeg die via middenvelder Tlokins- ki en Rozborski doelman Jan van Beveren erop wees, dat hij attent diende te blijven. PSV dat de gebles seerde René van de Kerkhof rust had gegund Francois nam zijn plaats in bleek de waarschuwen de acties van zijn tegenstander uit stekend begrepen te hebben. Het nam snel het initiatief over, maar verder dan een vrije trap van Wille van der Kuijlen die via het lichaam van een Poolse verdediger tegen de paal ketste, reikten de inspanningen van de manschappen van Kees Rij vers niet. Op het middenveld werd er welis waar aardig gecombineerd, maar de aanvoer naar de frontlinie stokte nogal eens. Alleen wanneer Willy van der Kuijlen het op zijn heupen kreeg, sidderde de Poolse doelman Burzynski van angst. Het was Van der Kuijlen die in de 20ste minuut een projectiel richting Burzynski stuurde, die de Pool bijna te mach tig werd. Met een elegante sprong kon hij het dreigende gevaar af wenden. Opvallend was in de eerste helft, dat PSV zijn tegenstander bijzonder on geïnspireerd tegemoet trad. Er werd slordig en tempoloos gecombineerd met veel balverlies (Lubse, Krijgh, Stevens). En als zich er eens een gunstige mogelijkheid voor een ope ningstreffer voordeed, liepen de PSV'ers elkaar herhaaldelijk in de weg. Trainer Kees Rijvers besloot in de rust Francois uit het team te halen en Deacy in te zetten. Lubse kwawm kkwam daardoor op de rechtervleu gel terecht. PSV bleef Widzew ech- In duel met Chodakowski en de PSV'er Lubse slaat doelman Burzinskis de bal weg. ter erbarmelijk slecht partij geven. De Eindhovenaren die hun aanhang zo vaak hebben verwend met spec taculair in hoog tempo uitgevoerd voetbal bleken nu maling aan hun cliënten te hebben. De Polen moe ten van de ene verbazing in de ande re zijn gevallen. Was dit werkelijk de Nederlandse koploper die recht streeks op het landskampioenschap afstevent? Widzew wierp snel zijn angstcom plexen van zich af en rukte moedig de Eindhovense afweerlinie binnen, maar op het beslissende moment zagen ook de Polen geen kans de hooghartig spelende Eindhovenaren een fikse afstraffing te goven. Mid denvelder Boniek, die afgelopen za terdag in Warschau voor de zestien de keer optrad in het Poolse natio nale team, liet enkele fraaie rushes zien maar daar bleef het dan ook bij. Willy van de Kerkhof, zijn recht streekse tegenstander, moest het begenadigde talent nauwlettend in de gaten houden. Van de Kerkhof speelde overigens het duel niet uit. Halverwege de tweede helft werd hij licht geblesseerd vervangen door Paul Postuma. Een kwartier voor het einde zou PSV dan toch toes laan. De voorzet van Lubse werd door invaller Mozejko die nog maar tien seconden in het veld stond, ge mist waarna Gerrie Deijkers koel bloedig scoorde: 1-0. PSV-WIDZEW LODZ 1-0 (0-0): 68. Deijkers 1-0. Scheidsrechter: Maksiraovic (Joeg). Toeschou wers: 10.000. PSV: Van Beveren; Krijgh. Stevens, Van Kraay, Brandts; WiUy van de Kerkhof (Postuma), Van der Kuylen. Poortvliet; Francois (Deacy). Lub se. Deijkers. WIDZEW LODZ: Bureynski; Kostreewinski, Chodakowski. Grbosz. Zawadski; Tloklnski, Krawczik (Mozejka), Rosborski. Boniek; Ga- pinskl, Koewenicki. Van een verslaggever BERGEN Uiteindelijk kon FC Twente het Noorsr publiek nog op een overwinning tracte- ren. Maar de manier waarop het zich in de tweede ronde van het Europa Cup-toernooi voor bekerwinnaars van zijn Noorse tegenstander Brann ontdeed zal Twente nog lang bezig hou den. Geen moment de tref fers van Gritter en Thoresen waren de