'Linkse programcolleges lossen zichzelf wel op' Buurtbus moet dorpen uit isolement halen West II niet geplaatst voor kampioenschap Asterix op 3 oktober in Leiden r KVP-gedeputeerde dr. Eijsink vertrekt naar Eerste Kamer Vrijwilligers dragen experiment Delft blij met glascontainers Energieraad blij met Algerijns gas Zoetermeer bouwt zeshonderd woningen voor gehandicapten Wijk Duivenvoorde voor doorstroming in Leidschendam Demonstratieve fietstocht van schoolverlaters WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1977 REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet ENS door Teun Lagas DEN HAAO Wanneer donderdag de statenleden van Zuld-HoUand in het Haagse Provinciehuis ter vergadering bijeen geroepen zijn door hun voorzitter mr. M. Vrolijk, zit gedeputeerde dr. R. Eijsink voor de laatste keer achter de collegetaJel. De heer Eijsink stapt na 27 jaren bestuurswerk op provinciaal niveau waarvan twaall jaar als lid van Gedeputeerde Staten over naar de CDA-fractle in de Eerste Kamer. „Een mooie afsluiting van mijn politieke carrière", vindt de uit het Limburgse Rolduc afkomstige KVP-er. Dr EUtinlt stapt vlak voor bet einde van de rit (de statenverkiezingen van volgend Jaar) uit het college van OS. Een volgende termijn als gedepu teerde had er voor hem toch niet In gezeten, want drie keer een periode van vier Jaar in Gedeputeerde Sta ten vindt de 59-jarige doctor in de letteren en wijsbegeerte meer dan voldoende. In 1974 kreeg Eijsink één van de twee christen-democratische zetels toegewezen tn een coUege dat aan het werk gaat op basis van een beleids programma Eén van 2ijn collega's in GS heeft een liberale achtergrond, drie zijn socialisten. Voorzitter Vro lijk heeft ook een lidmaatschaps kaart van de PvdA. Voor de uitvoe ring van het beleidsprogramma kan het afspiegelingscollege dazarom re kenen op voldoende steun van de 8taten. Brede draagkracht Gedeputeerde Eijsink toont zich nu tevreden over de afgelopen termijn, over de uitvoering van het program ma. „Vooral door zijn brede draag kracht heeft het beleidsprogramma buitengewoon positief gewerkt. Een program dat wordt gedragen door zoveel mogelijk partijen uit de Sta ten heeft nu eenmaal veel meer kan sen en staat veel sterker dan een programma waarbij alleen de inter pretatie van twee partijen om de hoek komt kijken". Zo'n door de drie grote partijen ge dragen beleidsprogramma behoeft Gedeputeerde dr. R. Eijsink is giste ren benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De com missaris van de koningin in Zuid- Holland. mr. M. Vrolijk, heeft hem gisteren tijdens een afscheidsrecep tie op het Provinciehuis de versierse len uitgereikt. volgens Eijsink beslist niet altijd een te neutrale bijsmaak te hebben. „Het is ook mogelijk een progressief beleid te voeren aan de hand van een progressief maar breed gedragen programma". Volgens de gedepu teerde is zo'n beleid niet alleen weg gelegd voor program-colleges die ge vormd worden door louter progres sieve partijen. Progressieve program-colleges zoals die nu werkzaam zijn in bijvoor beeld Rotterdam en Leiden. Dr. Eij sink is er „per definitie" fel op tegen. Hij stelt dat je als bestuurder van een stad of een provincie meestal gekozen wordt op basis van een col lectieve verantwoordelijkheid, ver antwoordelijkheid voor het reilen en zeilen in een stad of provincie die door alle bestuurders van alle partij en gezamelijk gedragen moet wor den. Het streven van met name de Partij van de Arbeid om ook niet op landelijk niveau partijpolitiek te be drijven staat hem niet aan. Minderheden ..Smal samengestelde progressieve programcolleges