Aandeelhouders KSH op één lijn met personeel Premieverhoging voor ziekenfondsverzekering G? Uitzonderlijke warmte in najaar Mogelijk enquête naar bestuursbeleid Advies ziekenfondsraad aan Hendriks Politie onderschept heroïne-partij Radio vandaag MAANDAG 24 OKTOBER 1977 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet HET WEER door Hans de Jong Het is mooi geweesthet is drom mels mooi geweest. Deze klassieker van schoolreisjes sluit ook uitste kend aan bij het weer in deze fase van oktober. Vrijdag en zaterdag bereikte de warmte een nieuw hoog tepunt, vooral met het oog gericht op de kalender. In verschillende de len van het land en ik praat nu verder voor mijn eigen standje werden de hoogste temperaturen voor de laatste oktoberdecade be reikt sedert veertig Jaar. Gorredijk kwam vrijdag en zaterdag op res pectievelijk 18.4 en 19.4 graad Celsi us. Teruggaande vinden we pas dat in 1937 het voor het laatst zo laat in oktober nog warmer is geweest, na melijk 20 graden bij Heerenveen op de 27ste oktober, 23 in stad Gronin gen, 22 in De Bilt, 24 in Winterswijk en 26 graden in Maastricht De zeer zachte en vochtige lucht heeft in de loop van het weekeinde echter zijn meerdere moeten erken nen in een wat frissere, meer op het zuidwesten gerichte stroming. De verdrijving ging plaatselijk met vrij veel regen gepaard (ook hier en daar weerlicht). Krimpen aan de IJssel belde zondagmorgen 20 millimeter door, Scheveningen 22, Heiningen 24, Santpoort 26 millimeter. Onze man in Papendrecht was zaterdag middag met 21 andere trappers haast van het voetbalveld gespoeld: er viel in korte tijd tien millimeter water, in totaal 14. Het heeft er de schijn van, dat de oceaandepressies een tikkeltje dichterbij komen. De invloed van de minima in oostelijke richting wordt echter voornamelijk op de Britse eilanden gevoeld en daar zal de eerstkomende dagen dan ook wel wat regen vallen. Het is mogelijk dat morgen of begin woensdag ook in het westen en zuid westen van ons land een beetje nat tigheid op komst zal zijn, voor de rest houdt het oude hogedrukgebied boven Zuidoost-Europa nog altijd een flinke vinger in de pap. In grote trekken bezien zal het weer in deze week dan ook nog wel niet erg ruw en waterrijk worden. De hoogtekaarten van niveaus tus sen vijf en twaalf kilometer, of je ze nu binnenkrijgt van Parijs, Londen of Rome een bijna vlekkeloze ontvangst gaf dit station zaterdag avond ze geven alle een enigszins golvende westelijke circulatie te zien, die over de hele oceaan naar Europa reikt, vervolgens een zwie per in noordoostelijke richting over Scandinavië maakt, om daarna als noordwestelijke straalstroming op de Kaspische Zee af te stormen met een snelheid van meer dan 300 kilo meter per uur. Ten oosten van de Kaspische Zee gaat de stroming ver volgens door als een nog sterkere zuidzuidwestelijke circulatie met snelheden tot bijna 350 kilometer; in welk bereik zich ook India bevindt. Deze laatste gegevens zijn geplukt AMSTERDAM Vreugde over de ontplooide activiteiten van de Stich ting Onderzoek Bedrijfs Informatie (SOBI) bleek zaterdagmiddag tij dens een drukbezochte informatie ve vergadering voor aandeelhou ders Koninklijke Scholten Honig (KSH) in Amsterdam. Een kleine honderd mensen had de moeite ge nomen om op het ongebruikelijke