Russisch voetbal achterop UEFA verbiedt televisie-uitzending Eindzege voor Karpov of Miles MVV en PEC: nog geen periodetitel Kortsj noj vestigt zich in Zwitserland Eén oorzaak van het falen al gevonden: geld Van Hanegem speelt niet Beslissingsduel na verlenging 2-2 Slechts samenvatting van Manchester United-St. Etienne WOENSDAG 5 OKTOBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet_p 13 rhs 15 Van onze sportredactie MOSKOU In maar weinig sporten komen landen als Rusland en de DDR niet bij de toonaangevende landen voor. Des te merkwaardiger is het dat juist in de voetbalsport, toch de populairste sport, deze landen aan de top ontbreken. Rusland en de DDR behoren niet tot het selecte groepje landen waar steeds weer een nieuw elftal op de been kan worden gebracht dat technisch en taktisch ver genoeg is om de fakkel van de oudere generatie over te nemen. Zelfs de uitschieters zijn aan Russische en Oostduitse kant spaarzaam. De Europa Cup voor landskam pioenen werd nog niet door een ploeg uit een van deze twee landen gewonnen. FC Magdeburg IDDRI won eenmaal de Euro pa Cup II. Oleg Blochin (Rusl.) werd eenmaal voetballer van het jaar. Maar meer dan incidentele successen waren dit niet. door Max Pam TILBURG Bij het ingaan van de laatste ronde van het internationale schaaktoernooi van Tilburg is het aantal kanshebbers op de eindzege nu gereduceerd tot twee: wereld kampioen Karpov en de Brit Miles. Beide spelers hebben zich gisteren in de tiende ronde tot het uiterste ingespannen. Miles wist Olafsson vlak voor het afbreken tot overgave te dwingen, terwijl Karpov in zijn hangpartij tegen Andersson zeer gunstige perspectieven heeft. Het eindspel dat Karpov op het bord heeft gekregen is overigens bij zonder interessant en het was in feite nog verbazingwekkend dat An dersson het nog zo ver heeft ge bracht. In het middenspel maakte de Zweed een ernstige rekenfout, die hem een kwaliteit kostte. Weliswaar had hij aan zijn misrekening nog twee kreu pele pionnen over gehouden, maar toen Karpov op de hem eigen rusti ge wijze de pionnen consumeerde, leek de partij snel beslist. Anders son slaagde er echter in met zeer beperkte middelen voortdurend kleine probleempjes op te werpen en hoewel hij in de afgebroken stelling kwaliteit minder heeft, moet hij toch nog kleine remisekansen heb ben. Mocht Karpov er in slagen de partij te winnen, dan heeft hij zijn revanche gekregen voor zijn neder laag in Milaan tegen Andersson. De Zweed was toen de eerste die Karpov versloeg in zijn hoedanig heid als wereldkampioen. De provinciale dagbladen hebben Karpov overigens al zo'n beetje tot winnaar van het toernooi uitgeroe pen. Vriendelijk poseert Karpov voor de vele fotografen die hem da gelijks belegeren. En gisteren stond er in een lokale krant een plaatje, waarop Karpov samen met wereld kampioen dammen Harm Wiersma is afgebeeld. Een eigenaardige com binatie: Karpov, lid van de komso- mol (de communistische jeugdbewe ging). naast een vooraanstaand lid van de boerenpartij, het lievelinge tje van boer Koekoek. De keuze van Karpov moet mijn inziens, wat dit betreft, toch wat hoger worden aan geslagen. Miles versloeg gisteren Olafsson, die tot een unieke diepte in zijn carriëre is afgedaald. Op een vrij eenvoudige wijze won Miles na de opening een pion, maar toen wachtte hem nog een lastige taak. omdat Olafsson het loperpaar bezat. Niettemin was het juist Miles die zich actief stukken- spel wist te verwerven en toen hij een tweede e n vervolgens een derde pion buit maakte, gaf Olafsson op. Een komisch treffen was het duel tussen Gligoric en