Spijkenisse leeft op Noordwijk hervindt zichzelf RCL overklast Barendrecht HBSS NOG PUNTLOOS Ter Leede haalt uit VERZEKERINGEN Een ongeluk is niet altijd terv^ 59 LEIDSE SPAARBANK Eerste nederlaag Quick Boys (2-0) Opleving van Zwaluwen blijkt van korte duur Grootste nederlaag sinds jaren (4-0) Cor Vriend wint voorkomen. De financiële gevolgen ervan vaak wel./JMn Voorkom dat u 5==-. in moeilijkheden raakt, Sluit tijdig een (s^ I goede verzekering voor uw gezin, huis/gjpg uw auto en rekreatie. Ga voor eenjE/fll Mideskundig advies naar de fs NUTSSPAARBANK MAANDAG 3 OKTOBER 1977 REGIOSPORT Trouw/Kwartet H 14 door Martin van Geldere SPIJKENISSE De tweede opeenvolgende triomf van Spijkenisse, nu tegen het tot zaterdag nog ongeslagen Quick Boys. wekt de Indruk dat de Jan van Baaren-equipe een re naissance meemaakt In pres tatie! opzicht is dit zeker het geval, het geetaleerde spel is echter nog altijd beneden peil al moet gezegd worden dat de defensie met de komst van sluitpost Hans Leyen een posi tieve Invloed heeft ondergaan. Zijn Katwtjkse collega Floor Schaap moest tijdens de zesde competitie-confrontatie voor het eerst In het nog prille sei zoen de gang naar het net ma ken (2-0). Spijkenisse-Quick Boys was weer eens zo'n standaardwedstrijd, zoals die In het zaterdagvoetbal langza-» merhand traditie is geworden. Het Italiaanse catenaccio floreert in de eliteklasse van de zaterdagama teurs. Twee uiterst behoudend ope rerende teams. Spijkenisse en Quick' Boys In dit geval, die pertinent wei geren het spel te dirigeren maar con stant, negentig minuten lang dus. op de counter loeren. De thuisclub loer de nog het minst en trok dan ook verdiend aan het lange eind. Spijkenisse. zonder de wegens fami lie-omstandigheden absente Eddy Nuyen, had de westrijd al in part één naar zich toe kunnen trekken. De nog steeds niet imponerende Harrie Koopman kopte in vrijstaande posi tie over. Daan van de Meer schoot na een actie van Cees Jansen te zacht in en linkerspits Bert Bak vermorste twee unieke scoringsmogelijkheden. Toch namen de Schiekampbewoners vóór het intermezzo signaal van de matige fluitist Van de Velde de lei ding Ron van Baaren gelukte het na een crimmage voor het eerst dit sei zoen Quick Boys-doelman Floor Schaap de houten Klaas uit te laten hangen (1-0). Luttele seconden later was Quick Boys voor de eerste en later zou blijken de laatste keer gevaarlijk. Cees van Rooyen kanjerde toen van grote afstand net over het Spijkenis se houtwerk. De Katwijkse brigade, waarin Sis Thu Pan (blessure) en Joep den Hollander (schorsing) ont braken, verbleef na die escapade vol komen in de anonimiteit. Het spel van de Nieuw-Zuidpuplllen was we liswaar niet onaardig, kansen wer den niet gecreëerd. Spijkenisse-doel- man Hans Leyen. die weer voor rust in zijn defensiegelederen heeft ge zorgd. had een vrije middag. Ook de als libero prominent acterende Nico Kuyt wist de zeekan te rs geen bloed transfusie toe te dienen. Dat het dan ook 2-0 werd was een logisch gegeven. Het uiterst positief