Sparta en Excelsior: Spartex Yosmaer: nog geen hoofdrol HSV: Week van de waarheid Weinig kandidate bekend voor Spele Leo van der Kroft en Herman Choufoer in sectiebestuur Rotterdamse wethouder drs.Roel den Dunnen komt met fusieplan Stroef MVV ontkomt bij SVV aan eerste verlies Eerste divisie: 46.100 toeschouwers FBO stelt kandidaten Ook in competitie nederlaag voor Cup-winnaar T Stöve in finale tegen King Sparta kansloos bij Real Madrid VUd»^v- Elegante kleding grote man <ül^ High Mighty Recordpoging, Rompelberg slaagt niet Boycot IJsselcup Los Angeles mogelijk afgewezen MAANDAG 24 OKTOBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Wethouder drs. Roel den Dunnen van sport en recreatie is niet van plan zich bij de gemeenteraad sterk te maken voor het ver zoek van Feyenoord. Sparta en Excelsior hun tijdelijk finan ciële steun in de accommoda tiesfeer te verlenen. De wet houder acht het politiek vol strekt onhaalbaar om het noodlijdende betaalde voetbal in Rotterdam bovenaan de pri oriteitenlijst te zetten, als het zelf niet eens met een plan tot sanering op de proppen kan komen. De heer Den Dunnen voelt zich min of meer door de clubs in zijn hemd gezet, ook al omdat men hem ln zijn eigen Partij van de Arbeid zijn be reidheid om de clubs financieel te steunen niet in dank heeft afge nomen. Volgens de heer Den Dunnen is nu de fase aangebroken dat hij zelf het initiatief moet nemen om Sparta en Excelsior rond de tafel te krijgen voor een fusieplan. Zijn ambtelijke staf heeft de opdracht gekregen dit plan voor te bereiden en verder uit te werken. In de visie van de wethouder zou „Spartex" moeten spelen op een eventueel gemoderniseerd Kasteel op Spangen. De amateursecties van beide clubs zouden als onafhankelij ke vemigingen moeten blijven be staan. De heer Den Dunnen hoopt voor dit plan wèl voldoende geldelij ke steun zal loskrijgen, waarbij hij denkt aan een periode van maxi maal vijf jaar. Drs. Cor van Rijn, de voorzitter van Sparta, liet zaterdag weten dat hij weinig gelukkig is met de fusienaam „Spartex", maar dat zijn club zich positief zal blijven opstellen ten aan zien van het wethouderlijke initia tief. Intussen is nu bekend geworden dat Excelsior het water tot aan de lippen is gestegen. De eerste divisieclub heeft de noodsituatie in een brief aan alle leden, donateurs en sympa thisanten onder de aandacht ge bracht. Volgens voorzitter Jaap Bon tenbal zijn de reacties hoopgevend. Voorlopig hoopt Excelsior dit jaar de verplichtingen aan zijn contractspe lers te kunnen blijven voldoen. Excelsior is vooral in de problemen geraakt omdat de gemeente Rotter dam tot nu toe weigerde een door Excelsior in navolging van stadge noot Sparta aangevraagde lening te verstrekken. De eerste divisieclub vindt de aan de lening door de ge meente verbonden voorwaarden niet door Richard Matthijsse ROTTERDAM Onderschatting van het immers al jaren in de onderste helft van de eerste divisie meehobbelende 8W heeft MVV bijna de eerste nederlaag bezorgd. Net op tijd beseften de Maastrichtenaien op het Schiedamse sportpark hun taxatiefout, om daarna toch nog één winstpunt binnen te halen, al gebeurde dat dan op de weinig glorieuze manier van een strafschop. 