Balasjov. Gligo- ric die zich eerst 's ochtends in de hangpartij tegen Timman enkele malen had vergist en nu waarschijn lijk in de remise moet berusten, liep tegen de Rus in een uiterst vermake lijk valletje dat hem prompt een volle pion kostte. Maar Balasjov, die in dit toernooi niet in topvorm ver keert. miste de directe winst en met enkele fijne zetten, bracht hij toch nog een eindspel op het bord. waarin de Rus nauwkeurig moet spelen om het volle punt binnen te halen. De overige partijen werden snel re mise. Het is toch een bedenkelijk teken dat in dit toernooi zo veel partijen binnen korte tijd remise worden gegeven. Oorzaak hiervan ligt waarschijnlijk in de geringe krachtverschillen tussen de spelers en misschien moet toch voor vol gend jaar overwogen worden om spelers van verschillende speel- sterkte uit te nodigen. Daardoor ontstaat de situatie dat de topspe- lers zich verplicht voelen op winst te spelen. Smyslov en Hübner gaven er al snel de brui aan. terwijl in de partij Sosonko-Kavalek in een vrij wel symetrische stand de vrede werd getekend. Tiende ronde: Timman iNedi Hort iTsji Kar pov iRusl i-Andersion iZwei afg. MileslEngi-Olafs- •oniIJsi 10 Sosonko inedi Kavalek fVS» 'j-'j Smyslov iRusi-Hübner iW Did) s-'Olifonc Usli- Baiashov iRusli afg Afgebroken partijen negende runde Gligoric iJsli-Timman iNedi opnieuw afg Balashov iRuit-Smyslov iRusi 10 Stand na üen ronden I Miles 7, 2 Karpov 6 s I alg 3 Timman 5 1.- I afg 4 5 Kavalek, Hort 5' i r. Hubner 5 7 Gligone 4 2 afg, 8 9 Balashov Andersson 4 1 afg.. 10 Smyslov 4,11 Sosonko 3> i 12 Olafsson 2> In 1974 ontbrak Rusland in het eind- toernooi om de wereldtitel voetbal in tegenstelling tot de DDR overi gens toen de Russen weigerden aan te treden voor de tweede wed strijd tegen Chili. Volgend jaar ont breekt de Russische ploeg opnieuw op het wereldkampioenschap. Deze keer op puur voetbaltechnische gronden. In de Europese groep 9 van het voortoernooi werden de Russen door nederlagen bij Hongarije (pou lewinnaar) en Griekenland uitge schakeld. Rusland zoekt nog steeds naar een formule om de voetbaltop te halen. In het verleden werd het gezocht in een clubelftal dat als nationaal team moest opereren. Een experiment dat mislukte. Het Russisch team werd op die manier wel een eenheid, maar een kwalitatief toch onvoeldoenden uitgeruste eenheid. Met het verdwij nen van de trainers achter die ploeg. (Dinamo Kiev) verdween ook het plan om het op deze manier te pro beren. Rusland zoekt verder en treedt van avond tegen Nederland dan ook weer aan met een, zoals elders, her en der bijeen getrokken selectie. Maar onafhankelijk van het resul taat in Rotterdam blijft men in Rus land zelf zoeken naar de oorzaken van het blijvend falen. Eén oorzaak is al gevonden: geld is de wortel van alle kwaad. De rest bestaat uit afge leide problemen: er zijn gemiddeld opnieuw minder doelpunten per wedstrijd gemaakt, er zijn weer geen opmerkelijke successen geweest en het publiek laat het steeds meer afweten. Geld blijft echter de hoofdzaak. De afgelopen weken verschenen er in de Russische pers berichten over het ontslag van de hoofdtrainer van Tsjernomorets Odessa, over het weg sturen van drie belangrijke spelers bij Ararat Jerevan en tenslotte weer berichten over het plotseling ver dwijnen van een van de sterspelers van Dinamo Moskou. Al gaat er officieel dan geen geld om in de Russische sportwereld, de sportmensen hebben steevast stu dent, militair of soms arbeider ach ter hun naam ingevuld, officieus blijkt de roebel nog best aantrek kingskracht te hebben voor sport mensen. Achmed Aleskerov, de