enige hoogtepunten heeft de oostelijke formatie, die de laatste weken zo in vorm was in Bergen het verschil in kwalitiet dat tussen rpofs en amateurs toch moet bestaan kunnef duidelijk maken. Twente acteerde in Bergen even amateuristisch als het deed in de eerste weken van de nationale com petitie. Zonder enig zelfvertrouwen speelde de oostelijke formatie. Voor de Noorse toesvhouwers die zoveel verwacht hadden van het Neder landse voetbal, een bittere pil. Brann kende ze. maar gisteren zagen ze ook slechts Brann spelen. Een onthut sende ervaring voor de weinige Ne derlanders die de reis naar Bergen hadden gemaakt. Twente dus in de kwartfinales. Tot aan januari wanneer de loting in Zürich zal plaatsvinden heeft Kohn de tijd om deze erbarmelijke presta ties door te spreken met zijn team. Twente een ploeg van uitersten. De 15000 Noren die aanwezig waren zijn Twente in januari al lang en breed vergeten. Voor Twente restte slechts de coun ter, want de Noren bleven opzienba rend fel in de aanval. Met Bos op de linkervleugel en Thoresen op rechts meende Kohn het wapen te hebben gevonden Brann snel op de knieën te krijgen. Voor Bos was het simpe ler om binnendoor verdediger Karl- sen te passeren en Thoresen zou geen moeite hebben met de lang- zamjj Nordtvedt. Het resultaat was nihil. Thijssen was bij een voorzet van Bos dichtbij een treffer, maar de lange doelman Treen, politie-agent in Bergen, bokste de bal uit de boek. Het spelbeeld werd eentonig en toen Brann terugviel dacht Twente het openingsoffensief overleefd te heb ben. Helaas voor Kohn en een tien tal getrouwe supporters was dit niet het geval. Bos maakte hands, aan voerder Austboe nam de vrije schop zeer geraffineerd en Branns gevaar lijkste aanvaller Tronstad tikte de bal met de buitenkant van de linker voet langs de verbouwereerde Van Gerven: 1-0. Voor Twente braken moeilijke ogen blikken aan. De zekerheid was volle dig verdwenen door de treffer en de ploeg, die zaterdagavond zo werve lend langs Den Haag schoot, zonk weg in een grauwe middelmatigheid die je van Nederlandse profs niet kan en mag verwachten. Slechts éér ploeg speelde,slechts een ploeg toonde inzet en visie. Dat was Brann. De supprematie bleef en Twente wenste slechts één ding: het rustslgnaal van de IJslandse scheidsrechter Gudmundsson. De vraag was of Twente in de twee de helft de rust zou kunnen vinden, om de goedwillende amateurs die de laatste strohalm grepen wel onder controle te krijgen? Even leek het erop, maar Gritter profiteerde niet van een foutje dat doelman Treen maakte. De bal ketste via de buiten kant van de paal naast het doel. Brann schrok niet, vqtelde zich nog steeds superieur en liet van Twente weinig heel toen het via een razend snelle uitval over rechts internatio nal Aase in stelling bracht. De tops corer van Brann miste voor open doel. Een tegenslag die Elliott niet kon gebruiken. Even verslapte de aandacht van zijn spelers en Twente sloeg toe. Precies in de tiende mi nuut van de tweede helft. Thoresen door Kohn op links geplaatst, lan ceerde Miihren. Even keek de listige Volendammer waar hij de bal zou brengen. Hij deed dat voortreffelijk en vond het hoofd van Gritter: 1-1. Uiut een van de weinige aanvallen was Twente dan toch naast Brann gekomen. Wat kon er nog gebeuren. De Noren moesten na de nederlaag van 2-0 in Enschede nu nog drie doélpunten maken wilden ze de kwartfinale bereiken. Dat moest te veel zijn voor deze overigens uitste kend spelende amateurs. Wat restte