i lieu we iii i ii u opuua uvi Uniek boek voor nieuwe Amro spaarders. 1250 amro bank co Uniek boek voor nipuwe Amm snaarders. Hoe krijgt u dit Logboek Natuur? \o&°^ IN DE OORDHOLLANDSE DUINEN. IN HET DRENTSE BOS. r-;~ IN HET GEULDAL. 12 Verkenningen van Nederlandse natuurgebieden. Hoe krijgt u dit Logboek Natuur? OP DE NIEUW KOOPSE PLASSEN. BIJ HET UDDELERMEER. ROND LOEVESTEIN. OP DE WADDEN. Welke rl' spaarrekening opent u bij de Amro Bank? Welke spaarrekening opent u bij de Amro Bank? 12 Verkenningen van Nederlandse natuurgebieden. IN DE Welke NOORDHOLLANDSE S„Sg In het kader van de aktie „Gééf om de Natuur" van het Wereld Natuurfonds komt de Amro Bank met dit initiatief: 't Logboek Natuur. Het gidst u door 12 grandioze, püür Nederlandse natuurgebieden. Door bijvoorbeeld de Wadden en de Peel, door de Noordhollandse duinen enMaar bekijkt u deze pagina eens. Dan weet u veel meer over deze schitterende uitgave van 120 pagina's met o.a. spectaculaire luchtfoto's en levensechte tekeningen. Nieuwe spaarders die in de actieperiode C/u - 6/i2) een spaarrekening openen (minimale inleg f 15,-), kunnen dit natuurboek kopen voor slechts f 12,50. Bovendien ontvangen zij f7,50 spaarpremie (deze premie is één maand niet opvraagbaar). Deze actie loopt tot Sint-Nicolaas. Maar wees er snel bij,want voor 't boek geldt: zolang de voorraad strekt. De wintertaling behoort tot het „waterwild". Is een klein, parmantig eendje dat in voor- en najaar veel te den is op het Kampereiland. Op pag. 43 meer over deze trekker. Over de monding van de Ussel kijken toe uil op Kampen. Een prachtig stadje vol geschiedenis. Slaat u er pag. 42 van Logboek Natuur maar 'nsopna. na*»uï De gele plomp. Een waterplant die erg veel voorkomt in friesland. Zó vaak zelfs dat j blad tan de plomp het symbool is indevlagvan Op pag. 26 in dit boek. Wilt u het boek toege zonden krijgen dan kunt u het - in het kader van de aktie „Gééf om de Natuur" - bestellen bij Wereld Natuurboeken, Zeist, door het over maken van f 22,90 (incl. verzendkosten! naar Amro Bank rek. no.45.82.22.666 of giro no. 14640 tooude. Va l tekeningen en nog meer foto 's van dit Friese landschap vindt u in hoofd stuk 2 van dit boek; op pag.23. it is Rolde, 'n mooi Drents 5. Op pag. 30 kunt u dit kje nog wat beter bekijken. De specht. 1 Bekende geluid dat deze vogel maakt is een waarschuwing voor andere spechten om zijn territorium niet binnen te dringen. Ubent gepermitteerd op pag. 35 van dit boek. Defijnspar is de bekendste spar. Aan de ongeveer 15 ar, lange kegels kan men deze spar herkainen. Of door erover te lezen op pag. 34. kV' Dopheide is u misschien beter bekend onder de (Latijnse) naam Erica. Dopheide komt al in juni tot bloei. In bloei ziet u haar ook op pag. 89. De hermelijn is zomers bruin en 's winters wit. Dit felle roofdiertje jaagt op muizen U ziel ze in de Peel. En in uw boek op pag. 90. Een pittoresk plaatje van de turfsteker. Een van de laatste in Nederland trouwens. Op pag. 82 wordt meer over dit stukje geschiedenis verteld. Duindoorn groeit achter de zeereep, daar waar de aanvoer van zand stil staat. Door de wezighcid van kalkrcsten van schelpen, kokerwormen en zeeklittcn voelt de duin- doom zich daar prima thuis. Kijk maar op pag. 115. pag. 78 en 79 van L ziet u deze luc' van het Geuldal. Met het bos en de kastelen Chaloen en Genhoes. Aan de horizon ziet u Schin op Geul en Oud-Valkenburg nog. ■sMZ In het kader van de aktie „Gééf om de Natuur" van r- ""wé cc, \X'ere!d Natuurfonds komt de Amro Bank met t dit initiatief: 't Logboek Natuur. Het gidst u door ^-ot>K12 grandioze, püür Nederlandse natuurgebieden. ïf Door bijvoorbeeld de Wadden en de Peel, door de Noordhollandse duinen enMaar bekijkt u deze pagina eens. Dan weet u veel meer over deze schitterende uitgave van 120 pagina's met o.a. spectaculaire luchtfoto's en levensechte tekeningen. Nieuwe spaarders die in de actieperiode C/u-6/2) een spaarrekening openen (minimale inleg f 15,-), kunnen dit natuurboek kopen voor slechts f 12,50. Bovendien ontvangen zij f7,50 spaarpremie (deze premie is één maand niet opvraagbaar). Deze actie loopt tot Sint-Nicolaas. Maar wees er snel bij,want voor 't boek geldt: zolang de voorraad strekt De bruine kikker is de meest voorkomende kikker in Nederland. In het boek vindt u 'm op pag. 69 De snoek is een felle rover die voortdurend op de loer ligt IJvindt hem in de Nieuwkoopse Plassen en in Logboek Natuur. Wist u dat de waterlelie