Help de dokter verzuipt nu op tv VARA-Visie: veel problemen tussen twee werelden 6) Brabantse humor van Toon Kortooms VRUDAG 7 OKTOBER 1977 RADIO EN TELEVISIE TV-COMMENTAAR door Ton Hydra Bijzondere film over Joods leven Als u zich vanavond gaat verdiepen In het leven van Oost-Europese Joden die zich aan het einde van de vorige eeuw In Amerika vestigden, zult u daaraan nog lang herinneringen bewaren. Over deze aan vernedering en vervolging ontkomen mensen krijgen we. dankzij de VARA. een zeer bijzondere lilm te zien. Hel ongewone is de hoge graad van authenticiteit. Alles in Hester Street genoemd naar een van de New Yorkse straten wear in 1896 een Jodenbuurt ontstond) lijkt volkomen echt Zelden zijn mensen uit het verleden mij zo nabij gekomen. Dit is temeer verbazingwekkend omdat deze rolprent niet een produkt is van een steenrijke en over veel ervaring beschikkende filmmaatschappij. Hester Street is eigenlijk het werk van één vrouw: Joan Miklln Silver. moeder van drie kinderen. Toen zij er vier Jaar geleden aan begon, had ze de nare ervaring achter de rug. dat de herschrijvers van Universal Pictures van een door haar aan deze maatschappij verkocht filmscenario niets heel hadden gelaten Geen enkele filmproducent zag brood in haar ideeén Door tegenwerking kan eenmens soms boven zichzelf uitstijgen. En dat was nu precies wat er met Joan Silver gebeurde. De film die zij in het hoofd had. ging zij zelf maken. Zij regisseerde haar spelers zo voortreffelijk dat de toeschouwer voortdurend het gevoel heeft de realiteit van tachtig Jaar terug te beleven. Joan Silver heeft een paar sterke pluspunten: haar scenario is gebaseerd op een verhaal van Abraham Kahan en ook zijzelf is Joods; kind van Russische emigranten. Het geworteld zijn in het Joodse leven is van voor tot achter in de film merkbaar. Mij zullen als niet-Jood wel veel details zijn ontgaan, maar ik heb er toch een heleboel „opgepakt" en er Intens van genoten. Het volstrekt unieke van dat leven binnen een Joodse gemeenschap is voor mijn gevoel fascinerend in beeld gebracht. Dat geldt zowel voor de uiterlijke facetten - het bonte wereldje in Hester Street - als ook in de tekening van de karakters en het meespelen van oeroude tradities. 'De vaak onder emigranten voorkomende problemen zijn geconcentreerd in één gezin en de directe omgeving. Dit bevorderd uiteraard de herkenbaarheid Kleermaker Jake overdrijft zijn aanpassing aan het Amerikaanse leven; hij wil meer Yank zijn dan de geboren Amerikaan. Daardoor vervreemdt hij van zijn drie Jaar later geémlgreerde vrouw Gitl. Zij wil zichzelf blijven, gehecht als zij is aan de traditie en de levensstijl van het oude land. Boeiend^worden de contrasten geaccentueerd door spelers die ik bij mijn weten nooit eerder heb gezien. Met het voor deze film zeer lage budget van nog geen miljoen gulden moet met groot idealisme en een bijzondere inzet zijn gewerkt. Anders zou Hester Street niet zijn geworden wat zij nu is. Bij de VARA gaat het ook in de eerste aflevering van de serie Klaverweide om een huwelijk. Een voorgenomen huwelijk, naar een idee van Kees Holierhoek. De schrijver groeit in het met eenvoudige middelen herkenbaar maken van situaties en gemoedsbewegingen. Leo Beyers en Kitty Janssen vormen een aanvaardbaar koppel op gevorderde leeftijd, maar zodra ook Jules Croisset in beeld komt. ontstaan sterke scenes. Opvallend in deze aflevering zijn voorts de bijrollen van Theo Versteeg als afgemeten ober en Mies Kohtiek als de in het verleden levende mevrouw Rasterhuis. Ondanks enkele zwakke plekken wist regisseur Nick van den Boeien Klaverweide tot een onderhoudend geheel te maken. