Volendam blameert Ajax th fw-.wam Geforceerd debuut van Notten Jan van Beveren: succes en domme pech Van Kraay terug in Jong Oranje Jongbloed vervangt Van Be veren Georgescu topscorer Gehandicapte ploeg profiteert uitstekend van misplaatst superioriteitsgevoel Dynamischer AZ'67 te sterk voor Feyenoord PSV na duidelijke overwinning op NEC riant aan de leiding MAANDAG 3 OKTOBER 1977 SPORT Trouw/Kwartettl AMSTERDAM Adri van Kraay is teruggekeerd in een Oranje-selectie. De libero van PSV, die na de interland tegen Noord-lerland (2-2) uit het Ne derlands elftal verdween, is ge selecteerd voor Jong Oranje, dat zaterdag 8 oktober tegen Jong Denemarken speelt. De wedstrijd wordt in Aalborg ge speeld. Bondstrainer Arie de Vroet heeft de volgende zestien spe lers geselecteerd: Ernie Brandts, Jan Poortvliet, Adri van Kraay (PSV), Hans Galjé, Martin Jol, Henk van Leeuwen (FC Den Haag), Johnny Met god, Loek Urscm (AZ'67), Stan ley Brard, Kees-Jan Snoeck (Feyenoord), Frans Hoek (Vo lendam), Wim Woudsma (Go Ahead), Pierre Vermeulen (Roda JC), Leo de Leeuw (FC Amsterdam), Piet Wildschut (FC Twente). Doelman Frans Hoek speelde gisteren vanwege een blessure aan een pink niet met Volen- dam tegen Ajax, maar verwacht zelf de trip naar Denemarken toch mee te maken. AMSTERDAM Jan Jong bloed neemt de plaats in van Jan van Beveren in de selectie van het Nederlands elftal, dat woensdag in Rotterdam een oe-* feninterland tegen Rusland speelt. Van Beveren raakte za terdagavond tijdens de competi tiewedstrijd tegen NEC aan het rechterbovenbeen geblesseerd. Jongbloed, die op 25 november zijn 37e verjaardag hoopt te vie ren, had bij zijn nieuwe club Roda JC een matige seizoen start, maar heeft zich inmiddels goed hersteld. De bondscoaches Jan Zwart kruis zit woensdag vanwege Ernst Happels competitiewerk zaamheden in België weer eens in de bank wilden gisteren nog geen opstelling bekend ma ken. Vandaag worden eerst nog enkele blessures van geselec teerde spelers bekeken. De Roemeen Dino Georgescu, die voor Dynamo Boekarest speelt, is dit jaar met 37 doel punten Europees topscorer ge worden. Morgen zal hij in het Pare des Princes in Parijs de „gouden schoen" in ontvangst nemen. Op de tweede plaats kwam de Hongaar Vella Vardi met 36 doelpunten. Derde werd Ruud Geels met 34 treffers. De prijs voor de meest succes volle vereniging gaat naar Ju- ventus Turijn. De Italiaanse club kreeg 33 punten. FC Brug ge, de club van Ernst Happel, werd tweede met 29 punten. De Europese kampioen Liverpool behaalde niet meer dan 28 pun ten. Goed voor een derde plaats. Eredivisie door Kees Jansma AMSTERDAM „Eèn wedstrijd goed gespeeld en dan dit". Zo ongeveer kritiseerden de oudere spelers van Ajax na afloop van de blamerende nederlaag tegen Volendam (1-2) de jongere kern van de ploeg. Spelers als Krol, Suurbier en Geels verwijten jongeren als Ling, Eversen, Arnesen, Lerby en Van Dord een gigantische nonchalance „Alsof ze dat zelf na die 4-0 op Lilleström konden permitteren", mopperden de ouderen. Ajax ruziede na afloop, in het besef dat het verlies tegen Volendam, dat liefst negen geblesseerde selectiespelers had, veel zwaarder weegt dan bij voorbeeld het verlies van enkele weken terug bij Roda JC. doelman, Kees Molenaar, 18-jarig UEFA-jeugdinternational, Kees Ouyt, nog immer begeerd door