tijdstip van de zaterdagmiddag naar Amsterdam te komen om een serie informatieve mededelingen van de SOBI aan te horen en te becommentariëren. Hoewel op deze vergadering geen vuist kon worden gemaakt, warmde men zich wel duidelijk op voor een confrontatie met het KSH-bestuur op 27 oktober. Dan vindt een buiten gewone aandeelhoudersvergadering plaats van het in opspraak gekomen concern. Verscheidene aandeelhou ders lieten duidelijk uitkomen op één lijn te staan met het K8H-perso- neel. Overeind bleef de vraag wat aandeelhouders nu nog kunnen doen en wie aansprakelijk is voor het ge voerde beleid. Acties Aan het eind van de vergadering werd nog enige tijd gesproken over de mogelijkheden om acties te on dernemen. Een grote meerderheid van de aanwezigen sprak zich uit voor een eventueel gerechtelijk on derzoek (enqüte) naar het door het KSH-bestuur gevoerde beleid indien dit bestuur op 27 oktober onvoldoen de informatie zal geven. SOBI-voorzitter P T. Lakeman vroeg zich af of AVEBE (de eventue le toekomstige partner van KSH) de aardappeimeelcapaciteit wel nodig heeft. „Men moet rekening houden met de mogelijkheid, dat AVEBE de aardappelmeelfabrieken slechts voor een symbolisch bedrag zal over nemen met als argument dat de ver liezen te hoog zijn en men zich al verdienstelijk maakt door een be langrijk stuk werkgelegenheid te redden". De SOBI-voorzitter onthulde verder, dat KSH aan de minister van land bouw heeft voorgesteld dat de gehe le zetmeelindustrie contant voor de vervangingswaarde aan de nieu we joint venture verkocht zou wor den. Omdat AVEBE geen belangrij ke bedragen in deze met KSH op te richten combinatie zou kunnen ste ken zou dit neerkomen op een overheidsinjectle van een derde mil jard gulden. Dit voorstel zou heil zaam voor KSH zijn geweest, maar dit is niet geaccepteerd. Hypotheken Volgens SOBI heeft het bestuur van KSH op 30 augustus j.I. een belang rijke stap gedaan naar bevoorrech ting van bankiers, verzekerings- UTRECHT (ANP) De ziekenfondsraad zal staatssecretaris van volksgezondheid en milieuhygiëne Hendriks waarschijnlijk advi seren, de premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering volgend Jaar op 8,5 procent te brengen. Op het ogenblik is de premie voor de verplicht verzekerde werknemers 8,2 procent. (ADVERTENTIE) Blijkens het concept-advies dat de raad donderdag behandelt, zet de vertraging in het tempo waarmee de kosten in de gezondheidszorg stij gen. die al in 1973 begon, door. De ontwikkeling is zelfs nog wat gunsti ger dan een jaar geleden In het pre mie-advies voor 1977 werd verwacht. Om de begroting sluitend te krijgen, (ADVERTENTIE) via een kun ie de. eecste. nböa (Uit de rommel naar de Amro, dus.) zou volgend jaar een premiepercen tage nodig zijn van 8,96. Maar door dat er dit Jaar minder op de reserve is ingeteerd dan werd verwacht, zal die reserve aan het eind van het jaar 882,7 miljoen gulden bedragen. Dat is 12,5 procent van de voor 1978 verwachte lasten, terwijl de gewens te omvang van de reserve 6 procent is. zodat er nog wat verder kan wor den ingeteerd. Handhaving van een premie van 8,2 procent zou voor komend Jaar tot een nadelig saldo van 606,9 miljoen' gulden leiden, waardoor de reserve zou slinken tot 275,8 miljoen gulden ofwel 3.4 procent van de voor 1979 verwachte