Miles blijft bij Karpov Ruzies bij nederlagen van volleybalteam Bolhuis keert terug Tactisch concept redt Thialf fOrmas» Sharpfax kopieer machines <SHS> Timman op half punt Herenploeg ook tegen Frankrijk ten onder Mid Stars uit Europa Cup strijd Kampong kan weer geen velddoelpunten maken Nieuwe zege Barcelona #\ORMAS BV PKC in eindstrijd ten onder 30Q000 leden past die pet IJshockeykampioen naar derde ronde Europa Cup-toernooi i coupon I J Beroep: I Handt.: WILSON MAANDAG 3 OKTOBER 1977 SPORT T rouw/Kwartet12 door Max Pam TILBURG De manier waarop Genna Sosonko gunstig staan de stellingen weet te verknoeien, geeft de gemoedstoestand weer van iemand die niet kan geloven, dat hij sterker is dan zijn tegenstander. Het is bekend, dat in het schaken niets moeilijker is dan het winnen van gewonnen staande partijen, maar Sosonko begint te lijken op een winnaar van een quiz die mag kiezen tussen een tweedehands fiets en Rolls Royce en die dan over mand door de voorafgaande inspanningen op het rijwiel wijst. Een weggegooide partij tegen Nort. het verzuim om wereldkampioen Karpov een doodklap toe te dienen en in het weekeinde eerst grove ne derlaag tegen Gligoric en vervolgens het missen van een directe winst tegen Balashof De Rus had hij in één zet de dame kunnen ontnemen, maar inplaats van deze vangst wik kelde Sosonko af naar een eindspel, waarin hij nog slechts zeer dubieuze winstkansen heeft. Extra pijnlijk was het dat Sosonko, die de opening weer voortreffelijk had gespeeld, in tegenstelling tot zijn tegenstander niet in tijdnood verkeerde In de zevende en achtste ronde heb ben zich aan de kop van de ranglijst nauwelijks wijzigingen voorgedaan. Karpov won eerst op een zeer subtie le wijze van Hübner en speelde de volgende dat een snelle remise tegen Kalavek. De winst op Hübner. die tot stand kwam na een snelle dame- ruil, liet zien hoe de wereldkampioen zich op zijn gemak voelt in min of meer eenvoudige stellingen. Karpov koesterde lange tijd een meerder heid op de damevleugel en toen hij twee stukken offerde tegen een toren en twee pionnen, lag de weg vrij voor een beslissende opmars. Zaterdag boekte Miles zijn vierde overwinning in successie. Tegen Ba- lashov koos hij opnieuw voor het aangenomen damegambiet, maar de Rus die niet in ging op een bekend pionoffer, leek in het middenspel duidelijk voordeel te hebben. Balas- hov kwam echter op het misplaatste idee om de dames te ruilen en omdat Miles daardoor in staat werd gesteld als generaal Rommel met zijn torens de witte stelling binnen te stomme len. was het snel gebeurd. Tegen Hübner bracht Miles die in een eufo rische stemming moet verkeren een pionoffer, maar het was zeer de vraag of hij de stelling in evenwicht had kunnen houden, als Hübner er eens voor was gaan zitten om zijn materiaal-voordeel te consolideren .Hoofdpijn', zei Hübner. die als zove le schakers tot het gilde van de be roepsklagers behoort. Het aantal ziekten dat door schakers bezocht wordt is ongelooflijk. Men heeft ze tegen elkaar wel eens horen op scheppen over welke vreselijke vari ant zij nu weer onder de leden