Onzekerheid over nieuw zendstation Wereldomroep Personalia tussen twee werelden L LmJ Politie moet meer gebruik maken van tv Documentaire vraagt aanvulling Bronwater... Spa ...natuurlijk Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin OONOEROAG 29 SEPTEMBER 1977. RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet TV-COMMENTAAR n O door Ton Hydra O Vanavond zendt de KRO deel n uit van Marga Kerklaans documentaire ..Van katholiek verzet ls nieta bekend. Majesteit". De reeds maandag gewekte belangstelling zal zich ongetwijfeld verhevigen, vooral onder degenen die herinneringen hebben aan dit part van de Tweede Wereldoorlog. Vrijwel niemand kan er aan ontkomen, de eigen ervaringen te vergelijken met wat hem In een uitzending wordt voorgeschoteld. Gauw is men geneigd te zeggen dat er iets niet klopt omdat men van dat „iets" nooit eerder had gehoord. Met zulke vlotte beweringen moet Je echter heel voorzichtig zijn. Is het in normale omstandigheden al Uitermate moeilijk om een redelijk overzicht van bepaalde ontwikkelingen te krijgen, ln oorlogstijd ls dit absoluut uitgesloten. Tussen 1940 en *45 leefden de meesten van ons op een piepklein eiland. Veel communicatiemiddelen waren weggevallen en van de enkele overgebleven informatiebronnen (illegale bladen. Radio Oranje) was niet zonder risico kennis te nemen. Ergo: het gezichtsveld van de meerderheid reikte niet ver. Zelfs mensen die ln het verzet hebben gezeten, stuiten bij reconstructies van de oorlogsjaren op vele voor hen onbekende zaken. Dit zal ook het geval zijn met het tweedelige KRO-programma. Toen de ondergrondse werkers actief waren, werd niet gevraagd naar geloof of ideologie. Er groeiden hechte vriendschappen en vaak werd men pas later gewaar dat het een kameraadschap was tussen christenen en communisten. Maar. nu het verleden wordt opgerakeld, omdat opnieuw de mare gaat dat de katholieken het er een beetje bij hebben laten liggen. neemt automatisch de behoefte toe om de waarheid boven tafel te krijgen. Het onderzoek van Marga Kerklaan en Adriaan Venema kan de geïnteresseerde kijker een eind op streek helpen. Eén van de winstpunten vind ik. dat wordt aangetoond hoe riskant het ls om tot uitspraken te komen op basis van „zogenaamde" statistische gegevens. Men heeft getracht te becijferen dat katholiek Nederland met achttien procent van de gesneuvelde verzetsstrijders wel „ondervertegenwoordigd" was. omdat destijds 38Vi procent van de totale bevolking behoorde tot de rooms katholieke kerk. Dit levert echter geen enkel bewijs op voor een naar verhouding te gering aandeel. Vergeten wordt namelijk dat de meeste katholieken in de zuidelijke provincies woonden en dat het zuiden veel eerder was bevrijd dan de rest van het land. Buiten beschouwing blijft eveneens dat na die gedeeltelijke bevrijding de toeloop naar de illegaliteit boven de rivieren verdubbelde en dat de Duitse bezetters toen veel meer slachtoffers maakten dan in de voorgaande vier jaren bij elkaar. En dan is daar de beschuldiging, geuit door een toplid van het verzet, dat dr. W. A. Visser 't Hooft als leider van het inlichtingen-contactcentrum ln Genève (waar hij resideerde als secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken) een voor Londen bestemd rapport over de rol van het katholiek verzet zou hebben achtergehouden. Ik heb er zijn mémoires nog eens op nageslagen. Daaruit concludeer ik dat de voor de „Zwitserse Weg" verantwoordelijke man recht heeft op een weerwoord. Daarnaast bezit hij blijkens het 2lste hoofdstuk van het boek over volop materiaal om van de documentaire een indrukwekkend drieluik te maken. