Balgoy vandaag ter stembus De tekening van een lezer Hard hoofd (1) Hard hoofd (2) Dorp maakt door volksraadpleging uit bij welke gemeente het wil «Ambtenaren moeten ook meewerken aan vakantiespreiding" Veilig Verkeer gaat voorlichting geven over woonerven Stormdepressie wijnen om vanaf te blijven aubergine-af machteloos weinig bereisd dagje extra bon WOENSDAG 2 NOVEMBER 1977 BINNENLAND De uitslag van de Surinaamse ver kiezingen raakt uiteraard ook Ne derland. Want al is Suriname dan formeel een onafhankelijk land, de Nederlandse invloed is nog steeds erg groot, al was het alleen maar door de miljoenen ontwikkelings hulp die Nederland in de Surinaam se economie pompt. En de mede zeggenschap die Nederland heeft bij het vaststellen van de manier waarop dat geld wordt besteed. De Nederlandse regering is niet onverdeeld gelukkig met de manier waarop Suriname de afgelopen twee jaar is opgetreden bij de ont wikkeling van het land, al is dat niet altijd even duidelijk naar buiten gekomen. De indruk is, dat het kabinet Arron een te eenzijdige aandacht aan de dag legde voor grote en kostbare werken in infra structurele sfeer (met name in West Suriname) terwijl er voor de kleine re projecten, die meer op directe produktie gericht zouden zijn, nau welijks aandacht was. Dat gaf aanleiding tot irritatie over- en-weer. Dat dit (liet zo erg naar buiten kwam, moet verklaard wor- Maar wie spreekt over politieke beslissingen en beleidsconcepties, zal toch niet in de eerste plaats aan de huidige Surinaamse premier den ken. Arron heeft zich in de afgelo pen vier jaar een bewindsman ge toond, die problemen voor zich uit schuift en erg veel vertrouwen heeft in de tijd, die wel weer raad zal schaffen. De onafhankelijkheid van het land is een uitzondering op deze regel, maar in dat geval was sprake van een unieke, onverwachte en ondubbelzinnige uitspraak waarop geen terugkeer mogelijk was. Misschien is er kans, dat Arron uit de duidelijke uitspraak van de Suri naamse kiezer* wat meer zelfver trouwen zou putten en inderdaad de moed zal vinden om beslissingen te nemen beslissingen, die een om buiging van het thans gevoerde be leid kunnen inluiden. Dat zal iedereen hopen, die het goed meent met Suriname. Maar of het gebeurt, is een tweede. Het is heel goed mogelijk, dat Arron de verkiezingsuitslag juist zal zien als een ja-woord" van de meerder den uit het feit dat het kabinet Arron zichzelf bij de onafhankelijk heid op termijn had gesteld. Zowel in Den Haag als in Paramaribo werd daarom het kabinet Arron gezien als een overgang naar een nieuw bewind, dat verkiezingen in de onafhankelijke staat zou steunen en dat in staat zou blijken politieke beslissingen te nemen en beleids concepties te ontwerpen. Nu in grote lijnen bekend is hoe de nieuwe Surinaamse regering er zal uitzien (er kan namelijk geen twijfel over bestaan, dat het een tweede kabinet Arron wordt) mag nu al worden aangenomen, dat minder toegefelijkheid zal worden be tracht. Om misverstand te voorkomen: er is geen enkele aanleiding te sugge reren, dat in Suriname ontwikke lingsgeld over de balk gegooid wordt. In tegendeel: eerder moet geconstateerd worden dat de opna mecapaciteit van het land te klein is en dat de Surinaamse regering met haar eenzijdige belangstelling daar niets of te weinig aan doet. heid van de Surinamers op wat er de laatste jaren is verricht, zodat hij met dat gesterkt zelfvertrouwen dubbelhard zal voortgaan op de ingeslagen weg. In dat geval staat Suriname een paar moeilijke jaren te wachten. In het binnenland zal de oppositie van buitenspel gezette politici (en niet te vergeten de jonge technocraten die werkelijke veranderingen wil- len( zich vooral buitenparlementair gaan uiten. In de buitenlandse ver houdingen zullen Nederland en an dere financiers zich veel terughou