PSV maakt zich niet druk Topsportliga gaat problemen basketbalteam bespreken STERK HERSTEL MILES Volleybalteam pakt set tegen de DDR Even naar Esso en't lijkt wel weer lente.; Esso doet wat Extra. Eindhovenaren verzuimen overwicht in doelpunten om te zetten Nu bij NS-Kriskraskaart dagkaart voor niks. 'De Kromme': gele kaart belachelijk Nieuwe coach mag niet in dienst eredivisieclub zijn Overwinning tegen ex-wereldkampioen Smyslow Toch vierde verlies in Finland ■=3° NDERDAG 29 SEPTEMBER 1977 (ADVERTENTIE) loor Richard Mathijssen tINDHOVEN PSV heeft zich gisteravond in het heroptreden egen het Noordierse Glenovan dat vijftien dagen geleden met -6 al moeiteloos terzijde werd geschoven, tevreden gesteld met en 5-0 zege. Een uitermate mager resultaat gezien het geweldige ■eldoverwlcht dat de Eindhovenaren negentig minuten lang lebben gehad. -ng DIS. DIFFERDINGEN Wint van Hanegem zal, voorlopig, geen schadelijke gevolgen ondervin- den van de gele kaart die de wat nerveuze Zwitser Racine uit de borstzak haalde in het duel te gen Red Boys Differdingen (5-0). In de strafhoeken van de UEFA is Van Hanegem „schoon". Zijn vorige, uit de wedstrijd Feyenoord-Spurs, heeft hij uitgezeten. „Ik begreep er niets van", ver telde de aanvoerder, die van trainer Notermans uit veilig heids overwegingen maar één kwartier mocht meedoen. „Die man kwam ineens op mij af. Hij was kennelijk de kluts kwijt, bij zei nota bene dat ik die vrije trap veel te vlug had genomen, maar dat mag toch. Bovendien, ik nam hem helemaal niet zo vlug. Ik begrijp er werkelijk he lemaal niets van." Jan Notermans, AZ's trainer, had dinsdagavond enkele licht punten gezien. „Door de bles sures van Arntz en Van Mar wijk moesten wij wat anders doen. We kregen uit de nood de kans om mogelijkheden uit te proberen. Ik ben niet ontevre den. Van Rijnsoever heeft meer aggressiviteit in de aanval ge bracht, en Bobby Vosmaer is zeker niet onverdienstelijk be gonnen. Bovendien zit er een mogelijkheid in Van Rijnsoever en Hovenkamp, die elkaar blin delings aanvoelen, meer afwis selend als aanvaller en verdedi ger op die kant te gebruiken. Dat is een van de winstpunten. We wilden tevens een goede uit slag en als je daarbij nog merkt dat ook andere zaken redelijk gaan, kun je gewoon niet onte vreden zijn.' Zelfs de verliezende trainer, Willy Macho, had een goede avond gehad: „De jongens heb ben geleerd van Alkmaar. Zij hebben daar begrepen dat voet bal begint met discipline en vanavond hebben ze getoond vooral in dat opzicht vooruit te gaan. Wanneer wij die lijn vast kunnen houden komen we snel ler omhoog dan ik aanvankelijk had verwacht. Het zijn goede jongens, maar het zijn wel ama teurs. Die echter willen ook niet afgaan. En daar hebben we van af Alkmaar aan gewerkt om dat voor de tweede keer te voorko men. Ik dacht dat ze daarin zijn geslaagd." Trainer Kees Rijvers had zijn man schappen kennelijk Ingeprent elk ri sico te vermijden en zoveel mogelijk krachten te sparen voor de topper zaterdag tegen NEC. Het zwakke Glenovan wist zich niettemin nog bijna een half uur staande te houdn. Toen pas drong het tot de PSV'ers door dat het de plicht had zijn sup porters nog enige waar te bieden. Maar het bleef bij een pover dessert dat werd opgediend door Deijkers (twee maal) Lubse (twee maal) en Francois. De toeschouwers die zich graag ook aan het