EN TUIN Uit brieven van lezers 2.75 PER MAAND Trouw Trouw Trouw Trouw FAMILIEBERICHTEN DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1977 TROUW/KWARTET P6-RHS11 hunnen van maandag tot cn met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. U allen maakten ons 60-jarig huwelijksfeest onvergete lijk. Hartelijk dank voor uw aanwezigheid, uw geluk wensen. uw bloemen en giften voor het Koningin Wilhel- minafonds. D. Nugteren M. J. Nugteren-v. Andel Oudewetering, september 1977 "Het leven is: geen vreed' alhier. geen ivapenstilstand vragen. Het leven is: de kruisbanier tot in Gods handen dragen." Op 23 september 1977 is. na een moedig gedragen lijden, overleden mijn lieve dochter, onze zuster, schoonzuster en tante, Coby Klingeman-Kastelein op de leeftijd van 50 jaar. 's-Gravenhage, J. Kastelein-Van Die Slikkerveer, L. C. Verhaagen-Kastelein H. G. Verhaagen Santpoort, A. Hinloopen-Kastelein J. Hinloopen 's-Gravenhage, B. Kastelein J. N. Kastelein-Van Eekelen Scheveningen, J Kastelein 's-Gravenhage, W. Kastelein J. L. Kastelein Rijswijk (Z.H.), L. Kastelein L. Kastelein-Roos neven en nichten 's-Gravenhage, Benschoplaan 36 De begrafenis heeft in de familiekring plaatsge vonden. Psalm 6610 God zij altoos op 't hoogst geprezen; lof zij God's goedertierenheid, die nimmer mij heeft afgewezen, noch mijn gebed gehoor ontreid. Na een smartelijk lijden, doch in onwankelbaar vertrouwen in zijn Heer en Heiland, ging van mij heen mijn geliefde man Karei Leendert van Tuijl op de leeftijd van ruim 69 jaar. J. van Tuijl-de Koek Zaltbommel, 28 september 1977 Nieuwe Tijningen 82 (post Gameren) Geen bloemen De begrafenis zal D.V. plaatsvinden zaterdag 1 oktober a.s. op de nieuwe algemene begraafplaats te Zaltbommel. Vooraf zal er een rouwdienst worden gehouden in de Gereformeerde Kerk te Gameren, aanvang 1 uur. Gelegenheid tot condoleren des avonds na 7 uur, Nieuwe Tijningen 82 en na de begrafenis in het zalen centrum „Het Anker", Vergtweg 87 te Zalt bommel, 14.45 uur. Enige en algemene kennisgeving Joh. 14:1-3 God nam :n Zijn Heerlijkheid op Zijn kind Dirkje Alida Klapwijk Zij was onze lieve zuster, tante en oud-tante# Haar blij geloofsvertrouwen zal ons altijd bij blijven. Zij mocht 84 jaar worden. Delft: J. H. Klapwijk Groningen: Piene Ferwerda-Klapwijk Zuid-Afrika: Menno en Pam Klapwijk Bram en Barbara Klapwijk Henk en Gerda Klapwijk Wim en Martie Klapwijk en hun kinderen en kleinkinderen Delft, 27 september 1977 Wooncentrum „Abtswoude" Aart v. d. Leeuwlaan 596 De begrafenis zal worden voorafgegaan door een dienst van Woord en Gebed op vrijdag 30 septem- ber a.s. om 14.30 uur in de aula van de algemene begraafplaats „Jaffa" te Delft. Vertrek van Aart v. d. Leeuwlaan 596 om 14.00 uur. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Psalm 23 Heden werd door God op hoge ouderdom verlost en in Zijn heerlijkheid opgenomen onze lieve zorgzame vader, groot- en overgrootvader, broer, zwager en oom Cornells van der Lugt sedert 15 augustus 1953 weduwnaar van Maartje Voogd 92 jaar oud en 6 maanden Varsseveld: E. Jansen-van der Lugt C. Jansen Maasdijk: G. van der Lugt M. van der Lugt-Koomneef De Lier: J. van der Wei-van der Lugt H. van der Wel Maasdijk: W. van der Lugt N. M. van der Lugt-Hofland P. Dekker-van der Lugt Delft: C. van der Lugt Bleiswijk: N. van der Lugt C. van der Lugt-Beishuizen klein en achterkleinkinderen Maasdijk. 