Een kleine kopieeixler heeft soms vreemde kostgangers. Kleintje Xerox-Altijd goed. TwKJraBf Zingende Zolder vierde jubileum Minder hotelkamers 'Neutronenbom kan kernwapenstaat Gesprek van zionisten en Palestij nen in Den Haag maken van Zweden' FAMILIEBERICHTEN DINSDAG 4 OKTOBER 1977 P 13 - RHS 15 door Adr. Hager DEN HAAG De Haagse Zingende Zolder is de evenknie van de Am sterdamse Suite. Voor negen stui-. vers kon men vanaf 1 oktober 1952 een plaatsje vinden op de zolder (een ruimte van 5 bij 5.5 meter) bij Mies van der Schrieck in de Malle molen. Peter Hansen was als artis tiek leider de man van het eerste uur. dank zij hem kon men op de 291 ZZ-avonden die in vijfentwintig jaar LONDEN (AP) Functionarissen van de Palestijnse Bevrijdingsorga nisatie PLO en zionisten hebben het afgelopen weekeinde besprekingen gevoerd in de Britse hoofdstad met het doel kennis te nemen van el- kaars standpunten. Volgens berich ten in de Britse pers was het de eerste keer dat Palestijnen en zio nisten deelnamen aan een openbare bijeenkomst over het Midden-Oos ten. De bijeenkomst was georgani seerd door de Britse afdeling van de parlementaire associatie voor sa menwerking tussen Europa en de Arabische landen. Van de kant van de PLO werd aan de besprekingen deelgenomen door Issam Sartawi, medewerker van het hoofdkwartier van de PLO in Bei roet en Said Hammami, vertegen woordiger van de PLO in Londen. Tijdens de besprekingen herhaalde Sartawi Arafats belofte Israël te er kennen als Israël de rechten van de Palestijnen erkent. Hammami be klemtoonde het uiteindelijke ideaal van de PLO, een niet aan een gods dienst gebonden verenigde Pales tijnse staat. Naast Sartawi en Ham mami namen de burgemeesters van Naarus en Ramallah aan de bespre kingen deel, Tawfic Zayyad en Ka- rim Khalaf. Van Israëlische zijde werd aan de besprekingen deelgenomen door twee leiders van de vredesraad, ge neraal Matti Peled en Uri Avneri. Ten aanzien van hen herhaalde Sar tawi een uitspraak van Arafat dat zij gerekend moeten worden tot de democratische en progressieve krachten in Israël waarmee te pra ten valt. werden georganiseerd, luisteren naar bekende musici als Kees Ot- ten, Jaap Spigt, Max van Egmond, Paul Niessing. Rudolf Jansen, maar ook naar de musici voor wie de Zin gende Zolder een startpodium was: Frans Brüggen, Bernard Kruysen, Anner Bijlsma enzovoorts. In die kwart eeuw traden 364 ver schillende musici op, van 106 Neder landse componisten werden 318 wer ken uitgevoerd waarbij Willem Pij per de kroon spande. De echte zol der moest men in 1959 verlaten en na enige omzwervingen was men in 1974 welkom in het theater Pepijn, het domein van Paul van Vliet. Pe pijn biedt 108 plaatsen, knus en ge zellig. maar is dikwijls te klein, om dat de Zingende Zolder nog altijd een grote kring van vrienden heeft. Die vrienden waren ook zaterdag middag naar Pepijn gekomen om voorzitter Thomas Ferguson en „manusje van alles" Peter Hansen geluk te wensen. Wethouder A. J. van Hagen onderstreepte de waar dering van de gemeente 's-Graven- hage, een waardering tot uitdruk king gebracht in de vorm van een prent van de Nieuwe Kerk. een meesterstukje van Willem Minder- man. Vele cadeaus en handdrukken volgden, maar ook gelukwensen door muziek, zoals blokfluitist Kees Otten met een grandioze improvisa tie over „Lang zal hij leven". Kees Otten verzorgde met Sintag- ma Musicum het jubileumconcert in de Nieuwe Kerk. Centrale figuur was de in 1377 overleden Franse componist Guillaume de Machaut, die de eerste meerstemmige mis heeft geschreven. Kees Otten gaf even beknopt als Instructief een toe lichting op de werken van Landini, Dufay en tijdgenoten. Meesterwer ken zoals de verzameling uit „Codex Reina", twaalf van de in totaal 225 composities die in dit manuscript zijn opgenomen. De leden van Sin- tagma Musicum: Rita Dams, Marius van Altena, Wouter van Hauwe, Kees Otten, Toyohiko Satoh en Charles Toet hebben andermaal on derstreept, dat zij een uniek ensem ble vormen. Uniek In programma keuze, uniek in de stijlvolle wijze van uitvoering. DEN HAAG De hotels in Den Haag hebben in de eerste helft van dit jaar minder gasten ontvangen dan in de eerste zes