hoofdgerecht te goed hadden willen doen, moesten daar echter tevergeefs op wachten. Zo plaatste PSV zich zonder enig opzien voor de tweede ronde in het UEFA-cuptoernooi. „Een half uur zullen we de conditie hebben om PSV enigszins in toom te houden", had Allen Campbell de 35- jarige speler-manager van de Noord- Ierse formatie voorspeld. Daarmee al aangevend dat Glenavond zich geen enkele illusie meer maakte over .een mogelijk verrassend resul taat. Volkomen overeenkomstig de verwachtingen trok PSV dan ook onmiddellijk het initiatief naar zich toe. Een PSV dat het zonder Kees Krijgh moest stellen. De Eindhoven- se verdediger is licht geblesseerd en trainer Rijvers had het met het oog op de aanstaande confrontatie met Het Kriskras-abonnement is goed voor 8 dagen treinen waarheen u wilt. Als u maar in Nederland blijft, 't Kost f 68,-le klas f 102,-). Bovendien rijdt u voor half geld op alle inter lokale buslijnen. Maar koopt u 'm in oktober dan komt er nog iets bij. Een gratis dagkaart. Voor dc gezelligheid. Kan uw man, vrouw, vriend of vriendin ook een dag mee kriskrassen. Dat maakt uw herfstvakantie compleet. Met een harde kopstoot scoort Harrie Lubse het derde doelpunt voor PSV. Glenovans doelman Kennedy is kansloos. NEC verstandiger geacht zijn ge kwetste speler als ooggetuige tussen de slechts 12.000 toeschouwers te posteren. De Eindhovense voetbalschare werd tn zoverre in haar ongetwijfeld hoog gestemde verwachtingen teleurge steld dat het openingsoffensief van PSV verstoken bleef van een dave rend vuurwerk. Weliswaar tikte Ger- rie Deijkers een voorzet van René van de Kerkhof keurig in de linker hoek. maar doelman Bobby Carlisle reageerde attent. Dat deed hij ook nadat Harrie Lubse een fraaie boog- bal in de richting van het Noordierse doel had verzonden. Maar aan scoren kwam PSV voor- AMSTERDAM (ANP) - De topsportliga van de Nederland se Basketbalbond zal op korte termijn de onstane problema- tieken rond de nationale heren- ploeg, van wie acht spelers nooit meer onder Jan Jan- broers wensen te spelen, zowel met spelers als met Janbroers en de begeleiding rond de nationale ploeg bespreken. Dit staat in een communiqué dat de Nederlandse Basketbalbond (NBB) gistermiddag verstrekte, naar aan leiding van de vergadering die het bestuur van de Topsportliga en de beschikbare leden van de technische adviescommissie dinsdagavond, res pectievelijk gistermorgen hadden in het bondsbureau in Amsterdam. In het communiqué wordt gesteld dat „de coach" de spelers en de bege leiders een buitengewone prestatie hebben geleverd door in het toernooi om het Europees kampioenschap in Luik als zevende te eindigen". „De prestatie is des te opvallender",zo gaat het communiqué voort, „aange zien de voorbereidingen om velerlei redenen veel moeizamer zijn verlo pen dan bij de meeste andere Euro pese ploegen." Het contract van coach Janbroers, dat aanvankelijk slechts voor een half Jaar gold, liep na verlenging na het titeltoernooi in Luik af. Op de slotdag uitten acht spelers, bij mon de van woordvoerder Jan Dekker, hun grieven over Janbroers, daarbij duidelijk stellend dat zij niet meer met hem wensten samen te werken in de toekomst. De Topsportliga heeft zich dan ook „uitvoerig beraden over de ontstane discussie rond de benoeming van een bondscoach, mede in aanmer king genomen de schriftelijke reac