had- Van onze volleybalmedewerker TURKU/LAHTI Geen enkele zege. onderlinge ruzies, een aantal blessures, twee Jaar geen internationaal volleybal, be stuursleden die dreigen met aftreden als de situatie rond het Nederlandse herenvolleybalteam niet verandert. Zie daar het resultaat van het verlies van wat heette de beslissende wedstrijd tegen Frankrijk tijdens de Europese kampioenschappen in Finland. De Nederlandse ploeg verloor daarin kansloos en verpletterend met 3-0 vla de cijfers 15-4, 15-10 en 15-8. Een uitslag die herinnert aan de babyja ren van de NeVoBo. Door die neder laag was de Nederlandse ploeg, die in de korte voorbereidingstijd nog een aantal afvalligen telde, uitgescha keld voor deelname aan de wereld kampioenschappen die volgend jaar in Italië plaatsvinden Een troost.de veelal in de NeVoBo miskende damesploeg haalde de reis naar de wereldkampioenschappen. MIDDELSTUM (ANP) - Het tafel tennisteam van de Groninger stu denten. Mid Stars, is zaterdagavond uitgeschakeld voor de derde ronde van het Europa Cup Il-toernooi. Mid Stars verloor in Mlddelstum met 5-2 van het Tsjechische NHKG De gedetailleerde uitslagen waren: Jan Vlleg-Pavel Spacek 16-21. 14-21: Anne Vlieg-Joseph Sondor 21-14. 21-10; Tom Pitstra-Prumsel Fultn 14-21. 21 17. 19-21. Anne Vlieg-Spa- cek 21-16. 16-21 14-21. Jan Vlieg- Fuün 21-12. 17 21. 17-21. Pitstra Sondor 21 19. 21-19. Anne Vlieg-Fu- lin 17-21. 19-21 die zich voor hen in Moskou zal af spelen. wel. Hiervoor was slechts één wedstrijd winst nodig. Die winst werd behaald op Italië, een ploeg waarvan de laatste jaren niet was gewonnen. Het werd een 3-2 resul taat via de cijfers: 15-6. 7-15.15-7.11- 15 en 15-11 Dat daarna In de laatste wedstrijd met 3-0 van Joegoslavië werd verloren, was verder niet van belang. Tot voor de kruisfinales had de Ne derlandse herenploeg het excuus dat het team in de sterkste poule was ingedeeld. Een waarheid waar nie mand aan twijfelde en die bewaar heid werd door het feit dat ln de kruisfinales op Nederland na alle ploegen uit de poule die wedstrijden wonnen. Nederland dus niet. Iedereen van het Nederlandse team die men vrijdag en zaterdagmorgen sprak, was er van overtuigd dat van Frankrijk gemak kelijk gewonnen zou worden. Goed. in Kampen tijdens de kwalificatie wedstrijden voor deze Europese kampioenschappen won de Franse ploeg met 3-2 Toen was de basis voor het grote conflict in de heren ploeg al gelegd. Althans zo heet het excuus. Dat Frankrijk ln de laatste jaren door allerlei omstandigheden inder daad zo sterk is geworden, werd za terdagavond In Turku dus bewezen. De Nederlandse ploeg was nergens en spelers die ln onbenullige wed strijden, waarin toch niets te winnen was, uitblonken zaten totaal vast. Daar kwam nog bij dat ln de eindfa se Ruud de Wit zijn duim brak en Kees Koomen (ook al van Delta Lloyd/AMVJ) een gekneusde neus op liep. De laatste kans op een zege was tegen Finland. Trainer Jaap Kors- loot zette tegen dat land de mannen in. die juist in bij voorbaat verloren wedstrijden hun krachten nog niet hadden beproefd. Door allerlei ge beurtenissen waren die echter zo