Dynamiek in techniek. Het windprofiel. Uw veiligheid. Uw zit achter het stuur. Gemaakt voor vele roestvrije jaren. Welke Rekord kiest u. Hebt u 'm al gezien? De nieuwe Opel Rekord staat in elke showroom van ons land. Maar hij staat er niet alleen te staan, u kunt er ook in rijden. Vandaag nog als u wilt. En waarom niet? De gloednieuwe Rekord biedt zoveel nieuws, dat u als automobilist daar vast graag meer van wilt weten. Om te beginnen de vormgeving. Die is niet toevallig op de tekentafel ontstaan, maar in de windtunnel. JHet is o.a. de funktionele vorm die de Rekord een wegligging gaf die u zich niet beter kunt wensen. Nieuwe schokdempers, nieuwe wiel ophanging en een nieuw veersysteem versterken dit stuk veiligheid nog eens extra. Diezelfde aërodynamische vormgeving zorgt er trouwens voor dat windgeruis tot een minimum wordt gereduceerd. Ook van natgeregende zijruiten zult u minder last hebben. Maar het mooiste is dat de verminderde luchtweerstand een brandstofbesparing van 5% oplevert, terwijl de wagen 5 km sneller is geworden! Natuurlijk is zuinigheid mooi, maar op veiligheid moet u niet minder kritisch zijn. Let daarom eerst eens op de bumpers, die nu een flinke stoot kunnen opvangen. Natuurlijk is de Rekord ook uitgerust met de beproefde kreukelzones voor en achter, draagbalken langszij en een versterkte dakkonstruktie. Al met al vormt dit de kooi, die eigenlijk elke auto zou moeten hebben. De richtingaanwijzers zijn op de uiterste hoeken van de wagen geplaatst, zodat ze nu zowel opzij als van voren kunnen worden gezien. De benzinetank is boven de achteras ge plaatst en daardoor praktisch aanrijdingsvrij. Automatische rolgordels maken het gebruik prettiger. En de remmen zijn voor alle zekerheid uitgevoerd met een remkrachtverdeler, om de Rekord in het rechte spoor te houden. Zodra u plaatsneemt achter het veiligheidsstuur valt op, dat deze wagen niet is versierd met een franje-dashboard. Een serie funktionele instrumenten is funktioneel geplaatst. Dus exact onder handbereik waar dat moet. En onder alle omstandigheden duidelijk zichtbaar. Links onder vindt u een knopje waarmee u een warme lucht-"gordijn" langs de portieren kunt leggen (ideaal om de wagen snel te verwarmen). Los hiervan kunt u ventileren met een systeem dat drie maal per minuut de totale hoeveelheid lucht in de wagen ververst. Ook het brede uitzicht zal u opvallen,- voor de beruchte dode hoek hoeft u in elk geval niet bang te zijn. En dan is er nóg iets: de stoel waarin u zit. In deze stoelen is een speciale schuimstof verwerkt die zich steeds weer aan past bij de vorm van uw rug. Op die manier kunt u ontspannen rijden en blijft u ook in die scherpe bochten rechtop zitten. Roest krijgt eigenlijk geen kans in de nieuwe Opel Rekord. Dat zit 'm in het feit dat plaatsen waar vocht en vuil zich zouden kunnen ophopen gewoon vermeden zijn. Bovendien is elk metalen onderdeel herhaald chemisch tegen roest be handeld, terwijl de wielkasten en de bodemplaat nog eens van een laag anti-steenslag zijn voorzien. Er zijn nogal wat auto's in de prijsklasse van de nieuwe Rekord. Maar wie na al deze informatie ook nog eens een kritische proefrit maakt, zal snel voor deze auto kiezen. Lastiger wordt het, een keuze te maken tussen de vele verschillende Rekords. Wilt u een Rekord met twee of vier deuren? Of prefe reert u het grote vijfdeurs-type Caravan? Zoekt u de power van de 2 liter injektiemotor of de zuinigheid van de ekonomische 2,1 liter diesel? Wilt u uw Rekord luxueus uitgevoerd hebben of juist zo eenvoudig mogelijk? Kortom: leer eerst de auto goed kennen en overleg dan met uw dealer welke Rekord 't zal worden. Honderd procent zeker dat u straks tevreden wegrijdt in de nieuwe Opel Rekord: dynamiek in techniek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 23