Ajax, en Klaas Kwakman, fysiek sterk spitsspeler van 19 jaar, voelden zich in de wedstrijd groeien. Guyt legde Geels lam; Molenaar had geen centje moeite met Geert Meijer, Kwakman hield Suurbier goed bezig, terwijl Hoogland in het doel uitgroeide tot een uiterst rustig optredende per soonlijkheid. Want eigenlijk kón er voor Ajax niets fout gaan. Afgezien van de snel le blessure van Simon Tahamata, die totaal onvoldoende werd vervangen door Geert Meijer, liep alles voor de ploeg van Ivic in de eerste minuten erg soepel. Geels maakte, na zwak uitverdedigen bij Volendam en een voorzet van Arnesen, met een fraaie omhaal 1-0, zijn honderdste doel punt voor Ajax. „Een koekie wordt het", zei Krol later in die beginfase te hebben ge dacht, „we leken op zomaar veel meer doelpunten af te gaan". Zo ook gedroeg heel Ajax zich, maar hoe langer dat tweede doelpunt uitbleef, hoe duidelijker werd het dat Ajax alleen via een optimale inzet van een tegenstander als Volendam kan win nen. „Ik had Ajax tegen die Noren gezien", aldus Jan Mak, Volendams trainer, „toen wist ik dat Ajax, zodra het echt voetbal wil gaan spelen, kwetsbaar is". Heel nonchalant dacht Ajax de wed strijd uit te tikken, zo en passant nog eens scorend. Maar jonge Volendam- mers als Jan Hoogland, de derde «k Ajax gaat ten onder tegen Volendam. Helemaal vrij gelaten maakt Wim Kwakman er 1-2 van. Volendams gelijkmaker (door nota bene Dick Helling, bij Ajax wegge stuurd) voor rust, was eigenlijk lo gisch; na rust crëerde Volendam op nieuw meer kansen dan Ajax. Het tweede Volendamse doelpunt was zelfs een beauty. Moeiteloos tikten de Volendammers elkaar de bal in de voeten, uiteindelijk liet de intelli gent opkomende vrije verdediger Jaap Braan de jonge Kwakman sco ren: 1-2. „Een blamage" vond Wim Suurbier later terecht. En trainer Jan Mak: „Volendam heeft heel onverdiend uitwedstrijden bij Sparta en NEC verloren. Deze wedstrijd, waarin we zoveel invallers hadden, heeft bewe zen dat we voetbaltechnisch in de subtop behoren". Pas vijftien minuten voor het begin van de wedstrijd moest Mak beslis sen dat ook eerste doelman Frans Hoek en de 18-jarige talentvolle spits Pier Tol langs de kant zouden blij ven. Het leek Ajax allemaal in de kaart te spelen. Nadat na afloop ge bleken was hoe averechts Volen dams papieren zwakte op Ajax had ingewerkt, ontstond er een nieuwe crisissituatie in de Amsterdamse spelersgroep. Zelf had men na de nederlaag in Noorwegen en Kerkra- de aangedrongen op een meer offen sieve taktiek, waarop trainer Ivic na lang aarzelen was ingegaan. Het ge volg leek gunstig: overwinningen-op rij tegen Go Ahead, Telstar en Lille ström gaven de spelers het geloof in eigen kunnen terug. Volendam toon de heel eigenwijs aan, dat Ajax tegen iets meer dan middelmatige tegen standers het eigen systeem nog niet aankan. Met Ruud Krol als extra middenvel der en drie verdedigers en vier aan vallers meende Ajax het ..zwakke" Volendam te kunnen oprollen. Maar Van Dord kon Kramer niet aan, waardoor het hart van de Amster damse defensie bloot kwam te lig gen; bovendien opereerde Krol, tus sen Schoenaker en Lerby in, uiterst zwakjes. Zijn lange passes strandden te vaak. Zijn actieradius viel ook wat tegen, al werkt hij hard. In tegenstel ling tot een aantal anderen. door Johan Woldendorp ALKMAAR