Portret politiebureau Warmoesstraat tussen twee VARA vertoont film Walraff MAANDAG 3 OKTOBER 1977 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet 4 TV-COMMENTAAR Knipoog naar historie Mijn plan was het. zaterdagavond ook Roots - Wij Zwarten te bekijken, maar eenmaal verslingerd aan Napoleon op het eerste net. kwam het niet tot omschakelen. Ik vergat zelfs dat ik de negertragedie op video had kunnen vastleggen. Was het leven van de heel Europa ringelorende Corsicaan dan zo uitzonderlijk boeiend verfilmd? Dat bepaald niet; daarvoor vielen de zwakke plekken te duidelijk op Ook moet het zijn opgevallen dat tal van details ontbraken en er met een knipoog naar de historie was gekeken 8acha Ouitry had er. ten koste van zes miljoen gulden, een romantisch spektakelstuk van gemaakt Ooed beschouwd gebruikte hij twee kapstokken het allermeest: Vechten en vrouwen. Napoleon was weliswaar op belde ..fronten" bedreven, maar hij bemoeide zich met nog veel meer. Van de bestuurlijke en culturele aspecten van de Napoleontische tijd kwam eigenlijk net zo weinig naar buiten als van Bonaparte's diepere wezen. Ook in de programma-begeleiding heb Ik iets gemist. Waarom hield Ouitry die in de oorlog met de Duitsers collaboreerde, zich na de oorlog zo pompeus bezig met de Franse dictator? Om de verlepte glorie van zijn vaderland op te poetsen'» Of wilde hij slechts demonstreren dat hij als filmer nog altijd de maarschalkstaf in zijn ransel had? Ik koos voor het laatste en daarom was er nog aardig wat te genieten, vooral in de vertolking van de nevenfiguren Televizier Magazine maakte geen spectaculair nummer van de eerste uitzending op de zaterdagavond Zonder nieuwe tierelantijnen werd het een prolongatie van degelijk vakwerk Over de Triangel, het Amsterdamse opvangcentrum voor gezinnen In crisissituaties meen ik bij de concurrentie al eens een reportage te hebben gezien. Als de methode helpt, is het prachtig, maar ik geloof dat het verkieslijker is dat je Je problemen op een andere manier weet op te lossen. door Ton Hydra Asterix en de grote oversteek Goede aandacht werd besteed aan een vraagstuk waar regelrecht levens mee zijn gemoeid. Overheidsmaatregelen die bedoeld zijn om het ambulancevervoer te verbeteren, lelden volgens medici en andere deskundigen tot een nog lager niveau dan het huidige Broeder De Vries, een bekende particuliere vervoerder van zieken en gewonden, noemde de gennge kwaliteitseisen ..moorddadig" Hij wees erop. dat wij lelijk achterliggen bij onder andere Duitsland. België en Rusland, waar het Inzetten van gespecialiseerde ambulances, onder meer voor hart-patiënten. zwangere vrouwen en geesteszieken al een normale zaak zou zijn. In ons land ls men nog niet veel verder gekomen danenkele aan de praktijk ontleende suggesties. Zoals van de Drentse chirurg dr C. Timmermans, die zo snel mogelijk over het land verspreid traumateams wenst, waarvan altijd gespecialiseerde artsen deel uit moeten maken. Het redden van levens hangt vaak af van de snelheid waarmee hulp wordt geboden. En het aantal verkeersslachtoffers zou volgens dr Timmermans twintig procent lager kunnen zijn ..als we niet wachten tot de patiënt in het ziekenhuis is gebracht, maar naar hem toegaan". Dit zou dan gaan om ongeveer duizend mensen per Jaar. Voor zoveel te redden levens mag je best kabinetsafspraken maken Misschien zijn er kijkers die de NCRV het toppunt van wereldgelijkvormigheid hebben verweten omdat nu ook al op zondag een spelletje werd uitgezonden. De studiodienst had aan hun gemoedsrust kunnen denken als men de omroepster had laten meedelen dat „Ja. Natuurlijk" op een doordeweekse dag