elke dag een nieuw blad moet produceren om te overleven? Dat komt omdat tnseklen zich vraatzuchtig aan het blad te goed doenOp pag. 68 vindt u 'm. ituf* In de zomer ziet u de vleermuis rond de kerktoren. Maar 's winters houden ze allemaal winterslaap. Op vaste plaatsen. Bijvoorbeeld in de mergel groeven van de Sint-Reters- berg. Op pag. 80 van het boek ziet u 'm klaar wakker. Handige overzichtskaartjes vindt u in dit Logboek Natuur van elk gebied. Deze bijvoorbeeld van hel Geuldal. Het wilde zwijn of everzwijn. Oppassen geblazen als ze jongen hebben. Het mannetje heet ever of keiler, i vrouwtje zeug of bagge en de jongen worden frislingen genoemd. Op pag. 75 meer over de familie. 'n Karakteristieke foto van een zandverstuiving op de Veluzve. Ook dit onderwerp vindt u dus in hel hoofdstuk overliet Udde termeer, pag. 71. Uziet de Staverdcnsc beek. Een fraai stroompje dat op pag. 75 van Logboek Natuur verder kabbelt. 't Zandoogje. Leeft op de stuifzanden van de Veluwe. Is zeldzaam en men ziet het niet vaak ergens anders. Maar natuurlijk wel op pag. 75 van Logboek Natuur. - m.- Z -V-« 'n Dijkhuisje aan écn van die dijken van onze rivieren. Te zien in het driestromenland rond Loevestcin. En op pag. 58 van hel boek. V* De malkopmees is één van de acht in Nederland broedende mezcnsoortcn. De roep van de jel kunt u herkennen aan een langgerekt: „zi-zip'cch- pèèh- pèèh In het boek hoort u 'm op pag. 60. Over het water kijken we naar het schitterende slot ^^eMu^ht slot staat Wilt u het boek toege zonden krijgen dan kunt u het - in het kader van de aktie „Gééf om de Natuur" - bestellen bij Wereld Natuurboeken, Zeist, door het over maken van f22,90 (incl. verzendkosten) naar Amro Bank rek. no.45.82.22.666 of giro no. 14640 1. De Wadden 2. Eemewoude 3. Drents bos 4. Kampereiland 5. Overijsselse heuvelrug 6. Ioievestein 7. Nieuwkoopse Plassen 8. Uddelermeer 9 Dc Geul 10. De Peel 11De Oosterschelde' 12. Noordhollandse' duinen Deze luchtfoto is van Terschel ling, één van de Wadden eilanden. U vindt de foto - samen met een bijbehorend transparant vól wetens- Mossel, kokkel, alikruiken en wadslakje. Voorbeelden van schelpdieren in het Wadden gebied. Op pag. 16 leest u hier meer over. Wist u bijv. dat er naar schatting 100 tot 150 miljard mosselen leven in het Waddengebied? waardigheden - op de pagina 's 12 en 13. Er zijn totaal 12 van deze unieke foto 4 in het boek. Eén voor elk natuurgebied. Elke nieuwe Amro spaarder kan in principe drie verschillende kanten op. Ten eerste kunt u sparen maar uw spaar geld niet vastzetten. Daar heeft de Amro Bank een Rente Spaar rekening voor, of het bekende Spaarboekje. Een heel soepele manier van sparen, want u kunt altijd snel aan uw geld komen. Ten tweede kunt u uw spaargeld vastzetten tegen een hogere rente, waar u in noodgevallen toch altijd aan kunt komen. Daar heeft dc Amro z'n Plusrekenin gen voor. Alleen als u opneemt, betaalt u 1 of 2% opnamekosten over het opgenomen bedrag. Ten derde kan men z'n geld echt vastzetten. Dat is voor de spaarder die de allerhoogste rente wil. Maar dan ook voor lief neemt dat z'n geld langere tijd vastligt. Op Amro's Vaste Looptijd Rekeningen zet u uw geld 2,3,4,5 of 6 jaar vast. Tenslotte heeft de Amro Bank onder andere ook nog het jeugdspaar- plan Zilvervloot ofhet Eigen Huis Spaarplan. Allemaal spaarmogelijk- heden waarover u in elke Amro Bank met ons van gedachten kunt sselen. Elke nieuwe Amro spaarder kan in principe drie verschillende kanten op. Ten eerste kunt u sparen maar uw spaar geld niet vastzetten. Daar heeft de Amro Bank een Rente Spaar rekeningvoor, ofhet bekende Spaarboekje. Een heel soepele manier van sparen, want u kunt altijd snel aan uw geld komen. Ten tweede kunt u uw spaargeld vastzetten tegen een hogere rente, waar u in noodgevallen toch altijd aan kunt komen. Daar heeft de Amro z'n Plusrekenin - gen voor. Alleen als u opneemt, betaalt u 1 of 2°/o opnamekosten over het opgenomen bedrag. Ten derde kan men z'n geld echt vastzetten. Dat is voor de spaarder die de allerhoogste rente wil. Maar dan ook voor lief neemt dat z'n geld langere tijd vastligt. Op Amro's Vaste Looptijd Rekeningen zet u uw geld 2,3,4,5 of 6 jaar vast. Tenslotte heeft de Amro Bank onder andere ook nog het jeugdspaar- plan Zilvervloot ofhet Eigen Huis Spaarplan. Allemaal spaarmogelijk- heden waarover u in elke Amro Bank met ons van gedachten kunt wisselen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13