Samenwerking van Delftse ziekenhuizen noodzakelijk -D Grafiek in Haagse Kunstkring Onverwachte daling van werkloosheid provincie VerzorgingshuisTransvaal' geopend Staatssecretaris wil „overbedding" terugdringen „Geen paniek over voortgang woningbouw in Nieuw-Waldeck" Jeu de boules op NS-station Volgend jaar begin bouw Schipluidens Rozemarijn Rioleringen Wateringen volgend jaar aangepakt Vijf jaar straf voor moordaanslag Lage huren voor Herenpad Delft GS horen bezwaren tegen plan Haaswijk Koepel WOENSDAG 12 OKTOBER 1977 REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet DELFT „samenwerking tussen ziekenhuizen in mijns inziens noodzakelijk om de problemen die een zo goed mogelijke en economisch verantwoorde gezondheidszorg nu eenmaal met zich meebrengt, het hoofd te kunnen bieden." Aldus gistermiddag staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid in een rede ter gelegenheid van het 725-jarig bestaan van het Oude- en Nieuwe Gasthuis in Delft. De staatssecretaris hield zijn toe hoorders voor dat het beddenge- bruik in de algemene ziekenhuizen in Nederland zich in dalende lijn beweegt Hij sprak de verwachting uit wijzend op de toenemende ver korting van de gemiddelde verpleeg- duur. dat deze daling zijn eingpunt nog niet bereikt heelt Daarbij voeg- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Voorzitter Fr. M M van Eijk van de Haagse katholieke woningbouwvere niging „Verbetering zij ons streven" vindt dat er geen en kele reden is om paniek te ma ken over de voortgang van de woningbouw in Nieuw Wal deck. Bezuidenhout en Kor- tenbos Van Eijk gelooft niet dat de finan ciële onzekerheid rond de bouw van parkeergarages in de nieuwe wijken stremmend zal werken Met die fi nanciële onzekerheid wordt gedoeld op het nog steeds ontbreken van een rijkssubsidieregeling voor de aanleg van parkeergarages in nieuwe woon wijken In Haagse bestuurlijke krin gen ontstond enige tijd geleden eni ge onrust over het uitblijven van een dergelijke regeling, omdat parkeer garages een pure noodzaak zijn in de nieuwe wijken waar erg compact wordt gebouwd Staatssecretaris Schaefer heeft met betrekking tot het overdekt parkeren in deze gebie den concrete toezeggingen gedaan", zei de heer Van Eijk deze week op een ledenvergadering van de wo ningbouwvereniging geruststellend „Feestelijk" Zijn toespraak had een feestelijk tintje in verband met het 70-jarig bestaan van de katholieke woning bouwvereniging. Toen Van Eijk ech ter de voortgang van de stadsver nieuwing in zijn rede aansneed zei hij weinig „feestelijks" te kunnen meedelen De voorzitter toonde zich teleurgesteld over het feit dat er in de eerste woningen van Nieuw Wald eck maar zo weinig mensen uit de stadsvernieuwingswij ken terecht komen De heer Van Eijk reageerde lel op het verwijt van enkele Haagse PvdA-raadsleden dat de woning bouwverenigingen geen medewer king zouden verdienen om mensen uit de oude stadsvernieuwingswij- ken naar Nieuw Waldeck te laten verhuizen Hij noemde dit „kwalijke berichten" en sprak van „goedkoop stemming kweken". Van een onzer verslaggevers DEN HAAO Personeelsle den van de Nederlandse Sj>oor- wegen in Den Haag willen een Jeu de boulesbaan op het stati on Holland Spoor De sport- en ontspanningsvereniging heeft een verzoek voor een dergelij ke baan gedeponeerd bij de Haagse staf van de NS Het spel van de collega's van de Franse SNCF zou gespeeld kunnen worden op de voorma lige sporen van de Zuid-Hol landse Elektrische Maatschap pij. het vroegere vertrekpunt van de trein naar Rotterdam Hofplein De directie staat niét afwijzend tegenover de aanleg van de jeu de boulesbaan. maar wijst op een aantal bouwplannen op dit gedeelte van het perron die de vrije tijdsbesteding van de perso neelsleden in de weg zouden kunnen staan de hij nog het streven om het aantal opnamen, wat nu nog iets toeneemt, terug te dringen door verschuiving van werkzaamhden naar de polikli niek en de eerstelijns gezondheids zorg. „Ook Delft lijkt te