ties van de spelersgroep". Jan Dek ker, Harry Kip en Jan Loorbach stel den een brief op, waarin de grieven ten aanzien van Janbroers nog eens tot uitdrukking kwamen, en verzon den dit schrijven aan de NBB, de Topsportliga, de spelers, Janbroers en de begeleiders. Als verzachtende omstandigheid bij de problemen meent de Topsportli ga dat „in selectiegroepen altijd ge spannen situaties, moeilijkheden en meningsverschillen zullen bestaan." Hoe de procedure rond de benoe ming van de bondscoach ook mag worden, de Topsportliga laat duide lijk weten dat een dergelijke trainer een beleid op de toekomst dient te voeren. De activiteiten rond de herenploeg van 1979 en de Olympische Spelen in 1980. Dit vereist een meerjarenbe- leid, zowel in technisch-, organisato risch-, als financieel opzicht", aldus de Topsportliga. Tenslotte vermeldt het communiqué dat „het ligabestuur bij zijn stand punt blijft dat het een sterke voor keur heeft voor een bondscoach, die niet aan een eredivisie vereniging verbonden is." door Max Pam TILBURG „Dat paard staat daar zeer ambivalent", zei Donner gisteren tijdens het analyseren van de partij Smyslov- Miles. „Yeah", zei Miles die had staan luisteren, „dat is een goed woord, maar wat betekent het eigenlijk". De Brit had zojuist op overtuigende wijze van Smyslov gewonnen in een partij waarin de Rus in een vroeg stadium een van zijn paarden agressief naar een vooruitgeschoven post aan de rand van het bord had gedirigeerd „Ik had geen flauw idee of ik voor- of nadeel had", zei Miles, „tot ik opeens merkte dat ik totaal gewonnen stond". Kennelijk onbewust van zijn eigen kracht, maar zeer doelgericht had 'Miles aangetoond dat het paard ge heel buiten spel stond. Pas dertig feetten later, vlak voor het afbreken, slaagde Smyslov erin een meer ge schikt plaatsje te vinden voor zijn kreupele rossinant, maar toen was Miles met dame en toren al zover de witte stelling binnen gestommeld dat de oud-wereldkampioen slechts Eoor opgeven het mat kon voor omen. Na zijn nederlaag tegen Karpov in de Iweede ronde heeft Miles zich nu bij ben grote groep van koplopers ge voegd. want het is nog geheel onze ker of Karpov alleen de leiding zal *iemen Diens hangpartij tegen Bmyslov uit de vierde ronde is op nieuw afgebroken in een stelling, waarin Smyslov zich toch nog reëeie winstkansen heeft verschaft Karpov noet zich echter hebben voorgeno men de stand tot de laatste finesse ut te analyseren, want tegen Gligo- ic maakte hij gisteren snel remise im zo veel mogelijk tijd beschikbaar e maken voor verdere studie )ok Kavalek schaarde zich gisteren >ij de koplopers Met het oogmerk >p zijn belachelijk nederlaag tegen übner goed te maken, trad Olafs- lon dermate agressief op tegen de menkaan. dat er tenslotte sprake moest zijn van een kamikaze-aanval. Inderdaad veroverde Kavalek bijna blindelings een stuk en toen hij zich opmaakte om nog meer materiaal bij elkaar te sprokkelen, gaf de IJs lander op. „Nou zeg", meende ie mand ten aanzien van Olafsson te mogen opmerken: „Moet dat nou voorzitter van de FIDE worden". Sosonko en Timman speelden remi se. een resultaat waarmee vooral Timman zeer tevreden mocht zijn. Timman had al snel de theorie verla ten. althans dat dacht hij. Maar So sonko vertelde hem met enige me lancholie. dat hij zeer lang geleden tijdens een jeugdkampioenschap van