dender opstellen en een andere en betere planning vragen. Het commentaar op de Surinaamse verkiezingen is dus eigenlijk erg somber. Er dient voldoening te zijn over het uitzonderlijk verschijnsel van echte democratische verkiezin gen op bet Zuidamerikaanse vaste land en over het mislukken van allerlei persoonlijke, onzakelijke en soms ook valse aantijgingen tegen Arron. Maar gezien de wenselijkhe- den voor het land op wat langere termijn, houden wij een hard hoofd in de ontwikkeling. door Jac. Lelsz OVERASSELT Vandaag wordt in het dorp Balgoy in het Rijk van Nijmegen op het punt van de inspraak geschiedenis ge maakt en zo ziet men maar weer waarin een klein dorp groot kan zijn. Het is waarschijnlijk voor de eerste keer dat in Nederland een plaats zeil door middel van wat genoemd wordt een volksraadpleging mag bepalen tot welke gemeente zij in de toekomst wil behoren. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister De Gaay Fortman (Binnenlandse Zaken) heeft de provinciale- en gemeente besturen gevraagd mee te werken aan het welslagen van vakantie- spreiding in 1978. De bewindsman dringt er bij de besturen op aan ambtenaren die geen schoolgaande kinderen hebben te stimuleren hun vakantie voor 1 juli of na 27 augus tus op te nemen. Uiteraard kan dat alleen met volledige instemming van de betrokkenen zelf. De periode van 1 juli tot en met 27 augustus is geënt op het schema voor vakantiespreiding dat ook in het bedrijfsleven gebruikt wordt Het is door minister Boersma van sociale zaken op advies van de Stichting van de Arbeid voor 1978 vastgesteld. Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Mede naar aanlei ding van de recent door de ANWB geuite kritiek op de wijze, waarop veel gemeenten woonerven aanleg gen, is Veilig Verkeer Nederland een voorlichtingscampagne begonnea Doel ervan is zowel gemeentebestu ren als bewoners zoveel mogelijk adviezen te geven om in het verle den gemaakte fouten in de toe komst te voorkomen. Voor de campagne zijn de twaalf verspreid in het land wonende WN- consulenten ingeschakeld, die speci ale bijeenkomsten zullen organise ren. Daarnaast zullen 50.000 folders worden verspreid en worden spots op radio en televisie uitgezonden. Balgoy. waar de stembus is opge steld In café De Valk, moet vandaag kiezen tussen Wljchen en een nieuwe gemeente, die wordt gevormd door samenvoeging van de gemeenten Overasselt en Heumen. Van de 525 inwoners hebben bijna 350 stemge rechtigden een oproep gekregen. De voorgenomen samenvoeging van Heumen en Overasselt, thans beide zonder burgemeester, heeft te ma ken met het streven om te komen tot grotere bestuurlijke eenheden. Heu men ia de grootste van de twee, al wonen de meeste inwoners in Mal den. Heumen hoopt dit Jaar de acht duizend nog te halen. In het her vormde kerkje van Heumen bevindt zich een monument ter nagedachte nis van Hendrik en Lodewijk, broers van Willem de Zwijger, die op de naburige Mookerheide omkwamen. Overasselt. waartoe Balgoy behoort, evenals Nederasselt, telt zo'n 3400 zielen. In de gemeente vindt men hoofdzakelijk landbouw en tuin bouw. De champions, die men er kweekt, worden hogelijk geprezen. Enkele bezienswaardigheden zijn de standerdmolen, de vennen en de ruïne van een kapelleke. Laten we het koortsboompje niet vergeten; daarin ziet men nog lets van een oud bijgeloof terug, en of het helemaal uitgestorven is? Op dat boompje een eik. werd de koorts afgebonden. Dat deed men door er reepjes van onder goed. lapjes, veters en touwtjes aan te knopen. Aan het boompje, waarop men zodoende de koorts meende over te dragen, kan men ze nóg zien hangen. Afspraak Foto: Een landelijk tafereel: koeien die door Balgoy worden gejaagd. Maar vandaag leeft Overasselt niet bij superstitie. Vandaag spreekt de stem des volks, naar men op het gemeentehuis