27 september 1977 Lange Kruisweg 69 Gelegenheid tot condoleren vrijdag 30 september van 19.00 tot 20.00 uur in het lokaal Gereformeer de Kerk De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op zaterdag 1 oktober a.s. om 11.00 uur in de Gereformeerde Kerk te Maasdijk waarna de bij zetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Maasdijk. Zij is verlost God heeft haar welgedaan. Heden heeft de Here na een ernstige ziekte, tot Zich genomen onze jongste zuster, schoonzuster en tante Jaapje van der Bend-Mosterd sinds 1970 weduwe van Gerrit Jan van der Bend op de leeftijd van 64 jaar. Maasland: J. Korpershoek-Mosterd Joh. Korpershoek M. Mosterd A. Mosterd-van Nierop A. Mosterd J. K. Mosterd-van der Hoff J. Mosterd T. P. Mosterd-van Geest E. Korpershoek-Mosterd Vlaardingen: T. Korpershoek-Mosterd D. Korpershoek Maasland: S. Mosterd K. Mosterd-de Bloois A. Rensen-Mosterd P. Mosterd C. M. Mosterd-Meuldijk nichten en neven Maasland, 27 september 1977 's Heerenstraat 23 Corr. adres: Stationstraat 78, Maasland. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond a.s. van 7.30 U.-8.30 uur in de zaal „De Magneet" Huis te Veldelaan te Maasland waar de overledene is opgebaard. Voorafgaande aan de begrafenis zal er een dienst van Woord en Gebed worden gehouden in de gereformeerde kerk te Maasland op zaterdag 1 oktober a.s. om 2.00 uur n.m. waarna de begrafe nis zal plaats vinden op de Algemene Begraaf plaats te Maasland om 2.45 uur n.m. In haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Aaltje Olman Weduwe van Simon Dekker op de leeftijd van 85 jaar. Beverwijk: K. Dorgelo-Dekker Krommenie: T. Zwart-Dekker H. Zwart Krommenie: J. Dekker M. Dekker-Visser Veenendaal: G. Dekker Klein- en achterkleinkinderen Krommenie, 28 september 1977 Corr. adres: Agavestraat 37, Krommenie. Gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcen trum Visserspad 10 te Krommenie op vrijdag 30 september a.s. van 19.00-19.30 uur en na de begra fenis in de aula op de begraafplaats. De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op maandag 3 oktober om 14.00 uur in de Vrede- kerk aan de Eikelaan te Krommenie, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats te Krommenie omstreeks 15.00 uur. Vertrek vanaf het uitvaartcentrum om 13.30 uur. Op de dag des Heeren is in Jezus ontslapen onze innig geliefde man, va der, groot- en overgroot vader Pieter Hunse op de leeftijd van ruim 80 jaar. Zijn leven was Chris tus. het sterven zijn gewin. „Westeres"-Beilen 25 sept. 1977. G. Hunse-Gils kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind. De begrafenis zal plaats vinden op vrijdag 30 sept. a.s. om 14.00 uur op de Noorderbegraaf plaats. Aanvang rouwdienst 13.15 u in de Geref. kerk WitteValkestraat te Bei- len. Gelegenheid om te condoleren na de begra fenis in het jeugdgebouw v.d. Geref. Kerk. Condo léance adres: Eursing 34 Beilen. iedereen leest de krant altyd en overal. Enige algemene kennisgeving Heden overleed mijn geliefde broeder, zwager, oom en neef Mr. Johannes Hendricas Egbertus Meesters in de ouderdom van 73 jaar in leven notaris te Nunspeet Nunspeet, 24 sept 1977 Belvedèrelaan 12 Utrecht: G. L. Meesters Hollandse Rading: J. C. A. Meesters-Andreae Waterford (Austr.): C. J. L. van Manen-Meesters H. J. van Manen Schiedam: J. Meesters Utrecht: B. Meesters Nunspeet: H. E. van der Boom-Gratema De crematieplechtigheid heeft in besloten familie kring plaats gevonden te Dieren. Op Zijn tijd is heden in Jezus ontslapen, mijn lieve man, onze vader en grootvader Hermanus Westerveld op de leeftijd van 79 jaar. Openb. 