Leningrad met deze opening al eens te maken had gehad. „Mijn tegenstander was een zeer talentvol speler, maar niet veel later werd hij tot vier jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens homofilie en daarna heeft niemand meer van hem als schaker iets gehoord", zo gaat dat Sosonko wist zich nog precies te herinneren hoe de partij destijds was verlopen en hij bracht een verbete ring aan. die weliswaar Timman nog voldoende compensatie had gelaten, als hij de juiste voortzetting had gekozen Maar Timman speelde een zwakke zet en verloor vervolgens een pion. Omdat Sosonko vervolgens op zijn beurt de meest kansrijke zet achterwege liet, slaagde Timman er uiteindelijk toch nog in remise te maken. In de afgebroken stelling staat An- dersson tegen Hübner kritiek, zodat het er naar uit ziet dat ook de West duitser zich bij de koplopers zal voe gen. Overigens maakte Andersson een theoretische fout, hetgeen zeer merkwaardig was omdat de Zweed geacht werd zich op bekend terrein te bevinden. Balashof heeft zijn aan wezigheid op dit toernooi opnieuw niet waar gemaakt. Tegen Hort ge loofde hij het met wit al snel en incasseerde zijn vijfde, bloedeloze remise. Uit de derde ronde: Wit: Sosonko (Ned) Zwart: Karpov (Rusl) 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, e7-e6; 3. g2- g3, d7-d5; 4. Lfl-g2, d5xc4; 5. Pgl-f3, a7-a6; 6. 0-0, Pb8-c6; 7. e2-e3, Pc6-b4; 8. Pf3-e5, c7-c5; 9. a2-a3, Pb4-d5; 10. d4xc5, Dd8-c7; 11. Pe5xc4, Dc7xc5; 12. b2-b3, b7-b5; 13. Pc4-a5, Dc5-c7; 14. b3- b4, Lc8-b7; 15. e3-e4, Pd5-b6; 16. Lcl- 14, e6-e5; 17. Pa5xb7, Ta8-c8; 18. Ddl- e2, Pf6-d7; 19. Pb7-c5, e5xf4; 20. Pc5xa6, Dc7-e5; 21. Pbl-d2, f4xg3; 22. H2xg3, Lf8-e7; 23. Pd2-f3, De5-h5; 24. e4-e5, Pb6-c4; 25. e5-e6, f7xe6, 26. De2xe6, Dh5-f7; 27. Pf3-g5, Df7xe6; 28. Pg5xe6, Ke8-f7; 29. Tfl-el, Le7-f6; 30. Tal-dl, Pd7-b6; 31. Pa6-c7, Pc4xa3; 32. Pc7-d5, Pa3-c4; 33. Pd5xb6, Pc4xb6; 34. Tdl-d6, Tc8-b8; 35. Pe6-c7. Th8-d8; 36. Pc7xb5, Lf6-e7; 37. Td6xd8, Tb8xd8; 38. Pb5-a7, Le7xb4; 39. Pa7- c6. Remise. Uit de vierde ronde; Wit: Miles (Enge land) Zwart: Sosonko (Nederland) 1. c2-c4, Pg8-f6; 2. Pbl-c3, e7-e6; 3. e2- e4, d7-d5; 4. e4-e5, d5-d4; 5. e5xf6, d4xc3; 6. b2xc3, Dd8xf6; 7. d2-d4, c7- cS; 8. Pgl-f3, c5xd4; 9. Lcl-g5, Df6-f6; alsnog niet toe. Gemis aan concen tratie dat zich manifesteerde in slor dige passes deed het goedwillende Glenavond voorlopig standhouden, al gebeurde dat dan vaak met elf Noordieren verzameld in het eigen strafschopgebied. Tekenend voor de vriendelijkheid waarmee beide ploe gen elkaar bejegenden was het feit dat de Deense scheidsrechter Lund- Sorensen in de eerste 25 minuten slechts één maal corrigerend moest optreden Maar drie minuten later boekten de Eindhovenaren hun eerste succesje. René van de Kerkhof spurtte zich los van zijn bewaker Cull en lanceer de vervolgens Gerrie Deijkers De overal inzetbare PSV'er joeg de bal met een gericht schot achter Carlis le: 1-0. De ban was gebroken. Met de regel maat van de klok vlogen in deze fase Eindhovense projectielen in de rich ting van de Noordierse sluitpost. Van Lubse, van Deijkers, van René van de Kerkhof. Negen minuten voor rust was de tweede treffer een feit. Het was Harrie Lubse die het fraaie werk van Van der Kuylen en Deijkers doeltreffend afrondde: 2-0. Francois tekende in een mêleé van spelers voor het derde en Lubse met