hoopt op duidelijke wijze. Afgesproken is tussen de ver schillende erbij betrokken gemeen ten dat de uitslag van de volksraad pleging in Balgoy van doorslagge vende betekenis is voor de uiteinde lijke standpuntbepaling. Ook de provincie staat erachter. „Het steunt niet op een of andere wet," zegt men in Arnhem. „Het is een stukje eigen beleid. Bij de eerste inspraakronde is vanuit Balgoy de wens naar voren gekomen zélf te mogen kiezen. We hebben gemeend daaraan te moeten tegemoetkomen." Een kleine min derheid mag evenwel niet uitmaken hoe het zal gaan. Ongeveer zeventig procent van de driehonderdvijftig stemgerechtigden behoort op te ko men en daarvan dient tenminste de helft plus één zich vóór een van de twee gemeenten uit te spreken. Een merkwaardige gemeente, dat Overasselt. Bijna voor honderd pro cent rooms-katholiek. Maar daarin zit het curieuze niet. want dat komt In deze streek meer voor. Opvallend is echter dat men er geen CDA, PvdA of WD vindt. De raad telt vier frac ties. Het zijn de Verenigde Centrum Groepering, die met zes leden veruit het grootst is. Verder vindt men er de lijst-Ariëns en de Lijst-Theunissen, elk met twee leden. En tenslotte ope reert er de groep Algemene Politieke Bewustwording, bestaande uit één lid, een club van progessieven van allerlei snit. De andere fracties zijn, hoorden we, alle op het CDA georiën teerd. In Balgoy bemerkte men er de afge lopen dagen niet zo erg veel van dat de bewoners er vandaag in het stem hokje worden verwacht. Er wapper de wel een enkel zelfgemaakte ver kiezingsbiljet, op een hoorzitting zijn wat auto-stickers uitgedeeld en aan de tapkast kan men het voor en tegen van beide mogelijkheden ver nemen. Maar dat is dan ook alles, en er zijn zelfs zakenmensen, die de mond gedecideerd dicht houden. „Want we willen liever neutraal blijven." Bezwaren Een man, die wel wil praten, is de landbouwer W, J Hulsman, tevens raadslid van de lijst-Ariëns, een Bal- goyenaar. Hij zegt bezwaren te heb ben tegen de procedure. Een volks raadpleging is principiëel onjuist. Die kent het Nederlandse staats recht niet. Zij doorkruist volgens hem de democratische besluitvor ming. De heer Hulsman: „Ik ben voor sa menvoeging van Balgoy met Overas- selt-Heumen. Het zijn alle agrarisch georiënteerde kernen. In het streek plan vormen ze beschermd gebied. Wijchen daarentegen streeft verste delijking na, want het bestemd als overloop voor Nijmegen. Bovendien is het niet goed voor Balgoy het kruiswerk, de bejaardenzorg, het sportleven, de boerenorganisaties enz. gemeentelijk uit elkaar te rukken." Volgens de heer Hulsman voert de andere partij geen bestuurlijke be zwaren aan tegen opneming van Bal goy in de combinatie Overasselt- Heumen. Alleen maar emotionele, zoals „Balgoy heeft er altijd maar wat bij gehangen." Het raadslid S. J. W. Arends van de groep Algemene Polttieke Bewustwording (van pro fessie leraar wiskunde) uit Overas selt vindt dat Balgoy er wel bij zou varen als het tot de gemeente Wy- chen zou toetreden. De afstand tot Wijchen is slechts twee en een halve kilometer en die tot Heumen onge veer dertien kilometer. Veel Balgoy- enaars zijn, wat inkopen betreft, al op Wychen georiënteerd. Ze zouden over een veel ruimer aanbod, wat verenigingsleven betreft, beschik ken. Ook zouden er voor jonge, trouwlustige inwoners van Balgoy betere woonmogelijkheden in Wy chen zijn. Voor vele Balgoyenaars wordt het vandaag een moeilijke keus, al kun nen de consequenties nooit zo ern stig zijn als voor Mariken van Nieu- meghen die in de middeleeuwen, zo als men in dat gebied wel wil doen geloven, in Balgoy de duivel ont moette en door hem te volgen prompt de verkeerde keus heeft gedaan Trouw/Kwartet 5 HET WEER door Hans de Jong Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. Weerrapporten Als er één