wordt opgenomen. Of het achteraf is gezegd, weet ik niet, vandaar deze kanttekening. Wist u overigens dat directe uitzendingen nog maar zelden voorkomen? Brandpunt maakte goede reportage over criminaliteit hoofdstad door Wim Jansen HILVERSUM - Een van ver valsing verdachte Nlgeriaan is het politiebureau ontvlucht. Er zijn vijf agenten nodig om de hevig tegenstribbelende en jammerende man weer naar binnen te sjorren. De man huilt en zweert dat hij onschuldig is en dat hij het niet heeft ver diend de rest van zijn leven achter de tralies door te bren gen. Als even later blijkt dat zijn cheques toch gedekt zijn en hij dus weer vrij is, valt de neger op z'n knieën en kust hartstochtelijk de schoenen van de agent. Ben fragment uit de reportage die KRO's actualiteitenrubriek Brand punt vanavond uitzendt (Nederland 2. 22.10 uur» over het zo vaak in de publiciteit gebrachte politiebureau Warmoesstraat. in het hartje van Amsterdam. Het ruim een uur du rende filmverelag ls het resultaat van zes weken, waarin Brandpunt redacteur Ton 8chuurmans het le ven op het politiebureau bekeek, over de Walletjes liep en mee ging op surveillance. De politie van het bureau Warmoes straat heeft als moeilijke taak de rosse buurt van de hoofdstad onder controle te houden. Oeen eenvoudi ge taak. want op deze ene vierkante kilometer is waarschijnlijk meer cri minaliteit en ellende geconcentreerd dan in de hele provincie Friesland. In dit kleine stukje Amsterdam trek ken meer dan achthonderd kroegen iedere avond weer vele duizenden mensen Minstens tweeduizend pros- Utués en evenzoveel „beschermhe ren" oefenen hier hun beroep uit. Daarnaast moet het bureau War moesstraat de vele sexclubs en Ille gale speelholen in de gaten houden. De grootste zorg ls echter de handel in heroïne en de daarmee onvermij delijk samenhangende criminaliteit De Chinezen hebben al lang niet meer het alleenrecht op de verkoop van deze handelswaar. Iedereen kan het spul openlijk op straat kopen, als er maar genoeg geld aan te pas komt. Door een aantal succesvolle acties van de politie ls de toevoer van he roïne een stuk ingedamd en zijn de prijzen flink gestegen. Om aan de dagelijkse „portie" te komen moet de verslaafde dan ook autokraken, zakkenrollen of kleine berovingen plegen. Corruptie In deze sfeer werkt de agent van het bureau Warmoesstraat Een moeilijk werkterrein, waarin het blijkbaar ook voor de agenten zwaar valt altijd de Juiste maat te houden. De Inval In de Chileense dub El Refugio en het hardhandig ontruimen van enige kraakpanden van Krasnapolsky wa ren daar dit Jaar een voorbeeld van. Toen burgemeester Samkalden de Warmoesagenten om deze laatste actie openlijk afviel, was dat voer voor de landelijke pers. Natuurlijk doen er In een gebied met een dergelijke concentratie van cri minaliteit voortdurend geruchten de ronde dat agenten tegen betaling dingen door de vingers zien. Dat hiervoor waarschijnlijk toch wel eni ge grond van waarheid bestond bleek toen in april van dit jaar In totaal acht agenten, die hun werk terrein In de rosse buurt hadden, werden gearresteerd op verdenking van corruptie. De landelijke pers in die tijd stond bol van berichten over het bureau Warmoesstraat. Naar aanleiding van die berichten ontstond bij de Brandpuntredactie het idee om eens een verslag te maken van de dagelijkse gang van zaken op dit bureau door enige tijd met het politiewerk mee te draaien. Oeen nieuw idee overigens, want de socioloog Maurice Punch heeft al eens een jaar vrijwillig op het bu reau Warmoesstraat doorgebracht en daar een geruchtmakend boek over geschreven. Nu gaat het echter om televisie. Volgens de maker