bestaan bij de gra tie van een toevallig in een gemeen teraad of Provinciale Staten aanwe zige meerderheid." Wanneer boven dien een minderheidsgroepering m dat bestuursorgaan niet van gering formaat is. maar door een verschil van maar enkele stemmen bij de besluitvorming bijna nooit aan de bak komt. dan frustreer je die min derheid ontzettend", meent dr. Eijsink. Met een dergelijke frustrerende be stuurssituatie is bijvoorbeeld de CDA-fractie in de Leidse gemeente raad opgezadeld. De minimale meerderheid die de Leidse progres sieven in de raad hebben doet de christen-democraten maar al te vaak schuimbekken van nijd wan neer ze met al hun argumenten te gen een muur van onwillige wethou ders aanlopen en in een spelletje van ja tegen nee steeds opnieuw slechts door een kleine stemmen- minderheid het onderspit delven. Nu heeft de Leidse CDA-fractielei- der mr. H. E. A. Driessen met een nieuw progressief programcollege na de raadsverkiezingen van vol gend jaar in het vooruitzicht een noodsprong gemaakt door eens bij zijn KVP-partijgenoten in de Twee de Kamer te informeren of de Ge meentewet niet gewijzigd kan wor den. Die wet zou zodanig moeten veranderen dat het vormen van meerderheidscolleges zoals in de huidige Leidse situatie, niet meer mogelijk is. Oplossen Gedeputeerde Eijsink: „Ik geloof niet dat je dergelijke zaken met een wet moet veranderen. In de praktijk zullen dit soort program-colleges zich vanzelf oplossen. Ik dacht ook dat de Wiardi-Beckman Stichting (het wetenschappelijk bureau van de Partij van de Arbeid, red.) in zijn evaluatie nogal kritisch is ten op zichte van dit soort programmati- BERKENWOUDE Op vijf plaatsen ln ons land is deze week een voor Nederland geheel nieuwe vorm van openbaar vervoer van start gegaan in de vorm van buurtbussen. De eerste buurtbus startte dinsdag onder toeziend oog van minister Westerterp (Verkeer) in Berkenwoude (Krimpe- nerwaard) om tussen deze gemeente en Stolwijk een regelmatige dienst te gaan onderhouden. De andere buurtbussen gaan rijden in Gerkesklooster (Friesland). Lutje- gast (Oroningen). 't Schijf en Acht maal (N. Brabant), Helenaveen (N. Brabant) Maasbree. Beringen, Horst en America (Limburg). Voor het tota le experiment is 135.000.- uitge trokken. De exploitatie van de vijf busjes is op jaarbasis 85.000,- Op vallende bijzonderheid is dat alle busjes gereden worden door vrijwilli gers. De buurtbus is onderdeel van de plannen van minister Westerterp om voor de zogenaamde kleine kernen ln ons land waar geen enkele vorm van openbaar vervoer (meer) is. Naar schatting zijn er van de 3300 kernen die Nederland rijk is een kleine 800 waarvoor het exploiteren van een of andere vorm van openbaar vervoer niet rendabel is Bustaxi's Eerder is Friesland aangewezen als proefgebied voor een experiment met bustaxi's en zijn er experimen ten in studie met kleine busjes in het noorden van het land. Hoe sterk de behoefte aan openbaar vervoer ln de kleine kernen is blijkt wel uit het feit dat in totaal 35 gebie den. al of niet onder aanvoering van buurtbuscomités, reageerden op de begin februari door de bewindsman bekend gemaakte plannen. Na een selectie waarbij het aantal geïsoleerd wonende inwoners en de aansluitmogelijkheden op bestaand openbaar vervoer tegen elkaar werd afgewogen viel de keus uiteindelijk op de vijf genoemde streekcentra. Minister Westerterp liet er dinsdag geen twijfel over bestaan dat indien de proef aanslaat meer buurtbussen elders in het land ingezet zullen worden. Om na te gaan in hoeverre de bewo ners gebruik denken te gaan maken van de buurtbussen, is een enquête gestart door het ministerie