kampen met een zekere overbedding en zal zijn bij drage moeten leveren aan het terug dringen hiervan", aldus de staatsse cretaris. Delft heeft met het Protes tants Christelijk Bethelziekenhuis. het gemeentelijke Oude- en Nieuwe Gasthuis en het katholiek St Hippo- lytusziekenhuis een capaciteit van 1042 bedden. De drie ziekenuizen werken al enige tijd samen binnen de Stichting Samenwerking Delftse Ziekenhuizen iSSDZi. De stichting heeft een apart gebouw, gelegen in de buurt van de drie ziekenhuizen, waardoor een ieder kan beschikken over een grote centrale apotheek. Daarnaast zijn er centrale afdeling voor bacteriologie, klinische chemie en pathologische anatomie De staatssecretaris noemde dit „een goede aanzet" Hij is er van over tuigd dat. als zijn gedachten door de drie ziekenhuizen worden gedeeld, er binnen korte tijd een gezamenlijke aanpak kan de kwestie van overbed ding onderling worden geregeld, zo meende de staatssecretaris. De plannen om te komen tot een verregaande bestuurlijke eenwor ding van de drie ziekenhuizen zijn overigens in een vergevorderde sta dium. Directeur Sloof van het OUde- en Nieuwe Gasthuis deelde gisteren mee dat de besturen van de drie ziekenhuizen zich momenteel buigen over de plannen voor de oprichting van een afzonderlijke stichting Het is de bedoeling dat deze Reinier de Graaf-stichting een aantal bevoegd heden van deze ziekenhuizen over neemt. De overkoepelende stichting zal het beleid gaan bepalen wat be treft wijzigingen in specialismen, verahdering van beddentallen en meerjarenplannen. KORT NIEUWS Van een onzer verslaggevers SCHIPLUIDEN De bouw van 250 woningen in de nieuwe wijk Rozemarijn te Schipluiden zal in 1978 toch echt beginnen. B en W van de Zuidhollandse gemeente kondigen dit aan in hun begroting voor volgend jaar De bouw aan de noordkant van het dorp betekent dat er na lange tijd weer reële mogelijkheden ontstaan om aan de grote vraag naar (vooral sociale) woningen te kunnen voldoen, aldus b. en w. in de aanbiedingsbrief. Binnen kort zullen Schipluidenaren hun woonwensen via een enquête kenbaar kunnen maken. Uit de begroting blijkt dat de gemeentelijke belastingen over het algemeen met vijf procent omhoog gaan (de landelijk voorgeschreven trend) Uitzon deringen vormen het rioolrecht, dat met 25 tot 33 procent stijgt (al door de gemeenteraad goedgekeurd) en de hondenbelasting, die een tientje duurder wordt Omdat Schipluiden nogal wat op z n wensenlijstje heeft staan, wordt nu al gewaarschuwd voor zware lasten in het volgende begrotingsjaar (1979) en voor aanzienlijke verhoging van de onroerend goedbelasting. Verlangens van Schipluiden zijn een Dorpshuis van 3 miljoen gulden (eind deze maand beslist de gemeenteraad over het beschikbaar stellen van het krediet), een politiepost in woonkern Den Hoorn, een sportzaal (voor gymnastiek, bibliotheek en ontmoetingsruimte), een kleedlokaal op het sportveldencomplex, een peuterspeelzaal, een tennisbanencomplex, de res tauratie van voetgangersbruggen en een nieuwe ambtswoning voor de burgemeester. Een nieuw gebouw moet ook gerealiseerd worden voor de openbare nutsbedrijven, zodat de brandweer een onderkomen krijgt en ruimte wordt gevonden voor het archief van het secretarie. Schipluiden moet komend jaar aanzienlijk meer geld uitgeven voor het kleuteronderwijs ten gevolge van de bouw van de christelijke kleuterschool en voor een extra kracht voor bouw- en woningtoezicht. De gemeenteraad van Schipluiden debateert 25 oktober en 22 november over de begroting. Van een onzer verslaggevers WATERINGEN Het rioolstelsel van Wateringen gaat komend jaar voor een groot deel in de revisie Het gemeentebestuur heeft 1.3 miljoen gulden uitgetrokken om de riolering te verbeteren of de capaciteit te vc ;roten. De herziening van het rioleringsstelsel maakt deel uit van een totaal plan van rioleringswerkzaamheden, dat drie miljoen gulden kost. Wateringen, dat voor 1978 een sluitende begroting wist te creëren zonder daarvoor de