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG Nog altijd ls het plan om voor Radio Nederland Wereldomroep een nieuw zendstation te bouwen in nevelen gehuld. Vervanging van het huidige zendstation ln Lopik wordt noodzakelijk geacht om de Wereldomroep te midden van de vele steeds krachtiger wordende zenders op de korte golf nog effectief te kunnen laten werken. De „stem van Nederland" ls te zwak en wordt bovendien gedragen door een zodanig verouderde zendinstallatie dat vervanging van defect geraakte onderdelen moeilijkheden oplevert. (ADVERTENTIE) Minister van Doorn heeft daarom toestemming gegeven zodanige voorzieningen te treffen dat Neder land zich ln het ethergeweld niet meer behoeft te laten verdringen. Sinds de minister hiermee een eind maakte aan de discussie of een land ais het onze nog wel behoefte heeft aan een wereldzender, die door de als financiers optredende betalers van de omroepbijdrage niet eens kan worden beluisterd, heerst er in het westelijke deel van Zeeuws Vlaande ren grote ongerustheid. Uit vertrouwelijke Informatie bleek namelijk dat de plannenmakers voor, een zendstation met vier korte-goif- zenders van 500 kW met het bijbeho rende antennepark met masten van 50 tot 100 meter hoogte op een ter rein van niet minder dan 225 hectare het oog hadden laten vallen op de Oranjepolder bij IJzendljke. Het is tot dusver niet bevestigd en ook het bestuur van de vrijwel geheel west- Zeeuws-Vlaanderen omvattende ge meente Oostburg is officieel nog al tijd niet op de hoogte gesteld. In studie Er zijn echter duidelijke aanwijzin gen dat IJzendiJke wat ligging, grondgesteldheld en bebouwing be treft als de meest geschikte plaats wordt beschouwd. Niemand weet er officieel lets van, of is bereid er offici eel lets over los te laten. De zaak ls in studie, en daarmee bedoelt men dat er altijd nog keuze bestaat tussen de bouw van een nieuw zendstation op Zeeuws-Vlaanderen èn vernieuwing en uitbreiding van de huidige ac commodatie in Lopik. De mensen in Zeeuws Vlaanderen zijn niet bereid zich stil te houden om straks wellicht voor een voldon gen feit te worden gesteld. Sommi gen verwijten het gemeentebestuur van Oostburg omdat dit zegt niets te kunnen doen voordat bepaalde Procedures in gang zijn gezet, ie actiegroep „Geen zenderpark" is nu bezig het verzet tegen een om verschillende redenen niet in het Zeeuws Vlaamse land passende zendstation te bundelen. Met name de IJzendijkse dierenarts H. H. F. M. van de Vijver wil duidelijk maken dat het verlies van goede landbouw grond waardoor een aantal boeren bedrijven zouden moeten verdwij nen; de horizon-vervuiling; de vogel sterfte; de vonkvorming in de anten nesystemen; de storingen door de straling; aan bedrijven en het ver keer ten behoeve van het zendstati on op te leggen beperkingen en welk ongerief mogelijkerwijs nog meer niet zullen worden genomen. Betoging Zaterdag wordt een massale pro testbetoging gehouden in de vorm van een „Zwaan-kleef-aan-tocht" voor automobilisten, fietsers en bromfietsers. Die tocht gaat door alle tot Oostburg behorende dorpen en buurtschappen. De bedoeling is dat in elke woonkern zich mensen aansluiten en mee-rijden tot IJzen diJke. Daar zullen dan op de markt toespraken worden gehouden en zal een petitie worden aangeboden aan het gemeentebestuur. De actiegroep handelt ln de weten schap dat de overgrote meerderheid van de bevolking niets van een zen derpark wil weten. Ze kent de beto- ting te meer nut toe omdat naar zij althans aanneemt nog geen officiële beslissing behoeft te wor den teruggedraaid. Zij vraagt zich overigens af waarom er eigenlijk een nieuw zendstation moet worden ge bouwd. Voor een vernieuwing en uit breiding van het bestaande