2-2. Het duel in Schiedam was niet alleen interessant om MVV. in de Geusselt tot nu toe vaak supeneur aan de tegenstander, in een uitwedstrijd te zien zweten, maar ook om Bobby Vosmaer op het Maastrichtse mid- denveld te zien zoeken naar zijn nieuwe rol van spelmaker. De 26- jarige gymnastlekdocent heeft van ..adviseur" George Knobel iondanks zijn nieuwe status toch weer in de dug-out) de opdracht gekregen de Limburgse formatie van creatieve impulsen te voorzien Ondanks de serie recente kopen, gefourneerd uit de Maastrichtse gemeentekas, ont brak bij MVV nog steeds zo een centrale figuur die de grillige patro nen van Willy Brokamp kon Imite ren Vorige week zaterdag, in het duel tegen Heerenveen. bewees Vos- maer dat hij die rol aankon in een elftal dat als totaliteit geolied draai de Gisteren echter, in een team dat zeer moeizaam de combinaties in elkaar trachtte te passen, slaagde Vosmaer er niet in als dirigent op te treden Vooral in de eerste helft had Vos maer het moeilijk tegen zijn directe tegenstander Mulder, die voortdu rend gedurfd mee naar voren trok en zich niets aan trok van het Oranje verleden van zijn opponent. Mulder zou zelfs de openingstreffer voor zijn rekening nemen, maar dat kon Vos maer slechts ten dele kwalijk wor den genomen Na twintig minuten DEN HAAG De negen wedstrij den in de eerste divisie trokken in totaal, ondanks het feit dat er in de eredivisie niet werd gespeeld, niet meer dan 46.100 toeschouwers. Dat is een gemiddelde van ruim 5000 bezoekers per duel. De wedstrijd FSC-PEC Zwolle, die zaterdag avond werd afgewerkt, trok de meeste mensen 9600 Bij Willem II. dat met 5-1 won van SC Amersfoort, waren 2000 toeschouwers Er kwamen in totaal 25 doelpunten tot stand, een gemiddelde van bijna drie per wedstrijd Negen treffers vielen voor de rust. zestien in de tweede helft Vier spelers kregen een gele kaart. Israel (PEC). Burhenne (Helmond Sport). Den Tuinder (SVV) en Staats (Amersfoort) rC Gramnfrn-FC Dordrrchl J-l (14) - 25 Hout man 1-0 59 Houtman 2-0. S3 Keukens 3-0. 76 Van Velaen 3 1 8cheuUrechter Janssen Toe schouwers 7600 Heer*nvérn-E«r*Ui«r l-l (14) - Boksma 10. 76 Pot I I Scheidsrechter Berrevoets Toeschou wers 5100 Wilfen ll-SC Ammloon S-| (14) - 30 Van Rooy 1 0 32 Schutter 2-0 U Van Rooy 34.61 Stnuck strafschop' 3-1 68 Broeken 4-1 68 Van Loon •eicen doel. 5-1 Scheidsrechter OeurU Toe schouwers 2000 Geel Slaat* 'SC Amersfoorti wegens onderuit halen van een tegenstander kopte de hoog opspringende Steen bergen een corner van links voor de voeten van Mulder die ineens uit haalde. 1-0 Nadat Mulder, aan het dijbeen geblesseerd, zijn plaats had moeten afstaan aan de aanzienlijk laconiekere Merrelaar. kon Vosmaer wat meer greep op het spel krijgen. Zijn voornaamste handicap was ech ter het ongebrip waarmee zijn me despelers op zijn passes reageerden. Vooral als de nieuwe MVV'er aanzet te voor een 1-2-combinatie om daar mee de verbeten strijdende Schie damse defensie te doorbreken, moets hij meestal teleurstellend weer inhouden omdat de bal ver keerd werd teruggekaatst. „Ik ben pas twee weken bij MW. je kunt dan ook niet verlangen dat alles nu al naar wens gaat. Inder daad mislukken die een-tweetjes nog te veel. maar zoiets kan op de training worden ingelopen", was het commentaar van Vosmaer zelf na afloop. Hij bleek niet teleurgesteld door de terugval na vorige week. maar gaf prijs er vast in te geloven na dit seizoen zijn niveau van twee jaar geleden, toen hij Oranje