een daverend afstandschot voor het vierde doelpunt. Waarmee PSV zich eindelijk revancheerde voor zijn ge zapige start. Met zo'n comfortabele voorsprong meende trainer Kees Rijvers dat hij in de rust met een gerust hart doel man Jan van Beveren en Willy van de Kerkhof kon verwisselen voor Van Engelen en Deacy. Wat kon PSV immers nog gebeuren? Het had slechts de plicht om zijn tribune klanten te vermaken met wapen feiten. Weer was het Gerrie Deykers die gehoor gaf aan de luide stem van het volk. Hij schoot uit een afgeslagen hoekschop de bal langs een woud van benen in de doelmond: 5-0. P8V-GLENAVON S-0 (4-0) 28: Deijkers 1-0, 36. Lubse 2-0, 39: Francois 3-0. 42: Lubse 4-0. 51: Deijkers 5-0. Scheidsrechter: Lund-Sorensen i(Den) Toeschouwers. 12.000. P8V: Van Beveren (Van Engelen); Stevens. Van Kraay. Brandts. Poortvliet, WiUy van de Kerk hof (Deacy). Van der Kuylen. Deijkers; Francois, Lubse. Ren# van de Kerkhof GLENAVON: Carlisle. Cull (Sheppard). Blalr. Marley, Ferguson; NelU, Mcgarry. Oracey. Mac- Donald (MacQulston), Malone. Campbell HELSINKI (ANP) Op de vierde dag van het Europees kampioen schap volleybal dat in verschillende Finse steden wordt afgewerkt, ble ven de Nederlandse teams wachten op de eerste overwinning. Het heren team verloor in Tampere met 3-1 van Oost-Duitsland. De setstanden wa ren: 10-15. 15-10, 15-5 en 15-2. In Tur ku leed het damesteam een nipte nederlaag tegen Joegoslavië. Het werd na lange tijd van spanning 3-2 voor Joegoslavië. De setstanden wa ren: 12-15. 15-8, 15-1. 6-15 en 15-10. In het duel tegen de DDR werd de eerste set via vaak bijzonder knap volleybal met 15-10 binnengesleept. Het was een set die Oranje beslist niet cadeau heeft gekregen omdat in de poule waarin Nederland uitkomt en waarin de sterkste Oosteuropese landen zijn vertegenwoordigd iedere set belangrijk kan zijn voor de eind klassering, Ook voor Oost-Duitsland dat na de fraaie winst op Polen een dag later tegen Rusland met 3-0 bin nen het uur van het veld werd getim merd. Die keiharde nederlaag waren de Oostduitsers in de eerste set te gen Oranje nog lang niet vergeten, want zij speelden bijzonder nerveus en onnauwkeurig. De Nederlandse blokkering, anders een van de zwakste punten in de ploeg, kon tegen de vaak zeer simpe le Duitse aanvallen meerdere punten scoren. Daarbij kwam nog dat de Nederlandse opslag erg moeilijk was. zodat de Oostduitse spelers nog al wat moeite met hun stop hadden Aanvallend presteerden Harry Velt huis en Ruud de Wit in deze fase bijzonder veel omdat de set-ups van good-old Geert Trompetter erg goed lagen De Oostduitse coach Kurt Radde zag het goede Nederlandse spel met lede ogen aan en bij de wisseling voor de tweede set sprak hij zijn spelers hartig toe. En zijn speech had succes want de Oost duitse spelers kwamen uit hun tran ce Met uitgesproken krachtvolley bal overigens het enige speltype dat deze ploeg goed beheerst werd de Nederlandse verdediging onder zware druk gezet. Wat ook in de vorige wedstrijden was gebleken gebeurde nu weer Oranje bewoog te weinig en was daardoor steeds net iets te laat bij de bal. Alleen vla de razend moeilijke opslag konden nog 10 punten worden gescoord, maar de setwinst was toch duidelijk met 15- 10 voor de DDR. Na dit setverlies is Oranje er in de fraaie ijshal Jaahalli niet meer aan te pas gekomen tegen de ontketen