zender park Lopik-IJsselstein ln Utrecht is voldoende ruimte beschikbaar. Bo vendien bestaat de mogelijkheid in Nederland te maken programma's uit te zenden via vier te huren zen ders van een kortegolf-statlon in München. De actiegroep zegt dat de kosten hiervan slechts een fractie zullen belopen van de 70 k 80 mil joen gulden die in een nieuw zender park zouden moeten worden ge ïnvesteerd. (ADVERTENTIE) Van onze parlementsredactle DEN HAAO De politie moet voor opsporingsberichten vaker gebruik kunnen maken van de televisie. Dit zegt een commissie die aan de minis ter van Justitie advies heeft uitge bracht. Het programma „Opsporing ver zocht". waarin de politie en de AVRO via twee proefultzendingen samen probeerden enkele misdaden op te lossen moet verdwijnen, zegt ADVERTENTIEI f dat wordt een leuke dag, want. de TOEGANGSKAARTEN voor de LCGJ-VRIJWILLIGERSDAG op 15 oktober a.s. in ROTTERDAM, zijn uitverkocht. postbus 99. Driebergen, tel. 03438-6341. de commissie. De twee proefultzen dingen van 14 oktober 1975 en 8 maar 1976 hebben deze misdaden namelijk niet opgelost, en de finan ciële en materiële Inspanning ervoor was onevenredig groot. Bovendien ls het aantal zaken wat zich voor een dergelijke uitzending leent veel te klein, zegt de commissie, waarin ook de AVRO-directeur 81ebe van der Zee zat. Beter kan de politie daarom meer dan tot nog toe gebruik gaan maken van kleine opsporingsberichten na de Journaals en dergelijke. Dat ge beurt nog veel te weinig, gezien het succes tot nog toe, want ln de perio de tussen oktober '75 en maart '76 waarover het onderzoek zich uit strekt leidden dergelijke berichten ln de helft van de gevallen tot waar devolle aanwijzingen voor de politie. Verder denkt de commissie aan aparte televisieprogrammaatjes waarin de politie naast opsporings berichten ook andere informatie aan de burgers kwijt kan. In de commis sie hadden vertegenwoordigers van politie, justitie en communicatieme dia zitting. Kunsthars reparatiemortel met ein deloos veel toepassingen zowel bulten als binnen o m. houtrot her stellen. betonreparatie, ragdun pleisteren, dik plamuren, bijwerken stopverf. Uitvlakken traptreden of vloeren. Afdichten lek balkon, goot. scheuren ot kieren, ook om leidingen. Herstel natuursteen, keramiek, antiek. Hechtvullmg tus sen hout en steen (leggen plavui zen). Hechting aan elk materiaal, droog of vochtig, ook aan metaal of glas Ideaal voor handenarbeid En dit is nog maar een greep uit de gebruiksaanwijzing vol adviezen, onder deksel van pot en emmer 0.6kg 1 kg 2kg 5kg ISkg ƒ6.10 9.4S ƒ16,80 33,25 ƒ74.28 Gratis adviesblad over (opneembaar) leggen van plavuizen op bouten vloer Bel of schrijf producent Fijnzand bv Hilversum. 035-47547 (4 lijnen) Radio vandaag HILVERSUM I (298 m en FM-kanalenl NCRV 7 00 Nieuws 7 02 Hef levende Woord 7 08 <S> Te Dcum Laudamus 7 30 Nieuws. 7 41 (S) Hier en nu 7.55 (S) Vandaaf donderdag 8 24 Trefwoord 8 30 Nieuws 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw 8 45 (S) Tot uw dienst klassieke muziek 9 45 (S) Onder de hoogtezon. 10 30 Nieuws 10 33 (S) In 'i Zilver, programma voor ouderen. 12 00 (Sl Kilima Hawaiians Show 12 15 Boer en tuinder 12 24 Mededelingen t b v land- en tuinbouw 12 30 Nieuws. 12.41 (S) Hier en nu 12 55 Middagpauzedienst 13 15 (S) Me- tropole Orkest 13 30 (S) NCRV Globaal 115 30 Nieuws17 30 Nieuws 17 32 (S) Hier en nu. 18 00 De kerk vandaag. P.P. 18.19 Gereformeerd Politiek Verbond- NCRV: 1830 Nieuws. 