Twente? Slechts de wedstrijd con troleren. Dat lukte eigenlijk niet al te best. Nog steeds was de nervosi teit niet verdwenen en zowel indivi dueel als collectief bleef Brann de betere ploeg. Maar het overwicht van de Noren dat nog even aanhield verzwakte toch. Langzaam verminderden hun inzet en wilskracht. Wel kregen ze nog kansen, vooral dank zij fouten van Twente, maar echt gevaarlijk was de ploeg van Elliott niet meer. Slechts international Aase bleef Van onze sportredactie WASHINGTON Het Ameri kaanse Huis van Afgevaardig den houdt vandaag een hoorzit ting in het kader van een onder zoek naar de invloed van de televisiestations op het verloop van sportgebeurtenissen. In de Verenigde Staten hebben velen de indruk gekregen dat de tele visie soms wel erg ver gaat bij het aanmoedigen van organisa toren van sportwedstrijden. De televisiestations bieden fa belachtige bedragen voor het exclusieve uitzendrecht van sportgebeurtenissen. Tijdens die uitzendingen worden recla meblokjes verkocht aan het be drijfsleven dat dan weer wenst niet in discrediet gebracht te worden door het niveau of het verloop van het gebodene. Som migen in de Verenigde Staten menen dat de televisie mogelijk al heer en meester is geworden op bepaalde sportgebieden. Om die invloeden te onderzoe ken verschijnen vandaag in een hoorzitting vertegenwoordigers van de televisiemaatschappijen ABC, CBS en NBC. Tot dege nen die gehoord worden beho ren Alvin Rush, directeur van NBC-sport, Roone Arledge, di recteur van ABC News and Sports, Bob Wussler, directeur van CBS-sport en de sportver slaggever Howard Cosell. PALM SPRINGS (REUTER) Het met 187.000 dollar gedoteerde da- mes-eindtoemooi in Palm Springs is begonnen met een grote verrassing. De Australische Dianne Fromholtz versloeg favoriete Chris Evert met 7- 6, 6-4. Evert is door deze nederlaag nog niet definitief uitgeschakeld voor de hoofdprijs van 75.000 dollar in de finale van zaterdag (het hoog ste prijzengeld in de geschiedenis van het damestennis). Naar analogie van het Masters- toernooi bij de heren, zijn de acht sterkste speelsters van het afgelo pen seizoen ingedeeld in twee pou les, van wie de nummers een zich kwalificeren voor de finale. In de tweede partij van de eerste dag kwam Virginia Wade met 1-5 achter in de openingsset tegen Martina Na- vratilova, maar won met 7-6, 6-4. In de daarna volgende confrontatie tussen de verliezende finalistes van Forest Hills en Wimbledon won Wendy Turnbull met 7-6, 6-2 van Betty Stöve. Deze twee speelsters zijn samen met Billy Jean King en DEN HAAG (ANP) Het bondsbestuur van de KNLTB heeft de voorbereiding, de trai ning en de organisatorische be geleiding van de Nederlandse ploegen in de Koning Gustaaf- beker en Davis Cup-toernooien in handen gelegd van Fred Hemmes. Deze is momenteel assistent-bondscoach onder Rinus Buytelaar, die per 31 de cember a.s. afscheid neemt. Bij de wedstrijden om de Koning Gustaafbeker zal Ed van Breu- kelen als captain optreden. Voor de Davis Cup-wedstrijd Tsjechoslowakije-Nederland op 17/18 en 19 maar a.s. in Praag wordt een dergelijke functionaris nog gezocht. De gevonden oplossing, die is geno men in overleg met de spelers, draagt een tijdelijk karakter. In overeenstemming met de in maart j.l. aangenomen beleidsnota gaat de tennisbond op zoek naar een coach met grote internationale ervaring, die het vermogen heeft zich aan te passen aan en in te voelen in de Nederlandse verhoudingen. Van de zomer heeft de Internationale Club