Feyenoord-trainer Vujadin Boskov mompelde iets van „ein gutes Debut". De veelgeplaagde Joegoslaaf kon voor het oog van de wereld moeilijk iets anders naar voren brengen, maar in zijn hart zal ook hij beseft hebben dat hij een aanslag op de geloofwaardigheid pleegde René Notten vierde helemaal geen perfecte entree in het jonge stam-elftal van Feyenoord. Normaal gesproken had Nederlands meest besproken voetballer van de afgelopen weken voor de confrontatie met AZ'67 (4-2) op de tribune moeten zitten om de laatste sporen van een hinderlijke enkelblessure weg te wissen. Renee Notten maakt zijn eerste doelpunt voor Feyenoord. Links AZ-aanvoerder Wim van Hanegem. Maar Feyenoord, dat Notten vrijdag onder de ogen van Go Ahead Eagles wegkaapte, kon het niet verkopen zijn aanwinst in de dug-out te ver stoppen. Zo gaat dat in de voetballe rij. Het lichamelijk welzijn komt niet op de eerste plaats. Het was dan ook geen wonder dat René Notten anderhalf uur lang grondstoffen aansleepte voor een produkt dat de kleurloosheid tot in de perfectie benaderde. Met korte passjes en een vaste verblijfplaats op de verdedigende helft van het middenveld meed hij zichtbaar alle risico's. Slechts één keer werd Not ten nadrukkelijk door de schijnwer pers in de Alkmaarder Hout gevan gen. In de zevende minuut schoof hij de bal behendig achter de blunde rende doelwachter van AZ, Rizah Meskovic, en opende daarmee ver rassend de score. René Notten. Niemand zal het in zijn hoofd halen een hard oordeel over de gewezen Ajacied te vellen. Iedereen is immers op de hoogte van de turbu lente tijden, die de middenvelder achter de rug heeft: het conflict met de meest fantasieloze trainer uit het Nederlandse betaalde voetbal (Ivic) en de slepende transferprocedure, die uitmondde in een tweegevecht tussen Feyenoord en Go Ahead Eag les en waarin ten slotte uren beslis send waren voor Nottens voetbaltoe komst. Het lijdend voorwerp kon het zich daarom veroorloven de negentig minuten plichtmatig vol te maken en het aanbod van Boskov in de rust („Als je eruit wilt, zeg je het maar") naast zich neer te leggen. De gebrek kige voorbereiding, de conditionele achterstand („Ik speelde op 75% van mijn krachten") en de zeurende pijn aan de enkel ten spijt. De lichamelijk voelbare lijdensweg van René Notten begon veertien da gen geleden, na Ajax-Go Ahead Eag les. „Omdat ik niet had gespeeld, moest ik 's maandags extra hard trainen", draait hij de film terug. „Op die dag ben ik geblesseerd ge raakt. Afgelopen vrijdag heb ik voor het eerst weer met de groep getraind. Heel voorzichtig, een half uurtje vier tegen twee. Ik heb tegenover Boskov uiteraard open kaart gespeeld. Maar door Matty Verkamman EINDHOVEN Succes en domme pech omgeven Jan van Beveren al geruime tijd. In tien competitiewedstrijden is de doelman van PSV pas twee maal gepasseerd. Een sublieme score, die maatgevend is voor de momenteel onklopbare Bra banders. Hoe sterk PSV wel is, ondervond ook runner up NEC. dat zaterdagavond met een 3-0 nederlaag niet mocht klagen. De doelcijfers (29 voor, 2 tegen) vormen het bewijs van PSV's huidige suprematie. Van Beveren is tot dusverre in alle wedstrijden nog present geweest. Maar soms onder abnormaal moeilij ke omstandigheden. Omdat sommi gen hem de reputatie van een zeur- der hebben aangemeten