ge frustreerd. dat ze er behoudens in de derde set ook niets van terecht brachten. door Onno Zeisman Terwijl Ulf Andersson diep denkt over zijn tweede zet, Jan Timman kijkt wat ontspannen rond. den. Het is vaak hetzelfde gepraat dat men mag vernemen als men langs een rijtje ziekenhuisbedden loopt. Jan Timman is nu een half punt achtergeraakt op de beide koplo pers Tegen Smyslov speelde hij een fantastische partij, waarin het er naar uit zag dat hij onder de voet zou worden gelopen. Smyslov offerde in een overweldigende stand twee stuk ken, maar hij deed dat precies op de verkeerde manier, want met zeer in ventief tegenspel wist hij te ontsnap pen. De volgende dag liet Smyslov enigzins verongelijkt aan Euwe zien hoe hij had kunnen winnen, maar Euwe stelde bijna tevreden vast: „Er is toch nog rechtvaardigheid in het schaakspel. Weet Je nog Wassily, dat ik in '48 tegen jou ook zo maar twee stukken heb geofferd en daardoor een totaal gewonnen positief be dierf". Tegen Andersson berustte Timman snel in remise. Hij had opnieuw voor de loper g-5 variant van het Nimzoin- disch gekozen, maar de laatste tijd hebben de zwart spelers een metho de ontdekt die gelijk spel geeft. „Het is de laatste keer dat ik zo speel", zei Timman. Hort heeft dit weekeinde twee maal remise gespeeld. Eerst tegen zijn voormalig landgenoot Kavalek en vervolgens tegen Olafsson, die ken nelijk zichzelf weer enigzins heeft hervonden. Zevende ronde: Smyslov (Rusl)-Tlmman (Ned) '/!->/>. Ollgortc (Joegi-Sosonko (Ned) 1-0. Bal- shov (RusD-MUes (Eng) 0-1. Hübner (WDld)- Karpov (Rusl) 0-1, Kavalek (VS)-Hort (TsJ) '/j-'/i. Olafsson (IJsD-Andersson (Zwe) Vj-'/j Achtste ronde: Timman-Andersson '/j-Va, Hort-Oafsson Va-Va. Karpov-Kavalek Va-Va, Mlles-Hübner Va-Va. Sosonko-Balashov Va-'/j. Smyslov-GUgoric Va-'/i. Stand: 1. Karpov en MUes 5'/i, 3. Timman 5, 4. Kavalek en Hort 4'/i, 6. Ollgortc en Hübner 4,8. Smyslov en Andersson 3Va. 10. NBalashov 3,11. Olafson en Andersson VI*. 8ste ronde wit: Timman (Nederland) zwart: Andersson (Zweden) I. d4 Pf6, 2. c4 e6, 3. Pc3 Lb4, 4. Lg5 h6, 5. Lh4 c5, 6. d5 Lc3+, 7. bc3: d6, 8. e3 e5. 9. f3 Pbd7. 10. Ld3 De7, 11. Dc2 Kd8. 12. Pe2 g5. 13. Lg3 Kc7, 14. h4 Tg8, 15. hgS. hg5:, 16. Th6 Df8, 17. Th2 Pb6. 18. a4 Ld". 19. a5 Pc8, 20. Kd2 Th8. 21. Tahl Th2:, 22. Th2: Pe7, 23. Dbl Te8 24. Lc2, remise. DEN HAAG Bij Klein Zwitserland-Victoria (2-0) raakte Ties Kruise (rechts op de foto) na tien minuten geblesseerd bij een botsing met een tegenstander. Het bleek dat een litteken van een twee jaar geleden opgelopen verwonding open was gegaan. Aanwe zige artsen maakten de wond ter plaatse dicht. Kruise kwam zwaar omzwachteld na een kwartier terug en speelde verder, en scoorde in de tweede helft uit een strafbal zelfs het tweede doelpunt. Na de wedstrijd is hij in het Bronovoziekenhuis gehecht. Volgens medici is het letsel niet van duurzame aard. UTRECHT Dit weekeinde is Kampong weer gaan geloven in zijn hockeytoekomst. De veelvoudige landskampioen van de jaren zeventig bestond de afgelopen week 75 jaar en het lijkt wel of de viering de club nieuwe impulsen