kosten. Bij een premie van 8,5 procent blijft de reserve on geveer op de gewenste 6 procent. De kosten per wettelijk verzekerde worden voor dit jaar geraamd op- 955,26 en voor volgend jaar op 1060,59 gulden. Voor alle verzeker den samen zijn die kosten respectie velijk 7.75 en 8.65 miljard gulden. In de ramingen van de ziekenfonds raad is geen rekening gehouden met enkele zaken die tot een moeilijk te voorziene kostenstijging kunnen lei den, zoals de ontwikkeling van groepspraktijken en gezondheids centra, uitbreiding van psychothera peutische en tandheelkundige hulp voor rekening van het ziekenfonds en het tot stand komen van een abortuswet die de kosten in verband met hulpverlening bij ongewenste zwangerschap kan doen stijgen. Via een /tmro Priue'Rekening kun je. automahvh sparen voor een donkere- kamer (Voor donker naar de Amro, dus.) ROME De Italiaanse politie heeft het afgelopen weekeinde op het vliegveld van Rome 22 kilo heroïne voor Amsterdam in beslag geno men. Volgens de politie had deze een „handelswaarde" van acht miljoen gulden. Het spul zat in vier koffers die uit Thailand kwamen en naar Amster dam zouden worden gezonden. Hoe de politie op het spoor kwam, werd niet meegedeeld. Gisteren werd slechts bekend, dat het verdovende middel bestemd was voor twee Ne derlandse vrouwen en twee In Singa pore wonende Chinezen. De vier zouden zich vanuit een hotel in Bar celona in Spanje vla een telexbe richt bij de Italiaanse luchtvaart maatschappij Alitalia hebben ge meld om te informeren naar de kof-, fers die naar Spanje zouden moeten worden „omgeleid". De douane in Bangkok heeft in kof fers met een dubbele bodem acht kilo heroïne aangetroffen. Het was de grootste vondst sedert een half jaar. Speciaal vandaag Wondermachine Mens is een documentaire over het functio neren van het menselijk lichaam Ned. 1/20.20 De AVRO vertoont de Engel se tv-film De weg met bestem ming over de jaren 1936 - 1940 in het leven van Sir Winston Churchill. Ned. 1/21.50 Brandpunt brengt actuali teiten Ned. 2/22.05 In Klankbord besteed de EO aandacht aan de vluchtelingen uit Oeganda. Hilv. 1/17.32 Dorothy Dorow sopraan zingt liederen van Anton Webern Hilv. 2/21.10 In de hoorspelserie over het thema werk kan men luisteren naar Het Afscheid, geschreven door Wim de Vries. Hilv.2/22.36. In KRO's tv-actualiteitenru- briek Brandpunt is minister De Gaay Fortman (binnenlandse zaken en justitie) aan het woord over het terrorisme. Verder aan dacht aan de kabinetsformatie en aan de voetbalwedstrijd Nederland-België die woensdag gespeeld wordt. Nederland 2,. 22.05. van een in Offenbach getekende weerkaart. Aan de andere kant van de Grote Waterplas is te zien, dat zich boven het oostelijk deel van de Verenigde Staten een zeer koude „tak" in zui delijke richting „stort". Deze laatste zal ongetwijfeld binnen afzienbare tijd de geboorte van telkens nieuwe depressies gaan bevorderen. Ook de weerkundigen van Bracknell spelen met die gedachte gezien hun progr- nose die tot medio november geldt: „onstandvastig weer met een of twee zeer stormachtige perioden". Er worden op de Britse eilanden meer „gales" verwacht dan normaal en minder vorst. Vergelijkingsjaren zijn geweest 1886,1906 en 1916. Maar zoals gezegd, voorlopig en denkelijk wel het grootste deel van deze