van Ver keer en Waterstaat. Een' enkele reis met de buurtbus kost tachtig cent, een vier ritten- kaart komt op twee gulden vijftig. In zijn toespraak wees de heer Wes terterp op de volgens hem zeer soe pele benadering voor dunbezette (streek)buslijnen. Voor deze lijnen wordt de regel gehanteerd dat er vier heen-en terugritten mogen worden gereden als zich in beide richtingen op een hele dag acht reizigers aan dienen. De regeling komt er op neer, dat voor een bezetting van drie reizi gers een (grote) bus wordt ingezet. Hoe duur een dergelijk systeem is blijkt uit het feit dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat volgend jaar ruim 300 miljoen gulden zal moeten bijpassen om het bestaande niveau van het streekvervoer te handhaven. door Leo Hoogerwerf LEERDAM District West n heeft zich niet geplaatst voor de finale van het amateur districtskampioenschap van Nederland. De Westerlingen verloren gisteravond op het terrein van Leer dam Sport in Leerdam met 1-2 van Zuid n, dat nu in de eindstrijd District Oost ontmoet. Deze finale wordt woensdag 5 oktober gespeeld in het Rotterdamse Feyenoord-stadion als voorwedstrijd van de interland Nederland-Rusland. De kans dat West n zich zou plaatsen, was bijvoorbaat al uiterst klein, omdat men met minstens twee doelpunten verschil moest winnen. Toch kon West n lange tijd nog hoop koesteren, maar Zuid II boog in de tweede helft dankzij een betere spelopvatting de 1-0 achter stand om in een verdiende 1-2 zege. Engeland De buurtbus-gedachte is komen overwaaien uit Engeland waar sinds november 1975 buurtbussen met vrijwillige chauffeurs rijden. Er wordt over het Kanaal goed gebruik gemaakt van de bus en er is nog geen rit uitgevallen, zo deelde de heer Westerterp mee. In de vijf gebieden waar overigens huls-aan-huis dienstregelingen zijn uitgedeeld, hebben zich tot nu toe ruim honderd vrijwilligers gemeld. In Berkenwoude zorgt een team van vijftien chauffeurs er voor dat de buurtbus dagelijks tien ritten maakt De buurtbussen hebben een capaci teit van acht personen. Er wordt via stopplaatsen gereden hoewel de praktijk moet uitwijzen of er ruimte is voor opstappen tussen de halten ln De busjes zijn niet geschikt voor het vervoer van gehandicapten die van een rolstoel gebruik moeten ma ken Een dergelijke aanpassing sou volgens de heer Westerterp op dit moment te duur zijn. Opnieuw moest West H met een al ternatief elftal van start gaan, omdat enkele geselecteerde spelers hadden afgezegd. Het betekende evenwel geen verzwakking. Integendeel, de Westerlingen presenteerden zich vanaf het begin al direct meer als een eenheid dan in de vorige ont moeting. West H kon zich in de ge- lijk-opgaande beginfase via Frans van Straaten enkele kansjes ver schaffen. omdat de defensie van Zuid II nog duidelijk naar de goede organisatie zocht. Het was met West n helemaal ge daan. toen Frans Beks Zuid II tien minuten voor tijd uit een strafschop naar de 2-1 zege schoot. Scheidsrech ter Meeder had tot die straf besloten, nadat doelman Kees Cam pen bela ger Frans Aspers had neergelegd West H probeerde het nog met een slotoffenslef. maar de nu in de spits geposteerde Kees Wander (paal) en Kees Mol (naast) hadden weinig ge luk met hun doelpogingen. Hoewel de Zuiderlingen via Aspers en Steegs zich ook enkele schietkan sen creëerden, zou West II de score verrassend openen Dat gebeurde na vierentwintig minuten, toen Sis- Thu-Pan met een kanppe pass Frans van Straaten bediende. De DHC-speler bracht uit een onmoge lijke hoek vandaan West H op 1-0. Dat die voorsprong geflatteerd was. zou blijken uit het verdere verloop van het eerste