haalde, weer te zullen bereiken. „In die paar weken bij MW ben ik duidelijk vooruitgegaan Dat zeg ik niet al leen. maar ook mensen die me bij AZ hebben zien spelen" Ook André Maas. na de wedstrijden weer het woord voerend nu Knobel zijn trainerstitel heeft ingeruild, was positief over zijn nieuwe pupil. „Ik zie het wel zitten met Vosmaer op deze positie Hij heeft er de mogelijk heden voor en ik vind dat hij het ook vandaag niet slecht gedaan heeft. Maar om in zo een moeizaam draai end elftal te excelleren, is razend moeilijk". Na een sterke start, waarin een doel punt van Smeets door Van dijken werd afgekeurd, vielen de Maastrich tenaren sterk terug. SVV. zelf verras send goed combinerend, nam het initiatief over en de 1-0 voorsprong Huub Smeets (rechts), tegen SW twee keer succesvol, heeft zojuist het eerste doelpunt van MW gescoord. Jo Quaden is minstens zo blij. na twintig minuten was dan ook volkomen verdiend. Toch kwam MVV nog voor rust weer op gelijke hoogte, al dankte het die gelijkma ker aan een levensgrote fout van SVV-doelman Van Noortwijk die een duel van Smeets verloor, hoewel hij met zijn vuist toch aanzienlijk hoger kon reiken. Via het hoofd van de Maastrichtse spits zeilde de bal het verlaten doel binnen. 1-1. Na rust zou SW echter opnieuw toeslaan. Handig omzeilde verdedi ger Den Tuinder de buitenspelval door zelf door te gaan. waama doel man Gerards machteloos stond te gen zijn strakke schot, 2-1. Toen pas besefte MW dat het wel eens fout kon gaan. Met Kerstges voor Qua den en Kowalik voor Van Berlop kozen de Limburgers in de slotfase voor pressie voetbal. SW. aan het eind van zijn krachten, moest terug. Toen Smeets door Lacroix in een gunstige positie was gemanoeu vreerd. haalden twee Schiedamse verdedigers hem wat onhandig naar het gras. Vanaf elf meter maakte Smeets zelf geen fout, 2-2. Van Dij ken toonde Den Tuinder het geel nadat hij de op de grond liggende Dijkstra wat te hardhandig had be jegend. SW-MW 2-2 - 20 Mulder 1-0. 34 Smeets 1-1.65 Deri Tuinder 2-1,71 Smeets (strafschopi 2-2 Scheidsrechter Van Dijken. Toeschouwers 5000 Gele kaart voor Den Tuinder van SW SW: Van Noortwijk. Corver, Van Dijk. Steen bergen. Den Tuinder. Kreft, Mulder iMerrelaari. De Haan. Hoogmoed. Peltsman (Van der Vlisti. Huygen MW Gerards Webb. Hulshoff. Lacroix. Schrij- nemakers. Vosmaer. Dijkstra. Quaden iKerst gensi, WilJnch. Smeets. Van Berlo Kowaliki UTRECHT - De FBO (federatie betaald voetbal organisaties) heeft zaterdag tijdens haar buitengewone algemene ledenvergadering in Utrecht de kandidaten van de clubs in het betaalde voetbal voor het nieuw te vormen bestuur betaald voetbal van de KNVB gekozen. Mr. Jacques Hogewoning, reeds voorzit ter van het zittend sectie-bestuur betaald voetbal, zal opnieuw als voorzitter kandidaat gesteld wor den. Voor de vier overige door de clubs in te nemen bestuurszetels zullen mr. Max Tripels. Herman Choufoer. Leo van der Kroft en Ton Zwikstra kandidaat zijn. Mansveld ROTTERDAM Aad Mansveld, de lange tijd geblesseerde libero van Feyenoord, heeft zaterdag in het C- team van Feyenoord, dat vriend schappelijk tegen FC Vlaardingen speelde een geslaagde rentree ge maakt. Mansveld speelde de volle negentig minuten in de Kuip, waar 5000 toeschouwers aanwezig waren. Na rust scoorde hij eenmaal. Het C- team van Feyenoord won de wed strijd tegen