zo'n repu tatie krijgt een voetballer al gauw wanneer hij de moed heeft om een eigen mening te ventileren heeft Van Beven zijn fysieke tegenslagen van de laatste weken niet aan de grote klok gehangen. Toch zijn die er in ruime mate geweest. Zo liep hij vlak voor de thuiswedstrijd tegen FC Amsterdam door een glazen deur. Een „misstap" die een gapende beenwond tot gevolg had. Met een gehecht en ingepakt been speelde hij desondanks die week. Enkele dagen later haalde hij zijn been weer open. Toen aan een stuk prikkeldraad. Op nieuw hechten, maar opnieuw toch spelen; tegen FC VVV. Van Beveren heeft door die verwon dingen al geruime tijd niet meer ge traind. Een non-actief, dat geconti nueerd zal worden. Want zaterdag liep hij tegen de derde tegenslag in successie op. Halverwege de tweede helft werd hij door een onbehouwen actie van zijn voormalige clubgenoot (bij Sparta) Dries Visser geveld. De zelfde Visser, die vorige week ook nauw betrokken was bij de been breuk van Spartaan Frank Weerden burg. Visser sprong ruw in, toen Van Beveren bij een corner de bal pro beerde weg te werken. Terwijl de PSV-keeper hoog in de lucht hing, boorde een nop van Vissers's schoen zich in zijn rechterbovenbeen; tot op de spieren, zo bleek later. Visser hield het zelf, net als vorige week, op „een ongelukje". Maar Van Beveren zette daar, begrijpelijk, vraagtekens achter. „Ja, het zal wel weer geen opzet zijn geweest. Maar ik vraag me toch af, hoe hij eigenlijk de bal wilde spelen." Voor Lange Jan was verder spelen in ieder geval een onmogelijk heid. Tonny van Engelen verving hem. Van Beveren: „Er is weer op twee plaatsen gehecht. Ik speelde trouwens nog met twaalf hechtigen in mijn onderbeen. Nederland-Rus land kan ik in elk geval vergeten. Geen schijn van kans". De verwon- De geblesseerde Jan van Beve ren wordt van het veld ge dragen. ding van Van Beveren vergalde de tevredenheid over de negende over winning grotendeels bij de leiding van PSV. Ook al staat de eerstvol gende wedstrijd dan pas voor 16 ok tober op het programma en heeft Van Beveren zodoende voldoende tijd om te herstellen. Manager Ben van Gelder joeg in z'n nervositeit de horde fotografen uiteindelijk weg. toen deze de trieste afgang van de keeper wilde vastleggen. En trainer Kees Rijvers reageerde zich af in de richting van NEC's dug-out. Het incident leidde de aandacht af van een voetbalwedstrijd, die alles zins aantrekkelijk was. NEC stolde zich bepaald minder negatief op dan de doorsnee tegenstander in Eindho ven, maar kwam tegen dit PSV toch duidelijk te kort. De Nijmegenaren zullen met dit degelijke team waar schijnlijk wel een rol in de sub-top blijven spelen. Maar voor dit soort wedstrijden ook tegen AZ'67 was de Croon-equipe volstrekt kansloos mist NEC eenvoudig de ware kwa liteit. Dat geldt alleen niet voor doel man Harry Schellekens en rechter spits Ronald Hendriks. Schellekens, weliswaar matig in het uittrappen, weerde zich voortreffelijk op de vloed van PSV-aanvallen. Hendriks maakte het zijn directe tegenstander Ernie Brandts vooral voor rust erg moeilijk. Eigenlijk doodzonde dat dit supersnelle raspaardje 100 meter in 10.6 seconden) pas op 27-jarige leeftijd op eredivisie-niveau debu teert. Hendriks was evenwel te vaak een roepende in de woestijn. „In de tweede helft kreeg ik