hoofdtrainer van Tsjernomorets Odessa, bleek bijvoorbeeld een veelheid van ge schenken in ontvangst genomen te hebben voor het uitoefenen van zijn taak. Geschenken in geld en natura. Bij zijn ontslag werd bekend ge maakt dat hij verplicht gesteld werd 1400 roebel de Russische munt staat niet genoteerd maar officieel geldt dat 1400 roebel gelijk te stellen is met zo'n 5000 gulden) terug te betalen aan de kolchoz bij Odessa waar hij officieel in dienst was als sportinstructeur. Bij Ararat Jerevan, vier jaar geleden nog winnaar van de Russische voet- baltitel, werden doelman Alexaj Ab- AMSTERDAM Wim van Hane gem speelt vanavondniet in de vriendschappelijke interland "tegen de Sovjet-Unie. Van Hanegem. die zich maandag wel in Zeist meldde, bleek bij nader onderzoek door bondsarts Fmrits Kessel. dermate aan het linkerdijbeen geblesseerd dat men het niet verantwoord acht te de AZ-speler te laten uitkomen, voor Wim van Hanegem speelt in de Feyenoord-kuip Willy van de Kerk hof van PSV. Als reserve is door „interim-interim- bondscoach" Jan Zwartkruis Ernie Brandts van PSV opgeroepen. Brandts zal zich vanmorgen in Zeist bij oranje melden. - De voetbalselectie van de Sovjet- Unie voor de interland tegen Nederland omvat achttien spelers. Dynamo Kiev levert de meeste spelers De achttien spelers zijn doelverdedigcrs Pilgoej i Dynamo Moskou i en Degtardev i Donetsk i. verde digers Pngoda iTorpedo Moskou). Konkov i Dyna mo Kievi. Goeloebjev iZenith Leningradi. Joepikov «Torpedo Moskoui. Boelnov (Dynamo Moskoui. Kintsjigasjviii (Dynamo Tiflis» en Makhadvikov (Dynamo Moskoui: middenvelders Boerjak. Besso- nov Vcremejev. Kolotov (allen Dynamo Kievi en Minjev (Dynamo Moskou), aanvallers, Tsjcbebarirr iDynamo Tiflisi. Blochin (Dynamo Kievi. Kipjani (Dynamo Tiflisi en Tsjecskonov (CSKA Moskoui ramijan, middenvelder Arkadi An- dreasijan en verdediger Suren Marti- rosijan ontslagen. Zij hadden de af gelopen tijd geld aangenomen en andere beloningen waarvan apparte- •menten en auto's het meest in het oog sprongen. De aanklacht werd in de pers voorzien van aantekeningen als: „Ze dachten alleen aan zichzelf en aan hun eigen welzijn" of: „ze beledigden jonge spelers, ze konden op menselijk niveau nauwelijks con verseren met hun medespelers en dus konden ze ook niets van het spel zelf overbrengen". De drie waren dic tators van het team die. zo werd gesuggereerd in feite ook beslisten over het aannemen en ontslaan van trainers en spelers. Mysterieuzer ging het eraan toe bij het verdwijnen van Anatoli Sjepel. vorig seizoen een gevierd internatio nal en een van de meest opvallende spelers van Dinamo Moskou. Het dagblad Komsomolskaja Pravda lichtte enkele weken geleden een tip van de sluier op. Sjepel moest ver dwijnen omdat hij voor de laatste wedstrijden niet op was komen da gen Zijn medespelers vertelden dat Sjepel altijd op geld uit was, zelfs overging tot afpersing en te weinig ontzag toonde voor de belangen van de club. Komsomolskaja Pravda was de car rière van Anatoli Sjepel na gegaan. Hoe hij in een kleine club in de onderafdeling begon, daarna bij Tsjernomorets Odessa terecht kwam en vervolgens via Dinamo Kiev uiteindelijk zijn heil zocht bij Dinamo Moskou. Overstapjes die Sjepel steeds maakte omdat hij een appartement of een auto aangebo den kreeg. Auto's en appartementen zijn de zaken waar de gewone Rus veelal jaren op moet wachten, zo hij al voor die luxe in aanmerking komt. Toen Sjepel voor Dinamo Moskou ging spelen, een club die overigens verbonden is aan het ministerie voor binnenlandse zaken, kreeg hij bin nen twee jaar tot tweemaal toe een auto cadeau. Beide Wolga Saloons verkocht hij ook weer. In Rusland bestaat een levendige handel in tweedehands auto's. Ze brengen dikwijls meer op dan een splinter nieuwe auto omdat de wachttijd zo veel korter is. Die geschenken moeten ergens van daan komen. De vraag is dan ook wie meer blaam treft, de ontvan ger of de gever. Komsomolskaha Pravda maakte zich over die kant van de zaak ook zorgen. 