van het programma stemde de politielei ding zonder enige voorwaarde in met het filmen van de activiteiten op en rond het bureau. Publiek geheim Het resultaat is een verrassende re portage over de criminaliteit op de wallen, en opvallende uitspraken van hoge politiefunctionarissen. Maar over de specifieke problemen van bureau Warmoesstraat gaat het niet. Agenten komen niet aan het woord, wel hun superieuren. Terwijl het toch een publiek geheim is dat er veel kritiek bij de ondergeschik ten op de leiding bestaat. Ook over de corruptie geen woord. Het onderzoek naar de gearresteer de en inmiddels geschorste agenten is nog niet afgerond en in afwach ting daarvan wilde Brandpunt er niets aan toevoegen, aldus Ton Schuurmans. In het begin van de reportage vraagt Schuurmans aan de chef van het bureau Warmoesstraat hoe het toch komt dat er zo veel over dit bureau geschreven wordt. Hoofdinspecteur Nicaise zegt dan dat die publiciteit eigenlijk wel meevalt en dat de kranten afkomen op de buurt vol prostitutie en geweld, het politiebu reau wordt als kapstok gebruikt. Maar Brandpunt maakt zich hier aan ook schuldig. Speciaal vandaag (ADVERTENTIE) Apiix) Priiie' Bekgnii",/ Eunje.de. conmbuVie van je totellennisdub Tjetafen. (Sla uw slag hit do Amro.duv) HILVERSUM (ANP) - De VARA heeft besloten vanavond de Gün- ther Walraff-film uit te zenden, die zowel door de Westdultse televisie als door de IKON niet ln het pro gramma werd opgenomen nadat het Springerconcern met een proces had gedreigd In deze film wil de Westduitae jour nalist GUnther Walraff aantonen, dat er bij het blad Bild-zeitung ge manipuleerd wordt met het nieuws Walraff had zoch daartoe onder de naam Hans Esser een plaats ver overd in de redactie van dit blad in Hannover, waarbij hij enkele maan den heeft gewerkt De film zal op Nederland 1 van 19.54 tot 20.39 uur worden uitgezonden. Het voor die tijd aangekondigde programma over Indianen komt te vervallen. lADVERTENTlE) Via <xr\ Amro Pfiue' Rekenm^ kun) u rnaanclfclijto Sparen voor V» N/he^reisje. (Op vleugels naar de Amro, dus.) De fabel van Reintje de Vos komt tot leven in een Duitse animatie-film. Ned. 1/19.04 Aan een optreden van Char les Aznavour in Canada (20.40) gaat in het VARA-programma een Zweedse film vooraf over Indianen die hun cultuur willen vrijwaren van Westerse in vloeden. Ned. 1/19.55 In Brandpunt wordt een ei gen documentaire uitgezonden over het bekende politiebureau aan de Amsterdamse Warmoes straat. Ned. 2/22.10 Willebrord Nlcuwenhuis pre senteert zijn eerste verslag van de bisschoppensynode in Rome. Ned. 2/23.30 In een Duitse documentaire over afgravingen in de Provence wordt gezocht naar antwoorden op de vraag waarom dinosaurus sen van de aardbodem verdwe nen zijn. Duitsl. 2/19.30 De EO zendt een radiorepor tage uit van de zaterdag gehou den Jan Zwart-herdenking. Hilv. 1/20.00 Een serie luisterspelen over het thema werk wordt in Liters- ma geïntroduceerd met daarop slaande gedichten van Hans van de Waarsenburg. Hilv. 2/22.30 Radio vandaag HILVERSUM I (298 m en FM kanalenI TROS 7 00 Nieuw» 7 02 (Sl Rustig bijko men 730 Nieuw 7 41 Aktua-ochlendedme 30 Nieuw» 38 Gymnastiek voor de huls vrouw iS» Kom er maar een» bi). klassieke muziek 1000 (S) Wat zag ft me nou...! 10 30 Nieuw» 1033 Kleutertijd 10 45 (Sl Weekin week uit. informal* f program ma RVU.: 1140 Sene over vrijwilliger» (51 VPRO 1214) VPRO maandag 12 00 Het VPRO-Forum informatief programma 12 28 Mededelingen t b v Land en tuin bouw 12 30 Nieuw» VPRO 1241 (Sl Ant woord. reekue» van luiateraarv 13 00(S> D Colletr 14 00 (Si Embargo 15 00 <S> Radio Vrij Belgie IÓ30 Nieuw» 15 33 Horror, hoorspel E O 18 15 (Si Lacht m uitzicht 17 00 (Si Eigen wij* kinderprogramma OVERHEIDSVOORLICHTING 17 20 Uil- reling voor dr landbouw 1730 Nieuw». 