vrijwel geen bal meer. En in je eentje is het tegen zo'n ploeg gewoon te moeilijk", zei hij mismoedig. Hendriks roerde daarmee het pro bleem van NEC aan. De aanvoer naar het front stokte. Een gebrek waar de matige vorm van Guus Hid- dink veel mee te maken had. Croon verklaarde dat alles simpel: „We wa ren uit op één punt." PSV haalde andermaal een goed ni veau, waarbij de topvorm van de eerste helft tegen FC VW overigens niet werd gehaald. De afwerking was zelfs opmerkelijk zwak. Spits Gerry Deijkers was dit keer onopvallend, ofschoon hij weer een uitstekend doelpunt (2-0, kopbal na prima actie van Harry Lubse) op zijn naam bracht. De andere goals kwamen van de voet van Willy van der Kuylen. De terecht In de Oranje-selectie terug gekeerde Helmonder (voor de inter land tegen IJsland zat hij overigens niet eens bij de eerste selectie van 22 spelers) profiteerde eerst van zwak uitverdedigen van Dries Visser en benutte na rust een penalty. Bij die laatste gelegenheid was René van de Kerkhof weer eens gepakt. De zon daar heette Eugène Marijnissen, die, net als Guus Hiddink, ook nog een boeking kreeg van scheidsrechter Henny Weerink. Beste spelers bij PSV: Lubse, Van der Kuylen. Willy van de Kerkhof. Poortvliet en Van Kraay. PSV-NEC M (M). 25: Van der Kuylen l-O. 50: Deykera 2-0, 86: Van der Kuylen (strafachopi 3- 0 Toeschouwen 28.000 (ultverkochti Scheids rechter: Wee rink PSV: Van Beveren (Van Engelen). Krljgh. Ste vens. Van Kraay. Brandtai Poortvliet. Van der Kuylen, Deykers, Willy van de Kerkhof, Lubse. René van de Kerkhof. NEC: 8chellekens: WUlemse (Posthumus). Vltctstra, Dries Visser. 8IJe Visser, Martjnlssen. Hiddink. Surau: Hulshof!. Ronald Hendriks. waar drie maanden over is gepraat, moest nu in een paar dagen worden beslist. Het was duidelijk dat ik hoe dan ook diende te spelen. Feyenoord had het niet kunnen verkopen mij tegen AZ in de dug-out te laten Toch had het niet veel gescheeld of René Notten was naar zijn „vader land", Het Oosten, vertrokken. „Wanneer Feyenoord twee dagen la ter was gekomen, was het Go Ahead geworden. Maaskant heeft er alles aan gedaan om mij in Deventer te krijgen. Hij moest nog een persoon lijk verlangen van mij inwilligen en had daar een paar dagen voor nodig. Met Feyenoord was ik in principe woensdag rond gekomen. Voor zater dagavond zou de beslissing vallen. Zo niet, dan waren de onderhande lingen vanaf zondag weer open. Hoe wel ik graag naar Het Oosten had gewild ik heb vrijdag in Borculo nog een huis gekocht bood Feye noord me zoveel dat ik het tegenover mijn gezin niet kon verantwoorden „neen" te zeggen. Het contract loopt tot Juli 1980. Ik ben dan dertig. Een mooie leeftijd om aan stoppen of voetballen op een lager peil te denken René Notten kon met zijn doelpunt niet voorkomen dat Feyenoord nog steeds optredens op middenmoot ni veau verzorgt. Het speelde niet on aardig, toonde zelfs sterk offensieve neigingen, maar zal de weg naar suc ces nooit vinden, wanneer het zo statisch blijft spelen als zaterdag avond tegen het niet grootse, maar wel dynamische AZ. Wanneer een Feyenoorder de bal heeft, bekruipt bij de tien anderen het gevoel dat ze als zoutpilaar door het leven moeten gaan. Het pleit daarom niet voor de thuisclub met Kersten Nygaard als matige linksbuiten dat het achtereenvolgens een blunder