bedrijf. Zuid n wens te via Craenmehr en invaller Ver- donschot evenwel niet doeltreffend te profiteren van de ruimte die de defensie van West n bood. Trouwens, ook aan de andere kant- maakte de verdediging van Zuid II een allerminst imponerende indruk. Maar ook Hans van de Linden. Kees Mol en Frans van Straaten misten de zuiverheid in hun schoten. West n had bovendien de pech, dat Sls- Thu-Pan zich wegens een venijnige .enkelblessure moest laten vervan gen door Peter van Opijnen. Boven dien kwam na rust Frans van Straa ten, ook al geteisterd door een bles sure. niet meer terug, waardoor Dercks zijn debuut mocht maken. Wat zich vlak voor rust al aftekende, zette zich in het twéede bedrijf door. Zuid n bouwde aan een overwicht, dat evenwel niet resulteerde ln uit gespeelde kansen Gevaar ontstond alleen, wanneer de Westelijke defen sie niet resoluut ingreep. Zo ook na een half uur. toen doelman Kees Campen een voorzet van Loek van Wijk verkeerd op de vuisten kreeg Sjef Derks kon met een simpele kop stoot de stand gelijktrekken: 1-1 W«t n - Keej Campen iCWi. Joop Hogen- doom iNeptunu»! Kees Wander i Zwart Wil '281. Jac de Poorwer (DHCJ. Pau) de Winter (Xerxes i. Hans van der Unden (Neptunus). Pleun de Pauw (De Zwerver', 8is-Thu-Pan (Quick Boys). Peter van Opijnen (Leerdam Sport). Leo OoJ- verdingen (UniUsi. Kees Mol (VUCi. Frans van Straaten (DAC>. Richard Derck» (Quick H Binnen dit beleid wordt ook reke ning gehouden met de woon- en leef omstandigheden van lichamelijk ge handicapten. Uit een onderzoek door de voormalige Sociale Raad- en hoofdsectie zorg voor lichamelijk mindervaliden in Den Haag is gebleken dat naast een voorziening voor ernstig gehandicapten (met name in de gemeente Den Haag) behoefte bestaat aan aangepaste wo ningen. Zoetermeer, dat onder zijn inwoners een groot aantal ex-Hage naars telt, zag hierin een extra moge lijkheid om ook voor deze mensen een huis beschikbaar te stellen. De gemeente heeft besloten zich aan de weliswaar minimale behoefte van twee procent van het totale wo ningbestand te houden, hetgeen voor Zoetermeer neerkomt op zo'n 600 woningen: 100 rolstoelwoningen en 500 obstakelvrije woningen. Momenteel zijn al 58 rolstoelwonin gen gebouwd, terwijl er dit Jaar nog eens 28 gereed zullen komen. Voor de obstakelvrije woningen zijn de cij- Katwijkse huizen mogen uitbreiden KATWIJK Bewoners van 14 wo ningen de Katwijkse wijk „Cleyn Duin" (ten westen van de J. W. Friso- dreef) mogen hun huizen uitbreiden; voor 48 andere woningen geldt een verbod, omdat uitbreiding het uit zicht zal ontnemen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben deze uitspraak gedaan, nadat de be woners in beroep gegaan waren te gen een voorstel van de gemeente alle 62 woningen in „Cleyn Duin" uitbreidingsmogelijkheden te bieden. DELFT De halfjaarlijkse proef van de gemeente Delft om wegwerp- glas te verzamelen in containers gaat steeds beter lopen. Begin sep tember werden op 22 plaatsen in Delft de containers voor het eerst geplaatst. Bij de eerste lediging bleek dat er nauwelijks gebruik was gemaakt van de containers. In de maanden daarna werd er echter be ter gebruik gemaakt van de contai ners: nagenoeg alle containers zaten vol en op twee plaatsen in de stad moest zelfs een extra container wor den neergezet. De gemeente Delft wijst er overigens wel op dat voor het slagen van de proef het van groot belang is dat er schoon glas in de containers wordt gegooid en dat er geen doppen, kurken en deksels op het glaswerk zitten. DEN HAAG (ANP) De Algemene Energie Raad heeft in een eigener beweging uitgebracht advies aan minister Lubbers van