'Zowel de flats als de auto's werden geschon ken terwijl op die manier al onze wetten werden overtreden. En toch blijft iedereen in dit verhaal, buiten Sjepel zelf. ongestraft. Opgemerkt moet worden dat in al deze affaires een verre van ondergeschikte rol werd gespeeld door mensen die in een positie verkeren die hen zou moeten verplichten juist de hoge morele principes van de Russische sport te behoeden'. Over ontslagen aan die kant van de geschenken BERN Victor Kortsjnoj zal zich begin november 1977 vestigen in Zwitserland. Van de Zwitserse autoriteiten heeft de ex-Rus toestem ming gekregen zijn domicilie op te slaan in het plaatsje Wohlen in het Zwitserse kanton Aargau. Een woordvoerder van Kortsjnoj gaf deze verklaring gisteren uit in Bern. waar hij gesproken had met de immigratiedienst van de Zwitserse regering Kortsjnoj verkreeg verdei de vrijheid om Zwitserland zonder speciale vergunning in en uit te reizen. De 46-jarige grootmeester bereidt zich momenteel in de buurt van Keulen voor op de finale van het kandidatentoernooi, die in november gehouden zal worden in Joegoslavië en waarin Bons Spasski zijn tegenstander zal zijn. De winnaar van deze tweekamp verkrijgt het recht wereldkampioen Karpov uit te dagen Voor de organisatie van deze match heeft Luzern zich reeds al kandidaat gesteld De trainer van de Russische nationale ploeg, Simoniajev (rechts) en sterspeler Blochin bij hun aankomst in Nederland voor de oefeninterland van vanavond in Rotterdam. door Matty Verkammen EINDHOVEN Nadat de acht wedstrijden tellende eerste reeks nog geen beslissing bracht over het eerste periodekampioen- schap van de eerste divisie, heeft ook het eerste beslissingsduel tussen het Maastrichtse MVV en PEC Zwolle gisteravond in het met 15.000 toeschouwers goed bezette PSV-stadion geen uitslui- sel gegeven. MVV en PEC bleken ook na de 90 minuten normale speeltijd en de 30 extra verlengingsminuten het evenwicht behouden te hebben: 2-2. Op korte termijn, mogelijk donderdag al in Nijmegen, treden de ploegen nog een keer tegen elkaar aan. werd echter niets bekend gemaakt. Van de kritiek op de geldbeluste spelers naar het veld. want natuur lijk zien de voetbalcritici ook daar oorzaken liggen voor het uitblijven van successen. Eén oorzaak: de clubs zien alleen hun eigen belang en niet het nationale belang. De 'toernooien om de Europa Cups lok ken met mooie reizen. Meer nog dan het nationale team. Dat heeft tot gevolg dat de tactiek de techniek is gaan overheersen. Of zoals Sergej Sachin in Komnolskaja Pravda schreef: „Men vraagt zich af voor wie het spel is. voor de spelers of voor de toeschouwers". Het Russische voetbalseizoen loopt op dit moment ten einde. Onder invloed van de tactische concepten is het aantal doelpunten sterker ge daald. Enkele wedstrijden voor het einde van de competitie waren er nog maar vijf clubs in geslaagd ge middeld meer dan één doelpunt per wedstrijd te maken. Het aantal ge lijke spelen, veelal doelpuntloos, loopt naar een recordhoogte. Dina mo Kiev speelde in de eerste helft van het seizoen alle uitwedstrijden gelijk. „Het lijkt alsof ze iedere keer voor het begin al overeen waren gekomen om gelijk te spelen", zei