17 32 (S) Klankbord PP 18.1» Politieke partij Radikaien 18 30 Nieuws EO 18 41 (Si Daar waar de molens staan 19 00 (S) Ronduit muzikaal informatief jongeren programma 19 40 (S) De bijbel open 20.00 (Si Orgeidag Jan Zwart 20 25 (Sl 25 Jaar Hervormd Gereformeerde Vrouwenbond 21 05 (Si Hobbvscoop 21 30 Voor bhndm en *lechtzlenden OPEN SCHOOL 21 40 Wer ken met het thema 22 25 BOND ZONDER NAAM 22 30 Nieuws 22 40 Boerenbont VOO 22 55 (Si Informatie-show en actuali teiten 23 55 24 00 Nieuw*. HII.VEKSfM II (482 m en FM-kanalen I NCRV 07 00 Nieuw* 07 11 Och tend gym nasuek 0730 NCRV lied 07 25 Het levende Woord. 07 2» Te Drum Laudamu - gew ijde muziek. 07 54 Op de man af. evangelisch commentaar 08 00 Nieuw» 08 11 Hier en nu. 08-25 Vandaag maandag, informatie en muziek 09 00 Plein Publiek, mensen en muziek (0835 Waterstanden) II 00 Nieuws. 11 03 Schoolradio 1113 Muziek in uw stras tje 1200 Hrt nuttigen van etenswan n is toegestaan. lunchprog ramm.i 13 00 Nieuw* 13 II Hier en nu. 1330 Onder schooltijd, voor luisteraars in de school en daarbuiten NOS: 1430 Open School. NCRV 15.15 Allegro con spirito. muziek en meditatie 16 00 Nieuws. 16 03 Rozegeur en prikkeldraad, reportages 1735 Mededelin gen. 18.00 Nieuws 18.11 Hier en nu. 18.40 (Si Muziek in vnje tijd muziekamateurs 19 30 (S) Onderwijzen kunst of kunde'* Serie van het project Aanvullende Beroepsvor ming van Leraren 1930 Psalm van de week. 20.00 Nieuws 20.05 (S) Symfonie-orkest van de Oostenrijkse Omroep olv Zsolt Deaky. klassieke muziek. 21.00 (S) Selectie uit de Morike Lieder van Hugo Wolf 21 35 (S> Li- terama. kroniek over boeken, schrijvers en toneel 2230 (S) Werk, gedichtencyclus NOS 23.00 (S) Met het oog np morgen, met om 23-00 Actualiteitenoverzicht 23 20 De krant van morgen. 23.20 Den Haag vandaag en om 23 52 Even op adem komen. yoga. 23 55 24 00 Nieuw» HILVERSUM III 1445 m en FM-luiulen) KRO 7 02 (Sl Drie op je boterham muziek en informatie AVRO 9 03 (S) De Beuker Show 10 03 (Si Arbeidsvitaminen verzoek platen. 11 03 Radiojournaal. 11 05 (S) Post- TV vandaag HÉ OCR LAN O I 10 00 NOS/NOT: Sckooaswvww 10.48 W08 Osfumni ae 18.04 VARA. Van den VoaRwnaardrMkantfn 19 58 mdianan zift ook manaan Oocumantaea >0 40 Ch««ia« Aznavour 21 38 NOS: Journaal 2150 VARA Lord Pat*'Wmsey EngaNa 22 39 NOS: Journaal NEDERLANOH 18 45 NOS: Da FaOartjaaArant 18 55 Joumaai 10.06 KJKkWck»daV*ng TakanNnvar* 1030 Oa SmmaWars van Cncapo Comadysano 2231 Symboaa 20.28 KRO: 0a larugkaar van da Wrakars 21.15 Da Muppat Show >1 45 Sankxd an zoon Comadysene 22.10 Brandpunt 23.30 B-aaehopoansynoda Reportage 2330 NOS: Journaal HOUOEIO \)OIO SLKRRS WIO 2UJO ^^2 mosiORprN |^SÉ| KARELTJE KNETTER EN DE TOVERBUBBEL 143; „Asjeblief." zei de textielhande laar en hij gaf smidje Verholen een schaar. „Knip je baard af. Dan her kent de geheime politie je niet zo gauw Die zijn nu natuurlijk op zoek naar een kwibus met een baard Dankbaar knipte smidje Verholen zijn baard af. intussen luisterend naar de winkelier, die uitlegde: „Ik was ook bij de bokswedstrijd. Ik zag hoe Jij een kolf water over de hespo- dek gooide. Even later ging je er met hem vandoor. Dat vond ik een prij zenswaardig gebaar en daarom help ik je." „Erg vriendelijk van U," antwoordde de smid. „Mag ik dan hier ook mijn uniform van de stads reiniging achterlaten?" „Alleen de pet," zei de winkelier. „Je krijgt een lange, zwarte jas van me om over dat pak aan te trekken Een geheime politiejas. Mooihij zit je als gegoten. En nu zal ik je er nog iets anders