schaap over de dam is volgen er meer. Dat geldt blijk baar ook voor tijgers, want een lammetje kun je de depressie bepaald niet noemen die mo menteel op ons afkomt. De re gen en aanwakkerende zuidelij ke wind, aan de kust wordt het stormachtig, is de onverdienste van een minimum dat vanaf het midden van de oceaan snel koers zette in de richting van de Britse eilanden. Eenmaal boven Ierland en Schotland zal het zijn koers iets meer naar het noord oosten verleggen en waarschijn lijk op het noordelijk deel van de Noordzee arriveren. Daarna wordt de baan denkelijk noorde lijk evenals die van zijn voor gangers. Bij zo'n situatie stoten de depressies niet linea recta van west naar oost door over de Noordzee maar is er een zoge naamde west-winkel-Lage en meestal blijft het ergste ons dan bespaard. Het kan namelijk beslist nog wel onstuimiger zijn in de herfst wanneer de depressiecentra op enkele honderden kilometers af stand ten noorden van de Wad deneilanden passeren. De at mosfeer wordt dan sterker en gedurende langere tijd in beroe ring gebracht en van tijd tot tijd kan er een storm losbreken. Maar in de huidige fase zwenken er vrijwel alleen nog uitlopers over Nederland zoals laatstelijk afgelopen maandag nog. Ge volg: regen van betrekkelijk korte duur gevolgd door een paar loslopende geïsoleerde buien en in geen geval een stroom buien. De jongste buien, die maan dagavond laat en in de erop vol gende nacht in Friesland van onweer vergezeld gingen (in Ro zenburg al acht uur de vorige avond) hadden toppen die tot tienduizend meter hoogte opsta ken. Op een uit Parijs ontvan gen kaart voor de luchtvaart van vorige week donderdagmid dag waren die buien alleen gete kend in het zeegebied ten zui doosten van New Foundland; de toppen waren ook toen op tien kilometer hoogte. Ze zijn met de westelijke circulatie in de hoge re atmosfeer naar West-Europa gezeild. Ook in het kielzog van de huidige depressie bevinden zich weer verspreide cumulo- nimbi, maar ditmaal zuidelijker: gistermiddag ingetekend op 43 graden noord, 20 graden west. Zij volgden in feite het koufront van een secundaire storing ten westen van Bretagne. Het heeft er alle schijn van dat het wisselvallige en onbestendi ge weertype zich verder in deze week zal handhaven met nu en dan regen of een stoot buien bij weinig veranderende tempera tuur: maxima rond twaalf gra den en dat is niet gek voor no vember. Opvallend zacht is het de laatste tijd in Lapland waar het 's nachts niet kouder wordt dan twee tot vijf graden boven nul. Op IJsland vriest het daar entegen wel twee tot vier graden bij sneeuwval in het uiterste noordoosten. Over winter gsproken. Hoe het in het komende seizoen in ons land zal gaan, is nu onmogelijk te zeggen. Wat dit betreft en ik heb dat vaker betoogd, zijn we allemaal even dom: de geleerde bol evenals de laagvlieger. De Friese weerprofeet Lolke Pruiksma uit Boksum. onder de rook van Leeuwarden, blijft ook met beide benen op de grond. „Wat de winter betreft wil ik eerst de onweersfrequentie in november afwachten," schreef hij mij gisteren. „Pas daarna zal ik u de winter voorsDellen." Elk jaar ongeveer in deze tijd krijg ik van hem zo'n kattebelletje. Te lang is Limburg er in deze rubriek te bekaaid afgekomen. Daarom vandaag de uiterste voorrang voor onze nieuwe me dewerkers daar: de regenwaar nemer in Eijsden heeft 36 milli meter over oktober te melden, de medewerksters in Brunssum 42 millimeter. Normaal is van 55 millimeter in Noord-Limburg tot 65 in het uiterste zuidoosten In Brussum kon op het allereer ste oktoberdag de meeste neer slag worden aangetekend, te we ten dertien millimeter. Het aan tal kurkdroge dagen was daar vijftien, in Eijsden 23. Weerrapporten v station Amsterdam De Bilt Doelen Eclde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlisslngen Zd Limburg Aberdeen Athene Barcelona Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg MadHd Mallorca Munchcn Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Cosablanca Istanbul Las Palmas New York T*1 Avtv Tunis hall bewolkt licht bcw onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar Hew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew licht bew half bewolkt licht bcw zwaar bew half bewolkt half bewolkt licht bcw geheel bcw. zwaar bcw onbewolkt onbewolkt regenbui licht bew onbewolkt onbewolkt zwaar bew onbewolkt regen half bewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt licht bcw onbewolkt onder redactie van Loes Smit Een aardig bedragje te beleggen? Dat hoeft dan niet meer in schilde rijen of andere kunstwerken die later hun geld dubbel en dwars kunnen opbrengen. Wijnen zijn te genwoordig ook bijzonder geschikt voor deze vorm van sparen. Na tuurlijk niet het wijntje dat je in de supermarkt haalt, maar de soorten van grote naam en klasse. In Enge land weten ze daar alles van. Wijn- veilingen waar beleggers uit allerlei landen zich verdringen, vind je we liswaar in veel Europese landen, maar de bekende Londense veiling paleizen als Christie's, Sotheby's en Bonham's zijn er intussen zo in gespecialiseerd, dat hun stad zich als het onbetwiste veilingcentrum van beroemde wijnen mag be schouwen. De wijnen die je daar koopt zijn niet om te drinken, maar om er vanaf te blijven en ze zorgvuldig te bewaren, tot ze je weer voordelig van de hand kunt doen. Niet dus omdat ze niet te drinken zouden zijn hoewel dat nooit te bewijzen valt. want geen mens ter wereld piekert er over een flesje van zesen dertigduizend gulden te ontkur ken Dat bedrag het hoogste dat in het het afgelopen wijnveilingsei- zoen in Londen voor één fles is neergeteld heeft de Amerikaanse zakenman Addy Bassin voor een Chateau Lafite 1806 over gehad. Hij zag zijn aankoop louter als een prettige investering: „Er is natuur lijk geen sprake van dat ik deze fles ooit aanbreek", zei hij na afloop van de veiling. „Er zijn er maar twee van in de hele wereld." Vei lingmeester Michael Broadbent van Christie's, bij wie de Lafite 1806 héél voorzichtig onder de hamer kwam. was helemaal van zijn stuk alleen al bij de gedachte dat iemand zich aan zo'n fles zou durven bezondigen: „Wie deze wijn drinkt, zou zich bedrinken aan de geschiedenis", sprak hij geschokt. „1806 is het jaar van het overlijden van de Franse kunstenaar Jean Fragonard, van de geboorte van de vierde symfonie van Beethoven en van de eerste opera van Rossini." Er zijn nog meer wijnen van het merk Chateau Lafite van de hand gegaan, uit 1875, voor „maar" een gulden of negenhonderd per stuk. Vergeleken bij die uit 1806 scheelt dat een flinke slok op een borrel en daarom ging deze soort dan ook met tien flessen tegelijk weg: ze zijn het eigendom geweest van de broer van de Hertog van Welling ton. Volgens veilingmeester Broad bent zijn het niettemin niet de fles sen met het stof van eeuwen, waar op het meeste te verdienen valt. De beste beleggingen, zegt hij, zijn de grote wijnen van na de oorlog, want die stijgen het sterkst in prijs. Vooral de betere Bordeaux worden met het jaar kostbaarder: het merk dat drie jaar geleden voor zo'n 270 per dozijn flessen weg ging, bracht dit najaar ruim driemaal zoveel op. Dat de Londense veilingen zo ruim in hun materiaal zitten, komt door de slechte tijden. Britse handela ren en particulieren zitten vaak zo krap bij kas, dat ze wel gedwongen zijn hun wijnkelders aan te spre ken. De veilingen varen er wel bij, zolang die kelders niet leeg raken natuurlijk. Dit is een van de Parijse vrouwen die charmant, maar onverbiddellijk bonnen uitdelen aan foutparkeer- ders. .Aubergines" worden ze in de Franse hoofdstad genoemd, naar de kleur van hun uniform. Maar