de Duitse ploeg. Vooral Peter van Velzen die toch al een weinig succes vol toernooi speelt zakte ver weg. Ondanks het slechte spel aan Neder landse zijde wisselde bondscoach J Jaap Korsloot toch weinig, omdat zoals hij zei: „We zagen deze wed strijd als een duidelijke voorberei ding voor de sleutelwedstrijd van a s. zaterdag tegen de nummer 5 uit de andere poule Eigenlijk zijn al onze poulewedstrijden op deze wed strijd geënt geweest. De vooruit gang in ons spel is al duidelijk zicht baar We hebben al meer lef dan aan het begin van dit toernooi. En het feit dat vooral de jonge jongens hier een hoop kunnen leren vind ik ook erg waardevol". Nederland werd in de derde en vierde set met respectie velijk 15-5 en 15-2 van het veld gesla gen. Maar ondanks die koude dou che toonde Oranje toch dat de stij gende lijn in het spel aanwezig is. De Nederlandse dames hebben nipt verloren van Joegoslavië met 3-2 Oranje toonde in deze wedstrijd vooral durf In het spel. Het was pure kracht die ontbrak om de winst te pakken. (ADVERTENTIE) 10. c3xd4, Lf8-b4 11. Lg5-d2, Pb8-c6; 12. Ld2xb4, Pc6xb4; 13. Tal-bl, Df5- a5; 14. Ddl-d2, Pb4-c6; 15. Lfl-d3, Da5xd2 16. Kelxd2, b7-b6; 17. Thl- cl, Lc8-a6; 18. Ld3-e4, La6-b7; 19. c4- c5, f7-f5; 20. Le4xc6. Lb7xc6; 21. c5xb6, Lc6xf3; 22. b6-b7, Kc8-d7; 23. b7xa8d, Lf3xa8; 24. Tcl-c5, La8xg2; 25. Tbl-gl, Lg2-e4; 26. Tglxg7+, Kd7-d6; 27. Tc5- a5, TH8-b8; 28. Ta5-a6+, Kd6-d5; 29. Tg7-d7+, Kd5-c4; 30. Ta6-a4+, Kc4-b5; 31. Ta4xa7, f5-f4; 32. Kd2-c3, Kb5-b6; 33. Td7-c7, Tb8-g8; 34. a2-a4, Tg8-g2; 35. Kc3-b4, Zwart geeft op. Wit: W. Smyslov (Sowjet-Unie) Zwart: A. Miles (Engeland) Vijfde ronde 1. c2-c4 c7-c5, 2. Pgl-f3 Pg8-f6, 3. Pbl- 'c3 d7-d5, 4. c4xd5 Pf6xd5, 5. g2-g3 g7- g6, 6. Lfl-g2 Lf8-g7, 7. 0-0 Pb8-c6, 8. Pf3-g5 e7-e6, 9. Pg5-e4 b7-b6, 10. d2-d3 0-0, 11. Lcl-g5 17-16, 12. Lg5-d2 Pd5-e7, 13. a2-a3 f6-f5, 14. Pe4-g5 h7-h6, 15. Pg5-h3 Lc8-b7, 16. b2-b4 c5xb4, 17 a3xb4 Dd8-d7, 18. Ddl-a4 Tf8-d8, 19. Ph3-fg4 g6-g5, 20. Pf4-h5 Lg7-h8. 21. H2-h3 Pc6-d4, 22. Da4-dl Lb7xg2, 23. Kglxg2 Ta8-c8, 24 Tal-cl Pe7-d5, 25. Pc3xd5 Dd7xd5t, 26. f2-f3 Tc8xcl. 27. Ld2xcl Td8-c8, 28. Lcl-e3 Dd5-a2, 29. h3-h4 Tc8-c2, 30. Tfl-f2 f5-f4, 31. Le3xd4 Lh8xd4, 32. g3xf4 Da2-b2. 33. f4xg5 Ld4xf2, 34. Kg2xf2 Tc2-cl, 35. Ph5-f6t Kg8-f7, 36. Ddl-a4 Db2-d4+, 37. Kf2-g3 Tcl-glt Wit geeft het op. Vijfde ronde Sosonko iNedi Timman (Nedi 11-18my»lov iSut-Miles <OB) 0-1, Oligonc iJsli-Ksrpov iSut BalasjoviSUi-Hori iT»J sl i 1 f'/t. Hübner W DidAndersson (Zwei alg Kavalek 'VSi-Olafsson dJsli 1-0 Afgebro- ken partij vierde ronde Karpov f SU (-Smyslov iSUt opnieuw afgebroken Stand na vijf ronden I l/m 4 Hort. Timman. Kavalek en Miles allen 3 pnt5 Karpov 2' pnt. en l afg partij 6.*7 Gligonc en Balasjov 2' i pnt89 Hübner en Andersson 2 pnt en I alg partij.. 10 8myslov l"i pnt en 1 alg partij. 11/ 12 Sosonko en Olafsson pnt Tanken in de herfst wordt een stuk fleuriger bij Esso. Want daar krijgt u voor f 1,50 vier vro- lijke stickers. Vier grote bontgekleurde vogels en vlin ders om op ramen te plakken, kasten en kisten, tassen en trappen, in de bad kamer of slaapkamer. Neem ze mee voor dat bedragje en uw kinderen fleu ren de herfst er mooi mee op. U vindt ze bij elk Esso verkooppunt met 't affiche „Esso doet wat Extra (zolang de voorraad strekt).

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15