bijgeven Een speciaal geheime polltiemaskertje. Daarmee ben je volkomen veilig, want de mensen zijn als de dood voor die kerels en die kerels op hun beurt zijn als de dood voor elkaar. Hahaha! Een ijzersterke vermomming! En eh laat je bezem ook maar zo lang hier Mocht je hem ooit nog eens nodig hebben, haal hem dan maar op. Ik wens je het beste'" En zo liep smidje Verholen even later al in zijn nieuwe vermomming door de stad Hij merkte natuurlijk al gauw. dat zijn verschijning opzien verwek te en angst inboezemde. Bevreesd keken de burgers hem aan en ze fluisterden; Een NIEUWE!" bus 700, verzoekplaten 12 03 (S) Joost mag met eten 14 03 Radiojournaal 14.08 (S) De Hit-Visser-Popkontakt I. 15.03 (S) Muziek met Meta - Popkontakt II 16 03 <S) De Hitmeester. met oi. de Telefoon-Top-5. (17.03 Radiojournaal.) NOS 18.03 De vaka- turebank. 18.10 (S) N O S.-maal. AVRO 19 02 (S) Het steenen tijdperk. 20 02 Radio journaal 20 05 (S) Superclean dreammachi- ne. 21.02 (S> De negen-uur-jazz-show 22 02 Radiojournaal. 22.05 (S) Pim Jacobs' pla- tenscala. 23 02 (S) Candlehghishow. (00.02 Radiojournaal NCRV 01 02 (S) Nachtex pres» (IV 04 02-07.00 (S) Nachtexpress (21. HILVERSl'M IV iFM-kanalen). VARA 7 00 Nieuws 7 02 (S) Groot en klein. 9 02 Kinderen een kwartje? 930 Wonen, verschil tussen huis en thuis 9 50 Schoolradio. 10 00 (Si Viool cn piano klassieke muziek. 11 15 (S) Nederland» Blazersensemble: moderne muziek 1215 (S) Radio Kamerorkest en piano klassieke muziek. 1330 (Si Moderne orkestmuziek 14 00 Nieuws 14.02 Keuren en kiezen. 14 30 (S) Geen kwaad van de ondernemingsraad 15 00 (S) Moderne mu ziek. 15 57-17.00 (S) Muziek van formaat. 103 Paul bleef bijna de hele morgen op De Vier Winden. Hij hielp Marian en Debbie om de keuken te veranderen in een ziekenkamer, maar intussen dacht hij aldoor aan de opvolging. Toen zij Norman in bed hadden ge legd, vroeg hij: „Denk je dat Robbie, Je jongste, zijn vader wil opvolgen, Marian?" Marian dacht van niet, want Robbie was veel meer jager dan boer en hij zou zijn baantje bij de Jacht willen houden. Haar tweede zoon Harold had veel te goed werk in een fabriek in het noorden; die wilde vast ook niet weer boer worden. „Dat kun je hem niet kwalijk ne men", zei Paul, die merkte, dat Mari na met angst aan de toekomst dacht. „Ik zai je heus nooit wegstu ren, Marian, wij vinden wel een op lossing. Maar ik zou wel Rachel waarschuwen, als lk jou was, want hij heeft dag en nacht verpleging nodig en Debbie en jij kunnen best hulp gebruiken". Verzonken in sombere gedachten reed hij terug. Wat zou het geweldig zijn geweest, als Gilbert het bedrijf had kunnen overnemen, die was boer in hart en nieren. En stel je eens voor, dat, nu Gilbert er niet meer was, zijn eigen zoon Simon en Rachel Norman opvolgden. Maar daarop was geen schijn van kans. Zou de tweeling dan toch gelijk heb ben gehad, dat het hiet in Engeland met de landbouw was gedaan? Norman leeft nog bijna een maand. Voor de begrafenis waren zij alle maal overgekomen. Na afloop praat te Paul even met Harold, die maat schappelijk werker was op een Jam- fabrlek in Manchester. Paul vroeg hem hoe hij het maakte en Harold antwoordde: „O dat gaat wel. me neer Craddock. Er heerst in het noorden een afschuwelijke werk loosheid, maar Gode zij dank hoor ik tot de vaste staf en zit ik veilig". Paul praatte ook een tijdje met Ra chel, maar stelde tot zijn ergernis vast, dat zij en Simon alleen maar in cllchës konden praten over dicta tuur van het proletariaat en de klas senstrijd. „Moeten zij nu eeuwig achter het spreekgestoelte staan, kunnen zij nooit eens gewoon mens worden?" bromde hij tegen Claire, nadat Simon