FC Vlaardingen met 5-0. Schorsing BERN De strafcommissie van de Europese voetbal unie (UEFA) heeft Stefan Pavlov van Levski Spartak voor bijna drie jaar geschorst. De Bulgaar mag tot 31 juli 1980 niet uitkomen in wedstrijden van de UEFA voor zowel club- als landen teams. De UEFA heeft deze zware straf opgelegd wegens het „uiterma te beledigende optreden yan Pavlov tegen een van de grensrechters na de ontmoeting Levski Spartak Ajax, die woensdag voor de tweede ronde van de Europese voetbalbe ker voor landskampioenen in Sofia werd gespeeld. Hrlaw«4 S^rt-SC Cambuur 14 (64) - 54 Bur henne l n Scheidsrechter Bakker Toeschou wer* 2200 Geel HrrarUt-D* Graafiehap 2-1 <#-l> - 22 OernUen O i 68 Lempers I I «3 Prys 2 I Scheidsrechter Weliinra Toeschouwers 6100 FHC-rr.C /«oiu 1-2 (44) - «3 Jans 0-1 76 IJzerman 0-2. 90 Enfbersen 12 Scheidsrechter Var F'.lekerven Toeschouwers 9600 Oeel Is rael 'PEC' DUSSELDORP - FC Kaiserslau tem heeft voorlopig een stap terug moeten doen. Op eigen terrein leed de lijstaanvoerder van de Bundesli- ga een ondubbelzinnige nederlaag van 0-4 tegen middenmoter VFB Stuttgart. Bij de rust stonden de bezoekers al met 3-0 voor. Kaisers- lautern werd door twee clubs gepas seerd op de ranglijst. Schalke '04 keerde terug op de eerste positie door een overwinning van 3-1 op VFL Bochum. Ook FC Köln, dat uit met 2-1 zegevierde over MSV Duis burg, wipte over Kaiserslautem heen. Schalke heeft nu 17 punten uit 12 wedstrijden. Daarna volgen tel kens op één punt afstand FC Köln en Kaiserslautem. De clubs, die in de gevarenzone ver keren. leden alle een nederlaag. Voor 1860 München was de 0-1 tegen For- tuna Düsseldorf al het tiende verlies in twaalf duels. Met twee punten is de positie van de tweede clubs uit München al bijna hopeloos te noe men. VFL Bochum en Werder Bre men (respectievelijk nederlagen van 1-3 tegen Schalke en 0-2 tegen Her- tha BSC) bezitten zes punten meer. St Pauli (2-5 bij Eintracht Frank furt) kan bogen op negen punten. Naast het verlies van Kaiserslautem viel de nederlaag van Hamburger SV op eigen terrein op. Het ts de „week van de waarheid" voor de Europa- Cuphouder geworden. Zowel Ander- lecht als FC Saarbrücken vertrok ken uit het Volksparkstadion met winst Beide malen werd het 2-1. HSV is nog slechts een karikatuur van de ploeg, die in mei in Amster dam de Europese beker voor beker winnaars greep door Anderlecht in de finale met 2-0 terug te wijzen. Er was in Hamburg slechts één woord op zijn plaats voor de kwaliteit van het spel van de thuisclub: trooste loos ,De ploeg heeft de nederlaag tegen Anderlecht zowel lichamelijk als geestelijk nog niet verwerktal dus trainer Rudi Gutendorf. „Bij en kele spelers waren duidelijk sympto men van een depressieve instelling te zien". Voor de komende uitwed strijd tegen Schalke '04 wil Guten dorf zijn team in alle rust tot zichzelf laten komen. Hij deed een beroep op de plaatselijke pers: „De jongens verdienen geen hoon. Het zou een negatief effect hebben als u ze nu de grond in zou boren". Borussia Mönchengladbach-FC Bayem Mün chen 24, Hamburger SV- l FC Saarbrücken 1- 2 FC Schalke 04-VfL Bochum 3-1. 1 FC Kal- serslaulem-VfB Stutlgart 0-4. Eintracht Frank furt-FC SI Pauli 5-2. 1860 Münohen-Fortuna Düsseldorf 0-1 MSV Duisburg-1 FC KoiJln 1-2. Hertha B8C Berlin-Werder Bremen 24. Borus sia Dortmund-Eintracht Braunschwelgg 24 Dé Mand I FC Schalke. 