een journa list. „Het lijkt alsof het gelijke spel in een uitwedstrijd een nieuw soort tactiek is geworden voor onze mana gers. Skakjtijor Donetsk speelt thuis aanvallend voetbal maar is onherkenbaar in uitwedstrijden met een solide verdedigingswal en wilde trappen bij het uitverdedigen". Be zoekende verenigingen, aldus Sergej Sachin. verhinderden de thuisclub, om nog echt voetbal te spelen. Bij de Olympische Spelen in Mon treal kwam het Russische voetba lelftal niet verder dan de derde plaats. Volgend jaar ontbreekt het elftal op het wereldkampioenschap. Zodoende is het belangrijkste'punt om naar toe te werken de Olympia de van 1980 in Moskou geworden. Dat er alleen al voor dat elftal nog veel werk verzet moet worden staat vast. Na 90 minuten spelen stond een 1-1 score op het bord. Jans en Smeets waren de doelpuntenmakers. In de noodzakelijk geworden verlenging was het Dijkstra die MVV op winst leek te zetten, en Koko Hoekstra die het evenwicht opnieuw herstelde. De ploegen waren in de alleszins aantrekkelijke wedstrijd volledig aan elkaar gewaagd. Voor rust was er nauwelijks krachtsverschil in het felle en zich voor beide doelen afspe lende duel. Dat evenwicht paste he lemaal bij de cijfermatige gegevens van de uit acht wedstrijden bestaan de eerste periode. Sinds de invoe ring van de periode-kampioen schappen in de eerste divisie vijf jaar geleden een vondst van Wage- ningen-voorzitter Wit was het nog niet eerder voorgekomen, dat twee clubs met eenzelfde puntentotaal en eenzelfde doelsaldo bovenaan ein digden. Overigens werden MVV en PEC Zwolle (beiden een doelsaldo van tien goals) ook door Heerenveen tot een beslissingswedstrijd ver plicht. De Friezen hadden de titel voor het grijpen, maar lieten op de beslissende dag in Almelo een duur punt bij Heracles liggen. MVV trad in Eindhoven dverigens danig verzwakt aan. Kowalik. Kerstges en Viteskic moesten van wege blessures verstek laten gaan. Daarentegen beschikte de équipe van George Knobel wel over de on langs van PSV gekochte Westduit ser Jean Willrich; een respectabele kracht voor de Maastrichtenaren Het feit dat MW dergelijke, echt niet goedkope spelers kan aantrek ken. zegt een en ander over de finan ciële middelen waar de Limburgers kennelijk over beschikken. Andere, pas gekochte krachten als Peter Gerards. Barry Hulshoff en Gerard van Berlo hebben ook wel iets gekost. Trouwens, het Vrijthof gonst momenteel ook van geruchten over een mogelijke rentree van Willy Brokamp bij MVV. En MVV is zelfs zo brutaal, dat het zich als kandi daatkoper voor Bobby Vosmaer van AZ'67 heeft gemeld. Een transfer waar overigens niet al te veel zicht op is. want Vosmaer voelt voorals nog zelf veel meer voor een overstap naar het Bredase NAC. PEC Zwolle lijkt evenwel de enige eerste divisieclub die in financieel opzicht met MVV kan wedijveren De ambitieuze provincieclub kocht in nauwelijks drie jaar tijd een nieuw team vol routine bij elkaar Onlangs werden de bij NEC overbo dige Kees Kornelis. Carry Stein- voort (ex-De Graafschap) en de ster ke Deen Johnny Frandsen van Wa- geningen weer overgenomen. Kortom. MVV en PEC Zwolle zijn op het oog te sterk voor de eerste divi sie. Het zou nauwelijks een verras sing zijn, wanneer beide clubs aan het eind van deze competitie naar de eredivisie promoveren. Het gehandicapte MVV Kowalik kwam in de tweede helft alsnog in het veld voor Bonfrère schiep zich voor rust de beste kansen. Van Berlo kopte uit vrije positie voorlangs Tukker klopte een voorzet van Bon frère bekwaam en de trage Smeets faalde oog in oog met de PEC-sluit- post. MVV