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Een paar Nederlandse bioscoopfilms komen in het nieuwe televisieseizoen in aanmerking dm vertoond te worden voor televisie. Vanavond valt de eer te beurt aan de speelfilm van Nicolai van der Heyde naar het boek van Toon Kortooms, „Help de dokter verzuipt". Het gaat over een robuuste dorps dokter. gespeeld door Jules Croi- set. die verliefd wordt op de onder wijzeres. gespeeld door Martine Bijl Een tweede liefdesgeschiede nis speelt zich af tussen de corpu lente dorpsaannemer, gespeeld door Piet Bambergen. en de mooie zigeunerin, gespeeld door Wllleke van Ammelrooy. Ber Hulstng. filmrecensent van deze krant schreef bij de Dremière in februari 1974: „De dokter ver drinkt niet. Hij rijdt te water met zijn autootje en wacht gelaten tot ze hem op de kant trekken. Hij hoeft niet eens help te roepen. Iets naars kon er gewoon niet gebeuren in het oubollige genoegelijke Bra bantse dorpsleven van vroeger, dat vol grapjes voortrolde." „Regisseur Nikolai van der Heyde heeft wel gevoel voor zulke dorpsschetsen met humor en zijn cameraman de Zweed Jörgen Persson bewees in de film Angela al dat hij een Neder- Jules Croiset die de rol speelt van de innemende en stoere dorpsdokter in „Help de dokter verzuipt". zigeunerin die bij het 'baden heel wat vrijmoediger is dan zigeunerin nen mogen zijn. Piet Bambergen maakt van de dikke verliefde aan nemer een kostelijk komische fi guur". Mag deze lof vier jaar later nog van toepassing zijn smaak verandert soms snel dan wacht de televisiekijkers vanavond an derhalf uur aangename ontspan ning. lands landschap mooi kan ver werken. Jules Croiset is in de film de inne mend stoer doende, jongensachtige verlegen en verstrooide dokter. Martine Bijl is het mooie, zuivere, blonde onderwijzeresje, dat zo enig is met die enige kinderen. Ward de Ravet is een aardige, bezige pas toor met ironische mensenkennis. Willeke van Ammelrooy speelt de Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - Vanavond beleeft VARA-Visie, het nieu we informatieve televisiepro gramma waarin de actualitei tenrubriek Achter het Nieuws en de Ombudsman zijn ge bundeld. zijn première. VARA-Visie gaat van start na veel hindernissen die het pro gramma niet ten goede ko men. Veel tijd voor een serieu ze voorbereiding is er niet ge weest dankzij het gehakketak onder de medewerkers van de omroep. VARA-Visie is in het leven geroe pen om informatie zo aantrekkelijk mogelijk te brengen in een totaal programma. De belangstelling voor actualiteiten, zoals die in Achter het Nieuws werden gebracht is ge ring. Daarom wordt in leder geval, de inbreng verlangd van populaire programma's, zoals de Ombuds man en Koning Klant. Als lokkertje is echter alleen de Ombudsman bij VARA-Visie bin nengehaald. Wlm Bosboom van Koning Klant heeft wel incidentele medewerking toegezegd als er ac tueel consumentennieuws ls. maar Koning Klant als programma blijft eens in de vier weken ..zelfstandig" op het scherm komen. Verder wordt de tweede helft van VARA- Vlsle op de zaterdagavond aan sport gewijd! VARA-Visie zal verschijnen op de vaste vrijdagavond en vervolgens praktisch op alle avonden dat de VARA uitzendtijd heeft. Om enige rust in het programma te brengen zijn Koos Postema en W. L. Brugs- ma de vaste presentatoren