dat zal niet lang meer zo kunnen blijven.' Deze winter krijgen de parkeer- wachtsters andere uniformen in een andere kleur en dus zal nu moeten blijken hoe vindingrijk de Parijze- naars wel zijn als het om bijnanem gaat. De Britse kroonprins Charles is we liswaar alweer weg uit de Verenig de Staten, maar vergeten zullen ze hem nog niet direct. Dat komt voor een deel door Charles' krasse uit spraken, die ongetwijfeld breed in de kranten zijn uitgemeten. Zo gaf hij in een volle zaal in Los Angeles zijn machteloosheid toe: „Ik be kleed geen beroep waarover ik met gezag of kennis kan spreken Dat is echt waar. Ik ben geen politicus en dat.is ook wel te merken. Thuis, in Engeland, kom ik samen met ge vangenen, 's rijks groten en krank zinnigen niet in aanmerking voor het stemrecht." Hij heeft San Francisco toch nog mogen aanschouwen, de Duitse toerist Erwin Kreuz. Een weinig bereisd man, deze 50-jarige bier brouwer uit München. die zich in zijn hoofd gezet had in elk geval San Francisco te bezoeken. Hij had dan ook voor een chartervlucht naar die stad geboekt, maar hij kwam terecht in Bangor in de Ame rikaanse staat Maine. Zijn vlieg tuig maakte daar een tussenlan ding om bij te tanken en Kreuz stapte uit in de vaste overtuiging dat Bangor een voorstad van San Francisco was. Vermoedelijk had hij van tevoren niet even de kaart van de Verenigde Staten bekeken: in dat geval had hij zeker wel ge zien dat Francisco in Californië ligt en Bangor in het noordoosten van de V S.. helemaal in de buurt van de Canadese grens. Na vier dagen was de Duitser er achter dat hij niet was waar hij had willen wezen, en de plaatselijke pers ook. Het regende blijken van medeleven, uitnodigingen en cadeautjes, want Kreuz was toevallig in die dagen nog jarig ook. Van een krant kreeg hij het aardigste presentje: een vliegreis naar San Francisco plus een privé-gids, die hem de stad van zijn dromen van a tot z heeft laten zien. Gelukkig kon het allemaal nog net. voordat Kreuz' retourtje naar München verliep. Gun de pers een dagje om op adem te komen, meneer de president, moet Witte Huis-perschef Jody Po well tegen president Carter gezegd hebben. Ze bespraken het werk schema voor de grote reis door ne gen landen in vier werelddelen, die het Amerikaanse staatshoofd nog dit jaar gaat maken. Volgens het tijdschrift Newsweek bepleitte de perschef een rustdag voor de mee reizende journalisten, omdat die anders oververmoeid zouden kun nen raken. Want als de president 's avonds het programma heeft af gewerkt. moeten die persmensen nog eens aan het werk. President Carter vond het best en zo zal zijn wereldreis een dag langer duren dan oorspronkelijk de bedoeling was Niet uitsluitend overigens ter- wille van de gezondheid van de journalisten Meneer Powell heeft zijn baas ook ingefluisterd, dat oververmoeide persmensen geïrri teerd kunnen raken en daardoor zouden hun reportages wel eens minder positief kunnen uitvallen dan gewenst. „Ik wens mij te abonneren op de Volkskrant voor 4,80 per kwar taal." Als dat zou kunnen zou dat natuurlijk mooi zijn, want de krant kost. op het ogenblik bijna negen maal zoveel. Het kan dus niet, en toch kreeg het ochtendblad een of ficiële bon met die tekst uit een originele Volkskrant toegestuurd. Een Hagenaar,, nét verhuisd, bleek op de zolder van zijn nieuwe huls een stapel bijna dertig jaar oude kranten gevonden te hebben. Hij pikte er een uit 1949 uit en stuurde het intekenbiljet op dat daarin was afgedrukt. Gewoon om te proberen hoe de krant daarop zou reageren. De Volkskrant kon een abonnee van 4,80 per kwartaal uiteraard niet accepteren en legde dat vol gens Interlljnen, personeelsblad van Perscombinatie dan ook vriendelijk aan de nieuwe klant" uit. Hij is toch abonnee geworden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5