heeft gegeven. De 3-1-overwinning op Hattem betekende een stap in de richting van de top, waarvan Kampong na minder goede prestaties was losgeraakt. Zowel Kampong als Hattem had veel te winnen. Kampong liet zich verle den week nogal beschamend vastna gelen door HGC, terwijl de enige vertegenwoordiger van het oosten in tegenstelling tot vorige jaren lelijk ln de verdrukking is geraakt. Veld noch klimaat leek bijster ge schikt. maar het werd alles bij elkaar een aardige wedstrijd, die op een acceptabel peil stond. Dit ondanks nogal wat glijpartijen, die soms veel belovende combinaties verstoorden en aanvallen afbraken. De wedstrijd liep volgens tijdschema omdat een onwaarschijnlijk sterke hagelbui juist losbarstte tijdens de rust, zodat het veld opeens totaal verlaten was. Voor Kampong waren er enkele op merkelijke feiten te noteren. Aller eerst het feit dat Paul Litjens einde lijk weer eens goed was voor een aantal punten uit strafcorners. Drie keer schoot hij raad en daarvan was vooral het tweede doelpunt van bij zondere betekenis omdat het de hon derdste treffer was die Litjens voor zijn club maakte. Na afloop kreeg hij een zilveren balpen met Inscriptie, die al enkele weken klaarlag, maar juist ln de jubileumroes goed van pas kwam. Litjens was niet de enige speler die in het middelpunt van de belangstel ling stond. Eigenlijk ging de grootste aandacht naar de terugkeer van een grootmeester uit het verleden, André Bolhuis. De vroegere topspeler keer de na vele maanden van passiviteit terug. De gekozen rust was Bolhuis niet zo goed bevallen, hij kreeg rug klachten. moest op medisch advies meer beweging nemen en ging toen maar weer trainen. Als centrale fi guur in de tweede lijn toonde hij onmiddellijk zijn kracht en inzicht. Zijn spel en autoriteit waren tegelijk goed om een aantal tegenstanders minder zeker van hun kans te maken. André Bolhuis probeerde zichzelf za terdag uit in een wedstrijd waarin (oud-) internationals van Kampong aantraden tegen De Batavieren (6-4). Bij die Kampong-spelers waren ou deren als Ancion en Van Dijk, maar ook recente spelers als Toft, Litjens en Van 't Hek. De thans 39-jarige Dio Hermens, die jarenlang voor Kam pong heeft gespeeld, verdedigde het doel van de Batavieren op grandioze manier. Deze wedstrijd was een persoonlijk succes voor Bolhuis, die zich ook wat conditie betreft zich er wel bij voel de. Daarom durfde hij zondag op nieuw aan te treden, nu met twee belangrijke punten als inzet. Bij alle voldoening over die gewon nen punten kan Kampong nog niet Jubelen. Allereerst is Bolhuis ook al de dertig voorbij, zodat er niet be paald sprake is van verjonging. Ver der was de 1-0 bij de rust, dank zij een strafcomer van Litjens na een half uur, mager. De twee rake schoten van Litjens nadien, waar Jart Sluiter na de 2-0- stand nog een goal tegen inzette, waren toch ook tekenen van eenzij digheid. Velddoelpunten zijn Kam pongs zwakke zijde. Sparenherg en Blijham, die beiden een schitterende kans kregen, faalden daarin, maar de gehele aanval van Kampong lijkt dermate te zijn ingesteld op het af dwingen van kansrijke hoekslagen, dat eigen werk daaraan onderge schikt wordt gemaakt. HEREN HOOFDKLASSE: Bloemendaal- Schaerweyde 2-2. HCKZ-Vlctorta 2-0. Kam- pong-Hattero 3-1. Oranje Zwart-HGC 1-0, Am- sterdam-Gron. Studs. 