Over de redactionele bezetting is de nodige onrust geweest, totdat deze week officieel bekend werd dat Harry Prins is benoemd tot adjunct-hoofdredacteur van VARA-Visie. Prins is perschef bij de VARA. was daarvoor vrijgesteld als secretaris van de eerste onder nemingsraad en ten tijde van Mar cel van Dam betrokken bij de pro- duktle van de Ombudsman als pro gramma. Hoewel hij zichzelf bij zijn sollicita tie wel vond passen in de profiel schets. maakten veel redactieleden van Achter het Nieuws bezwaar te gen het feit. dat hij helemaal geen journalistieke ervaring heeft. En dat is Juist nodig, gezien de moei lijkheden die er bij VARA-Visie zijn. Hans Jacobs, de hoofdredacteur van Achter het Nieuws, is wegge promoveerd naar programma's als „Hoe bestaat het?" en Haagse Kringen. Zijn optreden viel bij de redactie van Achter het Nieuws al jaren niet in goede aarde. En onder zijn leiding kwam de opzet van VARA-Visie niet van de grond. Ben Eikerbout, adjunct-directeur tele visie, en voorheen werkzaam bij Achter het Nieuws, heeft de functie van hoofdredacteur van VARA-Vi sie overgenomen. Hij is druk met de organisatie, ter wijl Harry Prins voor de journalis tieke coördinatie moet gaan zor gen. Michiel Praal, producer bij de Ombudsman is aangewezen als eindredacteur van VARA-Visie. ADVERTENTIE ADVERTENTIE: ■Via een Amro Pfiye' Retenino *uo Je abonne.me.il- üp de sauna betalen. I Aankleden en naar de Amro, dus.) Speciaal vandaag Na het populair-wetenschappelijke programma Daar vraag je me wat (19.15) vertoont de KRO de Neder landse speelfilm Help! De dokter ver- suipt. Ned. 1/19.55 De VARA brengt de eerste afleve ring van de nieuwe serie Kalverweide op hel scherm. In Een voorgenomen huwelijk spelen Leo Beyers en Kitty Janssen de hoofdrollen. Ned. 2/20.25 Kennismaking met VARA-Visie, (dat een samenvoeging van Achter het Nieuws. Ombudsman em Koning Klant zou zijn) wordt uitgesteld: de hele uitzending zal vanavond gewijd zijn uan het mislukken van de kabi- nets(in)formatie. Ned. 2/21.15 Marinus Huybregts en Fons Peters maakten drie reportages over de toe stand in Peru. Deel I: De klok wordt teruggedraaid. Ned. 1/22.15 De IKON zendt deel twee uit van het drieluik over kerk en christen in de DDR. Ned. 1/22.50 Harry Mulisch, de in juli 50 jaai geworden schrijver, is te gast bij Jac ques van Kollenburg. Hilv. 1/16.00 Als onderdeel van de Euro-NOS- concerten speelt het Radio Filharmo nisch Orkest in een rechtstreekse uit zending werk van .Moniuszko, Cho pin, Louis Andriessen en Szyma- novski. Solist is de pianist Pjotr Pa- leczny. Hilv. 2/20.05 Via een ftmtu Pnve ReVgjQüa'j' Kun ie. automatised ie. scfWifVeinke. cursus ijkcci item. laten beralem (Nachtbrakers naar de Amro, dus.) Radio vandaag HILVERSUM I (298 m en FM-kaoalen) KRO 7 00 Nieuwt. 7.02 Het levende woord. 7 08 (S) Hans van Willigenburg. lichte mu ziek en actualiteiten 830 Nieuws 8 36 Gym nastiek voor de huisvrouw 8 45 (S) Lichte muziek en informatie 11.00 (S) Kees Schil- peroort 12.00 (S) Licht muziekprogramma (1230 Nieuws) 14 00 (S) Lichte muziek en informatie (15.30 Nieuws 16.00 (S) Spreek uur 17 00 (S) Souvenirs 17 30 Nieuws 17 32 (S) Echo magazine 18 00 (S) Toenstiache informatie P P 16.19 Bóeren-Partij 18 30 Nieuws 18 41 Marktberichten nm 18 44 (S) Filmklapper 19 30 (S) Edwin Rutten, lichte muziek 20.00 (S) In antwoord op uw achrijwn. 22.00 (S) AU het kijkglas maar vol ia 22.25 Overweging 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Goal: aport en muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) NCRV: 7.00 Nieuws. 