maanden van 1976. De daling van het aantal overnach tingen bedraagt één procent en is voor een belangrijk deel te wijten aan een verminderd aantal Fransen dat de Residentie bezocht. Aan de andere kant geeft de WV van Den Haag toe dat de cijfers over 1976 een gunstiger beeld gaven omdat er toen een groot aantal Fransen zijn gere gistreerd die in verband met een congres Den Haag bezochten. Opval lend is het aantal van 7130 Japanse bezoekers, een verdubbeling ten op zichte van vorig jaar. STOCKHOLM (UPI) De ontwik keling van de neutronenbom in Amerika zou mogelijk. Zweden dwingen om deel te gaan nemen aan de kernwapenwedloop. In ieder ge val zou het risico van een kernoorlog worden vergroot, verklaarde direc teur Frank Barnaby van het Inter nationaal instituut voor vredes vraagstukken in Stockholm (SIPRI) gisteren. De voorstelling dat de neu tronenbom een „menselijk" wapen zou zijn, kan volgens hem inhouden „dat Zweden moet overwegen of kernwapens al dan niet noodzake lijk zijn". De Zweedse minister van defensie heeft overigens al ver klaard dat er geen wijziging komt in het anti-nucleaire standpunt van zijn land. „Wanneer de supermachten afzien van de theorie van evenwichtige af schrikking en gaan geloven dat in een oorlog kernwapens gebruikt kunnen worden zonder het risico te lopen dat de hele wereld wordt uit geroeid, dan zal de angst om kern wapens te gebruiken, verloren gaan", aldus verder de verklaring van Barnaby. STUDENTENPASTORES De Amsterdamse studentenpastores starten morgenavond hun activitei ten met een openbare discussie avond. Onderwerp: Religieuze erva ring, kan het zonder? Inleiders: Huub Oosterhuis (pastor/dichter) en prof. dr. A. de Froe (anthropo-bio- loog). Plaats: Amstelkerk aan het Amstelveld 2 in Amsterdam. Tijd: 20 uur. Uitbreiding Haags stadhuis volgend jaar aan de orde Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De huidige gemeen teraad van Den Haag zal een krediet beschikbaar moeten stellen voor de uitbreiding van het Haagse stad huis. Wethouder Wallis de Vries (Openbare Werken, Verkeer en Ver voer) heeft de raad gisteren toege zegd dat hij nog vóór de gemeente raadsverkiezingen van mei volgend jaar met een kredietaanvraag zal komen. Hij hoopt eind 1977 of begin 1978 de raad een voorstel te presen teren om het opstellen van een structuurschets te financieren. Wallis de Vries reageerde hiermee op de opmerking van het CDA- raadslid mevrouw Otter-te Kolsté dat „anderen dan de gemeente snel ler kunnen bouwen dan wij". ZIJ zei dit naar aanleiding van het voorstel om het in aanbouw zijnde gebouw aan de Laan van Meerdervoort 64-74 voor huisvesting van de gemeente lijke dienst voor de stadsontwikke ling aan te trekken. Mevrouw Otter ging evenals de overige raadsle den akkoord met het voorstel, maar maakte van de gelegenheid gebruik om nog eens te informeren naar de plannen om te beginnen met de bouw van een nieuwe vleugel bij het stadhuis aan het Burgemeester de Monchypleln. Het gebouw aan de Laan van Meer dervoort moet eind 1978 opgeleverd worden. De ruimte is nodig, omdat b. en w. van Den Haag veel geld en mankracht willen steken in de stadsvernieuwing. De afdeling dreigt dan ook uit haar huidige werkruimte te groeien. HUISVROUWEN - De Neder landse Vereniging van Huisvrouwen afd. Den Haag opent het seizoen 1977/1978 met een eabaret door Wie- ke Muiier. Het cabaret is vanmiddag om 1.30 uur in Diligentia. Lange Voorhout 5 te Den Haag. In zijn Heer en Heiland ontslapen onze lieve vader en grootvader Cornells Jansen weduwnaar van P. A. Hogeweg eerder weduwnaar van G. Hesseling op de leeftijd van 84 jaar. 2 Corinthe 5 1 Bergschenhoek: E. van Helden-Jansen J. van Helden Oosterhout (N.B.): P. B. C. Cramer-Jansen G. J. Cramer Klerksdorp (Zuid-Afrika): Ph. Jansen R. Jansen-Waanders en kleinkinderen Doorn, 2 oktober 1977. Verpleegtehuis „Het Zonnehuis", Bergweg 2. Corr.-adres: Reigerlaan 7, Bergschenhoek. De teraardebestelling is bepaald op vrijdag, 7 oktober 1977 op de Oude Begraafplaats (Amers- foortseweg) te Doorn om 11.45 uur. Vertrek vanaf de Gereformeerde Kerk, Kampweg te Doorn, om 11.30 uur. Vooraf is er een samenkomst in de Gereformeer de Kerk om 10.