5-1. Laren-TUburg 1-2. DAMES EERSTE KLASSE HESTEN: HCKZ- Amsterdam 0-2. Sehaerweyde-HGC 0-2, Pinoke- Bloemendaai 1-1. Kieviten-Be Fair 0-1. ZUI DEN: HTCC-Rapidity 2-2. Venlo-EMHC 1-2. s Hertogenbosch-Oranje Zwart 0-2. Were Dl- Uden 5-0. OOSTEN: Apeldoorn-DKS 1-2. PW- Nijmegen 1-2, Epe-Union 3-1. Arnhem-Upward 0-4 NOORDEN: Emmen-GCHC 1-3. GHBS- Gron Stud 1-2. Graspiepers-HMC 1-2 HOOFDKLASSE HCKZ S S e 0 10 16- 2 Amsterdam 5 3 2 0 8 15- 8 Bloemendaal 5 3 11 7 11- 9 Oranje/Zwart 5 3 1 1 7 7-7 Kampong 5 3 0 2 6 11- 7 HGC 5 2 12 S 7-6 Schaerweyde 5 13 1 5 9-9 Laren 5 13 1 5 5-5 Tilburg 5 2 0 3 4 9-12 Victoria 5 0 2 3 t *- 8 Hattem 5 0 14 1 4-13 Gron./Stud. 5 0 0 5 0 5-17 MADRID Barcelona en Real Ma drid zijn op de vijfde speeldag van de Spaanse competitie gedeeld lijs taanvoerder gebleven. Real won op eigen veld met 3-0 van Burgos, de komende tegenstander van AZ ver sloeg Cadiz in een uitwedstrijd met 2-0. Real Madrid-Burgos 3-0, Espanol-Sporting GIJon 2-1, Sevilla-Elche 3-3, SaJamanca-Rayo Vallecano 1-0. Hercules-Real Sociedad 1-0, San- ENGELAND tander-Betls 1-1. Cadiz-Barcelona 0-2. Bilbao- AUetlco de Madrid 1-0. De stand ln de kopgroep Is: 1 Real Madrid en Barcelona 8 pnt3 Betis en Salamanca 6 pnt5. Las Paimas en Valencia 5 pnt. Uitslagen Lokomotlv Sofia-Slavia Sofia 2-1. CSKA Sofia-Spartak Varna 3-0, Akademik So- fia-Levskl-Spartak Sofia 0-0. Tsjemo Morels Vama-Akademik Svlktov 1-0. Marek Starike Dimltrov-Lokomotiv Plovdiv 4-1. Trakia P.o- vdlv-SIlven 1-1, Botev Vralsa-Tsjemo Morets Boergas 3-1. Beroe Stara Zagora-Plrin Blagdev- grad 4-0. Stand 1 CSKA en Levski-Spartak 12 pnt., 3. Lokomotlv Sofia 11 pnt., 4. Trakia 10 pnt., 5. Slavla en Beroe Stara Zagora 9 pnt BULGARIJE Levskl Spartak. tegenstander van AJax in ae tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, is na de achtste ronde niet meer alleen lijstaanvoerder ln de Bulgaarse competitie. Levskl Spartak speelde gelijk. 0-0. in de derby tegen Akademik Sofia CSKA kwam op gelijke hoogte met Levskl door Spartak Varna met 3-0 te verslaan. ADVERTENTIE. De Fransman Jean-Louis Miguet smasht de bal langs het Neder landse blok Bert Goedkoop (links) en Peter van Velzen. De Nederlandse dames deden het in Lahti dus beter. Trainer coach Jaap Akkerhuis zette als beste formatie in: de spelverdedigsters Fransje Murphy en Annelies Visser, als hoofdaanvallers Helene Kat en Wil lenden ten Haaf en als allrounders Irene Klunder en Stofke van Strien. Gebruikmakend van de verzamelde gegevens startte deze ploeg overrom pelend en verdiende dus via een 10-2 zege de reis naar Moskou. Rusland werd zowel bij de dames als bij de heren Europees kampioen. kopiëren .ook op gewoon I papier B.'thov«n fiemtyjndiujn 9 Tel (030)787844' Teie» 40tl BOCHUM De Nederlandse korf balhegemonie wankelt. Dat is de conclusie uit de Europa-Cup duels die zaterdag in het sfeerloze Duitse Bochum werden gespeeld. Voor