Nederland aangedrongen deze pro cedure te versnellen. Bondsdirecteur Y. Buruma gaat van 21 tm 25 no vember naar een symposium voor coaches naar Brussel en hoopt bij die gelegenheid zaken te kunnen doen. Gedurende de tijd dat Hemmes zich bezighoudt met de Nederlandse top zal een belangrijk gedeelte van de jeugdtraining in fase zes worden waargenomen door assistent-bonds coach Willem Bos. Nederland is voor het toernooi om de Koning Gustaaf beker ingedeeld in poule B van de tweede divisie samen met Roemenië. Monaco en Portugal. De wedstrij denreeks begint op 7 januari met de ontmoeting in Amsterdam tegen Roemenië. Dit is vermoedelijk de belangrijkste concurrent voor Ne derland in de strijd om de eerste plaats, al is het onwaarschijnlijk dat Nastase en Tiriac van de partij zul len zijn. Daarna volgen op 21 januari in Mij drecht en op 4 februari in Harder wijk de thuiswedstrijden tegen Mo naco en Portugal. De uitwedstrijden zijn gepland op 15 januari (Portugal), 29 januari (Roemenië) en 12 februari (Monaco). De winnaar van de poule ontmoet op 19 februari in een uit wedstrijd de winnaar van poule A (Denemarken, Finland, Noorwegen en Polen) en op 23 februari thuis de winnaar van poule C (Bulgarije, FRED HEMMES tijdelijke aanstelling Tsjechoslowakije. Italië en Zwitser land). De winnaar van deze Halve competitie promoveert naar de eer ste divisie. De Nederlandse ploeg zal worden geselecteerd na afloop van het win- tercircuit. Dit omvat vier toernooi en: op 26/26/27 november in Hoorn, op 2/3/4 december in Harderwijk, op 9/10/11 december in Hoeven (N B.) en op 16/17/18 december in Amsterdam moedig doorvechten. Op snelheid was hij vele malen de Twente-defen- sie te snel af. De strijd leek beslist. De laatste minuten tikten weg, Twente was blij dat het de kwartfinales had bereikt en Bill Elliott kon zich op de borst slaan dat zijn team toch maar de wedstrijd had gemaakt. Het onrecht dat hem alsnog overkwam zal de stoïcijnse Engelsman de komende maanden maar moeilijk kunnen ver werken. Opeens was Twente weg, een slippertje in de defensie en Grit ter kwam in stelling, doelman Treen redde het karwei maar Thoresen be dankte zijn landgenoot toen deze hem de bal in de voeten duwde: 1-2. Een overwinning met een luchtje. In de gehele geschiedenis van FC Twente en zeker in de Europa Cup is Twente nimmer aan een goedkopere overwinning gekomen dan in Ber gen. Naast Ajax dat in Noorwegen tegen Lilleström geen been had om op te staan ging nu opnieuw een Nederlandse lcub op de knieën te gen Noorse amateurs. Zeker qua in zet en speltechnisch. BRANN BERGEN-FC TWENTE 1-2 (1-0), 19; Tronstad 1-0, 55: Gritter 1-1, 86: Thoresen 1-2. Scheidsrechter: Gudmundsson (IJsl). Toe schouwers: 15.000. BRANN BEROEN: Treen; Karlsen, Bllsback. Pedersen, Nordtvedt; Austboe, Heledoe, Huse- klepp; Aase. MacLeod. Tronstad. FC TWENTE: Van Oerven; Van Ierssel. Drost, Overweg. Wildschut; Thijssen. Van der Vall, MDhrcn; Bos, Gritter, Thoresen. zijn samen met amy jean rung en xt* 1 \T\rtT Kerry Reid (die vandaag hun eerste JNI6UW6 KeeDCr VVV partij zullen spelen) ondergebracht in de blauwe groep. De andere vier speelsters vormen de rode groep. In de voorgaande toernooiserie had Chris Evert een grote voorsprong in punten opgebouwd. De laatste we ken is haar spel echter beduidend minder geworden als gevolg van pijn in de rug en het rechterbeen. In de partij tegen Fromholtz deden zich in de eerste set geen service- doorbraken voor. Dianne Fromholtz won de „tiebreak" op