meelevende Spij- kenissepubüek. zo'n 1200 man sterk zag eerst Cees Jansen (2x) en Aren Buvens niet succesvol hun werk af maken maar Bert Bak kon dat na een fraaie één-twee met Ron van Baaren wel (2-0). Protesteh van Quick Boys-aanvoerder Arte Haas noot en sluitpost Floor Schaap dat Bert Bak in off-side positie zijn werk voltooide, vonden geen genade in de ogen van de Zeeuwse arbiter Van de Velde die overigens in de eerste helft geen genoeg van de wedstrijd kon krijgen en pas na 49 minuten afblies. Het „loopgravenconcept" van Spij kenisse oefenmeester Jan van Baa ren stond na de 2-0 geen tegentref fers meer toe. SPIJKENISSE: Leyen; D van der Meer. Hokke. C. van der Meer. Buvens. Jardez. Goedendorp. Koopman. Van Baaren (Mlchelsi. Jansen. Bak. QUICK BOYS. Schaap; Zwaan. Kuyt. Haasnoot. Heenkhulsen. Van Rooyen. Vooys, Mouter; Van der Plas. Hoek. Zandbergen. SPUKENISSE-QUICK BOYS 2-4 (1-4). 31 Ron van Baaren 1-0.77 Bert Bak 2-0 Scheidsrechter Van de Velde Toeschouwen: 1200. Maasdam-Spirit 2-4 1-4) 43 Aart in 1 Veld 1-0.60 Slko Kooistra 1-1.61 Gerrtt van der Heul 1-2.65. Jan de Vrij 1-3. 70 Mels Goud 2-3.73 Gemt van der Heul 2-4 Scheidsrechter Verhoef Een aan vallender Spirit heeft minder moeite gehad met de thuisploeg dan de uitslag doet vermoeden HBSS-Oroot Ammtn 0-3 (0-1). 20 en 75 Jaap de Bter 0-1 en 0-2. 89. Jan Maurik 0-3 Scheidsrech ter Van Amerongen Ook nu weer is het de Schiedammers niet gelukt een punt te verwer ven Ondanks sterk aanvallen van HBSS. was het Oroot Ammers dat met minder kansen toch de overwinning greep Helnoord-Bolnes 2-3 (1-2) 2. Bas Leeuwenburg 1- 0. 34 Cees Klootwijk 1-1. 42 Koos van Weijen 1- 2. 54 Oert van Dongen 1-3. 80 Harry Verschoor 2-3 Scheidsrechter Wolthuis Bolnes blijft zich presenteren als een seneuze kandidaat voor de bovenste plaats door In dit duel. zij het op moeizame wijze, al te rekenen met Helnenoord Groot» Lindt-Zuidland 0-3 (0-3). 8 Cees Bevaart 0-1. 30 Inge Meerkerk 0-2. 44 Cees van Splunder 0-3 Scheidsrechter Van Dam Een duidelijke overwinning voor de Zuidlanders. die voor rust van het windvoordeel profiteerden Zelfs Pa trick Jansen kon voor Oroote Luidt niets terug doen: hij miste een strafschop. De AlbUi-Sunlifht 3-0 (0-0). 80 Jan Stierman I- 0 84 Paul Lekkerkerker 2-0. 88 Jan SUerman 3 0 Scheidsrechter Van Hanswtjk Pas op het laatst kon de ploeg uit Oud-Alblas afstand ne men van Sunlight De uitslag was wat ruim uitgevallen, omdat de bezoekers bijna het gehe le duel zeker niet de mindere waren. Roienburg-Sthoonliovra 1-1 (1-1). 6. Cor van 8eters 1-0. 7 Hans van WlUegen 1-1 Scheids rechter Gravesteln. Het ene punt dat Schoon hoven behaalde op een veel sterker Rozenburg was zeker een grote verdienste. door Henk Smit NOORDWIJK Niet zozeer de verdiende 3-0 overwinning van Noordwijk heeft bij Zwaluwen een nare smaak achtergelaten, maar veel meer het opschrijven van aanvoerder Jos Buitelaar en Ernest Kegel. Zowel met de wind mee als tegen kon Zwaluwen zich niet meten met Noordwijk. In aanvallend opzicht schoten de Vlaardingers