economische zaken het aankopen van vloeibaar aardgas voor de Nederlandse ener gievoorziening toegejuicht. In zijn advies, dat is uitgebracht naar aan leiding van het onlangs gesloten contract tussen de Gasunie en de Algerijnse maatschappij Sonatrach, noemt de raad als voordelen van het aankopen van vloeibaar aardgas, dat Nederland met het aardgas uit eigen bodem langer kan doen en dat deze aankopen in ons land werkgele genheid zullen kunnen scheppen, wanneer er althans grotere hoeveel heden worden aangekocht. Dr. R. Eijsink: „Je moet je tegenstander niet volledig monddood maken". sche stadsbesturen. Het zal echt wel blijken dat het op gemeentelijk ni veau ondemocratisch is om op grond van een verkiezingsuitslag je tegenstander volledig monddood te maken. Nogmaals, zeker niet wan neer het om een belangrijke minder heid gaat." Van een onzer verslaggeefsters ZOETERMEER Zoetermeer wil graag zo snel mogelijk zijn 100.000ste inwoner binnenhalen. Momenteel telt deze snelgroei ende gemeente zo'n 51.500 inwoners. Vandaar dat. met de bouw van de nieuwe wijk Beghwaert haast wordt gemaakt, terwijl andere plannen (voor een vijfde woonwijk) reeds in de maak zijn. fers 53 klaar. 41 komen dit jaar ge reed. De rest van de nog te bouwen woningen, aangepast voor lichame lijk gehandicapten, 14 rolstoelwo ningen en 406 obstakelvrije wonin gen worden in de komende jaren gerealiseerd. LEIDSCHENDAM - Uitgangspunt bij de toewijzing van de koopwonin gen in de wijk Duivenvoorde in Leidschendam is geweest dat het doorstromingseffect ten volle benut moest worden. Geheel volgens de wens van de gemeenteraad zijn al leen die mensen in aanmerking voor een woning in de wijk langs de spoorlijn gekomen die binnen Leid schendam een goedkope huurwo ning achterlieten. Deze woning kan dan weer worden benut voor een geregistreerde woningzoekende. Aldus antworden B en W van Leid schendam naar aanleiding van vra gen vande Progressieven Leid schendam, die meenden dat er over de toewijzing „grote onduidelijk heid en onrust" is ontstaan. B en W zetten uiteen hoe er geselecteeerd is, waarna onder de overblijvende kan didaten geloot werd. De gezinssa menstelling heeft bij de toewijzing geen rol gespeeld. B en W besluiten met de opmerking dat voor diegenen voor wie het sys teem van loten „nu eenmaal altijd ongunstig zal uitvallen" er mogelijk heden blijven door de woonruimte die vrijkomt, als de doorstroming naar Duivenvoorde op gang komt. DEN HAAG - De Schoolver- laterscomitees uit Delft en Den Haag organiseren zater dag een demonstratieve fiets tocht, welke zal worden afge sloten bij het Ministerie van Sociale Zaken aan de Java- straat in Den Haag. Daar zul len de schoolverlaters een peti tie aanbieden, waarna de de monstratieve fietstocht wordt afgesloten met een picknick op het Malieveld. In een persbericht wijzen de comitees op de ruim 100.000 schoolverlaters die werkloos zijn. De werkloze schoolverla ters maken een groot deel uit van de totale werkloosheid in Nederland. Om deze situatie nogmaals aan de orde te stel len en te zorgen dat de nieuwe regering eindelijk eens maatre gelen gaat nemen ter bestrij ding van die werkloosheid is de fietstocht georganiseerd. Za terdag is overigens uitgeroe pen tot de dag van de werkloze schoolverlater. De Delftse schoolverlaters vertrekken om 12.00 uur vanaf het ANVJ-club- huis aan de Haven in Delft en ontmoeten om 1.00 uur onder de Hoornbrug de delegatie van het Haags Schoolverlatersco- mitee. Daarna vertrekken de fietsers via de Rijswijkseweg en het centrum naar de Java- straat waac men om omstreeks 3.00 uur hoopt aan te komen. In de petitie eisen