week blijft alles hier nog betrekkelijk rus tig, waarbij natuurlijk wel de kans op mist weer groter wordt, het eerst in de nacht en ochtend. Als aanvulling op het voorafgaande kan nog worden gezegd dat de Ame rikaanse computerkaart voor vrij dagmiddag ook al een duidelijke westelijke circulatie over de oceaan toont, ende aanwezigheid van zeer diepe en omvangrijke depres sies boven Canada op dat tijdstip. maatschappijen en andere instituti onele beleggers. KSH heeft aan de AMRO-bank en aan Bank Mees en Hope het recht van hypotheek ver leend tot een som van 150 miljoen, terwijl verder is overeengekomen dat beide banken gerechtigd zijn aan KSH geleende gelden onmiddel lijk op te eisen. Hiermee heeft het bestuur van KSH voor beide banken ook juridisch de mogelijkheid ge schapen om de blnnenkomde over heidsgelden direct op te eisen. Een dag later heelt KSH aan 50 verzekeringsmaatschappijen en in stitutionele beleggers het recht van hypotheek verschaft tot de som van 112 miljoen. Beide hypotheken zijn verleend op vrijwel alle binnen Ne derland gelegen onroerend goed en hebben betrekking op geleende en nog te lenen gelden. Bij de groep van 50 zitten de houders van 5,5 pet obligaties. IfILVE&SUM I (M m ra FM-kanalen) TROS 7.00 Nieuws 7.02 (S) Ruitif bijko- men 7 30 Nieuws 7.41 Aktua-Ochtendeditie. 8 30 Nieuws 8 36 Gymnastiek voor de huis vrouw 8 45 Kom er maar eena bij: gesprek. 10 00 (S> Een iude hit in nieuwe snit. 10.30 Nieuw». 10.33 «Sl Kleutertijd 10.45 <S» Week in week uit informatief programma 11 40 RV U- serie over vrijwilligers VPRO 12 00 Het VPRO Forum 1120 Mcdedeün- gen voor land- en tuinbouw 12 30 Nieuws. 1241 Antwoord reacties van luisteraar» 13.00 D Collete 14.00 Embargo: informatief themaprogramma 15 00 Radio Vrij Belg* 15.30 Nieuws 15.33 Doodsangst therapie, hoorspel EO 10.15 (Sl Licht en uitricht 17 00 (S) Eigen wijs. kleuterprogramma. 17 20 OVERHEIDSVOORLICHTING. Uit zending van het Ministerie van Financien 17 30 Nieuw» 17.32 <S> Klankbord. 18.10 P P UiUending van de CPN 18 30 Nieuws. 18 41 (S) Wij hebben een woord voor de wereld gewijde muziek 19 00 (S) Ronduit: muzikaal en informatief jongerenprogram ma 19.40 (S) De Bijbel open. 20.00 EO- Regio 20.10 (S) Ga er eens voor zitten: gesprek. 20 55 Tenslotte NOS 2105 (S) Hobby scoop 21 30 (S) Voor blinden en slechtzienden. 21.40 Open School: Werken met het thema: Reageert u maar! 22 25 Bond zonder naam. 22.30 Nieuws. 22.40 Boeren bont VOO: 22.55 <S) Informatieshow cn actualiteiten. 23.55-24 00 Nieuws HILVERSUM 11 (402 «n en FM-kaaalenj NCRV 7 00 Nieuws 7.11 Ochtendgymnas tiek 7 20 NCRV-lied 7 24 Het levende woord 7.29 Te Deum Laudamus 7.54 Op de man af. evangelisch commentaar. 8 00 Nieuw», ft 11 Hier en nu 8 25 Vandaag... maandag; informatie cn muziek 9 00 Zo zjjn onze manieren: gesprek en muziek (935 Waterstanden 11 00 Nieuw» II 03 Zing je mee en doe ook mee. programn.a van het overlegorgaan schoolradio 11 13 Muziek in uw straatje 12 00 Het nuttigen van etenswa ren is toegestaan lunehprogramma 13 00 Nieuws 13 II Hier en nu Aansluitend Kunst en vliegwerk, informatie over actuele tentoonstellingen. 13 30 Onder schooltijd. NOS 14.30 Open School. NCRV: 15.15 Alle gro con spirituo: muziek en meditatie. 16.00 Nieuws. 16.03 Rozegcur en prikkeldraad, reportages 17.44 Mededelingen 18 00 Nieuws. 