18.41 (S) Lichte orkestmuziek (gr 18.53 Zojuist verschenen 19.00 (S) Le ger des Heilskwartier 19 15 (S) De wereld zingt Gods lof: verzoekprogramma 20 00 (S) Weens Filharmonisch Orkest met sopraan klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22 40 <S) Vrede' Met alle geweld"» (3) 23.00 (Sl Ron dom het Woord 23-25 (S) Jazztime 23 55- 24.00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-kanslen AVRO 07 00 Nieuws 07 11 Ochtendgym nastiek 07 20 Op blote voeten (08.00 Nieuws. 08.11 Radiojournaal). 08 50 Morgenwijding. 00 00 Van de spitz gedreven informatief programma. 09.35 Waterstanden 09 40 schoolradio 10 00 Radio Lawaaipapegaai. 1010 Arbeidsvitaminen, verzoekplatenpro- gramma (11.00 Nieuws 11.03 Radiojour naal) 1130 Rondom twaalf, een uur allerlei. 12.30 Y'Al! come, country- 6c westernpro gramma. 13.00 Nieuws. 13 11 Radiojour naal. 13.25 Beursplein 5. 13.30 *n Middagje AVRO gevarieerd programma 17.00 (S) 13 Speciaal, jeugdprogramma 17.40 OVER HEIDSVOORLICHTING Den Haag aan de lijn. 17.55 Mededelingen 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. IKON: 18.30 Kleur; infor matief programma. AVRO: 19 00 Sportpa- norama 20 00 Nieuws. 20.05 (S) Maria Cal- las zingt Italiaanse en Franse aria's. 21 05 (S) Alert, informatief programma 21.30 (S) Klassieke pianomuziek. 21.55 De geschiede nis van het chanson. 22.20 Aspecten, kun strubriek. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Actualiteitenover zicht; 23 10 De krant van morgen en om 23 20 Den Haag vandaag 23 55-24 00 Nieuws. HILVERSUM III <445 m ea FM-kanaleo) TROS: 7.02 (S) Vaak 's ochtends 9.03 (S) De Hugo van Gelderen Show. 11.03 (S) Ver zoekplaten 12.03 (S) Boter, Klaas en prijzen. 14.03 (S) Polderpopparade. 16.03 (S) Euro- parade NOS: 18 03 De vakaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. 19.00 (S) Poster 20 02 (S) The Ferry Maat s Soul Show 22.02 (S) Sesjun: jazz en blues. 23 02 (S) Close-up. (S) De Hugo van Gelderen Show. 1.02-7.00 (S) De nacht wacht. HILVERSUM IV (FM-kanalen) KRO: 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Badinerie: klassieke ka mer- en orkestmuziek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Aan woorden voorbij overweging. 9.10 (S) Moderne kamermuziek. 10.00 (S) Klas sieke en moderne orkestmuziek. 11.25 (S) Pianorecital: moderne en klassieke muziek. 12.00 (S) Rondom zangersportret. 14.00 Nieuws 14 02 (S) Kamermuziek. 15.00-17.00 (S) Kollage van alledaags en zeldzaam. TV vandaag NEDERLAND I 10 30 NOS/NOT: 14.00 Schooftttovwe 15.00 EO: Atsch«d van hart tol hart 18.45 NOS' De Fabeltjeskrant II58 Journaal 10.04 VPRO: Popey 19.10 Rubovia kinderprogramma 19 30 AB m lha family, tv-sene 20.00 Aitoen voor OatoLaBaon voor N tv-portret 21.00 Herenleed 2135 NOS: Journaal 21-50 EO: De bjbel open. N-sene 23.15 An Musea klassieke muziek 22.40 Tenslotte 22.45 NOS: Journaal NEDERLAND I 18.45 NOS: Toensloche tips 15.55 Journaal 19.05 KRO: G|fers en letters, spefprogramma 19-25 Oe wondere wereld onder water 20.00 NOS: Journaal 20.25 KRO: Oe terugkeer van de wrekers, tv-sene 21.15 Voor een briefkaart op de eerste rang 22.05 Van katholiek verzet is niets bekend, maiesteit, documentaire (2) 22.55 Heel de mens gesprek 23.25 NOS: Oen Haag vandaag 23.40 Journaal Asterix en de grote oversteek IAU Ot SOUSCI «HUMT! «flonuuBHOuotwo momma ■IIMNUMEN UIT KOHIWSAUN WKTtt Natriumarm Drink de natuur Onderscheidingen Twee Neder landse functionarissen van de VN hebben uit handen van minister Van der Stoel de versierselen horende bij de ondersheiding van officier Oran je Nassau ontvangen. Het gaat om drs. Jan van Wijk, oud-medewerker aan het illegale „Het Parool", die de onderscheiding kreeg voor „het enorme werk dat hij ter wille van de Palestijnse vluchtelingen heeft ver richt (hij was directeur van het VN- fonds voor hulp aan de vluchtelin gen), en om Victor Beerman, even eens oud-verzetsman, die