van de inconsequent fluitende scheids rechter Corver (hij had niet in de gaten, dat Metgod na een lichte over treding van Brard overdreven hard viel) en een fout van Michel van de Korput, op slag van rust. nodig had om met een voordelige score (doel punten van Metgod en Kist) te kun nen pauzeren. In de tweede periode zag het er alle maal fraaier uit. De wedstrijd ont wikkelde zich zowaar tot een aardig kijkspel, waarin de Rotterdammers vruchteloze pogingen ondernamen om de dreigende nederlaag te voor komen. Dit ondanks het feit, dat Willem van Hanegem zich tegen zijn oude clubmakkers niet op zijn ge mak voelde. Zelfs een cornervoor- sprong van 7-0 baatte niet Peter Arntz (uit een vrije schop van Van Hanegem) en Jan Peters zorgden er voor, dat de achterstand op PSV niet nu al onoverbrugbaar wordt AZ'C7-Fryrnoord 4-2 (2-1). 7 Notten 0-1, 14 Metgod (strafschop) 1-1,44 Kist 2 1 56 Arntz 3- 1. 62. Vreysen 3-2, BI Peter» 4-2 Toeschouwera: 22.000 (uitverkocht). Scheidsrechter Corver AZ'47: Meskovic, Van Rijnsoever, Spelbas. Vonk. Hovenkamp. Arntz. Peters. Van Hane gem. Metgod. Kist. Nygaard Feyenoord: Treytel; Wijnstekers. Rosbergen. Van de Korput. Brard. Kxeuz. Jansen. Notten. Vreysen. Best. Van der Lem 'Van Deinsen) Sparta-FC Den Haag2-0 PSV-NEC -3-0 FC Twente-FC WV2-0 Haarlem-FC Amsterdam 0-2 Ajax-Volendam1-2 FC Utrecht-Telstar1-1 Vitesse-Go Ahead2-1 NAC-RodaJC0-1 AZ'67-Fcyenoord 4-2 PSV Sparta NEC AZ'67 FC Twente Ajax RodaJC F eyenoord FC Den Haag Vitesse FC VVV Volendam FC Utrecht NAC Haarlem FC Amsterdam Go Ahead Eagles Telstar 10 9 1 0 10 6 3 1 10 7 I 2 10 6 2 2 10 6 2 2 10 6 2 2 10 4 3 3 10 2 6 2 10 5 0 5 10 3 4 3 10 3 2 5 10 3 2 5 10 3 1 6 10 1 4 5 10 I 4 5 10 3 0 7 10 2 1 7 10 0 2 8 19 29 2 IS 16- 6 IS 19-11 14 29-11 14 18- 7 14 18-11 II 11-13 10 16-14 10 18-19 10 10-16 H 15-16 8 11-14 7 13-14 6 5-10 6 4-16 6 18-28 S 12-24 2 4 26 Eerste Divisie Geels zei bij voorbeeld: „Op deze manier kunnen wij het kampioen schap beter meteen weggeven. Het is een schandaal. Al bij de voorberei ding dacht ik te merken dat er een aantal spelers was dat nog met het hoofd in de wolken liep". Krol en Suurbier uitten zich op dezelfde wijze. Was na de Europa Cup-winst op Lil leström de lucht aardig opgeklaard binnen de Ajax-spelersgroep. de ne derlaag tegen Volendam dwingt tot een nieuwe begin. AJu-Volendsm 1-2 (1-1) 14: Oeels 1-0,31: Helling 1-1, 65: Kwakman 1-2. Scheidsrechter: Mulder Toeschouwers: 9000 Ajax: Jager; Suurbier, Krol, Van Dord, Evcrse; Tahamata (Meijer), Schoenaker, Lerby; La Llng (Zuldema), Oeels, Arnesen Volendam: Hoogland. Molenaar, Ouyt, Braan, Mol; Bljvank, Helling, Dick Bond (Tol); Visser, Kwakman, Kramer Excelsior-SC Amersfoort6-0 FC Dordrecht-Wagenlngen0-3 PEC Zwolle-SC Cambuur3-1 FC Vlaardingen-Veendam 3-0 Fortune SC-De Graafschap 0-1 FC Gronlngen-MVV2-3 Hcerenveen-SW 3-1 Willem 2-Heracles 0-1 FC Den Bosch-Eindhoven 1-1 PEC Zwolle MW Heerenvecn Excelsior Heracles Fortuna SC Wageningen FC Den Bosch FC Vlaardingcn SC Cambuur FC Groningen Eindhoven De Graafschap Willem II SC Amersfoort SW Vecndam Helmond Sport FC Dordrecht 10 7 2 1 9 5 4 0 9 6 2 1 10 4 5 1 10 4 5 1 9 4 3 2 9 4 3 2 9 3 4 2 10 3 4 3 9 4 14 10 4 1 5 10 3 3 4 10 4 1 5 9 3 2 4 9 2 2 5 10 2 2 6 9 13 5 9 0 4 5 10 0 3 7 16 23- 9 14 17- 6 14 15- 5 13 20- 6 13 9- 7 II 11 - 6 11 