de school verlaters onder andere dat hun uitkering opgetrokken wordt van het schamele RWW- naar het WWV-peil. Daarnaast wil len ze het minimumloon op laten trekken naar 22 jaar, ter wijl ze verder wijzen op hun recht op werk en onderwijs. (ADVERTENTIE) Charlotte Rhodes drie dagen te bezichtigen LEIDEN Toen Drieoktobe- rix over de muur keek en de helm van de Spaanse gene raal zag glanzen ln het zonne licht, zocht hij een grote steen op de Jan van Houtkade en wierp die met alle kracht rich ting Lammenschansweg. „Ping", zie de helm en „poef" zuchtte de generaal, terwijl hij langzaam door de knieën zakte. „Schrijf op je leitje", zie Drieoktoberix tegen Obe- lix, „weer een Spanjool die geen haring en wittebrood be hoeft te krijgen". Asterix en Obelix zijn maandag 3 oktober twee van de vele gasten die Leiden met een bezoek vereren: ze trekken mee ln de optocht „Strip- parade", die deel uitmaakt van het Jaarlijkse feestprogramma ter gele genheid van „Leldens ontzet" op 3 oktober 1574. De festiviteiten vin den op zaterdag 1 en maandag 3 oktober plaats. Opvallende activi teiten zijn dit jaar naast de Strip parade, de komst van de Charlotte Rhodes (het schip uit de tv-serie The Onedin Line) naar de Zijlsingel en de uitreiking van haring en wit tebrood aan ongeveer 14.000 Leide- naren. Het programma luidt: zaterdag 1 oktober feest voor geestelijk ge handicapte jeugd in de Stadsge hoorzaal (9.30 uur), komst marine schepen naar de Zijlsingel, markt (18 u.), taptoe van Leidse verenigin gen en kransleggingen bij het standbeeld van burgemeester P. A. van de Werf en het Jan van Hout monument (19.30 u.) en lunapark op de Lammermarkt (18-24 u.) Zon dag 2 oktober is de Lakenhal van 13 tot 17 uur geopend. Maandag 3 oktober begint met de Reveille door het Leidsch PoJltie Muziekge zelschap op het bordes van het stadhuis (7 u.), de rondgang van geluidswagens, uitreiking van ha ring en wittebrood (7.30-9.30 u) in het Waaggebouw tijdens het con cert door de „Burcht", koraalmu- ziek door Concordia in het Van der Werfpark (8 u.), carillonbespeling (8.45 u.), markt langs Oude Singel, Turfmarkt, Nieuwe Beestenmarkt (9-24 u.), Lunapark, poppenkast (9.30 u.) in Lange Mare, touwtrek- wedstrijd in de Breestraat (10 u.), Amerikaanse show (11 u.) demon stratie mariniers op het industrie terrein De Waard (10 u.), demon stratie exotische vliegers van Tom van 8ant in De Waard (11.30 u muziek- en showprogramma op het Stadhuisplein 10-16 u.) met een concert van de Koninklijke Militai re Kapel om 12 u., een herdenkings dienst ln de Pieterskerk (10.30 u.), de Stripparade (13-16.30 u.), een show van Mini en Maxi in de Stads gehoorzaal (20 u.) en ter afsluiting een groot vuurwerk (23.30 u.) achter het Schuttersveld. De Charlotte Rhodes is vrijdag, za terdag en maandag van 10 tot 19 uur te bezichtigen. Orgelconcert Donderdagavond om 8.15 uur is erl in de Nieuwe Kerk van Delft een orgelconcert. Uitvoerende is de Lierse organist Henk G. van Put-| ten, die op het programma wei ken van Sweelinck, Frobergei Muffat, Bach en Franck heel staan. De toegang tot het concert bedraagt 3,50 en er is redactie voor CJP'ers en 65+'ers. Pianoconcert ONI aar i frikj iet [iele In de nieuwe Kerk aan de Duin straat te 8cheveningen is donder dagavond om 8.15 uur een piano concert door de Doetinchemse concertpianiste Eleonore Krul- laarts. Op het programma staan werken van Mozart, Brahms enf Chopin. De toegang tot het con cert bedraagt 4,— en de op brengst is ten bate van het Orgel fonds Nieuwe Kerk. e pla itvoe jn vi Frans In Buurthuis 't Info, Linnaeus- straat 293 te Den Haag start don derdagavond om 7.00 uur een