in vier lan den vertegenwoordiger geweest is van de Hoge Commissaris voor de vluchtelingen en geld bijeenge bracht heeft voor vluchtelingen hulp. Europees parlement KVP-voorzlt- ter W. Vergeer zal per 1 januari lid van het Europese parlement wor den. Vergeer, die ook lid van de Eerste Kamer is, zal een andere functie, het wethouderschap van Utrecht, neerleggen. Voor het partij voorzitterschap stelt hij zich her kiesbaar. Op 26 november moet de najaarspartijraad een nieuw be stuur kiezen. - 100 Zij herinnerde hem aan haar plichten als chaperon ne. Daarop barstte hij in lachen uit: „Die twee gaan er toch wel met een vriendje vandoor, als zij daar zin in hebben," Mary wist dat hij daarin gelijk had. „Ik zal even mijn sjaal halen," zei zij. In het voorbijgaan zei zij tegen Whlz, dat zij een luchtje ging scheppen met Bob Halberton. Whlz keek verbaasd: .Jij? en Bob? Pas maar op, ze zeggen, dat hij ge vaarlijk is." „Voor mij wordt hij heus niet ge vaarlijk," zei Mary verontwaardigd. Maar toen zij naar zijn Austin lie pen, kwam zij tot de conclusie, dat hij niet ln staat was te rijden. Zij zei het hem en tot haar opluchting was hij het direct met haar eens. Hij vroeg haar op de achterbank te gaan zitten, kwam naast haar zitten en omhelsde haar onmiddellijk. Zij wist dat dit erbij hoorde, maar zij was nog nooit zo vurig gezoend. Zij dacht, dat hij behoefte had aan troost, want dat was meestal het geval met mannen, die haar gezel schap zochten. Zij maakte zich los en vroeg: „Heb Je een sigaret voor me, Bob?" Hij lachte nogal onaangenaam, maar hij wist dat dit bij het spel hoorde en gaf er haar een: „Ik wist niet dat Je rookte." „Mag tk er soms mee beginnen?" zei zij zo scherp, dat hij weer begon te lachen: „Denk niet, dat ik Je niet begrijp. Je hebt Je leven lang voor moedertje gespeeld, het ls tijd, dat Je eens aan Je zelf begint te denken." Hij kuste haar weer en werd toen intiem. ZIJ herinnerde zich de op merking van Whlz, maar zij had nu net besloten niet zo preuts te doen. Zij vroeg zich af, hoe andere meisjes op zo iets zouden reageren. Hij zei: „Je bent een schat, Mary; lk heb Jou altijd als de beste van het hele stel beschouwd." Maar in plaats van hem dankbaar te zijn voor het com pliment, antwoordde zij snibbig: .Als Je mijn broers en zusjes be doelt, zou lk wel eens willen weten, wat er aan hen mankeert." HIJ aanvaardde haar uitdaging ge nadelozer dan zij verwacht had: „Kom nou Mary, Simon ls commu nist en de tweelingen zijn leeghoof den. En wat Je zusjes betreft: die zijn knap genoeg, dat weten zij ver draaid goed. Het moet geen lolletje zijn in de schaduw daarvan te leven." Zij huiverde, maar zij wist, dat hij de waarheid sprak: „Hij durft het ten minste te zeggen," dacht zij. Zij zei: „Dat betekent dus, dat lk de zlele- poot ben. Ik geef toe, dat lk niet zo vlot ben als Claire en niet zo goed rijd als Whlz; ik ben zelfs geen com- De Boekerij Baarn munist. Mag lk nu weten, waarom je me hebt meegenomen? Alleen uit medelijden?" Nu was het zijn beurt om te schrik ken. ZIJ zag het bij het licht van het parkeerterrein. Haar aangeboren vriendelijkheid deed haar nu net het verkeerde zeggen: „Sorry Bob, dat was gemeen. Laten wij weer naar binnengaan." ZIJ greep naar de kruk. „Doe niet zo Idioot, Mary, amuseer je nu eens één keer." HIJ trok haar weer naar zich toe. Zij probeerde zich te verzetten, maar op de achter bank was niet veel ruimte. Maar ineens werd zij zo woedend, dat zij hem met haar scherpe nagels in het gezicht begon te krabben. Daarvan deinsde hij achteruit en die adem pauze gebruikte zij om uit de auto te komen. ZIJ holde weg, maar niet naar de danszaal. ZIJ bleef staan leunen tegen