18.11 Hier en nu. Aansluitend: „Ma- kro". sociaal-economische rubriek. 18.40 (S) Muziek in vrije tijd. 1930 Onderwijzen kunst of kunde' 19 50 Psalm van de week. 20 00 Nieuw». 20.05 (S> Klassieke muziek. 21 10 (S) Liederen van Webern. 21.35 (S) Literama. kroniek over boeken, schrijvers en toneel 22 36 (S) Werk. luisterspel. (3). NOS 23.30 (S) Met het oog op morgen, met om 23 05 Aktualiteitenoverzicht Radio-TV; 23 10 De krant van morgen 23.30 Den Haag Vandaag. 23 52 Even op adem komen. yoga. 23 55-24 00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) KRO 7.02 IS) Drie op je boterham AVRO: 9 03 (S) De Beuker Show 10.02 (S M) Arbeidsvitaminen 11.03 Radiojournaal. 11 06 <S) Postbus 700. verzoekplaten 12.03 (S) Joost mag met eten. 14.03 Radiojournaal. TV vandaag NEDERLANDI 10 00 NOS/NOT: SchOOMavi— 16.46 NOS:OalatM«|Mkrant 16.56 Journaal 16 05 AVRO: O» 19.30 Happy day», comedyserie 19.56 Maggie Mc Naai in Brazto 20.20 Wondermacht» Mens (The «crtöble 21.05 Barry Manüow speoai. muzikale show 21.35 NOS: Journaal 21.50 AVRO: Oe weg met b. 23 .10 23.15 Journaal NEDERLAND II IMS NOS: Paspoort mtorma» voor Spanjaarden 18-55 NOS: Journaal 19.05 KRO: Wicky de viking 19-30 Oe stuntelaars van Chicago, comedy sari» 20.25 KRO: De terugkeer van de wreker». 21.15 Voor een briefkaart op de eerste rang 22.05 Brandpunt 22AS in gesprek met de bisschop 23.06 NOS: Journaal HET GEHEIM VAN UILENBORGH ni: 1208: „Zo te zien hebt U van die brandstapel weinig merkbare scha de overgehouden," merkte Goze- wijn van Uylen nuchter op. „Maar waar het nu om gaat, is dit: U heeft dit oude pandje dus ook nog mèt trapgevel gekend. Zag het er toen zo uit, als op deze gravure?" - Goze- wijn ontvouwde nögmaals zijn gra vure. en liet deze zien. als was het een kostbaar schilderij. Smidje Ver holen bekeek de plaat eens goed en zei: „Ja zó zag het huis er toen uit. Boven de deur van de smidse bevond zich precies zo'n trapgevel- .tje. Alleendat ronde ding daar toen ik het huis zag, was daar nog een rond venstertje. Op die plaat lijkt het wel dichtgemet seld -- „Deze gravure is ge maakt in 1830," legde de boekhan delaar uit. „Toen bevond zich op die plaats een ovale gevelsteen, waarop de naam van het huis gebeiteld stond. U woont in het huis „Uylen- borgh", meneer! Wel sakkerloos, nu zal ik U ook de oude familiekronie ken laten zien. Ik heb ze in de auto!" - Opgewonden stormde Gozewijnnti naar buiten, doch daarbij kwam hij in pijnlijke botsing met de stoere^ gestalte van boer Knolle, die juist jggj binnentrad. „Wat mot die stadse,ert snaak van je, Verholen?" vroeg;on Knolle, en hij stak de brand in eenjut, fijn sigaartje. „Ik trof hem onderweg^ aan met een auto, die het niet meeruje deed, want er zat verkeerdigheid inUjj het motormesjien. Toen heb ik hem^ een sleepie gegeven, hier naar de^g, smidseEr Overleden Dr. J. F. E. Einaar, vroeger gevolmachtigd minister van Suriname, is in het Gelderse Bene den Leeuwen op 81-jarige leeftijd overleden. Dr. Einaar was behalve gevolmachtigd minister ook consul- generaal in New York en president- curator van de universiteit van Suri name. 14 06 (S) Pop-Kontakt I. 15.03 (S) Pop-Kon- takt II 16 03 (S) Telefoon-Top-5. (17.03-17.06 RadiojournaalNOS: 18.03 De vacature bank. 18.10 (S) NOS-maal. 1902 (S) Het stenen tijdperk. 