gemeentelijke belastingen met meer dan de gebruikelijke vijf procent te verhogen, trekt in 1978 een ton uit om de restauratie van het sociaal cultureel centrum de Hofboerderij voor te bereiden. De restauratie zelf wordt geraamd op acht ton en zal in 1979 uitgevoerd moeten worden Aanzienlijke uitgaven, die Wateringen in het investeringsplan 1978-1982 al had aangestipt en die komend jaar ook werkelijk een feit worden, zijn de vier ton. die de gemeente bijdraagt m de bouw van een sporthal voor de sportvereniging Quintus (de hal zal in totaal ongeveer anderhalf miljoen 'gaan kostem en de bouw van een gymnastieklokaal voorde openbare lagere school, die tegelijkertijd een sociaal-cultureel steunpunt zal vormen In de memorie van toelichting wijdt Wateringen nauwelijks vijf regels aan de discussie over de vraag of Wateringen de nieuwe „bouwlokatie" voor Den Haag moet worden. Wateringen ziet in de strijd geen nieuwe gezichtspunten en wacht af wat Provinctale Staten volgend jaar met het bestemmingsplan voor Zuid-Holland-West zullen doen. Deze woorden sprak wethouder H. F. Happel (Maatschappelijk Welzijn en Volksgezindheid) gistermiddag tij dens de officiële opening van het tehuis aan de Haagse Natalstraat. Dit betekent dat er binnen negen maanden zo'n 600 verzorgingsplaat sen in Den Haag zijn bijgekomen. Voor honderden van onze oudere medeburgers, die uit ervaring weten, wat een tekort aan verzorgingshui zen betekent, een verheugend feit. Voor de Algemene Haagse stichting voor verzorging en verpleging in te huizen is „Transvaal" reeds het acht ste verzorgingshuis, dat de stichting exploiteert. Voor de totstandkoming van het te huis is nauw overleg gevoerd met de wijkbewoners, die via een enquête hebben uitgemaakt wat er gebouwd mocht worden. Het resultaat is er dan ook naar: de buitenkant past volkomen in het patroon van de buurt, terwijl de binnenkant zeer fraai is ingericht. Het tehuis huisvest 103 bewoners, waarvan 60 procent wijkbewoners. 30 procent uit andere wijken en 10 procent patiënten ait verpleeghuizen van de stichting of uit andere verpleeghuizen. Inmiddels is reeds een voorlopige bewonerscommissie in het leven ge- DEN HAAG De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 40-jarige Turk A. K. uit die stad veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. De man loste in november van het vorig jaar in Schiedam enkele schoten op een ex-vriend. A. K verdacht hem ervan een verhouding met zijn vrouw te hebben. De schoten troffen geen doel. De officier van justitie eiste veertien dagen geleden zeven jaar gevange nisstraf. Cijfers over september DEN HAAG (ANP) Het aantal werklozen in de provincie Zuid- Holland is geheel tegen de verwachting in de afgelopen maand gedaald. In deze tijd van het jaar is het „nor maal" dat het aantal werklozen stijgt, vooral ook omdat per 1 okto ber de schoolverlaters voor een uit kering in aanmerking komen en zich bij het arbeidsbureau als werklozen in lateh schrijven. Desondanks is de daling juist in de tweede helft van september ingezet, zo deelde hoofd inspecteur-directeur J. L. Westhoff voor de Arbeidsvoorziening in Zuid- Holland gistermiddag mee op de maandelijkse persconferentie. Waar de vermindering van de werk loosheid aan te danken is kon de heer Westhoff niet precies zeggen. „Mogelijk hebben de subsidiemaat regelen van de overheid positief ge werkt. Ook het goede weer van de afgelopen weken kan gezorgd heb ben voor een stuk werkgelegenheid, met name in de bouw." Overigens had de hoofdinspecteur-directeur niet de indruk dat de daling zich de komende maanden zal voortzetten. „We gaan een vanouds moeilijk sei zoen tegemoet wat bijna zeker zal leiden tot een stijging van het aantal werklozen." aldus de heer Westhoff. die de vermindering van de werkge legenheid in de horeca als voorbeeld noemde. De positieve ontwikkelingen op de Zuidhollandse arbeidsmarkt gelden overigens uitsluitend de mannelijke beroepsbevolking. „Voor vrouwelij ke werknemers is