tekort. De opleving tegen RCL was van (te) korte duur, terwijl Noordwijk zichzelf hervond en de vergissing tegen het te harde optreden van Kozakken Boys mentaal alweer te boven was. Trainer Frans de Kruis gaf aan het gevoel van onbehagen dat bij spelers en bestuur leefde onmiddellijk na het verdiende verlies uiting: ..Hier mee nemen we geen genoegen, we laten ons niet zomaar een schorsing bezorgen als je niets doet." De be trokken spelers Jos Buitelaar („Ik deed helemaal niets") en Emest Ke gel („Wat een theater maakte die Boot") zagen duidelijk het een en ander niet zitten. Hetgeen werd ver stevigd toen de redenen van de wis selvallig leidende scheidsrechter Bouwhuis uit St. Nicolaasga bekend waren. Buitelaar zou in het duel om de bal gevaarlijk spel gepleegd heb ben. Kegel werd opgeschreven we gens het neerleggen van een tegen stander. terwijl het spel dood was. 8ASSENHEIM Nadat vorige week het eerste punt werd binnen gehaald. heeft Ter Leede het herstel doorgezet met een overtuigende 5-0 zege op Marken Die score was gro tendeels voor rust al bereikt, toen Ter Leede met de wind in de rug verrassend tot 4-0 uitliep. Na een combinatie met Jan van Harskamp opende Hans Blsschops na ruim tien minuten de score. Het duurde tot vijf minuten voor de pauze alvorens de Sassenheimers tot 4-0 kwamen. Eerst verzilverde Jan van Harskamp een voorzet van Hans Blsschops met een kopbal, waarna opnieuw Jan van Harskamp voor 3-0 zorgde. Op slag van rust scoorde Wlm Koster 4-0 na een pass van Michel Krop. Ter Leede had nog de pech dat Hans Blsschops en Benno Kooy tegen de paal schoten. He beeld zette zich na rust voort, maar ondanks een overweldigend overwicht zou Ter Leede nog een maal scoren. Vijf minuten na rust bepaalde Michel Krop de eindstand op 5-0. Hoewel Marken via Arie Sto ker nog de enige kans kreeg, kwam de eerste zege van Ter Leede met meer in gevaar SV35-IJMLTDEN 1-1 (0-®). Oelljkop- gaand duel. met een iets offenslever IJmuiden in de eerste helft. In de tweede helft opende SV35 de score door een doelpunt van Kees de Graaf, de Invaller voor Jasper Har- teveld. maar tien minuten voor tijd bracht Rob van der Woud de partij en weer op gelijke voet. De thuis club knalde nog wel viermaal tegen het houtwerk: zowel Bert Kuiper als Jaap Gruppen zagen hun acties ie der tot tweemaal toe op het hout werk stranden. Scheidsrechter: Brouwer. Toeschou wers: 300. RIJNSBURGSE BOYS-LVRA 4-2 (1-1). Een technisch beter Rijns- burgse Boys heeft met deze uitslag revanche genomen op zichzelf voor de nederlaag tegen Jodan Boys. Toch was het nu Lyra dat de score door een doelpunt van Toon van der Meer opende, maar nog voor rust bracht Piet Haasnoot de partijen op gelijke voet Na rust vergrootte de Boys de score tot 3-1 door doelpun ten van Henny de Klerk en Henk van der Zwan alvorens Herman Ce- vaal met een kopbal 3-2 kon scoren. In de slotminuten vergrootte Henk van der Zwan de score alsnog tot 4-2. Scheidsrechter Hartman Toe schouwers 800 De zege had nog groter kunnen uitvallen, maar Plet Haasnoot <2x