een aangrenzend huls, misselijk van schaamte en ellende, maar nog altijd woedend, niet zo zeer op Bob, maar op de hele wereld en vooral op zichzelf. Waarom was zij zo stom geweest? Zij was ervan overtuigd, dat Claire met haar veer tien Jaar beter zou hebben geweten, hoe zij Bob had moeten aanpakken dan zij. Bleef haar dan geen andere rol over dan die van de ongetrouwde tante, goed om op neefjes en nicht jes te passen? Zij dacht na over Bobs woorden; de Craddocks: een communist, twee leeghoofden, twee IJdele extroverte meisjes en een zie- lepoot. Dacht iedereen bulten het dal er zo over? Misschien vonden de mensen haar vader wel Iemand die alleen maar voor landheer speelde dank zij het geld dat hij met schroot had verdiend en haar moeder een vrouw, die handig genoeg was ge weest om hem aan de haak te slaan. Zij begon te huilen. Bob vond haar, terwijl zij bezig was haar make-up een beetje in orde te brengen. Zij zag drie rode striemen over elk van zijn wangen: „Het spijt me, Mary," zei hij, „ik besefte niet hoe stom lk me gedroeg. Ik heb Je altijd gemogen en tenslotte gaf Jij de Indruk Hij ging niet verder, maar schuifelde heen en weer. Wat had zij aan zijn verlegenheid? Zelfs nu gebruikte hij het woord „gemo gen" om een tweede misverstand te voorkomen. Maar toen won haar medelijden het weer. Heel kalm zei zij: „Je kunt niet terug gaan met zo'n gezicht. Ik zou maar naar huis gaan en alles vergeten. Het ls mijn schuld, ik had niet mee moeten gaan, als meisje van achttien moest ik beter weten." Zij stond op: „Goe de nacht Bob" en liep de zaal bin nen. Zij was dolblij, toen Mark Cod- sall hen om precies twaalf uur kwam halen. Wordt vervolgd Horizontaal woorden invullen die betekenen: 1. bron, 2. lofspraak, 3. priem, 4. genieting, 5. bravourstuk- Je, 6. snaarinstrument, 7. afkeer. 8. bergweide, 9. wijnmaat. 10. Jong schaap. BIJ Juiste oplossing vormen de be ginletters de naam van een sterren beeld. Oplossing vorige puzzel. 1. aard, 2. dras, 3. ever, 4. moed, 5. haas. 6. aria, 7. leem, 8. ieme, 9. niet, 10. gaar, 11. spat, 12. mare, 13. eden, 14. tres, 15. edel, 16. roes. ADEMHALINGSMETER. 1 Ml 3 4 5 S 7 ^8 9 10 FERD'NAND 140: Wie nu echter gedacht had, dat smidje Verholen en Kareltje Knet ter zó gemakkelijk zouden ontko men, kent de sluwheid niet van de kleine geheime agent met zijn mas kertje en zijn fopneus. Gedreven door de sluwe gedachte „Je kunt nóóit weten had dit ventje post gevat op het dak van de sport hal in het grote stadion. Deson danks verbaasde het hem wel even, dat er plotseling een gat sloeg in de planken zoldering vlak onder hem. En nóg vreemder vond hij het, dat er COPYRIGHT STUDIO AVAN uit dat gat een bezem te voorschijn kwam, waarop een krasse grijsaard van de stadsreiniging gezeten was. „VERRAAD!" brulde het manneke. „Hespodek Knetter zit achter op een bezem en wordt ontvoerd! Ame- rikaanders!" Bliksemsnel greep hij een gehelme-agenten-vanghaak en sloeg hij toe. Hij pikte Kareltje precies in het elastiek van zijn sport- broekje en smidje Verholen Jammer de: „Ach lieve grutjes! Nou ben ik Kareltje alwéér kwijt!" Toen bleef er voor smidje Verholen niets anders over dan weer terug te gaan naar Humbuksk. „Felix Nefas! Rel-del- del! Dalen, bezem! Sneller! Snel!" Dat was héél verstandig van de smid want natuurlijk ging hij niet terug naar het sportpaleis. Daar zou men hem immers als de grote boosdoener herkend hebben. Nee nee, de slimme smid zette koers naar een afgelegen buitenwijk van de stad en even later was hij alweer op weg naar het cen trum. HIJ wilde nu immers wel eens weten wat er verder met Kareltje ging gebeuren

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4