en Rachel ijlings ver trokken waren voor weer eens een verkiezing. Claire grinnikte alleen maar: „Dat gaat heus wel over. Zij hadden het er over dat zij een kind wilden adopteren. Wij hoeven dus alleen maar te wachten tot het pro letariaat om vier uur 's ochtends honger krijgt en gaat schreeuwen" Heimelijk was hij weer dankbaar voor haar nuchterheid. In maart werd hij zelf bij de politiek betrokken. Jimmy Grenfell, die libe raal parlementslid voor het district Paxtonbury was geweest, zei, dat hij De Boekerij Baarn zich niet opmeuw kandidaat zou stellen; hij wilde de rest van zijn leven besteden aan het schrijven van de geschiedenis van de Chartis- ten. Paul schrok van deze medede ling: „Maar wie moet jouw plaats dan Innemen? Zo lang als lk het me kan herinneren, ben jij onze verte genwoordiger in bet parlement ge weest". Waarom stel je jezelf geen kandi daat, Paul?" zei Grenfell schert send. Hij wist beter dan wie ook. dat Paul net zo lief naar Hongkong zou vertrekken als het grootste deel van het jaar in Londen doorbrengen. „Wij verliezen het, als de socialisten ook meedoen", waarschuwde Paul waarop Grenfell droog antwoordde: „Wij verliezen het in elk geval, want de Tories komen met een man uit de streek, een echte, niet zo één die er gauw eventjes heengaat als vroeger". „Wie?" „Je kent hem wel; een jonge specu lant Codsall, volgens mij de zoon van één van je pachters". „Sydney Codsall? Die schurk. Jim my, je meent het niet!" „Ik meen het wel; zij hebben al sinds een jaar het oog op hem, toen hij lid van de provinciale raad is ge worden". „Dan moeten wij iemand hebben, die kans maakt hem te verslaan", zei Paul fel. Jimmy was er verbaasd over, want hij dacht dat Paul geen enkele belanstelling meer had voor politiek. „Hij is de man die achter al die vuiligheid hier zit; hij is de laat ste man om een agrarisch district te vertegenwoordigem. Hij is een intri gant van de laagste soort; ik kende hem al toen hij nog een kind was en ook toen was hij al een gluiperd". „Zij zeggen, dat hij kapitalen ver diend heeft". „Dat geloof ik direct; hij zit achter al die revolutiebouw bij de Nonnen- baai. Hij wilde ook Coombe Bay „ontsluiten", maar daar heb ik een stoje voor gestoken door de toegang tot de zee te blokkeren". „Misschien wil hij daarom wel naar Westminster", grinnikte Grenfell. „Je zou achterover slaan, als je ziet, wat tegenwoordig ln het parlement zit. Daarom wil ik er ook uit". „Staat Je besluit helemaal vast?" „Ja; kun je nog een opstopper aan?" „Ben je tot de conclusie gekomen, dat er geen ander alternatief is dan Tories of Labour?" „Zo dramatisch is het niet. Toen ik me laatst grondig heb laten onder zoeken, heb ik gevraagd me ronduit te zeggen, wat ik mankeer. Zij heb ben het gedaan: kanker. Dat ls de reden waarom ik nu alleen nog iets creatiefs wil doen". Horizontaal woorden invullen die betekenen: 1. bitter vocht. 2. bergweide, 3. godin van de aarde, 4. uitstekend gedeelte van het dak, 5. priem. 6. loot, 7. jong schaap, 8. toiletartikel, 9. voertuig. 10 onderricht. 11. bloeiwijze. Bij juiste invulling leest men verti caal 1 een andere naam voor water- Juffer Oplossing vorige puzzel Hor. 1. memoriaal, JO ram. 11. kade. 12. os. 14. tel. 15. rad, 17. ets. 19 nor. 21. me, 22. rand, 24. mol. 26. roem. 28. set, 31. rein, 33 sip. 35 ar. 37. leem. 39 la. 40 air. 42 reep. 44 roes. 45 rial Vert. 2. er, 3. mat. 4 omen. 5. ik. 6. aar. 7 Adam. 8. leder. 9 roer. 13. star. 15 lom. 18 snor. 20. ros. 23. deel. 25. les. 27 mier. 29. til. 30. kaar. 32 neer. 34 Pan. 36 Rio, 38. mei, 41. re. 43. pa 1 5 3 4 5 6 7 8 9 0 11

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4