op paal). Henk van der Zwan (lx op lat) en Leo Pluimgraff (lx op lat) waren niet altijd suc cesvol KATWIJK ZOB 1-1 (1-0). Gelijk op gaand duel. waarin de wind een hoofdrol voor zich opeiste. Voor rust kon Wim Ouyt (II) uit een voorzet van Jan van der Plas 1-0 laten aante kenen. maar koos toen de defensie als de beste verdediging ZOB profi teerde daarvan en kon zodoende via Ron Glandorf het eerste doelpunt in de tweede klas scoren Katwijk was daarna niet meer In staat de zaken In zijn voordeel te beslissen. Scheidsrechter: 't Jong. Toeschou wers: 300 VGRAVENZANDSE SV-JODAN BOYS 1-3 (1-1). Rommelig duel. waarin Bert van Maren na een half uur van grote afstand de score voor de Gouwenaren opende, maar nog voor rust bracht Mari Veltman. op geschreven wegens aanmerkingen op de leiding, de partijen uit een strafschop op elijke hoogte Jodan Boys voetbalde na rust voortreffe lijk en bracht dat tot uiting in doel punten van Bert Graafland en Arjen van Tol. De doelman van de Boys Karei Revet, moest na een botsing vervangen worden door Gerrtt van Vliet Scheidsrechter Van Straaten Toe schouwers 800 Opmerkelijk is dat in belde gevallen de Noordwijker Sjoerd Boot betrok ken was. Een speler die qua voetbal niet alleen opvallende dingen ver richt (o.a. Nederlands Studenten team), maar ook bij scheidsrechter en tegenstander bekend is om ande re activiteiten. Vorige week nog een officiële, waarschuwing in de strijd tegen Kozakken Boys. Bij het op schrijven van Kegel was Boot duide lijk de ultlokker. Om de bal te be machtigen trok Boot de Vlaardinger aan zijn shirt om hem daarna met de grasmat in aanraking te brengen. Ernest Kegel kon zich niet meer be heersen en kegelde hem met belde handen tegen de grond Dankbaar maakte Boot er gebruik van om een leuk stukje solo toneel op te voeren. Terecht wisselde trainer Ee!man hem onmiddellijk uit voor Hans Plaatzer Inmiddels stond Zwaluwen wel ach ter met 3-0. Uit een ingestudeerde corner. John van Dijk zette voor, Rob Suttorp kopte door cn Ruud Bröring doorboorde het doel van Ab Nljgh die Aad Boers overigens be kwaam verving (1-0). Evan daarvoor was hij het die met een uiterste krachtinspanning Sjoerd Boot van scoren afhield. Na rust ondernam Jan Willem Rogers een lange rush, omspeelde wat gelukkig Rein Ho- man en scoorde knap 2-0. Uit een corner van Jan Willem Bogers maak te Ruud Bröring met het hoofd er 3-0 van. Rob Suttorp stond weer op zijn ideale positie, maar miste dit keer. Zwaluwen was niet bij machte hier verandering in te brengen. Met de wind In derug werd er te weinig ge schoten. Slechts voor rust Jos Buite laar (naast) en Emest Kegel in han den van Henk van Buyten. Schutter van weleer Leen Pijpers startte ver rassend als laatste man, maar na het eerste tegenpunt werd hij snel naar het middenveld gedirigeerd. Homan nam zijn plaats in. Een kwartier na de rust greep trainer De Kruis op nieuw in De uit de basis gelaten (blessure) Hennle Kuyten mocht ln de spits opereren, waardoor Jos Bui telaar en Leen Pijpers voor de aan voer moesten