het negende punt, toen haar tegenstandster een volley in het net sloeg. Evert was daarbij uit haar concentratie ge bracht, omdat zij meende dat de bal in de slagenwisseling, die eraan vooraf ging „out" was geweest. In de tweede set brak Fromholtz de op slag van Evert na deuce in de vijfde game. Tom Okker heeft de achtste finale bereikt van het internationale ten nistoernooi in Keulen door een over winning op de Zuidafrikaan Frew Mc Millan. De setstand waren 6-3 en 6-4. In de achtste finales speelt Ok ker tegen de Oostenrijker Hans Kary. Okker won tegen Mc Millan de eer ste set zoals hij wilde met 6-3. In de tweede set had hij het heel wat moeilijker. De Zuidafrikaanse dub belspelspecialist liep uit naar 4-1. Okker leek de set te gaan verliezen, maar hij herstelde zich goed en won de laatste vijf benodigde games ach ter elkaar. VENLO Eredivisieclub FC VW heeft voor het lopende seizoen de 33- jarige doelman Anton Honings ge contracteerd. Deze kwam uit voor eerste divisieclub Helmond Sport, maar kon met deze vereniging niet tot overeenstemming geraken over een nieuw contract. Honings neemt bij VW de plaats in van de doelman van het c-elftal Tui lemans, die wegens een zware her senschudding enkele maanden is uitgeschakeld. TENNIS Zaterdag en zondag aj. wordt ur Geldrop de jeugdtennis-landenwedstrijd Nederland-Belgte (tm 16 Jaar) gespeeld. De Nederlandse ploeg bestaat uit Marianne van der Torre (Rotterdam'. Karin Moos (Zwanenburg). Nanette Schutte (Amster dam). Ingnd Cuvpers (Amsterdam) en Miri am de Groot (Amsterdam). Hans Schmidt (Zandvoort). Chlel Bolsius (Apeldoorn). Ene Wtlborts iTtlburg). Rene Moos (Zwanen burg) en Norbert Saiari (Goudai. ALGEMEEN - Bij demonsuatiewedstnj- den van Russische sportlieden ter gelegen heid van de 60ste verjaardag van de okto berrevolutie heeft wereld- en Olympisch kampioen Vassiiy Alexejev met 256 0 kg een nieuw wereldrecord gevestigd bij het stoten in het super zwaargewicht Hij was houder van het oude record met 255.5 kg Het was voor Alexejev zijn 79ste geslaagde recordpo- .ging VOETBAL 8ir All Ramsey, oud-manager van het Engelse elftal, heeft een contract getekend dat hem voor drie jaar als mana ger aan de eerste divisieclub Birmingham City bindt. Ramsey was sinds de vierde speeldag al Interim-manager van Birming ham. maar had laten doorschemeren in geen geval een vaste functie te ambltren. Giste ren isr hij echter toch gezwicht. VOETBAL Een firma in Buenos Aires heeft op één dag 5100 series speciale munten voor het elndtoernool oin het wereldkampi oenschap voetbal ln Argentinië verkocht. De prijs per serie was 40 dollar (ongeveer 100 gulden;. VOETBAL - Het Nederlandse UEFA-team (spelers van 16 tot en met 18 Jaar) heeft op het K NV B-sportcentrum in Zeist een oefen wedstrijd tegen het C-elftal van Haarlem met 0-4 verloren BIJ de rust stonden de Haarlemmers met 2-0 voor Doelpuntenma kers: Jager. Balm. Boeckling en Plaizler TURNEN - De Rus Aleksander DltlaUn heeft tijdens internationale lumwedstrijden In Toronto bij de heren gewonnen De 20- J art ge DltlaUn. die vorig jaar UJdens de Olympische spelen van Montreal vierde werd. verzamelde 56.00 punten. 