het eerst sinds zeven jaar geen Neder landse winnaar. Niet PKC, maar het Belgische Riviera nam de bokaal van de Nederlandse cuphouder Ons Eibernest over. De Nederlandse landskampioen verloor ln het laatste duel tegen Riviera met 4-5 en werd daardoor tweede. De onttroonde cuphouder Ons Eibernest won alleen van de Duitse deelnemer Adler en werd vierde. Dit Europa-Cupgebeuren was een sfeerloos geheel. Er waren amper tachtig toeschouwers, waarvan er zestig uit Papendrecht kwamen. In de af en toe stromende regen, er was voor niemand enige beschutting, za gen de Papendrechtse supporters in de laatste wedstrijd tussen Riviera en PKC een hard duel, waarop de Belgische scheidsrechter Rompay niet altijd de iuiste greep had. Arsenal-West Ham United 3-0, Aston Villa-BIr- mlngham City 0-1, Bristol City-Queen's Park Rangers 2-2, Chelsea-Leeds United 1-2. Coven try City-West Bromwlch Albion 1-2. Derby County-Middlesbrough 4-1, Everton-Manches- ter City 1-1, Ipswich Town-Newcastle United 2- 1. Manchester United-Liverpool 2-0, Notting ham Forest-Norwich l-l. Wolverhampton Wan derers-Leicester City 3-0. De stand 1 Manchester City en Nottingham Forest, beide 8-13. 3 Liverpool en West Brom wich Albion, beide 8-12. 5 Manchester United 8-10. WEST-DU1TSLAND Borussia Monchengiadbach-1 FC Kóln 2-5. Hamburger SV-FC Bayern München 2-2. FC Schalke 04-Eintracht Braunschweig 1-0. 1 FC Saarbnlcken-Vfl Bochum 0-1. Eintrachl Frank- furt-1 FC Kaiserslautern 1-3.1860 München-Vfb Stuttgart 12. MSV Duisburg-FC St. Pi •ill 4-3. Hertha BSC Berlin-Fortuna Düsseldorf 0-0. De stand: 1 Schalke 15. 2 Kaiserslautern 13. 3. Hamburger SV 13. 4. FC Köln 12. 5. Eintracht Franklurt 12 BELGIC Beerschot-Club Brugge 2-0, Beveren-La Louvie- re 2-0, Llerse-RWDM 5-0, Club Luik-Boom 3-1. Cercle Brugge-Kortrijk 2-2, Waregem-Beringen 0-2, Anderlecht-Antwerp 0-0, Charlerol-Lokeren 1-0. De stand: 1 Club Brugge 13,2 Vm 5. Wlnterslag. Anderlecht, Beveren en Lierse 11. ADVERTENTIE ADVERTENTIE V Nu ook dc Ambtenarenbond Mel 300.000 leden, die principieel AR KA on/e gelederen heeft v«f via overleg en samenwerking willen sterkt, telt hel CNV 70.000 bouwen aan een rechtvaardiger Rooms-Katholieken onder haar samenleving. Waarin ook de iwak- 300.000 leden. Zi| versterkt daar- kere aan bod komt! Als u dat ook mee haar positie als algemeen wilt. kies dan nu en iet ook die christelijke vakcentrale. pet op van het |a. ook mij past die pel en daarom j word ik lid m/v Adres:. Geb. datum:. .Bedr. Uk: Datum: I wil ik inlichtingen I Naam: Plaats 1 1 U kunt de/e bon in een envelop ronder post/egel opsturen naar het CNV Antwoordnummer 10%. Utrechu f door Erik Oudshoorn HEERENVEEN Welgeteld zeventien seconden voor de eindzoemer werden zaterdag avond vierduizend toeschou wers in het Thialf-ijsstadion uit1 hun „lijden" verlost Leo Koop- mans bediende met een dood gewone assist koningsschutter Jack de Heer die Thialf met een schuivertje naar de volgen de Europa Cup-ronde schoot (7-6) De spanning was gebro ken. Het publiek was in staat de tent tot de grondvesten af te breken. Zeker na die bijna fata le tweede periode. Toen