cur sus Frans voor beginners. De cur sus is georganiseerd door de Stichting Wijkvoorzieningen Laakkwartier Centraal en is ge heel gratis. De cursus moet voort aan iedere donderdagavond tus sen 7.00-8.00 uur gehouden worden. opd 5 sta est aren oofdt ippoi ver d eeft ling et ra en a oord Is et est. i inde: ten Zi Itellei Poppenkraam Vrijdagavond om 8.15 uur opent mevrouw Ina Kruger in het Mu seum Swaensteijn, Herenstraat 101 te Voorburg de tentoonstel ling Poppenkraam 1977. De ten toonstelling is tot en met 20 no vember te bezichtigen op dins dag, donderdag, zaterdag en zon dag van 2.00-5.00 uur en op don derdagavond van 7.00-9.00 uur. Orgelfonds i bo [trotst ;en. iet i ime ianii ie kc boyci stelt bliek schat Naas nebe In de Lutherse Kerk van Den Haag is vrijdagavond om 8.15 uur een koor- en orgelconcert ten bate van het orgelfonds van de Luther se Kerk. Medewerkenden zijn het Christelijk Mannenkoor Scheve- ningen o.l.v. Gerard Brëas, Han- nelore Pennink (alt) en Sander van Marion (orgel). Op het pro gramma staan werken van Jacin to, Solair, Handel, Adams en Franck. De organisate van dit concert is in handen van het Resi dentie Kerkkoor Hagacantare. Julianakerk De Haagse organist Jan van Weel den heeft vrijdagavond om 8.15 uur een concert op het orgel van de Julianakerk in de Kempstraat te Den Haag. Het is het eerste concert in een serie van vier otiuer het motto „Orgelklanken". Jan1 van Weelden zal composities uiW voeren van onder anderen Bach\ HSndel, Césaar Franck en Jaiv Zwart. De toegangsprijs tot het concert bedraagt 3,50. Therapie Mevrouw B. F. Bos—Beemink, echtgenopte van de burgemeester van Katwijk, opent vrijdag de nieuwe therapieruimte in de Janshoek van het Ned. Hervormd Psychiatrisch Ziekenhuis voor Bejaarden Overduin. Een en an der staat in verband met het 50- jarig bestaan van de Ned. Herv. inrichtingen voor zenuw- en gees teszieken. Kapel West Vrijdagavond om 8.15 uur worden er in Kapel West, Laan van Meer- dervoort 955 te Den Haag subjec tieve kleurendia's van Karei de Boer vertoond. In de Kapel is tevens een kleine expositie van schilderijen en tekeningen van. „De Kopse Tien" te bezichtigen. In verband daarmee is de Kapel vanaf 7.30 uur geopend. „De Kop se Tien" is een groepje schilderen de dames onder leiding van Joke de Boer. De tentoonstelling is nog tot 8 oktober te bezichtigen. 't Woudt Zaterdagavond om 8.00 uur is er in de Ned. Herv. Kerk van 't Woudt, gelegen tussen Delft en het Westland, een concert door de organist Jacques van Oortmers- sen en fluitist Raymond Delnoye. Het programma bevat werken van Pachelbel, Bach en Leclair. Folkfestival De Stichting Leidse Folkfestival organiseert zaterdag voor de der de maal een folkfestival. Heb festi val is verdeeld over twee gebou wen te weten het Leids Vrijetijds centrum aan de Breestraat en het LAK-theater aan het Levendaal. 's Middags om 2.00 uur start het festival, wat tot 1.00 uur 's nachts moet gaan duren. Op het pro gramma staan De Snaar, Maat werk, Christie Moore, Bluegrass Clodhoppers, Johnny Silvo en The Tannahill Weavers. Kaartjes voor dit festival zijn in voorver koop verkrijgbaar bij de VVV/Lei- den en op zaterdagavond in de folkclub Horus aan de Kolfma- kerssteeg. Optocht Zaterdagmiddag om 1.00 uur ver trekt een demonstratieve optocht vanaf het Hofje Vredebest naar de Groenmarkt ln Den Haag. De optocht is georganiseerd door het Komltee Jongerenhusvesting en is bedoeld als aanklacht tegen het falende gemeentebeleid op dit ge bied. Op de Groenmarkt zal PPR- gemeenteraadslid Jack Verduijn Lunel het woord voeren. do

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6