zorgen. Weinig speel bare ballen, een falende voorhoede (Sluimer) en discutabele beslissin- LEIDERDORP Beter in vorm. voorzien van meer techniek en met een grotere inzet spelend, heeft RCL aan Barendrecht de grootste nederlaag (4-0) toegebracht die het sinds jaren heeft te slikken gekregen Netjes werden de doelpunten over beide speelhelften verdeeld. Vielen er in de eerste acte eveneens toch nog wel pluspunten over de Barendrechtse formatie te vermel den. na de doelwisseling tekende de Leiderdorpse meerderheid zich onder storm-, regen- en onweersvlagen zo duidelijk af dat tenslotte de eindstand een beslist niet geflatteerd beeld toonde van de krachtsverhouding. Wanneer windkracht acht zich aan dient bij een voetbalwedstrijd, gaat de techniek een grotere rol spelen dan onder normale weersomstandig heden Mocht er vooraf nog enige onzekerheid hebben bestaan om trent de hoeveelheid daarvan, die beide teams in hun bagage meedroe gen. in de loop van de strijd werd het heel duidelijk dat RCL in dat op zicht een koffertje meer bij zich had De Inhoud daarvan bepaalde het sla gen van menige een-twee zowel als talrijke andere combinaties. Met windvoordeel kon Barendrecht voor rust enkele verschillen nog wat verdoezelen, bijvoorbeeld met een hoekschoppenverhouding van acht tegen drie in het voordeel van Bas Hokke en zijn mannen. Ook toen echter dienden zich al enkele minder sterk bezette plaatsen aan in de de buterende eersteklasser Zo kwam keeper Fred Elenbaas allerminst als leider in de defensie over en kwam ook Bram van Tol niet op toeren Het uitvallen na een klein half uur van Jan Bruys met rugklachten leverde in het Barendrechtse team nogal wal verschuivingen op. omdat invaller Ane Fok op de plaats van Wim van der Heuvel belandde, deze naar het midden schoof. Henk van Kempen in de spits en uiteindelijk Cees van der Meer op de plaats van Bruys Het leidde tot wel wat meer gewicht in de voorhoede maar niet tot snelheid. Juist over die snelheid beschikte RCL en dat stelde Barendrecht her haaldelijk voor problemen. Nadat een schuiver van de veelal ongrijp bare Benny Heemskerk zijn doel maar nauwelijks had gemist leidde een aanval volgens het boekje in de veertiende minuut tot 1-0. Het was een Heemskerk-Holl-Wittemancom- binatie door Wilbert Witteman met een niet onhoudbare schuiver doel treffend afgerond. Een van de weini ge keren dat Barendrecht Bram Brandt met een schot op de proef stelde was nadat Bas Hokkke Rini Leeuwenberg in stelling had ge bracht. De kogel spatte op de vuis ten van RCL's goalie uiteen. Het begon er zelfs op te lijken dat de DUNO-Li»s»r Boy» i-i (l-l). 35 Andrt van Ba tenburg 1-0. 45 Richard van Bremen I I Scheidsrechter Addink Hel Iets sterkere Llsser Bóys heeft toch genoegen moeten nemen met een gelijkspel, wat verdienstelijk genoemd mag worden van de Hagenaars Koudekerk-Be Fair 6-2 (0-0). 55 Jan van Rijn 0 1 «strafschop* S3 Koert van Rijn 0-2 Scheidsrech ter Ekenng Een In twee opzichten kansloos Koudekerk ten eerste kon het zich geen kansen creOren en ten tweede was Be Fair gewoon te sterk. Maasdijk-DOTO 0-1 (0-1). 