0.15 meer dan de Japanner Klyoshi Goto. De Oost duitser Lutzlmack eindigde op afstand (54.80) als derde PAARDENSPORT - De Brit Harvey 8mith, vorige week nog actief UJdens Jum ping Amsterdam, is in Teheran als eerste geëindigd ln een jachtspringconcours Met Olympic Star kwam hij rond in 44.9 se conden. DEN HAAG (ANP) Na de heren is ook de dames kernploeg naar Inzeil gegaan. Gisteravond vertrok Ab Krook met Joke van Rijssel, Ina Steenbrug- gen, Klaske Meyer, Hennie Borckink, Haitse Pijlman en Sijtje van der Lende voor een 13 daagse trainingsstage naar het Zuidbeierse wintersportdorp. Inzeil viert deze winter het 800 jarig bestaan. Mede dankzij het actieve beleid van burgemeester Schwabl, die onder meer zorg droeg voor de aanleg van een 400 meter kunstijsbaan, is het 3500 inwoners tellende dorp uitgegroeid tot een sport- en recreatiecentrum van internationale betekenis. Het aantal overnach tingen steeg van 26.000 in 1950 tot 693.000 in 1976. De dames kernploeg keert tijdig terug om op 15 november a.s. deel te kunnen nemen aan de wedstrijden om de IJsselcup in Deventer. Vervolgens reist de kernploeg af naar Berlijn, waar samen met de heren-sprinters op 26 en 27 november zal worden deelgenomen aan sprintwedstrijden in het westelijk stadsdeel en een week later (3 en 4 december) aan de Dynamo-Cup-wedstrijden in Oost-Berlijn. ADVERTENTIE BERGEN Voldoening, maar ook teleurstelling. Dat waren de alles overheersende gedachten bij FC Twente toen het de vermoeienissen en de modder van zich af spoelde. Trainer Spitz Kohn die al zoveel in zijn carriere gewend is nam geen blad voor de mond. Hij sprak temid den van zijn spelersgroep, die zijn woorden best mocht horen: „we zijn er. meer ook niet. Met stijgende verbazing heb ik mijn ploeg aan het werk gezien. Waar was opeens die klasse van zaterdagavond tegen Den Haag. Onherkenbaar waren wc. Maar," en zijn stem klonk slchel, „ik heb ze van tevoren gewaarschuwd. We wisten wat ons hier te wachten stond. Ik heb Brann tegen Lille ström zien spelen en ik zag toen excat hetzelfde spelbeeld. Het ent housiasme van deze ploeg kent geen grenzen. Alleen missen ze de be heersing om de zaken af te maken. Gelukkig voor ons." Een redelijke verklaring van Kohn die er en passant toch maar aan voorbij ging dat zijn ploeg vaak machteloos stond tegen de individu ele klasse van de Brannspelers. Epie Drost had dat wel bemerkt. De klei ne aanvoerder van Twente kwam zuchtend en proestend onder de douche vandaan. „Onverdiend na tuurlijk. Maar we zijn er. Ik heb er echt geen verklaring voor. Neen. over de terreinomstandigheden wil ik het niet hebben. Daar hadden die Noren ook last van. Het liep gewoon niet. We werden soms volledig weg gespeeld. Maar goed dat is voetbal. Die Noren op de tribunes hebben een lekker avondje gehad." Voor Brann was de nederlaag hard aangekomen. Zeer lang bleef trainer Elliott bij zijn spelers. Langer dan gewoonlijk. Het spel was verloren. Brann behoeft dit jaar niet meer in het veld te komen. Elliott vond dat zijn team een waardige afscheids- wedstrijd had gespeeld. „Die 1-0 voorsprong was verdiend. Helaas waren we niet meer in staat ook door eigen fouten op 2-0 te komen. Toen Twente met ons gelijk kwam zag ik het echt niet meer zitten. Toch heb ben wij hier de wedstijd gemaakt. Niets liever wenste ik. We zijn waar dig uitgeschakeld." En weg stapte Elliott, met zijn echtgenote. Morgen vertrekt Elliott uit Noorwegen. Voor dit jaar zit zijn taak erop. Maar de Noren hebben hem opnieuw een contract voorgelegd. Terecht, want wat Elliot met pure amateurs pres teert is niet mis. FC Twente onder vond dat op die regenachtige avond in Bergen. óe i en vele andere onderwerpen van deze week. Kort en bondig geschreven informatie over bedrijfsleven en maatschappij. EW

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15