de situatie er niet beter op geworden. Vooral meisjes die een eenvoudige kantoorbaan zoeken, zullen moeite hebben aan de slag te komen." aldus de heer West hoff. Hij wees er op dat de vraag naar vrouwelijk personeel momenteel een kwart hoger ligt dan vorig jaar De vraag naar mannelijke werkkrach ten is ook beduidend hoger dan vorig jaar Voor de regio's Den Haag en Leiden ligt de situatie ongeveer het zelfde als voor de provincie. Met name de bouw. de metaal en de visserij laten zich gunstig aanzien Uit de maandelijkse cijfers van de regio Den Haag blijkt dat er voor iedere ervaren timmerman vijf ba nen klaar liggen. Met name voor vrouwen met een lagere beroepsop leiding en ongeschoolde mannen blijft het moeilijk een baan te vinden. Van onze correspondent DELFT De huren van de nieuw te bouwen woningen in het Delftse stadsvernieuwingsgebied Herenpad zijn deze week bekend gemaakt Een eengezinswoning in dit gebied gaat aan kale huur een bedrag van 306 gulden per maand kosten Voor dit stadsvernieuwingsgebied heeft de gemeente Delft bij het ministerie van volkshuisvesting een subsidie aangevraagd m het kader van de „Goed en Ooedkoopregeling" In middels heeft de commissie voor stadsontwikkeling een krediet goed gekeurd dat nodig is om de nieuw bouw in de Mijnbouwstraat als wis selwoningen voor het genoemde ge bied te gebruiken Dit plan moet echter nog worden goedgekeurd door het ministerie omdat het njk de meerkosten voor haar rekening moet nemen Nu de gemeente de huren voor het Herenpad bekend heeft kunnen ma ken is het overleg met de bewoners organisatie in dat gebied weer op gang gekomen Zrs kunstenaars exposeren deie maand in de Haagse Kunstkring aan de Denneweg 64 in Den Haag met grafieken. Herken van Herman Berserik. Paul Citroen. Peter ten Hoorn. Hans de Jong, Gerard Lutz en Sees Vlag zijn tot 23 oktnher van maandag tot en met zaterdag van 10 tot 16 uur te bekijken. De expositie „Grafiek in Wording" wordt door de llaagve Kunstkring georganiseerd ter gelegenheid van de presentatie van de map Grafiek. Van de zes kunstenaars zijn voorstudies, werktuigen en materialen voor het maken van grafiek, verschillende staten van een prent, voorwerpen die op verschillende prenten voorkomen en sfeerverwant werk in andere technieken tentoonge steld. Bijgaande prent is een zeefdruk van de Koninklijke Schouwburg, vervaardigd door Sees Vlag. CDA-ALPHEN Het CDA in Alphen aan den Rijn houdt donder dag 13 oktober om 20 uur een leden vergadering in gebouw Nabij. Van Lennepstraat/hoek Nic. Beetsstraat. Er is gelegenheid tot discussie met de CDA-raadsleden. FIETSPADENPLAN Donder dag 13 oktober wordt om 20 uur een inspraakbijeenkomst in het Zoeter- meerse gemeentehuis gehouden over het gemeentelijk (brom)fiets- padenplan. De in oprichting zijnde afdeling van de ENWB (Eerste Enige Echte Nederlandse Wielrijders Bond) heeft de bijeenkomst voorbe reid. Tijdens de bijeenkomst zullen de knelpunten geïnventariseerd worden, die ca (brom)fietser op zijn tocht door Zoetermeer kan tegenko men. Ook wordt een wensenlijst van de aanwezege fietsliefhebbers op gesteld. ORGELCONCERT - Piet van Amstel bespeelt donderdag 13 okto ber om 20.15 uur het orgel van de Oude Kerk in Delft. Het programma van dit gratis concert bevat werken van C. Ph E Bach. Oley, Kittel, Rinck, Rheinberger en Guilmant. WIL DE RU - Mevrouw Wil de Ru-Schouten, redactrice van Her vormd Nederland, spreekt donder dag 13 oktober van 5 vóór 1 tot 10 over 1 in de pauzebijeenkomst in de Kloosterkerk aan het Lange Voor hout in Den Haag. Gerard Akker huis bespeelt het orgel. RECITAL De Britse bariton Hoefkade DEN HAAG - De Bond van ders en Woningzoekenden in Haag overweegt juridische sti te ondernemen tegen de woi bouwvereniging 's-Gravenhage.j BHW-comité. afdeling Schil wijk. vreest dat het tekort v woningbouwvereniging (270.0f den) bij de bouw van het coi Hoef kade-Koningstraat- J acob Catsstraat afgewenteld wordt bewoners. Daarom weigeren 3: zinnen de per 1 juli aangekondL verhoging van de servicekoi1/1 Volgens het BHW-comité heef woningbouwvereniging nog st 11: niet voldaan aan de afspraak ii u huurcontract om jaarlijks een kening van de servicekosten te[ strekken. ai Het nieuwe verzorgingshuis „Transvaal" staat midden in de buurt. Voor de mensen, die hun leven lang in de Transvaalwijk hebben gewoond, een ideale plek om hun „laatste levensdagen te slijten". Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG Na Zuiderpark, Duinrust en Royal is Transvaal het vierde nieuwgebouwde verzorgingshuis, dat ik binnen negen maanden mag openen". roepen, die tot taak heeft de belan gen van de verzorging en het welzijn van de bewoners, waar nodig, te be vorderen en een goede leefsfeer in het tehuis te waarborgen. Deze be wonerscommissie. die tevens als „burg" tussen het bestuur en de di rectie van het tehuis en de bewoners fungeert, mocht gistermiddag een groot aantal geschenken in ont vangst nemen, die tot vermaak van de bewoners en tot verfraaiing van het tehuis dienen. PPC gaat akkoord Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Provinciale Pla nologische Commissie vindt de bouw van de Oegstgeester nieuw bouwwijk Haaswijk een juiste zaak. De PPC stelt dit in een rapport aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land. die volgende week donderdag 20 oktober een hoorzitting houden over het bestemmingsplan Haas wijk. Tegen het plan van de gemeente Oegstgeest zijn vier bezwaarschrif ten ingediend. De werkgroep Milieu zorg Oegstgeest vindt de bouw van Haaswijk overbodig, omdat er in de regio Leiden geen behoefte is en Oegstgeest geen bevolkingsgroei kent. Bovendien is er in de met Haaswijk te vergelijken Leidse Me- renwijk een leegstand van 237 wo ningen. De keuze van de bouwloca tie Haaswijk vindt de werkgroep verkeerd, omdat de woon-werkba- lans doorkruist wordt. Woningbouw in Haaswijk zal veel mensen uit Am sterdam en Den Haag aantrekken. Andere bezwaren uit Oegstgeest hebben betrekking op de invloed van de nieuwe wijk op het ver- keersnet. Het gemeentebestuur van Oegst geest heeft tegen de bezwaren inge bracht dat de eigen behoefte aan woningen niet onderschat mag wor den. de verkeersproblematiek goed bestudeerd is en woon-werkverkeer in het gebied niet meer plaatsgebon den moet worden bekeken. De Pro vinciale Planologische Commissie gelooft niet dat de te stichten woon wijk een te grote belasting voor de President Kennedylaan zal opleve ren. Bij de uitwerking van de plan nen is ook voldoende voorzien in het tot stand brengen van woonerven, meent de PPC, die het provinciaal bestuur adviseert aan het bestem mingsplan Haaswijk zijn goedkeu ring te verlenen. Waagebouw LEIDEN Het Waaggebouw in den krijgt centrale verwarming t-: het gebouw voor diverse activity31 in de sociale en culturele sfeei schikt te maken. De Culturele I 'v van Leiden heeft enige tijd gel 'S voorgesteld de Waag te gebru 1 voor tentoonstellingen, marktei neel-, dans- en muziekuitvoerin lezingen, cursussen en hoorzi et gen. Via een enquête is bekent n worden dat er voor gebruik va 111 Waag ruime belangstelling bes in Het gemeentebestuur onderst 01 de gedachten van de Culturele nf en vraagt de gemeenteraad dit k. opnieuw geld beschikbaar te st< voor voorzieningen aan het geb<jar jat De Uithof DEN HAAG De buitenbaan!: het Zuidhollands schaatscentpri De Uithof in Den Haag gaat ztn dag 14 oktober weer open. alpo temperatuur tenminste niet te 1 ,s: is. De schaatspret werd vorig door een half miljoen mensen oj or Uithof beleefd. Bij wijze van ex ment (in navolging van het WV duitse Grafrath) zal de baan op dag van 10 tot 16.30 uur coner open zijn om de lange rijen vo<*e: kassa's te vermijden. Bezoefea kaartjes worden niet meer verkcjai Tot de evenementen, die deze wilei op De Uithof plaats vinden, beh een kunstrijtoernooi (16 tot en 20 november), langebaanwed^i; den met onder andere Eric Heidlch december) en Holiday on Ice (lfn en met 18 december). Thomas Hemsley geeft donderdag 13 