35 Frits van Ochteren 0-1 Scheidsrechter Brussaard Het slechte weer heeft er voor gezorgd dat de wedstrijd tien minuten onderbroken moet worden De wed strijd op zichzelf was spannend en een gelijkspel was beter geweest Cap«ll«-'i-Gravrmande 0-0. Scheidsrechter Van Kreuningen Belde ploegen konden met tot sco ren komen, ondanks dat leder een helft voor zijn rekening nam en daarin ook kansen kon scheppen DSO ARC 2-1 (l-O). 30 en 60 Dlck Huurman 10 en 2-0 «strafschop* 75. Peter de Oraaf 2-1 Scheidsrechter Heil Een sportief duel. waann de overwinning terecht kwam bij het sterkere DSO HVO-SC Voorn» 0-1 (0-0). 87 Frans Mellaan 0 1 Scheidsrechter Overkleed. Een sterker HVO heeft moeten ervaren dat SC Voome alsnog de overwinning greep Een sportief duel SC Voome Be Fair Lisser B DSO DOTO DUNO 5-8 Capelle 5-8 ARC 5-8 HVO 5-8 's-Oravenz. 5-7 Koudekerk 5-5 Maasdijk 5-10 Maasdam 5- 8 Rozenburg 5- 8 Helnenoord 5- 6 Schoonhoven 5- 6 Gr. Lindt 5- 5 HBSS 5-5 Vierde klasse B Vierde klasse A HPSV-Schevenlnjen 3-1 (1-0). 40. Theo Hoogen- dijk 1-0. Leen de Mos 1-1, 80 en 85. Bert Medema 2-1 en 3-1 Scheidsrechter: Mulder Na een matte eerste helft trok een na rust feller HPSV de zege naar zich toe. To Werve-Hoekse Boys 2-2 (0-1). 25. Ton van der Pijl 0-1.60. Alfred van Oa 0-2.62 Bas Schipper 1- 2, 65 Eric Klok 2-2 (eigen doel) Scheidsrechter Dubbelaar Door pressievoetbal kon de thuis club alsnog op gelijke hoogte met Te Werwe komen. Lootduin«n-Die Hogbe 0-S. Scheidsrechter: Kar- dux Spannende, maar harde wedstrijd. Voor rust sterker Loosduinen, maar ln de tweede helft overheerste Die Haghe TSB-Moostcr 1-3 (0-1). 37. Wlm Stoevelaar 1-0, 46. Koos van der Kruk 1-1 «strafschop». 52. Nico van Zanten 1-2. 85. Kees Quak 1-3 Scheidsrech ter: Van Namen Een wedstrijd met twee gezich ten. Voor rust had T8B de overhand, maar Monater kwam in het tweede bedrijf sterk terug. Bandstad Sport-NaoMwijk 0-0. Scheidsrechter Dolman. Oelljkopgaande strijd zonder hoogte punten. omdat belde ploegen te voorzichtig ac teerden. Vlaardlngen-Die Bagbe 2-2 (0-1). 5. en 60. Dlck Molendijk 0-1 en 0-2. 70 Oer van der Lek 1-2,80 Theo Jansen 2-2. Scheidsrechter: Lemmers. Vlaardlngen viel na de 0-2 achterstand fel aan. wat resulteerde ln de verdiende gelijkmaker. 5-8 Te Werve 5-7 Monster 5-7 HPSV 5-6 Hoekse B. 5-5 TSB 5-5 Bchevenlngen SVOW-De Sleutels 0-1 (0-1). 20 Fred Huys 0-1 Scheidsrechter Freke Een onverdiende over winning van De Sleutels op een sterker, maar onmachtig SVOW Unirum-Rohda '76 5-0 (0-0). 52. Martin Berghout 1-0. 65. Peter Neleman 2-0, 70. Martin Berghout 3-0. 78 Hans van Oostrum 4-0. 85 Martin Berg hout 5-0 Scheidsrechter: Straus Een wedstrijd waarin Unicum zich van twee kanten liet zien Voor rust zeer slecht, na rust oppermachtig SEV-SVPTT l-l (l-l). 2 Tim van Rooy 0-1. 25. Plet van Elven 1 1 Scheidsrechter Bakker Een spannende strijd met twee goede ploegen, die na 90 minuten dan ook terecht leder een punt In de wacht sleepten DEVJO Zevenhoven S-l (0-1). 