2 FC Köln. 3 FC Kaiserslautem 4 Eintracht Frankfurt. 5. Ein tracht Braunschweig LONDEN Nieuwkomer Notting ham Forest blijft de gevestigde voetbal-elite van de Engelse eerste divisie verrassen Terwijl de Fores ters de volle winst grepen in de uitwedstrijd tegen Queens Park Rangers, verloren de twee belang rijkste belagers van de onverwachte koploper punten. Liverpool wist zijn verlies te beperken tot één punt. maar het doelpuntloze gelijkspel te gen stadgenoot Everton zorgde er wel voor dat de Europese bekerhou der nu twee punten achterstaat op Nottingham Forest. Ook Manches ter City zag zijn positie aanzienlijk verslechteren door de nederlaag van 0-2 tegen Wolverhampton Wander ers. op eigen veld nog wel. Het succes van Nottingham Forest in Londen tegen Queens Park Ran gers was vooral te danken aan het optreden van Forestrdoelman Peter Shilton. Hij wist met een aantal uitstekende reddingen in de eerste helft een achterstand voor Notting ham te voorkomen. Na rust zorgden Ian Bowyer en Kenny Burns ervoor dat de beide punten naar Notting ham Forest gingen. Wanhopig heeft Liverpool in de plaatselijke derby tegen Everton ge probeerd een doelpunt te forceren. Kennedy schoot eenmaal tegen de lat en zag een andere doelpoging door een Everton-verdediger van de lijn gehaald worden Hoe groot het Liverpool-overwicht ook was, in de stand kwam geen wijziging. Voor de twee ploegen uit Manches ter was het een slechte dag Zowel United als City verloren Het dertien maanden oude ongeslagen thuisre- acceptabel. De gemeente stelt name lijk de voorwaarde dat Excelsior het betaalde voetbal in een stichting on derbrengt en de amateurs loskop pelt. „Voor ons", zo stelt voorzitter Bontenbal, „zou zo'n splitsing de doodssteek zijn. Zo'n stichting zou niet alleen de huidige schulden van de vereniging op zich krijgen, maar' ook de verantwoordelijkheid hebben de nieuwe lening af te lossen. Dan sterft het betaalde voetbal bij Excel sior af, maar dan moeten onze ama teurs als vierdeklassers een dergelijk complex gaan onderhouden. Dat is financieel niet op te brengen". t MADRID Sparta is in de vriend schappelijke wedstrijd tegen Real Madrid kansloos ten onder gegaan: 4-1. Belangwekkender dan deze uit slag was het feit, dat een Nederland se club in het Bernabeustadion duelleerde zonder dat er Europa Cupbelangen op het spel stonden. In de beginperiode van het Nederland se betaalde voetbal genoot het toen roemrijke Fortuna '54 eveneens de eer het tegen de Koninklijke te mo gen opnemen. De Madrilenen waren niet onder de indruk van dit „historische" gebeu ren. Er bevonden zich slechts tien duizend mensen in het stadion, dat plaats biedt voor 125.000 toeschou wers. Bovendien had meer dan de helft gratis toegang, omdat het le den van Real Madrid betrof. De thuisclub won moeiteloos van de Nederlandse nummer twee,die vol gens de Spaanse pers maar matig met talenten is bedeeld. „Een harde verdediging, een middelmatig mid denveld en een slappe aanval", stond er in de kranten. Van Zoest redde de eer, toen het al 4-0 stond. Telstar heeft zondag in La Louviere (België) voor 3000 toeschouwers de vriendschappelijke wedstrijd tegen La Louviere met 0-1 verloren. Des- marmels maakte na een kwartier het doelpunt. NAC uit Breda heeft in een vriend schappelijke wedstrijd in Waregem