20.02 (S) Radiojournaal. 20.05 (S) Superclcan Dreammachine. 21.02 (S) De Negen-Uur-Jazz-Show. 22.02 Radio journaal. 22.05 (S) Platcnscala. 23.02 (S) Candlelightshow, (0.02-0 05 Radiojournaal.) EO: 1.02-7.00 (S) True Light HILVERSUM IV (FM-Kanalen) VARA 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Groot en klein 9.00 Nieuws 9.02 Kinderen een kwartje' 9 30 Wonen, verschil tussen huis en thuis 9.50 (S) Schoolradio. 10.00 (S) Klassieke liederen. 10.50 (S) Strijkkwartetten. 11.45 (S) Klassie ke pianomuziek. 12.40 (S) Radio Filharmo nisch Orkest; klassieke muziek. 14.00 Nieuws 14.02 Keuren en kiezen. 14.30 Geen kwaad van de Ondernemingsraad. (4). 15.00 (S) Bijzondere bezettingen; klassieke mu ziek. 16 20-17.00 (S) Feest der herkenning. -121- Zij trof het, zij kwam Paul tegen op het ogenblik waarop zij de deur uit ging. Tot Maureens opluchting, won, na de eerste schrik, bij hem zijn gevoel voor humor het. Hij be gon hartelijk te lachen. „Geweldig, dat jij het zo opneemt. Maar denk er aan: als Claire het je vertelt, weet je van niets. In de komende maanden zul je al je tact meer dan nodig hebben." „Onzin, natuurlijk is zij geschrok ken, maar als zij eenmaal aan de gedachte gewend ls, vindt ze het vast geweldig. Het wordt toch geen moeilijke zwangerschap?" „Nee, lichamelijk niet, maar er is iets anders. En daarop wil ik je voor bereiden. Ik geloof dat ik wel zo ongeveer weet, waarom zij zo fel gereageerd heeft; ik vind het alleen stom van mezelf, dat ik dat niet veel eerder heb begrepen. Maar hoe moet ik het je nu uitleggen? Vroeger was zij jong; de kinderen zijn elkaar snel genoeg opgevolgd om elkaar te amuseren, er was een huis vol perso neel en JIJ was het grootste deel van de dag op pad. Nu ligt het allemaal heel anders. De kinderen zijn groot en het personeel, dat er nog is, ge looft het wel. Daar komt nog bij, dat jij op een leeftijd bent gekomen, dat je meer thuis zult zijn. En vergeet vooral dit niet: als Claire in de spie gel kijkt, ziet zij een vrouw van middelbare leeftijd, wier figuur er niet beter op wordt, als zij nog een kind baart. Als je denkt, dat ik over drijf, vraag je zelf dan eens af, hoe zij zich tegenover de kinderen ge droeg, toen die peuters waren." „ZIJ was een verdraaid goede moe der voor hen." „Dat betwijfel ik niet, maar hoe was haar houding in het algemeen? Ge droeg zij zich als een kloek die haar kuikens onder haar vleugels wil houden?" „Nee; als ik er over nadenk, was eigenlijk nogal nonchalant. Gek, ik heb daar nooit op gelet; zij liet de kinderen hun gang maar gaan. Al leen met de jonge Claire is het an ders." „Laat je daardoor niet misleiden; zij schenkt alleen zoveel aandacht aan Claire, omdat de schoonheid en het zelfbewuste optreden van dat kind op haar afstralen. Nee. Paul, laten wij het maar ronduit zeggen. Op het ogenblik, dat jij het erf van De Bo venste Vallei opreed, was zij meteen tot over de oren verliefd op je en die verliefdheid is in de loop van de jaren alleen maar groter geworden en tot echte liefde uitgegroeid. En daardoor zit je nu in de moeilijk heden." „Is het zo erg, Maureen?",.Ik kan het ook anders zeggen: de komende zes maanden loop je voortdurend door De Boekeri| Baarn een mijnenveld; wees voorzichtig." Het was goed dat Maureen hem ge waarschuwd