peurde uit die kansen de moed tot een initiatief in de tweede helft Maar onverwacht raakte PEC in de 20ste minuut aan de leiding. Nadat Johan Dijkstra een kopbal van Ben Hendriks van de lijn had gekopt, greep Peter Gerards uit de daaruit ontstane hoekschop falikant mis. De vorig seizoen nog bij PEC spelen de Gerards sloeg de corner van de technisch zeer behendige Ron Jans onhandig in eigen doel: 1-0. MVV antwoordde op die tegenslag met een versterkte frontlinie. Barry Hulshoff bracht voorin extra lengte naast Smeets. Tien minuten voor het einde van de officië?le speeltijd leverde een luchtsprong van Smeets succes op: de boomlange aanvaller kopte de bal uit een corner van Kowalik achter Tukker, l-l. Het geen tot de verlenging met bekende afloop leidde. MVV-PEC Zwolle 2-2 na verlening (ru»l 0-0. 90 minuten M) 65. Jans 0-1, 80 Smfets I I 110 Dijkstra 2-1. UI Hoekstra 2-2 Scheidsrechte: Corver. Toeschouwers 15 000. MVV Gerards. Webb. Hulshoff. Lacroix. Schrt)- nr makers. Janssen. Dijkstra, Willrich i.Mui- kensi. Bonfrerc (Kowaliki. Smeets Van Berlo PEC 'Tukker. Drost. Israël 'IJzer.mani. Korne lis. Warnas. Ben Hendriks. Frand.en. Hoekvira. Stcinvoorl (Jan Hcndriksem Banhoffcr. Jan PARIJS De Europese voetbal Unie (UEFA) heeft in Parijs haar besluit om een rechtstreekse televi sie-uitzending van de vanavond te spelen wedstrijd tussen Manches ter United en Saint Etienne te ver bieden. bevestigd. Wel geeft de UEFA toestemming voor een sa menvatting van deze returnwed strijd in de eerste ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen. De samenvat ting mag vanaf 22.45 uur op het scherm verschijnen. Als reden voor haar besluit geeft de UEFA dat een rechtstreekse uit zending van Manchester United- Saint Etienne zou concurreren met de Belgische competitiewedstrij den en de interlandwedstrijd Ne- derland-Sowjet-Unie. die eveneens vanavond zijn. Manchester United is overigens te ruggekomen op het oorspronkelijk besluit om geen entreekaarten meer te verkopen aan de eigen fans. als de club in het buitenland speelt. Dit gebeurde, nadat de Brit se minister voor sport Denis Howell een dergelijk besluit „tamelijk ge vaarlijk" had genoemd. Wel wil de club de verkoop beperken tot de geregistreerde leden van de officië le supportersclub. Het bestuur van Manchester Uni ted heeft er voorts wél voor gezorgd dat de supporters van de club toch in het Old Trafford stadion getuige kunnen zijn van de tweede wed strijd tussen de Mancunians en St. Etienne. Er zullen vijf of zes grote tv-schermen komen van negen bij twaalf meter waarop via een geslo ten televisiecircuit de beelden van de ontmoeting die in Plymouth, op zo'n 450 kilometer gelegen, te zién zijn. Zoals bekend mocht Manchester United de tweede wedstrijd oor spronkelijk helemaal niet meer spelen nadat in het eerste duel in Saint Etienne (uitslag 1-1 de fans van de Engelse club zich ernstig misdragen hadden. In hoger beroep werd echter beslist dat Manchester toch door mocht spelen maar een boete van 30.000 gulden kreeg en de komende wedstrijd tegen Saint Etienne op een terrein 200 kilome ter buiten Manchester dient te spelen. Gespeeld wordt nu in het stadion van Plymouth Argyle, een club uit de Engelse derde divisie. De club heeft een accommodatie die ge schikt is voor 38.000 bezoekers. Ply mouth, een havenstad in Zuidwest- Engeland, ligt op ongeveer 450 kilo meter van Manchester. De wedstrijd staat onder leiding van de Belg Francis Rion. De Ne derlander Wim Schalks is één van de twee officiële UEFA-waarne mers in Plymouth Noord-Ierland BELFAST De Noordierse bonds coach Danny Blanchflower