de plaatselijke vereniging uit de eer ste Belgische afdeling met 3-1 ver slagen. Bij rust was de stand 1-1. Quaars opende de score voor de Bredanaars, Verhouten scoorde te gen. Na rust liep NAC definitief uit via doelpunten van Brouwers en Van der Ent. Er waren 1300 toe schouwers in Waregem. FC Antwerp Haarlem 3-1 (1-1) Voor FC Antwerp scoorden: Caers, Steijaart en Anderson. Voor Haar lem: Melgers. Toeschouwers: 2500. Kortrijk - PSV 3-5 Voor PSV scoorden: Deacy (4) en Willy van de Kerkhof. (ADVERTENTIE) voorde malen56-76 251-263 Uw komplete garderobe bij outsize manshops Amsterdam Singel487 (bijdeMunt) tel.020-221436 óók in Rotterdam en Arnhem SAO PAULO - Betty Stöve de finale bereikt van het inten nale damestennistoernooi in Paulo. De als tweede geplaatst* derlandse versloeg in de halve strijd Kerry Reid uit Australif 6-4. 3-6 en 6-1. In de finale ont Betty Stöve de Amerikaanse Jean King die in twee sets Di Fromholtz (Australië) uitschak De Zweed Björn Borg heeft zofr het internationale tennistoerno - Barcelona gewonnen door in de le de Spanjaard Manuel Orantt verslaan (6-2, 7-5, 6-2). Om de te bereiken had Borg eerder Amerikaan Eddie Dibbs versl|e terwijl Orantes via Fibak de strijd bereikte. Het tennistoeii om de open Australische mi kampioenschappen is gewo door de Amerikaan Jimmy Coniie In de finale stond hij tegenovi veteraan Ken Rosewall die ove4»a kele dagen de voor een proftennis respectabele leeftijd van 43 berfia Wanneer de oudgediende Ausijai sche tennisser er in was geslaagi U zijn bijna twintig jaar jongere tejdf stander te verslaan dan was de r1 verrassingen compleet geweest I de halve finale versloeg Rose d' namelijk de als tweede geplai k Amerikaan Vitas Gerulaitis me t en 6-4, maar hij moest tijden E eindstrijd toch zijn meerden Connors erkennen (7-5, 6-4 en De Argentijn Guillermo Vilas is ei naar geworden van het tennis- P nooi in Buenos Aires. Hij vers'B vrijdagavond in de finale de j' meen Ilie Nastase met 2-6,7-6 en ROTTERDAM De poging Fred Rompelberg om het wereldi record achter handelsmotoren binnenbanen te verbeteren, dat 69 kilometer en 741 meter sindf® september 1976 op naam staat de Italiaan Pietro Algeri, is in sportpaleis Ahoy op een misluk* uitgelopen. De Nederlandse kan oen bij de stayers deed achter gafj maker Noppie Koch zelfs twee gingen. De eerste aanval op het uurrec van Algeri brak de Maastrichten c, al na 18 rondjes van 200 meter Rompelberg was op dat moment i per drie minuten aan de gang. was nog niet goed ingespeeld manoeuvres van zijn gangmal Bij zijn tweede poging deed 1 wat rustiger aan. Hij reed iets zamer, maar het leek toch bete gaan. per 5 Jcilometer liep Roro J beg een seconde uit op het schier De winst bedroeg drie seconden a hij na 15 kilometer, zo'n 75 ror^t toch weer afstapte en (voorlopi jacht op het record staakte. Dit g kreeg hij last van zuurstofget nC Rompelberg kwam niet, zoals da t zijn tweede adem". Door de aa 0 zigheid van zo'n 5.000 toeschoui r was er ondanks ingeschakelde l0 zuigers te weinig zuurstof. ,jj Sjaak Pieters i het sportpaleis Ahoy Nederli kampioen omnium amateurs ge den. Op de tweede plaats in de st5 om de door Ponsteen niet verdef1 de titel eindigde Ger Slot. AMSTERDAM De Nederlai Schaatstrainers Vereniging (NSl die ruim tweehonderd leden I heeft een oproep gedaan aan de derlandse trainers