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in één van de zalen van de Gerefor meerde Kerk, Kampweg, Doorn. Geen bloemen. Psalm 68 10 (o.b.) Na veel lijden nam God van ons weg mijn lieve man, onze lieve vader, groot- en overgrootvader Leendert van Marion op de leeftijd van 78 jaar. Oostvoorne: A. van Marion-Broek L. van Marion jr. C. Schipper-van Marion C. Schipper Dordrecht: S. Gravendeel-van Marion W. Gravendeel Oostvoorne: J. Soldaat-van Marion E. H. Soldaat Maasdijk: E. de Zeeuw-van Marion M. de Zeeuw klein- en achterkleinkinderen Oostvoorne, 2 oktober 1977 Bejaardencentrum „De Leemgaarde", kamer 25, Oostvoorne. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van „De Leemgaarde". Rouwbezoek en gelegen heid tot condoleren dinsdagavond a.s. van 7.30- 8.30 uur. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden donderdag 6 oktober op de algemene begraafplaats te Oost voorne om 2.30 uur. Vertrek vanaf „De Leemgaar de" om 2.15 uur. Geloven werd aanschouwen Bedroefd geven wij ei van kennis dat van ons is heengegaan onze zuster, schoonzuster en tante Tjitske Blok-Buma Op de leeftijd van 66 jaar God trooste haar man en geve hem de kracht om dit zwaarste verlies te dragen. Bowmansville,Canada: E. Buma-Attema IJlst (Fr D. Buma-Piersma Enniskillei^ Canada: T. Buma-Talsma Williamsburg, Canada: D. Buma Y. Buma-Rienstra Neven en nichten Voorburg, 30 september 1977. Beveel oerust uw wegen, al wat u 't harte deert, der trouwe hoed'en zegen t»on Hem. die 't al regeert. Die wolken, lucht en winden wijst spoor en loop en baan. zal ook wel wegen vinden waarlangs uw voet kan gaan. Onverwacht nam de Heere tot Zich mijn zoon. onze broer, zwager en oom Eilko Buursema echtgenoot van M. Koonstra. op de leeftijd van 57 jaar. Balkbrug: A. Buursemo-Kuiper Nootdorp: J. Buursema C. Buursema-'t Hart Almelo: B. Buursema J. Buursema-Ekkel Balkbrug: G. Moes-Buursema A. W Moes Balkbrug: F. Buursema D. Buursema-van Hal Nieuwleusen: L. Buursema K. Buursema-van Dijk Delden: A. van der Lee-Buursema H. van der Lee Lutten: M. Hans-Buursema L. G Hans neven en nichten Balkbrug, 30 september 1977 (Kleintje Xerox plus Rank Xerox service dus!) U besluit dus om een klein kopieer-apparaat aan te schaffen. Een deugdelijk, betrouwbaar, solide apparaat, dat het altijd doet. En dat, als er onverhoopt iets mee gebeurt, weer snel bedrijfsklaar is. Welnu, dan kunt u niet om ons heen. Want wij zijn Rank Xerox. En Rank Xerox heeft al jarenlang duizenden kleine kopieer-apparaten in Nederland staan. Van vele verschillende typen. En al die kopieer- apparaten onderhouden wij liefdevol. Daar hebben we veel van geleerd. Bij voorbeeld dat een machine maar een machine is. En een zwaar leven leidt Want mensen doen soms, te goeder trouw, rare dingen met een kopieer-apparaat. Ook met onze solide, betrouwbare kleintjes Xerox. Vandaar die service. Vandaar die voortdurende aandacht. Vandaar die zorg. Voor elk Kleintje Xerox. Ons service-apparaat is iets waar, in alle ernst, niemand in Nederland aan kan tippen. Niemand! Dat houdt voor u twee zekerheden in: 1) Bedrijfszekerheid - de regelmatige onderhoudsbeurten zorgen ervoor dat uw Kleintje Xerox van dag tot dag braaf z'n kopietjes blijft uitspuwen. En daar gaat het toch maar om. 2) Eerste hulp bij ongemakken - oftewel snel verhelpen van de spaarzame storingen die zelfs bij zo'n solide Kleintje Xerox kunnen optreden als resultaat van een niet-organieke teistering door o zo goed willende medewerkers. Als u vindt dat u dit soort zekerheden niet mag missen dan is er op de vraag „Welke Kleine Kopieerder" maar één antwoord mogelijk: Kleintje Xerox - Altijd goed. U kunt ze kopen of u kunt ze huren - dat is aan u. Weet u wat? Bel meteen even voor nadere informatie over de mogelijkheden. Ons nummer is 020-17 29 66. U kunt ook de bon invullen en opsturen aan Rank Xerox Nederland B.V, Antwoordnummer 3107,1000 TE-Amsterdam. Dan krijgt u die informatie zwart op wit Stuur mij nadere informatie over de nieuwste kleine kopieer-apparaten van Rank Xerox. Naam: Naam bedrijf: Straat/nr.: Plaats: Rank Xerox and Xerox are registered trade marks. TW2I

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15