heeft in Belfast zijn selectie bekend ge maakt voor de thuiswedstrijd te- Georges Georgescu van Dynamo Boekarest (rechts) is gisteren in Parijs onderscheiden met de gouden schoen, de trofee voor de Europese topscorer vanhet afgelopenseizoen. De zilveren schoen was voor Vella Yaradi van Vasas Boedapest (midden) en de bronzen schoen voor Dieter Muller van FC Köln (links). gen Nederland in het kader van de voorrondes van het wereldkampi oenschap voetbal. De wedstrijd wordt volgende week woensdag in de Noordierse hoofdstad gespeeld. Blanchflower wijzigde de ploeg, die 10 dagen geleden op eigen veld IJsland met 2-0 versloeg, slechts op één plaats. In plaats van Billy Cas- key. een semi-professional bij Glentoran. is de voor Tottenham Hotspurs uitkomende spits Gerry Armstrong in de selectie opge nomen. „Voor deze wedstrijd hebben wij ervaring nodig. De Nederlanders staan onder druk omdat zij in Be lfast moeten winnen om hun gun stige uitgangspositie voor Argenti nië te behouden", zo verklaarde Blanchflower. In de Ierse selectie vindt men ver der bekende namen als George Best en Jim Nicholl. David Mc- Creary, Chris McGrath en Sammy Mcllroy, die allen voor Manchester United uitkomen. De volledige selectie: Pat Jennings (Arsenal). Jim Piatt (Middles brough), Pat Rice (Arsenal). Jim Nicholl (Man. United), Allan Hun ter (Ipswich). Chris Nicholl (Sout hampton), Sammy Nelson (Arse nal). Martin O'Neill (Nottingham Forest), David McCreary (Man. United). Sammy Mcllroy (Man. Utd). Bryan Hamilton (Milwall), Chris McGrath (Man. Utd), George Best (Pulham), Trevor Anderson (Swindon). Terry Cochran (Bum- ley) en Gerry Armstrong Spurs i. Engeland LONDEN Peter Ward van de tweede divisieclub Brighton is de grootste verrassing in de selectie- groep van 22 spelers voor het En gelse nationale voetbalelftal, dat op 12 oktober in Luxemburg uit komt in een kwalificatiewedstrijd van groep twee voor bet toernooi om het wereldkampioenschap in Argentinië. Ward, 22 jaar. was het vorige seizoen de topscorer van de Engelse competitie en scoorde dit seizoen reeds tien maal, waarvan drie tijdens zijn internationale de buut in het Engelse UEFA-elftal tegen Noorwegen Ron Greenwood, de opvolger van Revie, heeft nog een „goalgetter" geselecteerd: Trevor Whymark Deze spits van Ipswich Town trof verleden week in het duel tegen Landskrona uit Zweden (in het toernooi om de UEFA-bekeri vier maal de roos Engeland is in Luxemburg uitslui tend gebaat bij een overwinning met grote cijfers. In dat geval heb ben de Engelsen nog een kans zich te plaatsen voor de eindronden in Argentinië. Te meer daar op 16 november Engeland als gastheer optreedt voor de lijstaanvoerder in groep twee. Italië. Greenwood heeft gekozen voor een selectie, die voor de helft gebaseerd is op twee clubs Landskampioen Liverpool is vertegenwoordigd met zes spelers, onder wie „veteraan" Ian Callaghan en één oud-speler Kevin Keegan. Ipswich Town is verrassend aanwezig met vijf spelers. De selectie bestaat uit: Clemence. Neal. Hughes. McDermott, Kenne dy. Callaghan (Liverpool i. Beattie. Talbot. Mariner. Whymark. Woods (Ipswich Town). Corrigan. Watson (Manchester City). Hill. Greenhof I (Manchester United). Shilton (Not tingham Forest), Cherry (Leeds). Brooking (West Ham United), Wil- kins (Chelsea), Francis (Birming ham!. Ward (Brighton) en Keegan (Hamburger 8V). Het resterende programma voor groep twee ziet er als volgt uit 12 oktober: Luxemburg-Engeland. 15 oktober: Itahë-Finland, 16 novem ber: Engeland-Italié. 3 december: I talie-Luxemburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15