20 Hans Balvert 0-1. 50 Alex Peters 1-1. 55 Gerhard Verduyn 2 1. 70. en 77 Klaas Groenenberg 3-1 en 4-1. 90 Oerrit Hebbink 5-1. Scheidsrechter Van de Wel De wind was wel degelijk de spelbepaler Voor rust kon Zevenhoven er nauwelijks van profiteren, terwijl na rust DEVJO de geboden kans met beide handen aangreep. JAC-DSVP i-i (M). 30 Peter Noordeloos 1-0. 37 Jan Ranshuizen l-l Scheidsrechter Offer man Er viel goed spel te bewonderen, ondanks de straff wind Juiste uitslag Semper AJlius-Haierswoudsc Boys 2-2 '1-0). 22. Peter Robberegt 1-0. 49 Dick Pak 2-0. 63 en 70 Rob de Roo 2-1. en 2-2 Scheidsrechter Schol ier Een Juiste uitslag, omdat belde ploegen leder 64n helft sterker waren. Unicum 5-10 JAC 5-f SVPTT SVOW De Sleutels DSVP Hazersw B. 5-10 JAC S 9 DEVJO 5- 6 Semper Alt 5- 6 Zevenhoven 5- 5 Rohda 5- 5 SEV Vierde klasse C Deze fraaie kopstoot van Noordwijker Rob Suttorp is geen gevaar voor de Zwaluwen-defensie. Leen rijpers en Ruud Bröring (op de achtergrond) kijken toe. Vierde klasse D gen van het leidende trio verijdelden de plannen van Zwaluwen. Kansen waren er veel meer voor de thuis club, maar Ab Nljgh voorkwam een fiasco door schoten van Ruud Brö ring bekwaam te pareren. NOORDW1JK-ZWALUWEN 3-4 (M). 30. Ruud Bröring 1-0, 65. Jan Willem Bogers 2-0.74. Ruud Bröring 3-0. Scheidsrechter: Bouwhuis. Toe schouwers: 1000. NOORDWIJK: Vin Buyten; Plug; Van der Veen. C Spaanderman. Van Kesteren. Boot (Plaatzer). A. Spaanderman, Van Dijk. Suttorp. Bröring. Bogers. ZWALUWEN; Nljgh. Seekles, Van Hofwegen. Pijpers, Nentjes. Molenaar (Kuyten), Keizer- waard. Homan. Kegel. Sluimer. Buitelaar. ASH-WGZ l-l «H». 88 Hugo Vermaas 0-1. 89 Jan van Woerkem 1-1 Juiste uitslag, omdat de ploegen gelijkwaardig waren LRC-WNC 0-0 Scheidsrechter Van Andel. In deze slechte wedstrijd werden Arie RIJneveld iLRC) en Cor van Oort (WNC) uit het veld gestuurd Rtjneveld was unfair ingelopen op doelman Van Oort. die zijn tegenstander een kopstoot gaf Belde spelers werden daarom weggezonden Triest vooral voor Van Oort die voor rust het punt voor WNC veilig had gesteld door het sterkere LRC van doelpunten af te houden. Pelikaan-Oude Maas 1-0 (0-0). 75 Ad Verhoeven 1-0. Scheidsrechter Stal. Pelikaan verzuimde voor rust afstand te nemen. De Zwljndrechters kwamen fortuinlijk aan de winnende goal. doordat de doelman van Oude Maas de bal losliet Leerdam Sporl-Phoenix 0-2 (0-1). 10 Kees de Leeuw 0-1. 67 Ab van Marion 0-2 Scheidsrech ter G rem men Phoenix was individueel ster ker. maar had twee verdedigingsfouten nodig om de winst te grijpen. Ameide-Haafien 1-1 (0-0). 49 Gerrlt van Vuuren 0-1. 60 Ton de Kruyk 1-1 Scheidsrechter Van Vliet ln een rommelige wedstrijd kwamen bel de doelpunten voort uit defensieblunders. ZBVH-TOGR 2-1 (1-0). 7 Ferrle Otters l-Oietgen doel). 48 Jan Bijl 2-0. 86 Marco Govers 2-1 Scheidsrechter Stam Een nerveuze, spannen de ontmoeting met over en weer veel gemiste kansen ZBVH dal een kans minder miste, kon daardoor toch een igelukkigei overwinning grijpen Stellendam-MW'27 1-2 (1-0). 