beklemde juist een ijzige stilte de sfeer in de volgepropte ijshal. De onuitputtelijke toejuichingen stok ten. even hielden alle Friezen hun adem in. Tegenstander Manglarud Star. die na het gelijke spel in Oslo (3-3) toch al weinig florissante voor uitzichten had. was na een 4—1-ach- terstand plotseling (in nog geen drie minuten tijd) teruggekomen tot een gelijke stand en vervolgens een 4-5- voorsprong. De schraapmachine stond al klaar voor de tweede rustperiode, doch had bijna ook de resten van een overrompeld Thialf bijeen kunnen vegen Zover kwam het echter niet. Larry van Wieren, de trainer/speler: ..Even dacht ik dat hun betere condi tie de doorslag zou gaan geven Ge lukkig hielden we de schade beperkt In de rustperiode besloten we weer tot het oorspronkelijk concept over te gaan verdedigen en toch zorgen dat de Noren niet in hun spelritme kunnen komen i fore-checken derhal ve. red Op die manier creëer je toch ook scoringskansen. Dat bleek wel uit de eerste en begin van de tweede periode, toen de opzet wel goed in de praküjk werd gebracht." Dit behoudende strijdplan was sa men met strateeg Hans van de Boo gaard (benchcoach) bewust opge steld. De man van de tactische snuf jes: „Manglarud Star moet je nooit het initiatief overlaten. Dan zijn ze altijd beter. Ook het powerplay kun nen ze beter dan wij benutten. Afge sproken werd dan ook om als zoete jongens het Ijs op te gaan om geen strafmlnuten te riskeren." Een kostbare voorsprong liet de Heerenveense ploeg desondanks uit de handen rukken Larry van Wieren memoreerde achteraf haarfijn wat er precies mis ging in die tweede perio de. ..Toen het 4-1 stond dachten veel aanvallers dat mee verdedigen niet zo noodzakelijk meer was De dek king werd verwaarloosd en enkelen gingen te veel op puckbezit spelen Het resultaat daarvan hebben we gemerkt." Toch kwam Thialf er weer bovenop In de emotionele derde periode kwam een nu vaststaand gegeven aan het licht: ook ln Ijshockey is het mogelijk dat David Goliath verslaat. Mits de juiste tactiek wordt gehan teerd. Thialf greep terug naar het beginconcept dat zoals gezegd reeds eerder zijn waarde had bewe zen. Maar ook de killermentaliteit van Jack de Heer droeg bij aan het herstel. Met een juweel van een af standsschot bracht hij plotseling weer volop stemming in de ijshal (5- 5). Door een foutje van Jan Janssen kwamen de Noren toch weer voor: Einarsbol 5-6 Koopmans en dus weer Jack de Heer maakten, ge steund door het buiten zijn zinnen geraakte publiek, aan alle vluchtige Noorse illusies een einde Het krachtspel werd dit maal bij een numerieke meerderheid in de laatste minuut wél goed uitgebuit 21. Larry van Wieren 3-1. 29. Jack de Heer 4-1. 32 Ovstedai 4-2. 33 Helle rud 4-3, 34 Roymark 4-4. 35. Tom- stum 4-5, 44 De Heer 5-5. 53 Einars bol 5-6. 54 Koopmans 6-6. 59 De Heer 7-6. Stijl /ui\ere. xiepelv.diende wol Mei,mees. jiNm-y >'p Iwct- eeuwen ert.mne Wilson A: (denn\ koMuiims Sew i|/en Je lijdelijkheid .m kwaliteit en Mijl. Ineen I uropesesnii 77 cksklusicf bij herenkIcdingNpccialiMen

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 12