12- 7 10 12-12 10 11-12 9 13-14 9 20-14 9 10-15 9 10-15 8 9-10 6 5-16 6 10-23 5 8-18 4 6-15 3 8-19 Periode Stand Tweede periode FC Vlaardingcn Excelsior Wageningen PEC Zwolle Heerenveen De Graafschap Heracles MVV FC Den Bosch Eindhoven Fortuna SC Willem II FC Groningen SVV SC Cambuur Veendam FC Dordrecht SC Amersfoort Helmond Sport 2 2 0 0 4 4-0 1 1 0 0 2 6-0 1 1 0 0 2 3-0 1 1 0 0 2 3-1 1 1 0 0 2 3-1 1 1 0 0 2 1-0 1 1 0 0 2 1-0 1 1 0 0 2 3-2 10 10 11-1 10 10 11-1 1 0 0 1 0 0-1 1 0 0 1 0 0-1 1 0 0 1 0 2-3 10 0 10 1-3 10 0 10 1-3 1 0 0 1 0 0-3 1 0 0 1 0 0-3 1 0 0 1 0 0-6 0 0 0 0 0 0-0 Programma Programma eerste bekerronde ZATERDAG SC Cambuur-FC Den Bosch (19 30), IJsselmeervogels-Heerenveen 115.00). DOVO-Volendam IS.OOi. Fortuna 8C-De Oraalschap (20 00) ZONDAG PEC-Eindhovcn. Wagenmgen-SC Amersfoort. FC Orontngen-EDO. SW LImbur gla, HeracIcs-MW. Veendam-Helm Sport. Wil lem II-DWV, Excelslor-Rheden. FC Dordrccht- BVV, FC Vlaardlngen-Enschcd Boys Topscorers EREDIVISIE De topscorer van de eredivisie Kees Kist scoor de een doelpunt tegen Feyenoord. De spits van AZ bouwde daardoor zijn voorsprong op dc topscorerslijst tot vier doelpunten uit. Het groepje achtervolgers werd echter groter Lub se (P8V). Clarke (Sparta) en Van der Kuylen (PSV) delen na tien wedstrijden de tweede plaats met acht doelpunten 1. Kist (AZ) 12. 2. Lubse tP8V). Clarke <8paru> en Van der Kuylen <P8Vi 8. 5 Van Leeuwen (Den Haag). Hllkes (VW). Ronald Hendriks (NEC). Oeels (AJAX) en Deykers (PSV) 7. 10 Van Kooten (Oo Ahead) en Metgod (AZ) 6. 12 Van Veen (Utrecht), Koldlng (Roda JC), Ny gaard (AZ) 5,15 Melis (Feyenoord), Kreuz (Fey enoord). Pala (WV). Orltter (Twente) en Stout (Amsterdam) 4. Eerst* divisie 1 Houtman (FC Oronlngen) en Roggeveen (Ex celsior). belden 8 doelpunten. 3 Petera (FC Den Bosch) en Van der Ham (SC Cambuur), belden 6, 5. Banhoffer en Fransen (belden PEC Zwolle) en Hazelhekke (Wageningen). elk 5, 8. Kreekels (Eindhoven). Brulnsma en Bosman (belden Heerenvecn). Sroeets (MW) en Pijl (FC Vlaar- dlngen) elk 4 Lotto Inleg 3 496.208 door 866.339 deelnemers. Voor de prijzen Is een bedrag beschikbaar van 1 890 698 gulden. De prijzen zijn als volgt ver deeld Eerste prijs: 581 244. tweede prijs 166 070. derde prlja: 249 105, vierde en vijfde prijs 332 140 De winnende getallen van lotto 40 zijn 8 10 - 11 - 12 - 20 38 Reservegetal 39 Uitslag Westduits* lotto De winnende getallen in de WestdulUc lotto luiden. 2-18-27-42-45-47 (reservegetal 9). Sporttoto Door 231 870 deelnemers een Inleg vsn 765 999 gulden Voor de prijzen ts, mede dsnk zij de Jackpot vsn vorige week. een bedrag beschik baar van 411.582 gulden. De prijzen zullen als volgt worden verdeeld Eerste prijs (plus jack pot). 193 273. tweede prijs 90.962. derde prijs 127 347 De foutloze kolom ziet er zo uit: 1-11-2-2-3- 12- 112-2 3 j Jeugdcompetitie EERSTE KLASSE: FC AmiUrdam-AJax 1-2, NEC FC Twente 0-1, FC Den Haag P8V 1-2. NAC-AZ 67 11, De Oraalschap Haarlem 10 TWEEDE KLASSE A 8C Amerafoort PEC Zwolle 0-2. SC Cambuur Heerenveen 0-2. Tel- start-FC Groningen 1-1, Oo Ahead Eagles Vi teae 5-1. Wagerungen-Hercules 3-0 B Hel mond Sport-FC Dordrecht 1-5, ExceUior-Wü lem W 3 3, 8W FC Vlaardingcn 0-0. MVV For tuna SC 3-3. Roda JC-FC Den Bosch 0 0. FC WV Eindhoven 6 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11