oktober in Diligentia een recital. Hij wordt aan de vleugel begeleid door Rudolf Jansen. De recital vindt plaats in de zangserie van de Union des amis du Bel Canto. Aanvang 20.15 uur. CNV-FORUM - Donderdag 13 oktober (20 uur) wordt in de Valken- boskerk aan de Loosduinsekade 359 te Den Haag een forumavond van CNV-districtsbestuurders en van districtsbestuurders van CNV-bon- den georganiseerd. Op deze avond worden alle actuele vragen (ook de conclusies van het Centraal Plan Burau) met de leden doorgesproken. NCBO-RIJSWIJK - De heer G. N. Steenkamp. werkzaam bij de af deling voorlichting van de gemeente Rijswijk, is voorzitter geworden van de Rijswijkse afdeling van de Neder landse Christelijke Bond van Over heidspersoneel (NCBO). Het secre tariaat van de afdeling is Petronella Voütestraat 217, Rijswijk, tel. 070- 931.329 GENEESKRACHTIGE PLAN TEN Donderdag 13 en vrijdag 14 oktober wordt er aan de Leidse uni versiteit een symposium gehouden over de mogelijkheden van het ge bruik van inheemse natuurproduk- ten als geneesmiddelen in de landen van de Derde Wereld Deskundigen uit ontwikkelingslanden en Neder land zullen samen proberen te ko men tot voorstellen om het gebruik van natuurstoffen in de ontwikke lingslanden te bevorderen en om de produk.de van als geneesmiddelen bruikbare stoffen uit planten te sti muleren. Populieren ZOETERMEER De populierrf*tg de Zoetermeerse wijk Buytenver de Layens, die vroeger dienst d< als windsingels rond de boomg|C| den om zo de vruchtbomen tegef wind beschermden, zullen hun schermende functie blijven veria len. De pere- en appelbomen wer u gekapt om plaats te maken moderne woningen, die nu besc En ting krijgen van de populieren, maal zouden jonge populieren tien jaar nodig hebben om de le, van de huidige bomen te verkri Windsingels worden gehandhaaj de buurt van de Multatulihovi Stijn Streuvelshove en de 1 Thijssenhove, maar ook ten n den van het wijkpark in Buj^ wegh de Leyens. waar een woiuQ bouwproject in aanbouw is. Woningbouw ln ie LEIDERDORP De gemeentel^ van Leiderdorp is akkoord geg met de bouwplannen voor 48] ningwetwoningen in de „Voort" en 30 woningen in de „Beupi schans". Dit laatste betreft een voor woningèn met totaal verblijfeenheden voor buitenlafh werknemers, waarvan de maar* lijkse huurprijs 90,50 per woonjoi heid gaat bedragen. De woningqdi de „Voorhof" zullen een gemiddi n huurprijs van 347,10 per woft gaan opbrengen. Wanneer mefc>: bouw begonnen kan worden isjh niet vastgesteld. Er wordt eersin: het Rijk aangeklopt voor geldel steun. Tennishal j| LEIDERDORP Het college va en w. van Leiderdorp heeft het y_ stel voor de bouw van een tennif aan de Hoogmadeseweg op aal den van de gemeenteraad terui nomen. In een extra raadsvergi ring, die nog deze maand gehoij_ zal worden, wordt dit voorstel nieuw besproken (O Begraafplaats SCHIPLUIDEN - Het gemee) bestuur van Schipluiden wil bintl kort de gemeenteraad een voote doen de algemene begraafplaat S| te breiden of een nieuwe begi p plaats te stichten nabij Hodenp Belasting VOORSCHOTEN - De gemee(' raadscommissie voor financiert bedrijven is het niet eens met voorstel van het Voorschotense lege van b. en w. alle gemeente^)' tarieven te verhogen met vijf cent en de hondenbelasting met procent. Met name de begraafi ten moeten niet verhoogd wor terwijl met de verhoging van de denbelasting het college maar r y wachten tot de behandeling va gemeentelijke begroting, aldufc, commissieleden. rp ii/ mi SCHEVENINGEN Inwoners Scheveningen-Dorp kunnen opl te termijn een enquête-formuli -t' de bus verwachten, waarin naar he mening wordt gevraagd over de te werpen voor een zwembad/spoi t aan de Seinpoststraat. De enqfcd is opgesteld door vertegenwo 't' gers van gemeente in samenwei 's met vertegenwoordigers van rr wijkgroeperingen. Komt er ui I enquête geen duidelijke voor voor éën van de ontwerpen voren, dan wordt er nog een a ne georganiseerd over dit probleei

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6