215 Zie Ik maak alle dingen nieuw Hoogeveen: F. B. Westerveld-Klein Wolterink Lelystad: W. Westerveld E. G. H. Westerveld-v.d. Wal Hoogeveen: G. J. Westerveld Scheveningen: B. Westerveld Leiden: G. F. Westerveld Hoogeveen: H Westerveld Hollandscheveld: B. A. Westerveld W. Westerveld-Prins Emmeloord: F. B. Feenstra-Westerveld A. Feenstra Dieren: J. W. Westerveld Ten Boer: F. J. v.d. Ploeg-Westerveld D. v.d. Ploeg en kleinkinderen. Hoogeveen, 26 september 1977 Het Oosterveld 6 De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 30 september a.s. op de begraafplaats „Berkenhove" te Aalten. Vooraf wordt om 13.30 uur een dienst van Woord en Gebed gehouden in het uitvaartcen trum „Romienendiek" 2A, waarbij u wordt uitge nodigd. Gelegenheid tot condoleren vanaf 13.00 uur in het uitvaartcentrum. De lezers van ziin even kritisch als haar adverteerders Daarom zijn beiden zo ingenomen met hun lijfblad ELKE OCHTEND WEER WINKELEN begint bij ELKE OCHTEND Heel veel dank voor alle hulp en meeleven in wel ke vorm ook die we on dervonden tijdens het ziek- zijn en overlijden van onze Christa Aalsmeer, september 1977 Teun, Trude en Esther de Vries. ELKE ZATERDAG IN advertentie; pagina's voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND- EN HOGER PERSONEEL Inlichtingen Advertentie- exploitatie Tal. 020-813456 Toestel 794 resp. 783 en 750. Korte duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, bneven kunnen worden gestuurd naar Secretaris Hoofdredactie Trouw/Kwartet. Postbus 859, Amsterdam Bij pubiikatie wordt de naam van de schnjver vermeld Biermann (2) Minister Van der Stoel heeft gewei gerd om aan Wolf Biermann aan wie door de regering van de DDR het staatsbugerschap is ontnomen asyl c q verblijfsvergunning te verlenen. Hij doet dit op wel zeer vreemde gronden Hij stelt namelijk dat Biermann zonder enige plicht pleging van betekenis in de Bond srepubliek Duitsland het burger recht en dus ook een Westduits pas poort kan verkrijgen. Op zulk een paspoort zou hij dan. krachtens EEG-bepalingen. onbeperkt in Ne derland kunnen verblijven. Slim maar vooral ook sluw geredeneerd. Wolf Biermann 1936 in Hamburg geboren werd na 1945 automa tisch burger van de BRD. In 1953 verliet hij zeer bewust West-Duits- land en koos hij voor het burger schap van de DDR. Hij bleef welo verwogen ook bij dat standpunt, on danks het feit dat hij in die oostelij ke Duitse republiek, consequent be lemmerd werd in zijn uitingen. Hij wenst nog steeds burger van de DDR te zijn en erkent niet de z.i. onjuiste ontneming van het staats burgerschap. Het lijkt mij in strijd met het fatsoen, om nu eens een keer niet de Rechten van de Mens er bij le slepen, wanneer Nederland hem zou willen dwingen een staats burgerschap te aanvaarden dat hij principieel niet wenst. Ook op ande re gronden is de redenering van de minister van buitenlandse zaken vreemd. Het Koninkrijk der Neder landen heeft de Duitse Democrati sche Republiek erkend zonder voor behoud en onderhoudt er betrekkin gen mee als met vrijwel elk ander land. Dit houdt tevens de plicht in 'om staatsburgers van de DDR. die in hun eigen land niet kunnen wo nen zonder in de gevangenis te be landen. als burger van die republiek