had, want Claires hu meur was die hele zomer abomina bel. Hij kon zich nauwelijks voor stellen, dat dit de vrouw was met wie hij zoveel jaren had samenge leefd. Er was geen peil op te trekken. Enige malen deed Paul pogingen om haar te laten zeggen, wat haar hin derde, maar het leverde weinig op. Tenslotte besloot hij te doen, alsof er niets aan de hand was. Dat scheen Calrie te waarderen, maar zij bleef in zichzelf gekeerd. Paul begon de dagen af te tellen als een dienst plichtig soldaat. Toen het eindelijk gebeurde op 30 januari 1934 was hij net als bij de geboorte van Mary niet thuis. De vrouw van Henry Pitts was in Corn wall gestorven; Gloria was daar be gin januari heengegaan ondanks het feit, dat zij griep had, want zij wilde de begrafenis van haar moeder bij wonen. Na die begrafenis was zij bi haar zuster gebleven en daar had longonsteking gekregen. Henry v er direct heengegaan, maar zij hai hem al niet meer herkend. Tot zijl verbazing en verontwaardiging ha< Gloria de wens te kennen gegeven i) het familiegraf in Cornwall te woi den begraven; Henry vond dit eef,* blijk van gebrek aan loyaliteit te£ genover het Sorreldal, maar hij: zwichtte voor de druk van haar fa- mille. Paul had het zijn plicht ge vonden de begrafenis bij te wonem Hij merkte dat Henry's verdriet j werd getemperd door Gloria's dwa ze verlangen in vreemde grond t^ ruste te worden gelegd. Henry reed met Paul mee terugf de hele reis zat hij te mopperen over die gekke kuren van Gloria. Paufl luisterde geduldig. Hij overwooc' even, of hij Henry bij wijze vaitu afleidingsmanoeuvre deelgenoot^ zou maken van zijn eigen zorgei maar deed het toch maar niet. Ii Launceston stopte hij even bij eei café en terwijl Henry zich troostl met een glas bier, belde Paul nai huis om te zeggen, dat hij er ov< twee of drie uur zou zijn. Mary nai direct op. Kalm, maar met klem ze^, zij: „Kom zo gauw mogelijk, Paps- De baby is er. Het is een jongen en alles is prima, maar wij hebben \)j nodig." ff „Is alles goed, ook met Mams, j(^ verbergt toch niets voor me?" „Nee, eerlijk niet. Tante Maureet- zegt, dat het een erg vlotte bevallinj was, maar Wordt vervolg!— Horizontaal. 1. interval van negen tonen, 4. toespraak, 7. navolger van grote voorgangers, 10. neerslag, 12. soort hert, 14 Noorse god, 15. voer tuig, 17. buitenhaven, 18. courant (afk.), 20. zelfkant, 21. meisjesnaam, 22. teken in de dierenriem, 24. Euro peaan. 26. bevel. 27. bloeiwijze. 29. meisjesnaam, 31. met teer bestrij ken, 33. enig, 35. medelijden, 36. lad der, 37. tweetal. Verticaal. 1. werk van Ibsen. 2. kleurling, 3. plaats ln Gelderland, 4. cilindervormig voorwerp, 5. meer in Finland, 6. plaats in Zeeland, 8. ope ning van een fuik, 9. grondsoort, 11. gewapend geleide. 13. handel. 16. strijdperk, 19. mak, 20. troefkaart, 23. grond. 25. profeet, 26. tweetal. 27. plaatsje onder Gramsbergen, 28. ge malen eikeschors. 30. putemmertje, 32. lof. 34. teugje Oplossing vorige Horizontaal 1. memoriaal 2. Aden-ed-Lia 3. reden-eend 4. ster-nel-RD 5. era-Aare-OE 6. na-dor-Aa-er 7. Oder-os-Est 8. Ria-dek-ego 9. mare-radar puzzel. Verticaal 1. mars-enorm 2. Ede-tra-dia 3. mede-adé-ai 4. onera-orde 5. ren-nar-oer 6. idee-ras-ka 7. ale-Lea-eed 8. Ain-roes-ga 9. ladder-tor

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4