om niet aanwi te zijn bij de wedstrijden om IJsselcup die half november in venter gehouden zullen worden, reden hiervoor is dat er volgeni NSTV niet te praten valt met Koninklijke Nederlandse Sch Bond (KNSB) over het te voi technische beleid. Vooral de bei 'j ming van de heer Kloosterboer 'I bondscoach heeft nogal wat stand opgeroepen. cord van Manchester City werd za terdag vernietigd door Wolverhamp ton Wanderers, dat zich niets aan trok van de grote City-reputatie en de thuisclub wegspeelde. Via twee .doelpunten van John Richards kwam de eindstand van 0-2 op het bord. Manchester United lijkt geheel van slag af te zijn. Na de nederlaag van 0-4 tegen FC Porto in de tweede ronde van het Europese bekertoer nooi voor bekerwinnaars van afgelo pen woensdag ging United in de uitwedstrijd tegen West Bromwich Albion met dezelfde cijfers ten on der. West Bromwich Albion rukte door deze overwinning op naar de derde plaats van de ranglijst met drie punten achterstand op Notting ham Forest. Voor West Bromwich scoorden zaterdag David Cross (2x), John Wile en Laurie Cunnungham. Birmingham City-Derby County 3-1. Bristol Ci ty-Arsenal 0-2, Coventry City-Ipswich Town 1-1, Liverpool-Everton 0-0. Manchester City-Wolver- hampton Wanderers 0-2, Middlesbrough-Leeds United 2-1. Newcastle United-Cheisea 14. No- wich-Lelcester City 2-0. Queen's Park Rangers- Nottingham Forest 0-2, West Bromwich Albion- Manchester United 44. West Ham United-AstOD Villa 2-2 SCHOTLAND Ayr Untted-Partlck Thistle 1-2. Clydebank-St Mlrren 2-2. Dundee United-Celtic 1-2. Mother- well-Hlbemian 14. Rangers-Aberdeen 3-1. BULGARUE Akademlk Sofia-SUven 2-4. ZSKA Spartak-Lo- komouv Plovdiv 14. Marek-Levski Spartak 14. Trakiya-81avla 14. Beroe-Chernoraorets 2-0. Botev-Akademik Svishtov 14. CSKA-Pirin 4-0. LokomoUv Solla-Chemo More 14 LAUSANNE Ruim een week voor de sluitingsdatum is er op het hoofdkwartier van het In ternationale Olympische Co mité in Lausanne zowel voor de Olympische Zomerspelen als voor de Winterspelen in 1984 nog slechts één kandidaat be kend. Los Angeles heeft zich kandidaat gesteld voor het sportevenement in de zomer, Saporro is bereid de Winterspe len na 1972 nog een keer in huis te halen. Tot 31 oktober kunnen zich nog kandidaten opgeven. De kans bestaat dat zich voor de Winterspelen ook nog Tsje- choslowakije (Tatra), een con sortium van Zweedse steden en Frankrijk (Chamonix) zullen melden. Het IOC zal in mei 1978 tijdens een congres in At hene een beslissing nemen over de huisvesting van de Olympische festijnen. Enkele officials verklaarden in L sanne, waar het uit negen perso bestaande bestuur bijeen is, dat*^ Angeles niet automatisch de ZoB spelen krijgt toegewezen als er i andere kandidaat is. Indien de J bieding van de Amerikaanse f niet naar de zin is van het IOC staat de mogelijkheid dat and steden alsnog een mogelijkheid k fJ gen zich te melden. Inmiddels staan de vertegenwM gers van de Eurovisie, de Oost pese televisie, en de organisat van de Winterspelen van 198 Lake Placid verder van elkaar af i ooit. De situatie schijnt nog 1 ernstiger te zijn dan een rapport, op 11 oktober verscheen, liet df schemeren. De organisatoren ver! gen een bedrag van 9 10 mil* dollar.de televisiemaatschapp willen niet meer dan 1,2 miljoen lar op tafel leggen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10