asiel te verlenen voor zover zij aan de algemene normen daartoe voldoen Deventer Roelof K. Heijs Kernbewapening Uit het artikel over de kabinetsfor matie in Trouw van 23 september bleek nogmaals dat het „veiligheids beleid" in eerste instantie een zaak van het ministerie van defensie is. Vroeger, toen de verdediging nog uitsluitend gericht was op ons eigen grondgebied, heette het departe ment. dat hiervoor verantwoordelijk was heel eerlijk „ministerie van oor log". Nu wij betrokken zijn bij een wereldomvattende oorlogsinspan ning. waarbij de gruwelijkste wa pens ook in ons land gebruiksklaar aanwezig zijn. worden we misleid met veel vriendelijker benamingen Misschien wordt het desbetreffende departement nog wel eens omge doopt in „ministerie voor vrede en veiligheid" In onze kringen wordt nogal eens een mening gehuldigd die kort geleden door een schrijden de lezer in deze rubriek als volgt werd weergegeven „De overheid moet. zo nodig, het atoomzwaard dragen" Uit het gebruik van het woord ..zwaard" blijkt dat de in stemming van de apostel Paulus met onze kernbewapening wordt ge suggereerd. Mogen we de Bijbel zo gebruiken? Rotterdam A. P. dc Winter Legende Steeds vaker hoort men beweren dat het Nederlandse volk zich bij de verkiezingen van 25 mei duidelijk heeft uitgesproken voor een kabinet Den Uyl. Dit ondanks de volgende feiten: 1) de leus „kies de minister president" vond. globaal genomen, slechts gehoor bij ongeveer één der de deel van het electoraat. 2) Nog één derde deel stemde CDA, maar een stem op deze groepering uitge bracht betekende allerminst bewus te steun voor Den Uyl. Van Agt had in zijn campagne immers telkens verzekerd: „Wij buigen niet voor links en wij buigen niet voor rechts"! Wie op Van Agt zijn stem uitbracht kon dus niet zeker weten welke richting hij bij een formatie zou uitgaan. Derhalve kan men nooit zeggen dat deze kiezers be wust een kabinet-Den Uyl gewild hebben. Te meer niet. daar op de lijst van CDA ook namen voorkwa men van voormalige CHU-parle- mentariërs, die zich geharnaste be strijders van Den Uyl's politiek be toond hadden. Nu wil de rubriek „Commentaar" in „Trouw" van 24 september ons zelfs doen geloven dat „het electoraat onomwonden op het Haagse Binnenhof de opdracht (om een kablnetrDen Uyl tot stand te brengen) heeft gedeponeerd". Naar het- mij voorkomt, een duide lijk geval van legendevorming. Den Haag Prof. dr. J. J. Thierry Advertentiepagina's zijn pagina's vol nieuws. Uw advertentie in j wordt door 355.000 koopkrachtige Nederlanders gelezen. Ik kan eigenlijk nooit eens rustig van mijn tuin genieten, omdat de buren de hele dag in de hunne zitten te schetteren. Kan ik daar nou wat van zéggen? Laten we zacht zijn voor elkaar Ir rapen over geluidhinder en wat daaraan kunt doen. kunt u richten aan de Nederlandse Slichting Geluidhinder, Postbus 381.2600 A J Delft. Die voordelige hulp in huis en tuin is TIP "vakblad voor thuis". TIP is een volkomen nieuw, praktisch maandblad. TIP helpt u plezierig huishouden én tuinhouden, met in het eerste nummer "recepten" voor doe-het-zelf klusjes die in één weekend klaar zijn. Ook in TIP: nü bloembollen planten voor een fleurig voorjaar, en alles over voedsel voor de hond: wat is goed voor hem, hoeveel heeft-ie nodig? TIP, UW VAKBLAD VOORTHUIS. Elke maand in de supermarkt voor maar 2.75

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11