7 11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Te Deum Laudamus: gewijde mu ziek. 7.54 Op de man af. evangelisch com mentaar 8.00 Nieuws. 8.11 Hier en nu. 8 25 Vandaag vrijdag: muziek en informatie 9.00 Politiek cn samenleving. NOS 9 10 Spiegel van Belgie. 9 35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10 00 Kindertaal met of zonder cultuurcorset 10.30 NOS-Jazzportret 11.00 Nieuws 11 03 Meer over minder. 12 30 Rech- toprechL 1249 Overheidsvoorlichting: uit zending voor de landbouw. 13.00 Nieuws. NCRV 13.11 Hier en nu NOS 13.30 Vonken onder de at Nederlandse volksverhalen en volkagebruiken 13.45 Onder de Groene Lin de oude liedjes en balladen 14 00 Radio Filhamonisch Orkest klassieke muziek. 15.00 De lokvogel, verhaaL 15.30 Ingeslo ten uitgesloten, documentaire. 15.45 Zoeklicht op Nederland: regionaal pro gramma. VPRO: 17 00 Welingelichte krin gen: debatprogramma. 17.45 Symbiose. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Em bargo. 18.45 God's eigen radioprogramma: Het einde van een stad, hoorspel. NOS: 19.50 Den Haag volgende week 20.00 Nieuws 20 05 (S) Radio Filharmonisch Or kest en piano: klassieke muziek (in de pauze x 21.50 Kunstwijzer). 22.30 (S) Musicultura. 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 23 05 Actuaüteitenoverzicht; 23 10 De krant van morgen: 23.20 Den Haag vandaag en om 23 52 Even op adem komen, yoga. 23.55- 24 00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-ksmalen) EO 7 02 (S) Tijdsein muziek en informatie. (7 55 (S) EO Metterdaad; 9 03 (S) De muzika le fruitmand. 10 03 (S) te elfder ure TROS TV vandaag 10.56 Open acAooi/Teteec: Werten met het theme 11-30 Schooeeiews* NOS/NOT 10.15 TELEAC: Les Gammas. les 3. hem 10-45 NOS: Fabekjesfcrant 11.55 Journaal 10.05 KRO: Tom en Jerry teaeoWm 19.15 Oaar vraag p ma vat ocpuia-r 10.55 Hetp. de dokter verzuet speeMn 21.35 NOS: Journaal 31.50 KRO: Sanlord en zoon comedyserie 23.15 Pem. de klok wordt teruggedraag. 33.45 Algemene Lotenj Nederland 33.50 IKON: Oost-weet Kerk en Chnsten mde DDR 33.15 NOS: Journaal NEOERLANOO 19-45 NOS: Paspoort informatie voor Spanjaarden 10.55 Journaal 10.04 VARA: VrouwenpUneet Medusa TV-sene 19.30 De natuur en de mens. Natuurserie 30.00 Journaal 20.25 VARA: Klaverweide TV-lemfleton 31.15 VARA-vis* Opmiesene 33.05 Hester Street. TV-Mm 23.35 NOS: Journaal WORDT VERVOLGD j KARELTJE KNETTER EN DE TOVERBUBBEL 147; "Zie zo, kameraad! Die zitten goed opgesloten"! grinnikte smidje Verholen en met een triomfantelijk lachje bracht hij de sleutels aan fopneus, die de motor al had ge start.-- "Bedankt, kameraad." zei deze. "Dan ga ik er maar meteen vandoor, en geloof maar dat ik goed zal uitkijken onderweg, want als ik deze twee boeven onverhoopt mocht kwijtraken oei oei oei! Dat kost me de kop!" -- "Inderdaad, kame raad. Dat kost je de kop," lachte de smid geheimzinnig. Maar de diepere betekenis van deze opmerking bleef voor fo-pneus verborgen ..--In de. boevenwagen zaten op dat moment een stomverbaasde Kareltje Knet ter en een niet minder onthutste Hendrik Haverzak. Ze hadden de stem van smidje Verholen gehoord en het kleine pakje naar binnen zien vliegen. "Dat dat was mijn b b baas!" stamelde Kareltje. schor van aandoening, --"wat is dat voor een ding. dat-ie daar gooide," wilde Henrik Haverzak weten. - "Dat is de toverbubbel van Boltje de boskabouter," legde Kareltje uit. i "Ik was hem vergeten, en nou is die goeie baas van me helemaal naar Humbuksk gekomen om mij de bub bel te brengen. Gompie, zeg! Met die bezem dat was hij ook!" -- „Een kranige kerel en knap vermomd ook." mompelde Hendrik Haverzak. "Jonge jonge jonge, hoe heeft-ie dat allemaal voor elkaar gekregen!" FERD'NAND 11.03 (S) Verzoekplaten. 