20 Frans van de Nieuwendijk 1-0. 55. Kees van Buren 1-1. 67 Andre de Baan 1-2. Scheidsrechter t Hart Geen groots treffen, waann het kansrijker MVV verdiend de overwinning greep GOZ-Lombardijen 1-0 (0-0). 87 Jos Hensen 1-0 Scheidsrechter Reijgersberg Door de sterke wind mocht geen groots duel verwacht worden GOZ won omdat men iets gelukkiger was dan de Rotterdammers Hermandad-Hoogvliet 1-0 (0-0). 85 Krijn Koster 1-0 Scheidsrechter Bouwmeester Voor rust kreeg Hoogvliet de beste kansen, maar de paal stond succes in de weg In een gelijkopgaande tweede helft greep de thuisclub op de valreep de zege Excelsior P-Herkingen 2-2 (1-4). 15 Peter Stam 10. 55 Paul Molenaar 1-1.75 Chris van der Veer 1-2. 86 Peter van Veelen 2-2 Scheidsrechter Arnouts Enerverende ontmoeting met twee identieke speelhelften VVOR-Piershil 4-2(0-1). 5. Karei Snijders 0 1 89 Adrle Achterberg 0-2 «strafschop» Scheidsrech ter Hoenselaar Ondanks Inzet en aanvallend spel kon WOR de kansen niet In doelpunten omzetten. Piershil sloeg via de counter wel zijn slag. 4-5 Oude Maas 5-5 Haaften 5-5 Leerdam 8p Piershil Stellendam 5-9 ZBVH 5-7 Lomberdljen 5-4 gelijkmaker een kwestie van tijd zou worden en Wim van der Heuvel was er met een fraaie kopbal erg dichtbij. Maar met het einde van de eerste speelhelft ln zicht stuurde Leo Holl met een fraaie pass Benny Heems kerk de vrije ruimte in en dat bete kende 2-0. Elf tegen twee was de comerverhou- ding na rust en dat bewees op legio scoringsmogelijkheden voor RCL. De van Drenthina afkomstige Freek Linde vierde zijn competitiedebuut in Leiderdorp met 3-0, daarbij fouten van Fred Elenbaas en Roel Benthem afstraffend. Benny Heemskerk te kende op een voorzet van Henk Braat 4-0 aan terwijl men zich er verder zo nu en dan over kon ver wonderen hoe de bal na een vlotte RCL-combinatie toch niet de roos trof. Sportlef accepteerde Barendrecht de nederlaag die zich in feite al enige weken had aangekondigd. De beste kans om toch een bres in de hechte RCL-defensie met Daaf Brandt als uitblinker te schieten, kreeg onver wacht Arie Fok maar zijn te zachte schuiver vormde voor keeper Brandt geen probleem. Arbiter Van Dijk uit Nleuwegeln begon aarzelend, maar bereikte voor 800 toeschouwers uit eindelijk toch een dikke voldoende. RCL-BARENDRECHT 4-0 (2-4). 14 WUbert Wit tcman 1-0. 40 Benny Heemskerk 2-0. 62 Freek Linde 3-0. 80 Benny Heemskerk 4-0. Scheids rechter Van Dijk Toeschouwers 800 RCL: H Brandt. H Braat. K Haneveld. D Brandt. A Braat. Van Haver. Heemskerk. Van Duyn. Linde. Holl. Witteman BARENDRECHT: Elenbaas. Benthem. Van der Poel, Van der Heuvel. Van der Korput. Hokke. Van Kempen. Leeuwenburg. Van de Tol. Van der Meer Bruys «Foki ALBLASSERDAM Cor Vriend van atletiekvereniging PSV uit Eindhoven heeft zaterdag de 10 mij len-loop van Alblasserdam gewon nen Vriend legde de tien Engelse mijlen (16 km en 90 meter) af in 50 minuten en 58 seconden. Rarendrecht-verdediger Roei Benthem kan Leo Holl niet van een schot afhouden ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14