12.03 (S) De Neder landstalige Top-tlen en kwiswijs. NCRV: 13.30 (S) Pop-kontakt: de Nationale Top-30. 15.03 (S) Elpee-pop. NOS: 16.03 (S) Nationa le Hitparade. 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. VOO: 19.02 (S) De Neder landse Top-40. VPRO: 20.02 (S) VPRO-vrij- dag-op-dne. 23.02 (S) Anugos de Musica. AVRO: 1.02 (S) Radio Pandora. 2.02 (S) Blues. Ballads en Beat. 03.02-07.00 (S) 'n Nachtje AVRO. HILVERSUM IV (FM-kanalen) NOS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Stof van eeuwen. 10.00 (S) Vocalise: klassieke muziek 12.00 (S) Van het Nederlands Concertpodium. EO: 13.00 (S) Klankspiegel: concertgebeuren uit he den en verleden. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Klankbord 14.20 (S) Nederlandse orgelcom ponisten en hun orgels. 14.45 (S) Woord der waarheid. VPRO 15.00-17 00 Muziek-op- vier: Oktober Jazz Maand. 107 Paul zei kalm: „Zou er een drankje zijn, wij hebben alle- twee wel een borrel nodig." Hij liep naar de keuken die alle tekenen van een overijld vertrek vertoonde. De oude Derwent kwam met een fles jenever uit de bijkeuken. Zwijgend dronken zij hun glas leeg. Toen zei Paul: „Iemand moet voor het vee zorgen, zal ik tegen uw knecht Gre gory zeggen dat hij dat doet?" „Nee, ik praat zelf wel met Gregory, ik blijf hier tot de laatste minuut. Ik had nooit moeten weggaan, nooit!" Hij keek de kamer rond en ontdekte dat de foto van zijn vrouw weg was. „Claire heeft 'm meegenomen." zei Paul, „het was een demonstratief gebaar, maar ik breng hem wel terug." „Jij hebt Claires moeder nooit ge kend, wel?" „Nee, zij was toen al dood. maar ik weet wel, dat zij heel mooi was en erg populair in het dal." „Zij was de trots van het hele dal; ik heb nooit begrepen wat zij in mij zag." „Ik begrijp het best," dacht Paul, „maar als ik het zei, zou hij zich gegeneerd voelen. Een man die be reid is zijn zoon te vermoorden, om dat hij zijn grond verkoopt; zijn geesteskracht en integriteit hebben er mee te maken. Met vijf mannen als hij zou ik het dal kunnen verde digen tegen alle indringers, maar ik heb er nog maar drie: hem, mijzelf en Henry Pitts. Er zijn nog geen versterkingen en dus zullen wij ons- voorlopig moeten ingraven." Maar één ding bevreemdde hem nog: „Heeft Hugh niet teruggeslagen? Hij had u met één mep tegen de grond kunnen slaan!" „Hij is een lafaard, ik snap nog niet, hoe Molly en ik zo'n zoon hebben verwekt. Hij laat zich heus niet meer in het dal zien, voor ik onder de grond lig. Waarschuw Claire maar." „Zij zal er geen traan om laten." Maar de oude man schudde het hoofd: „Er hoort geen verdeeldheid te zijn in een familie. Ik heb altijd mijn best gedaan hen bij elkaar te houden, maar ergens moet ik iets fout hebben gedaan." „U hebt niets fout gedaan, ik geloof dat er wat mis is gegaan met Hugh toen dat meisje die ander nam." En in een poging Derwent een beetje op te monteren: „Ik geloof dat wij toch heel wat hebben om dankbaar voor te zijn. Wat ik hier in de afgelopen vijfentwintig jaar in het dal heb gedaan, had ik nooit zonder Claire kunnen doen U hebt er dus echt uw bijdrage wel aan geleverd." De oude man glimlachte even „Ik zal Je wat zeggen, jongen. Toen je hier pas was. zou ik zelfs niet om een fles cider hebben durven wedden, dat Je zou slagen. Ik heb me vergist in jou en in Hugh; je kunt dus gerust zeggen dat ik geen kijk op mensen De Boekerij Baarn heb. Niemand kon meer voor het dal hebben gedaan dan jij. Ik drink een glas op Jouw gezondheid, jongen, om die vieze smaak van mijn eigen zoon kwijt te raken." Hij dronk zijn glas opnieuw leeg. „Zal ik uw spullen hierheen laten brengen?" vroeg Paul. „Graag, bel de havenmeester, onze buurman maar op en laat hij Liz vragen de zaken in te pakken en hierheen te komen." Paul vertrok. Hij zag hoe druk de mensen van Codsall bezig waren; aan de oostflank viel niets meer te verdedigen, maar hoe stond het er voor aan de westflank? De Maagde- palm was verlaten en op De Vier Winden was geen boer meer. „Het is hoog tijd. dat wij eens een meevaller krijgen. Tot de verkiezingen zal Syd ney het wel voor het zeggen hebben, maar daarna?" II Op het ogenblik waarop Codsall of ficieel eigenaar werd van De Boven ste Vallei, had Paul andere zorgen, net als de meeste andere mensen. De economische toestand was zo slecht geworden, dat Grenfell gelijk had en er algemene verkiezingen werden uitgeschreven om te komen tot een kabinet van nationale een heid. Sydney Codsall werd inder daad kandidaat gesteld door de con servatieven. Papl ging met Henry Pitts en Smut Potter naar zijn eer ste verkiezingsbijeenkomst. Het werd een minder vernederende bele venis dan Paul verwacht had en dat kwam voornamelijk door het com mentaar van de twee anderen. Het idee dat Sydney parlements lid zou worden leek Henry Pitts zo belachelijk, dat hij niet kon nalaten daar luidruchtig commentaar op te geven Toen de zaalwachters Henry duidelijk maakten, dat hij zijn mond moest houden of er uit zou worden gegooid, begon Smut Maar ook die kir eq al gauw te horen, dat hij zijn \<1 moest houden. Paul stelde voor maar liever naar de bar naast de zaal te gaan Daar vroeg Henry, nu ineens ernstig: „Zeg eens. meneer, wij kunnen die idioot toch maar niet zo zijn gang laten gaan! Moet dat de boeren vertegenwoordi gen? Kunnen wij daar niets tegen doen?" „Niet veel, want wij hebben nog altijd geen kandidaat. Er komt wel een Labour-kandidaat, maar omdat de partij weet dat zij hier toch geen kans hebben, is dat maar een jong broekje". Met een van zijn pittige krachtter men zei Potter: „Een rooie heeft hier echt geen kans. Wij hebben nou al dertig jaar liberaal gestemd, waar om stelt u zich geen kandidaat? Ik heb me nooit zwaar voor de politiek geïnteresseerd, maar toen ik daar die flapdrol zag staan, kreeg ik toch de kriebels". Henry voegde er aan toe: „Ja, waarom doet u het niet, meneer? Dan wordt het tenminste, een echte verkiezing". Wordt vervolgd! Bij Fven puzzelen aid hel de dui ,ki Horizontaal woorden invullen dieKa betekenen: 1. klinker, 2. zangstem. 3 Ka maalinrichting. 4. els. 5. booggang 6. oogziekte. 7 begrip, 8. paard, f medeklinker. Bij juiste oplossing leest op de middelste verticale rij de naam van een krokodil. Oplossing vorige puzzel: Hor. 1. karet. 5. last, 7. erebus. 9 intrek. 10. sa. 12. mees. 13. lager. 14 emt, 15. mes. 16. Ie. 17. ra. 18 pet, 19 men. 20. enkel. 21. eend. 22. ld. 23 tiende. 25. reseda, 27. peer. 28 menie. Vert. 1 k.o. 2. renet. 3. erts, 4. ter. 5 Lukas, 6. as. 8. belet. 9. iemand. 10 Selene. 11. arend. 12. merel, 15. me lis. 18 Peter. 19 Medan. 21. ende. 24 Eem. 25. re. 26. de.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4